Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
nagyon tudnék díjazni mondjuk egy 4-12-es blamát a szuperManning-gel. 😛TheMileHighCity
én is 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Még, hogy nem az azonnali eredményekért jött PM. Már ott tartunk, hogy védeni kell a seggét, mi lesz később. Pont arról okoskodott Elway, hogy így azonnal SB-esélyesek lehetünk, míg Tebow-val évekig kellett volna dolgozni érte, ilyen lehetőséget nem szabadott elszalasztani, a könnyű utat választotta. Egyébként is hova építkezhetnék egy sérülékeny, vén majommal? Mindenki tudja, hogy az öt évet se fogja kitölteni, de bármikor összeszedhet egy career ending-et.
Ezek után joggal felháborító az első három meccsen mutatott játék, főleg a nagy felhajtással beharangozott QB-tól. De a legszebb a káröröm, Elway sokat akart, egye meg amit főzött, nagyon tudnék díjazni mondjuk egy 4-12-es blamát a szuperManning-gel. 😛


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Korai még ezt nézni. Egyébként is, a statisztikák tudnak fura dolgokat művelni. Melyik évben is volt, hogy pont a csoportellenfél Chargers volt a #1 mind védelemben mind támadásban, és még PO-ba sem jutott? Az ST-jük elintézte ezt a bravúrt. 😊

Amúgy PPG-ben a támadósor most 8., a védelem 21,. Ez utóbbi romlott sokat - ami a két utóbbi meccs után nem meglepő. Érdekesség, hogy pl. az Atlanta és a Houston D a 3 és 4. a listán, és mi mindkettőnek 7 ponttal többet dobtunk, mint az átlaguk. Aztán sz*rra se mentünk vele.

Nem szabad elkövetni olyan hibákat, mint az elmúlt két meccsen, és akkor statisztika ide vagy oda, nyerhetünk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 175 — The Mathematician
Nyárom emlékszem, hogy Black_Adder és talán Storm is szentségelt néhányszor, szóval valószínűleg volt 1-2 jó jelölt, akiket legalábbis ők alkalmasnak láttak. De, hogy a fenti matematikádat össze lehetett volna-e úgy hozni ahogy leírtad, azt sajnos nem tudom. 😊
peterk2005
igazából ha csak 2 jön össze a 3ból
a védelem akkoris top10ből lett volna top3
míg a támadósor maradt volna a 20. hely környékén

most mind2 sor a 10-20 környékén van ami szerintem nagyon nem ideális!

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Számomra nagyon érdekes a link, köszönöm StormST!burzum
Gsn egy két lábon járó football business yearbook, érdemes elrakni a kedvencek közé az oldalát. 😊

Én úgy számoltam, hogy PM 19 milla + 3 kezdő (egy DT, aki legyen akkor Bannan + Mays + Adams) összesen mondjuk 11 milla az 19+11=30 millió. Ebből lejön Tim fizetése, amiről úgy tudom, 6M körül van, akkor marad 24 millió. ----> ennyiből kell szerezni 3 elit játékost. 8 millióból kijön a liga 4. legdrágább DT-je, 3. legdrágább S-je és 8. legdrágább olyan LB-e, aki nem 3-4 OLB.burzum
Azért a számolásnál figyelembe kell venni azt is, hogy gsn oldalán a lista a szerződésben álló játékosokról szól, nem a free agentekről. Tehát az elmélet akkor igaz, ha találsz is ilyen játékost az FA piacon. 😊

Nyárom emlékszem, hogy Black_Adder és talán Storm is szentségelt néhányszor, szóval valószínűleg volt 1-2 jó jelölt, akiket legalábbis ők alkalmasnak láttak. De, hogy a fenti matematikádat össze lehetett volna-e úgy hozni ahogy leírtad, azt sajnos nem tudom. 😊

Safety-ben egyébként nagy verseny van, mert kb. a fél liga keres jó S-eket, miközben az elmúlt évek draft felhozatala nem volt valami fényes. A jövő évi talán jobbnak ígérkezik, de hát az S nem az a pozíció, ahová beáll egy rookie és zúz, azt tanulni kell. Ergo draftolni se kockázatmentes.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
burzum Denver Broncos 152
 www.profootballbusiness.com/p/a-top-10-szerzodes-posztonkent.html
Ezt ajánlom áttanulmányozni... 😊StormST
Köszönöm, tanulmányozom is rendszeresen (nem véletlenül hivatkoztam az előbb gsn-re), de úgy látszik mégsem eleget. 😀 😀
A DT fizukat valóban túllőttem, valamiért a DE-khez hasonló fizukra emlékeztem, sorry.

Összességében ezzel együtt szerintem körülbelül ugyanazt mondjuk. Két opció volt, vagy PM, vagy 2-3 (esetleg 4) minőséginek nevezhető játékos, és TT. Két irány, az egyikkel is nyersz valamit és a másikkal is, és közben mindkettővel vesztesz is. Közép távon pedig, ahogy TT franchise contractja belépne, a költségek között már nem lenne lényegi különbség. (Évi 4-7 milla egy 130 millás capben nem lényegi.) Szóval 2014-ben már ugyanúgy arról lenne szó, hogy körülbelül annyi pénzből amennyiből PM köré építesz csapatot, TT köré kell csapatot építeni. Az első verzió esélye, hogy talán már 2012-ben sikerülhet valami, a veszélye meg a rövid táv, a második előnye a hosszú táv, a hátránya pedig a future prospekteknél szokásos "vagy igen vagy nem válik be" veszélye.
peterk2005
Számomra nagyon érdekes a link, köszönöm StormST!

