Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.zeit.de/politik/ausland/2014-07/viktor-orban-ungarn-demokratie

Zeit Viktorról.Amadeus91
Ahol ilyen rasszista, kirekesztő, antidemokratikus kommentek jelenhetnek meg, az komolytalan vicclap:

1. Ungarn raus aus der EU, sofort!
Ungarn raus aus der EU, sofort!Sobri Jóska
ez hol rasszizmus?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 443 — #NoStress
 www.zeit.de/politik/ausland/2014-07/viktor-orban-ungarn-demokratie

Zeit Viktorról.Amadeus91
Ahol ilyen rasszista, kirekesztő, antidemokratikus kommentek jelenhetnek meg, az komolytalan vicclap:

1. Ungarn raus aus der EU, sofort!
Ungarn raus aus der EU, sofort!

több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.zeit.de/politik/ausland/2014-07/viktor-orban-ungarn-demokratie

Zeit Viktorról.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 443 — #NoStress
Szerinted a közpénz azoké, akik hozzáférnek. Szerintem meg nem. Azoké pont annyi belőle, amennyi a fizetésük, és egyéb juttatásaik. A többi felett meg csak rendelkeznek, de ez nem jelenti, hogy az övék. Ha sajátjukként bánnak vele, és még vagyoni hátrányt is okoznak, na az pont a hűtlen kezelés tényállása. Tudom, idealista faszkalap vagyok, te meg a mindent tisztán látó, de attól még nincs igazad.Lecsó
De.
Magyarországon évente 100 milliárdos nagyságrendben "nyúlnak le" közpénzt.
Mégis, tisztában vagy vele, hogy hűtlen kezelésért hány embert ítéltek el, és milyen (ehhez mérten nevetséges) összegekért?
Ami fölött meg rendelkezek, az az enyém. Ha elméletben nem is, de a gyakorlatban bizonyosan.

Sajnos túl sokan vannak, akik úgy gondolkoznak, mint te, ezért is tart itt ez az ország. Mert amikor OV megkérdezi, hogy lenyúlhatom-e a közpént kedves Sobri, ( ld. "Folytatjuk!" ) akkor te azt mondod, hogy persze OV, itt az ikszem, nesze.Lecsó
Én úgy látom, nagyon kevesen gondolkoznak úgy, mint én.
Inkább úgy gondolkoznak sokan, mint te. Megfogalmaztok mindenféle életidegen, erkölcsi alapon teljesen jogos fantazmagóriákat, majd duzzogtok, hogy a valóság nem úgy működik, ahogy "kellene".
És természetesen így a valóságra adott válaszaitok is helytelenek lesznek.
Vagy úgy vannak sokan, hogy nyüffögnek bármin, ami épp az aktuális hatalom (Horn, Gyurcsány, Orbán, Demszky, Tarlós, stb.) ügymenetébe tartozik, de a siránkozáson kívül nem sokra futja.
Vagy úgy, hogy örökké a felelőst, bűnbakot keresik a saját töketlenségük miatt (cigányok, zsidók, nácik, komcsik, kormány, főnök, stb.).
Orbán Viktor nem azt kérdezi, hogy lenyúlhatom e a közpénzt.
Ő azt mondja, hogy a közpénz az lenyúlandó, oszt jónapot.
Én meg ikszelhetek bárhova, akkoris ezt mondja.
Néha valóban felteszi a költői kérdést: "Én nyúljam le, vagy a komcsik?", de erre is bármi a válasz, ő tudja, hogy a helyes válasz az, hogy ő.
És hidd el, nem miattam tart itt az ország.
Én a saját érdekeltségeimben több, mint korrektül ügyintézek, mondhatni országidegenül. De az tény, hogy ezt kevesek engedhetik meg maguknak.

Az RTL-Simicska tandem meg semmire nem ad reményt, mert műbalhé, vihar egy kanál vízben, stb... Simicskát a fidesz akkor fogja kicsinálni, ha máshonnan tudja biztosítani a rendszer finanszírozását. Lehet, hogy Lajos ezután kicsit szopni fog, de hogy nekünk ettől nemhogy jobb nem lesz, hanem sokkal rosszabb, abban is biztos vagyok.Lecsó
És ebben is tévedsz.
"Nekünk" se jobb, se rosszabb nem lesz.
Mondhatni eltekintve az olvasható hacacárétól, pont ugyanaz lesz, mint volt eleddig.
Mert, mint mondtam, túl sok pénzről van szó ahhoz, hogy bárkinek is megérje valóban borítani, és beleköpni a levesbe.

több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Megfogalmazhatsz mindenféle idealista "kellene" attitűdöt, attól még a valóság köszönő viszonyban sincs az optimálissal vagy az álmaiddal.Sobri Jóska
Ez így van. De ettől még miért jó így ahogy van?
Én leírtam, hogy ahogy most van, az szerintem nem jó, erre te leírod, hogy ahogy én szeretném hogy legyen, az a valóságban nem úgy van. Pont ezt mondtam én is.
Nekem kb úgy tűnik, hogy zsigerből mindent megkontrázol, még akkor is, ha igazából nem is mondasz ellent.

