Világnézeti csevegő
8 feliratkozó
több mint 1 éve
Hozzám 5 nap után jutott el ez a Pintér Béla ügy.Nagyon, de nagyon kemény….
Felfoghatatlan.
több mint 1 éve
Ha kell nekik, elveszik hogy észre sem veszem.A jediknek se?!Elhiszem és tudom, hogy egy ember alapján nem szabad megítélni semmilyen közösséget.Aki vagy 15 éve (de lehet h régebben) nem szolgál gyülekezeti lelkészként, hanem közéleti-politikai pályára lépett.Talán ezért is lehetett a KNBSZ fölé egy evangélikus lelkészt ültetni.Pont most néztem én is meg, hogy már vagy 6-7 éve a Tan Kapuja Buddhista Egyháznak adjuk feleségemmel az 1%-ot. 😊Én pedig a cikk elolvasása nélkül is tudtam, hogy az evangélikus egyház itthon messze a legkevésbé korrupt a nagyobbak közül.
Bruce
r.baggio
kittli
Jan
De sem ez a dolog, sem a "legkevésbé korrupt" kifejezés nem erősíti meg bennem az elhatározást, hogy bármely egyháznak valaha is adjak egy fillért is.
kittli
Őszentsége Sobri Jóska
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 1 éve
A jediknek se?!Elhiszem és tudom, hogy egy ember alapján nem szabad megítélni semmilyen közösséget.Aki vagy 15 éve (de lehet h régebben) nem szolgál gyülekezeti lelkészként, hanem közéleti-politikai pályára lépett.Talán ezért is lehetett a KNBSZ fölé egy evangélikus lelkészt ültetni.Pont most néztem én is meg, hogy már vagy 6-7 éve a Tan Kapuja Buddhista Egyháznak adjuk feleségemmel az 1%-ot. 😊Én pedig a cikk elolvasása nélkül is tudtam, hogy az evangélikus egyház itthon messze a legkevésbé korrupt a nagyobbak közül.
Bruce
r.baggio
kittli
Jan
De sem ez a dolog, sem a "legkevésbé korrupt" kifejezés nem erősíti meg bennem az elhatározást, hogy bármely egyháznak valaha is adjak egy fillért is.
kittli
több mint 1 éve
Elhiszem és tudom, hogy egy ember alapján nem szabad megítélni semmilyen közösséget.Aki vagy 15 éve (de lehet h régebben) nem szolgál gyülekezeti lelkészként, hanem közéleti-politikai pályára lépett.Talán ezért is lehetett a KNBSZ fölé egy evangélikus lelkészt ültetni.Pont most néztem én is meg, hogy már vagy 6-7 éve a Tan Kapuja Buddhista Egyháznak adjuk feleségemmel az 1%-ot. 😊Én pedig a cikk elolvasása nélkül is tudtam, hogy az evangélikus egyház itthon messze a legkevésbé korrupt a nagyobbak közül.
Bruce
r.baggio
kittli
Jan
De sem ez a dolog, sem a "legkevésbé korrupt" kifejezés nem erősíti meg bennem az elhatározást, hogy bármely egyháznak valaha is adjak egy fillért is.
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 1 éve
Aki vagy 15 éve (de lehet h régebben) nem szolgál gyülekezeti lelkészként, hanem közéleti-politikai pályára lépett.Talán ezért is lehetett a KNBSZ fölé egy evangélikus lelkészt ültetni.Pont most néztem én is meg, hogy már vagy 6-7 éve a Tan Kapuja Buddhista Egyháznak adjuk feleségemmel az 1%-ot. 😊Én pedig a cikk elolvasása nélkül is tudtam, hogy az evangélikus egyház itthon messze a legkevésbé korrupt a nagyobbak közül.
Bruce
r.baggio
kittli
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 1 éve
Talán ezért is lehetett a KNBSZ fölé egy evangélikus lelkészt ültetni.Pont most néztem én is meg, hogy már vagy 6-7 éve a Tan Kapuja Buddhista Egyháznak adjuk feleségemmel az 1%-ot. 😊Én pedig a cikk elolvasása nélkül is tudtam, hogy az evangélikus egyház itthon messze a legkevésbé korrupt a nagyobbak közül.
Bruce
r.baggio
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 1 éve
Én szintén, volt amikor ők adtak nekem most én adok vissza.évek óta 0389, Krisna-tudatú hívők közössége, úgyis kb ételosztásra fordítjákÉn nem tudom hogy okésak e, de a buddhistáknak adomg7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCATan Kapuja okés.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
slowmotion
több mint 1 éve
Mindegyiknek. 😊na jó, de melyiknek? itt már azon is harc megy, hogy ki a zsidóbb a másiknál 😮Amikor bejött ez az egyháznak adható egy százalék én mindig a zsidóknak adtam. Mennyire menő az, ha te adsz pénzt nekik. Mintha a pápa hittantanára vagy Mourinho taktikai tanácsadója lennél, vagy a te poénjaidat nyúlná Bödőcs.évek óta 0389, Krisna-tudatú hívők közössége, úgyis kb ételosztásra fordítjákÉn nem tudom hogy okésak e, de a buddhistáknak adomg7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCATan Kapuja okés.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
slowmotion
Őszentsége Sobri Jóska
slowmotion
Már nem emlékszem, a könyvelő választotta ki, gondolom, akkor annyira azért nem ezen pörögtem.
több mint 1 éve
na jó, de melyiknek? itt már azon is harc megy, hogy ki a zsidóbb a másiknál 😮Amikor bejött ez az egyháznak adható egy százalék én mindig a zsidóknak adtam. Mennyire menő az, ha te adsz pénzt nekik. Mintha a pápa hittantanára vagy Mourinho taktikai tanácsadója lennél, vagy a te poénjaidat nyúlná Bödőcs.évek óta 0389, Krisna-tudatú hívők közössége, úgyis kb ételosztásra fordítjákÉn nem tudom hogy okésak e, de a buddhistáknak adomg7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCATan Kapuja okés.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
slowmotion
Őszentsége Sobri Jóska
több mint 1 éve
Amikor bejött ez az egyháznak adható egy százalék én mindig a zsidóknak adtam. Mennyire menő az, ha te adsz pénzt nekik. Mintha a pápa hittantanára vagy Mourinho taktikai tanácsadója lennél, vagy a te poénjaidat nyúlná Bödőcs.évek óta 0389, Krisna-tudatú hívők közössége, úgyis kb ételosztásra fordítjákÉn nem tudom hogy okésak e, de a buddhistáknak adomg7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCATan Kapuja okés.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
slowmotion
több mint 1 éve
évek óta 0389, Krisna-tudatú hívők közössége, úgyis kb ételosztásra fordítjákÉn nem tudom hogy okésak e, de a buddhistáknak adomg7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCATan Kapuja okés.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
több mint 1 éve
God of the gaps ....De ha sikerül bizonyosságot találni ráAnnyi a bizonyosság, hogy mindig kevesebbet tudunk, mint amennyit nem, ez is egyfajta istenbizonyíték.
Bruce
Dzsokijuing
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
De ha sikerül bizonyosságot találni ráAnnyi a bizonyosság, hogy mindig kevesebbet tudunk, mint amennyit nem, ez is egyfajta istenbizonyíték.
Bruce
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Én vallástalan vagyok, nem vagyok megkeresztelve. Egyik vallás sem áll közel hozzám, így az egyik leggyökértelenebb vallásnak adom a pénzem.én Iványi egyházának adtam, mert őket üldözi a rezsim (Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség). nem vagyok protestáns, metodista meg pláne nem.
A többi vallás, egyház nem is érdekel csak bizonyos szintig.
Nem vagyok vallásellenes vagy ateista, de inkább szkeptikus nézeteket vallok a teremtő erő létezésével szemben. De ha sikerül bizonyosságot találni rá, akkor el fogom tudni fogadni, ebben az értelemben a spiritualitással nincsen problémám.
Az egyházakat viszont valamiért nem kedvelem, sőt kritikus szemmel nézem.
Bruce
built for this shit
több mint 1 éve
Én vallástalan vagyok, nem vagyok megkeresztelve. Egyik vallás sem áll közel hozzám, így az egyik leggyökértelenebb vallásnak adom a pénzem.A hit isteni, a vallás emberi, az egyház ördögi.
A többi vallás, egyház nem is érdekel csak bizonyos szintig.
Nem vagyok vallásellenes vagy ateista, de inkább szkeptikus nézeteket vallok a teremtő erő létezésével szemben. De ha sikerül bizonyosságot találni rá, akkor el fogom tudni fogadni, ebben az értelemben a spiritualitással nincsen problémám.
Az egyházakat viszont valamiért nem kedvelem, sőt kritikus szemmel nézem.
Bruce
több mint 1 éve
Én vallástalan vagyok, nem vagyok megkeresztelve. Egyik vallás sem áll közel hozzám, így az egyik leggyökértelenebb vallásnak adom a pénzem. A többi vallás, egyház nem is érdekel csak bizonyos szintig.
Nem vagyok vallásellenes vagy ateista, de inkább szkeptikus nézeteket vallok a teremtő erő létezésével szemben. De ha sikerül bizonyosságot találni rá, akkor el fogom tudni fogadni, ebben az értelemben a spiritualitással nincsen problémám.
Az egyházakat viszont valamiért nem kedvelem, sőt kritikus szemmel nézem.
több mint 1 éve
Pont most néztem én is meg, hogy már vagy 6-7 éve a Tan Kapuja Buddhista Egyháznak adjuk feleségemmel az 1%-ot. 😊Én pedig a cikk elolvasása nélkül is tudtam, hogy az evangélikus egyház itthon messze a legkevésbé korrupt a nagyobbak közül.
Bruce

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Mi lenne ha beszántanák az összeset, a vagyonukat (a dugit is) pedig szétosztanák a rászorulók közöttEgyetértek, az önfenntartó egyházmodell híve vagyok én is. Viszont akkor meg gyakran azt kapták meg az eszerint működő kevesek, hogy ott elveszik a tagok pénzét.Illetve, ha van ez a lehetőség, miért kell mellé plusz állami támogatás az egyházaknak.g7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCAMinden evben elgondolkodom miert nem lehet ezt is allatmentoknek vagy beteg gyerekeknek adni...
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
JéBé
Dzsokijuing
szaba
problem solved
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Egyetértek, az önfenntartó egyházmodell híve vagyok én is. Viszont akkor meg gyakran azt kapták meg az eszerint működő kevesek, hogy ott elveszik a tagok pénzét.Illetve, ha van ez a lehetőség, miért kell mellé plusz állami támogatás az egyházaknak.g7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCAMinden evben elgondolkodom miert nem lehet ezt is allatmentoknek vagy beteg gyerekeknek adni...
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
JéBé
Dzsokijuing
több mint 1 éve
Pont most néztem én is meg, hogy már vagy 6-7 éve a Tan Kapuja Buddhista Egyháznak adjuk feleségemmel az 1%-ot. 😊
több mint 1 éve
g7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCASunyi papok sem véletlenül kampányolnak a templomban a fidesz mellett, mert ki van adva nekik, hogy nem a lelkeket kell megmenteni, hanem a fölöttes seggeket. Meg is kapták/kapják a sok milliárdos Júdás pénzt rendesen évről-évre.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
több mint 1 éve
Illetve, ha van ez a lehetőség, miért kell mellé plusz állami támogatás az egyházaknak.g7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCAMinden evben elgondolkodom miert nem lehet ezt is allatmentoknek vagy beteg gyerekeknek adni...
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
JéBé
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
g7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCAMinden evben elgondolkodom miert nem lehet ezt is allatmentoknek vagy beteg gyerekeknek adni...
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Szerkesztette: JéBé
több mint 1 éve
Én nem tudom hogy okésak e, de a buddhistáknak adomg7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCATan Kapuja okés.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Dzsokijuing
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
g7.hu/kozelet/20250520/alig-talal-atlathatoan-gazdalkodo-egyhazat-aki-felajanlja-az-egy-szazalekot/?fbclid=IwY2xjawKZAUlleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETByanBDdWthOXFHT2hDYXNDAR4r0pKO0QJ18BlbdS-jupqsmJ3S_I7OYjWHtWm5aZD1mVgOPV4x5HY2xqJkgA_aem_CfEqoznT_aQU1d0DjQhbCATan Kapuja okés.
Egy kis egyházi átláthatóság.
zacknorb
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)