NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

12 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 021 — I like the Texans, I like who we are
közben nagyon úgy néz ki, hogy újra kitört az azeri-örmény háború.
Zsellértelkes Vrij
És ott kinek kell drukkolni?
Ki a jó és ki az ork?
Őszentsége Sobri Jóska
Sobri, nem voltam lemaradva. aki úgy kezdi hogy kinek kell szurkolni az vagy a világ legcinikusabb embere vagy egy paraszt. a te esetedben nem esik nehezemre mindkettőt egyszerre feltételezni.
az se érdekel, hogy minősítelek, egyszerűen ennyire rossz a véleményem rólad.
Fontos_Vidra
Ez egy másfél éves thread egyik állomása, de ha személyesek a motivációid, az más, akkor nem várok logikát vagy törekvést a megértésre, se szórakoztató hsz-eket, akkor nyugodtan személyeskedhetsz vagy minősítgethetsz, ott bekapcsolódva bármibe ahol csak akarsz, semmi gond, hajrá.
Őszentsége Sobri Jóska
Engem nem érdekel de az eredeti hozzászólás az volt, hogy az azeriek megtamatdak az örményeket. Erre kérdezted hogy kinek kell drukkolni. Ez arra utal hogy oldalt akartál választani.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
Gyün az atacms. Korlatozottan kis mennyisegben de erkezik. Hogy mikor es mennyi az kerdeses, de lehet nem kotik az orrunkra.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.

Kép a krími balbeki(?) orosz reptérről ukrán rakéták érkezése után.
Vagy mégsem, egy régebbi kép újrahasznosítva.

Szerkesztette: ender1112
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
megin kevesebbek lettünk...

2 ruszki főtiszttel:
aegyiket az azeriek lőttéklea véletlenül békefentartásközbe, következményeknélkül

amásik szegín flottaparancsnok
meg szevasztopolba aíróasztalánál bekapottegybombát


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
közben nagyon úgy néz ki, hogy újra kitört az azeri-örmény háború.
Zsellértelkes Vrij
És ott kinek kell drukkolni?
Ki a jó és ki az ork?
Őszentsége Sobri Jóska
Sobri, nem voltam lemaradva. aki úgy kezdi hogy kinek kell szurkolni az vagy a világ legcinikusabb embere vagy egy paraszt. a te esetedben nem esik nehezemre mindkettőt egyszerre feltételezni.
az se érdekel, hogy minősítelek, egyszerűen ennyire rossz a véleményem rólad.
Fontos_Vidra
Ez egy másfél éves thread egyik állomása, de ha személyesek a motivációid, az más, akkor nem várok logikát vagy törekvést a megértésre, se szórakoztató hsz-eket, akkor nyugodtan személyeskedhetsz vagy minősítgethetsz, ott bekapcsolódva bármibe ahol csak akarsz, semmi gond, hajrá.

több mint 1 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 426
közben nagyon úgy néz ki, hogy újra kitört az azeri-örmény háború.
Zsellértelkes Vrij
És ott kinek kell drukkolni?
Ki a jó és ki az ork?
Őszentsége Sobri Jóska
Sobri, nem voltam lemaradva. aki úgy kezdi hogy kinek kell szurkolni az vagy a világ legcinikusabb embere vagy egy paraszt. a te esetedben nem esik nehezemre mindkettőt egyszerre feltételezni.
az se érdekel, hogy minősítelek, egyszerűen ennyire rossz a véleményem rólad.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
Na, Sobri, legalább most már tudod így utólag, kinek kell drukkolni. 😊
somoskovig
Én titkon reméltem, hogy közösségünk önjelölt morális iránytűi gyorsan, mintegy saját intuícióik által pikk-pakk a helyes irányt mutatják bátran eligazodva a világpolitika káoszában, de csalatkoznom kellett.
Utólag meg már mindig könnyű tudni, azzal nem vagyunk beljebb.
Őszentsége Sobri Jóska
ennyi év rutinnal tudhatnád te is, hogy merre kell fordulni.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nade nem fordulásról volt szó, csak egyszerű drukkolásról.
Amúgy végül úgyis mind egyirányba fordulunk.
Őszentsége Sobri Jóska
mióta kell egy háborúban drukkolni ami téged sehogy se érint?
ez nem kibaszott focimeccs, itt bármelyik oldalról emberek élete a tét, szégyelld magad
Fontos_Vidra
Pont ez az, hogy nem kellene. Ez volt a kiindulópont korábban.
Csak ezek szerint kimaradt nálad a kontextus, és nem a megfelelő helyen vetted fel a fonalat. De ez van, nem kell emiatt szégyellned magadat, megesik bárkivel.