Te mindig csak ilyen Kánaánokban tudsz gondolkodni. Nem tudsz olyat elképzelni, hogy nem jön el a Kánaán, csak egy kicsit valami jobb lesz, mint tegnap volt? Nem kell sokkal, csak egész kicsivel.

Szerinted a közpénz azoké, akik hozzáférnek. Szerintem meg nem. Azoké pont annyi belőle, amennyi a fizetésük, és egyéb juttatásaik. A többi felett meg csak rendelkeznek, de ez nem jelenti, hogy az övék. Ha sajátjukként bánnak vele, és még vagyoni hátrányt is okoznak, na az pont a hűtlen kezelés tényállása. Tudom, idealista faszkalap vagyok, te meg a mindent tisztán látó, de attól még nincs igazad.
Sajnos túl sokan vannak, akik úgy gondolkoznak, mint te, ezért is tart itt ez az ország. Mert amikor OV megkérdezi, hogy lenyúlhatom-e a közpént kedves Sobri, ( ld. "Folytatjuk!" ) akkor te azt mondod, hogy persze OV, itt az ikszem, nesze.

Az RTL-Simicska tandem meg semmire nem ad reményt, mert műbalhé, vihar egy kanál vízben, stb... Simicskát a fidesz akkor fogja kicsinálni, ha máshonnan tudja biztosítani a rendszer finanszírozását. Lehet, hogy Lajos ezután kicsit szopni fog, de hogy nekünk ettől nemhogy jobb nem lesz, hanem sokkal rosszabb, abban is biztos vagyok.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 443 — #NoStress
Rossz hírem van, az enyém is, és a tiéd is.
Az állami tulajdonban lévő cégek (pl Posta, Szerencsejáték Zrt.) reklámköltése közpénz. Pontosan ezért kellene azt a törvény szerint arányosan elosztva elkölteni, a médiák nézettsége, olvasottsága arányában. Főleg úgy, hogy a teljes reklámpiac 30-35%-át teszi ki a közpénzből fizetett reklám. Ennek ellenére semmi köze a nézettséghez és az olvasottsághoz a reklámok arányának. Lásd TV2 vs RTL. Vagyis a nem helyes elköltésnek igencsak nagy a piactorzító hatása, és tökéletesen alkalmas a sajtóorgánumokra gyakorolt nyomás fokozására, ha a szükség úgy hozza.Lecsó
Rossz hírem van, az már se nem a tied, se nem az enyém.
A közpénz az azon keveseké, akik hozzáférnek.
Megfogalmazhatsz mindenféle idealista "kellene" attitűdöt, attól még a valóság köszönő viszonyban sincs az optimálissal vagy az álmaiddal.
Érdekelne, hogy egy RTL-Simicska tandem ugyan mire az utolsó remény?!
Hogy majd nem az erősebb kutya baszik?
Hogy eljön a Kánaán?
Vagy, hogy Orbán megbukik?
Ha megbukik, akkor majd jön egy erősen hasonló, csak máshogy fogják hívni.
Túl sok pénzről van szó ahhoz, hogy ne így legyen.
Te is írod: a szükség úgy hozza...

több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Rossz hírem van, az enyém is, és a tiéd is.
Az állami tulajdonban lévő cégek (pl Posta, Szerencsejáték Zrt.) reklámköltése közpénz. Pontosan ezért kellene azt a törvény szerint arányosan elosztva elkölteni, a médiák nézettsége, olvasottsága arányában. Főleg úgy, hogy a teljes reklámpiac 30-35%-át teszi ki a közpénzből fizetett reklám. Ennek ellenére semmi köze a nézettséghez és az olvasottsághoz a reklámok arányának. Lásd TV2 vs RTL. Vagyis a nem helyes elköltésnek igencsak nagy a piactorzító hatása, és tökéletesen alkalmas a sajtóorgánumokra gyakorolt nyomás fokozására, ha a szükség úgy hozza.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 443 — #NoStress
Ráadásul a mi pénzünkről... :-/Lecsó
Az már bizony nem a tied.

több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ráadásul a mi pénzünkről... :-/
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 443 — #NoStress
komolyan, az RTL-Simicska tandem lesz az utolsó reményünk....Amadeus91
Mire?
Ez pénzről szól, sok pénzről, nem arról, hogy neked jobb legyen.
Azt majd szépen kijárod magadnak - vagy sem.

több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 444.hu/2014/08/08/az-eddigi-kostolgatas-utan-vegre-kemenyen-odacsaphat-simicskanak-a-kormany/

"Ha a kormány valóban teljes egészében ellenőrzése alá vonja a reklámpiaci költéseit, azzal erős eszköz lesz a kezében a mostanában Simicska Lajos szívének kedves ügyekben rendre a kormányt bíráló Magyar Nemzettel és Hírtévével szemben – ezentúl ezek a médiumok is váratlanul állami hirdetések nélkül maradhatnak, ami, elnézve az ezekben a médiumokban amúgy megjelenő hirdetéseket, komolyan veszélyeztetné bevételeiket, így működésüket is."

komolyan, az RTL-Simicska tandem lesz az utolsó reményünk....
több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 29 065 — nabege2@yahoo.com


Kurucról van, szóval csak saját felelőssége😊
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979

Mindig jövőre
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
 nol.hu/belfold/norveg-alap-fideszes-e-mailrol-jott-a-maganszemely-feljelentese-1478527

Hogy egy Napirajz-klasszikust idézzek: Deráértek, bazmeg...

Mindig jövőre
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.atv.hu/belfold/20140805-az-atv-ben-fulladt-kaoszba-a-baloldali-egyeztetes
😀Schleck
megérdemeljük. :#
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
 www.atv.hu/belfold/20140805-az-atv-ben-fulladt-kaoszba-a-baloldali-egyeztetes
😀Schleck
tessék, a Sorkin-féle Elnök emberei, mint hivatkozási pont, kellett nekem emlegetnem a Newsroomot...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 www.atv.hu/belfold/20140805-az-atv-ben-fulladt-kaoszba-a-baloldali-egyeztetes
😀

több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838


hogy Kunczét idézzem, ha volt bűne az szdsz-nek, akkor azaz OPNI bezárása volt.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
 444.hu/2014/08/01/a-new-york-times-azt-koveteli-hogy-az-eu-fuggessze-fel-magyarorszag-szavazati-jogat-es-ne-fizessek-ki-a-nekunk-szant-tamogatasok-egy-reszet/

még ha csak egy újság is... tök jó az országimázs.Amadeus91
azé' szerintem a NYT csak szórakozzon az amerikai dolgokkal, de mondjuk egy EU-nak ne adjon tanácsokat, hogy szerintük mit kellene tenni.
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Minden rendszerben a nagy kutya b@szik, csak a liberalizmusban elhiszed hogy te is b@szhatsz, így nem nézel olyan csúnyán a nagy kutyára. Ez a liberazlimus, legalábbis gazdaságilag.
több mint 11 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
"a hidegháború után úgy tűnhetett, a liberalizmus győzött, de a tekintélyelvű erők végig lesben álltak, hogy kihasználják a demokrácia gyenge pontjait"

nájszbaggio
Ha a liberalizmust a gazdasági oldalról közelítjük meg, akkor nem sok köze van a demokráciához, hanem inkább a tekintélyelvhez (vö: pénz=hatalom)
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
"a hidegháború után úgy tűnhetett, a liberalizmus győzött, de a tekintélyelvű erők végig lesben álltak, hogy kihasználják a demokrácia gyenge pontjait"

nájsz


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 444.hu/2014/08/02/a-konzervativ-wall-street-journal-is-nagyon-kiakadt-orban-szavain/

országimázs n.0
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 444.hu/2014/08/01/a-new-york-times-azt-koveteli-hogy-az-eu-fuggessze-fel-magyarorszag-szavazati-jogat-es-ne-fizessek-ki-a-nekunk-szant-tamogatasok-egy-reszet/

még ha csak egy újság is... tök jó az országimázs.
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Említettem már, hogy nincs túl viszony Simicska-Nyerges tengely és Orbánék között? Mert lehet nem is kell most már külön felhívni rá a figyelmet. Ahogy mondtam: maradjatok vonalban, a legjobb még csak most jön!Gyurma Pappa
Ma hallgatom a kormányszóvivő hölgyet, ahogy somolyogva mondja, hogy "bizonyos pénzügyi és gazdasági körök érdekeit sérti", hogy Seszták lett a miniszter, ezért támadják. Mikor megkérdezik, hogy kik azok, akkor vigyorok, mint akit baszni visznek, és megismétli a sablon szöveget.
Csak nekem furcsa ez a kommunikáció? Lényegében elismeri, hogy a minisztériumra nyomást gyakorolnak egy miniszter csere miatt. És mégis miért? Az elmúlt 4 évben ugyanezek a körök miért nem gyakoroltak nyomást? Mert nem kellett? Már nem is az ellenzéki politikusok támadják szegény Sesztákot, hanem egyenesen az üzleti élet szereplői? Mint minden normális (maffia)államban?
És ezzel kiáll egy szóvivő, ahelyett, hogy inkább valami semmitmondó szöveggel próbálná az élét venni az ügynek?
Szép...