Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 9 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 489 — Bears & Illinois fan
Még egyszer gratula és azt ugye tudjátok, hogy 2000 óta másodszor értétek el a 8 győzelmet (2011-ben), abból pedig PO lett........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Lehet hogy rosszul olvastam akkor bocs:
Az aktív jatekosok közül tuti megatron vezet a thanksgiving Touchdownok tekintetében.
De az all time statban ha jol tudom negyedik ötödik a 8 TDvel.
A harmadik 10 vagy 12vel Barry Sanders.
Az elso pedig 14 TDvel Emmit Smith.topmodell
And with that catch, Calvin Johnson has eight career touchdowns on Thanksgiving, the most in NFL history.
Én ezt találtam.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Tetszik hogy nem estel túlzásba. Az amerikai sajtó imád mindi túlzásba esni. Egy hete a rádióban arról volt szó hogy megatron milyen rossz. Most gondolom majd arról szól a fáma, hogy ő a legjobb 😊
Az egesz amerikai médiában vicc ez a túlzásba esés. Mindent túl hypolnak.

Ez a 10 nap szinte olyan mit ha bye weekről jönnénk. Bízom a felépülésekben és a jó felkészültségben a következőeccsre.



Lehet hogy rosszul olvastam akkor bocs:
Az aktív jatekosok közül tuti megatron vezet a thanksgiving Touchdownok tekintetében.
De az all time statban ha jol tudom negyedik ötödik a 8 TDvel.
A harmadik 10 vagy 12vel Barry Sanders.
Az elso pedig 14 TDvel Emmit Smith.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
One Team, One Go, One Mission Jim Caldwell


Are you ready for some field goals?
Hát valami ilyesféle bizakodással vágtak neki a drukkerek a meccsnek, volt is rá okunk hisz az előző két mérkőzésen gyalázatos teljesítményt nyújtott a csapat. Persze azt mondják az okosok, hogy a szezon lényegi része Hálaadáskor kezdődik meg hogy decemberben kell igazán jól játszani de általában mi addigra már rég a draftról meg az offseason várható eseményeiről szoktunk vitázni.
Ez a meccs is úgy kezdődött, hogy nem lesz sok örömünk benne. Szerencsére a mackókból hamar kifogyott a szufla és érvényesült a papírforma amiben hatalmas segítséget nyújtott a Bears nemlétező védelme. Sokan azt várják gondolom, hogy majd örömködni fogok, de kedves Hölgyeim és Uraim ez még csak a négylépcsős út első lépése volt. Mint mondottam korábban még három kell.
A helyszínen 64175 néző tekintette meg a 75. Lions Hálaadás napi meccset, de nézzük mit láttam én a fotelben ülve avagy érkezzen a heti okoskodás az "Ahogy Bazza látta".
Meg lehetne azért szokni ezt a csütörtök fél7-es meccsnézést nem? 😊

A nap hőse:

Rengeteg jó teljesítményt lehet kiemelni a meccsről, meg is említenék párat.
Kezdeném az új kiskedvencemmel Golden "Showtime" Tate-el aki 2006 óta az első olyan elkapó a csapatnál aki elérte az 1000 yardot egy szezonban, természetesen Megatronon kívül. Akkor Roy Williams és Mike Furrey lépték át ezt a határt.
Vagy ott van Joique Bell aki két TD-t futott emellett pedig 91 yardot termelt ami szezoncsúcs a Lions RB-k között. Máshol ez persze egy átlagos vasárnapi teljesítmény, de ugye nálunk a kicsit is meg kell becsülni.
A védelem sem zárt rossz napot a kezdeti két balegyenes után amit Jeffery vitt be az első negyedben. Slay (aki leginkább Marshall-on védekezett) amellett, hogy a csapat egyik legjobban szerelő játékosa volt mindösszesen 4 elkapást és 29 yardot engedélyezett, volt egy levédekezett passza és Glover Quin kezébe is ütött egy labdát. Ez az INT amúgy Quin esetében szezoncsúcsot jelentett, ez volt neki idén a 4. lehalászott labdája.
Beszélni kell még a védelem egyik nagy hőséről, Ziggy Ansah-ról aki összesen 10szer siettette sokunk kedvencét Jay Cutlert.
A futás elleni védekezésre nehéz szavakat találni. Bár a Bears eleve feladta ezt a lehetőséget, de azért Matt Fortet 6yardon (5 kísérletből) tartani hatalmas dolog. Az egész szezonban az ellenfél kezdő futóit 41,5 yardon tartottuk, lenyűgöző.
A sok szenzációs alakítás közül én mégis Matt Stafford-ot választottam a mérkőzés hősének.
Rengetegen a nyakába varrták az elmúlt hetek/hónapok gyengélkedését. Most megmutatta, hogy milyen az amikor egy sokkal jobban felrajzolt támadójáték, egy gyengébb védelem és egy viszonylag jobban muzsikáló támadófal egyszerre van jelen egy mérkőzésen.
Az első félidőben passzolt 275 yard a második legtöbb amit az első félidőkben teljesített (a tavalyi Steelers elleni 327 a legjobb).
A 75.4-es "completion percentage" is második legjobb a karrierjében (itt a Titans elleni 2012-es 78,6 a nyerő).
Az összesen elért 34/45, 390 yards és két touchdown is megsüvegelendő produkció.
Amivel engem leginkább megvett az, hogy végre újra vezér volt a pályán, remekül osztotta el a labdákat (9 különböző célpontot talált meg) mindezt limitált futójáték és egy közepest talán elérő (nálunk az idén már jónak mondható) támadófal mellett. Sugárzott belőle az önbizalom, néha lehetetlen helyekre lézerezte be a labdát.
Matthew Stafford's QB ratings:
In Wins: 94.6
In Losses: 66.1
Home: 92.8
Away: 77.4
Most két hazai mérkőzés következik, reméljük marad ez a 90 feletti adat.

A nap hülyéje:

Egy mackóverés után senkit nem szívesen marasztal el az emberfia. Mégis van egy olyan teljesítmény ami már hetek (év eleje) óta elég zavaró a számomra. Amilyen jól indult nálunk Jeremy Ross visszahordó karrierje olyan gyorsan kezdett el idén leromlani. A kickoff-oknál általában a lehető legrosszabb ütemben indul vissza,15 yardnál nem is jut sokszor messzebb. A labdabiztonsága is csökkent (a Bears ellen is összehozott egy fumble-t amit szerencsére vissza tudott szerezni) és kivesztek a játékából a korábban megcsodált big play-ek.
Mindemellett mint a csapat első számú slot elkapója is többet tehetne a csapatért mint a heti egy elkapás. Kíváncsi leszek, hogy aktiváljuk e még idén TJ Jonest (mégegy ex Notre Dame elkapó Tate mellett) és ha igen akkor veszélybe kerül e Ross pozíciója. Sajnos Ryan Broyles valamiért nem Lombardi kedvence így Jones aktiválása akár az ő roster helyébe is kerülhetne.

A nap meglepetésembere:

Ha kellett volna egy dolgot mondanom meccs előtt amire biztos nem kerül sor akkor a három legvalószínűbben biztos ott lett volna, hogy Andre Fluellen földre viszi Jay Cutlert.
Pedig megtörtént. Fluellen barátunk 2010 óta nem élhette át a sack-elés örömét, meg is adta a módját a dolognak. Willie Young horgászós mozdulatsorát választotta, gondolom nem cukkolásból a régi havernak.

Amúgy ezzel a földre teremtéssel egy igen hosszú csendet tört meg a csapatnál. 10 negyed és 4 snap óta nem csinált sack-et a Lions védelme.

Kedvenc play:

Az éles szemű olvasók bizonyára kiszúrták, hogy Megatron remek produktuma kimaradt a legjobbak közül. Ez nem véletlen, hisz neki egy teljes részt akartam hagyni. Leginkább azért mert kicsit a külföldi média nyomására nekem is megingott benne a bizalmam.

"Megatron isn't even good anymore"
"He's old"
"Always drops passes"
"Always injured"
Ezt olvashattuk egyre több helyen mostanában, szerencsére Calvin a szokásos módján válaszolt a jogtalan kritikákra.
Calvin Johnson just became the fastest receiver in NFL history to 10,000 yards.
A kedvenc play pedig az első TD elkapása ahol a három újonc DB-nek (Hurst,Fuller és Vereen) bemutatta, hogy mi vár rájuk a következő években
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Highlight_A_Mega_Thanksgiving_Grab/83f1e4cf-d239-4084-b182-842973822fac
Calvin Johnson in the slot vs. Demontre Hurst? Matt Stafford says thank you.

Második TD elkapásával összesen 8-ra növelte a Hálaadás napi TD-jeinek számát, amivel vezeti az örökranglistát.
A mérkőzés után pedig a jelenleg sérült Charles "Peanut" Tillman-al cseréltek mezt, Johnson egy dedikált mezt adott az év végén alighanem visszavonuló CB-nek akivel korábban hatalmas csatákat vívtak.


Amin jót nevettünk:
Stafford a "medveölő":


Illetve egy Hálaadás napi "köszöntés" meccs előtt twitteren:
I am not thankful for Joe Lombardi.
A nap képe:
A Fuller szülők:

és a testvérek:

És egy kép 1968-ból, Hálaadás napi meccs az Eagles ellen:



Újoncfigyelő:

A csapat egyértelmű álláspontot képvisel Ebron szerepeltetése ügyében, leginkább elkapóként számolnak vele. Stafford négyszer vette célba amiből 3 elkapás és 23 yard lett. Egy remek gátugró mozdulatot is láthattunk tőle, idén már nem először.
Swanson végigjátszotta a mérkőzést RG poszton. Továbbra sem meggyőző a teljesítménye, de ez a tanulóév remek felkészítés a 2015-ös szezonra amikor már kezdőként számol vele a stáb nemcsak sérülés esetén kap majd szerepet. A mackók ellen amúgy egy ütést kapott róla az irányítónk, de a futásblokkolásban megint gyengén szerepelt.
Kyle Van Noy összesen öt defensive snap-et töltött a pályán azt is mind a második félidőben. Ez annak is köszönhető, hogy a csapat összesen 18 alkalommal állt fel 4-3as alapfelállásban a Bears ellen. 19 ST játékban is szerepelt, a statisztikai lapokra nem került fel.
Caraun Reid elég kevés szerepet kapott, mivel a csapat elég sokszor vetette be Jason Jones-t és Darryl Tapp-et DT poszton. Neki ez leginkább egy tanulóév ahol nagyon sokmindent elleshet Suh-tól és társaitól.
Cornelius Lucas először szerepelt kezdőként az NFL-ben amit mindjárt az eddigi legjobb teljesítményével hálált meg. Nagyon jól féken tartotta Jared Allent, összesen egy irányító siettetést jegyezhettünk róla. Neki is rengeteget kell még tanulnia, de ez végre valami fény volt az alagút végén.


Slowlights:


És hogyan búcsúzhatnék az írás végén? Talán úgy ahogy a Lions drukkerek búcsúztatták a Bears csapatát:
"Na, na, na, na, na, hey, hey, goodbye!"

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 espn.go.com/nfl/playoffs/machine
Amúgy itt van egy playoff kalkulátor, csak be kell jelölni, hogy kik nyerik az adott meccseket szerintetek.
Nekem akárhogy nézem az jön ki, hogy 11 győzelem kell és az is csak az 5.-6. helyre elég.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én továbbra is azt mondom, hogy 10 győzelem nem elég.

Reiff és Bush játszhat a Tampa ellen, Warford talán a vikingek ellen, Fairley a rájátszásra.

Remélem ez a meccs kihoz minket a gödörből.Bazzani
Grat! Örülök, hogy rajtunk keresztül sikerült kimászni a gödörből.... 😊csi77
Köszi szépen.
Most még annyi kérésem lenne, hogy picsázzátok el a Dallast. 😊

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Akkor a teljesség kedvéért:

M. Forte 5 6 1.2 az átlag
K.Carey 2 8 4 az átlag
J.Cutler 1 -1 -1 az átlag

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Javítanám magam. Megnéztem a statisztikai lapot: 13 yardot sikerült futni a Bearsnek ellenünk!

Remélem idegenben is tudunk győzni ellenük, mert nagy szükség lesz rá!topmodell
Nem mintha sokat számítana, de mindezt 7 futásból, meg 1 térdelésből. 2-es átlag a térdelés nélkül, nagyjából meccs előtt ezt saccoltam.
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Javítanám magam. Megnéztem a statisztikai lapot: 13 yardot sikerült futni a Bearsnek ellenünk!

Remélem idegenben is tudunk győzni ellenük, mert nagy szükség lesz rá!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 489 — Bears & Illinois fan
Én továbbra is azt mondom, hogy 10 győzelem nem elég.

Reiff és Bush játszhat a Tampa ellen, Warford talán a vikingek ellen, Fairley a rájátszásra.

Remélem ez a meccs kihoz minket a gödörből.Bazzani
Grat! Örülök, hogy rajtunk keresztül sikerült kimászni a gödörből.... 😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Holnap Újpest meccs után megírom, estére kinn lesz.
Az anyagot már kigyűjtöttem hozzá. 😊

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Nagy varom az ahogy Bazza látta részt. Igaz most sok ido van a következő meccsig, de talán most egy pozitív lelkesítő hangvételű írást kapunk! 😊

Persze a helyen kell kezelni ezt a győzelmet mert ettől még nem lett jó az offensünk. De a tegnapi produkció eltakarta a hibáinkat.


Az meg van hogy a Bears 2011 week 3 óta nem futott ilyen keveset egy meccsen. Nem akarok hülyeséget írni, de talán 30 Yard környékén tartottuk őket!!!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
A büdösfejűek beleeshetnének a gödrünkbe...MacPhisto
Elso lépésnek:
Nagyon bízom a hazafiakban, hogy vasárnap móresre tanítják a sajtfejűeket.
Aztán johet a többi sorba. Bár az tény hogy számukra ez az utolso nehez meccs. A többi mind konnyebb.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Ez a nem mind1:
@Justin_Rogers: PFF credits Ansah with 10 (!!!) QB hurries yesterday and 12 overall pressures. That's unbelievable.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 764 — Detroit vs. everybody
A büdösfejűek beleeshetnének a gödrünkbe...

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én továbbra is azt mondom, hogy 10 győzelem nem elég.

Reiff és Bush játszhat a Tampa ellen, Warford talán a vikingek ellen, Fairley a rájátszásra.

Remélem ez a meccs kihoz minket a gödörből.

több mint 9 éve
Blevi 8 244 — Lions & Cowboys fan
Nem is a kalkuláció miatt írtam. Abban a szerencsés helyzetben van a csapat hogy egyetlen "in the hunt" csappattal sem játszunk és adott esetben saját kezünkben van a sorsunk és szerencsés esetben a Lambeaun a NORTH-ért játszik két biztos PO-s csapat.
több mint 9 éve
Blevi 8 244 — Lions & Cowboys fan
Cowboys topicból.

Cardinals (9-2): KC, Rams, Seahwks, 49ers
Eagles (9-3): Seahawks, Cowboys, Redskins, Giants
GB (8-3): Pats, Falcons, Bills, Buccaners, Lions
Lions (8-4): Buccaners, Vikings, Bears, GB
Seahawks (8-4): Eagles, 49ers, Cardinals, Rams
Cowboys (8-4): Bears, Eagles, Colts, Redskins
49ers (7-5): Raiders, Seahawks, Chargers, Cardinals

Szerintem jó poziban vagyunk. Van 3 must win meccsünk relatív könnyebb „kötelező” jellegű győzelmek, amivel mostanában azért hadilábon állunk. 11-4el jó lenne a Lembaura menni…
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Igy kell ezt csinalni! 😉
Grat!
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
116-os qb rating. Gyanítom ez messze a legjobb idén 😊))

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Jééééé!
Tudunk támadni!Hege
A Bears secondary ellen.
(Ezt azért tegyük hozzá)

De jó volt végre egy olyan meccset latni ahol Stafford és z offense jónak tűnt.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nemm számoltam még utána.
Mi nyerjünk még hármat, akkor baj nem lehet.

több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Még 3 kell.
Gyerünk tovább!Bazzani
Philly-Dallason kinek a veresége jönne jobban nektek?
több mint 9 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
17 pont, szóval a tippem bejött. Nem számítottam Allen sackjére, ez lehetett a probléma, különben a Bears jó volt az általam saccolt 10 pontra. Tükörsima meccs volt.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Még 3 kell.
Gyerünk tovább!