Soccer EB 2021

19 feliratkozó

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
EB2020 Tippelde:

Olaszország: Toto21, MC12, csi77, steelwolf, zemanla, Chargers LT, Sixo, ozibozi, Shilkor



Anglia: Tony Adams, tüsi91, Hanni, Willie Parker, Bruschi85, empty taxi, adam8, nando89
Dánia: fattyu, NB2, alatriste
Spanyolország: Heisman, Kenny
Ukrajna: VvAlekosz
Belgium: Sobri Jóska, ulpianus, nagir, Vrij6, Wester, peach, Löfli, topin
Svájc: Gabesz92

Svédország: dande
Németország: dancogo, csebi, briareos, iktriad, ervinator, beltazor
Franciaország: warr_b, eaglesmcnabb, YoungZeeZee, zavi27, gordon, davemayer, bcsarli, gamerkr, Kampman, Nandito, Drip
Horvátország: zinedine5, Jan
Portugália: Matthew99, miilann, undisputedly
Hollandia: Borbinho, deyell
Magyarország: kaszo
Finnország: Negritis
Lengyelország: KoporShow
Skócia: #JC6
Oroszország: kristof
Törökország: r.baggio
Észak-Macedónia: Stez

tipper.io tippjáték csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-xflttgdt?join=ea7qo5xplxrbun00

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 778 — Cowboys fan
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
1, nem játszhatsz úgy, hogy az ellenfeled testi épségét veszélyezteted és
2, ha az ellenfeled testi épségét veszélyezteted, akkor szabálytalan vagy, és
3, ha súlyos sérülést okozva szabálytalankodsz, akkor ki kell állítani.

nyilván ilyen necces megmozdulásból több is van egy meccsen, de nem sérülnek bele, ez most nagyon látványos volt, és hát csórikámnak fél-egy évre véget ért a futball érdemi része.

ez kb olyan, hogy ha gyorshajtasz, akkor a rendőr megbüntet, de a jogsid még megmarad, ha a gyorshajtással esetleg több halálos áldozattal járó balesetet okozol, akkor kis túlzással még a lakat is Rád rohad.
slowmotion
Két feltétel van és sztem ez nincs meg:

“ ellenfelét szemből, oldalról vagy hátulról, egyik vagy mindkét lábát használva túlzott erővel támadja”

Ahhoz h vkit támadj tudnod kell h ott van. Svéd srác végig a labda ívet nezi és az ukrán srác nagy sebessegbol érkezik oda elég messziről, nem támadta az ellenfelet a svéd játékos.
csebi
nem az ellenfelet támadta, de veszélyeztette.
amúgy ne haragudj, de hogy a hóhérba ne tudná, hogy ott van az ellenfél? ha mást nem, a periférikus látásában megjelenik egy kék folt. szerinted ha nem lát senkit a labda közelében, akkor is csak teljesen esetlegesen megpróbálja elkanalazni a labdát a másik elől, vagy lekezeli, és indítja a saját csapattársát?
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 686 — Vikings fan
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
1, nem játszhatsz úgy, hogy az ellenfeled testi épségét veszélyezteted és
2, ha az ellenfeled testi épségét veszélyezteted, akkor szabálytalan vagy, és
3, ha súlyos sérülést okozva szabálytalankodsz, akkor ki kell állítani.

nyilván ilyen necces megmozdulásból több is van egy meccsen, de nem sérülnek bele, ez most nagyon látványos volt, és hát csórikámnak fél-egy évre véget ért a futball érdemi része.

ez kb olyan, hogy ha gyorshajtasz, akkor a rendőr megbüntet, de a jogsid még megmarad, ha a gyorshajtással esetleg több halálos áldozattal járó balesetet okozol, akkor kis túlzással még a lakat is Rád rohad.
slowmotion
Két feltétel van és sztem ez nincs meg:

“ ellenfelét szemből, oldalról vagy hátulról, egyik vagy mindkét lábát használva túlzott erővel támadja”

Ahhoz h vkit támadj tudnod kell h ott van. Svéd srác végig a labda ívet nezi és az ukrán srác nagy sebessegbol érkezik oda elég messziről, nem támadta az ellenfelet a svéd játékos.
csebi
Nem támadta és telibe verte a térdét dolog eléggé üti nálam egymást.
Nem direkt támadt az ok.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
1, nem játszhatsz úgy, hogy az ellenfeled testi épségét veszélyezteted és
2, ha az ellenfeled testi épségét veszélyezteted, akkor szabálytalan vagy, és
3, ha súlyos sérülést okozva szabálytalankodsz, akkor ki kell állítani.

nyilván ilyen necces megmozdulásból több is van egy meccsen, de nem sérülnek bele, ez most nagyon látványos volt, és hát csórikámnak fél-egy évre véget ért a futball érdemi része.

ez kb olyan, hogy ha gyorshajtasz, akkor a rendőr megbüntet, de a jogsid még megmarad, ha a gyorshajtással esetleg több halálos áldozattal járó balesetet okozol, akkor kis túlzással még a lakat is Rád rohad.
slowmotion
Két feltétel van és sztem ez nincs meg:

“ ellenfelét szemből, oldalról vagy hátulról, egyik vagy mindkét lábát használva túlzott erővel támadja”

Ahhoz h vkit támadj tudnod kell h ott van. Svéd srác végig a labda ívet nezi és az ukrán srác nagy sebessegbol érkezik oda elég messziről, nem támadta az ellenfelet a svéd játékos.
csebi
Ha elkezdek csukott szemmel hadonászni az utcán és megütök valakit akkor az a szabályosan közlekedő gyalogos hiábja vagy az enyém?
alatriste
Most komolyan büntetőjogi példákkal akarunk érvelni?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 686 — Vikings fan
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
Melyik részét? 😊
Toca
H mostantól tényleg ilyen tempónál elvárás h nézz szét mielőtt elrugod a labdát nehogy vki beléd szaladjon?
csebi
Segítek eddig is elvárás volt, hogy a játékosok vigyázzanak egymásra. Ezután is az lesz.
Eddig is leszarták mert a helyzetben nehéz vagy nem lehet, ezután is lefogják.
Viszont ha a csillagok ennyire összeállnak és nyíl egyenes lábbal telibetalpalják az ellenfele veszélyes játék meleltt akkor az piros lesz, ahogy eddig is az volt.
több mint 2 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 071 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
1, nem játszhatsz úgy, hogy az ellenfeled testi épségét veszélyezteted és
2, ha az ellenfeled testi épségét veszélyezteted, akkor szabálytalan vagy, és
3, ha súlyos sérülést okozva szabálytalankodsz, akkor ki kell állítani.

nyilván ilyen necces megmozdulásból több is van egy meccsen, de nem sérülnek bele, ez most nagyon látványos volt, és hát csórikámnak fél-egy évre véget ért a futball érdemi része.

ez kb olyan, hogy ha gyorshajtasz, akkor a rendőr megbüntet, de a jogsid még megmarad, ha a gyorshajtással esetleg több halálos áldozattal járó balesetet okozol, akkor kis túlzással még a lakat is Rád rohad.
slowmotion
Két feltétel van és sztem ez nincs meg:

“ ellenfelét szemből, oldalról vagy hátulról, egyik vagy mindkét lábát használva túlzott erővel támadja”

Ahhoz h vkit támadj tudnod kell h ott van. Svéd srác végig a labda ívet nezi és az ukrán srác nagy sebessegbol érkezik oda elég messziről, nem támadta az ellenfelet a svéd játékos.
csebi
Ha elkezdek csukott szemmel hadonászni az utcán és megütök valakit akkor az a szabályosan közlekedő gyalogos hiábja vagy az enyém?


