Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 414
a megitélése szempontjából azért rohadtul nem mindegy szerintem, hogy valaki anno nézte még meg angolul-akár felirattal- mikor hétről-hétre ment a "várós hype", vagy később ledáralta 2 nap alatt szinkronnal. Addigra már sokszor olyan 'vélemény hegyek' is befolyásolhatták, amik vagy beigazolódtak számára, vagy nem.

Egy azért biztos, hogy sok sorozat nem született volna meg azóta, ha a BB megkapja a kaszát az elején, amire komoly esélye volt.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 070 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Akkor ha megint a BB a téma, ezúttal is leírom, hogy szerintem a legfőbb érv a sorozat végignézése mellett, hogy annak ismeretében csak teljesebb lesz az élmény a Better call Saul daránál 😊
baggio
Az is tervben van 😊

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Akkor ha megint a BB a téma, ezúttal is leírom, hogy szerintem a legfőbb érv a sorozat végignézése mellett, hogy annak ismeretében csak teljesebb lesz az élmény a Better call Saul daránál 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 070 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
Irigyellek, hogy még előtted van rengeteg jó rész. 😀
Vrij6
Akkor ezután se ül le a sorozat? 😀
Annyit elspoilerezhetsz, hogy ugye azért Skylert egyszer valaki pofán bassza egy szénlapáttal? 😀
Cowboykarcsi90
Szerintem leül.
Legalábbis a hangulata megváltozik, egy idő után unalmas lesz a sok ugyanolyan "bénázás, mégis megúszás". Legalábbis számomra.
Ráadásul 1-2 karaktert leszámítva az összes kibaszott idegesítő, és csak méginkább azzá válnak.
De azért az ember úgyis végignézi. 😊
Sobri Jóska
Én ezt anno a Dexternek is el tudtam nézni, pedig ott a végé fele már tényleg voltak röhejes dolgok 😊
A BB ettől még mindig távol van.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
Irigyellek, hogy még előtted van rengeteg jó rész. 😀
Vrij6
Akkor ezután se ül le a sorozat? 😀
Annyit elspoilerezhetsz, hogy ugye azért Skylert egyszer valaki pofán bassza egy szénlapáttal? 😀
Cowboykarcsi90
Szerintem leül.
Legalábbis a hangulata megváltozik, egy idő után unalmas lesz a sok ugyanolyan "bénázás, mégis megúszás". Legalábbis számomra.
Ráadásul 1-2 karaktert leszámítva az összes kibaszott idegesítő, és csak méginkább azzá válnak.
De azért az ember úgyis végignézi. 😊
Sobri Jóska
nanemár.dehogyül le sőt. egyne nagyobb a tét, egyre keményebbe, egyre jobban borul el WW.
utolsó évad a valaha volt legjobb sorozat évad. csupa 10/10es résszel. IMDB-n is nagyon magasra vannak értékelve azok a részek
braxa88
Mondjuk úgy, nekem erről más a véleményem.
Dehát ízlések és pofonok...

több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
Irigyellek, hogy még előtted van rengeteg jó rész. 😀
Vrij6
Akkor ezután se ül le a sorozat? 😀
Annyit elspoilerezhetsz, hogy ugye azért Skylert egyszer valaki pofán bassza egy szénlapáttal? 😀
Cowboykarcsi90
Szerintem leül.
Legalábbis a hangulata megváltozik, egy idő után unalmas lesz a sok ugyanolyan "bénázás, mégis megúszás". Legalábbis számomra.
Ráadásul 1-2 karaktert leszámítva az összes kibaszott idegesítő, és csak méginkább azzá válnak.
De azért az ember úgyis végignézi. 😊
Sobri Jóska
nanemár.dehogyül le sőt. egyne nagyobb a tét, egyre keményebbe, egyre jobban borul el WW.
utolsó évad a valaha volt legjobb sorozat évad. csupa 10/10es résszel. IMDB-n is nagyon magasra vannak értékelve azok a részek
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
Irigyellek, hogy még előtted van rengeteg jó rész. 😀
Vrij6
Akkor ezután se ül le a sorozat? 😀
Annyit elspoilerezhetsz, hogy ugye azért Skylert egyszer valaki pofán bassza egy szénlapáttal? 😀
Cowboykarcsi90
Szerintem leül.
Legalábbis a hangulata megváltozik, egy idő után unalmas lesz a sok ugyanolyan "bénázás, mégis megúszás". Legalábbis számomra.
Ráadásul 1-2 karaktert leszámítva az összes kibaszott idegesítő, és csak méginkább azzá válnak.
De azért az ember úgyis végignézi. 😊

több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 761 — Слава Україні! Героям слава!
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
ugyanezt akartam írni, én most végeztem ki a 2. évadot.
csebi
Téged is irigyellek akkor. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
ugyanezt akartam írni, én most végeztem ki a 2. évadot.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 761 — Слава Україні! Героям слава!
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
Irigyellek, hogy még előtted van rengeteg jó rész. 😀
Vrij6
Akkor ezután se ül le a sorozat? 😀
Annyit elspoilerezhetsz, hogy ugye azért Skylert egyszer valaki pofán bassza egy szénlapáttal? 😀
Cowboykarcsi90
Nagyon nem ül le. 😊 😉

Hehe, nem, ennyit sem szeretnék elvonni az élményből. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 070 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
Irigyellek, hogy még előtted van rengeteg jó rész. 😀
Vrij6
Akkor ezután se ül le a sorozat? 😀
Annyit elspoilerezhetsz, hogy ugye azért Skylert egyszer valaki pofán bassza egy szénlapáttal? 😀

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 761 — Слава Україні! Героям слава!
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!
Cowboykarcsi90
Irigyellek, hogy még előtted van rengeteg jó rész. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 070 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Breaking Bad... most járunk a harmadik évad második részénél, basszus hogy maradt ki ez eddig a repertoálból?!

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
A Hard Knocks-ot várom, de érdekes módon hiába tetszett kifejezetten a last chance u és az all or nothing első évada, az új részekből még egy percet se láttam, annyira nincs hozzájuk hangulatom (pedig a kritikák se rosszak) 8)
baggio
nekem az all or nothing 2. évada is tetszett, jól bemutatták, milyen egy elbaszott szezont végigélni. nyilván fisher nagy mínusz (edzői stábból gregg williams és fassel a király), de a d-line legalább hozta a jó pillanatokat végig 😊
Löfli
hát nekem Gregg Williamsről inkább az jött egy hogy egy rohadt nagy bunkó paraszt 😀
Fishermeg tök emberi volt, lehet szar edző, de jó ember. A kirugása, és az utána következők az évad legjobb jelenetei voltak
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 070 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
 www.youtube.com/watch?v=Ory6b2EJ3Bk

erős,túl erős.
Kenny
Várós nagyon.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 287 — Omar's Coming Yo!
 www.youtube.com/watch?v=Ory6b2EJ3Bk

erős,túl erős.

több mint 6 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 276 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
A Hard Knocks-ot várom, de érdekes módon hiába tetszett kifejezetten a last chance u és az all or nothing első évada, az új részekből még egy percet se láttam, annyira nincs hozzájuk hangulatom (pedig a kritikák se rosszak) 8)
baggio
nekem az all or nothing 2. évada is tetszett, jól bemutatták, milyen egy elbaszott szezont végigélni. nyilván fisher nagy mínusz (edzői stábból gregg williams és fassel a király), de a d-line legalább hozta a jó pillanatokat végig 😊


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 6 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 003 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Fú, nagyon jól összeszedted.
Tetszett az évad, de bicskanyitogató volt Buddy stílusa végig, főleg a nagy monológok az autójában ahogy arról beszél mennyire jobb ember, közben meg végig olyan paraszt volt, hogy fájt nézni.
| Az OC-t rohadtul a sajnálom, a DC szerintem kicsit olyan volt, mint egy deer in headlights |
Darent Williams viszont a kedvencem volt végig.
tenorx
Köszi szépen. A DC nagyon gyengus volt még ezen a szinten is, szerintem inkább miatta kapta annyi pontot, mint a játékosok miatt, mert a tehetség szerintem lehet jobb is volt, mint tavaly. Nem véletlen, hogy valami középsuliban helyezkedett el. Titulust nem is említettek... Elég árulkodó...
Az OC-t Marcus Woodot nagyon sajnáltam, baromi szimpi arcnak tűnt a 2 évad alapján. Ő volt az, aki sose cseszett le senkit.keménykedett, szerintem jobb vezetőedző lenne, mint a gyökér Stevens.
Davael Williamst remélem előbb, mint később valaki elviszi az NCAA-be DC-nek vagy DL coachnak. Hatalmas figura, nagy szívvel. Buddy tőle (is) tanulhatna. .
A Hard Knocks-ot várom, de érdekes módon hiába tetszett kifejezetten a last chance u és az all or nothing első évada, az új részekből még egy percet se láttam, annyira nincs hozzájuk hangulatom (pedig a kritikák se rosszak) 8)
baggio
A Last Chance U 2. évada jó, de valamivel gyengébb, mint tavalyi. De főleg a Coahomás részt(6.) szerintem nagyon fogod csípni.

Szerkesztette: iktriad
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
A Hard Knocks-ot várom, de érdekes módon hiába tetszett kifejezetten a last chance u és az all or nothing első évada, az új részekből még egy percet se láttam, annyira nincs hozzájuk hangulatom (pedig a kritikák se rosszak) 8)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Megnézve a Last Chance U 2. évadát továbbra is jól szórakozik az ember a sorozaton, főleg olyan részekkel, mint a Coahomás(akiket lehet egy Bowl.hu-s KFL csapat megszorongatna, 😊 ettől függetlenül rendkívül szimpatikus sztori az övék, élükön a vezetőedzővel ), És persze tetszett az is, hogy megmutatták, hogy mi van a tavalyiakkal az utolsó rész elején.

DE. Azzal, hogy a főszereplő elköszönt Scoobától (erről részletesen lejjebb), szerintem a Netflixeseknek is búcsút kéne venniük a Lionstól. Lehet itt akármilyen dráma a játékosok körül, rájuk és Buddy Stephensre nem lehet ezt a sorozatot önmagában felépíteni. Arról nem is beszélve, hogy idén már baromira látszott mennyire zavarta őket az ott forgató stáb. Tavaly szinte nem is volt érzékelhető, hogy ott vannak a Netflixesek, idén minden részben minimum egyszer jött valami "ezt ne filmezzétek" vakkantás vagy lökdösődés főleg Stevens részéről

Utóbbi emberke fordított utat járt be idén, mint tavaly. Tavaly egy tahó volt, akinek a végén volt egy szép momentuma, idén próbált jó lenni, de egyrészt ahogy ment előre a sorozat ez egyre kevésbé ment neki, amit meg az OC-jével csinált egy piszlicsáré, semmit se számító Bowl meccsen* az utolsó rész végén az végképp kiverte nálam a biztosítékot.
*Jó látni, hogy a JuCo-ban evvel is másolják az FBS-t, meg persze a az év végi kiemelések igazságtalanságával is. | Az EMCC kvázi azért maradt le a nagydöntőről -annak ellenére, hogy a szezon vége felé megverte az akkori 1. kiemeltet is- mert az 1. meccsen kikapott, holott ott a fél csapat és az edzői stáb nagy része el volt tiltva, csak a freshmanek és transferek játszottak, és így is majdnem nyertek... | )

A sorozat végére akadt pár kedvencem. Remélem Dakota Allennel újra találkozunk az NCAA és később az NFL meccsein is, | úgy tűnik még a kezdőhelyét is visszakapta régi sulijában a Texas Techben | , ahogy DeAndre Johnson is szimpibb volt, mint pl. tavaly a 3. John Franklin, ráadásul olyan suliba került , | Florida Atlantic | , ahol igazi vezér lehet ősszel, | már ha Lane Kiffin rábízza a kezdőposztot, mert jelenleg ez még nem 100%-igbiztos | . Nagyobb csapatokban is simán megállná a helyét, igazi vezér, csak a múltja (megütött egy bárban egy lányt, és van róla videó is) kerülte mindenki mint a rossz pénzt. Ehhez a csapathoz kerül Tim Bonner, a Louisvilleből kirakott DE. Ő szintén szimpi srácnak tűnik, akiért lehet majd szorítani. És Clint Trickett révén lesz az edzői stábban is egy EMCC-s. Ő lesz a legfiatalabb segédedző az FBS-ben.

Egy másik DE, Chauncey Rivers hiába volt kiemelt recruit, az anyukája elhomályosította őt. Nem irigylem a | Mississippi State | edzőit a kedves mama soha véka alá nem rejtett véleményétől. 😊

A 2 játékos akire a legtöbb figyelem irányult, at RB Isaiah Wright és az ex Penn States DT Kam Carter. Wright sorsa kb. olyan tragikus, mint elődéjé, DJ Law-é, ám amíg a a most UAB-s RB a jegyei miatt volt gondban, Wrightot a sérülések hátráltatták, és ez nagyon kihatott a mentalitására is. Egyúttal jól bemutatta, hogy a JuCo-ban is annyit ér a RB, mint az NFL-ben. ha megsérülsz, majd berakjuk a cserédet, sanszosan az is van olyan jó, mint te vagy. Mindent elmond Wright szezonjáról, hogy az FBS-es ajánlatok helyett végül | csak a harmadosztályú(!) West Georgiába | írt alá. Onnan valószínűleg nem lesz NFL szereplés. De legalább a barátnőjére, meg a tesóira számíthat.

A végén sorban Kma Carter kívánkozik, aki miatt szinte folyamatosan üvöltene az ember a monitorra, hogy ember vedd már észre, mit dobsz el magadtól a hozzáállásoddal. Carter hiába tehetséges, mint mondjuk Ollie volt tavaly, néha annyira szart bele, hogy azt rossz volt nézni.. Konkrétan pozíciós edzője, az egykori Giant játékos, és talán a legjobb fej az edzői stábból; Davern Williams annyira kiborult rá, hogy az épp edzésen lévő megfigyelőknek nem tanácsolta, hogy Cartert csapatukhoz csábítsák. Ok, van egy különleges betegsége is a fiúnak, de iskolapéldája annak, hogyan kell eltékozolni a tehetségedet. Az már csak a hab a tortán, hogy szemben Wrighttal, ő visszatérhet az FBS-be, | a Pittsburgh | színeiben, de ha nem változtat a hozzáállásán, akkor nem sokáig fog ott maradni.

| Aki szintén nem tér vissza az EMCC-re az a sorozat lelke, Ms. Wagner, aki most is már-már szélmalom harcot folytat egyes diákok lediplomázásáért, az élen Carterrel. Remélem a vállalkozása, ahol immár iskolafüggetlenként próbál segíteni majd JuCo-s és erősen hátrányos helyzetű tanulókon, sikeres lesz, és hallunk még felőle. Ha netán tényleg bejönnek a számításai, én azt se zárnám ki, hogy egy Blind Side-hoz hasonló film is készülhet majd róla. |

Összességében szerintem megint jól évadot rakott le az asztalra a Netflix, de azért látszódott már pár repedésvonal, ami miatt szerintem nem lenne jó ötlet egy 3. évad | , főleg mert nem lesz nagyon, aki ellensúlyozná személyiségben a gyökér Stevenst. | De ráhangolódásnak ideális a közelgő futballszezon elé, és mint mondtam én biztos oda fogok figyelni arra, hogy a 2. évad játékosai mit produkálnak majd a NCAA-ben idén, főleg a Johnson-Allen-Bonner trió.
iktriad
Fú, nagyon jól összeszedted.
Tetszett az évad, de bicskanyitogató volt Buddy stílusa végig, főleg a nagy monológok az autójában ahogy arról beszél mennyire jobb ember, közben meg végig olyan paraszt volt, hogy fájt nézni.
| Az OC-t rohadtul a sajnálom, a DC szerintem kicsit olyan volt, mint egy deer in headlights |
Darent Williams viszont a kedvencem volt végig.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Dany dölyfös, önérzetes, butuska és a múltban él.
Szerintem az "Új Westerosban" neki nincsen hely. Majd Bran átveszi a sárkányokat, és ráküldi a white walkerekre.
Számomra ő Jaime párja.
De ez inkább könyves befejezés...

több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 171
A martini Trónok harca világában én egy dologban voltam biztos a könyveket olvasva: a Királyölőnek kell Királynőölővé is válnia. Ezzel zárul be a kör. Tevődik jóvá sok rossz dolog. Meg abban, hogy csak egy Jaime mélységű karakter lehet végül a győztes, és kaphat ezáltal feloldozást.
Sobri Jóska
Ezt én is így gondolom, látszik is Jaime-n, hogy már kicsit kezd kételkedni Cersei alkalmasságában. Sőt továbbmegyek én a Jaime-Dany frigyet is magam előtt látom, amivel gyakorlatilag egész Westerosban béke lenne és lehetne menni közös erővel a white walkerek ellen.

Szerkesztette: Jughead
több mint 6 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 875 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Csúnya trollkodás ment a Preacher s2e7-ben! Egy kisfiú ,Atlanta Falcons Super Bowl champions 2017' feliratú trikóban fut Herr Starr elé! 😊
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
A martini Trónok harca világában én egy dologban voltam biztos a könyveket olvasva: a Királyölőnek kell Királynőölővé is válnia. Ezzel zárul be a kör. Tevődik jóvá sok rossz dolog. Meg abban, hogy csak egy Jaime mélységű karakter lehet végül a győztes, és kaphat ezáltal feloldozást.
A könyveket olvasva bennem mindvégig (mondjuk a harmadik résztől, amikorra már kezdett összeállni ez a világ) ez volt, hogy ő Martin főszereplője, az ő karakterét rángatja a porba, löki a szakadékba, majd az ott szerzett tapasztalatokkal, tanulságokkal felvértezve emeli mindenki fölé, az embert, aki végigjárta az ember útját, és belátásokkal, ésszel, kompromisszumokkal, önmaga legyőzésével, elfogadásával elnyeri méltó jutalmát, ami nem más, mint az elismert szolgálat.
Számomra (a könyvbéli) Jaimehez fogható árnyalt karakter nincs még egy, a többieknél van egy fő jellemvonás (jó/rossz Martinnál lényegtelen), de valódi és markáns jellemfejlődésen Jaime megy át.
Ezért az én tippem nem a Dany-Havas Jon összeszövetkezés, hanem a Jaime-Bran közösérdekfelismerős-megbocsájtós-egységbenazerős végkifejlet. (Bár azt nem tudom, hogy erre utal e bármi is a sorozatban, megy e errefelé a sztori.)
Mondom ezt az 5 könyv után, a tévésorozat nélkül. Tudom, hogy a sorozatot már nem Martin írja, és kiváncsi vagyok, hogy ez lesz e a finálé, vagy valami egyszerűbb, mondjuk jók vs. rosszak, emberek vs. white walkerek. Jövőre kiderül. A zárókönyvre meg már csak 12-15 évet kell várni. 😊

több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 761 — Слава Україні! Героям слава!
 scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20294388_1447644838646902_8249350842249414475_n.png?oh=a0038d78fe508a5710e1a564404133c8&oe=59F83016

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv