NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 10 éve
Bruschi85 New England Patriots 1 704 — Patriots és Kaposvári KK fan
Igazoljátok át tombrédit egyből adják majd az összes meccseteket...peach
Ja mert Falcons meccset Ryan vezetésével, mintha nem 3szor adtak volna, mondjuk veletek ellentétben, mi 3-ból 3-at nyertünk 😛



A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa Kaposvári KK!
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 21 977 — nabege2@yahoo.com
Ha a Sobri féle mindig azt kell adni, amelyik csapat a legnépszerűbb, akkor sok csapat ritkán kerül majd képernyőre. De mivel ez a sporttv taktikája (sajnos?), MNF és TNF meccseket kéne mindig adni, ahol a Mo-n kevésbé népszerűbb csapatok is vannak.NB2
A sport tv kereskedelmi csatorna, bármennyire is kommunikálnak mást, nem azért adnak NFL meccseket, mert megszánták a szegény magyarországi - potenciális - nézőközönséget, hanem mert az üzleti érdekeik ezt diktálják, akkor, annyit és azt, amivel a reklámokon keresztül a lehető legnagyobb bevételre tudnak szert tenni. Ha más megszerezhető sporteseményekkel összevetésben ez kevesebb embert érdekelne (vagy ugyan többet, csak jóval drágább jogokért, vagy ugyan szélesebb, de a hirdetők szempontjából jóval kevésbé fontos célcsoportot, mint a 18-35 év közötti férfiak), akkor kevesebb mérkőzést közvetítenének, míg jelenleg az a helyzet, hogy egyre nő a nézőtábor (vagy csak nincs lehetőség pillanatnyilag máshova kapcsolni), tehát ezzel párhuzamosan egyre több a meccs.jjncaa
De ez egy öngerjesztő folyamat. Mivel szeretik xyz csapatokat, mindig az ő meccseiket adják. Az új nézők ezen csapatokat látják, nagy valószinüséggel őket fogják megszeretni, épp ezért kinek a meccsét fogják adni?😊
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
:osutianap
Neked igen, te nem fizetsz érte. 😊
A tévék -aki fizet érte- hetente kapják, szépen csoportosított adatokkal, korcsoportokra, idősávokra, ami csak szem-szájnak ingere.

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
davemayer
Nem lehet ismételni alapszakaszmeccset az élőt követő pár napon túl. (Nem tudom mennyi az a pár nap, de ha elkezdődött a következő forduló már nem ismételhető a meccs.)


DoM
Sobri Jóska
igen, az ezzel kapcsolatos kételyemet elfelejtettem beleírni a hszbe, de akkor te ezt igazoltad is. Kár, pedig jó dolog lett volna, ha más nem azt azért mindenképp megfontolnám a helyükben hogy olyan korszakos meccsekre szerzek jogot amik érdeklődésre tarthatnak számot (régi SB-ok, MNF-ek, főcsoportdöntők). Az ESPN A-n is volt egy MNF-válogatás 2 éve amikor 10 héten át minden héten leadtak egy legendás MNF-t (például az elsőt, az nagy élmény volt) - persze gondolom nekik könnyű mert ESPN voltak de most már talán a sport tv-nek is lehetnének ilyen műsoraik.davemayer
Megfizethetetlen.
Az NFL-t is "csak" azért veszik meg, mert így van csomagban.
Egyébként ezekben a csomagokban még van vagy 10-15 sport, melyek sosem kerülnek képernyőre, de csak így lehet hozzájutni bizonyos soccer-eseményekhez.


Mennyi is 1000 háztartás per koponya bedrótozva, akkor idősávonként 5-10 néz spórtévét? Ugye ez van leinstallálva 10millióra, de kiváncsifáncsilennék a matekjára, ja és pörzse tök ingyen csinálják, ez büdösebb, mint a zoknim 😛sutianap
Valahogy mérni kell.
2400 az az 1000, tessék a részletek:  www.agbnielsen.net/whereweare/dynPage.asp?lang=local&id=318&country=Hungary
És nem ingyen. 😊Sobri Jóska
Ezer háztartás, 1014, azt telibelőttem, a delikvenseknek fizetnek? Persze a nézettségi adatokat eladják, de úgynézem le vannak maradva rendesen, még csak szeptemberi összetett van?!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
davemayer
Nem lehet ismételni alapszakaszmeccset az élőt követő pár napon túl. (Nem tudom mennyi az a pár nap, de ha elkezdődött a következő forduló már nem ismételhető a meccs.)


DoM
Sobri Jóska
igen, az ezzel kapcsolatos kételyemet elfelejtettem beleírni a hszbe, de akkor te ezt igazoltad is. Kár, pedig jó dolog lett volna, ha más nem azt azért mindenképp megfontolnám a helyükben hogy olyan korszakos meccsekre szerzek jogot amik érdeklődésre tarthatnak számot (régi SB-ok, MNF-ek, főcsoportdöntők). Az ESPN A-n is volt egy MNF-válogatás 2 éve amikor 10 héten át minden héten leadtak egy legendás MNF-t (például az elsőt, az nagy élmény volt) - persze gondolom nekik könnyű mert ESPN voltak de most már talán a sport tv-nek is lehetnének ilyen műsoraik.davemayer
Megfizethetetlen.
Az NFL-t is "csak" azért veszik meg, mert így van csomagban.
Egyébként ezekben a csomagokban még van vagy 10-15 sport, melyek sosem kerülnek képernyőre, de csak így lehet hozzájutni bizonyos soccer-eseményekhez.


Mennyi is 1000 háztartás per koponya bedrótozva, akkor idősávonként 5-10 néz spórtévét? Ugye ez van leinstallálva 10millióra, de kiváncsifáncsilennék a matekjára, ja és pörzse tök ingyen csinálják, ez büdösebb, mint a zoknim 😛sutianap
Valahogy mérni kell.
2400 az az 1000, tessék a részletek:  www.agbnielsen.net/whereweare/dynPage.asp?lang=local&id=318&country=Hungary
És nem ingyen. 😊

több mint 10 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
davemayer
Nem lehet ismételni alapszakaszmeccset az élőt követő pár napon túl. (Nem tudom mennyi az a pár nap, de ha elkezdődött a következő forduló már nem ismételhető a meccs.)


DoM
Sobri Jóska
igen, az ezzel kapcsolatos kételyemet elfelejtettem beleírni a hszbe, de akkor te ezt igazoltad is. Kár, pedig jó dolog lett volna, ha más nem azt azért mindenképp megfontolnám a helyükben hogy olyan korszakos meccsekre szerzek jogot amik érdeklődésre tarthatnak számot (régi SB-ok, MNF-ek, főcsoportdöntők). Az ESPN A-n is volt egy MNF-válogatás 2 éve amikor 10 héten át minden héten leadtak egy legendás MNF-t (például az elsőt, az nagy élmény volt) - persze gondolom nekik könnyű mert ESPN voltak de most már talán a sport tv-nek is lehetnének ilyen műsoraik.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
Mennyi is 1000 háztartás per koponya bedrótozva, akkor idősávonként 5-10 néz spórtévét? Ugye ez van leinstallálva 10millióra, de kiváncsifáncsilennék a matekjára, ja és pörzse tök ingyen csinálják, ez büdösebb, mint a zoknim 😛


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Én pl azt nagyon nem értettem hogy offseasonben amikor már tényleg bármit megnézne az ember miért nem adnak ismétléseket. Mondjuk péntek esti idősávban 21.00-tól egy emlékezetes alapszakasz meccs ismétlését. Nem hiszem el hogy az aki a szezont nézi és hallja hogy leadnak egy meccset újra és az tetszett neki nem ül le megnézni újra ha van lehetősége.

Amúgy az senkit nem érdekel hogy most hirtelen mitől lehet adni a SNF-t? értem, biztos most kivételesen ezt is megengedték csak akkor azt nem értem miért nem adják mindig, a snf a kiemelt meccsek közül is szinte mindig a legjobb párosítás, főleg mert rugalmasan is tudják változtatni.davemayer
Nem lehet ismételni alapszakaszmeccset az élőt követő pár napon túl. (Nem tudom mennyi az a pár nap, de ha elkezdődött a következő forduló már nem ismételhető a meccs.)


Ha már megint előkerült a téma:

Van kimutatható nézettség különbség akár a TNF, MNF, SNF vonatkozásában (gondolom a vasárnap esti 10 órás meccs a legnézettebb) akár a résztvevő csapatok szerint az alapszakasz során?DoM
Nincs.
Minden tematikus csatornánál (Sport Tv-k, NatGeo, Spektrum, zenei csatornák, stb.) olyan alacsony a nézettség (kb. 1-2-3%), hogy bár elméletben mérhetnek egyszer 2.2%-t, máskor 0.9-t, de valójában ennek az AGB-Nielsen nézettségmérésnek a hibahatára 5%.
Vagyis egy RTL esetében mért 45%, az kb. 40-50%-nak felel meg, így egy Sport Tv-nél mért 1.9% az nem takar dupla nézettséget egy 0.9%-hoz képest.
Persze az AGB táblázatában különböző értékek lesznek, de egy tematikus csatornánál a hirdetők amúgysem nézettség alapján hirdetnek, hanem ott tudnak elérni specifikált vásárlói csoportokat.

több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Amúgy az senkit nem érdekel hogy most hirtelen mitől lehet adni a SNF-t? értem, biztos most kivételesen ezt is megengedték csak akkor azt nem értem miért nem adják mindigdavemayer
eddig is lehetett volna adni ha lett volna olyan, ami akkora érdeklődésre tart számot mint a Denver - New England. Ehelyett érthető módon inkább voltak csütörtöki közvetítések mint vasárnapi duplázás. (Plusz a 2. legnagyobb hírverést a Broncos @ Colts kapta ugye, de épp azért ment a sírás év elején mert mindig Broncos van).

Sőt, hogy előreszaladjak, év végén további double-header lehetőségek is lettek volna mikor szünetelnek a soccer bajnokságok, de a kézilabda VB (EB? nemtom, bocs) miatt annak is szurkolni kell, hogy ne legyen csúszás az esetleges hosszabbítások miatt. Merthogy Magyarországon a kézilabda sokkal népszerűbb/nézettebb mint az NFL, ez nem titok, mégha sokakat meg is lephet.

Na de majd jövő decemberben!

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
 footballasfootball.com

Nfl logók soccer stílusban


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Gondolom a több ismétlés = több pénz. Az meg már tavaly is volt h x számú meccs szsbadon választható, ìgy lesz adva SNF is.
amúgy wyatt űgy beszélsz, mintha nektek vmi alanyi jogon járna h minden érdekesebbnek tűnő meccseteket adnia kell a sport tvnek...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Én pl azt nagyon nem értettem hogy offseasonben amikor már tényleg bármit megnézne az ember miért nem adnak ismétléseket. Mondjuk péntek esti idősávban 21.00-tól egy emlékezetes alapszakasz meccs ismétlését. Nem hiszem el hogy az aki a szezont nézi és hallja hogy leadnak egy meccset újra és az tetszett neki nem ül le megnézni újra ha van lehetősége.

Amúgy az senkit nem érdekel hogy most hirtelen mitől lehet adni a SNF-t? értem, biztos most kivételesen ezt is megengedték csak akkor azt nem értem miért nem adják mindig, a snf a kiemelt meccsek közül is szinte mindig a legjobb párosítás, főleg mert rugalmasan is tudják változtatni.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 10 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 048 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
Jaja, mindig a gyökér peccet mutatják. A Jets elleni TNF, a Saints elleni totál érdektelen 10 órás meccs, meg a Steelers elleni. És a szemetek még a Panthers elleni MNF-et és a PM elleni SNF-et is adják (kurva nagy meglepetésre, azért egy bármilyen el Clásico helyett egy totál mindegy milyen másik spanyol meccset adni elég parádés lenne, ráadásul ez mondjuk főműsoridőben van, így még az sincs, hogy más 10 órástól veszi el a helyet). Bezzeg a Falcons ellen TNF nem volt 😕 (vagy igen, bánat sem emlékszik már ilyenekre).
Most már csak abban lehet reménykedni, hogy a Houston ellenit nem adják, meg hogy a címvédő Ravens elleni esti meccset, és akkor talán kevesebb lesz a sírás.
Amúgy meg az angolokat adni kell és kész 😛Wyatt
1. Hol írtam azt h az El Clásico helyett kéne mást adni? Fuss neki még egyszer a mondatnak.
2. Rajtad kívül senki nem emlegette a gyökér peccet, a Saints - Falcons vs Titans - Coltsról volt szó.
3. Pont lexarom mit ad a sporttv, ha más meccs érdekel úgyis megnézem streramen. Csak gondoltam megemlítem, h nem csak az NFL-nél ez a filozófiája a sportvnek (pl amíg Dzsudzsák a PSV-ben volt minden héten őket adták)
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Jaja, mindig a gyökér peccet mutatják. A Jets elleni TNF, a Saints elleni totál érdektelen 10 órás meccs, meg a Steelers elleni. És a szemetek még a Panthers elleni MNF-et és a PM elleni SNF-et is adják (kurva nagy meglepetésre, azért egy bármilyen el Clásico helyett egy totál mindegy milyen másik spanyol meccset adni elég parádés lenne, ráadásul ez mondjuk főműsoridőben van, így még az sincs, hogy más 10 órástól veszi el a helyet). Bezzeg a Falcons ellen TNF nem volt 😕 (vagy igen, bánat sem emlékszik már ilyenekre).
Most már csak abban lehet reménykedni, hogy a Houston ellenit nem adják, meg hogy a címvédő Ravens elleni esti meccset, és akkor talán kevesebb lesz a sírás.
Amúgy meg az angolokat adni kell és kész 😛

több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Illetve egy nemetközi találkozón preztìzsből is jól mutat h mennyi nfl meccset adnak, gondolom ez szakmailag is kifizetődő...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Ha a Sobri féle mindig azt kell adni, amelyik csapat a legnépszerűbb, akkor sok csapat ritkán kerül majd képernyőre. De mivel ez a sporttv taktikája (sajnos?), MNF és TNF meccseket kéne mindig adni, ahol a Mo-n kevésbé népszerűbb csapatok is vannak.NB2
A sport tv kereskedelmi csatorna, bármennyire is kommunikálnak mást, nem azért adnak NFL meccseket, mert megszánták a szegény magyarországi - potenciális - nézőközönséget, hanem mert az üzleti érdekeik ezt diktálják, akkor, annyit és azt, amivel a reklámokon keresztül a lehető legnagyobb bevételre tudnak szert tenni. Ha más megszerezhető sporteseményekkel összevetésben ez kevesebb embert érdekelne (vagy ugyan többet, csak jóval drágább jogokért, vagy ugyan szélesebb, de a hirdetők szempontjából jóval kevésbé fontos célcsoportot, mint a 18-35 év közötti férfiak), akkor kevesebb mérkőzést közvetítenének, míg jelenleg az a helyzet, hogy egyre nő a nézőtábor (vagy csak nincs lehetőség pillanatnyilag máshova kapcsolni), tehát ezzel párhuzamosan egyre több a meccs.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 048 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
Ha a Sobri féle mindig azt kell adni, amelyik csapat a legnépszerűbb, akkor sok csapat ritkán kerül majd képernyőre. De mivel ez a sporttv taktikája (sajnos?), MNF és TNF meccseket kéne mindig adni, ahol a Mo-n kevésbé népszerűbb csapatok is vannak.NB2
Ez nem tudom, miért meglepő a sporttv-től; ugyanezt csinálják a Primera Division közvetítésekkel: inkább leadják a Barca/Real meccsét random kiscsapatok ellen, mint pl. egy Atletico Madrid - Valenciát... Az a jó, h ott is van hétfő esti meccs, ahol lehet nézni más csapatokat is.
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 21 977 — nabege2@yahoo.com
Ha a Sobri féle mindig azt kell adni, amelyik csapat a legnépszerűbb, akkor sok csapat ritkán kerül majd képernyőre. De mivel ez a sporttv taktikája (sajnos?), MNF és TNF meccseket kéne mindig adni, ahol a Mo-n kevésbé népszerűbb csapatok is vannak.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Ha a kiinduló helyzetet nézem (vasárnap este plusz hétfő éjszaka eredeti kommentárral és nem mindegyik PO meccs), akkor nagyon komolyan felfuttatták az amerikai foci közvetítést.tomi-tomi
az espn america megszűnése azért ebben eléggé közrejátszott
kíváncsi vagyok, mi lesz a helyzet, ha a fox sports ideér majd Magyarországra is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
én az ilyen adatoktól vagyok ki, az USA-ban már elméletileg 500-as pontosságra mérnek...
 worldsoccertalk.com/2013/09/07/fox-soccer-daily-averages-31750-viewers-on-fox-sports-1-espn-fc-light-years-ahead/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ha már megint előkerült a téma:

Van kimutatható nézettség különbség akár a TNF, MNF, SNF vonatkozásában (gondolom a vasárnap esti 10 órás meccs a legnézettebb) akár a résztvevő csapatok szerint az alapszakasz során?DoM
Szerintem az egész NFL-nézettség kb. statisztikai hibahatáron mozoghat, vagyis ha ki is mutatnak valami különbséget, az éppúgy fakadhat a valóságból, mint a mintavétel pontatlanságából.somoskovig
Az sms, twitter, email forgalom azért adhat némi támpontot a nézettség mellett, még ha utóbbi vélhetően tényleg a statisztikai hibahatáron belül mozog. Viszont egy vagy akár két idényen keresztül talán látszik olyan tendencia, ami valószínűleg nem a nézettség statisztika pontatlanságára vezethető vissza.DoM
Vannak egyéb módszerek is, lehet például csinálni fókuszcsoportos vizsgálatokat. Ezek drágábbak, de a Sport TV tulajdonosának több csatornája van a piacon, el is oszlanak ezek a magasabb költségek.
Ha meg egy-egy közvetítés megjelenik a hibahatár fölött, akkor azokra a csapatokra biztos jobban odafigyelnek. A Steelers-Pats meccset valószínűleg nem hasra ütve cserélték ki a korábbi párosítással.
Egyébként azért az nem nagy varázslat, hogy top csapatok meccseit kell közvetíteni, inkább alapszabály. Az meg általában örömteli, hogy kettős-hármas közvetítések is megjelennek, a Trash talk indulása után szinte azonnal plusz műsoridőt kapott. Ha a kiinduló helyzetet nézem (vasárnap este plusz hétfő éjszaka eredeti kommentárral és nem mindegyik PO meccs), akkor nagyon komolyan felfuttatták az amerikai foci közvetítést.
Szerintem jól döntöttek, hogy flexibilis csomagot vettek, azért a TNF meccsek között bele lehet nyúlni gyenge párosításokba (MNF-nél gondolom, nem engedik, ott mindegyiket meg kell venni). Most rossz érzés a Titans, Colts szurkolóknak, hogy lemaradnak egy lehetőségről, de a Bengals és Browns szurkolók meg kaptak egyet.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ha már megint előkerült a téma:

Van kimutatható nézettség különbség akár a TNF, MNF, SNF vonatkozásában (gondolom a vasárnap esti 10 órás meccs a legnézettebb) akár a résztvevő csapatok szerint az alapszakasz során?DoM
Szerintem az egész NFL-nézettség kb. statisztikai hibahatáron mozoghat, vagyis ha ki is mutatnak valami különbséget, az éppúgy fakadhat a valóságból, mint a mintavétel pontatlanságából.somoskovig
Az sms, twitter, email forgalom azért adhat némi támpontot a nézettség mellett, még ha utóbbi vélhetően tényleg a statisztikai hibahatáron belül mozog. Viszont egy vagy akár két idényen keresztül talán látszik olyan tendencia, ami valószínűleg nem a nézettség statisztika pontatlanságára vezethető vissza.
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Ha már megint előkerült a téma:

Van kimutatható nézettség különbség akár a TNF, MNF, SNF vonatkozásában (gondolom a vasárnap esti 10 órás meccs a legnézettebb) akár a résztvevő csapatok szerint az alapszakasz során?DoM
Szerintem az egész NFL-nézettség kb. statisztikai hibahatáron mozoghat, vagyis ha ki is mutatnak valami különbséget, az éppúgy fakadhat a valóságból, mint a mintavétel pontatlanságából.

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Statisztikusoknak egy cikk az AFCről:
 sports.yahoo.com/news/week-11-target-watch-afc-100200803--nfl.html


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Ha már megint előkerült a téma:

Van kimutatható nézettség különbség akár a TNF, MNF, SNF vonatkozásában (gondolom a vasárnap esti 10 órás meccs a legnézettebb) akár a résztvevő csapatok szerint az alapszakasz során?DoM
majd megkérdezem mennyire publikus