Politika
63 feliratkozó
több mint 11 éve
sorozatbambulás helyett normális oktatás kéne, ugye. Mert még mindig évszámokat magoltatunk történelemből és nem ok-okozati összefüggéseket.Amadeus91tőled kifejezetten vicces és ironikus ilyet olvasni

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
sorozatbambulás helyett normális oktatás kéne, ugye. Mert még mindig évszámokat magoltatunk történelemből és nem ok-okozati összefüggéseket.inkább egyszerre csodálom és szánom azokat az embereket, akik naivan (vagy csak szimplán bután, szemüket csukva tartva, egyetlen politikai könyvet sem elolvasva, egyetlen sorozatot sem megnézve) még mindig képesek hinni egy politikusnakbaggioilyen a politikabaggioaz akkor volt, na.
Te nem hiszed el, hogy minden megváltozott azóta? 😀slowmotion
más: 444.hu/2014/07/02/l-simon-laszlo-csak-sajat-kollegainak-cegeit-hivta-meg-egy-tenderre/
"A lap megkérdezte L. Simont is, aki egy percig sem tagadta, hogy mindez így történt:
„A pályázatot a lehető leggyorsabban szerettük volna lebonyolítani, így olyan cégeket akartunk meghívni, akikről nem kell hosszasan referenciákat begyűjteni. Ez pedig valóban csak az ismerősi körünkből volt lehetséges. Szempont volt az is, hogy olyan cégeket hívjunk meg, akik az adott feladatok ellátására alkalmasak lehetnek, s akik már dolgoztak a megyében. Továbbá olyan céggel, illetve személlyel akartam együtt dolgozni, akit jól ismerek, akiben megbízom, és aki mindig minden kérésemet szakszerűen oldotta meg, illetve határidőre teljesített. Természetes, hogy ezek alapja a korábbi vagy jelenlegi munkakapcsolat. A meghívott cégek ilyenek. Egyébként az eljárás mindenben szabályos és törvényes volt.”
legalább őszinte.
több mint 11 éve
inkább egyszerre csodálom és szánom azokat az embereket, akik naivan (vagy csak szimplán bután, szemüket csukva tartva, egyetlen politikai könyvet sem elolvasva, egyetlen sorozatot sem megnézve) még mindig képesek hinni egy politikusnakilyen a politikabaggioaz akkor volt, na.
Te nem hiszed el, hogy minden megváltozott azóta? 😀slowmotion

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
ilyen a politikabaggioaz akkor volt, na.
Te nem hiszed el, hogy minden megváltozott azóta? 😀
több mint 11 éve
ilyen bizony...
több mint 11 éve
ilyen a politika"Az utóbbi időben a kormány hívei nem csupán a nemzeti eszme és a keresztény értékrend egyedüli letéteményeseinek tekintik magukat, hanem hovatovább a tiszta múlt letéteményeseinek is. Nem csupán azért szegülünk szembe ezzel a gondolattal, mert a mögöttünk hagyott évtizedek nem írhatók le a makulátlan tisztaság és a sötét gonoszság küzdelmeként, hanem azért nem fogadjuk el ezt a hamis, primitíven leegyszerűsített beállítást, mert tudjuk, hogy akik az állítólagos tiszta múlt folytatóinak tekintik magukat, legkevésbé sem tartoznak azok közé, akik az első követ vethetnék másokra. A kormánypártok padsoraiból időnként felreppenő autoritárius hangok hallatán gyakran fogalmazódik meg a vád, hogy a kormány urai semmiben sem különbek a kommunistáknál. Hiszen ugyanúgy pártirányítás alá akarják vonni a rádiót, tévét, a sajtót. Hiszen ideológiai komisszárokat akarnak az iskolai tantestületek nyakára ültetni. Ugyanúgy ellenségnek és hazaárulónak bélyegzik ellenfeleiket. Ugyanúgy tévedhetetlennek gondolják magukat, ahogy a kommunisták tették. Ugyanúgy a politikai megbízhatóságot részesítik előnyben a szakértelem helyett s a legutolsó pozícióba is rokonaikat, osztálytársaikat, kormánypárti elvtársaikat szeretnék ültetni, ahogy a kommunisták tették."
| Orbán Viktor, 1992 |

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Még csak ezért se.mert jogerősen is bűnös, nem azért mert ő vagy a pártja azt gondolja, hogy kínos a jelenlétezinedine5zárójel: Hunvald le is mondott azóta.Amadeus91ilyen komolyan nincs.berger90index.hu/belfold/2014/06/30/az_mszp_megujulasa_most_mar_tenyleg_megallithatatlan/elképesztőekzinedine5
nevessünk egy jót újra az MSZP-nGyurma Pappa
Hanem mert kötelező lemondania, mivel a közügyektől is el lett tiltva.
Ha nem így történik, akkor ő lenne az MSZP polgármesterjelöltje.
több mint 11 éve
mert jogerősen is bűnös, nem azért mert ő vagy a pártja azt gondolja, hogy kínos a jelenlétezárójel: Hunvald le is mondott azóta.Amadeus91ilyen komolyan nincs.berger90index.hu/belfold/2014/06/30/az_mszp_megujulasa_most_mar_tenyleg_megallithatatlan/elképesztőekzinedine5
nevessünk egy jót újra az MSZP-nGyurma Pappa
több mint 11 éve
Mert külső személő mondd olyan dolgokat, amiket itthon senki nem mondd ki. És szeretem olvasni, ha valaki azt mondja, amit én is (most Orbánról alkotott véleményét hagyjuk, az a magán dolga).vs.hu/tibor-fischer-hulyesegekrol-nem-orban-tehet-0628Mit tartasz benne fontosnak? (Elolvastam, azért kérdezem. 😊)peterk2005
Nagyon fontos interjú, ajánlom mindenkinek.Gyurma Pappa

több mint 11 éve
vs.hu/tibor-fischer-hulyesegekrol-nem-orban-tehet-0628"Orbán, Fodor és Deutsch voltak akkor a leginkább előtérben. De Orbán okosabb, keményebb és profibb volt már akkor is, mint bárki más a pártjában. "
Nagyon fontos interjú, ajánlom mindenkinek.Gyurma Pappa
azért innentől megkérdőjelezem az ipse véleményét.
| bibós, elte-jogász, ős-fideszes körökben azért kimondják, hogy Orbán Fodor tanítása és odafigyelése nélkül már rég a süllyesztőben lenne... |
több mint 11 éve
zárójel: Hunvald le is mondott azóta.ilyen komolyan nincs.berger90index.hu/belfold/2014/06/30/az_mszp_megujulasa_most_mar_tenyleg_megallithatatlan/elképesztőekzinedine5
nevessünk egy jót újra az MSZP-nGyurma Pappa
több mint 11 éve
vs.hu/tibor-fischer-hulyesegekrol-nem-orban-tehet-0628Mit tartasz benne fontosnak? (Elolvastam, azért kérdezem. 😊)
Nagyon fontos interjú, ajánlom mindenkinek.Gyurma Pappa


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
ilyen komolyan nincs.index.hu/belfold/2014/06/30/az_mszp_megujulasa_most_mar_tenyleg_megallithatatlan/elképesztőekzinedine5
nevessünk egy jót újra az MSZP-nGyurma Pappa
Mindig jövőre
több mint 11 éve
vs.hu/tibor-fischer-hulyesegekrol-nem-orban-tehet-0628Nagyon fontos interjú, ajánlom mindenkinek.

több mint 11 éve
index.hu/kulfold/2014/07/01/orizetbe_vettek_nicolas_sarkozyt/helyesbítek dicktatúra
DIKTATÚRA!!!444!4!!4!!Gyurma Pappa

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
index.hu/kulfold/2014/07/01/orizetbe_vettek_nicolas_sarkozyt/DIKTATÚRA!!!444!4!!4!!

több mint 11 éve
index.hu/belfold/2014/06/30/az_mszp_megujulasa_most_mar_tenyleg_megallithatatlan/elképesztőek
nevessünk egy jót újra az MSZP-nGyurma Pappa
több mint 12 éve
index.hu/belfold/2014/06/30/az_mszp_megujulasa_most_mar_tenyleg_megallithatatlan/nevessünk egy jót újra az MSZP-n

több mint 12 éve
időközben az RTL vs. Kormány háborúban robbant az atombomba
több mint 12 éve
Odáig rendben van, hogy Amadeus tényleg néha lenézően írkál, de ebben a dologban igaza van: ez a nép - tisztelet a többet és jobbat akaró kivételnek, szerencsére egyre több van - bele van gyógyulva abba a kibaszott Kádár-rendszerbe. Megszokták, hogy alig kell mondjuk dolgozni, hogy "okosba" intézünk el dolgokat, hogy a faszunkat verjük, és arra is ad az állam pénzt. Ezeket a szar, hangoskodó trógereket nevezzük gyűjtőnéven prolinak, beleértve azon nyugdíjasokat, akik azt hiszik, kiskirályként minden adófizetőn élősködhetnek. Végigdolgozott élet, ez a kedvencem.berger90Nem az a kérdés, hogy igaza van-e vagy sem, és a második ha egymás mellé rakod a két hozzászólását, ami egy napon belül a témában megejtett, látszik a különbség, ami abban rejlik hogy miként fogalmazza meg problémát.
Rendszeresen prolizok le egyes embereket, aki úgy viselkednek, ahogy te leírtad, hozzáfűzném, hogy akik abban élik ki magukat, hogy kicsiben csalnak, hogy a nem szólnak ha rosszul ad vissza a pénztáros stb. De arra hivatkozva, hogy valaki 22 évesen minden befizet maga után, leprolizni olyanokat, akik esetleg nem jókedvükben "csalnak", kicsit erősnek éreztem, és érzem ma is. Nyilván nem segített hogy az említett időpontban én még dolgoztam is épp.
Az értelmesebben kifejtett mondandóhoz hozzá sem fűztem semmit, mert amiket írt, azok így vannak, csak más volt a kontextus és a stílus is. Ennyit számít.

több mint 12 éve
Odáig rendben van, hogy Amadeus tényleg néha lenézően írkál, de ebben a dologban igaza van: ez a nép - tisztelet a többet és jobbat akaró kivételnek, szerencsére egyre több van - bele van gyógyulva abba a kibaszott Kádár-rendszerbe. Megszokták, hogy alig kell mondjuk dolgozni, hogy "okosba" intézünk el dolgokat, hogy a faszunkat verjük, és arra is ad az állam pénzt. Ezeket a szar, hangoskodó trógereket nevezzük gyűjtőnéven prolinak, beleértve azon nyugdíjasokat, akik azt hiszik, kiskirályként minden adófizetőn élősködhetnek. Végigdolgozott élet, ez a kedvencem.lehet szar helyre járok, de kapunk számlát a büfében. Fel is hozom a németeket, mivel dolgoztam ott és tudom, hogy kurva keményen le volt minden papirozva, egy kibaszott centet nem kaptam zsebbe, de valószínűleg a Főnök hülyén is nézett volna rám, ha felhozom ezt a témát. Amadeus91Én dolgozom németeknek, és tényleg mindig minden keményen le van papírozva, ezt aláírom. A papírok mindig rendben vannak. Azok mindig.
Ez így szép és jó, amiket írsz, de az asztal másik oldalát nem látod, és úgy ítéled meg ezt az országot, és az itt élő embereket, hogy a tapasztalatod igen csak szűken szabott. Sosem álltál az "asztal másik oldalán", nem tudod hogy ki mit miért, csak az eredményeket látod, és ítélkezel, mind a huszon-pár éveddel egy társadalom felett.
Egy ideig érdekes volt olvasni, hogy mennyire el vagy telve magadtól, egy idő után vicces, de most már dühítő. Semmi jogod nincs hozzá, hogy leprolizz bárkit. Ki ne kérd már magadnak, hogy befizettél egy kisebb középület egy napi villanyszámláját, az feljogosít, hogy bárkit elítélj, de még megítélni se.
Az ilyen mondataiddal elítélsz embereket, akik azért dolgoznak egyeznek bele, hogy kapjanak borítékba pénzt, mert így 5-10-15 ezerrel többet visznek haza egy hónapban. És nem azért mert prolik, hanem azért mert éhesek a kölkök baszd meg. És tudod a köcsög vállalkozó, itthon ott spórol, ahol tud, és nem azért hogy extraprofitot hajtson fel, hanem többnyire azért, mert ő kölkei is éhesek. Ja, hogy vannak akik rajoznak X6-tal, ne csináld már, hogy olyanok nincsenek Németországban, mert elröhögöm magam.
Nem akarok személyeskedni, de eszméletlenül dühít már a sokadik ilyen kiszólásod. Azt nem értem, hogy mit szenvedsz itthon.Gyurma Pappa
Mindig jövőre
több mint 12 éve
Sobri!Ne gyere már mindig a korrupciós példabeszédeiddel! Már elmondtam, de akkor most elmondom még egyszer, nem a hétköznapi korrupcióról beszéltem. Tudom hogy volt, van és lesz. Másról beszéltem, ezt Te is nagyon jól tudod, de mindig a korrupcióra kanyarodsz vissza, nem tudom miért. Vagy nem akarod, vagy nem tudod megérteni, miről beszélek. Vagy csak nem akarod védeni, amit nem lehet, ezért idehozod mindig a piti szar korrupciós példákat.
több mint 12 éve
Inkább azt beszéljétek meg ki, mire költi a visszautalt devizahiteltörlesztő pénzét 😀
több mint 12 éve
Csak a tisztánlátásod érdekében, pár - számodra - ezek szerint új infót megosztok veled a (személyes, ismerősök, barátok, vagy akár saját tapasztalatok alapaján a) korrupcióról, mind 100% versenyszféra.pff. ez nagyon így van
Sobri Jóska
De nem baj, csak azok jöjjenek a politikába, akik már bizonyítottak a versenyszférában! :p