Amúgy én csak NFL Madden '08 (tudom, tudom... 😊 ) szinten voltam képben a fizetésekkel, meg itt a fórumon írt morzsák alapján, de továbbra is tartom a PM vagy ligaelit DT+MLB+S trade-off-ot. (De továbbra is hangsúlyozom, hogy nem tudom, volt-e a piacon megfelelő FA az adott posztokra).

Én úgy számoltam, hogy PM 19 milla + 3 kezdő (egy DT, aki legyen akkor Bannan + Mays + Adams) összesen mondjuk 11 milla az 19+11=30 millió. Ebből lejön Tim fizetése, amiről úgy tudom, 6M körül van, akkor marad 24 millió. ----> ennyiből kell szerezni 3 elit játékost. 8 millióból kijön a liga 4. legdrágább DT-je, 3. legdrágább S-je és 8. legdrágább olyan LB-e, aki nem 3-4 OLB.

Nálam ezek kimerítik a ligaelit kategóriát. Persze simán lehet, hogy én számoltam rosszul.

Peterk2005, egyébként nagyon érdekesek a meglátásaid, tanulok belőle!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A számolást nem értem teljesen. Ha 2 első kört kapnánk PM-ért (irreális, de ha már feltetted, akkor menjünk ezen a vonalon), akkor már 3 pick-ünk lenne az első 32-ben. Ebből 2-t szinte bármelyik évben össze lehet tenni egy top 5-ös pick-ért és akkor már meg is lehet a jó QB a draft-on.StormST
3 pickünk nem lenne, mert Manningért nem tudnánk ugyanabban az évben 2 első kört kapni, hiszen (ritka kivételtől eltekintve) egy csapatnak 1 pickje van. 😊 Szóval a 2 első kört én úgy értettem, hogy mondjuk egy '13-as és egy '14-es.
Azt pedig a korábbi évek tapasztalata alapján nem hinném, hogy TOP5-be fel lehetne tradelni mindössze 2 első körért. Idén a Redskins például RGIII 1/2 pickjéért odaadta az idei 1/6-os, plusz még két jövő beli első és egy második körös pickjét. Azaz 4(!!) helyet ment fel, és ez került összesen 3 első és egy második körös pickjébe. Namost, ha az elképzelt játékot játsszuk, azaz a Denver a konf. döntőben kap ki, akkor neki egy 1/29 v. 1/30-as és egy ki tudja milyen első körös pickje lenne. Ha az a ki tudja milyen 1/6-os (ami azért elég mázli még azon belül is, hogy a lehetetlent jásszuk végig), akkor is, a Redskins trade alapján lényegében oda kéne adni mindkét '13-as, és egyik '14-es első, plusz a '14-es második picket is. Ez az optimista verzió, mert ha a trade-el kapott első körös 10-en kívüli, akkor gyak. megfizetthetetlen egy ilyen move.

Erre gondoltam, remélem most nem számoltam el úgy, mint a DT fizukat. 😊

A lényeg, ahogy azt már PM érkezésekor is kifejtettem párszor (meg szerintem mások is), hogy ha PM jó, akkor sanszos, hogy nem lesz meg az utódja mikor visszavonul, mert nem húzunk jó helyen, tehát marad valami projekt QB, ha meg szar lesz, akkor húzhatunk jó helyen, viszont elpazarlunk évet (éveket) és egy nagy valag lóvét, ha meg csak közepesen jó (7-9 -> 9-7, no PO), akkor meg szintén nem jó a helyzet, mert igazán jó QB-t nem húzhatsz már a top10-en kívül, meg eredmény sincs...StormST
Hát igen, ez az NFL 32 csapatából legalább 25-nél folytonos dilemma. 😊 Lényegében 5-7 csapat van, ahol a jelenlegi állás szerint a QB kérdéss hosszú időre megoldott. Ezek között 1-2 élcsapat ahol jó a QB (Packers, Giants, Texans, talán a 49ers és még talánabb a Ravens), néhány ígéretes rookie-t beszerző (Newton, RGII, Luck, és talán még 1-2, de azért ez még nyitott). A többi csapat vagy a QB hátralevő éveit számolja (Brees, Brady, Palmer például), vagy van egy jónak mondható, de ilyen-olyan (sérülékenység, formaingadozás, morál, személyiség) okokból "problémás" QB-je (Cutler, Romo, Sachez, Rivers, stb.), és van jópár ahol beszereztek egy ígéretes QB-t, kapott méretes szerződést, és nem igazán jön/jött be (Cassel, Kolb, Flynn, stb.).
Az NFL-ben nincs megállás, mindig van valami ami nem stimmel. Schaub is 31 éves, még pár év, és ők is kezdik visszaszámolni az órát. A Coltsnál mi már számoltuk egy ideje, miközben volt egy HOF QB-nk, de hol a csapat nem volt elég jó, hol egyszerűen csak a fele lesérült. Most van egy rookie QB-nk, aki valószínűleg hosszú időre megoldás lehet, csak éppen nincs csapatunk. És mivel a jövő évi FA elég őrültnek ígérkezik (egy csomó csapatnak van nagyon durva elköltetlen mennyiségű pénze, amit jövőre el kell költeni), valószínűleg összevásárolni se fog menni, mert bele fogunk futni pár elcseszett drága bustba. Azaz, kullogunk a mezőny végén, és reménykedünk, hogy talán pár év múlva... 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 175 — The Mathematician
😛 Abból a sérülésből elvileg már felgyógyult, most épp egy alkartörésből lábadozik (hú, ez de hülyén hangzik 😀)...StormST
oh, ezzel le voltam maradva
mondjuk egy alkartörés se 1x sérülés 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.profootballbusiness.com/p/a-top-10-szerzodes-posztonkent.html
Ezt ajánlom áttanulmányozni... 😊StormST
Köszönöm, tanulmányozom is rendszeresen (nem véletlenül hivatkoztam az előbb gsn-re), de úgy látszik mégsem eleget. 😀 😀
A DT fizukat valóban túllőttem, valamiért a DE-khez hasonló fizukra emlékeztem, sorry.

