Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 9 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Nagyon nem lennék meglepve ha a következő 3 meccs után 6-5-re állnánk. Én a Dolphins, Pats, Cards hármas ellen vereséggel számolok.
Viszont azután 5-ből legalább 3-at nyerni kell. Lényeg, hogy a csoportmeccseken jól szerepeljünk.Bazzani
Bazza, nagyon érdekelne mi ez a nagy pesszimizmus a mai meccsel kapcsolatban? Az összes erősségetek párban van a mi legnagyobb gyengeségünkkel. A WR sorotokba visszatért Megatron, akit Grimes nem hiszem hogy meg tud fogni majd. Finnegan esélyeit ne is részletezzük. Van végre TE a rosteren. Az O-line belseje nálunk rémesen gyenge, futás nélkül pedig nem él meg Tannehill. A védelmetek brutálisan erős, és szerintem sokoldalú, talán kijelenthetem nehezen olvasható.
Ezzel szemben van egy jó védőfalunk. Mostanában szokás a Dolphinst a legjobb védelemnek hívni, csak azt felejtik el hogy az utóbbi három meccsen minden ellenfelünk ott volt gyenge ahol legjobban kellett. Ez szerintem a Lionsról nem mondható el. Nagyon sima győzelmeteket várom ma, nem tudok olyan szempontot találni ami bizakodásra adna okot.Geeri
Neked is jutott bőven a pesszimizmusból. Vagy csak szimplán a realitás talaján gondolkozol? o_odanyly
Szerintem ez teljesen reális. Nézd meg a kórházválogatott Lions mit művelt Londonban. Fejben nagyon ott vannak. Tate meghülyíti az ólomcsípőjű Finnegant, Megatron Grimes kriptonitja. A Lions akkor tudja legjobban használni a TE posztot amikor kell, azzal hogy a safetyknek hátul kell maradni a pálya közepe teljesen védtelen marad. Ha Staffordra megy a blitz akkor abból lehet lesz pár sack, de pár nagy játék is. Ha meg pisztolypárbaj ott futás nélkül Tanny elvérzik. A legnagyobb erősségeinket veszi ki a Lions a játékból, és erre mi egy DL-el tudunk válaszolni. Szerintem nagyon karcsú ez így.

Mindig jövőre!
több mint 9 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Nagyon nem lennék meglepve ha a következő 3 meccs után 6-5-re állnánk. Én a Dolphins, Pats, Cards hármas ellen vereséggel számolok.
Viszont azután 5-ből legalább 3-at nyerni kell. Lényeg, hogy a csoportmeccseken jól szerepeljünk.Bazzani
Bazza, nagyon érdekelne mi ez a nagy pesszimizmus a mai meccsel kapcsolatban? Az összes erősségetek párban van a mi legnagyobb gyengeségünkkel. A WR sorotokba visszatért Megatron, akit Grimes nem hiszem hogy meg tud fogni majd. Finnegan esélyeit ne is részletezzük. Van végre TE a rosteren. Az O-line belseje nálunk rémesen gyenge, futás nélkül pedig nem él meg Tannehill. A védelmetek brutálisan erős, és szerintem sokoldalú, talán kijelenthetem nehezen olvasható.
Ezzel szemben van egy jó védőfalunk. Mostanában szokás a Dolphinst a legjobb védelemnek hívni, csak azt felejtik el hogy az utóbbi három meccsen minden ellenfelünk ott volt gyenge ahol legjobban kellett. Ez szerintem a Lionsról nem mondható el. Nagyon sima győzelmeteket várom ma, nem tudok olyan szempontot találni ami bizakodásra adna okot.Geeri
Neked is jutott bőven a pesszimizmusból. Vagy csak szimplán a realitás talaján gondolkozol? o_o

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 9 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Nagyon nem lennék meglepve ha a következő 3 meccs után 6-5-re állnánk. Én a Dolphins, Pats, Cards hármas ellen vereséggel számolok.
Viszont azután 5-ből legalább 3-at nyerni kell. Lényeg, hogy a csoportmeccseken jól szerepeljünk.Bazzani
Bazza, nagyon érdekelne mi ez a nagy pesszimizmus a mai meccsel kapcsolatban? Az összes erősségetek párban van a mi legnagyobb gyengeségünkkel. A WR sorotokba visszatért Megatron, akit Grimes nem hiszem hogy meg tud fogni majd. Finnegan esélyeit ne is részletezzük. Van végre TE a rosteren. Az O-line belseje nálunk rémesen gyenge, futás nélkül pedig nem él meg Tannehill. A védelmetek brutálisan erős, és szerintem sokoldalú, talán kijelenthetem nehezen olvasható.
Ezzel szemben van egy jó védőfalunk. Mostanában szokás a Dolphinst a legjobb védelemnek hívni, csak azt felejtik el hogy az utóbbi három meccsen minden ellenfelünk ott volt gyenge ahol legjobban kellett. Ez szerintem a Lionsról nem mondható el. Nagyon sima győzelmeteket várom ma, nem tudok olyan szempontot találni ami bizakodásra adna okot.