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
Fekete tengeri hajobazis megkapta a maga kis Storm Shadowjat.  x.com/front_ukrainian/status/1705170808505557148?t=8RpvtA0y3_gvk_ki1_tfnw&s=07  x.com/Tendar/status/1705179201760895331?t=VU_c6S-QH6Uxgf8US6FADQ&s=07 Ukrainian loitering munitions successfully hit in a long range strike the Black Sea Headquarters of Russian forces in Sevastopol Crimea.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 426
Na, Sobri, legalább most már tudod így utólag, kinek kell drukkolni. 😊
somoskovig
Én titkon reméltem, hogy közösségünk önjelölt morális iránytűi gyorsan, mintegy saját intuícióik által pikk-pakk a helyes irányt mutatják bátran eligazodva a világpolitika káoszában, de csalatkoznom kellett.
Utólag meg már mindig könnyű tudni, azzal nem vagyunk beljebb.
Őszentsége Sobri Jóska
ennyi év rutinnal tudhatnád te is, hogy merre kell fordulni.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nade nem fordulásról volt szó, csak egyszerű drukkolásról.
Amúgy végül úgyis mind egyirányba fordulunk.
Őszentsége Sobri Jóska
mióta kell egy háborúban drukkolni ami téged sehogy se érint?
ez nem kibaszott focimeccs, itt bármelyik oldalról emberek élete a tét, szégyelld magad

Szerkesztette: Fontos_Vidra
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
Na, Sobri, legalább most már tudod így utólag, kinek kell drukkolni. 😊
somoskovig
Én titkon reméltem, hogy közösségünk önjelölt morális iránytűi gyorsan, mintegy saját intuícióik által pikk-pakk a helyes irányt mutatják bátran eligazodva a világpolitika káoszában, de csalatkoznom kellett.
Utólag meg már mindig könnyű tudni, azzal nem vagyunk beljebb.
Őszentsége Sobri Jóska
ennyi év rutinnal tudhatnád te is, hogy merre kell fordulni.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nade nem fordulásról volt szó, csak egyszerű drukkolásról.
Amúgy végül úgyis mind egyirányba fordulunk.

több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
Na, Sobri, legalább most már tudod így utólag, kinek kell drukkolni. 😊
somoskovig
Én titkon reméltem, hogy közösségünk önjelölt morális iránytűi gyorsan, mintegy saját intuícióik által pikk-pakk a helyes irányt mutatják bátran eligazodva a világpolitika káoszában, de csalatkoznom kellett.
Utólag meg már mindig könnyű tudni, azzal nem vagyunk beljebb.
Őszentsége Sobri Jóska
ennyi év rutinnal tudhatnád te is, hogy merre kell fordulni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
Na, Sobri, legalább most már tudod így utólag, kinek kell drukkolni. 😊
somoskovig
Én titkon reméltem, hogy közösségünk önjelölt morális iránytűi gyorsan, mintegy saját intuícióik által pikk-pakk a helyes irányt mutatják bátran eligazodva a világpolitika káoszában, de csalatkoznom kellett.
Utólag meg már mindig könnyű tudni, azzal nem vagyunk beljebb.

több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634

Negritis, a vajda
Te sem gondolod komolyan, hogy Európa keresztény védelmezői elítélik majd, hogy muszlimok ölnek keresztényeket.

😕

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 257 — 49ers GM

Negritis, a vajda
Na, Sobri, legalább most már tudod így utólag, kinek kell drukkolni. 😊

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 018 — #NoStress
Annyit azért ozi védelmében ideírnék, hogy nehéz objektívnek maradni bármilyen témában, ha személyes érdekeltséget, főleg sérelmed van.

Nem értek egyet vele, de megértem, hogy nem tudja úgy, kívülről nézni ezt a helyzetet, mint itt a többség.
zinedine5
Nehéz? Nagyapámnak 4 férfi testvére halt meg a Donnál. És valahogy nem esik nehezemre azt gondolni, hogy semmi keresnivalónk nem volt ott ás az oroszok joggal védték az országukat. Azzal együtt is, hogy itt egy erdőban, meg ott egy erdőben ők is lőttek halomra közben lengyeleket / zsidókat stb.

Aki nem tudja helyén kezelni a dolgokat, az nem tudja. Pont. Ozibozi nem tudja.
peterk2005 udvari bolond
Ahogy te se tudod különválasztani azt, hogy van aki érzelmileg be van vonódva, más meg tudja távolabbról, távolságtartással szemlélni a történéseket.
Nem vagyunk egyformák, kéne egy kis empátia, ne legyél érzéketlen, csak mert egy adott szituban te tovább meg tudod tartani az elköteleződésmentességedet, később vonódsz bele. Ez szuper, tényleg, de ez nem ok se büszkeségre, se felülről való kommuniákcióra.

És kiemelem, hogy most nem arról van szó, hogy két random nick a fórumon összevész azon, hogy Brady vagy Manning a tehetségesebb irányító, vagy kell e biciklisáv a körútra vagy sem. Hanem nyilván szükségtelenül kitárulkozva, de valódi emberek valódi traumáiról van szó, akiknek összecsúszik az internet valósága és a valóság valósága. Ahogy írod, nem kezelik helyén a dolgokat. Csak ebből jobb, ha megértés, empátia következik, nem elítélés, minősítés.

több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
De most azt kell eldönteni, hogy mérgező vagy sem. ha igen semmilyen szinten nem kell, ha meg nem mérgező akkor meg hajrá. De ha mérgező, csak azért, hogy megmutassuk, hogy mi mennyire támogatjuk az ukránokat, azért csak ne vegyük már meg. Illetve szükségünk van rá? Ha nem, akkor megint nem kell játszani a fasza gyereket, főleg ilyen hiányok mellett.
Persze értem, hogy a kormányunk úgy szúrt el mindent ebben a háborúban diplomáciailag ahogy lehetett, de néha lehetne használni a józan eszet is.
NB2
A világ nem ilyen fekete vagy fehér. Mérgező vagy sem.
Az ólom is bizonyos mértékben mennyiség felett mérgező a vízben. Van ahol jobban, Budapest belső kerületi. Van ahol kevésbé, vidéken. Ahol jobban, ott is lehet a csap folytatásával a koncentrációt javítani. Stb. Nem lehet se azt mondani, h minden szem búza mérgező, de az sem, h ne lenne köztük. Innentől kezdve egy lépésre vagyunk attól ki mit hisz.
dawyd728
Őőő nem. A világ bizonyos dolgokban fekete és fehér. Például hogy mennyi ólom káros a szervezetnek. Erre vannak határértékek és ezt nem haladja meg se a belső kerületek se a vidék. Hogy egyébént van ahol mittomén 0,03 máshol meg 0,06 de a határérték 0,1 akkor kb. mindegy. És ennek semmi köze a hithez.

Az ukrán búza nagy valószínűséggel nem káros olyan mértékben, hogy az az emberre bármilyen veszélyt jelentsen. Ez például látszik abból, hogy a lengyelek a nap végére csak találni fognak közös megoldást.
Elsősorban ez egyébként sem egészségügyi kérdés, nem is ezt hozták fel példának - hanem gazdasági. És az egy jogos kérdés lehet egyébént, hogy egy agyon szabályozott piacra, mint az eu, mennyire korrekt beengedni egy olyan szereplőt, aki kis túlzással semennyire nincs szabályozva, ezért is olyan olcsó. Mennyire korrekt ez azokkal a gazdákkal szemben, akiknek rohadt sokat kell költeni mindenféle állami meg eu irányelvek, szabályok, hatósági előírások, fityfenék betartására. Mert ebből az lesz, hogy beengedik az ukrán búzát, és hogy ne sírjon senki agyon fogják dotálni a gazdákat - állami meg eu-s, azaz végső soron adófizetői pénzből.
MC12
 www.allattenyesztok.hu/aktualis/hirek/valoban-tonkreteszi-a-magyar-gabonapiacot-az-ukran-import-korbejartuk-a-kerdest

tessék
árspekulánsok
kishazankaban "véletlenül" kialakulatak az európai legmagasabb gabonaárak

hamar fűzzük a logikai fonalat
mennyivel fontosabb nemzetgazdaságilag a drágán betarolt gabona-spekulansok megvédése kontra a pékáru-árak és húst/tejtermelés kialakult árai

tessék


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
dawyd728 3 829
De most azt kell eldönteni, hogy mérgező vagy sem. ha igen semmilyen szinten nem kell, ha meg nem mérgező akkor meg hajrá. De ha mérgező, csak azért, hogy megmutassuk, hogy mi mennyire támogatjuk az ukránokat, azért csak ne vegyük már meg. Illetve szükségünk van rá? Ha nem, akkor megint nem kell játszani a fasza gyereket, főleg ilyen hiányok mellett.
Persze értem, hogy a kormányunk úgy szúrt el mindent ebben a háborúban diplomáciailag ahogy lehetett, de néha lehetne használni a józan eszet is.
NB2
A világ nem ilyen fekete vagy fehér. Mérgező vagy sem.
Az ólom is bizonyos mértékben mennyiség felett mérgező a vízben. Van ahol jobban, Budapest belső kerületi. Van ahol kevésbé, vidéken. Ahol jobban, ott is lehet a csap folytatásával a koncentrációt javítani. Stb. Nem lehet se azt mondani, h minden szem búza mérgező, de az sem, h ne lenne köztük. Innentől kezdve egy lépésre vagyunk attól ki mit hisz.
dawyd728
Őőő nem. A világ bizonyos dolgokban fekete és fehér. Például hogy mennyi ólom káros a szervezetnek. Erre vannak határértékek és ezt nem haladja meg se a belső kerületek se a vidék. Hogy egyébént van ahol mittomén 0,03 máshol meg 0,06 de a határérték 0,1 akkor kb. mindegy. És ennek semmi köze a hithez.
MC12
Szerinted, ha mondjuk (nem tudom) 0,1 a határérték és te olyan részén laksz az országnak, ahol 0,09 tehát nem mérgező az ólom koncentráció a vízben, és te minden nap megiszol víz kiengedése nélkül 1l-t és ugyanezt a mutatványt valaki olyan helyen csinálja meg, ahol ez a koncentráció 0,001, arra nem jelent kisebb veszély, az ólom bevitele? Elég az, ha 30-40 év távlatában teszi meg a hatását határérték alatti, de nem lényegesen az alatti mennyiség.

A határérték feletti ólomkoncentráció nem ritka. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGyK) 2018-2020-ban végzett, uniós finanszírozású, “Nyitott laboratórium” nevű országos ivóvízminőség felmérése szerint 750 ezer ember lakhat magas vagy nagyon magas ólomkockázatnak kitett lakásban Magyarországon.

 g7.hu/elet/20230902/ha-itt-laksz-jol-folyasd-ki-a-csapvizet-mielott-iszol-belole/
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 6 081
De most azt kell eldönteni, hogy mérgező vagy sem. ha igen semmilyen szinten nem kell, ha meg nem mérgező akkor meg hajrá. De ha mérgező, csak azért, hogy megmutassuk, hogy mi mennyire támogatjuk az ukránokat, azért csak ne vegyük már meg. Illetve szükségünk van rá? Ha nem, akkor megint nem kell játszani a fasza gyereket, főleg ilyen hiányok mellett.
Persze értem, hogy a kormányunk úgy szúrt el mindent ebben a háborúban diplomáciailag ahogy lehetett, de néha lehetne használni a józan eszet is.
NB2
A világ nem ilyen fekete vagy fehér. Mérgező vagy sem.
Az ólom is bizonyos mértékben mennyiség felett mérgező a vízben. Van ahol jobban, Budapest belső kerületi. Van ahol kevésbé, vidéken. Ahol jobban, ott is lehet a csap folytatásával a koncentrációt javítani. Stb. Nem lehet se azt mondani, h minden szem búza mérgező, de az sem, h ne lenne köztük. Innentől kezdve egy lépésre vagyunk attól ki mit hisz.
dawyd728
Őőő nem. A világ bizonyos dolgokban fekete és fehér. Például hogy mennyi ólom káros a szervezetnek. Erre vannak határértékek és ezt nem haladja meg se a belső kerületek se a vidék. Hogy egyébént van ahol mittomén 0,03 máshol meg 0,06 de a határérték 0,1 akkor kb. mindegy. És ennek semmi köze a hithez.

Az ukrán búza nagy valószínűséggel nem káros olyan mértékben, hogy az az emberre bármilyen veszélyt jelentsen. Ez például látszik abból, hogy a lengyelek a nap végére csak találni fognak közös megoldást.
Elsősorban ez egyébként sem egészségügyi kérdés, nem is ezt hozták fel példának - hanem gazdasági. És az egy jogos kérdés lehet egyébént, hogy egy agyon szabályozott piacra, mint az eu, mennyire korrekt beengedni egy olyan szereplőt, aki kis túlzással semennyire nincs szabályozva, ezért is olyan olcsó. Mennyire korrekt ez azokkal a gazdákkal szemben, akiknek rohadt sokat kell költeni mindenféle állami meg eu irányelvek, szabályok, hatósági előírások, fityfenék betartására. Mert ebből az lesz, hogy beengedik az ukrán búzát, és hogy ne sírjon senki agyon fogják dotálni a gazdákat - állami meg eu-s, azaz végső soron adófizetői pénzből.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Annyit azért ozi védelmében ideírnék, hogy nehéz objektívnek maradni bármilyen témában, ha személyes érdekeltséget, főleg sérelmed van.

Nem értek egyet vele, de megértem, hogy nem tudja úgy, kívülről nézni ezt a helyzetet, mint itt a többség.
zinedine5
Nehéz? Nagyapámnak 4 férfi testvére halt meg a Donnál. És valahogy nem esik nehezemre azt gondolni, hogy semmi keresnivalónk nem volt ott ás az oroszok joggal védték az országukat. Azzal együtt is, hogy itt egy erdőban, meg ott egy erdőben ők is lőttek halomra közben lengyeleket / zsidókat stb.

Aki nem tudja helyén kezelni a dolgokat, az nem tudja. Pont. Ozibozi nem tudja.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
dawyd728 3 829
De most azt kell eldönteni, hogy mérgező vagy sem. ha igen semmilyen szinten nem kell, ha meg nem mérgező akkor meg hajrá. De ha mérgező, csak azért, hogy megmutassuk, hogy mi mennyire támogatjuk az ukránokat, azért csak ne vegyük már meg. Illetve szükségünk van rá? Ha nem, akkor megint nem kell játszani a fasza gyereket, főleg ilyen hiányok mellett.
Persze értem, hogy a kormányunk úgy szúrt el mindent ebben a háborúban diplomáciailag ahogy lehetett, de néha lehetne használni a józan eszet is.
NB2
A világ nem ilyen fekete vagy fehér. Mérgező vagy sem.
Az ólom is bizonyos mértékben mennyiség felett mérgező a vízben. Van ahol jobban, Budapest belső kerületi. Van ahol kevésbé, vidéken. Ahol jobban, ott is lehet a csap folytatásával a koncentrációt javítani. Stb. Nem lehet se azt mondani, h minden szem búza mérgező, de az sem, h ne lenne köztük. Innentől kezdve egy lépésre vagyunk attól ki mit hisz.
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 065 — Steelers fan
Ja, csak azt még tegyük hozzá, hogy az ukrán gabona alapvetően nem jó minőségű (a mienkhez képest) Ők még egy csomó (húsznál több) olyan vegyszert használnak, ami nálunk már rég tiltott, és a tárolási, szállítási körülmények sem biztos hogy megfelelnek az EU-s élelmiszer biztonsági előírásoknak. A GMO mentességet meg pont lesz.rják,
A tavaly behozott ukrán gabonákkal elég sok baj volt itthon.
Jan
Ez nem igaz, mert ha nem felelne meg a minőségi előírásoknak, akkor teljesen jogosan betilthatnák az ukrán gabonát.
ender1112
Itt a MAGOSZ és az agrárkamara közleménye februárból. A szokásos brüsszelezéstől tekintsünk el:
Felháborító, hogy míg az EU-ban – a Green Deal bevezetésével – drasztikusan szigorú előírások betartásával kell élelmiszert előállítani, addig az importra semmi elvárás sincs. Az ukrajnai gabona sokszor nem felel meg az uniós előírásoknak, és egészségügyi kockázatot is jelent, hiszen Ukrajnában számos olyan növényvédő szert és egyéb anyagot használnak, amelyek az Unióban már évtizedek óta tiltólistán szerepelnek, nem is beszélve arról, hogy Ukrajnában engedélyezett a génmódosított növények termesztése is.
 www.nak.hu/sajto/sajtokozlemenyek/105426-silany-minosegu-ketes-eredetu-ukran-gabona-arasztja-el-a-piacot-a-zold-szervezetek-most-is-hallassak-a-hangjukat
Vagy itt egy másik forrás:
Pótsa Zsófia közölte lapunkkal, hogy a kereskedők el akarják adni az árut, ezért nem engedhetik meg maguknak, hogy rossz minőségű, a megfelelő papírokkal és tanúsítványokkal nem rendelkező gabonát szállítsanak. Ebben az esetben minden a megrendelőtől függ, hiszen ő mondja meg, hogy milyen minőségű és milyen paraméterekkel rendelkező árut szeretne venni. A Gabonaszövetség főtitkára úgy látja, hogy előfordulhat, hogy a rosszabb minőségű árut el lehet adni olcsóbban, ez azonban komoly kockázatokat jelent mindkét fél számára.
 www.agrarszektor.hu/noveny/20230206/most-lehull-a-lepel-kiderult-az-igazsag-a-magyarorszagra-omlo-ukran-gabonarol-42306
nagylaza, főpohárnok
Öööö... hol vannak a különböző országok egészségügyi hatóságai, mind hülye? Vagy ez csak Fidesz-prop?
ender1112
Többször ellenőriztek a magyar hatóságok ukrán gabonát tavaly, és voltak gondok, tiltott szermaradványok, mikotoxin, GMO, stb... ezeket a tételeket megsemmisítették. De nyilvánvalóan nem tudtak minden egyes beérkező szállítmányt ellenőrizni, úgyhogy jutott a hazai piacra bőven ellenőrizetlen ukrán gabona is.
Csak annyit még ehhez, hogy míg itthon 13-15e ft volt tavaly a magyar kukorica, az ukrán 7e ft volt, ideszállítva. Szerinted lehet ugyanolyan minőséget fele pénzből előállítani?

Én csak környékbeli termelőtől származó takarmányt vettem tavaly az állataimnak, még így is, hogy jóval drágább volt. Nem urizálásból, csak úgy gondolom felelős vagyok azért, hogy mit teszünk a gyerekeink elé az asztalra.

És maximálisan egyetértek azzal, hogy ne engedjék be az ukrán gabonát, vagy csak úgy, hogy minden tételt egyedileg ellenőriznek, és zéró tolerancia minden olyan anyagra, ami nálunk tiltott. Nem határérték, meg tűréshatár, mittudomén, hanem csak a hazaival teljesen megegyező minőség jöhetne be. Ez meg is oldaná a kérdést, mert olyat ők sem tudnak olcsóbban előállítani, és így értelmetlen lenne utaztatni.
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 138 — Stromfeld Aurél fan
Csak egy kooperatív ötlet, a teljes fórumközösségünk érdekében:
Szerintem egy admin törölje Vrij tegnap 17:48-as hsz-e után az összeset ebben a topicban, biztos front volt - fogjuk erre. Mindenki jobban jár.
Őszentsége Sobri Jóska
hasonlót már irtunk a forum észrevételbe is.
Kúrfürst briareos
Félek, hogy az érintettek összefutnak a gasztro topikban és a piroggal folytatják.
Dzsokijuing
Csak semmi piro...!

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 277
Annyit azért ozi védelmében ideírnék, hogy nehéz objektívnek maradni bármilyen témában, ha személyes érdekeltséget, főleg sérelmed van.

Nem értek egyet vele, de megértem, hogy nem tudja úgy, kívülről nézni ezt a helyzetet, mint itt a többség.
zinedine5
Nehéznek nehéz, de ha meg se próbálja, akkor mégis mit foglalkozzunk vele?
Lúdas Solymi
Mindenesetre gázpalackot ne adjatok el neki.
Go Vikings!
Orosz gázzal töltött volt egyébként a palack.
több mint 1 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 497 — Bowl Winner
Annyit azért ozi védelmében ideírnék, hogy nehéz objektívnek maradni bármilyen témában, ha személyes érdekeltséget, főleg sérelmed van.

Nem értek egyet vele, de megértem, hogy nem tudja úgy, kívülről nézni ezt a helyzetet, mint itt a többség.
zinedine5
Nehéznek nehéz, de ha meg se próbálja, akkor mégis mit foglalkozzunk vele?
Lúdas Solymi
Mindenesetre gázpalackot ne adjatok el neki.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0