Liverpool Fc fan
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
1, nem játszhatsz úgy, hogy az ellenfeled testi épségét veszélyezteted és
2, ha az ellenfeled testi épségét veszélyezteted, akkor szabálytalan vagy, és
3, ha súlyos sérülést okozva szabálytalankodsz, akkor ki kell állítani.

nyilván ilyen necces megmozdulásból több is van egy meccsen, de nem sérülnek bele, ez most nagyon látványos volt, és hát csórikámnak fél-egy évre véget ért a futball érdemi része.

ez kb olyan, hogy ha gyorshajtasz, akkor a rendőr megbüntet, de a jogsid még megmarad, ha a gyorshajtással esetleg több halálos áldozattal járó balesetet okozol, akkor kis túlzással még a lakat is Rád rohad.
slowmotion
Két feltétel van és sztem ez nincs meg:

“ ellenfelét szemből, oldalról vagy hátulról, egyik vagy mindkét lábát használva túlzott erővel támadja”

Ahhoz h vkit támadj tudnod kell h ott van. Svéd srác végig a labda ívet nezi és az ukrán srác nagy sebessegbol érkezik oda elég messziről, nem támadta az ellenfelet a svéd játékos.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 778 — Cowboys fan
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
Melyik részét? 😊
Toca
H mostantól tényleg ilyen tempónál elvárás h nézz szét mielőtt elrugod a labdát nehogy vki beléd szaladjon?
csebi
nem. de térdmagasságban ne közlekedj nyújtott lábbal.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 778 — Cowboys fan
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
1, nem játszhatsz úgy, hogy az ellenfeled testi épségét veszélyezteted és
2, ha az ellenfeled testi épségét veszélyezteted, akkor szabálytalan vagy, és
3, ha súlyos sérülést okozva szabálytalankodsz, akkor ki kell állítani.

nyilván ilyen necces megmozdulásból több is van egy meccsen, de nem sérülnek bele, ez most nagyon látványos volt, és hát csórikámnak fél-egy évre véget ért a futball érdemi része.

ez kb olyan, hogy ha gyorshajtasz, akkor a rendőr megbüntet, de a jogsid még megmarad, ha a gyorshajtással esetleg több halálos áldozattal járó balesetet okozol, akkor kis túlzással még a lakat is Rád rohad.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
Melyik részét? 😊
Toca
H mostantól tényleg ilyen tempónál elvárás h nézz szét mielőtt elrugod a labdát nehogy vki beléd szaladjon?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 686 — Vikings fan
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.
csebi
Melyik részét? 😊
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
Toca
Én is épp olvastam de akkor is nehezen értem szvsz.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 686 — Vikings fan
 www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020/eb-2020-hajnalig-tarto-jatek-netflix-es-nba-ez-okozta-a-franciak-vesztet-2835687
Negritis
Mekkora bikakaka ez!
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 686 — Vikings fan
 telex.hu/sport/2021/06/30/sved-ukran-eb-nyolcaddonto-marcus-danielson-piros-lap-kiallitas
Tegnap ugye ment a vita.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
 www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020/eb-2020-hajnalig-tarto-jatek-netflix-es-nba-ez-okozta-a-franciak-vesztet-2835687
Negritis
Ha ok is a Lonely Mountain Downhill-re fuggtek ra, akkor teljesen ertheto!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 215 — The Mathematician
 www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020/eb-2020-hajnalig-tarto-jatek-netflix-es-nba-ez-okozta-a-franciak-vesztet-2835687

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020/eb-2020-toni-kroos-visszavonul-a-valogatottol-sajtohir-2835683
Vrij6
Várható volt, felkészül Gundogan

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
 www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020/eb-2020-toni-kroos-visszavonul-a-valogatottol-sajtohir-2835683

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 hvg.hu/itthon/20210629_szijjarto_jatekoskisero_hollandia_csehorszag
empty taxi
nálam amúgy ez a bőven belefér kategória
ha csak ennyiért lehetne őket előszedni, boldog lennék
NB2
Ha a többi, nem ennyire protezsált gyereknek is volt lehetősége és emiatt nem esett ki olyan aki jobban megérdemelte volna, akkor nincs vele probléma.
Kérdés, h a többi gyerek közül akkor mennyit nyomhattak még be...

Szánalom...
Solymi
Biztosan kiesett mas. Undorito “nepotizmus”. Foleg amugy, hogy Szijjarto folyamatosan harcol a holland kormannyal (akik nagy sz@rzsakok amugy szinten), majd ezek utan orommel protezsalja be a gyerekeit a meccsukre.

Engem az ilyen pofatlansagok meg jobban is zavarnak, mint a lopas, mert ezt siman az arcodba toljak, hiszen ok mindenki felett allnak.

(Persze ha tenyleg az o gyerekeirol van szo)
undisputedly
Amúgy épp beszéltünk asszonnyal erről hogy mi meg tennénke. Azt mondta h én biztosan nem de ezt azért nem tudhatom nincs meg gyerek.

Legalább arra figyeltek volna h nem egy meccsre nyomta volna be mind2 gyereket …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
 hvg.hu/itthon/20210629_szijjarto_jatekoskisero_hollandia_csehorszag
empty taxi
nálam amúgy ez a bőven belefér kategória
ha csak ennyiért lehetne őket előszedni, boldog lennék
NB2
Ha a többi, nem ennyire protezsált gyereknek is volt lehetősége és emiatt nem esett ki olyan aki jobban megérdemelte volna, akkor nincs vele probléma.
Kérdés, h a többi gyerek közül akkor mennyit nyomhattak még be...

Szánalom...
Solymi
Biztosan kiesett mas. Undorito “nepotizmus”. Foleg amugy, hogy Szijjarto folyamatosan harcol a holland kormannyal (akik nagy sz@rzsakok amugy szinten), majd ezek utan orommel protezsalja be a gyerekeit a meccsukre.

Engem az ilyen pofatlansagok meg jobban is zavarnak, mint a lopas, mert ezt siman az arcodba toljak, hiszen ok mindenki felett allnak.

(Persze ha tenyleg az o gyerekeirol van szo)
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 417
 hvg.hu/itthon/20210629_szijjarto_jatekoskisero_hollandia_csehorszag
empty taxi
nálam amúgy ez a bőven belefér kategória
ha csak ennyiért lehetne őket előszedni, boldog lennék
NB2
Ha a többi, nem ennyire protezsált gyereknek is volt lehetősége és emiatt nem esett ki olyan aki jobban megérdemelte volna, akkor nincs vele probléma.
Kérdés, h a többi gyerek közül akkor mennyit nyomhattak még be...

Szánalom...

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 778 — Cowboys fan
hát a tegnapi meccsel az volt a baj, hogy mindkét edző célja a vereség elkerülése volt, és nem a mérkőzés megnyerése. csak hát nyilván amikor ez a helyzet, akkor az egyik óhatatlanul kapni fogja az ívet, mert mégis kiesett, és mi lett volna, ha támadni akar.

amúgy értem Southgate-et, ha hátul mindent megoldanak, elöl meg 90/120 perc alatt csak bepattan valami, azzal akár meg is lehet nyerni egy tornát. csak az angoloktól olasz focit látni elég furcsa, bár lehet, mindössze pragmatikus edző.

én mondjuk azt nem értem, hogy Rashford miért pihen, mert hiába volt a szokásosnál esetleg hangyafasznyival gyengébb szezonja, azért kurva gyors, és bármikor eltalálhatja a kaput. ráadásként elég tapasztalt mind válogatott, mind nemzetközi klubcsapat szinten, szerintem az nagy pluszt tudna jelenteni.

mindegy, nem értek a lovakhoz.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 998 — nabege2@yahoo.com
 hvg.hu/itthon/20210629_szijjarto_jatekoskisero_hollandia_csehorszag
empty taxi
nálam amúgy ez a bőven belefér kategória
ha csak ennyiért lehetne őket előszedni, boldog lennék
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 215 — The Mathematician
 hvg.hu/itthon/20210629_szijjarto_jatekoskisero_hollandia_csehorszag
empty taxi

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
 hvg.hu/itthon/20210629_szijjarto_jatekoskisero_hollandia_csehorszag


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
Durva mi megy közben a pályán! Kórház a város szélén, a buzi angolok meg örülnek az egésznek...
NB2
Most már nem a Wembley-ben fognak játszani, plusz edzőfronton amúgy is hendikeppesek.
Kampman
Le iskolázott egy VB győztes edzőt aki megújította a nemet focit. Továbbra sem értem Southgate cikizeset, eddig azt hozza amit kell.
csebi
Low jó pár éve szagot vesztett már, rég nem volt már top szint
FLZOLI
Igen ez igaz. De tornát ritkán nyersz támadással és Southgate elképesztő védelmet rakott össze. Egyedül Sterling kvázi golpassza volt veszélyes az angol kapura. Ráadásul 10 perc után változtatott addig a németek irányítottak megvolt az elképzelés (ugye Goretzka golhekyzete) azután nem igazán látszott h mi a terv nemet golszerzesre.
csebi
Elkepeszto vedelmet rakott ossze. Alaposan dolgozott vele, csak Europa ket jelenlegi legjobb balhatvedje van a keretben, BL-, El-dontos kozephatvedek, es meg igy is minden meccsen kaphatott volna ket golt Anglia.

Negy meccsen az angoloknak nem volt osszesen tiz helyzetuk kis tulzassal, de a pali zseni. Ugy, hogy a kereteben a vilag egyik legjobb tamadoja, a vilag legtehetsegesebb fiataljaibol fel tucat, PL-aszok, mint Grealish.

De Anglia minden meccsen vert hugyozik, egy golokkal nyer, helyzetei alig.

Ja, es a bitang vedelemben mindharom kozephatved atlagosan 5 meccsenkent hibazik egy rohadt nagyot a klubcsapataban.

Hat en angol drukkerkent azt varom, hogy ez a csapat akarjon tamadni, jatszani, es ehhez meglegyen az az esz is, aki felepiti a tamadasokat. Az, hogy osszepakolsz nehany sztart, meg nem jelenti, hogy jo lesz a csapat. Anglia egyelore maker, egy mar erejet vesztett nemet csapattal jatszott ma, es meg az ellen is megszenvedett. A csehek elleni nezhetetlen futball ment, az elso meccsen Anglia 25 percig jatszott ertelmesen, majd talalt egy golt.

Ezt a csapatot szerintem Dania ugy veri meg rohogve, hogy az angoloknak epkezlab helyzetuk sem lesz. Belgiumtol kapna negyet. Ez a csapat addig van jol osszerakva, hogy a vedelem, aztan a kozeppalyan Rice es Harrison. Utana meg egy oriasi kerdojel, ami Southgate tutyumutyi, beszari ugyeskedese miatt van igy. Ez ami miatt a tamadogepezet teljesen halott. Ma is az volt, amig be nem jott Grealish. De a masodik felido is arrol szolt, hogy ket angol loves, ket gol. Ennyi. Es megkoszonhetjuk a nemeteknek, hogy kihagytak mindent, nem mellesleg.
Stez
Nos:
Azért azt mondani h Shaw mint legjobb balhátvéd hat hmm. Ott van eleve Lucas Hernandez, Alaba (vhogy az osztrákok is szintet leptek ahogy ott kezdett játszani), Cancelo, Robertson.

Ma a két gol mondjuk úgy lehetett volna max ha Werner és Müller helyzetet ideveszem. Utóbbiról meg aztán Southgate nem tehet h angol játékos indítja Thomast.

Támadásról nem beszéltem, ott nem értem h Grealish miért nem kezd (vagyis de mert az athletices cikk alapján egyértelmű), ebben hibas. Viszont felesleges volt bellinghamet meg sanchot kivinni ha nem is játszanak …

Sztem ebben a védekezésben több a tudatosság mint a mak es nem véletlen h 4 meccsen nem kapsz gólt. Belgaktol nem vagyok hasra esve, meglepődnek ha 4t lőnének.
csebi
Lucas Hernandez? Konkretan a Bayern egyik nem kicsit hullamzo jatekosa volt iden. Alaba pedig mat egy ideje nem balhatved, ugyhogy egyik peldad sem allja meg a helyet. Shaw statisztikait megnezheted, elemezheted a jatekat is, ebben a szezonban ott volt tok siman Europa legjobbjai kozott a posztjan. Ahogy Chilwell is, meg ha o most nem is volt a keretben. Ha nem is Europa legjobbjai, de top5-7 jatekos volt mindketto. Cancelo is hullamzo volt, voltak rohadt jo hetei, de az ideny vegen nem is jatszott, a BL-dontoben sem. Ugyhogy azert ez a vedelem tulzas, hogy bitangul ossze lenne rakva. Akik ott vannak, olyan idenyen is vannak tul. Illetve ezeknek a kozephatvedeknek jo ideje berelt helyuk van.

De engem nem a vedepem erdekel. Az nem zavar, amikor nem egy jobbhatvedet pakolsz be balra, akkor nincs baj, de azert mondom, mert a vedelemben annyira megvannak az alapemberek, hogy ott hibazni igy nehez. Engem a teljesen impotens tamadojatek zavar, ami ellenfeltol fuggetlenul ugyanaz a fos. Mert hogy a nemetektol fosol, es defenzivebben jatszol, az oke. De hogy Southgate mar az elso meccstol kezdve ragaszkodik a defenziv jatekahoz ezzel a kerettel, az erthetetlen. Ebbe beltartozik a rossz rendszer, Grealish, Sancho mellozese, tobb jatekos rossz poszton valo eroltetese, etc. Es ez az, amit en viszont nem tudok elfogadni. Hiaba mutogathatunk egy korrekt vedelemre, a csapat igy is vert pisalva vesz minden meccset, a jatek siralom, helyzetek alig. Southgate kiherelte azt a valogatottat, ami sorozatban baszta a golokat a selejtezokben. Es nem, azert nem lofasz csapatok ellen. Erre sem lehet mutogatni, mert a csehek peldaul kivertek Hollandiat. Southgate teljesen erthetetlen dolgokat muvel. Es igy nagyon nem vigasztal, hogy a vedelem oke, ha az ellenfelnel amugy jobb csapat mindenki ellen szenved. Ugyhogy en osszessegeben nem gondolnam, hogy akar en, akar mas butasagot allitana, amikor Southgate-et rossz kapitanynak nevezne.
Stez
Azért Lucas Hernandez mint hullámzó? Magasan a legbiztosabb pont volt idén a Bayern védelemben, ezért is volt érthetetlen h nem Flick miért nem jatszatta többet …
Cancelo nem jatszatasa pedig Pep agymenese volt, amiatt is kaptak a gólt.
csebi
Nem nezek Bayern-meccseket, de szamomra hiteles sportujsagiro ismeroseimtol, barataimtol epp nehany hete hallottam, hogy Hernandez pont azert nem jatszott iden tobbet, mert hullamzo volt a teljesitmenye. Cancelohoz meg azert tegyuk hozza, hogy o alapvetoen nem balhatved. Az, hogy odakerult, szinten Pep agymenese volt. Osszessegeben nem latom, hogy ki az az ot jatekos mondjuk, aki Europaban iden peldaul Shaw-nal jobb szezont produkalt. Emberunket nem kedvelem, de amit iden muvelt, azert tobb volt, mint jo. Ugyhogy az o jatszatasa szerintem teljesen adta magat. Engem az lep csak meg, hogy Chillwell nem jatszik egyaltalan, mert ha valaki, akkor szerintem o az, aki talan meg Shaw-nal is jobb szezont zart, mindezt ugy, hogy azert csak elment a BL-dontoig a Chelsea-vel, es eleg fontos tagja volt a csapatnak, nem kivulrol bameszkodott.

Szerintem az valami egeszen elkepeszto, ha egy kapitanynak egy poszton ilyen felelmetes lehetosegei vannak, ez luxus. Es emiatt a csapatnak ezt a reszet nagyon elszurni nem is lehet - de azert lattuk, hogy bolcs Southgate-nek sikerult, amikor rogton az elso meccsen bekezdett azzal, hogy az eleteben bal szelt sosem lato Trippiert attolta a jobb oldalrol a balra.

Na jo, hazudok, elotte mar latott ketszer bal szelt, mert az Eb elotti felkeszulesi meccsen Southgate berakta oda, meg elotte is volt egy selejtezo, de a vilag eleteben RB-gyereknel ez erthetetlen dontes volt, akkor is, most, az Eb-n is. A problema tobbek kozott az, hogy ha en a fotel elott az Eb elott benyogtem ide nektek, hogy figyeljetek meg, Southgate megnyomja megint a wtf-gombot, es rogton Trippierrel kezd a balon, es emberunk tenyleg siman megcsinalta, meg megcsinalt tovabbi nem indokolt dolgotat, mint a tul defenziv rendszer, mint Foden feltolasa RW-be, ezek utan azert elgondolkodtato, hogy akkor vajon mennyire atlatszo ez az ellenfeleknek, akik aztan meg is videozzat az ember minden dolgat, es aztan erre fel is keszitik a csapatukat.

Southgate-nel eddig konkretan minden meccs elott tok siman megmondta a fobb par brit oldal, hogy mit fog csinalni, es nem gondolnam, hogy ezekre a nyomasokra tette azt, mert ezek varatlan dontesek voltak jobbara. Szimplan ennyire kiszamithato.

Kiszamithato. Beszari, tul defenziv. Egyszeruen nem erzi azt, hogy ez a csapat, ezek a jatekosok miben fitek. Nem erzi, hogy a kozeppalyara/LW-be kell egy okos iranyito, aki osztogat, szethuzza a palyat, megszervezi a tamadasokat, akivel ez az amugy nem rossz tamadoszekcio kap egy ivet. Elvitt univerzalis jatekosokat, ami elso reszben tok jo, mert lehet szinesiteni a palettat, lehet varatlan huzasokkal operalni, de Southgate rendre a rosszat valasztja ezek kozul is (lasd az emlitett Foden, aki az Eb-n eddig csak a jobb szelen jatszott, na most rola azert nem art tudni, hogy a 100+ meccsen a Cityben osszesen het darab merkozesen jatszott a palya jobb szelen. Nem veletlenul).

En egyelore Sancho nelkulozeset sem ertem, es egyebkent pont o az, aki a jobb szelen azert eleg hatasos lehetne. Sakanak tisztelet, kuzd, hajt, jol jatszott az elmult ket meccsen, egy rossz szavam sincs ra, de Sancho jobb, komplettebb jatekos jelenleg, tole lehet varni nagy labdakat, nem pedig javareszt sebesseg. Grealishre folosleges kiterni, mert azt nyilvan irtad te is, hogy nem erted.

Nem az a baj, hogy ez a csapat szar, az a baj, hogy ez a csapat pont ezzel a 2-3 rossz dontessel teljesen elvesziti az atutoerejet, es tulajdonkeppen annyibol all, hogy Sterling netan jol eltalal egy labdat atlovesbol, mint ahogy az tegnap tortent, mert egyebkent Anglia hatvan percig egy korrekt helyzetet nem dolgozott ki, az egy szem tavoli loves jelentett veszelyt. Az nem taktika, hogy nyomjuk a pontrugasokat fel Maguire fejere (ahogy tegnap tortent, szinten). Az sem, hogy a villamgyors Sakanak rugdossuk oda a jobb szelre a labdat, aztan a vonal mellett oldja meg a sebessegebol. Nincs elorejateka az angol valogatottnak. Es ez mostani bibi, mert ugyanezek a jatekosok a selejtezoben rugtak rohogve 30+ golt. Ez felelmetes szam. Southgate belenyult abba, amibe nem kellett volna, es ezzel viszont impotensse tette az angol tamadoszekciot.

Ez a rohadt nagy bajom. Nem a vedelem, nem a ket vedekezo kozeppalyas, etc. A nem letezo tamadojatek. Mindezt ugy, hogy ha megnezzuk az angol tamadok piaci erteket, szerintem lepipalnak az Eb-n mindenkit. Akkor valami nincsen rendben, es ez Southgate sara.
Stez
Arról volt szó h ok ketten a legjobbak Európában jelenleg. Nem arról h top balhatvedek, mert azok, azt nem vitatom és a legjobbak között vannak.
Én azért láttam rengeteg Bayern meccset idén és magabiztosan állítom h Hernandez rohadtul nem volt hullámzó csak Flick nem rakta be. Pl a második psg meccsen mintha nem veszített volna párharcot.

Értem mi a bajod, sztem már azzal megoldódna a támadó játék ha Grealish kezdene. Nem tudom h olvastade az athletic cikket de abban benne van h mi a probléma forrása (a korábbi u21es kapitány fúj rá, aki Southgate ulti partnere).
Viszont ezzel az agrajzzal sztem ebből döntő lesz ami bebetonozza ot hosszútávon (legalább két egymás utáni sikertelen vilagesemeny kell h legyen ahhoz h ki tegyek). Lehet csak
Én misztifikalom túl ezt a védelmet egy olyan év után ahol a Bayern védelme eleg szarul teljesített (- Hernandez).

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.