Mindig jövőre!
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nagyon nem lennék meglepve ha a következő 3 meccs után 6-5-re állnánk. Én a Dolphins, Pats, Cards hármas ellen vereséggel számolok.
Viszont azután 5-ből legalább 3-at nyerni kell. Lényeg, hogy a csoportmeccseken jól szerepeljünk.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ha péntek akkor kérdezz-felelek. A második részhez érkeztünk:

Bazza kérdez tüsi91 válaszol:

Nagyon emlékszek a napra amikor a Bears trade keretében (borzasztóan áron alul) megszerezte Brandon Marshallt (aki amúgy az egyik legnagyobb Lions hater lett azóta). Hát nem tartottam nagy bulit otthon az biztos. Alshon Jeffery draftja mellett ez volt a másik alkalom ami Lions szurkolóként igencsak megviselt a csapatotok ténykedése miatt (meg persze a sok vereség amit elszenvedtünk de azt inkább hagyjuk is).
Két részre bontanám a kérdésemet. Elsőként arra lennék kíváncsi, hogy hiszel e abban miszerint Marshall-on átok ül és soha nem fog PO-ba jutni (ezáltal amíg a mackók játékosa addig a kedvenceid sem) vagy csak rossz időben van rossz helyen és hamarosan szerepelni fog rájátszás meccsen? A második (fontosabb rész), hogy Neked melyek voltak az utóbbi évek azon Lions igazolásai/draftjai amik kiverték a biztosítékot?


Én is élénken emlékeszem arra a márciusi estére, mikor magyar idő szerint este 9 előtt Shefter már lehozta. Mit ne mondjak a Roy Williams, Devin Hester, Johnny Knox, stb fémjelezte idők után üdítő változatosság volt Marshall, majd később Jeffery idehozatala. Bár ebben az évben finoman szólva sem közelítik meg tudásuk legjavát, konkrétan Marshall képtelen bárkitől is elszakadni, ami elég nagy gáz. Kérdés, hogy a boka sérülése zavarja, vagy egyszerűen 30 felett már meglátszik rajta a kor. Sohasem a gyors elszakadás volt az erőssége a védőktől, de idén elképesztően szenved és rossz. Ettől függetlenül megérdemelne legalább egy PO meccset (mint sok más játékos, akinek szintén nem adatik meg a PO). Én nem hiszek abban, hogy valakin átok ül, valakin nem. Marshall eddig 3 középcsapatban játszott úgy nagy vonalakban, s a PO még nem jött össze. Benne van. S nem 2014 lesz az az esztendő, amikor ez összejön. Egy klasszikust idézve: „majd jövőre”.

Őszinte leszek: engem nem izgatnak különösképpen a riválisok igazolásai. Persze jobb lett volna, ha mondjuk a Suh, Megatron, Tulloch, stb játékosok (hogy csak a Lionst emeljem ki) az AFC egyik távoli vidékére kerülnek inkább, de akkor meg lehet olyan játékosok lennének a Lionsban, akikre ugyanezt mondanám. Sokkal inkább foglalkoztat, hogy a Bearshez kik jönnek, őket hogyan sikerül használni, s mennyi pluszt adnak a csapatnak. Mert nem egyénenként kell(ene) legyőznie a Bearsnek a csoportellenfeleket, hanem csapatként. Phil Emery (Bears GM) is ezt nyilatkozta, mikor feltették neki a kérdést (a Cutler szerződés után), hogy Cutler legyőzheti-e Rodgerst? Emery: „Nem Jay Cutlernek kell jobbnak lennie Rodgersnél, hanem a Bearsnek a Packersnél.” Természetesen a csapat mellé pedig kellenek az egyéniségek, akik képesek hozni az extrákat.

Idén a Bears csapatként bukik nagyot, a Lions pedig csapatként vezeti a csoportot.

tüsi91 kérdez Bazza válaszol:

Az elmúlt években a Lions is inkább a támadóoldalról szólt, bár sokat szidtátok az OC-t Scott Linehant. Bár Linehan nem OC-ként tevékenykedik Dallasban, de a Cowboys offense eddig elég markáns teljesítményt nyújt, némi köze biztos van hozzá. Az idei szezonban megpörgettétek a mókuskereket, s az offense eddig eléggé takarékon játszik Joe Lombardi keze alatt, míg a védelem a liga tán legjobb egysége. Mi romlott el támadóoldalon, mik a főbb változások, s mik azok a pontok, amiben előrébb lépett az O?
Remek a kérdés be kell valljam. Immáron harmadjára írom újra a választ, hogy minden gondolat belekerüljön ami a fejemben van.
Scott Linehan egy szerencsés ember. Nem sok olyan OC (Dallasban ugye playcall-er) van a ligában aki két ilyen erős támadósort irányíthat egymás után. Azért a Stafford-Megatron-Burleson-Pettigrew-Bush és a Romo-Bryant-Williams-Witten-Murray ötös is az NFL elismertebb alakulatai közé tartozik. Detroitban egy ligaszinten is gyenge támadófalból csinált elit egységet azáltal, hogy a játékrendszere (gyors passzok) elmaszkírozta az ott játszók hibáit, Dallasban pedig készen kapott egy remek falat. A kezdeti időktől nagy rajongója voltam annak amit ő csinált a csapatunknál, mondjuk az elődjéhez (Jim Colletto) képest nem volt nagy feladat előrelépést produkálni. Ami megpecsételte a sorsát nálunk (az én és sok más szurkoló szemében is) az, hogy nem tudott bizonyos hibákon átlépni, azokra megoldást találni. 5 év alatt nem találtak Megatron mellé megfelelő elkapókat (ez nagy részben a GM és a HC hibája is), Burleson és Titus Young volt jó kísérlet a dologra de egyikük sérülés míg másikuk teljes agyi elborulás miatt nem tudott hosszú távú megoldás lenni. Calvin kiesése esetén ez a remek offense a liga leggyengébb támadósorait múlta alul (ugyanezen jeleket láthattuk a hétvégén a Romo nélküli Cowboys offense-nél is). Ez a gyorspasszos offense ugyan elrejtett hibákat, de elő is hozott jópárat. Ezek leginkább labdaeladás formájában jelentkeztek, ami nagyon sok esetben döntötte el rossz irányba egy-egy mérkőzés végkimenetelét.
Leginkább ezen indokok miatt érkezett offense beállítottságú stáb a csapathoz, akiknek kimondott feladatuk volt Stafford játékának megreformálása, a labdaeladások számának jelentős csökkentése,a gyorsabb meccskezdés, a redzone játék hatékonyabbá tétele és leginkább a többpólusú támadósor kialakítása.
És mit sikerült ebből megvalósítani? Nehéz megítélni a kis Lombardi munkáját, mert ilyen szintű sérüléshullám ritkán látható egy csapatnál. Amit bizonyosan állíthatok, hogy a vörös zónában nem lettünk jobbak és a támadófal játéka is jelentősen leromlott (ezáltal a futójáték hatékonysága is). Ez leginkább a sackek számában (tavaly összesen 23 míg idén 8 meccs alatt már 24) látszik meg, de aki nézi a meccseket láthatja az adatok nélkül is, hogy Stafford sokkal nagyobb nyomás alatt játszik.
Ennek ellenére javult a pontossága (comp% 58,5-ről 61,2-re) és a labdaeladások száma is csökkent (tavaly összesen 19 idén 8 meccs alatt 7). De az ő játékát is borzasztó nehéz megítélni a már említett sérülések miatt. Legutóbb már egy olyan támadóalakulatot kellett győzelemre vezetnie amiből hiányzott az elsőszámú WR, a kezdő RB, három TE és a két legjobb RT. Sikerrel vette az akadályt és egy irányítót a sok statisztikai adat mellett leginkább a győzelmek száma minősít.
És el is érkeztünk oda ami a Lombardi féle offense eddigi legnagyobb erénye. Sokszor hallhatjuk (talán kicsit elcsépelt is már) a „next man step up” (remélem jól írtam) mondást, de ez nálunk tényleg működik. Megtalálták az ideális elkapót Megatron mellé (lassan már elé…) Tate személyében aki fényévekkel jobb mint Durham vagy Burleson és minden meccsen van valaki aki olyan játékokat hoz amivel nagyban hozzájárul a győzelemhez. Ki gondolta volna, hogy Fuller, Riddick vagy Ross ilyen szinten tud tényező lenni egy meccsen?
Alig várom már, hogy láthassam mit tud ez a csapat valójában ha mindenki a pályán van. Remélem olyasmi vár ránk amit a Giants ellen láttunk, a Miami remek védelme nagy teszt lesz Lombardiék számára. Én azt gondolom, hogy picit visszalépésnek tűnhet az idei év a Linehan érához képest, de a következő nyolc meccsen mindenképpen válaszokat fogunk kapni a fejünkben felhalmozódó kérdésekre. Mert ugye a védelem sem tud majd minden meccsen hibátlan félidőt játszani mint Londonban.

több mint 9 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Tessék:
Kikapunk 9-el.
A Phins DL lezúzza a támadófalunkat a defense pedig gyenge napot fog ki.Bazzani
Épp ugyan ezt akartam jósolni fordított előjellel. A védelmünknek azért lesz gyenge napja mert oké hogy Grimes Allenen védekezve lett AFC-ben a hét védője, de Megatron más kávéház. Safety help egyértelműen kell, és így TE játékokkal lehet majd rombolni a távolságot. Ha zsinórban harmadjára nem hoz emberfeletti teljesítményt a DL megakadályozva ezzel a sikeres futójátékot és megalapozva a nyomást akkor bajban leszünk.
Suh vs Satele párharc.. Hát nem vagyok meggyőződve hogy lesz benne köszönet, és szabad út Millernek. Pouncey se abban erős hogy egy igazán jó DT-t megfogjon, inkább abban hogy felérjen második vonalba az LB-sort letarolni. Aról nem is beszélve hogy Suh szépen ütögeti le a passzokat, 'Hill meg amúgy is sokszor vágja bele a falba.
Na de majd meglátjuk! 😊

Mindig jövőre!
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Tessék:
Kikapunk 9-el.
A Phins DL lezúzza a támadófalunkat a defense pedig gyenge napot fog ki.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Bazzani:
Várom a tippedet a vasárnapi meccsre!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Limitáltam edzettek: Pettigrew, Fauria, Ebron és Ansah, nem edzett: Fairley.valakis
Végül igazad lesz és szinte mindenki visszatér!

Bár ha a 3ból 2 TE ott van az már nagyon jó!
Csak ne olyanokkal kelljen harcba menni, mint Londonban. Kellen Davis volt az a TE?!
Olyanról beszéltek a rádióban, hogy azért esett rá a választás több lehetőség közül, mert neki volt érvényes útlevele és így utazhatott Londonba!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Na most olvasom, hogy a vikingeknél tárt karokkal várják vissza a gyermekverő hőst.
Sokat elmond ez egy csapatról meg a szurkolóiról.Bazzani
Egyáltalán nem kedvelem a vikingeket, sőt!
De azért ezt nem kell feltétlenül a szurkolókkal összemosni. Nem értem a csapat hogy teheti meg, hogy visszavárja! Azért én addig nem hiszem el, amíg pályára nem lép!

De az biztos hogy a szurkolók között sokan ellenzik ezt a dolgot!

Londonban a meccs előtt láttam két olyan Vikings mezes szurkolót is, akinél a 28-as szám fölötti egy-egy ragasztócsíkkal volt letakarva a név!
Nem hiszem hogy ők tudnak azonosulni a gyermekbántalmazással

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Limitáltam edzettek: Pettigrew, Fauria, Ebron és Ansah, nem edzett: Fairley.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Na most olvasom, hogy a vikingeknél tárt karokkal várják vissza a gyermekverő hőst.
Sokat elmond ez egy csapatról meg a szurkolóiról.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
A hangulat jobb lenne, ha a Lions lenne otthon. Viszont a csapat szempontjából ez egyértelműen jobb. Így egy idegenbeli meccs helyett kell egy semlegest játszani!
Én a részemről erősen gondolkozom majd a következő pár hétben, mert életem egyik legnagyobb élménye volt a kinti meccs, de nem olcsó mulatság...
Azért valószínű márciusra mire elkezdik árulni a jegyeket, ár meggyőzőm magam, hogy menni KELL ! 😀

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Olyan jók voltatok a Falcons ellen, hogy visszahívtak titeket Londonba: a '15ös ellenfél a Chiefs lesz!
A meccset 2015. november 1.-én rendezik majd meg.iktriad
A Chiefs vagy a Lions veszt el ezzel egy hazai pályás meccset?balazs799
A Chiefs.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 071 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Olyan jók voltatok a Falcons ellen, hogy visszahívtak titeket Londonba: a '15ös ellenfél a Chiefs lesz!
A meccset 2015. november 1.-én rendezik majd meg.iktriad
A Chiefs vagy a Lions veszt el ezzel egy hazai pályás meccset?


Liverpool Fc fan
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 150 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Olyan jók voltatok a Falcons ellen, hogy visszahívtak titeket Londonba: a '15ös ellenfél a Chiefs lesz!
A meccset 2015. november 1.-én rendezik majd meg.
több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Meglepő módon, de erre a vasárnapra győzelmet tippelek!
Azt gondolom, hogy a szezon második felében és rengeteget fog szenvedni az offense, de nem ezen a meccsen!
A Tippem 6 pontos győzelem!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Pettigrew-t benéztem (félreolvastam) viszont Ebron már futott és lehet, hogy ma edzeni is fog.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
A hivatalos injury report alapján Ebron és Pettigrew sem edzett tegnap.
Fauria Limitált munkát végzet.
Hol olvastad, hogy játszik Ebron és Pettigrew???

TE Eric Ebron hamstring NP
DT Nick Fairley knee NP
TE Brandon Pettigrew foot NP
TE Joesph Fauria ankle LP
RB Reggie Bush ankle FP
WR Calvin Johnson ankle FP
T LaAdrian Waddle concussion FP

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Megatron és Waddle is játszik vasárnap. Pettigrew és Ebron is bevethető lesz elméletileg.
Kutya nehéz meccs lesz így is.

több mint 9 éve
Blevi 8 243 — Lions & Cowboys fan
Minimum 4et behúzunk. 😊
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Leshoure a Bearsnél járt próbajátékon.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Gorrer cut Fluellen visszatér ezredszer.
Közben Couplin és Thompson is el lett küldve, Van Noy és Mosley újra az aktív keretben.
Amúgy 3 meccset nyerünk a 8-ból. (Tampa, Vikings, Bears otthon mind).Bazzani
Szerintem ötöt.
Ps mozgások: TE Jordan Thompson ment vissza , CB Trevin Wade és DT Roy Philon jött ésTE Ifeanyi Momah kitettük onnan.
Trevin Wade 2012-es hetedik körös Browns pick az Arizonáról, tavaly a Saintsnél volt.
Roy Philon idei udfa a Louisvilleről, augusztusban nem fért be a Steelersnél az 53-as keretbe, a Bears a hatodik héten tette ki psből.
Couplint sajnos megint nem hoztuk vissza psbe. Közben már a BIllsnél van.
Ma nem edzett Fairley, Pettigrew, Ebron és Fauria. Mosley az első csapattal gyakorolt, úgyhogy valószínű hogy Fairely sérülése miatt lett rövidebb a büntetése. Mosley azt mondta hogy a füves sztori nem igazán úgy volt, de büntetés jogos volt, emelett bocsánatot kért mindenkitől.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Gorrer cut Fluellen visszatér ezredszer.
Közben Couplin és Thompson is el lett küldve, Van Noy és Mosley újra az aktív keretben.
Amúgy 3 meccset nyerünk a 8-ból. (Tampa, Vikings, Bears otthon mind).

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Eltelt több mint egy hét, de még mindig a hatása alatt vagyok. Mindenkinek ajánlani tudom, akit érdekel ez a sportág. Semleges szurkolóként is élvezhető. DE így hogy a kedvenc csapatot egy filmbe illő fordítást csinált, Óriási.topmodell
Ki akartam menni persze én is, de tavaly év végén olyan kibaszott ideges lettem a csapatra, hogy mondom ezekre nem adok ki pénzt...MacPhisto
Ha már szóba került ez.
Sajnos iden is siman elképzelhető hasonló. Eddig is tudtuk hogy a szezon masodik fele a nehezebb, de a tegnapi eredmények tükrében a következő ellenfeleink sorban:

Miami Dolphins - 3 győzelem zsinorban, tegnap lenullázták a chargerst (37-0)

Arizona Cardinals - NFC no.#1 seed. Palmerrel az elmúlt 5 meccset zsinorban nyertek. Amugy is csak Denverben kaptak ki. A mérlegük 7-1!

New England Parriots - idegenben jatszunk ellenük, Ahol most vertek meg a Broncost. 5 győzelmük van zsinorban. Es amugy is 7-2 a mérlegük!


Szoval könnyen lehet 6-5 a
6-2ből. Es akkor már arról beszélgetünk hogy sikerül e pozitív mérleggel zárni a szezont.
Ennek tükrében a vasarnapi meccs nagyon fontos. Ha a pihenő utan sikerülne megverni ezt a Miamit aki igencsak lendületbe jött, óriásit lépnénk előre. Lehet kishitűség, de a masik két meccsen én nem sok eselyT látok a győzelemre.

One Team
One Detroit
One Pride