Politika

68 feliratkozó

több mint 14 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
http://vastagbor.blog.hu/2012/06/08/_the_crisis_is_over_tenyleg_gyuri?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_06_08&utm_campaign=index
Már csak a piros orr és a fehér arcfesték hiányzik.


több mint 14 éve
gdavid New England Patriots 3 936 — Patriots fan
"Ami igazán újdonság, az a bizonytalanok, a pártot választani nem tudók elképesztően magas aránya: a kormányzó pártok és a baloldali ellenzék pártjainak támogatása egyik intézetnél sem éri el együttesen a teljes népesség felét – akad, ahol a negyven százalékot sem. Ez olyan erős bizonytalansági tényező, ami miatt a foglalkozásától is eltiltanám azt az elemzőt, aki ezen adatok alapján akár a Fidesz biztos bukásáról, akár most is megismételhető győzelméről beszél."

http://torokgaborelemez.blog.hu/2012/06/06/459_fej_iras?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201206Dzsokijuing
De TG sem egy észlény, mert nem nagyon írt ilyet egyik elemző sem. Arról meg nem a kutatóintézetek tehetnek, hogy egyesek nem képesek értelmezni a statisztikákat (nem TG-ről beszélek, hanem az átlagemberről).

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 10 955 — Saturday Night Lights
"Ami igazán újdonság, az a bizonytalanok, a pártot választani nem tudók elképesztően magas aránya: a kormányzó pártok és a baloldali ellenzék pártjainak támogatása egyik intézetnél sem éri el együttesen a teljes népesség felét – akad, ahol a negyven százalékot sem. Ez olyan erős bizonytalansági tényező, ami miatt a foglalkozásától is eltiltanám azt az elemzőt, aki ezen adatok alapján akár a Fidesz biztos bukásáról, akár most is megismételhető győzelméről beszél."

http://torokgaborelemez.blog.hu/2012/06/06/459_fej_iras?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201206

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 10 955 — Saturday Night Lights
8000 milliárdos hitelállomány, abból 1100 milliárd nincs fizetve: http://www.portfolio.hu/vallalatok/penzugy/sorra_dolnek_a_lakossagi_hitelek_itt_a_vege.168272.html

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 935 — Steelers fan
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/06/06/84_ezer_forintbol_tudunk_megelni/

értem a statisztikát, de ezt soknak tartom...Gyurma Pappa
2,6 százalék ruházkodásra, oktatásra, 3,6 százalék művelődésre...Dzsokijuing
És ezek az arányok csökkentek az előző évihez képest. Mi lesz jövőre?

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 10 955 — Saturday Night Lights
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/06/06/84_ezer_forintbol_tudunk_megelni/

értem a statisztikát, de ezt soknak tartom...Gyurma Pappa
2,6 százalék ruházkodásra, oktatásra, 3,6 százalék művelődésre...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 15 992 — zászló zászló szív
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/06/06/84_ezer_forintbol_tudunk_megelni/

értem a statisztikát, de ezt soknak tartom...

több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 15 992 — zászló zászló szív
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/06/04/az_onkormanyzatokon_szorithat_a_kormany/

That's the spirit! Komolyan: az építményadót is el kell vonni, és akkor máris meg van az állami vagyonadó - ami egyébként a kiutat jelenthetné. Sajnos politikai kérdés, ezt nem bevezetni, mivel az MSZP bevezette. A gépjárműadó átcsatornázása már ennek az előjele, jelzem, ez nekem tetszene. Az önkormányzatok szar gazdák, ráadásul igen rosszul tudják csak behajtani az adókat is. A HIPA ellenőrzések száma kb. a 0-hoz közelít, sok könyvelő annyit ír be a bevallásba, amit fizetni szeretne az ügyfél, főleg kisebb városokban. Pécsen azért ezt nem lépjük meg, de igazából egyszerűen nincs embere az önkormányzatnak ezekkel a dolgokkal foglalkozni.

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 800
http://www.origo.hu/itthon/20120604-vajon-mit-abrazol-orban-rajza.html

de legalább jól érzi magát.

tippek? 😀
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 15 992 — zászló zászló szív
Készítettem egy két éves jó-nemjó összefoglalást, szigorúan szvsz.

Jó:
- az új munkatörvénykönyve (tudom, hogy sok negatívum van benne munkavállalói oldalról, de általánosságban tényleg javult)
- az adózás rendjének változásai (szintén jó és logikus dolgok kerültek bele)
- 10%-os társasági adó
- a dohány jövedéki adójának emelése (szerintem még mehetne feljebb nyugodtan)
- a Btk. bizonyos szigorításai (a lopás értékhatárának leszállítása, a számviteli fegyelem megsértése is jól változott)
- szerintem a járások visszavezetése nem gond, mivel az államigazgatás legnagyobb problémája operatív jellegű, ha a járások ezt az oldalt fogják erősíteni, ebben az esetben én tudom támogatni
- az új választási rendszer feltételes módban... sajnos a Fidesz érdekeit szolgálja, és hiába értek egyet vele elvi szinten, sajnos a gyakorlati megvalósítás eléggé egyoldalú...
- a ogy. képviselők jogállásának tisztázása is jó

Rossz:
- Matolcsy
- Matolcsy
- Matolcsy
- a kiszámíthatatlan adó politika (nem a mértékkel van a baj, hanem azzal, hogy havonta változtatnak valamit)
- a rossz külpolitika (sajnos Viktor diplomácia érzéke elég alacsony)
- a Btk. bizonyos részei meg nem tetszenek
- a mindent átitató konzervatív-keresztény ideológia (családi törvény? wtf?)
- mondtam már Matolcsyt?
- az oktatás politika katasztrófa
- egészségügy nem lenne katasztrófa, csak onnan meg vonják ki folyamatosan a pénzt
- a state capture úgy kompletten
- Matolcsy
- az önkormányzati jogokkal is rendezni kellene, a vidéki kiskirályok és vesztesek (Debrecen vs. Pécs) közötti egyensúlyt megteremteni képes rendszer kellene
- Matolcsy

több mint 14 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 812 — Lucas Scott
USA es Kína már sorbanáll hatha nekik is jut valami.Toca
jut is marad is a jelszó

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 14 éve
Toca Minnesota Vikings 20 680 — Vikings fan
USA es Kína már sorbanáll hatha nekik is jut valami.
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 15 992 — zászló zászló szív
Címlap a Magyar Nemzetben: "Kisegítjük a valutaalapot" 😀Dzsokijuing
hát miután kihúztuk a válságból a németeket, ez a minimum

több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 10 955 — Saturday Night Lights
Címlap a Magyar Nemzetben: "Kisegítjük a valutaalapot" 😀

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 800
egyik földimnél úgyfest betelt a literes korsó


"Tisztelt Vantara Gyula Polgármester Úr!

Önt szólítom meg mint demokratikusan megválasztott vezetőjét Békéscsabának, aki nem csak a várost vezeti, hanem az Országgyűlésben is képviseli lakóhelye közösségét.

Azért Önt, mert demokrataként, három gyermek édesapjaként, a konzervatív értékekben hívő polgárként mélységesen felháborít az a tendencia, mely az utóbbi időben zajlik: a zivataros XX. század nem túl dicsőséges időszakainak romantizálásával, gyilkosok rehabilitálásával.

Horthy Miklós hősi színben való feltüntetése bánt mint magyar embert, hiszen a Horthy-éra alatt szülőföldem katonái százezrével lettek az orosz fagyhalálba küldve.
Bánt mint zsidót, és ezt – remélem – nem kell részleteznem, miért...
Bánt mint európait, mert a Horthy által képviselt értékek távol állnak attól, amiből Európa, az öreg kontinens szellemileg és intellektuálisan ki tudott emelkedni.
És legvégül bánt mint édesapát, mert azokat az értékeket, melyeket gyerekeimnek közvetíthetnék, nem képviselik azok a bűnözők, kiket az Ön pártjának tevőleges vagy hallgatólagos támogatásával rehabilitálnak.

Kérem Önt, hogy emeljen szót a Parlamentben ezen tendencia megakadályozására, ne legyen Magyarország az az ország, ahol gyilkosokat vagy gyilkosok híveit piedesztálra emelnek.
Kérem Önt továbbá, hogy Békéscsabán ne engedjen tömeggyilkosoknak szobrot emelni!
Kérem Önt, hogy utasítsa el nyilvánosan azokat az értékeket, melyeket ezen szobrot kapó vagy újratemetendő bűnözők képviselnek.
Kérem Önt, hogy mutasson utat a frakciójának a Parlamentben, legyen első, legyen bátor, legyen európai!

Köszönettel:
XXXXX"
több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 528 — Ajmo Vatreni
Elképesztő. Ráadásul az egész földpályázati kormánykommunikáció kezd összeomlani: miközben a szakminiszter a Magyar Nemzetben haszonleső hecckampányról beszél, a kiszivárgott újabb Ángyán-jelentés elmeséli, hogyan vette el tőle a miniszter a pályázati előkészítést-lebonyolítást és hogy az utódja, Budai Gyula a találkozó óta emlékezetkiesésben szenved.
Dzsokijuing
Néha az egész kormányzati kommunikáció összeomlásának jeleit észre lehet venni.
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 10 955 — Saturday Night Lights
"Két azonos szövegű pályázat benyújtója közül a fideszes kötődésűt hozta ki győztesként egy 130 hektáros dél-borsodi birtok haszonbérleti pályázatán a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. Az [origo] birtokába jutott dokumentumok tanúsága szerint a két pályázatban még a helyesírási- és a vesszőhibák is azonosak, az egyik mégis minimális pontot kapott ugyanarra, amire a másik a dupláját."

http://www.origo.hu/itthon/20120531-visszaelesgyanus-foldhaszonbeleti-palyazatok-delborsodban.htmlDzsokijuing
Van egy haverom, aki agrármérnök egy nagy mezőgazdasági cégnél a környéken. Kérdeztem a földekkel kapcsolatos oligarcha ügyekben, meg hogy hogyan ment a szocik alatt. Azt mondta, hogy végül is most is a csókosoké a föld, csak korábban azok tényleg ezzel foglalkoztak, míg az új uraknak még nem sokat mondanak az aranykorona, hektár és egyéb bonyolult kifejezések.

Emiatt szerintem ugyanazok művelik majd a földet, csak le kell adni a "jutalékot" a pályázatokon győztes Kft-k tulajainak, akik nyilván szívesebben üldögélnek majd a rózsadombi villában, nem akarnak azok gépeket venni, meg beruházni, neadijsten valódi gazdálkodást folytatni. A végén még sáros lesz a bőrcipő.

A cikkből is ez jön le, elébe ment a valódi gazdálkodó a dolgoknak és "segített" pályázatot írni a Fideszes senkiházinak, hogy legyen melója ezután is.Kori
Elképesztő. Ráadásul az egész földpályázati kormánykommunikáció kezd összeomlani: miközben a szakminiszter a Magyar Nemzetben haszonleső hecckampányról beszél, a kiszivárgott újabb Ángyán-jelentés elmeséli, hogyan vette el tőle a miniszter a pályázati előkészítést-lebonyolítást és hogy az utódja, Budai Gyula a találkozó óta emlékezetkiesésben szenved.

http://nol.hu/archivum/20120601-beavatkozo_egyeniranyitas

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
"Két azonos szövegű pályázat benyújtója közül a fideszes kötődésűt hozta ki győztesként egy 130 hektáros dél-borsodi birtok haszonbérleti pályázatán a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. Az [origo] birtokába jutott dokumentumok tanúsága szerint a két pályázatban még a helyesírási- és a vesszőhibák is azonosak, az egyik mégis minimális pontot kapott ugyanarra, amire a másik a dupláját."

http://www.origo.hu/itthon/20120531-visszaelesgyanus-foldhaszonbeleti-palyazatok-delborsodban.htmlDzsokijuing
Van egy haverom, aki agrármérnök egy nagy mezőgazdasági cégnél a környéken. Kérdeztem a földekkel kapcsolatos oligarcha ügyekben, meg hogy hogyan ment a szocik alatt. Azt mondta, hogy végül is most is a csókosoké a föld, csak korábban azok tényleg ezzel foglalkoztak, míg az új uraknak még nem sokat mondanak az aranykorona, hektár és egyéb bonyolult kifejezések.

Emiatt szerintem ugyanazok művelik majd a földet, csak le kell adni a "jutalékot" a pályázatokon győztes Kft-k tulajainak, akik nyilván szívesebben üldögélnek majd a rózsadombi villában, nem akarnak azok gépeket venni, meg beruházni, neadijsten valódi gazdálkodást folytatni. A végén még sáros lesz a bőrcipő.

A cikkből is ez jön le, elébe ment a valódi gazdálkodó a dolgoknak és "segített" pályázatot írni a Fideszes senkiházinak, hogy legyen melója ezután is.


több mint 14 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
http://vastagbor.blog.hu/2012/05/31/kozszolgalati_szorakoztatas?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_05_31&utm_campaign=index

Az új mantra, hogy Mo. 2010-ben rosszabb helyzetben volt mint a görögök. Már várommikor kezdi el ezt szajkozni a Mráz-Lánczi-Kumin trió.zinedine5
Az animgifet kikérem magamnak Erika (Erector) Eleniak nevében!




több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 10 955 — Saturday Night Lights
"Két azonos szövegű pályázat benyújtója közül a fideszes kötődésűt hozta ki győztesként egy 130 hektáros dél-borsodi birtok haszonbérleti pályázatán a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. Az [origo] birtokába jutott dokumentumok tanúsága szerint a két pályázatban még a helyesírási- és a vesszőhibák is azonosak, az egyik mégis minimális pontot kapott ugyanarra, amire a másik a dupláját."

http://www.origo.hu/itthon/20120531-visszaelesgyanus-foldhaszonbeleti-palyazatok-delborsodban.html

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 528 — Ajmo Vatreni
http://vastagbor.blog.hu/2012/05/31/kozszolgalati_szorakoztatas?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_05_31&utm_campaign=index

Az új mantra, hogy Mo. 2010-ben rosszabb helyzetben volt mint a görögök. Már várommikor kezdi el ezt szajkozni a Mráz-Lánczi-Kumin trió.
több mint 14 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Nem ezt mondta Marx? A kommunizmus jobb. Csak még nem tart ott az emberiség evolúciója. Még kell néhány ezer év a szocialista embertípus kifejlődéséhez.Atari
Marxnak igaza volt, csak amit a nevében létrehoztak, az egy államkapitalista szörnyszülött lett, hardcore diktatúrával.

A skandináv államokban (főleg Svédországban) viszont már olyan mértékű a demokratikus berendezkedéssel együtt járó gazdasági újraelosztás, hogy az evolúció talán felgyorsítható lesz.Dzsokijuing
Nyilván, de nem hiszem hogy én megélem. Talán az unokáim.Gyurma Pappa
Ez az Orbánék által jelenleg építgetett "közvéleménykutatásos monarchia" sem lesz jobb? Pedig Matolcsy szerint, ez a létező berendezkedések legjobbika. 😊 (Nekik. 😕 )

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 10 955 — Saturday Night Lights
tegyem ki, hogy /irony on ? 😀Gyurma Pappa
egy idézőjel vagy egy smiley is megteszi 😉atapapa
gondoltam a tőmondatok és a kisbetű megteszi 😀

mind1, szánalom a magyar társadalom egészére, hogy ez megint így alakulhatott... és nem csak a Fidesz zuhanása van benne, bizony, bizony... várom mikor mérik majd a DK-t fix bejutónak... ez lesz még szépGyurma Pappa
Nem értelek benneteket. Az emberek egy dolgot várnak el egy politikai párttól (kivéve az olyan szubkulturális képződményeket, mint az LMP): hogy kormányképes legyen. Most éppen csalódnak a Fideszben és az MSZP/DK emléke kezd megszépülni. Lehet szapulni a tömegek ostobaságát, csak nem érdemes. Nagyszerű kezdeményezések sorát láttuk a Millától a Szolidaritásig, csak éppen kiderült róluk, hogy politikailag teljesen inkompetens figurák vezetik ezeket. Szóval szegény ember kézzel nőz, ha az LMP nem szedi össze magát, az elvtársak lesznek újra a váltópárt. A Jobbik esélyeiről pedig még nem is szóltam.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 504 — #neverpunt
tegyem ki, hogy /irony on ? 😀Gyurma Pappa
egy idézőjel vagy egy smiley is megteszi 😉atapapa
gondoltam a tőmondatok és a kisbetű megteszi 😀
Gyurma Pappa
Elnézést, a netikett ezen rendelkezéseit nem ismertem 😊

Csak ettől a dumától "irónia nélkül" rögtön bevillant ellenkező előjellel Settenkedő reakciója arra, amikor Fábry azt mondta hogy végre kiesik az SZDSZ az országgyűlésből: "Ennek nem örülhetsz, ha demokrata vagy, elsorvad a parlamentarizmus!"

több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 15 992 — zászló zászló szív
"A közgazdászok a Marson élnek. A kétkulcsos adó tönkretette az országot." - OV, ma. "Király!" (Ott az idézőjel, csak neked ata! 😀)

De valahogy mégis az irodámban érzem magam, Pécsen. Shit, megint átvertek... :\