Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Russell határozatlan időre, Heckert 1 hónapra lett felfüggesztve fizetés nélkül...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
xrace77 Denver Broncos 4 466
Újabb DUI, bár ez május 19-én történt, Quentin Saulsberry a jómadár. 😊
 www.denverpost.com/broncos/ci_23663616/quentin-saulsberry-adds-broncos-dui-problems-arrest-may

Már értem, hogy TTT-nek miért ez a kedvenc csapata. 😀
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Storm, megértem én, hogy bután, sőt, ha úgy olvasom akkor akár még nagyképűen is hangzik ez a "PM az XY körösből is jó elkapót csinál". Nem is akartam rálegyinteni ezzel a WR kérdésre, sőt, nagyon is örülök, hogy ilyen elkapó sort sikerült összecsipegetni, mint amilyen most van. Egyszerűen arra utaltam, hogy a WR kérdés a QB kérdéshez mérten harmadlagos.

Ott van Megatron és Fitzgerald, akik pillanatnyilag szerintem a liga két legjobb elkapói. Megatron talán a valaha volt legjobb. Még a yardjaikat is megtermelik, sőt, Megatronnak nem is egy fakezű dobálgat. Mégsem jut a csapatuk semmre, mert igazából nem az a kérdés, hogy egy WR csinál-e 1300-1500 yardot egy évben, hanem az, hogy a kulcs playekben tud-e go-to guy lenni. Namost, Megatron a yard rekordja mellett ha jól emlékszem egész idény alatt 5 darab TD-t tudott összekaparni. A Broncosban meg egy Tamme is többet csinált... Azaz, hiába csodálatos elkapó Megatron, ha nincs egy olyan QB, aki meg tudja játszani, akkor nem tud igazán hasznára lenni a csapatnak. Rodgers, Brady, Brees, PM attól nagy, hogy ha van is egy Moss-a, egy Wayne-e, egy Jenkins-e, stb., akkor is képes szétosztani a lasztit, mert gyorsan átlátja a pályát. Emiatt nehezebb lekettőzni a #1 WR-t, és mindjárt eredményesebb is. Ezért gondolom, hogy hiába marad itt Bay-Bay, Decker, de akár Welker is, ha nem egy jó QB fog nekik dobálgatni, akkor nem lesz elfogadható passzjáték. (Elég visszagondolni Tebow idejére - no offense.)

Osweiler-el kapcsolatban meg értem én, hogy most ő a plan A, de ezt a plan A-t a tavaly tavaszi állapotokhoz viszonyítva kell megítélni. Egy éve, PM idehozatalakor megvolt a kockázata annak, hogy a PM tranzakció úgy ahogy van kútba esik, mert PM nem lesz képes a volt játékát hozni. És erre kellett egy backup plan. Tebow itt tartása diplomáciailag és szakmai szempontból sem volt megoldás, így a lehetőségekhez mérten kellet egy másik alternatívát keresni. Erre Osweiler tökéletes, nem túl drága, de erős a karja, viszonylag jól mozog a zsebben, azaz van upside-ja, ha PM kiesik, be lehet vetni, aztán vagy bejön vagy nem.

De idén már más a szitu. PM nyaka rendben van, a játéka is, így gyakorlatilag biztos, hogy minimum 3 évet lehúz. Sőt, amilyen jó fizikai állapotban van, egyáltalán nem kizárt, hogy kitölti akár az 5 évét is. A nyaksérülésén kívül a teste megkímélt, egész karrierjében relative keveset kapott, összevetve egy Big Bennel, vagy a scrambler QB-kal. Jó állapotban van, nem kizárt, hogy 41 éves koráig aktív marad. Namost, ha Oswi olyan jó, hogy kezdő potenciál van benne, akkor a rookie contractja a vége felé fog érni, és el fogják vinni azelőtt, mielőtt PM visszavonulna. Ha meg itt marad, az azt fogja jelenteni, hogy nem olyan jó... Ezért gondolom, hogy a post PM éra "igazi" Broncos QB-ja még valahol a főiskolai bajnokságban dobálgat. (Jól körbetekertem a mondandómat, sorry. 😊 Talán egyszerűbb lett volna egy mondatban csak annyit írni, hogy Osweiler a Broncos Mallet-je.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ez olyan jó szöveg, hogy "majd PM az XY körös WR-ből is 800-1000 yard-ot összehoz", de azért erre franchise-t építeni elég rizikós szerintem, főleg úgy, hogy limitált erősen az idő, nem nagyon lehet szezont csak úgy hagyni a kukába menni, ha mégse jönne be a kísérlet...
StormST
+ a PM utáni időben meg már nagyon-nagyon kéne DT mellett egy Decker is... Mert abban alighanem egyetértünk mindannyian, h Oswiról még korai kijelenteni, h bárkiből 800-1000 yardos elkapót csinál...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A probléma megelőzése mindig jobb, mint ha már előállt és meg kell oldani. PM távozása (visszavonulása) megelőzhetetlen, de a fenti kulcsjátékosok távozása esetleg megelőzhető....
Amúgy a Patsnek se sikerült megoldani a Seymour távozása okozta problémát, ha engem kérdezel...
Beadles, Decker, Woody, Harris, Miller, Rahim Moore, DT távozását kell megelőzni, vagy ha elmennek medolgani. Utóbbi se lehetetlen, de kockázatosabb. Ezért nálam ez van napirenden.

Arról nem is beszélve, h van aki egyáltalán nem is pótolható. DT és Miller olyan fizikai adottságokkal rendelkezik, amit nem fogunk csak úgy kidobni. A többiek valóban nem tűnnek pótolhatatlannak, de ki az aki pótolná őket? Ha távozásuk után gondoskodunk pótlásukról, az miért lenne olcsóbb? Hasonló képességű játékos kell, azon hasonló szerződés igényel. Ha azért mennek mert nem fétek be a sapka alá, akkor a helyettes se fog. A rosteren meg egyelőre nem látszik, ki lenne az olcsó utód. Akiknél látszik, azoknál nem is írtam, h meg kéne tartani őket. Lásd Dressen, Tamme. Vickerson... Egyébként Decker a legesélyesebb h a rövidet húzza...

A PM témán meg azért se lovaglok mert fölösleges. Szerintem se megoldás Oswi, de az FO sokat költött rá, nyilván bízik benne, h "De ő a megoldás", szóval biztosan nem lesz lépés az ügy érdekében, fölösleges is várni. Egyébként ha azt nézem, QB nélkül imho vagyunk olyan erősek mint a 2010-es KC, akik bejutottak a rájátszásba. Oswi meg annyira csak van jó, mint Cassel2010. Persze ugyanaz nem biztos, h elég lenne nekünk is... de legrosszabb esetben van egy gyenge szezon, mint most a KC-nak, és jó draft pozícióval szerezhetünk egy QB-t. Általában van aki megéri az 1/1-et legfeljebb bust lesz.

Doom amúgy 2009-ben volt sackkirály (és franchise rekordot is döntött vele) 3-4 OLB-ként. Nem indult ő DT-ből abban az évben, bár rég volt már, lehet rosszul emlékszem. Ettől függetlenül persze helytálló amit írtál, egyrészt Baltimoreban ugyanaz az LB coach (Martindale) aki 2009-ben volt nálunk, és jobban fekszik neki. Másrészt meg, ahogy jóümagam is többször írtam, Ayers nem gyenge teljesítmény miatt vesztette el a pozícióját, hanem a sémaváltás áldozata lett.
Ugyanakkor az A terv Doom volt. A B terv Ayers+Phillips+Quan. Bíztak annyira a B tervben, h kockáztasság Doom elveszítését, de ettől még Doom volt az A terv, h ő marad. Ergo, FO szerint Doom > Ayers+Phillips+Quan, csak utóbbi költséghatékonyabb, s talán pont emiatt sikerül mindekit vagy legalább eggyel több embert megtartani a Clady, Beadles, Decker, Woody, Harris, Miller, Rahim Moore, DT sorból...

Ja abban biztos lehetsz, h PM visszavonulása után lesz itt pánik bőven 😀

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Ez olyan jó szöveg, hogy "majd PM az XY körös WR-ből is 800-1000 yard-ot összehoz", de azért erre franchise-t építeni elég rizikós szerintem, főleg úgy, hogy limitált erősen az idő, nem nagyon lehet szezont csak úgy hagyni a kukába menni, ha mégse jönne be a kísérlet...

Idén jól állunk elvileg, hogy jövőre mi lesz, az azon is múlni fog, hogy mit érünk el. Mert ha SB-t nyerünk, vagy DPoY lesz, akkor lehet, hogy Von szerződéshosszabbítását egy évvel előre kell majd hozni. Meg hát ez benne van a pakliban jó teljesítmény esetén Bay-Bay-nél is, Harris-nél pláne, aki most épp szotyiért játszik, meg akár még Franklin-nél is...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Ja, még annyi, hogy ha igaz az amit kb. 2 hete írtam (jópár helyről szedtem össze az adatokat, most nincs erőm újra megcsinálni), akkor szerintem inkább kb. 9 milla cap space-ünk van még, nem 5-7.peterk2005
Hivatalos számok:
 www.nflplayers.com/reports/RunPublicReport.aspx?report=top51
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ja, még annyi, hogy ha igaz az amit kb. 2 hete írtam (jópár helyről szedtem össze az adatokat, most nincs erőm újra megcsinálni), akkor szerintem inkább kb. 9 milla cap space-ünk van még, nem 5-7. És még Mays itt van, aki valószínűleg nem fog itt lenni, hacsak nem valaki annyira rosszul teljesít, hogy rosteren kell tartani. (Anyagi akadálya nem lesz).
Ha őt elküldjük, akkor az 4 millát ad még hozzá a cap space-hez. Ebből max. 2 fog lejönni a rookie-k miatt, úgyhogy várhatóan olyan 11 millával vágunk neki az idénynek. Koppen szerződésének részleteit nem tudom, az azóta történt. Ez 1-2 millával módosíthaja az idei számokat, de jövőre nem lesz hatása.
Clady szerződése egyébként ahogy nézem front-loaded, most nyomjuk neki a pénzt amíg van hely, így idővel kevesebb cap hitet fog produkálni. És ott van még Bailey, akinek 2014 az utolsó éve lesz, és ha olyan állapotban van, akkor jövőre meg lehet kínálni egy 2-3 éves veterán contracttal. Ez neki is jó lenne mert még plusz 1-2 évet játszhat, a csapat meg jónéhány milliót spórolna a sapka alatt. Ami még nőni is fog 2015-től, szóval nagy baj nincs, szerintem nagy kiáramlás nem lesz itt, legfeljebb 1-1 játékost fogunk veszteni, kb. mint ahogy idén Doom-ot. Ez azért menedzselhető.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ja, és a következő 2 évi cap szituval szerintem nem lesz probléma. Ahogy meggyőződésem, hogy ha JDR érti, érzi a dolgát, akkor Doom pótlása sem fog komolyan meglátszani a defense teljesítményén, úgy egy Decker, Woodyard, Moore, stb. is pótolható. Welker nagy upgrade Stockley-hez képest, de tavaly nem azért nem nyertünk, mert még nem ő volt itt. Decker remek dolog, hogy itt van, de PM egy jól kiválasztott hatodik körös rookie-val is összehoz 800-1000 yardot, ha éppen úgy alakul. Tizenöt éve ezt csinálja, Gonzales-el, az ötödik körös Collie-val is termeltek, amíg le nem sérült mindkettő. A hatodik körös Garcon-ból top 10 fizetésű #1 WR-t csinált. Reggie Wayne-ről nem is beszélve. (Mondjuk ő első körös volt.)

Az idei év egyébként érdekes lesz abból a szempontból, hogy megmutatja, hogy az edzői stáb mit kezd egy elit játékos pótlásával. Doom Denverben az utóbbi időben 9tech-et játszott egy split front-ban, ami szerintem nem is a leginkább neki való hely. A 2009-es (vagy 2010?, ennyire nem vagyok még otthon a Broncos közelmúltban 😊) base 3-4 sokkal jobban feküdt neki, nem véletlen, hogy akkor hozta karrierje legtöbb sackjét, pedig akkor sokszor DT-ből, a LOS-ról indult passz szituációknál. (Szerintem a Ravens defense jobban fog feküdni neki, de pont a fentiek miatt nem kell majd sírni, ha kiválót produkál, inkább örülni a személyes sikerének - ha nem ellenünk adja elő. 😊 )
Szóval nekem van egy olyan érzésem, hogy Ayers sokakat meg fog lepni, mert a Denver jelenlegi rendszerébe - amennyit láttam belőle tavaly -, jobban passzol, mint Doom. A tavalyi, Carolina elleni meccsen figyeltem fel erre, amikor Doom a sérüléséig nem igazán ért oda, aztán bejött helyette Ayers, és onnantól Newton-nak nem volt egy nyugodt snapje sem. Szóval Ayers lehet, hogy sack-ben nem fog annyit hozni, de pressure-ben legalább úgy fog teljesíteni, ráadásul futásban határozottan jobb, mint Doom volt. Majd meglátjuk, hogy így lesz-e, de érzésem szerint a 2013-as Denver #D futás elleni védekezése a vártnál is jobb lesz, úgy, hogy közben a passz ellen középről is nőni fog a nyomás - ami a tavalyi védekezésünk egyik achilles pontja volt.
Persze ezek csal előzetes vélemények/remények, és egyáltalán nem biztos, hogy be is fognak jönni. De a lényeg azt hiszem világos: megfelelő emberekkel és megfelelő edzői stábbal az elmenő sztárok pótlása megoldható. Kivéve a QB-t...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem vagyok túl derűlátó. Persze jöhetnek újabb fiatal és olcsó játékosok, akik miatt nélkülözhetővé válnak a most nélkülözhetetlennek tűnő veteránok, de be is csukódhat a championship window olyan hirtelen, ahogy kinyílt...Black_Adder
Áhh, azért bonyolultabb dolog ez annál, hogy kiket tud a csapat megtartani és kiket nem. A Broncos most a liga egyik legjobb állapotban levő cap situation-jével rendelkezik, ami még 1-2 évre jó helyzetet teremt. De ebben a ligában ezek között a szabályok között nem lehet állandóan jó helyzetben lenni. Ha nem teljesít a csapat, akkor rebuildelni kell, sok dead cappel, ha meg jól teljesít, akkor mindenki kéri a pénzét, és az a gond. Idén a Steelers, a bajnok Ravens, a valahol mindig elcsúszó Dallas, a mindig jó Pats vagdosott, kicsit korábban a Colts, a Green Bay, a Redskins. És 1-2 év múlva a Frisco, Seattle, Broncos is rákényszerül. Egy csapat minősége és teljesítménye azonban nem elsősorban ezen múlik, hanem azon, hogy mennyire ésszel bánnak a pénzzel, hogy nem ragaszkodnak minden áron, túlfizetve is játékosokhoz, hanem mindig megtalálják az olcsóbb utódjaikat. Össze se tudom számolni, hogy pl. a Patriots hány nagy nevet engedett el, az elhíresült Haynesword-ön kívül is, és mégis, minden évben a jók között van, néhány évente pedig SB közelébe is jut. A Broncos jövője sem elsősorban azon múlik, hogy Decker, Miller, akárki itt marad-e, hanem azon, hogy akiket nem látszik esély pótolni, azokat relative jó contracttal azért megtartsuk, de a többi esetén elsősorban az a fontos, hogy egyrészt minden évben megtalálja az FO a draftról az utánpótlást, másrészt az edzői team kvalitása meglegyen ahhoz, hogy az adott anyagból ki is hozzon valamit.

De mindezek a kérdések eltörpülnek ahhoz a kérdéshez képest, hogy mi lesz PM után. Mert lehet akármilyen rostered, alármilyen kiváló szerződésekkel, és tele tehetséggel, ha nincs mellé egy potens QB-d, akkor annyi. És a potens QB ebben a pass happy ligában már nem jelenthet egy egyszerű game manager QB-t, annál jobb kell. Úgyhogy, ha 2015-nél távolabbra akarunk nézni, akkor egyáltalán nem az számít, hogy mi lesz Millerrel vagy Bay-Bay-el, hanem az, hogy mi lesz PM utódlásával. Most leírom, hogy véleményem szerint Osweiler erre nem lesz válasz...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
beállítások -> kedvenc csapat -> tádámm 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Hát h kinek az erőfölénye jön le ebből...
Clady 40 misit szeretett volna garantálttan, az FO tavaly 28-at kínált neki. 33 lett. Ez inkább az FO javára dőlt el, főleg, h már egy hete is ott volt a 33 azon a papíron, ami akkor még kevés volt Clady ügynökének. Bár az kétségtelen, h nincs alulfizetve. Ő lett a 3. legdrágább LT. Ha azt nézem, h top5 OT, akkor azt mondom, h túl sincs fizetve, s mindkét fél jól járt.

Kérdés persze, h a 33 az fully garanteed, vagy van valami záradék, ami csökkenti a kockázatot, ahogy a többi nagy szerződésünkben is volt, lásd Manning vagy Doom, ha történik vmi, jó lenne ennél lényegesen kevesebb deadmoneyt benyelni... Maga az, h csak az első 3 évben van garantált összeg, az természtesen a csapatnak jobb, gyakorlatilag úgy tekinthetnek rá, mint egy 3 éves szerződésre, 1+1 év teamoptionnel...

Egy kis előretekintés cap ügyileg (noha nem vagyok a téma szakértője)
Clady szerződése előtt Clady tagje nélkül ~20M helyünk volt. Ha, ahogy Strom írta, most ebből megkap 13-15 körül, akkor marad 5-7 idén.

Színkód:
Nagy szerződés kell
közepes szerződésért maradhat
vet minimum/kis szerződés VAGY viszlát...

2013: Egyedül Sly Williams szerződése van hátra, bőven belefér, még tudunk is átvinni jövőre...

2014: Free Agent lesz:
- Mike Adams: Van utódja
- Robert Ayers: Szerződés szempontjából jó lenne, ha idén még Doom árnyékában játszana, most h kilép onnan valamivel drágább lesz, pedig hasznos tagja a rotációnak.
- Zane Beadles: Kulcsjátékossá nőtte ki magát
- Stuart Bradley: Őszintén, én nem várok sokat tőle. S ha nem nyújt sokat, nem is marad sokáig...
- Andre Caldwell:
- Chris Clark: Szvsz már most is túl drága...
- Britton Colquitt: Szerencsés lenne hosszabbítani vele, de csak egy punter. Jelentéktelenebb poszt annál, h sokat áldozzak rá. A Raiders örülhet, h akkora punterjei voltak mint Ray Guy és Shane Lechler. Előbbi túl rég volt, h ítéletet mondjak, utóbbi helyett lehet jobban jártak volna egy jobb QB-val pl.., Csak azért mert Colquitt jó P, nem kell neki annyi pénzt adni, h emiatt mondjuk WR poszton szűkebben legyünk. Ő nyilván nem veterán minimumos játékos, de a mostaninál sokkal többet semmi esetre se adnék egy Pnek..
- Eric Decker: Az egyik legfontosabb FA-nk lesz jövőre. Welker érkeztével talán kicsit vissza esnek számai, s könnyebb lesz megtartani
- Quentin Jammer: A többi S-től függ, h kell-e vet minimumért
- Shaun Phillips: Hosszabb távú megoldás kéne ide...
- JD Walton: Egyedüli szerencséje, h Blake egyelőre nem vált be. 2 év kihagyás, előtte nem meggyőző játék...
- Wesley Woodyard.Szerintem ő a legfontosabb 2014-ben. All down WLB. Legalább akkora szerződést kell neki adni, mint DJ-nek hozzászámítva az inflációt...

RFA-k
- Tony Carter: Hirtelen vesztett a fontosságából, RFA tenderrel megtartható, de ha valakinek megéri a picket akár viheti is
- Chris Harris: Rá magas tendert kell tenni mindenképp, mert még ellopnák tőlünk
- Trindon Holiday (ERFA): Könnyű és egyértelmű.
- Mitch Unrein: Under the radar. Könnyedén itt tarthatjuk egy további évre

Ez akárhogy is számolom legalább 3 nagy szerződés, amit nyélbe kell ütni. És kevesebb capspacet tudunk átgörgetni, mint 2013-ra... Itt lesz még vezéráldozat, attól tartok. Vagy csak valakit elvesztünk FA-n. Ez esetben talán Decker tűnik a legpótolhatóbbnak. Nagy kár lenne érte. Akiket meg akarunk tartani, összesen drágábbnak tűnnek, mint a lejáró szerződésekkel felszabaduló pénzmennyiség.

2015 (A teljesség igénye nélkül)
- Champ Bailey: Úgy számolok, h visszavonul. Jó lenne ha maradna, de annyit nem tudunk majd adni neki, mint amennyit ér...
- Aaron Brewer: biztos h marad, de egy LS nem pénzt keres, hanem egy tábla csokit...
- Tony Carter: Elvileg 2 évet dime-ban vagy méghátrébb tölt, ha még itt van ugyan, szóval nem túl drága. Eddigre kiderül, h a többi CB mennyire vált be, s h ő kell-e. Persze, ha a többi bust, akkor ő máris kék...
- Quinton Carter: Kérdés, milyen formában tér vissza sérüléséből. Ahogy feltöltöttük a secondary egyáltalán nem biztos, h hosszabbítunk majd vele...
- DRC: Ha nem válik be, megy, ha CB2-nek nem rossz, de nem látjuk benne a CB1-et, akkor kék, ha CB1 akkor narancs...
- Joel Dressen: Eddigre valamelyik fiatal TE-nek fel kell nőnie annyira, h vele ne kelljen hosszabbítani. Ha mégse, akkor kék...
- Orlando Franklin: Solid RT.
- Chris Harris: Eddigre már máshol is fel fognak figyelni rá. Slotban valahol már most elitnek írják, ha korábban nem is, de Bailey távozásával könnyen lehet h újra CB2 is. Fontos és nagy szerződés lesz ez.
- Virgil Green
- Nate Irving: Csak mert nincs senki mögötte.
- Terance Knighton: Nem tudom mit várjak tőle
- Von Miller: Az egyik legjobban fizetett játékossá kell válnia
- Knowshon Moreno: Igazából maradhatna egy "kék" kategóriás szerződésért, ha lenne rá pénz...
- Rahim Moore: Tavalyi szezonja alapján egyértelműen ide kell láncolni hosszú évekre, kérdés mennyit fejlődik ez alatt a 2 év alatt, h sokat vagy nagyon sokat kell majd neki adni. Jelenleg nem kéne neki nagyon nagyot adni, de én úgy számolok, h eddigre de.
- Jacob Tamme: Ő fiatlabb mint Dressen, de azért az A terv, h ő is átadja a helyét a fiatalságnak. a B terv egy közepes sezrződés
- Demaryius Thomas: az ő szerződési igényein az se segít ha Welker miatt kevesebb paszt kap. Ő #1 WR fizikai adottságai alapján.
- Julius Thomas: Nagy kérdés, h itt lesz-e még egyáltalán. Edzéseken természetesen futureHOF, mint mindenki más, de most állítólag végre sérülés se hátráltatja.... A 4 TE közül 2 marad, nem túl nagy fizetésért. Vagy másik kettő jön helyettük...
- Mitch Unrein: Igazából lényegtelen. Nem akkora veszteség ha megy, nem akkora fizetés ha marad. Nekem személyszerint az egyik kedvencem, úgyh remélem azért marad...
- Kevin Vickerson: Szerintem jó lesz a következő 2 évben, de eddigre kiöregszik, és folyamatosan lesznek érkezők a DL-ban.
- Wes Welker: Ha hosszabbítottunk egy évvel korábban Deckerrel és idén DT-vel, ő alighanem már nem fér be a sapka alá. 3 ilyen WR csak úgy férhet el, ha legalább 1 még a rookie szerződését futja... Ha bárkinak mennie kell hármójuk közül, az Welker a kora miatt. De ha egy évvel korábban nem tudjuk megtartani Deckert, akkor jó helyzetből tárgyalhat.

RFA
- Trindon Holidady. Még midnig elég olcsó, és elég könnyű itt tartani.

Eddigre kifut néhány szerződés, ami most terheli a cap-et, és amire mindig felhívják a figyelmem, 2015-re lesz új TV-s szerződés, nagyobb pénzért, ami miatt a sapka is nagyobb lesz, de ez még így is lehetetlen feladatnak tűnik együtt tartani ezt a csapatot. De akkor is újabb 4 nagy szerződés, és még további néhánynak be kéne férnie oda...

Jelenleg nagyon sok az alul fizetett meghatározó játékosunk. Legtöbbjük azért mert még rookie szerződését tölti, vagy mert jókor hosszabbítottunk vele (pl Woodyard), de most 2 éven belül meg kell nekik adni a pénzt. Pár hónpaja írtam h Clady, Beadles, Decker, Woody, Harris, Miller, Rahim Moore, DT sorból valaki(ke)t el fogunk veszteni. Ebből most Clady-t kihúzhatjuk, de a mozgásterünk is ennek megfelelően csökkent.

Nem vagyok túl derűlátó. Persze jöhetnek újabb fiatal és olcsó játékosok, akik miatt nélkülözhetővé válnak a most nélkülözhetetlennek tűnő veteránok, de be is csukódhat a championship window olyan hirtelen, ahogy kinyílt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Schefter először 57,5-et írt, meg végül is annyi is, csak 5 misi All-Pro-hoz kötött, most már ez van fent a legtöbb helyen...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
52.5 volt az már tegnap is. Vagyis én azt olvastam, ohgy 50et akartak adni, Cladynek nem volt elég. Aztán még 2.5 milliót rádobtak (évi fél milla), és onnantól már csak olyan hír jött, hogy közel a megállapodás. Vagyis 52.5, a határidő ugye adott volt ráadásul.
Jól járt Clady, de megérdemli, és kell minden csapatnak egy elit LOT.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Broncos signed LT Ryan Clady to a five-year, $52.5 million contract, including $33 million guaranteed.
He can max out the deal at $57.5 million by earning two All-Pro berths over the next five seasons. Still only 26 years old with 80 starts under his belt, Clady was always the likeliest of the franchised players to get locked up long term. In annual average, the deal makes Clady the NFL's third highest paid left tackle, behind only Joe Thomas and Jason Peters. Guaranteed money is always key when analyzing new deals, and Clady did extremely well by getting 63 percent of his base contract guaranteed. The extension ensures Peyton Manning will have his blindside protected for the remainder of his career.

Rotoworld



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Közben 52,5-et írnak több helyen... 😛

Meg azt is írjak, hogy idén 13,5-15 körül megkap, ami várható volt, mert most van rá keret...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
11,5-re felalkudta. Nem mondom, hogy rosszul jártunk, meg még a struktúra kérdéses, de nem épp a FO erőfölénye jön le nekem ebből, ahogy számítottam is rá...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 147 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Lehet örülni, Clady hosszabbított.
Ryan Clady and Denver have agreed to a five-year, $57.5 million contract, including $33 million guaranteed.(Schefter)
több mint 10 éve
akike Denver Broncos 808 — Move the Chains
Egyre közelebb a megállapodás Cladyvel:
 www.denverpost.com/broncos/ci_23651943/ryan-clady-broncos-getting-close-new-contract-sourcesBlack_Adder
Megállapodás csak akkor lesz, ha működik a fax 😂




There is only one person that carries the ball right here!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egyre közelebb a megállapodás Cladyvel:
 www.denverpost.com/broncos/ci_23651943/ryan-clady-broncos-getting-close-new-contract-sources

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
PFF-grade-ek alapján jaja

több mint 10 éve
akike Denver Broncos 808 — Move the Chains
PFF kezdő felállás értékelés


Hogy ki, milyen besorolást kapott, az valószínűleg a nagyrészt szubjektív pff grade-ek alapján dől el, vagy egyéb szubjektív mérce alapján
Érdekességek:
- Harris elit, DRC avg. Mégis DRC a CB2. Magyarázat: Harris kicsit másban elit, illetve a valósgában talán kicsit kisebb különbség van köztük. Ha valóban ekkora lesz a különbség TC-n is, nem elképzelhetetlen, h úgy lesz mint tavaly, Harris a kezdő CB2, de nickelben ő megy be slotba...
- Nickel felállás:
___ Azt mondja, h Irving az iLB. Naggyon meglepne ha így lenne. Két esetben lehet fent, ha nincs időnk szerelni, vagy ha nem szükséges. Utóbbi esetben csak akkor fordulhat elő, ha nem átlagon aluli. Valószínűleg ha lesz lehetőségünk cserélni Trevathan lesz ott.
___ Ayers a másik DT Wolfe mellett. Maga a tény h base-ben DE és nickelben bemegy DT-nek hihető, elő is fordulhat ilyen a rotáció függvényében, de én úgy számolok, h Sly Williams week1-re nickelben már kivívja magának a helyet. A base-ben még nem biztos, de kicsit csalódás lenne, ha nickelben se...

- Ha a "jó" játékosokat nézzük 13-ból 10 még fiatal, vagy legalábbis, még egy hosszabb szerződést simán kitölthet. Ez nagyon jó arány! A jelenleg meghatározó játékosaink elsöprő többsége előtt még több év pályafutás áll (reméljük a Broncosban).
3 játékos van, akinek elvesztése érzékenyen érint majd minket, PM, Bailey és Welker.

- Ha a "nem jó" játékosokat nézzük, többségük (8/5) veterán, aki valamilyen lyukat jött betölteni, de bármikor fájdalom (nagyobb caphit) nélkül lecserélhetünk. Ez a játékospolitikánkat hűen tükrözi, a lyukakat kipróbált veteránokkal (avarage játékosokkal) betömni, s a drafton tehetségek után nézni, poszttól részben függetlenül.
Ami itt aggasztó:
___ Phillips. Szerintük Below avarage. Szubjektív kimutatás, hiába színes, de ha korát és fizikai állapotát nézem nem akkora hülyeség. Amúgy is ez az egyik poszt amiért nagyon aggódtunk, s tavalyhoz képest tisztán gyengébbek lettünk. Ráadásul a csapatnak is, ez csak a B terve volt, nem véletlen, h azért megpróbálták tartani Doomot, a cut után is. Ha nem hozza azt a szintet, mint a többi sárgával jelölt veteránunk, az még jelenthet problémát.
___ MLB. Irving is "átlagon aluli", és ezt a lyukat nem tömtük be "átlagos" veteránnal. Ez volt a másik poszt, amit nagyon szerettünk volna erősíteni...

- 3 olyan "avarage" játékosunk van, akik még joggal reménykedhetnek új szerződésben
___ Ayers: Első kör közepéhez képest bust, de ettől még ha 2. vagy 3. körben jött volna, nagyon szeretnénk. Szerződéshosszabbításkor már nem szabad számítania, hogy hol jött. Egy jó "átlagos" játékos, s ilyenre szükség van. Lehet próbálkozni a posztján, hátha találunk idővel jobbat, addig jó lesz ott ő is.
___ Wofle: Szerintem kicsit alulértékelt, mert a PFF grade rendszer nem fekszik annak szerepkör amit a védelemben betöltött (ez nem feltétlen baj), emellett most jön a második éve. Sok dicséretet kapott az offseasonben ami semmit sem jelent, de mindesenesetre nála most fog eldőlni, h a következő szintre lép, vagy jön a rookie wall. Kezdésnek nem rossz ez a sárga szín.
___ DRC: Ő csak akkor marad, h 2 év múlva már zöld vagy sötétzöld lesz egy ilyen ábrán. Kell egy CB aki fizikálisan fel tudja venni a versenyt a #1WR-rel. Olyanból aki ezt leszámítva jó, van bőven.
___ És van ugye még Irving aki jelenleg egy kategóriával lejjebb került. H mi alapján az voltaképpen nem tudom megmondani, mert pályán jobbára csak ST-ben volt, ott viszont jó volt. Ő harmadéves ugyan, de amikor számolunk vele, nagyjából úgy kéne mint egy rookieval, szóval h nem tudjuk mit várhatunk tőle...

Összességében ezen az ábrán jól mutat a csapat. De ez akkor se jelent semmit, ha tükrözi a valóságot. Hogy tükrözi-e, majd a szezon közben kiderül, az meg megint más, h ha valóban ilyen erősek vagyunk, az mire elég. Tavaly se a keret erejével volt a baj.

[szerk1]
És ha már a kezdő felállásról van szó. Andrew Mason friss cikkje a DL-ről:
 www.denverbroncos.com/news-and-blogs/article-1/Training-Camp-Preview-Defensive-Line/e7f9611f-c29c-4a69-9ebc-7a2e65908227
[/szerk1]

[szerk2]
A CB sorról, pedig az NFL.com Mark Sessler:
 www.nfl.com/news/story/0ap1000000217271/article/making-the-leap-nos-23-22-chris-harris-drc
[/szerk2]Black_Adder
Csak egy megjegyzés: Irving jó volt tavaly a pre-season meccseken. Sőt! Szerintem kifejezetten jó. És máig nem értem, hogy miért nem került pályára tavaly többet.(oké, itt volt Brooking, aki tapasztalt veterán). Ha vissza emlékeztek, akkor, amikor fent volt, nem lehetett felróni neki kifejezetten nagy hibát. Ellenben Ball-lal, aki mikor fent volt, biztos, hogy elszart valamit, mégis mindig beküldték. Egyszerűen Irving nem "fekszik" olyan jól a vezetőségnél, mint Ball.




There is only one person that carries the ball right here!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
PFF kezdő felállás értékelés


Hogy ki, milyen besorolást kapott, az valószínűleg a nagyrészt szubjektív pff grade-ek alapján dől el, vagy egyéb szubjektív mérce alapján
Érdekességek:
- Harris elit, DRC avg. Mégis DRC a CB2. Magyarázat: Harris kicsit másban elit, illetve a valósgában talán kicsit kisebb különbség van köztük. Ha valóban ekkora lesz a különbség TC-n is, nem elképzelhetetlen, h úgy lesz mint tavaly, Harris a kezdő CB2, de nickelben ő megy be slotba...
- Nickel felállás:
___ Azt mondja, h Irving az iLB. Naggyon meglepne ha így lenne. Két esetben lehet fent, ha nincs időnk szerelni, vagy ha nem szükséges. Utóbbi esetben csak akkor fordulhat elő, ha nem átlagon aluli. Valószínűleg ha lesz lehetőségünk cserélni Trevathan lesz ott.
___ Ayers a másik DT Wolfe mellett. Maga a tény h base-ben DE és nickelben bemegy DT-nek hihető, elő is fordulhat ilyen a rotáció függvényében, de én úgy számolok, h Sly Williams week1-re nickelben már kivívja magának a helyet. A base-ben még nem biztos, de kicsit csalódás lenne, ha nickelben se...

- Ha a "jó" játékosokat nézzük 13-ból 10 még fiatal, vagy legalábbis, még egy hosszabb szerződést simán kitölthet. Ez nagyon jó arány! A jelenleg meghatározó játékosaink elsöprő többsége előtt még több év pályafutás áll (reméljük a Broncosban).
3 játékos van, akinek elvesztése érzékenyen érint majd minket, PM, Bailey és Welker.

- Ha a "nem jó" játékosokat nézzük, többségük (8/5) veterán, aki valamilyen lyukat jött betölteni, de bármikor fájdalom (nagyobb caphit) nélkül lecserélhetünk. Ez a játékospolitikánkat hűen tükrözi, a lyukakat kipróbált veteránokkal (avarage játékosokkal) betömni, s a drafton tehetségek után nézni, poszttól részben függetlenül.
Ami itt aggasztó:
___ Phillips. Szerintük Below avarage. Szubjektív kimutatás, hiába színes, de ha korát és fizikai állapotát nézem nem akkora hülyeség. Amúgy is ez az egyik poszt amiért nagyon aggódtunk, s tavalyhoz képest tisztán gyengébbek lettünk. Ráadásul a csapatnak is, ez csak a B terve volt, nem véletlen, h azért megpróbálták tartani Doomot, a cut után is. Ha nem hozza azt a szintet, mint a többi sárgával jelölt veteránunk, az még jelenthet problémát.
___ MLB. Irving is "átlagon aluli", és ezt a lyukat nem tömtük be "átlagos" veteránnal. Ez volt a másik poszt, amit nagyon szerettünk volna erősíteni...

- 3 olyan "avarage" játékosunk van, akik még joggal reménykedhetnek új szerződésben
___ Ayers: Első kör közepéhez képest bust, de ettől még ha 2. vagy 3. körben jött volna, nagyon szeretnénk. Szerződéshosszabbításkor már nem szabad számítania, hogy hol jött. Egy jó "átlagos" játékos, s ilyenre szükség van. Lehet próbálkozni a posztján, hátha találunk idővel jobbat, addig jó lesz ott ő is.
___ Wofle: Szerintem kicsit alulértékelt, mert a PFF grade rendszer nem fekszik annak szerepkör amit a védelemben betöltött (ez nem feltétlen baj), emellett most jön a második éve. Sok dicséretet kapott az offseasonben ami semmit sem jelent, de mindesenesetre nála most fog eldőlni, h a következő szintre lép, vagy jön a rookie wall. Kezdésnek nem rossz ez a sárga szín.
___ DRC: Ő csak akkor marad, h 2 év múlva már zöld vagy sötétzöld lesz egy ilyen ábrán. Kell egy CB aki fizikálisan fel tudja venni a versenyt a #1WR-rel. Olyanból aki ezt leszámítva jó, van bőven.
___ És van ugye még Irving aki jelenleg egy kategóriával lejjebb került. H mi alapján az voltaképpen nem tudom megmondani, mert pályán jobbára csak ST-ben volt, ott viszont jó volt. Ő harmadéves ugyan, de amikor számolunk vele, nagyjából úgy kéne mint egy rookieval, szóval h nem tudjuk mit várhatunk tőle...

Összességében ezen az ábrán jól mutat a csapat. De ez akkor se jelent semmit, ha tükrözi a valóságot. Hogy tükrözi-e, majd a szezon közben kiderül, az meg megint más, h ha valóban ilyen erősek vagyunk, az mire elég. Tavaly se a keret erejével volt a baj.

[szerk1]
És ha már a kezdő felállásról van szó. Andrew Mason friss cikkje a DL-ről:
 www.denverbroncos.com/news-and-blogs/article-1/Training-Camp-Preview-Defensive-Line/e7f9611f-c29c-4a69-9ebc-7a2e65908227
[/szerk1]

[szerk2]
A CB sorról, pedig az NFL.com Mark Sessler:
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/gjz936kamtergy3y5hbw
Making the Leap, Nos. 23, 22: Chris Harris, DRC
Champ Bailey's still Champ Bailey, but as the Denver Broncos chase a Super Bowl berth, two other corners -- Chris Harris and Dominique Rodgers-Cromartie -- will decide where this defense goes.

[/szerk2]

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
DUI
Russell és Tom Heckert komoly büntetésre számíthat a csapattól, még mielőtt a liga esetleg megbüntetné őket.
 espn.go.com/nfl/story/_/id/9467017/denver-broncos-discipline-executives-sources

Clady
Közelebb a megállapodáshoz:
 twitter.com/BK1043/status/355157289906339841
Az eddig olvasottak alapján hosszú távú szerződésről van szó (valszeg 5 év), mely csak az első 3 évre tartalmaz garantált összeget. Elvileg azon megy a vita, 33 vs 40

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
"Szerencsére" van tapasztalatunk DUI-k kezelésében:

- S ha korábbra tekintünk Paymah és Griese ugrik még be
Black_Adder
Paymah mit csinált? Nem valami pénzügyes balhéja volt?Amadeus91
 www.denverpost.com/commented/ci_9900895

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear