Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan


Kérlek segítsetek egy kis szabály magyarázattal.
Ha 5 yardon belül a WR és a CB szemtől szemben "hadakozhatnak" kézzel, akkor hol van a határ, hogy az def vagy off pass interference?
MErt ebron esetét off pass interferencenek fújták. Pedig én úgy láttam kézzel dolgoznak, aztán Staff passza előtt a CB hátraesik... és 5 yardon belül is van!
Hogy szól a szabály? illetve hogyan működik a gyakorlatban?!
(bocs az alapvető értetlenkedésért)

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Ajánlom figyelmetekbe:

 www.prideofdetroit.com/2014/11/21/7254151/detroit-lions-new-england-patriots-game-plan-weaknesses

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
És egy városi legenda szerint a Lions 0-16os csapat ilyenkor összeül és pezsgőt bont, hogy ők maradtak az egyetlenek 😊

Persze gratulálok a Raidersnek!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Jason Jones családi okok miatt kihagyta az edzést, és hétvégén se biztos a játéka.

Fauria 4 azaz 4 snapet volt fent a pályán. lett volna inkább inaktív.

Nem Van Noy-é volt a hosszú visszahordásnál múlthéten a tackle?

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
I'm dead serious, I want Joe Lombardi gone.random Lions drukker

Nehéz helyzetben vagyok. Nagyon ritka, hogy ennyire kevés gondolatom van egy Lions meccsről.
Egy olyan meccset buktunk el amit előre is vereségnek könyveltem el, de mégis nehezebben emésztem meg mint hittem. Hogy miért? Talán azért mert most bizonyosodott be, hogy a támadósorunk teljesen alkalmatlan egy komoly csapat elleni éles PO meccsre. Persze lehet áltatni magunkat, meg Pats elleni győzelemről beszélni de a valóság az teljesen más.
Nézzük mi jutott mégis eszembe, jöhet az eheti "Ahogy Bazza látta":

A nap hőse:

A védelem a korán bekapott pofonok ellenére remekül küzdötte végig a "12 menetet". Rájuk el tudom mondani, hogy állva haltak meg. A támadók viszont letolt gatyával várták a behatolást. Meglepő de ma mégis közülük választottam valakit. Joique Bell volt az egyetlen aki értékelhető teljesítményt nyújtott az offense-ben.
The silver lining is Joique Bell. He was the only one on offense who came to play.
Aki szokta olvasgatni a soraimat az bizonyára tudja, hogy nagy rajongója vagyok a srácnak. Az én szememben ő egy "mini" Marshawn Lynch. A yardjait általában nem a fal fantasztikus produkciójának hanem a saját testi erejének és állhatatos játékának köszönheti. Bátran belemegy az ütközésekbe, sokszor több védő sem tudja ledönteni.
He's a reckless runner, he's got power, he's deceptively elusive, and I think he does a good job. He wants the ball in his hands and he's been able to make some great runs and make some tough catches when he's had to.Jim Caldwell
Mára eljutottunk oda, hogy jobban örülök ha ő játszik mint az idény egyik legnagyobb csalódása Reggie Bush.
A Cardinals elleni meccsen 85 futott és 30 elkapott yardig jutott. Legjobb futása 33 yard volt, ami a leghosszabb labdacipelés volt idén a csapatnál és a második legnagyobb Bell egész karrierjében.

A nap hülyéje:

Terrible. Play. Call.
Ez a rövid és velős vélemény mindent elmond Joe Lombardi vasárnapi produkciójáról. Korábban azt írtam, hogy a sérülések és a kevés meccs miatt nehéz ítéletet mondani Lombardi eddigi munkájáról. Most jött el az a pillanat amikor bátran ki merem jelenteni, hogy nem alkalmas a feladatra. Most sokan azt gondolhatják, hogy korai még ítéletet mondani. Nekünk most igazából egy dolog van amiből roppant kevés van, az időből. Valamelyik nap olvastam a Bears topikban egy remek gondolatot miszerint a szurkolónak a legfontosabb a remény. Nekünk nem reményre van szükségünk hanem győzelmekre, mert nekünk ez az a szezon amikor marhára meg kell mutatni a tökeinket. Miért? Mert ez a védelem a nyáron a darabjaira hullhat, mert a mackók és a vikingek nem lesznek mégegyszer (egyszerre) ilyen gyengék, mert 7 győzelemmel állunk és innen meg lehet csinálni.
Ezért bosszantó, hogy a támadók koordinátora jelenleg úgy fest a vonal mellett mint egy kiscsávó aki meglépett New Orleans-ból a csapat 1998-as playbookjával és most abból próbál ötleteket meríteni és nem érti, hogy ez miért nem működik. Amikor ideérkezett a csapathoz (eredetileg amúgy a jelenlegi Dolphins OC-t Bill Lazort akartuk megszerezni) a csapból is az folyt, hogy mekkora agy és mekkora újításokat fogunk majd látni. Azonban a Giants meccset leszámítva ez eddig egy hatalmas nagy nulla. (A táblára felrakott pontok az első meccs óta: 7, 19, 24, 17, 14, 27, 22, 20, 6 és ezekben persze vannak a védelem által szerzett pontok is.) Belegondolni is rossz, hogy ez mire volna elég ha nem a liga legjobb védelme mentené meg rendszeresen a csapat seggét.
Folyamatos leépülést látok főleg a támadófal és a futójáték áll romokban:
Only Kaepernick and Newton have been sacked more than Stafford. 32 for those guys and 31 for Stafford.
The Lions rank 30th in the league in rushing yardage at 79.8 per game.

Rátérve a hétvégi mérkőzésre arról is van pár észrevételem.
Az egész meccsen egy azaz egy pontszerző drive-ot sikerült összerakni, ahol is az ellen 35 yardosáig sikerült menetelni. (A másik pontszerzés Vaughn INT-e után született.) Önerőből egy alkalommal sem jutottak el az Arizona vörös zónájába (drive-ok zárása: saját 28, ellen 40, saját 29, ellen 40, saját 44, saját 45, ellen 47, saját 22).
Egy újabb remek adat:
Lions went without a TD for the first time in a game since a 20-6 loss to San Francisco on Dec. 27, 2009.
A legszembetűnőbb, hogy mennyire elvesztette a fonalat Megatron visszatérése óta. Nem lett rosszabb a játék csak még a korábbinál is kiszámíthatóbb. Háromféle passzjátékot kell megfogni ellenünk azóta. Gyors slant passz Johnson-nak, RB screen és 10 yardon belüli passz Ebron-nak. Ha ezeket le tudja védekezni egy defense akkor halottak vagyunk. Ilyenkor következik végső esetben a "dobd fel Megatronnak bármi is lesz" nevű játék amit még Linehan vésett fel az edzői szoba falára.
Vérlázító, hogy egy bombaformában lévő Golden Tate felé mindösszesen 2 passz megy (mindkettő az első félidőben), mikor rendszeresen üresre játszotta magát. A Calvin Johnsont jól helyettesítő Fuller labdát sem kap, de az idén több nagy játékot bemutató Jeremy Ross sem büszkélkedhet túlságosan az egyszem elkapásával. (Összesen 6 játékos felé ment labda: Megatron 12, Tate 2, Bell 5, Riddick 6!!!, Ebron 4, Ross 1) Amúgy nehéz úgy játszani ezt a játékot ha a 3.kísérletre átlagosan 8,9 yardot kell haladni...
Caldwell persze teljesen elégedett Lombardi playhívásaival és az ellenfél remek védelmének tulajdonítja a csúfos produkciót. Kérdem én, hogy a playoffban majd rosszabb defense-ekkel fogunk találkozni? Megsúgom nem.

Egy szurkolói kritika az OC felé:
The only person worse at their job than Joe Lombardi is Jerome Boger.
Látva a bírók teljesítményét ezek elég kemény (de jogos) szavak.
Belegondolni sem merek, hogy ezzel a produkcióval mi vár ránk a pontokat ipari mennyiségben termelő Pats otthonában.

A nap meglepetésembere:

Josh Bynes már szerepelt korábban ebben a rovatban, de akkor még nem gondoltam, hogy az év ezen szakaszában ilyen jelentős szerep hárul majd rá a védelemben. Sajnos Tahir Whitehead egyre használhatatlanabb a passzok levédekezése terén, ezért ez a feladat leginkább Bynes-ra vár. Ezt a hétvégén egy remek INT-el hálálta meg ami amúgy karrierje első ilyen labdaszerzése volt.
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Highlight_Bynes_intercepts_Stanton/71a065f6-25e5-4952-8052-1573ca5507da

Kedvenc play:

 www.detroitlions.com/media-center/videos/Highlight-Bell-catches-a-screen-pass-for-21-yards/8951244a-49a9-43a8-a1a1-63b9d71683d5
Egy remek játék arra, hogy miként szabaduljon ki egy csapat a szorult helyzetből. Egy a sok RB screenből ami tényleg sikerült...

Amin jót nevettünk:
Rövid összefoglalás a bírók tevékenységéről:

Amin már nem annyira nevettünk:
How Jerome Boger's officiating crew still gets to call games is the biggest mystery in the NFL.

A nap képe:

Matthew Stafford has passed 20,000 yards in his career. Fastest in NFL history (71 games)

Na jó kaptok valami szebbet is:


Újoncfigyelő:
Eric Ebron múltheti sérülése után 33 snap-et játszott amiben 4 passzból 22 yardnyi elkapást jegyzett. Feltűnően rosszul dolgozott a passzblokkolásoknál. Van Noy kicsit több játékidőt kapott mint múlt héten (7DEF és 17ST snap), megcsinálta első nagy játékát egy remek TFL formájában ahol Ellington volt a szenvedő alany. Swanson végigjátszotta a meccset RG poszton és csupán egy irányító siettetést jegyezhettünk fel nála, bár a PFF nagyon rosszra értékelte a játékát (-4,2) a gyenge run blocking miatt. Cornelius Lucas 15 játékban volt fenn Waddle mostmár menetrendszerűnek mondható sérülése miatt, míg Caraun Reid csupán 4szer tűnt fel a védelemben.

több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Ihedigbora Tom Bradyvel kapcsolatban a legnagyobb benyomást a haja tettte és nem az hogy kiégett.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 527

choose life
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Ismerős érzés.
De ettől függetlenül nem fogjuk elszurni. 10-6 elég iden.
Es még harmat csak megfogunk nyerni. Erre ez a vedelem siman kepes!
Viks, Bears, Tampa... Vannak azert nyerhető meccsek.
Az "utemtervben" nálam a vasarnap is vereség.
De ez nem számít.
Mindig a következő meccsre kell koncentrálni.
Hatha minden összejön és csodát teszünk.
A csoportot úgyis húzza a Packers. Nagyon belendultek.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Igazi old school Lions drukker hétfő. Gyűlölöd a bírókat, pokolba kívánod az OC-t, fáradt vagy és csalódott, sokadszor nézel rá a draft időpontjára.
Drága barátaim ez a jövő héten még rosszabb lesz amikor a Pats porig aláz minket.
Képesek vagyunk 7-2-ről pofára esni? Szerintem igen.
Detroit Lions én így szeretlek.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Mindig is "szimpatikus" volt ez a pösze (valószínűleg spanyol ajkú) főbíró. Eddig azt mondtam hogy metroszexualis de mostantól simán lebuzizom!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Soha de soha az életben nem gondoltam volna, hogy visszasírjuk Linehant. De Lombardi egy komplett idióta.
Amióta visszatért Megatron teljesen elvesztette a fonalat.
Nem dobat Tate-re a második félidőben amikor az elsőben 2 elkapásból 41 yardot csinál?
Úristen.
Nyomorultul el fog minket verni a Pats is ezzel a játékkal.

több mint 9 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 764 — Detroit vs. everybody
Na meg a visszafújt puntvisszahordás. Tetves kibaszott bírók.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

Nem 1st down.


1st down.

Köszönjük.
Nem érdemeltünk győzelmet mert Lombardi szánalmas de ne így kapjunk ki.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Elfelejtettem tippelni.
6 pontos vereséget tippelek, de én leszek a legboldogabb ha nem jön be 😉

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Inactive for the #Lions today are: Bush, Pettigrew, Fairley, Warford, Moore, Webster and Broyles.valakis
Tudnám, hogy Pettigrew miért inaktív. Egész héten fullban edzett.

több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Inactive for the #Lions today are: Bush, Pettigrew, Fairley, Warford, Moore, Webster and Broyles.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
silent7939 Arizona Cardinals Clemson Tigers 4 928 — Látens Jags fan... :)
Topmodell!
Majdnem elmaradt!
Kikapunk 4-el.
Matt 2INT és 5sack.
Ellington és Brown ketten 3TD.Bazzani
Ezzel kis is egyeznék 😀
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Topmodell!
Majdnem elmaradt!
Kikapunk 4-el.
Matt 2INT és 5sack.
Ellington és Brown ketten 3TD.

több mint 9 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Kiváló elemzés a Lions hétvégi INT-jéről a Phins ellen.

 jimlightfootball.com/2014/11/15/detroit-lions-all-22-breakdown-zero-blitz-bluff/
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Bentley az összes szezonjában IR-en végezte és szélen használhatatlan. Lawson is inkább nickel corner. Wade-ről semmit sem tudok.
Egyik sem megoldás Mathis posztjára.

több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Bazzani
IR-en van két CB Nevin Lawson aki idei negyedik körös játékos, illetve Bentley. Lawson elképzelhető hogy felnő jövőre a feladathoz? (persze azt feltételezem hogy azért felépül és tud játszani)
Ps-ben is van egy corner Trevin Wade személyében.

Nem edzettek ma: Bush, Fairley és Warford. Ihedigbo is edzett, a hát sérülését elvileg alvás közben szedte össze.

Amiről nem esett szó múlthéten hogy az AFC csapatok ellen játszott hazai meccsek hogy végződtek a közelmúltban (szerencsére ez megszakadt):
2012 Hou-Det Jim Schwartz féle piros zászló, Vanden Bosch féle elejtett int a hosszabításban, amivel begyalogolhatott volna td-re, és a végén fg-vel nyert a Hou.
Ind-Det Katasztrofális utolsó 2 perc (egy felesleges Suh féle unnecessary roughness-sel az utolsó driveban) Amikor vagy 6 játékos nézte ahogy Luck Averynak passzol, 1:07-el a vége előtt laptuk a tdt (two minuten belül 2-őt).
2013 Cin-Det Martin élete kb legrosszabb puntját rúgta vagy 20 yardot és 0:26-al a vége előtt Nugent nem hibázott.
Bal-Det 1:43-al a vége előtt rúgta Tucker a 61-es fgt.
2014 Buf-Det Itt is 0:17-el a vége előtt rúgtak nekünk fgt.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Crazy stat. Stafford threw for 5,038 yards in 2011. His 9-game total this year and in '11 are almost identical: 2,496 ('14) and 2,508 ('11).

Matthew Stafford's passer rating when trailing inside 4 minutes this season: 144.8.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Újra itt a péntek, újra itt a Kérdezz felelek immáron a 3.résszel, reméljük nem csak a magunk örömére.

Bazza kérdez tüsi91 válaszol:

Mostanában egyre gyakrabban merül fel az, hogy a Raiders Los Angelesbe költözne, ezáltal pedig több csapat új csoportba kerülne. Mai kérdésemet ez a dolog inspirálta, amit három részre bontanék.
Először is egy játékra kérnélek fel. Ha másik csoportba tehetnéd át a Bearst (szigorúan csak egy olyan csapat helyére aki jelenleg csoportutolsó) akkor hová tennéd? Hol érzed azt, hogy hosszútávon sikeresek lehetnétek?
Másodszor érdekelne, hogy tudnál e a mackóknak szurkolni, ha elköltöznének a szeles városból?
Harmadszor pedig arra lennék kíváncsi, hogy az évekig a liga egyik legerősebb csoportjának tartott (na nem a Lions miatt) NFC North merre tart jelenleg? Megmaradt e a félelmetes híre vagy immáron joggal legyinthetnek az északi négyesre?

Érdekes témát feszegetsz. Még a konkrét kérdések megválaszolása előtt csak annyit, hogy amikor elkezdtem érdeklődni az NFL iránt roppant mód meglepődtem, hogy nincs LA-ben csapat. Persze később utána olvastam röviden a múltbéli történéseknek. Az elmúlt években még a korábbiaknál is jobban a pénz lett az Úr, így nem sokáig lesz LA csapat nélkül. Majd elválik, hogy a Rams vagy a Raiders költözik.

Az első kérdésed zárójeles része aljas provokáció, de tetszik. Az AFC South mindenképpen szép reményekkel kecsegtetne a jelenlegi helyzetében. A Titans és a Jags évek óta a liga aljába tartozik, a Texans egy sima középcsapat volt az elmúlt években. Persze Luck egy kivételes játékos, de nagy szerencséje a Coltsnak, hogy a liga tán leggyengébb csoportjában játszik és gyakorlatilag simán befut a PO-ba. Ha az NFC-ből kellene választani, akkor az idei idény alapján az NFC South lehetne a célpont és a Bucs-sal cserélnék, de a szezon előtt pl. inkább mondtam volna az Eastet. Ezért is tartom sokkal kiegyensúlyozottabbnak az NFC-t. Az AFC-ben 3 divízióban már a szezon előtt kis híján ki lehet osztani a csoportgyőztes címet. Üdítő változatosság jelenleg az AFC North versenyfutása. Az NFC-ben sokkal gyorsabban cserélődnek az élcsapatok, szezon előtt sokkal kiszámíthatatlanabb a helyzet.

A második kérdésedre magam sem tudom a választ. Úgy fogalmaznék, hogy félig. Nem tudnék más csapatnak teljes szívemből szurkolni, viszont nem tudnék egy Hódmezővásárhely Bearsnek drukkolni sem úgy már. Azt tudni kell rólam, hogy én úgy lettem Bears fan, hogy még alsósként kosaras kártya gyűjtés volt a sláger és mindenki ugye Jordant akart szerezni. Innen jött Chicago, és úgy lettem Bears fan anélkül, hogy 1 meccset is láttam volna, hogy megnéztem van-e chicagoi csapat, van, na mondom akkor nekik drukkolok. Szóval igazából a város miatt lettem Bears drukker. Szerencsére a költözés veszélyétől nekünk nem kell tartani.

Az NFC North visszaesett, vagy a többi csoport jött fel, kinek hogy tetszik. Ezzel együtt így is egy korrekt csoportról van szó. Jelenleg két élcsapattal és két (?) középcsapattal. S ameddig Rodgers itt szomorítja a másik 3 együttest, addig a Packerssel liga szinten esélyesként kell számolni. A Bears hosszú évekig hozta (s még idén is hozhatja, nem fogja) a 8-8 körüli mérleget, a Vikings és a Lions pedig hullámzóan hol jobb, hol rosszabb szezont futott. Legyinteni semmiképp sem lehet erre a csoportra, de féltávnál elmondható, hogy a Packers és a Vikings hozza azt, amit kb. vártak tőlük, a Lions magasan felüllövi az elképzeléseket, nos a Bears pedig nem.

tüsi91 kérdez Bazza válaszol:

Teryl Austin jött, látott és győzött. A védelem csillaga nagyon fényesen ragyog, nem csak elképesztően stabilak, mind futás, mind passz ellen, hanem ezek mellé képesek labdákat is szerezni. Teszik ezt a dominanciát úgy, hogy meg sem érezte az egység, hogy a 4-3-as védelem kulcspozíciójában Tulloch egészen elképesztő módon egész évre kiesett. A védelem jó szereplésének alapja talán megegyezhetünk, hogy a DL ellenállhatatlan játéka. Suh és Fairley kezdőként nagyszerű munkát végez, de mindkettőjük szerződése lejár a szezon végén. Mi lehet velük a Lions terve? Te mit tartanál jó megoldásnak? Jobb oldali DE poszton Ansah helye megkérdőjelezhetetlen. Viszont a másik oldalon nagy a csata. Jones viszi a snapek túlnyomó részét, de George Johnson feltűnése üdítő színfolt. Válhat belőle kezdő játékos vagy esetleg egy one-year wonder? Mi történt a tavaly biztatóan szereplő Devin Taylorral?
(Ez megint egy olyan remek kérdés amire nem tudok röviden válaszolni.)
Kicsit furcsa érzés most Lions drukkernek lenni. Nemcsak amiatt, hogy szokatlan mennyiségben szállítja a csapat a győzelmeket, hanem azért mert ez leginkább a védelemnek köszönhető. Egy olyan egységről beszélünk amit éveken keresztül a liga leggyengébbjei között tartottak számon. Érdemi változás Ihedigbo érkezésén kívül nem történt, mégis olyan mintha egy teljesen másik brigádot látnánk meccsről-meccsre. Teryl Austin egy teljesen új szemléletet hozott magával Baltimore-ból emelett pedig sokat látott szakembereket hozott maga mellé a stábjába. Elég ha Alan Williams DB/Safety (korábbi Vikings DC) vagy Bill Sheridan LB (korábbi Tampa Bay DC) edzőt említem.
Smart, fast and physical. It's our trademark. It's our DNA.Jim Caldwell
Valóban hihetetlenül fizikális a csapat és valóban az egész egység motorja a brutális DL. Már tavaly sem volt rossz a futás elleni védekezés, de idén minden korábbi csapatrekordot meg fognak dönteni a srácok. 1940 óta nem volt olyan, hogy az első 9 meccsen összesen 700 futott yard alatt tartottuk az ellenfeleket (idén 642 yard!). Ami számomra ennél is komolyabb, hogy az első 9 meccsen egy azaz egy 20 yard feletti futást engedtünk. A passzvédekezés talán még érdekesebb kérdés. Jelenleg 3. a Lions ebben a kategóriában. Ha valaki ezt jósolja az év elején akkor azonnal elküldik valami orvoshoz. Austin már a Ravensnél is remek munkát végzett amikor az addig gyengélkedő Jimmy Smith-ből és a korábbi Bears "kedvenc" Corey Graham-ből NFL szinten jónak számító játékost nevelt. Kevés Ravens hírt olvasok, de azt hallottam, hogy igencsak hiányzik azóta a munkája a csapatnál. Nálunk a szezon előtt kevésre tartott Slay-Mathis páros a liga egyik legkonzisztensebb duójának néz ki jelenleg.
Hoztam is egy kis statot kedvességből amit a twitteren találtam a Packers-Bears meccs után:
The #Bears allowed 6 passing TDS last night. The #Lions didn't alow their 6th passing TD until week 7. 😊
De valóban minden siker alapja a védőfal és a megfelelő passrush és leginkább Ndamukong Suh.
El is érkeztünk oda, hogy megválaszoljam a kérdés lényegi részét vagyis, hogy mi lesz ezzel a védelemmel jövőre.
A legfontosabb valóban az, hogy Suh és Fairley szerződése lejár az év végén. De érdemes kicsit távolabbra is tekinteni. Kinek jár le még idén a kontraktusa? CJ Mosley DT, Ashlee Palmer LB, Rashean Mathis CB, Isa Abdul-Quddus S, George Johnson DE, Cassius Vaughn CB, Darryl Tapp DE. Mind-mind jelentős játékidőt kapó kezdő vagy első számú cserejátékos. Mellettük még pár peremembernek (Josh Bynes LB, Julian Stanford LB, Andre Fluellen DT) sincs a jövő évre szerződése. És akkor ha azt is hozzávesszük, hogy DeAndre Levy LB, Jason Jones DE és James Ihedigbo is csak egy évig van már (papíron) a csapatnál akkor láthatjuk, hogy mekkora feladat lesz a vezetőségnek egyben tartani a brigádot a nyáron. Főleg ha komolyabb eredményt (értsd rájátszás) is sikerül elérni a csapatnak, akkor az igények és a kérők száma is igencsak meg fog növekedni.
Jövőbe sajnos nem látok így csak a saját véleményemet (amit azért befolyásolnak persze pár általam elismertebb szakértők gondolatai is) tudom leírni.
Suh-t meg kell tartani. Ha ő és Ansah játszik akkor majdhogynem mindegy, hogy ki a másik DT és DE. Persze ez kicsit túlzás, de Fairley kiesése világított rá erre leginkább. A londoni meccs második félidejében Caraun Reid-el és a Dolphins elleni meccsen CJ Mosleyval és Andre Fluellenel is ugyanolyan hatásosak tudtunk lenni. Egyre jobban azt gondolom, hogy akár Fairley kárára is de meg kell adni Ndamukong-nak amit kér, mert ha mi nem akkor más meg fogja majd adni. Nagyon kevés olyan védőjátékos van a ligában aki pótolhatatlan, de ő az.
Ndamukong Suh is the most impactful defensive player in the #NFL not named JJ Watt.
Ha azt is hozzávesszük, hogy egy meccset sem mulasztott az NFL-ben a draftolása óta sérülés miatt akkor mégjobban megéri a pénzét.
Fairley-t el kell engedni sajnos. Egyrészt sérülékeny, másrészt komoly gondok vannak vele fejben és kondícióban is. Ezt mutatja a nyári súlymizériája és padoztatása is. CJ Mosleyt megtartanám és hoznék egy tapasztalt DT-t a "padra" Reid mellé.
There's no 1st team there's no 2nd team there's no 3rd team...no matter who is in the game, we know how to play.Suh on D-Line depth
Ez egy remek válasz arra, hogy ki játsszon a a fal bal oldalán. Nem gondolnám, hogy Jason Jones-nál vagy George Johnson-nál komolyabb nevet kellene hozni ide. Ahol egy Darryl Tapp jó játékosnak tűnik ott nincs komoly gond. 😊
Devin Taylor az első biztató év után megállt a fejlődésben, azt Caldwell többször is lenyilatkozta a helyzetét firtató kérdésekre. A legutóbbi meccsen már sokkal több szerepet kapott de azért én nem számolnék vele hosszabb távú megoldásként.
Mathis soha nem volt a szívem csücske de elismerem, hogy egyre megbízhatóbban játszik ami (mármint a fejlődés) azért az ő korában már elég ritka egy cornernél. Ha marad is még egy évet akkor is hozni kell egy megbízható játékost mögé/elé, mert 36 évesen már igencsak tartani kell a sérülésektől. De én ide semmiképpen sem költenék nagy pénzt. Ha sikerül egyben tartani a DL-t akkor akár egy középső körben draftolt játékos is megoldás lehet.
Ami még igazán fontos lenne az offseasonben az DeAndre Levy szerződésének meghosszabbítása. A korábban megmosolygott (pontosan emlékszem a draftolásakor elhangzott véleményekre) játékos szép csendben a liga egyik legjobb 4-3as külső LB-e lett. Ő olyan az LB sorban mint Suh a falban. Nem szabad kiengedni a piacra. Tulloch kidőlését is igencsak megéreztük, mert bár Whitehead és Bynes jól pótolja de messze nem az a szint. Levy elvesztése pedig felérne egy kisebb katasztrófával, szerencsére ezen van még egy évünk aggódni.
És mi lesz ha Suh elmegy? Annyi biztos, hogy lesz cirka 20 millió felszabaduló hely amit okosan elköltve esetleg szinten lehetne tartani a védelmet vagy megerősíteni a támadófalat. De ez már egy másik hosszú történet.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem is bánom, hogy Bush nem játszik. A Bell-Riddick duó sokkal használhatóbb nála.
Warford és Fairley a rájátszásra térhetne vissza kb. Ahhoz először be is kell jutni, ami kurva nehéz lesz.

több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Nem edzettek ma:Larry Warford, Nick Fairley and Reggie Bush. Ihedigbo se edzett hát sérülés miatt. Taylor pedig limitáltan.
Lehet Bush is addig lesz pihentetve amíg fel nem épül úgy mint Megatron.

We just form a fucking wall.