Kiből lehet 2016-ban NFL vezetőedző?

18 feliratkozó

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
ha már spec. team coordinator, esetleg Brad Seely ? Joey Tribbiani
Dave Toub a másik nagy név, ha special teams koordinátorok között akar keresgélni az ember. Fura, hogy a Harbaugh-Ravens után nem lett ebből trend.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Szerintem a 49ers-ből az OC Greg Roman és a DC Vic Fangio is esélyesebb, de ki tudjajjncaa
Kérdés, hogy a támadójáték mennyire Roman vagy inkább Harbaugh munkája?
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 844 — No es importante
Szerintem a 49ers-ből az OC Greg Roman és a DC Vic Fangio is esélyesebb, de ki tudja


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 962 — Believelander
ha már spec. team coordinator, esetleg Brad Seely ?

A Brownsnál elit speciális egységet rakott össze, előtte 10 évig volt a Patsnél, most pedig AHC/ST San Franciscoban.

januári cikk.  www.dallasnews.com/sports/dallas-cowboys/nfl/headlines/20120123-gosselin-49ers-patriots-prove-what-a-focus-on-special-teams-can-do.ece

When first-year coach Jim Harbaugh was building his staff last January, he lured Brad Seely away from the Cleveland Browns with the title of assistant head coach/special teams coordinator. His impact was evident, as the 49ers vaulted from 17th in the league in special teams a year ago all the way to the top this season.

It marked the third time in his coaching career and the second time in the last three years Seely has fielded the best special teams in the NFL. He did it with the Colts in 1992 and again with the Browns in 2009.

The 49ers either led or shared the league lead in kickoff returns, net punting, field goals, extra point percentage and ball security. San Francisco finished in the top 5 in six other categories and in the top 10 in one more category.

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
te kihagytad volna AJ Greent?
Imho Green szarnyalasaval az ő reputacioja is emelkedik.gabtsi
Vagy éppen nem, mondván ebből a srácból bárki sztárt csinált volna, hiszen nincs is vele tennivaló...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
te kihagytad volna AJ Greent?
Imho Green szarnyalasaval az ő reputacioja is emelkedik.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
esetleg James Urban. vezetői tapasztalta is van, WCO-ban nőtt fel, volt qb coach, hc és oc assistant, jelenleg WR coach.gabtsi
Érdekes, h miután ass OC lett Phillyben elment WR edzőnek hozzátok...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
esetleg James Urban. vezetői tapasztalta is van, WCO-ban nőtt fel, volt qb coach, hc és oc assistant, jelenleg WR coach.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Olyanok közül aki nem OC/HC jelenleg és ismertebb: Jim Zorn (Chiefs QB coach), Karl Dorrell (Texans QB coach) és Tom Cable (Seahawks OL coach) az aki WCO felfogású coaching treeről származik, bár egyikük sem volt még NFL OC.empty taxi
Hát Kábel már volt nálunk 😊 és a playcalling neki sem megy...
Többiek sem tűnnek upgradenek...

Köszi

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Nem HC kérdés, de talán nem üldöztök ki innen érte...

Ki lehet WC rendszerbe OC jelölt?
Nálunk ugye Knapp installálja éppen a WC-t, ZBS-el, de a csávó nem egy play caller zseni...
Ki lenne szerintetek alkalmas OCnek hozzánk?
Dennis Allen és Reggie McKenzie nyilatkozataiból én azt vettem le, h a ZBS és a WC marad hosszú távon.

Köszi

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 692 — Scream and scout
Én is azt mondom h a menedzser szemléletű HC-k jobbak, pl. Rivera is évekig járt interjúkra sikertelenül (pedig szvsz tán a legjobb DC jelenleg) majd aztán kinevezte a Carolina és elég nagy a fejetlenség a Panthersnél. Ezzel szemben egy Mike Smith vagy egy John Harbaugh akik nem voltak annyira neves coordinatorok évek óta PO-résztvevő csapatokat vezetnek.empty taxi
Az, hogy valaki jó, elismert, top koordinátor még nem zárja ki, hogy manager szemlélető HC legyen. Ettől még valóban ritka jelenség.DoM
True. Whisenhunt aki ilyen és így kapásból eszembe jut.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Én is azt mondom h a menedzser szemléletű HC-k jobbak, pl. Rivera is évekig járt interjúkra sikertelenül (pedig szvsz tán a legjobb DC jelenleg) majd aztán kinevezte a Carolina és elég nagy a fejetlenség a Panthersnél. Ezzel szemben egy Mike Smith vagy egy John Harbaugh akik nem voltak annyira neves coordinatorok évek óta PO-résztvevő csapatokat vezetnek.empty taxi
Az, hogy valaki jó, elismert, top koordinátor még nem zárja ki, hogy manager szemlélető HC legyen. Ettől még valóban ritka jelenség.
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Andy Reid helyett ki lehet jövőre Eagles edző? Mert reméljük valaki lesz helyette. Bowles meg DC lett közben.
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 692 — Scream and scout
Ha már aktuális NFL koordinátorok: Mike Nolanen nem tudok kiigazodni. A Wade Phillips kategóriába tartozik vajon (ahová megy ott remek védelmet épít a kéznél lévő játékosokból)? Vagy egyszerűen a 9ersnél minden esélyét elvágta azzal, hogy jöttek-mettek a támadó koordinátorok, amire egy bizonyos ponton túl nem volt ráhatása (pech, vagy HC posztra való alkalmatlanságának a bizonyítéka)?

DoM
Nolan kapcsán az is megfigyelhető, hogy az ő védelmei a szezon elején általában jobbak, agresszív blitzekre védelmeket épít, de ezeket a szezon 2. felében jobban kiismerik a csapatok.
Én is azt mondom h a menedzser szemléletű HC-k jobbak, pl. Rivera is évekig járt interjúkra sikertelenül (pedig szvsz tán a legjobb DC jelenleg) majd aztán kinevezte a Carolina és elég nagy a fejetlenség a Panthersnél. Ezzel szemben egy Mike Smith vagy egy John Harbaugh akik nem voltak annyira neves coordinatorok évek óta PO-résztvevő csapatokat vezetnek.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Larry Fitzgerald (29 years, 44 days): 48 Rec yds shy of 10,000. Randy Moss is only player in NFL history w/ 10,000 rec yards before age 30 kishaszi
És ha eléri a 10.000 yardot, elmegy HC-nek? 😊somoskovig
Várjál, felhívom és megkérdezem😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Larry Fitzgerald (29 years, 44 days): 48 Rec yds shy of 10,000. Randy Moss is only player in NFL history w/ 10,000 rec yards before age 30 kishaszi
És ha eléri a 10.000 yardot, elmegy HC-nek? 😊

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Larry Fitzgerald (29 years, 44 days): 48 Rec yds shy of 10,000. Randy Moss is only player in NFL history w/ 10,000 rec yards before age 30

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A Schiano-féle vonalon még Mike Riley kerülhet szvsz szóba, bár ő anno San Diegoban nem volt annyira sikeres.
empty taxi
Elnézve a Beavers produkcióját, előbb-utóbb valakinek csak eszébe fog jutni Riley.

Ha már aktuális NFL koordinátorok: Mike Nolanen nem tudok kiigazodni. A Wade Phillips kategóriába tartozik vajon (ahová megy ott remek védelmet épít a kéznél lévő játékosokból)? Vagy egyszerűen a 9ersnél minden esélyét elvágta azzal, hogy jöttek-mettek a támadó koordinátorok, amire egy bizonyos ponton túl nem volt ráhatása (pech, vagy HC posztra való alkalmatlanságának a bizonyítéka)?

Éppen a táblázatnál említett Kubiak esete is beszédes, hogy csak akkor jött a siker, amint Phillips a fedélzetre lépett.

Típushiba lenne, ha túlzottan koordinátor szemléletű a HC a manager típusú helyett (pl. Mike Smith)?

Szerintem a vezetőedzői bukások többsége erre vezethető vissza az utóbbi években.
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
fantastiche ez a topic!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Úgy tűnik 3 év alatt PO-közeli csapatot kell építeni, 5 éves tervet ma már nem lehet eladni.Joey Tribbiani
Egyre rövidebb a tulajok ingerküszöbe, de őszintén, ha egy edző két, max. három év alatt nem tud jó/biztató pályára állítani egy csapatot akkor öt év alatt sem fog.

szerk.: az már más dolog, hogy ebből a biztató pályából mit sikerül kihozni hosszútávon.DoM
A jelenlegi kinevezésük alapján csináltam egy táblát a vezetőedzőkről. Mióta vannak a mostani állásban; mikor jutottak először ezzel a csapattal PO-ba, hányszor maradtak le PO-ról; koordinátori vagy vezetőedzői tapasztalat a kinevezésük előtt NFL-ben vagy egyetemi szinten.





Foxnál koordinátori múltra nem találtam éves bontásban adatot.

Kubiak az egyedüli kivétel, aki nem jutott legalább harmadik évében PO-ba. Nem túlzás állítani, ha addig nincs siker, akkor nem kell feltétlenül ragaszkodni tovább ahhoz az edzőhöz.
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
És bizony meg fogják engedni Stoopsnak az adott feltételezett esetben, hogy ha nem is TOP5ben, de első körben vigye a kedvencét. Ha ettől aláír HCnek, ahol őt szeretnék, simán.ulpianus
ebben sok igazság van!
| L. Jones~Grossman |

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Stoops nem hiszem, hogy elhagyná az Oklahomát
sapka
Vihetné Landry Jonest magával.ulpianus
sajnálnám a csapatot, ahol Landry Jones kezdene😕, vagy szerinted be fog csúszni az első kör végébe? (kicsit a másodikat is sokallnám😀)sapka
Én nem sajnálom. Idénre is jósoltam, hogy ő is és Tannehill is be fog csúszni első körbe. Lance nem jött ki a draftra, de top 15be várták végül.
Tannehillt pedig látjuk, hogy nem sajnálatra méltó (vicces az számomra, hogy én november-december környékén pont a Miamiba írtam Tannehillt, pedig akkor az ő OCje (Mike Sherman) nem is volt még ott. 😀)
Ha már itt tartunk, inkább azt nem értettem idén, és ennek többször hangot adtam, hogy Cousins, Weeden és Foles mi okból kerültek első körös prospectek közé, ha rövid időre is? Végül csak Weeden kötött ki ott, de azt sem értem máig. Mert ha legalább nem hosszútávú project lett volna, akkor megértem. Mindegy, ez más kérdés.
Lance lehet azonnali kezdőjátékos. Valószínűleg nem lesz HOF QB sosem, de sok csapatban egyszerűen nulla srácok vannak, nem is erről álmodnak. Csak valami normálisról.

És bizony meg fogják engedni Stoopsnak az adott feltételezett esetben, hogy ha nem is TOP5ben, de első körben vigye a kedvencét. Ha ettől aláír HCnek, ahol őt szeretnék, simán.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Úgy tűnik 3 év alatt PO-közeli csapatot kell építeni, 5 éves tervet ma már nem lehet eladni.Joey Tribbiani
Egyre rövidebb a tulajok ingerküszöbe, de őszintén, ha egy edző két, max. három év alatt nem tud jó/biztató pályára állítani egy csapatot akkor öt év alatt sem fog.

szerk.: az már más dolog, hogy ebből a biztató pályából mit sikerül kihozni hosszútávon.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
a 2009-es edzőváltások nagyon nem jöttek be. 11 új HC-t neveztek ki akkor (Cable és Sing interim pozícióban volt 2008-ban), a csapatból már csak Schwartz és Ryan vezetőedző.

Mora egy szezon után távozott, McDaniels és Singletary két szezont sem bírt ki. Cable és Mangini két év után repült, Spangli, Morris, Caldwell és Haley pedig tavaly.

Úgy tűnik 3 év alatt PO-közeli csapatot kell építeni, 5 éves tervet ma már nem lehet eladni.Joey Tribbiani
Ha így megy minden akkor ők sem maradnak...

több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
Stoops nem hiszem, hogy elhagyná az Oklahomát
sapka
Vihetné Landry Jonest magával.ulpianus
sajnálnám a csapatot, ahol Landry Jones kezdene😕, vagy szerinted be fog csúszni az első kör végébe? (kicsit a másodikat is sokallnám😀)

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!