Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Orbán sokkal inkább Pres. Walker, akit az egyik bizalmi embere fog megbuktatni (Lázár/Rogán) 😀 😀

| mert ha már a metrót hoztad fel, belőlük simán ki is nézem |

Mindig jövőre
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
TGM megnyilatkozásait általában értékelem, nem egy begyöpösödött szűklátókörű pártember. De most nem értek vele egyet.
Szerintem: a demokrácia nem a cél, hanem eszköz ahhoz hogy egy ország népe relatíve jólétben élhessen -beleértve a szabadságot is. TGM szerint ennek a jólétben élésnek nincs semmi más járható útja, csak a nyugati típusú demokrácia. Ez nyilvánvalóan nem igaz, gondoljunk csak az olajpénzekből dőzsölő arabokra, ahol akár monarchia, kalifátus, emírség mittudomén milyen államformák vannak, csak nyugati demokrácia nincs, mégis elég jól elkaristolnak. A nép jólétéhez nem x vagy y államforma kell, hanem sok pénz, jól elosztva.

Végtelenül leegyszerűsítve az én elképzelésem szerint, amelyik vezető azt gondolja, hogy fenntartom ezt a rendszert (demokráciát, diktatúrát, királyságot, stb...) bármi áron, ha a fele beledöglik akkor is - az nem jó vezető.

Amelyik úgy gondolja, hogy megpróbálom sínre tenni ezt az országot, javítani az emberek életén, stb... akármilyen szisztémával, akár más rendszerben is, az jó vezető, -ha valóban az ország vagy az emberek jóléte vezérli, és nem más célok. (sajnálatos módon nem gondolnám, hogy OV ennek megfelel)Jan
Sajnos én meg veled nem értek egyet.
A demokrácia nem eszköz, hanem cél. Ezt mondod:
"eszköz ahhoz hogy egy ország népe relatíve jólétben élhessen -beleértve a szabadságot is."
Ahol az emberek nem szabadok, ott hogyan használhatnák a demokráciát, mint eszközt arra, hogy azzá váljanak? Ott nekik nem lehet eszköz, legfeljebb cél lehet. TGM-nek azért van igaza, mert a demokrácia az egyetlen politikai rendszer, ahol az emberek az önnön sorsukról döntenek. Minden más rendszerben sokkal kevesebb beleszólásod van a sorsodba, mint a demokráciákban. Márpedig ez elengedhetetlen ahhoz, hogy szabadon élhess.
Egy okos ember régen azt mondta, hogy az a szabad ember, aki reggel felkel, este lefekszik, és a kettő között azt csinál, amihez kedve van. Ehhez persze sok pénz kell, de csak az nem elég. Aki nem szabad ember, az nem tudja értékelni a pénzt, vagy amit azért megvehet, mert nem azt teszi reggeltől estig (vagy a kevésbé "szerencsések" szabadidejükben), amihez kedve van, hanem amit megengednek neki. Te beleérted a jólétbe a szabadságot is, de ugyanakkor az arabokat hozod fel példának, ahol aztán a szabadságból van a legkevesebb.
Ha majd a dőzsölő araboknál jársz, kérdezz már meg egy nőt is, hogy mennyire érzi magát szabadnak. Nem zavarja-e, hogy nem szabad pl nyilvánosan nevetgélnie...
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_oAmadeus91
egyik kedvenc sorozatom, a Newsroom jutott eszembe, ahol a főhős hírolvasó tántoríthatatlan republikánus volt, és ennek ellenére úgy szopatta a republikánusokat, hogy azok köpni-nyelni nem tudtak. Túl szép lenne, ha itthon is lenne hasonló újságírás.berger90
Will McAvoy annyira tántoríthatatlan republikánus, mint Hajdú Péter ősfideszes, az meg különösen gyönyörű, hogy egy fiktív sorozatot hoztál követendő példaként.baggio
house of cards? na-na?Amadeus91
Rogán vagy maga Orbán lökött metró elé egy újságírót? Nézhetetlen sorozat mindkettő az irreális karakterábrázolások miatt.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_oAmadeus91
egyik kedvenc sorozatom, a Newsroom jutott eszembe, ahol a főhős hírolvasó tántoríthatatlan republikánus volt, és ennek ellenére úgy szopatta a republikánusokat, hogy azok köpni-nyelni nem tudtak. Túl szép lenne, ha itthon is lenne hasonló újságírás.berger90
Will McAvoy annyira tántoríthatatlan republikánus, mint Hajdú Péter ősfideszes, az meg különösen gyönyörű, hogy egy fiktív sorozatot hoztál követendő példaként.baggio
house of cards? na-na?
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
baggio
Sorkin=túlzott idealizmus, nyilván. Azt nem írtam, hogy követendő példa, hiszen a világon mindenhol üzleti vagy politikai érdekek mentén születik a híradó.

Azt meg nyilván nem kell beidéznem, amit a második évad fináléjában mondott.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_oAmadeus91
egyik kedvenc sorozatom, a Newsroom jutott eszembe, ahol a főhős hírolvasó tántoríthatatlan republikánus volt, és ennek ellenére úgy szopatta a republikánusokat, hogy azok köpni-nyelni nem tudtak. Túl szép lenne, ha itthon is lenne hasonló újságírás.berger90
Will McAvoy annyira tántoríthatatlan republikánus, mint Hajdú Péter ősfideszes, az meg különösen gyönyörű, hogy egy fiktív sorozatot hoztál követendő példaként.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_oAmadeus91
egyik kedvenc sorozatom, a Newsroom jutott eszembe, ahol a főhős hírolvasó tántoríthatatlan republikánus volt, és ennek ellenére úgy szopatta a republikánusokat, hogy azok köpni-nyelni nem tudtak. Túl szép lenne, ha itthon is lenne hasonló újságírás.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
 index.hu/belfold/2014/07/28/nemcsak_a_baloldalt_dobbentette_meg_orban_beszede/

mindenki néz, mint hal a szatyorban.Amadeus91
Van, aki nem és elég súlyos mondatokat fogalmaz meg az elemzésében.
 www.atv.hu/belfold/20140728-tamas-gaspar-miklos
Komolyan remélem, hogy ezúttal nem lesz igaza. Bár sajna be szoktak jönni neki a jóslatai....iktriad
Végigolvastam az egészet, két dolog jött le belőle: mivel amúgy messze helyezem magam az LMP-s vonaltól, legnagyobb és őszinte megdöbbenésemre ez már nem az első ügy, amiben Schifferrel kell egyetértenem. OV jól értékeli a helyzetet (ami a nyugati demokráciák aktuális állapotát illeti) csak nem jó következtetést von le belőle, vagyis nem jó megoldási javaslattal áll elő.

TGM megnyilatkozásait általában értékelem, nem egy begyöpösödött szűklátókörű pártember. De most nem értek vele egyet.
Szerintem: a demokrácia nem a cél, hanem eszköz ahhoz hogy egy ország népe relatíve jólétben élhessen -beleértve a szabadságot is. TGM szerint ennek a jólétben élésnek nincs semmi más járható útja, csak a nyugati típusú demokrácia. Ez nyilvánvalóan nem igaz, gondoljunk csak az olajpénzekből dőzsölő arabokra, ahol akár monarchia, kalifátus, emírség mittudomén milyen államformák vannak, csak nyugati demokrácia nincs, mégis elég jól elkaristolnak. A nép jólétéhez nem x vagy y államforma kell, hanem sok pénz, jól elosztva.

Végtelenül leegyszerűsítve az én elképzelésem szerint, amelyik vezető azt gondolja, hogy fenntartom ezt a rendszert (demokráciát, diktatúrát, királyságot, stb...) bármi áron, ha a fele beledöglik akkor is - az nem jó vezető.

Amelyik úgy gondolja, hogy megpróbálom sínre tenni ezt az országot, javítani az emberek életén, stb... akármilyen szisztémával, akár más rendszerben is, az jó vezető, -ha valóban az ország vagy az emberek jóléte vezérli, és nem más célok. (sajnálatos módon nem gondolnám, hogy OV ennek megfelel)

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 055 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
 index.hu/belfold/2014/07/28/nemcsak_a_baloldalt_dobbentette_meg_orban_beszede/

mindenki néz, mint hal a szatyorban.Amadeus91
Van, aki nem és elég súlyos mondatokat fogalmaz meg az elemzésében.
 www.atv.hu/belfold/20140728-tamas-gaspar-miklos
Komolyan remélem, hogy ezúttal nem lesz igaza. Bár sajna be szoktak jönni neki a jóslatai....
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 index.hu/belfold/2014/07/28/nemcsak_a_baloldalt_dobbentette_meg_orban_beszede/

mindenki néz, mint hal a szatyorban.
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
hát azért lófasztormával kapcsolgatok vacsora közben fáradtan, látom HírTV, valami 2 jobbos újságíró, erre rázendít az egyik, hogy rongyolunk izomból az egyeduralom felé és ez egyértelmű a tusványosi beszéd után, meg a mocskos rabszolgahajcsár kínaiak... Kiesett a villa a kezemből....Amadeus91
Szedd föl azt a villát, rakd be a mosogatóba és hagyj fel minden reménnyel. Az a kritikus újságíró Szakonyi Péter volt, aki egyáltalán nem jobbos (már ha a FIDESZ-t azonosítjuk a jobboldallal). Ő mindig is Orbán-kormány ellenes volt. 2006-ban a Magyar Hírlapot hagyta ott (akkor vette meg Széles Gábor), tavaly pedig a Napi Gazdaságtól jött el, mivel az a Századvég tulajdonába került. A két másik újságíró volt tényleg "jobbos", ők nem is bírálták a kormányt.Amador
már balosokat is odaengednek a HírTV-be?
több mint 11 éve
Amador Los Angeles Rams 273
hát azért lófasztormával kapcsolgatok vacsora közben fáradtan, látom HírTV, valami 2 jobbos újságíró, erre rázendít az egyik, hogy rongyolunk izomból az egyeduralom felé és ez egyértelmű a tusványosi beszéd után, meg a mocskos rabszolgahajcsár kínaiak... Kiesett a villa a kezemből....Amadeus91
Szedd föl azt a villát, rakd be a mosogatóba és hagyj fel minden reménnyel. Az a kritikus újságíró Szakonyi Péter volt, aki egyáltalán nem jobbos (már ha a FIDESZ-t azonosítjuk a jobboldallal). Ő mindig is Orbán-kormány ellenes volt. 2006-ban a Magyar Hírlapot hagyta ott (akkor vette meg Széles Gábor), tavaly pedig a Napi Gazdaságtól jött el, mivel az a Századvég tulajdonába került. A két másik újságíró volt tényleg "jobbos", ők nem is bírálták a kormányt.
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_oAmadeus91
Niculae is megdönthetetlennek tűnt, oszt' mégis... de hát ez még lófasz tormával, ha elkezdik komolyabban savazni, akkor majd csinálnak egy új csatornát, meg egy arra szabott médiatörvényt, híttévé meg balra el a süllyesztőben...slowmotion
hát azért lófasztormával kapcsolgatok vacsora közben fáradtan, látom HírTV, valami 2 jobbos újságíró, erre rázendít az egyik, hogy rongyolunk izomból az egyeduralom felé és ez egyértelmű a tusványosi beszéd után, meg a mocskos rabszolgahajcsár kínaiak... Kiesett a villa a kezemből....a gyomros után jön a felütés, az elbarmolt 72 milliárd amit az EU adott volna - ezt megismételték a híradóban is - de a kormány lemondott róla o_o majd a földön fekvőbe a belerúgás; hogy nem csak gyurcsánybajnai, hanem az I. Orbán-kormány is izomból privatizálta a dolgokat. o_o

úgy vagyok a mai nap után (a magyar nemzet is megsorolta őket), mint ata a DK cigányozása után. hogy a konyhakövön csattant az állam és próbálom felvakarni.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_oAmadeus91
Niculae is megdönthetetlennek tűnt, oszt' mégis... de hát ez még lófasz tormával, ha elkezdik komolyabban savazni, akkor majd csinálnak egy új csatornát, meg egy arra szabott médiatörvényt, híttévé meg balra el a süllyesztőben...
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_oAmadeus91
kezd beérni Orbán/Lázár tengely munkája

stay tuned

több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
kritizálják Orbánt a HírTV-n...döbbenet o_o
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 mno.hu/vezercikk/uj-vilag-hataran-1239403

"Például azt: a miniszterelnök körül riasztóan megnőtt a meglehetősen szervilis, ám a világ felé buta agresszivitást mutató emberek száma. Ennek a típusnak a jellemző példája a miniszterelnök sajtósa, aki fizikailag is inzultálta kollégánkat, miközben az lenne a dolga, hogy segítse a munkájukat végző újságírók tevékenységét. Mi a magunk részéről jeleznénk: a bunkóság, az agresszivitás, de még a lihegő szervilizmus sem tartozik a polgári, keresztény, konzervatív erények közé."

írja a magyar nemzet.
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Nem tudom ki mondta, de nagyon találó:
"...ez nem a megszállás, hanem a megszállottság emlékműve."
több mint 11 éve
xrace77 Denver Broncos 4 746
Egyszerűen hibátlan. 😕)

 coub.com/view/2n70f
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Lehet persze nyugodtan utálni Orbánt, de két egymás utáni kétharmados győzelem után talán mindenkinek érdemes lenne elgondolkozni, hogy lehet tényleg ez kell az embereknek.baggio
Az hogy mi kell az embereknek, vagyis mi szolgálja valóban az érdekeiket, meg mit akarnak, vagyis mire szavaznak, csak nagyon ritkán egyezik meg, és főleg olyan társadalmakban szokott konvergálni egymáshoz, ahol a választók felismerik a demagógiát, és legalább részben elutasítják. Ilyenkor az egyszerű politikus kénytelen más eszközökhöz nyúlni.
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Én csak azt nem értem, hogy hogy a picsába akar munkaalapú államot létrehozni, valós (értsd ami nem csökkentett bérű közmunkás) munkahelyek nélkül!?Tony
Nem tudom.
Csak azt tudom, hogy a munka szabaddá tesz.
Valahol ezt olvastam.
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Tényleg nem lesz gyors folyamat, ha a "stratégiai megállapodások" keretében a multik azzal kezdik, hogy kirúgnak 1700 embert, Komáromban bezár a Microsoft / Nokia (remélem, tényleg jön valaki a helyébe, mert az is majdnem ezer ember).

Mindig jövőre
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Én csak azt nem értem, hogy hogy a picsába akar munkaalapú államot létrehozni, valós (értsd ami nem csökkentett bérű közmunkás) munkahelyek nélkül!?Tony
Szépen lassan.

több mint 11 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Én csak azt nem értem, hogy hogy a picsába akar munkaalapú államot létrehozni, valós (értsd ami nem csökkentett bérű közmunkás) munkahelyek nélkül!?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
nyilván jobb lenne stadionok helyett kórházakat építenibaggio
Azért érdekelne, hogy lehet egy korházban focizni…
Elég beteg lenne, ha koházban rendeznének rangadókat.