Összességében ezzel együtt szerintem körülbelül ugyanazt mondjuk. Két opció volt, vagy PM, vagy 2-3 (esetleg 4) minőséginek nevezhető játékos, és TT. Két irány, az egyikkel is nyersz valamit és a másikkal is, és közben mindkettővel vesztesz is. Közép távon pedig, ahogy TT franchise contractja belépne, a költségek között már nem lenne lényegi különbség. (Évi 4-7 milla egy 130 millás capben nem lényegi.) Szóval 2014-ben már ugyanúgy arról lenne szó, hogy körülbelül annyi pénzből amennyiből PM köré építesz csapatot, TT köré kell csapatot építeni. Az első verzió esélye, hogy talán már 2012-ben sikerülhet valami, a veszélye meg a rövid táv, a második előnye a hosszú táv, a hátránya pedig a future prospekteknél szokásos "vagy igen vagy nem válik be" veszélye.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Ami pedig a jelen helyzetet illeti. Engem borzasztóan zavar Ramirez játéka. Nagyon kilóg a sorból, az egész offense bármelyik játékosa sokkal jobb a maga posztján.

Kuper visszatérése mikorra várható? Szerintem sokat segítene futásban, de még passzban és elmaradó büntetésekben is.burzum
legkorábban a bye week után. Nem kéne elsietni, nehogy rásérüljön, de Ramireznek tényleg nagyon gyenge meccse volt...Black_Adder
nem is volt könnyű dolga

de ahogy kupi sérülése kinézett csoda h járni tud majd veleNegritis
😛 Abból a sérülésből elvileg már felgyógyult, most épp egy alkartörésből lábadozik (hú, ez de hülyén hangzik 😀)...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
De van olyan szcenárió (pl. AFC-döntő elvesztése után nagy áron el tudjuk adni Manninget), melyre ex post azt mondanám, hogy hosszú távon jól jártunk a vereséggel; vagy legalábbis nekem több örömöm származik majd a következményekből, mint bánat a kudarcból.burzum
Hidd el, hogy nins olyan nagy ár, amiért ez megérné. Nem csak Manning, de egyetleg játékos sem ér ennyit, se Rodgers, se Brees, se RGIII, senki. Az NFL rendszere éppen arról szól, hogy biszniszelgetni ne lehessen. Itt csak és kizárólag csapat építési és cap menedzselési szempontból éri meg játékost tradelni, ha bizniszelgetni kezdesz (abban az értelemben, hogy az eredmény helyett a játékosok eladásán töröd a fejed), az tuti nagyon hamar a power ranking végére röpíthet.

De azért a játék kedvéért tegyük fel, hogy mégis. Ha Manninget valami csoda folytán valami sikerülne eltradelni akkor az mennyi is lehetne? Mondjuk 2 első kör, és a fizuja megspórolása? Ezzel most brutálisan fölé lőttem az esélyeknek, de ha mégis. Mit nyerne vele a csapat? Lenne két első körös pickje, az egyik valahol ahová a trade hozza, a másik az elvesztett konf döntő miatt leghátul. De nem lenne QB-je a csapatnak, lehetne kezdeni a QB vadászatot. Osweiler? Ő egy projekt QB, zéró sansza van, hogy még 1-2 évig teljesíteni tudjon NFL szinten. Neki még tanulnia kell egy kezdő mögött. Azaz kell egy kezdő QB. Ilyent vagy más csapattól vásárolsz, akik többnyire más csapatnál levő backupok (mint ColB, Cassel, vagy Flynn), vagy pedig a draft legelején húzott top prospektek. Az előbbi bizony elég kockázatos, kétséges a kimenetele, és bizony drága is. Nézd meg Kolb vagy Flynn esetét. Mindkettő hatvanmillás, sok éves szerződéssel éppen a cserepadot koptatja. (Bár Kolb éppen játszott, mert a rookie lesérült előle).
A második - draftolás - opció esetén, meg ha relative kis kockázatú QB-t akarsz, akkor fel kell menni 1/5-ig minimum általában. És akkor oda is adhatod azt a két Manningért kapott első kört minimum. Az 1/1-ről nem is beszélve, mert az megfizethetetlen.

Ér ennyit egy konferencia döntő elvesztése, és egy gyűrű nyerési esélynek a feladása? Tuti, hogy nem.peterk2005
A számolást nem értem teljesen. Ha 2 első kört kapnánk PM-ért (irreális, de ha már feltetted, akkor menjünk ezen a vonalon), akkor már 3 pick-ünk lenne az első 32-ben. Ebből 2-t szinte bármelyik évben össze lehet tenni egy top 5-ös pick-ért és akkor már meg is lehet a jó QB a draft-on. (ha csak 1 első körös jönne, már akkor is, hacsak nem mindkettő hátsó pick, de annak kisebb a valószínűsége)...

Oswi nem megoldás, jelenleg még biztos nem, szerintem erősen kétséges, hogy bármikor is az lesz.

A lényeg, ahogy azt már PM érkezésekor is kifejtettem párszor (meg szerintem mások is), hogy ha PM jó, akkor sanszos, hogy nem lesz meg az utódja mikor visszavonul, mert nem húzunk jó helyen, tehát marad valami projekt QB, ha meg szar lesz, akkor húzhatunk jó helyen, viszont elpazarlunk évet (éveket) és egy nagy valag lóvét, ha meg csak közepesen jó (7-9 -> 9-7, no PO), akkor meg szintén nem jó a helyzet, mert igazán jó QB-t nem húzhatsz már a top10-en kívül, meg eredmény sincs...

Egy ideális világban ezért lenne jó a trade akár egy jó, akár egy közepesen jó szezon után, de vevő se nagyon lenne, meg PM se nagyon menne már szerintem. Mellesleg én úgy emlékszem, hogy a következő két év csak tavasszal aktiválódik be PM-nél, ha átmegy az orvosin, tehát csak az után cserélhető el esetleg...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 175 — The Mathematician
Ami pedig a jelen helyzetet illeti. Engem borzasztóan zavar Ramirez játéka. Nagyon kilóg a sorból, az egész offense bármelyik játékosa sokkal jobb a maga posztján.

Kuper visszatérése mikorra várható? Szerintem sokat segítene futásban, de még passzban és elmaradó büntetésekben is.burzum
legkorábban a bye week után. Nem kéne elsietni, nehogy rásérüljön, de Ramireznek tényleg nagyon gyenge meccse volt...Black_Adder
nem is volt könnyű dolga

de ahogy kupi sérülése kinézett csoda h járni tud majd vele

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Nekem csak az jut néha eszembe, hogy mi lett volna, ha PM (és mondjuk Vickerson, Mays, Adams) fizetéséből veszünk 3, a posztján ligaelit játékost a DT, MLB, S posztokra. Vagy CB, vagy OL. (Nem tudom, hogy milyen posztokon volt jó FA-felhozatal.)

Egyébként PM drágán eltrade-elése nagy húzás lenne 😊 Nem tudom, hogy reális-e, de nagy lenne, ha kapnánk érte jövő nyáron két első körös cetlit 😀burzum
Ahogy Back_Adder írta, Manning eltradelhetetlen. Nem csak a kora, de a szerződése alapján is, mert jenlenleg 1 éves contractja van, a többi csak opció. Csak akkor lehetne trade-ről szó, ha év végén az opciót aláírnák és utána tradelnénk el. De akkor meg miért írná alá az opciót Manning?

A PM helyetti más posztok erősítése március óta téma, úgyhogy ez elég lerágott csont. 😊 Talán annyit tennék hozzá, hogy 3 ligaelit játékost ennyi pénzből nem lehetett volna hozni. A ligaelit játékosok poszttól függően darabonként 12-18 millába kerülnek. A DT inkább 13-15, az MLB is hasonló, az S talán valamivel olcsóbb (mondjuk 10-12). Szóval az opció inkább az lett volna, hogy PM helyett 2-3-4 minőségi, azonnali kezdő szintű játékost igazolni. Minőségi (de nem elit) játékosból talán 3-4 kijött volna, mert ezeket általában a 6-10 millás környéken meg lehet fizetni. A poszt ill. az adott évi FA helyzet függvénye, hogy 2/3/4 játékos jött volna ki PM árából. Az is egy opció lehetett volna még, hogy se nem elit, se nem minőségi, de kezdő képességű játékosokat veszünk. Ilyenből 4-5 játékost ide lehetett volna hozni, függően attól, hogy milyen idős, stb. Pl. elég sok az olyan játékos, akit elöl draftoltak, azaz ígéret volt, de az első csapatában nem sikerült igazán beilleszkednie. Ezek relative olcsóak (no nem pár százezer, de néhány millió), és az edzői stáb láthatja úgy, hogy nálunk, esetleg kicsit más szerepben nagyon beválna.

Egyébként szerintem anyagi - cap space - értelemben nem sok különbség lett volna már középtávon sem a PM+most és a TT+építkezés között. Ez stílusbeli döntés volt, nem anyagi.

Gondolj csak bele, hogy TT is harmadéves már, 2014-től - ha őrá épült volna a csapat, akkor - franchise QB fizetést kellett volna neki is adni, ami alsóhangon is 10+ milla lenne nála is. Ezt az idén és jovőre esetleg meglevő és elkölthető +18 milliónál is figyelembe kellett volna venni, hiszen nem elég idén idehozni azt a pár játékost 18 millióért, azokat jövőre és utána is ki kell fizetni, amikor TT fizu emelése is "beüt". Szóval a TT irány se egyszerű nagybevásárlás lett volna, hanem lépésről lépésre való, óvatos vásárolgatás és leépítés. (Hozni azokat akik egy TT csapat stílusába beillenek, és elküldeni azokat, akik nem.) Közben pedig évről évre amennyire csak lehet, jól draftolni, mert ha nincs jó draft, akkor 1-2 éves távlatban megb*szhatja a csapat. A rookie korból kilépő jó játékosok ugyanis milliós szerződéseket akarnak, és nincs csapat, amelyik az összes ilyen játékosát képes megtartani. Kell folyamatosan az utánpótlás, egy sor rookie pénzt kapó, jól játszó, kezdőként bevethető játékos, különben jön az eredményesség csökkenése.peterk2005
 www.profootballbusiness.com/p/a-top-10-szerzodes-posztonkent.html

Ezt ajánlom áttanulmányozni... 😊

DT-ben a top 3 alatt már csak 9- misi a fizu, a CB poszt mondjuk húzós, de oda inkább csak Porter-nél egy kicsit drágább de kevésbé rizikós kellett volna csak, a S viszonylag olcsó és a LB posztok sincsenek nagyon magasan fizetve, de jó MLB-t csak szökőévente találhatsz a piacon, mert azokba minden csapat kapaszkodik, ha tud draftolni egyet...

PM 18 misijéből 2 vagy 3 minőségi (érts posztján top10-15-ös) játékost tudtunk volna hozni + akkor nem jön 2 kezdő TE, akik szintén vittek pénzt a kasszából...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
De van olyan szcenárió (pl. AFC-döntő elvesztése után nagy áron el tudjuk adni Manninget), melyre ex post azt mondanám, hogy hosszú távon jól jártunk a vereséggel; vagy legalábbis nekem több örömöm származik majd a következményekből, mint bánat a kudarcból.burzum
Hidd el, hogy nins olyan nagy ár, amiért ez megérné. Nem csak Manning, de egyetleg játékos sem ér ennyit, se Rodgers, se Brees, se RGIII, senki. Az NFL rendszere éppen arról szól, hogy biszniszelgetni ne lehessen. Itt csak és kizárólag csapat építési és cap menedzselési szempontból éri meg játékost tradelni, ha bizniszelgetni kezdesz (abban az értelemben, hogy az eredmény helyett a játékosok eladásán töröd a fejed), az tuti nagyon hamar a power ranking végére röpíthet.

De azért a játék kedvéért tegyük fel, hogy mégis. Ha Manninget valami csoda folytán valami sikerülne eltradelni akkor az mennyi is lehetne? Mondjuk 2 első kör, és a fizuja megspórolása? Ezzel most brutálisan fölé lőttem az esélyeknek, de ha mégis. Mit nyerne vele a csapat? Lenne két első körös pickje, az egyik valahol ahová a trade hozza, a másik az elvesztett konf döntő miatt leghátul. De nem lenne QB-je a csapatnak, lehetne kezdeni a QB vadászatot. Osweiler? Ő egy projekt QB, zéró sansza van, hogy még 1-2 évig teljesíteni tudjon NFL szinten. Neki még tanulnia kell egy kezdő mögött. Azaz kell egy kezdő QB. Ilyent vagy más csapattól vásárolsz, akik többnyire más csapatnál levő backupok (mint ColB, Cassel, vagy Flynn), vagy pedig a draft legelején húzott top prospektek. Az előbbi bizony elég kockázatos, kétséges a kimenetele, és bizony drága is. Nézd meg Kolb vagy Flynn esetét. Mindkettő hatvanmillás, sok éves szerződéssel éppen a cserepadot koptatja. (Bár Kolb éppen játszott, mert a rookie lesérült előle).
A második - draftolás - opció esetén, meg ha relative kis kockázatú QB-t akarsz, akkor fel kell menni 1/5-ig minimum általában. És akkor oda is adhatod azt a két Manningért kapott első kört minimum. Az 1/1-ről nem is beszélve, mert az megfizethetetlen.

Ér ennyit egy konferencia döntő elvesztése, és egy gyűrű nyerési esélynek a feladása? Tuti, hogy nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
1.) trade esetén nincs caphit, mert a másik csapat átveszi a szerződést ha jól tudom, bár igazából ehhez (se) nem értekBlack_Adder
Ebben gsn igazán a profi, de én úgy tudom, hogy ez függ a trade időpontjától. Offseasonben történő trade esetén nincs cap hit, ebben majdnem biztos vagyok (minden teher átkerül az új csapathoz). De az évközi trade más, ott oszlik a hit. Tavaly ha jól emlékszem pont nálatok, Orton trade-je kapcsán fordult elő, hogy nem volt mindegy a trade-elés dátuma (valami napokon múlott), mert ha egy adot dátum előtt sikerül eltradelni, akkor a (ha jól rémlik) 9 millás caphitjének egy része már az új csapathoz kerül, de ha a dátumot lekésitek, akkor marad az egész cap hit Denverben.

De ezt tényleg gsn tudja pontosan, ő a két lábon járó football business lexikon és szabálykönyv egyben. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egy olyan játékosért akinek már csak 1-2 éve van hátra semmit vagy csak nagyon keveset kapnánk, akkor is ha ő PM. Most nagy volt a licit érte, mert ingyen lehetett megszerezni, de ha tradeblokkon lett volna egy 3. körösnél többet aligha kaptak volna szvsz.

