Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
szerintem az első rész elején már ellehet dönteni, hogy bejön-e valakinek a sorozat vagy sem.süti
szerintem ez nem igaz, én pl. röhejesen gyengének tartottam az első részt, a másodikból többet is ki lehetett volna hozni, a harmadiknál ült végre minden az első évadban


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Black Mirror.

Nekem azt mondták, hogy jó sorozat és elgondolkodtató. Ez így van, remek, telitalálat az egész. Nem is néztem trailert, nem is olvastam utána, így nagyszerű élményt kaptam. Nem szeretnék én se többet mondani róla, szerintem az első rész elején már ellehet dönteni, hogy bejön-e valakinek a sorozat vagy sem. Főleg inkább a feszültség faktort figyelembe véve, mert az első rész története elég beteg, de a következőkben már "barátságosabb" témákat ölel fel.

Tehát akiknek mindenképpen tudom ajánlani: Azok, akiket érdekel a modern technológia, és a közösségi oldalak. Egyaránt akik imádnak egész nap a Facebook előtt ülni és csak iPhone-ról képesek telefonálni, vagy akik mindezek ellen vannak. Emellett a legtöbb rész vetekszik a legjobb sci-fi novellákkal, így nekik szintén érdemes egy próbát tenni.
több mint 9 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
na, a Peaky Blinders kapott magyar címet: Birmingham bandája 😀😀
de még mindig jobb, mint a "beretvás ellenzősök"

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 9 éve
gyurczi New York Giants 2 343 — Giants fan
Downton Abbey-t nézi valaki? Rég láttam ennyire ütős sorozatot. Zseniális korrajz, zseniális színészek. Magával ragad.JayB
Nálam alapsorozat, minden évben nagyon várom. Sajnos rövid egy-egy szezon. A Christmas special is nagyon jó szokott lenni. Az zárja le az évadokat. Nem tudok belekötni a sorozatba, tényleg nagyon jól lefestették a korszakot az alkotók. Ami még parádés az a szereplők akcentusai. Csúcs az az english amit némelyik használ.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 627
Downton Abbey-t nézi valaki? Rég láttam ennyire ütős sorozatot. Zseniális korrajz, zseniális színészek. Magával ragad.
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Nagyon fáj, hogy vége lett a Newsroomnak. Ennyire okos, jól összerakott sorozatot soha nem láttam. Azt tudtuk, hogy Sorkin tud párbeszédet írni, de azt nem gondoltam volna, hogy egy komplex sztorit is össze tud rakni amúgy nem teljesen összefüggő részekből.

Szerencséje is volt, hogy a világban történtek olyan dolgok (Osama megölése, bostoni robbantás), ami köré jó történetet tudott csavarni. És ahogy az évek alatt minden (amúgy kibaszott jól megírt) szereplőjét bemocskolta egy kicsit, úgy a végén azért mindenkinek járt egy redemption.

Aki nem nézte, kezdje el, engem alapjáraton a témája miatt is érdekelt, de akit nem érdekel hogyan készül egy hírműsor, az is kap egy elbaszott jó drámát, sok jó csavarral, rejtett humorral és millió emlékezetes pillanattal.

Ja és Olivia Munn csöcsei.Maka
| Borzalmasan fájt Charlie halála az előző rész végén, magasan a legkirályabb szereplő volt, bántóan kevés szállal. Viszont Mac a hírigazgatói székben óriási húzás, nem hittem, hogy meglépik a Pruitt-uralom kezdetén |

Nekem azzal ajánlották annak idején, hogy Jeff Daniels miatt nézzem (ő egyébként tavaly Emmy-t is kapott a szerepért, sírt is mindenki, mint a fürdős kurva, mert Bryan Cranston elől happolta el). Egyszerűen felfoghatatlan, hogy Dumber-t és Will McAvoy-t ugyanaz az ember játszotta.

A hiba meg lehet, hogy bennem van, de Jim late 2nd season barátnőjén kívül a sorozat összes női szereplőjét patronálhatónak ítéltem, első helyen persze Rodgersnével.

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
Nagyon fáj, hogy vége lett a Newsroomnak. Ennyire okos, jól összerakott sorozatot soha nem láttam. Azt tudtuk, hogy Sorkin tud párbeszédet írni, de azt nem gondoltam volna, hogy egy komplex sztorit is össze tud rakni amúgy nem teljesen összefüggő részekből.

Szerencséje is volt, hogy a világban történtek olyan dolgok (Osama megölése, bostoni robbantás), ami köré jó történetet tudott csavarni. És ahogy az évek alatt minden (amúgy kibaszott jól megírt) szereplőjét bemocskolta egy kicsit, úgy a végén azért mindenkinek járt egy redemption.

Aki nem nézte, kezdje el, engem alapjáraton a témája miatt is érdekelt, de akit nem érdekel hogyan készül egy hírműsor, az is kap egy elbaszott jó drámát, sok jó csavarral, rejtett humorral és millió emlékezetes pillanattal.

Ja és Olivia Munn csöcsei.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Megkockáztatom h Sutter a legnagyobb "sorozatatyauristen" a vilagon,de a sajat maga alltal állított mercet nem tudta megugrani az utolso évadban.
Ki volt a hajléktalan lany?Komolyan kérdezem,sose derult ki.Kenny
a kaszás

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Ki volt a hajléktalan lany?Komolyan kérdezem,sose derult ki.Kenny
| Rat barátnőjének anyja, aki amúgy meghalt Jax apjának balesetében... |


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 261 — Omar's Coming Yo!
Megkockáztatom h Sutter a legnagyobb "sorozatatyauristen" a vilagon,de a sajat maga alltal állított mercet nem tudta megugrani az utolso évadban.
Ki volt a hajléktalan lany?Komolyan kérdezem,sose derult ki.

több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
|
Barovskynál nem először jártak, hogy kinyírják ,de ő még nem is sejtett semmit, még úgyse hogy tudták Lin-t valaki kinyírta...
| Toca
A robotzsaru 100 éves, mégis mit csinált volna, elkezd menekülni? Ezt az életet választotta, ott királykodik a kikötőben, neki már máshol nem osztanának lapot. Ha hisz neki Jax hisz, ha nem, hát nem. Végül erre a beszélgetésre nem került sor.

| Pope a legnagyobb sunyiban volt egész évadban mert vadásztak rá, most meg lazán kisétál nyilvánosság elé és ő akit eddig zseniként mutogattak nem gondol arra, hogy Oakland felosztásához őt ki kell nyírni... | Toca
Pope már kinyiffant tavaly. Marks nem emlékszel hogyan jellemezte magát?
Pope volt az utca legokosabb embere, Marks a leghalálosabb 😊

| Tiggy mint VP komolyan? Volt amikor majdnem kinyírták a faszságai miatt annyira kakateridegen volt ez a lépés is. Ha már akarták építeni a dolgot odaadhatták volna Rat-nek..
| Toca
Tig rangidős, ráadásul már komoly kapcsolatban él, jár neki a bizalom, megnyugodott 😀 ráadásul így hogy vezető pozícióba került, arra is áldását adta a klub, hogy nem közösíti ki a Venus-ügy miatt. Clay idejében ez sose jött volna össze, hiába volt a Srgt at Arms.Höri
Clay idejében az sem jött volna össze, hogy T. O. akár prospect legyen, me' néger. 😀 Ez amúgy tényleg jogos, hogy jó volt látni a klub liberalizálódását Tig esetében is 😀
Napok óta gondolkodom, hogy ki más kaphatta volna, de hát nincs alkalmasabb jelölt, Tiggy a rangidős, oszt passz. Rat meghalt volna, ha a sorozat egy perccel tovább tart, mert megcsalta a nőjét 😀 😀

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Spoiler mögé dobhatnátok azért mert lehet valaki még megnézné.
| Ez a telefonos / lemaradt dolgok vagy hogy akarok valamit mondani, elkezdtem de megondolom magam vagy elhívják pont a csattanónál a másikat egyre jobban begyűrűztek.
Viszont ez a Charmingtól való eltávolodás szükséges volt illetve, hogy belekényszerüljön Jax azokba amiket meg kell tennie. Sajnos viszont Sutterból is kifogyott a kreativitás kicsit és emiatt néhol klisés lett, de a Soa egyáltalán nem lett rossz sorozat csak az első évadok magasra tett mércéit mert nem tudta megugrani (szerintem nem is lehetett...). De mondjuk a Dexterhez képest nem volt akkora a romlás, inkább itt a nagy hype miatt várta mindenki, hogy olyat tesznek ki amire senki nem számít, de ilyen szerintem nincs. Főleg, hogy végtelen sorozat fut már nehéz olyan dolgokat mutatni amit nem láttunk.
|
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Ugyanazt írod, amint én, Jax-ék a hatodik évadtól lettek érzéketlen sorozatgyilkosok, pont ezért ment nagyon félre főleg az utolsó tucatnyi rész


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Szóval ha Jury nem jár úgy ahogy, akkor a SoA vége happy end?Höri
| Btw Lin nagyon azt hitte hogy Juice nem a levegőbe beszél, és neki abban a pozícióban Robocop úr halála volt a legjobb forgatókönyv. Szóval nekem az se biztos hogy nem Jury köpött.
|

A másik meg hogy Jax-et lesorozatgyilkosozni szerintem egyenlő az egész SAMCRO meg nem értésével.Még elborult pillanataiban se szedett le olyat akire nem volt jó erve hogy eltegye láb alól, vagy olyat aki teljesen tiszta volt.
Ha kivonulsz a társadalomból akkor lemondassz a védelméről is.

Amúgy valahogy itt volt zseniális a SOA, hogy ha a klubb minden tagja felelős minden rosszert amit az elkövet, akkor te a társadalom tagjaként felelős vagy-e mondjuk Stahl tetteiért.
Ezt a reszet imádtam a sorozatnak, amíg tényleg részei voltak Charmingnak a srácok. 6-7 nagyon elment ettől sajnos.

Amit még nem értek hogy Rat karakterét hova építették? Pontosabban szörnyű hogy ez felmerül bennem. Mert azert nézzük mar meg kik ülték körbe az asztalt, még akar a hatodik évadban is. Aztán Kozik elszállt, Bobby elsulytalanodott, Juice elintézte a dagit meg saját magát.
Ezek a Montez meg Hulk Hogan srác karakterek hogy mi a fenét kerestek a sorozatban fel nem fogom. Kibaszott biodiszlet volt mindkettő, kitoltottek a helyet meg a teret. És közben egy rész már egy ora volt..
Az igazán jo zenéket is eltüntette Sutter. Btw a you are my sunshine az adta, meg talán a Bohemian Rapsody az utolsó két évadban. De előtte könyörgöm, hát milyen zenék voltak. Még most ujranezve is a zene ami ott még eladta a sokadik: Jonnek a rosszak, lodoznek, utannuk lodozunk, üldözés, borolás sztorit.
Sose fogom elfelejteni az Eighteen-t és a kérdést: Knife or fire.

A harmadik: Basszameg azon hogy nem hasznalnak mobiltelefont hány ember élete mult. Meg azon hogy tök ártatlan infokat elfelejtenek elmondani. Nevetséges komolyan.
Abban meg igaza van Baggionak hogy itt valahogy még jobban el is fogadta az ember az ilyeneket, de néha sok volt nagyon.

Mindig jövőre!
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Fuh, új Arrow ütött, kíváncsi vagyok, mivel szúrják el. 😀

több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Szóval ha Jury nem jár úgy ahogy, akkor a SoA vége happy end?

több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
| Lehet, hogy én értelmezem akkor rosszul a Mr. Mayhem jelentését, de most megnéztem, a magyar feliratban is így fordították:

Meg kell tennünk. Nem hagyhatjuk, hogy a szív döntsön a józan ész fölött. Ki van mellette...hogy Jackson Tellert pokolra küldjük?

(Claynél is ugyanerről szavaztak, és ott se a patch elvételét, hanem a halált jelentette)
| baggio
| azt is jelenti, igen, hogy meghal.
pont ezért mondom, hogy tudták Jax tervét, hogy megöli magát.
|
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
| Lehet, hogy én értelmezem akkor rosszul a Mr. Mayhem jelentését, de most megnéztem, a magyar feliratban is így fordították:

Meg kell tennünk. Nem hagyhatjuk, hogy a szív döntsön a józan ész fölött. Ki van mellette...hogy Jackson Tellert pokolra küldjük?

(Claynél is ugyanerről szavaztak, és ott se a patch elvételét, hanem a halált jelentette)
|


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
| megvezették a nézőlet HOGY legyen egykis csavar benne, meg ne legyen mint tök egyértelmű. | braxa88
| De pont az a lényeg, hogy itt kit vezettek meg a nézőkön kívül? Mert eddig is eljátszották sokszor (sőt a SoA története nagyjából ilyen fordulatokra épült fel), hogy átverik a másik oldalt, feketéket, kínaiakat, rendőröket, FBI-t, stb., de abban a jelenetben senki mást nem csaptak be, mint a nézőket... (illetve nyilván Jax-et, ám ezt az asztalnál nem kellett volna eljátszaniuk, mivel Jax nem volt ott)

Képzeld el ezt a gyakorlatot mondjuk a GoT-nál, ahol az ármány és cselszövés annyiból állna, hogy Tyrion a kamerának elmondja, hogy most megöli az apját, majd mikor megtehetné, kiderül, hogy igazából már rég összebeszéltek és már egy másik terv van életben...

Még nagyobb baj, hogy egy abszolút pszichopata sorozatgyilkost kellene sajnálni (vagy belátni, hogy neki legalább elvei vannak), aki még az utolsó pillanatban - mikor sorsát már elméletileg elfogadta - is a bosszúra szomjazik (és gyilkol hidegvérrel)? Arról nem is beszélve, hogy még halálába is belerángat ártatlanokat, mert ő annyira mindenki felett áll.
| baggio
| de pont ez az, hogy sose volt az a terv, hogy a klub megöli Jaxet. mindvégig az volt a terv, hogy megszökik (vagy öngyilkos lesz, meghal ugy, mint az apja). Az asztalnál nem játszanak el semmit, hanem azért szomorú mindenki, mert el kell mennie Jaxnek (vagy Jaxnek meg kell halnia, de nem a klub keze által, hanem úgy ahogy az apja halt meg), tehát mindenképpen elveszítik Jaxet, és ezért volt mindenki feldúlt.
legalábbis szerintem így volt. de lehet csak belemagyarázom, de nem hiszem 😊
|
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
| megvezették a nézőlet HOGY legyen egykis csavar benne, meg ne legyen mint tök egyértelmű. | braxa88
| De pont az a lényeg, hogy itt kit vezettek meg a nézőkön kívül? Mert eddig is eljátszották sokszor (sőt a SoA története nagyjából ilyen fordulatokra épült fel), hogy átverik a másik oldalt, feketéket, kínaiakat, rendőröket, FBI-t, stb., de abban a jelenetben senki mást nem csaptak be, mint a nézőket... (illetve nyilván Jax-et, ám ezt az asztalnál nem kellett volna eljátszaniuk, mivel Jax nem volt ott)

Képzeld el ezt a gyakorlatot mondjuk a GoT-nál, ahol az ármány és cselszövés annyiból állna, hogy Tyrion a kamerának elmondja, hogy most megöli az apját, majd mikor megtehetné, kiderül, hogy igazából már rég összebeszéltek és már egy másik terv van életben...

Még nagyobb baj, hogy egy abszolút pszichopata sorozatgyilkost kellene sajnálni (vagy belátni, hogy neki legalább elvei vannak), aki még az utolsó pillanatban - mikor sorsát már elméletileg elfogadta - is a bosszúra szomjazik (és gyilkol hidegvérrel)? Arról nem is beszélve, hogy még halálába is belerángat ártatlanokat, mert ő annyira mindenki felett áll.
|


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
| tudták, hogy nekimegy a kamionnak... (több óra motorozás után, megvárva míg a térség összes rendőre felsorakozik mögötte) xD és persze azért könnyezett majdnem mindenki az asztalnál, Chibbs és még Tig is, mert tudták, hogy ez milyen jó terv |

a többit a h-s makogás miatt nem sikerült kisilabizálnom a kommentből, úgyis ez a lényeg:



BOR ÉS KENYÉR, ÉÉÉRTED?baggio
imádlak, ha nem lennél téged ki kéne találni 😀 komolyan 😀
h

| ki mondta HOGY jó a terv? miért ne sírtak volna az asztalnál? tudták HOGY lelép a legjobb barátjuk, az elnökük. Akár azt is tudhatták, HOGY Jax a halálát tervezi.
Jaxnek le kellett lépni, nem volt választása, illetve volt. nem akarta HOGY a tesói öljék meg, inkább elment mint az apja anno
szerintem teljesen egyértelmű a szitu, nincs itt semmiféle átverés, megvezették a nézőlet HOGY legyen egykis csavar benne, meg ne legyen mint tök egyértelmű.
|
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
| tudták, hogy nekimegy a kamionnak... (több óra motorozás után, megvárva míg a térség összes rendőre felsorakozik mögötte) xD és persze azért könnyezett majdnem mindenki az asztalnál, Chibbs és még Tig is, mert tudták, hogy ez milyen jó terv |

a többit a h-s makogás miatt nem sikerült kisilabizálnom a kommentből, úgyis ez a lényeg:



BOR ÉS KENYÉR, ÉÉÉRTED?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
SoA
| nagyon rendben volt ez a finálé (meg sem lepődök h JJnek nem tetszett 😀 )
egyáltalán nem biztos h azt beszélte meg Chibbs és JAx h megölik, mért ne lehetne azt h Jax lelép, és a két testvér sose találkozik egymással. akkor is lehet sírni gondolom. az asztalnál is azt szavazták meg h Jaxet elengedik, hazudnak Packeréknek, Happy kezét meg szétlövik. sőt lehet az is h tudták mire készül Jax, h neki megy a kamionnak, akkor aztán végképp találkozik a kaszással. nincs ebben semmi átverés, csak kicsit gondolkodni kéne.

ami nagyon tetszett: Jax találkozik a csöves csajjal, majd felteszi a kérdést ami minden nézőben felmerül: ki vagy te? 😀
|
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 814 — No es importante
Nekem a SoA utolsó évada, de főleg a finálé segített átértékelni a GoT-tal kapcsolatos rossz érzéseimet, utóbbira jó emlékkel visszagondolva, milyen is az, amikor egy halálnak vagy akár egy karakter szenvedésének jelentősége és drámai értéke van... 😊 Sutter a Shakespeare-i hasonlatokkal csak még röhejesebbé tette az egészet, ha ez még lehetséges lett volna azok után, hogy sokadszorra vette hülyére a nézőket | (a sorozatjunkie-n is írtam, hogy Chibbs-ék pl. könnyek között megszavazzák a Mr. Mayhamet Jax-nek, majd a "kamera mögött" kitalálnak egy új tervet... borzasztó gáz) |


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
|
Barovskynál nem először jártak, hogy kinyírják ,de ő még nem is sejtett semmit, még úgyse hogy tudták Lin-t valaki kinyírta...
| Toca
A robotzsaru 100 éves, mégis mit csinált volna, elkezd menekülni? Ezt az életet választotta, ott királykodik a kikötőben, neki már máshol nem osztanának lapot. Ha hisz neki Jax hisz, ha nem, hát nem. Végül erre a beszélgetésre nem került sor.

| Pope a legnagyobb sunyiban volt egész évadban mert vadásztak rá, most meg lazán kisétál nyilvánosság elé és ő akit eddig zseniként mutogattak nem gondol arra, hogy Oakland felosztásához őt ki kell nyírni... | Toca
Pope már kinyiffant tavaly. Marks nem emlékszel hogyan jellemezte magát?
Pope volt az utca legokosabb embere, Marks a leghalálosabb 😊

| Tiggy mint VP komolyan? Volt amikor majdnem kinyírták a faszságai miatt annyira kakateridegen volt ez a lépés is. Ha már akarták építeni a dolgot odaadhatták volna Rat-nek..
| Toca
Tig rangidős, ráadásul már komoly kapcsolatban él, jár neki a bizalom, megnyugodott 😀 ráadásul így hogy vezető pozícióba került, arra is áldását adta a klub, hogy nem közösíti ki a Venus-ügy miatt. Clay idejében ez sose jött volna össze, hiába volt a Srgt at Arms.