Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
 index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2012/09/04/nicki_minaj_romney-ra_szavaz._vagy_nem/

ha komolyan gondolja, újabb érv Obama mellett 😂Gyurma Pappa
Ha már Romney-párti celebek.

- Chuck Norris támogatása nem különösebben meglepő.

 kereszteny.mandiner.hu/cikk/20120903_szavazasra_buzditja_a_keresztenyeket_chuck_norris

"A texasi kopó feleségével kampányol Obama ellen: „nem ülhetünk tovább csendben, vagy állhatunk a pálya szélén, miközben az ország a szocializmus, vagy valami még rosszabb felé tart”. Gena O'Kelley szerint 2008-ban az elveszett evangéliumi keresztény szavazatok miatt nyerhetett Barack Obama."

- Az ex-pornósztár Jenna Jameson kiállása viszont üde színfolt.

 www.huffingtonpost.com/2012/08/03/jenna-jameson-mitt-romney-endorsement_n_1737769.html

"I'm very looking forward to a Republican being back in office," Jameson said while sipping champagne in a VIP room at Gold Club in the city's South of Market neighborhood. "When you're rich, you want a Republican in office."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
 index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2012/09/04/nicki_minaj_romney-ra_szavaz._vagy_nem/

ha komolyan gondolja, újabb érv Obama mellett 😂

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
 www.oroszvilag.hu/?t1=magyarorszag_es_a_posztszovjet_terseg&hid=3491

Azerbajdzsán Állami Olajalap (orosz rövidítése: GNFAR, angol rövidítése: ARDNF) bejelentette, hogy nincs szándékában magyar államkötvényeket vásárolni, és nem kíván Magyarországon befektetéseket eszközölni
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Visszavonom Sobri. Valóban jó üzlet volt. Csak nem az országnak.apeszos
Evidens. Politikusokról beszélünk.

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
 www.portfolio.hu/gazdasag/azeri_nagykovet_nonszensz_a_kotvenyvasarlasok_hire.172248.html

király, akkor tényleg megérte hülyének lenni 😊

ez pedig elég jó, javaslom elolvasásra, személyes élményekre épülő poszt.

 annyit.blog.hu/2012/09/03/az_ormeny_fiasko

"Két hét múlva kellene mennem Jerevánba legközelebb. Hogy leüljek az asztalukhoz, egyek a kenyerükből, a sójukból és igyak a borukból. Hogy pohárköszöntőket hallgassak és mondjak emberségről, barátságról. Ahonnan ezek az ősi szokások jönnek, ott a családra száll az "apa" bűne. Ezt így nem mondják, de többen, akikkel a napokban beszéltem azt kérdezték tőlem hogyan hagyhatjuk, hogy ez az ember tovább vezesse az országot? Az ő logikájuk szerint nekünk van felelősségünk abban, amit Orbán Viktor csinált, és nem elegendő ehhez ezerpárszázfős facebook „sorry Armenia” csoportokat lájkolgatni. Milyen érdekes, hogy a magyar jobboldal (szavakban) legerősebb vára az erkölcs, a tartás, a morál. És ott ahol ezek még jelentenek valamit, ott egyértelmű a képlet. Ez az ország akkor őrzi meg, akkor nyeri vissza arcát, ha nem tűri meg magán többé azokat, akik ilyen szégyenbe hozták az országot."

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120903_Valaki_hazudik_de_nagyon

tuti üzlet. Megérte.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"A KSH adataiból kiderül: 2001 óta mindössze négy olyan év volt, amikor a magyar-azeri külkereskedelmi kapcsolatok értéke meghaladta a tízmilliárd forintot, és egy olyan sem, amikor elérte volna a húszmilliárdot. Csak érdekességként: Libanonnal majdnem ilyen értékű, Pakisztánnal vagy Új-Zélanddal pedig általában nagyobb külkereskedelmi forgalmat bonyolítunk. Az elmúlt tíz évben összesen nem volt 88 milliárd forintnyi az összes export és import – ennél egy év alatt többet szoktunk összehozni Boszniával vagy éppen Thaifölddel."
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
"Minden arra vonatkozó híresztelést, hogy az azeriek magyar államkötvényeket vásárolnának, nonszensznek minősített. Ugyanakkor hozzátette: a magyar hatóságok kedvessége és humanizmusa, amit az elítélt azeri állampolgárral szemben mutattak, minden területen fel fogja lendíteni a két ország és a két nép kapcsolatát."
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ha ennyire immorális a politika, akkor mi miért várjuk az azeriektől a 3 milliárdos államkötvény-jegyzést?
Ilyen alapon lehet, hogy pár politikus svájci számláján már ott van/volt pár 10 millió.
A Lázár-féle definíció szerint, nagyott emelkedhetett ezzel az általános emberi értékük.Atari
Mivel Mr.Peter Szargyártó tiltakozik a feltételezés ellen is, úgymond kacsa az államkötvény jegyzés, így ez a variáció is hihető. Legalább Lajosunk örül. Visszavonom Sobri. Valóban jó üzlet volt. Csak nem az országnak.
több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Ha ennyire immorális a politika, akkor mi miért várjuk az azeriektől a 3 milliárdos államkötvény-jegyzést?
Ilyen alapon lehet, hogy pár politikus svájci számláján már ott van/volt pár 10 millió.
A Lázár-féle definíció szerint, nagyott emelkedhetett ezzel az általános emberi értékük.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sobriban azt becsülöm, hogy legalább következetes, ugyanezt írta volna, ha bármely színezetű kormány csinálja ezt.
 mandiner.blog.hu/2012/09/02/elore_megfontolt_szandekkal_elkovetett_szabadlabra_helyezes_safarov
Gyurma Pappa
A témában az egyik legjobb összefoglaló írás szvsz. atapapa
 www.portfolio.hu/gazdasag/azeri_szelhamossag_magyar_mi_is.172201.html
és itt a másikGyurma Pappa
Valami ilyesmiről beszéltem. De biztos jó üzlet volt.
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Sobriban azt becsülöm, hogy legalább következetes, ugyanezt írta volna, ha bármely színezetű kormány csinálja ezt.
 mandiner.blog.hu/2012/09/02/elore_megfontolt_szandekkal_elkovetett_szabadlabra_helyezes_safarov
Gyurma Pappa
A témában az egyik legjobb összefoglaló írás szvsz. atapapa
 www.portfolio.hu/gazdasag/azeri_szelhamossag_magyar_mi_is.172201.html
és itt a másik

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Sobriban azt becsülöm, hogy legalább következetes, ugyanezt írta volna, ha bármely színezetű kormány csinálja ezt.
 mandiner.blog.hu/2012/09/02/elore_megfontolt_szandekkal_elkovetett_szabadlabra_helyezes_safarov
Gyurma Pappa
A témában az egyik legjobb összefoglaló írás szvsz.

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
 index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2012/09/03/romneynak_van_honnan_feljonnie/

Korrekt összefoglaló szerintem.

Szerintem Romney elvesztette a választást, amikor Ryant választotta Rubio helyett. Floridát ilyen szinten kvázi feladni hiba volt, ráadásul Ryan egy pragmatikus költségvetési szakember, aki annyira jobboldali, hogy a centrum kimondottan nem szereti, sőt abban sem segít, hogy a fiatalabb korosztályt megszólítsák, ami a mérleg nyelve lehet, hiszen a többi korosztályban teljesen kiegyenlített a verseny.
Rubio minden bizonnyal hozta volna Floridát, és akkor lenne értelme beszélgetni minden egyéb forgatókönyvről, így szerintem nem.

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
"Magyarország Külügyminisztériuma megragadja az alkalmat, hogy ismételt nagyrabecsüléséről biztosítsa Azerbajdzsán Köztársaság Budapesti Nagykövetségét."

csontig gyerekek...

 nol.hu/belfold/a_kormany_nem_hallgatta_meg_a_magyarorszagi_ormenyeket
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Kiváncsi voltam mikor és melyik lesz az első fogyatékos, aki az erkölcsre fog hivatkozni bármilyen egyéb kérdésben.
És a nyertes...
 www.origo.hu/itthon/20120902-hoffmann-rozsa-nem-erkolcsos-ha-elmennek-az-orvosok.html#
zinedine5
Hoffmann Rózsa kontóján sok van így is, de az elmúlt napok után erkölcsözni már minden jogalapot nélkülöz.

Egyébként kurva egyszerű, nem pályakezdő minimálért (mennyi is 80?!) kéne a kezdő orvosokat megfizetni....
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Kiváncsi voltam mikor és melyik lesz az első fogyatékos, aki az erkölcsre fog hivatkozni bármilyen egyéb kérdésben.
És a nyertes...
 www.origo.hu/itthon/20120902-hoffmann-rozsa-nem-erkolcsos-ha-elmennek-az-orvosok.html#
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 mandiner.blog.hu/2012/09/02/elore_megfontolt_szandekkal_elkovetett_szabadlabra_helyezes_safarov

És ez a mandiner, nem a vastagbőr vagy a varánusz, esetleg a vincent.Gyurma Pappa
Ez tetszett. Ez a komment különösen:
"(..)sokkal hatékonyabb és tervezhetőbb üzlet volna a véletlenszerűen ölünkbe pottyanó bűnözők helyett magával a bűnözővé válással üzletelni.

"Magyarországon jár az Ön ellensége? Hívjon! Utaljon! Mi elítéljük és kiadjuk a megjelölése szerinti országba!"

Esetleg szedhetnénk túszokat is Ferihegyen. Előzetesbe vágjuk őket valamiért, aztán ha nagyon kezdik unni, tisztes összegért szabadon távozhatnak és kész is."
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
 mandiner.blog.hu/2012/09/02/elore_megfontolt_szandekkal_elkovetett_szabadlabra_helyezes_safarov

És ez a mandiner, nem a vastagbőr vagy a varánusz, esetleg a vincent.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
A nézetem pont annyit ér mint bárki másé.
De ha tényeket, összegeket, profitot állítok szembe erkölcsi felfogásokkal, az más tészta.
Mondj pár példát a politikából ahol pusztán morális kérdések anyagi veszteségeket okoztak. (És nem olyat ami a moralitás mellett anyagilag is hátrányos volt.)
Arra is mondj példát, hogy magyar politikus az utóbbi néhány (500?) évben helyesen döntött volna. Pláne az elmúlt 20 évben. Akkor majd most hirtelen egy ilyen nehezen kommunikálható helyzetben egyből kivágják szerinted a terített durchmarsot?
Sobri Jóska
Ez szerinted pusztán morális kérdés? Ebben nem volt a moralitás mellett üzlet? Azt írtam, hogy lehet belőle hátrány, és nem azt hogy lesz belőle. De bőven előfordulhat, nem szabad az örményeket annyira lebecsülni. Amúgy a "jó hírnevünk" öregbítése biztos dopping a befektetőknek. Egzakt példát szeretnél? Nem szolgálhatok vele. Arra egyedül Te szoktál hivatkozni, de általában csak kérdésekben. Én általában hányok az olyan üzletemberektől, akik az anyjukat is eladnák némi pénzmagért. Talán ezért nem lettem üzletember, meg politikus. Csak egy melós.apeszos
Végülis ja. 😊
Hányunk tőlük, nem hányunk, van belőlük rengeteg ettől függetlenül.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A nézetem pont annyit ér mint bárki másé.
De ha tényeket, összegeket, profitot állítok szembe erkölcsi felfogásokkal, az más tészta.
Mondj pár példát a politikából ahol pusztán morális kérdések anyagi veszteségeket okoztak. (És nem olyat ami a moralitás mellett anyagilag is hátrányos volt.)
Arra is mondj példát, hogy magyar politikus az utóbbi néhány (500?) évben helyesen döntött volna. Pláne az elmúlt 20 évben. Akkor majd most hirtelen egy ilyen nehezen kommunikálható helyzetben egyből kivágják szerinted a terített durchmarsot?
Sobri Jóska
Ez szerinted pusztán morális kérdés? Ebben nem volt a moralitás mellett üzlet? Azt írtam, hogy lehet belőle hátrány, és nem azt hogy lesz belőle. De bőven előfordulhat, nem szabad az örményeket annyira lebecsülni. Amúgy a "jó hírnevünk" öregbítése biztos dopping a befektetőknek. Egzakt példát szeretnél? Nem szolgálhatok vele. Arra egyedül Te szoktál hivatkozni, de általában csak kérdésekben. Én általában hányok az olyan üzletemberektől, akik az anyjukat is eladnák némi pénzmagért. Talán ezért nem lettem üzletember, meg politikus. Csak egy melós.
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
 mno.hu/belfold/itt-a-bizonyitek-hazudtak-az-azeriek-1102783

akkor most lehozta a magyar nemzet, hogy Viktorékat átbaszták mint szart a palánkon? 😀

getting better'n'better
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Sobri! Egy ember életének szándékos és aljas elvételéről van szó. Te meg racionalizálsz, üzletről beszélsz? Komoly mélységbe süllyedtél. És igen, morálisan.gdavid
Én nem csinálok semmit, csak próbálom elmagyarázni ami történik.
Hogy itt üzletről van szó, és nem elvekről, se nem becsületről, meg ilyen kevéssé számszerüsíthető dolgokról.
És nem én beszélek üzletről, hanem akik a döntéseket hozzák.
De persze ha te úgy érzed, hogy számodra értelmesebb dolog erkölcsileg ítélkezni, mint megfejteni a világot amelyben élsz, a te dolgod.
Sobri Jóska
Miből gondolod, hogy a Te változatod/nézeted a jobb? Az ilyen morális kérdés nagyon könnyen anyagi veszteségeket okozhat. Rövid távon jó "biznisz", hosszú távon kíváncsi leszek rá...apeszos
A nézetem pont annyit ér mint bárki másé.
De ha tényeket, összegeket, profitot állítok szembe erkölcsi felfogásokkal, az más tészta.
Mondj pár példát a politikából ahol pusztán morális kérdések anyagi veszteségeket okoztak. (És nem olyat ami a moralitás mellett anyagilag is hátrányos volt.)
Arra is mondj példát, hogy magyar politikus az utóbbi néhány (500?) évben helyesen döntött volna. Pláne az elmúlt 20 évben. Akkor majd most hirtelen egy ilyen nehezen kommunikálható helyzetben egyből kivágják szerinted a terített durchmarsot?


Sobri! Egy ember életének szándékos és aljas elvételéről van szó. Te meg racionalizálsz, üzletről beszélsz? Komoly mélységbe süllyedtél. És igen, morálisan.gdavid
Én nem csinálok semmit, csak próbálom elmagyarázni ami történik.
Hogy itt üzletről van szó, és nem elvekről, se nem becsületről, meg ilyen kevéssé számszerüsíthető dolgokról.
És nem én beszélek üzletről, hanem akik a döntéseket hozzák.
De persze ha te úgy érzed, hogy számodra értelmesebb dolog erkölcsileg ítélkezni, mint megfejteni a világot amelyben élsz, a te dolgod.
Sobri Jóska
De Te pont azt fejtegeted, hogy ilyen szempontok szerint döntenél, ha szavazni lehetne. ez pedig morális, erkölcsi kérdés. Az más tésza, hogy mindenki tudja, a politika nem így működik. Sajnos.
Másrészt meg ott a kérdés, hogy meddig mennél el mondjuk 2-3 milliárdért? Boston
Abból a 2 kérdésből az elsőt választanám.
De az nem jelenti azt, hogy az a 2 kérdés fedi a helyzetet, ahogy arra tomi-tomi is rámutatott. Csakhát ugye amilyen a kérdés, olyan a válasz...
és ahogy nézem a hozzászólásokat itt is, NEM, nem tudja mindenki, hogy a politika így működik. Pont ezért bátorkodtam ezt leírni.

Egyébként a kérdés nem az, hogy én meddig mennék el x pénzért, mert én nem jártam végig azt az utat, amelynek végén valakiből döntéshozó politikus lészen. Aki végigjárja, és sikeresen, annak meg ez nem kérdés, hiszen azért tudott ő odakerülni, mert semmi moralitás és erkölcs nem maradt benne.

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
igazi félázsiai megoldás lenne. Te fordított esetben, mondjuk nem pattognál? Ha kibasznának az országoddal és még akkor mondjuk a románok szólnának is, hogy "Ne pattogjál mert kibaszunk a nemzetiségeddel". Pf, ezt megcsinálná az Orbán kormány, akkorát kapnának az EU-tól hogy a fal adná a másikat.Amadeus91
De érthető, hogy nem tetszik nekik, de a magyar zászló égetést már erősnek tartom. Dub
hidd el fordított esetben te is rohamoznád a román konzulátust...
több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
igazi félázsiai megoldás lenne. Te fordított esetben, mondjuk nem pattognál? Ha kibasznának az országoddal és még akkor mondjuk a románok szólnának is, hogy "Ne pattogjál mert kibaszunk a nemzetiségeddel". Pf, ezt megcsinálná az Orbán kormány, akkorát kapnának az EU-tól hogy a fal adná a másikat.Amadeus91
De érthető, hogy nem tetszik nekik, de a magyar zászló égetést már erősnek tartom.