Nézd meg ott van Lloyd. Ő ráadásul még fiatal, de csak 1 év volt a szerződéséből. Hiába volt az egyik legjobb WR, egy 5. kört sikerült begyűjteni érte, mert 1 évre miért is adnának többet...

PM-nek reálisan nézve a mostani szezon után úgy kb 2 produktív éve lehet, ennél többel felelőtlenség lenne számolni. Egy csapatnak, akinek csak a QB hiányzik a sikerhez még így is megérheti a trade, de sokat ők se adnának, mert ilyenből nagyon kevés van, így nem lenne nagy licit rá.
2 első körös az lehetetlen esemény. Egy középső körössel meg nem sokra megyünk, akkor már inkább maradjon, hátha jövőre összejön, ami idén esetleg nem...

szerk:
És peterk is jól írja, h maga a szerződés jellege is ellehetetleníti az egészet...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nekem csak az jut néha eszembe, hogy mi lett volna, ha PM (és mondjuk Vickerson, Mays, Adams) fizetéséből veszünk 3, a posztján ligaelit játékost a DT, MLB, S posztokra. Vagy CB, vagy OL. (Nem tudom, hogy milyen posztokon volt jó FA-felhozatal.)

Egyébként PM drágán eltrade-elése nagy húzás lenne 😊 Nem tudom, hogy reális-e, de nagy lenne, ha kapnánk érte jövő nyáron két első körös cetlit 😀burzum
Ahogy Back_Adder írta, Manning eltradelhetetlen. Nem csak a kora, de a szerződése alapján is, mert jenlenleg 1 éves contractja van, a többi csak opció. Csak akkor lehetne trade-ről szó, ha év végén az opciót aláírnák és utána tradelnénk el. De akkor meg miért írná alá az opciót Manning?

A PM helyetti más posztok erősítése március óta téma, úgyhogy ez elég lerágott csont. 😊 Talán annyit tennék hozzá, hogy 3 ligaelit játékost ennyi pénzből nem lehetett volna hozni. A ligaelit játékosok poszttól függően darabonként 12-18 millába kerülnek. A DT inkább 13-15, az MLB is hasonló, az S talán valamivel olcsóbb (mondjuk 10-12). Szóval az opció inkább az lett volna, hogy PM helyett 2-3-4 minőségi, azonnali kezdő szintű játékost igazolni. Minőségi (de nem elit) játékosból talán 3-4 kijött volna, mert ezeket általában a 6-10 millás környéken meg lehet fizetni. A poszt ill. az adott évi FA helyzet függvénye, hogy 2/3/4 játékos jött volna ki PM árából. Az is egy opció lehetett volna még, hogy se nem elit, se nem minőségi, de kezdő képességű játékosokat veszünk. Ilyenből 4-5 játékost ide lehetett volna hozni, függően attól, hogy milyen idős, stb. Pl. elég sok az olyan játékos, akit elöl draftoltak, azaz ígéret volt, de az első csapatában nem sikerült igazán beilleszkednie. Ezek relative olcsóak (no nem pár százezer, de néhány millió), és az edzői stáb láthatja úgy, hogy nálunk, esetleg kicsit más szerepben nagyon beválna.

Egyébként szerintem anyagi - cap space - értelemben nem sok különbség lett volna már középtávon sem a PM+most és a TT+építkezés között. Ez stílusbeli döntés volt, nem anyagi.

Gondolj csak bele, hogy TT is harmadéves már, 2014-től - ha őrá épült volna a csapat, akkor - franchise QB fizetést kellett volna neki is adni, ami alsóhangon is 10+ milla lenne nála is. Ezt az idén és jovőre esetleg meglevő és elkölthető +18 milliónál is figyelembe kellett volna venni, hiszen nem elég idén idehozni azt a pár játékost 18 millióért, azokat jövőre és utána is ki kell fizetni, amikor TT fizu emelése is "beüt". Szóval a TT irány se egyszerű nagybevásárlás lett volna, hanem lépésről lépésre való, óvatos vásárolgatás és leépítés. (Hozni azokat akik egy TT csapat stílusába beillenek, és elküldeni azokat, akik nem.) Közben pedig évről évre amennyire csak lehet, jól draftolni, mert ha nincs jó draft, akkor 1-2 éves távlatban megb*szhatja a csapat. A rookie korból kilépő jó játékosok ugyanis milliós szerződéseket akarnak, és nincs csapat, amelyik az összes ilyen játékosát képes megtartani. Kell folyamatosan az utánpótlás, egy sor rookie pénzt kapó, jól játszó, kezdőként bevethető játékos, különben jön az eredményesség csökkenése.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
burzum Denver Broncos 152
Egyébként PM drágán eltrade-elése nagy húzás lenne 😊 Nem tudom, hogy reális-e, de nagy lenne, ha kapnánk érte jövő nyáron két első körös cetlit 😀

(Félre ne értsen senki, amíg itt van PM, addig nagyon drukkolok, hogy újra élete formájt mutassa, és nyerjünk SB-t, stb.)burzum
Ha van olyan csapat aki egy 35 vagy hány éves játékosért 2 elsőkörös picket ad: 😂. Reménykedni lehet, de ennyire hülye csapat nem létezik. Peytont nem lehet, nem tudjuk eltrade-elni.
Black_Adder
burzum, azért érzed az ellentmondást te is biztos:
Ha SB-t nyer a Denver semmi ok nincs a trade-ra, ha meg fut PM egy 5-11-es szezont, akkor meg a tradeértéke eléggé gyér lesz.
Megfelelő tradet max akkor lehetne összehozni, ha a Broncos bukná a SB-t, vagy tán az AFC döntőt. Akarod? 😊Sobri Jóska
Az adott meccsen nyilván nem fogok a Broncos ellen drukkolni, mert akkor még nem lehet sejteni sem, hogy egy esetleges (valószínűtlen) trade-nél mit kapnánk.

De van olyan szcenárió (pl. AFC-döntő elvesztése után nagy áron el tudjuk adni Manninget), melyre ex post azt mondanám, hogy hosszú távon jól jártunk a vereséggel; vagy legalábbis nekem több örömöm származik majd a következményekből, mint bánat a kudarcból.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Egyébként PM drágán eltrade-elése nagy húzás lenne 😊 Nem tudom, hogy reális-e, de nagy lenne, ha kapnánk érte jövő nyáron két első körös cetlit 😀

(Félre ne értsen senki, amíg itt van PM, addig nagyon drukkolok, hogy újra élete formájt mutassa, és nyerjünk SB-t, stb.)burzum
Ha van olyan csapat aki egy 35 vagy hány éves játékosért 2 elsőkörös picket ad: 😂. Reménykedni lehet, de ennyire hülye csapat nem létezik. Peytont nem lehet, nem tudjuk eltrade-elni.
Black_Adder
burzum, azért érzed az ellentmondást te is biztos:
Ha SB-t nyer a Denver semmi ok nincs a trade-ra, ha meg fut PM egy 5-11-es szezont, akkor meg a tradeértéke eléggé gyér lesz.
Megfelelő tradet max akkor lehetne összehozni, ha a Broncos bukná a SB-t, vagy tán az AFC döntőt. Akarod? 😊

több mint 11 éve
burzum Denver Broncos 152
Ami pedig a jelen helyzetet illeti. Engem borzasztóan zavar Ramirez játéka. Nagyon kilóg a sorból, az egész offense bármelyik játékosa sokkal jobb a maga posztján.

Kuper visszatérése mikorra várható? Szerintem sokat segítene futásban, de még passzban és elmaradó büntetésekben is.burzum
legkorábban a bye week után. Nem kéne elsietni, nehogy rásérüljön, de Ramireznek tényleg nagyon gyenge meccse volt...Black_Adder
Tegnap azt mondta Fox, hogy megnézik a héten, hogy Kuper tud-e már edzeni. Múlt héten már dolgozott valamennyit a trénerekkel, de a pályán még nem volt...StormST
Valahol 3 hetet olvastam, de most h ezt írod, az nem biztos, h ezen a héten volt.
Egyébként Ramirezről 2,5 sack jött. Szóval megint ott tartunk, h lehet h Walton és Beadles fejlődtek, de depth még mindig nincs. Egyedül Kuper hiányzik, de őt se tudjuk pótolni. És hiába lenne számra több OL a keretben, ha még gyengébb emberekről lenne szó. Mi lesz, ha jön még egy sérülés...
Ráadásul Clady szerződéséből ez az utolsó év, Kuper két ilyen komoly sérülés után nem tudom 100% formában tud-e visszatérni, pedig vitán felül a csapat 2 legjobb OL tagjáról van szó...
Gyülekeznek a fellegek...Black_Adder
Egyértelmű, hogy nincs rendes depth. És a jövő évre nézve is gyülekeznek a fellegek, de azt azért ne felejtsük, hogy a másik három kezdő viszont (elvben) olyan a korban van, amikor évről évre jobb lesz.
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ami pedig a jelen helyzetet illeti. Engem borzasztóan zavar Ramirez játéka. Nagyon kilóg a sorból, az egész offense bármelyik játékosa sokkal jobb a maga posztján.

Kuper visszatérése mikorra várható? Szerintem sokat segítene futásban, de még passzban és elmaradó büntetésekben is.burzum
legkorábban a bye week után. Nem kéne elsietni, nehogy rásérüljön, de Ramireznek tényleg nagyon gyenge meccse volt...Black_Adder
Tegnap azt mondta Fox, hogy megnézik a héten, hogy Kuper tud-e már edzeni. Múlt héten már dolgozott valamennyit a trénerekkel, de a pályán még nem volt...StormST
Valahol 3 hetet olvastam, de most h ezt írod, az nem biztos, h ezen a héten volt.
Egyébként Ramirezről 2,5 sack jött. Szóval megint ott tartunk, h lehet h Walton és Beadles fejlődtek, de depth még mindig nincs. Egyedül Kuper hiányzik, de őt se tudjuk pótolni. És hiába lenne számra több OL a keretben, ha még gyengébb emberekről lenne szó. Mi lesz, ha jön még egy sérülés...
Ráadásul Clady szerződéséből ez az utolsó év, Kuper két ilyen komoly sérülés után nem tudom 100% formában tud-e visszatérni, pedig vitán felül a csapat 2 legjobb OL tagjáról van szó...
Gyülekeznek a fellegek...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nem értem mire gondolsz //és h miért az én nevemben írtad 😛 😊, de
1.) trade esetén nincs caphit, mert a másik csapat átveszi a szerződést ha jól tudom, bár igazából ehhez (se) nem értek
2.) Manning cut után pontosan 0 azaz nulla caphit lenne. Szerződésében 18 misi a garantált amit már megkapott, az offseasonban bármikor büntetlenül cutolhatjuk. Szóval ha már úgy is lett szidva a vezetés vegyük észre, h olyan biztonságos szerződést közöttünk PM-mel, amilyen még a ligában nem nagyon volt. Manning nyaka és életkora miatt szükség is volt rá. Egyébként PM is alá írta, szóval nem csak levezetni és pénzt keresni akar, van még olyan ujja, amin nincs gyűrű, ezt a helyzetet szeretné megszüntetni... Kérdés persze h sikerül-e neki velünk, vagy ékszerboltba kell mennie...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Nekem csak az jut néha eszembe, hogy mi lett volna, ha PM (és mondjuk Vickerson, Mays, Adams) fizetéséből veszünk 3, a posztján ligaelit játékost a DT, MLB, S posztokra. Vagy CB, vagy OL. (Nem tudom, hogy milyen posztokon volt jó FA-felhozatal.)

Egyébként PM drágán eltrade-elése nagy húzás lenne 😊 Nem tudom, hogy reális-e, de nagy lenne, ha kapnánk érte jövő nyáron két első körös cetlit 😀

burzum
meg a cap hit is nagy lenne utána 😀Black_Adder

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Ami pedig a jelen helyzetet illeti. Engem borzasztóan zavar Ramirez játéka. Nagyon kilóg a sorból, az egész offense bármelyik játékosa sokkal jobb a maga posztján.

Kuper visszatérése mikorra várható? Szerintem sokat segítene futásban, de még passzban és elmaradó büntetésekben is.burzum
legkorábban a bye week után. Nem kéne elsietni, nehogy rásérüljön, de Ramireznek tényleg nagyon gyenge meccse volt...Black_Adder
Tegnap azt mondta Fox, hogy megnézik a héten, hogy Kuper tud-e már edzeni. Múlt héten már dolgozott valamennyit a trénerekkel, de a pályán még nem volt...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nekem csak az jut néha eszembe, hogy mi lett volna, ha PM (és mondjuk Vickerson, Mays, Adams) fizetéséből veszünk 3, a posztján ligaelit játékost a DT, MLB, S posztokra. Vagy CB, vagy OL. (Nem tudom, hogy milyen posztokon volt jó FA-felhozatal.)

Egyébként PM drágán eltrade-elése nagy húzás lenne 😊 Nem tudom, hogy reális-e, de nagy lenne, ha kapnánk érte jövő nyáron két első körös cetlit 😀

(Félre ne értsen senki, amíg itt van PM, addig nagyon drukkolok, hogy újra élete formájt mutassa, és nyerjünk SB-t, stb.)burzum
Ha van olyan csapat aki egy 35 vagy hány éves játékosért 2 elsőkörös picket ad: 😂. Reménykedni lehet, de ennyire hülye csapat nem létezik. Peytont nem lehet, nem tudjuk eltrade-elni.

Adams kellett a secondary-be kell oda a rutin Dawk helyére, és egyáltalán nem drága, ilyen pénzért sokkal jobbat nem találsz.
Vickerson kib...ott olcsón írt alá. Belement a paycutba így most csere fizetésért játszik a kezdőben egyébként nem is rosszul. Most például ő force-olta a fumble-t, ami meccsfordító is lehetett volna. Egyike a legstabilabb játékosainknak, aki mögött nem sokan vannak a DC-n...
Mays drága és szar. A következő drafton már tényleg kell egy 1. körös MLB.
Manning idejövetlekor szvsz írtam is, h nem Manning vs Tebow hanem Manning vs Tebow+Bunkley+mégvalaki az összehasonlítás. Nem tudom mennyiért írt alá Samuel, de ő pl upgrade lehetne. Ha meg Bunkley sem, akkor helyette is lehet vki más, hasonló kaliberű játékos....

FA első 2 hetéről lemaradtunk, drafton 2 naggyon gyenge vállalhatatlan választással elmulasztottuk a lehetőséget h azonnal bevethető játékosokat húzzunk (Wolfe-n kívül), szóval lehetne ez jobb Manninggel együtt is. Jövőre még felépíthetünk egy SB kaliber csapatot, de nekem már a tököm ki van azzal, h mindig jövőre várjunk.

Egyébként állítólag Xanders azért ment el, mert ő ellenezte azt amit a draft első két napján csináltunk, de nem lett meghallgatva. Érdekes. 3. nap már jobban sikerült, megint találtunk jó FA-kat, de a draft első köre az ami igazán számít. Wofleval egyébként elégedett vagyok, de oswi és hillman... Elway nyilván megakarta találni a saját játékszereit, akik majd x év után meghatározók lehetnek, de ne akkor tegye, amikor boom or bust mindent fel tesz egy lapra... Első évében tetszett amit csinál, ez most szerintem hiba volt...
Lehet még PO lehet még SB, de ez akkor is hiba volt, mert pl. oswi egészen biztosan nem lesz aktív részese ezeknek... Projekt QB-t pedig minden évben lehet húzni, erre nincs magyarázat...

Egyébként ugyanott tartunk mint tavaly, kell egy mlb, egy cb és egy dt. Ha ezt nézzük semmi előrelépés tavalyhoz képest, és ez baj, így nem épül a csapat.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear