Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 9 éve
DeX New England Patriots 294 — WR
-legalább néha lefagy a Pats drukkerek arcáról a gúnyos vigyor (beleolvastam a Pats.hu hozzászólásai közé az amúgy remek meccsbeharangozó alatt, inkább ne tettem volna)
Bazzani
azért kiváncsi lennék mi zaklatta fel így a lelkedet, mert a kommentek között semmi bántót vagy gúnyosat nem fogalmazott meg senki, egy egészséges önbizalommal rendelkeznek a szurkolók (DEN-IND meccs után szerintem ez megbocsájtható), de minden pozitív, "elbizakodott" komment-re jut egy "oké, de" visszafogott megjegyzés isZERO_L
Gyorsan megszáradtak a zsepik a Brady kiégett, nincs támadófal, nem lesz PO, Belichick kiégett hiszti után és a liga jelenlegi legjobb védelme lehajtott fejjel fog távozni.
Ami nálatok megy ott (tisztelet az ellenfeleket is becsülő drukkereknek) az nagy pofa és nem egészséges önbizalom.
Persze realitás a Pats győzelem és tényleg jó a csapat, csak ugyanezek a drukkerek sírtak-ríttak pár hete akik most a magasból köpködnek lefelé.
Remélem a Packers is rácáfol a lenézésre mégha az nekünk szar is.Bazzani
Azok akiket te kritizálsz, nem igazi szurkolók, ha szar a csapat akkor "Gyújtsuk fel a Gillette-et" ha meg jól megy a szekér akkor mindenki Isten....Látnád 1-2 meccsen a chat-et....ha az első drive nem hoz TD-t vagy FG-t már megy a picsogás hogy szarul játszanak a srácok és L a vége...Az igazi hardcore fan, illetve aki ért a focihoz nem csak a száját jártatja az tudta év elején is, hogy miért ilyen szar a csapat (OL gondok főként) nem siratott semmit, hanem várta a fejleményeket, és bízott benne hogy összerántják a srácokat, most pedig örül hogy mindhárom csapatrész magára talált. Legalábbis én így vagyok.
Mindenesetre estére egy nyugis meccset várok Pats oldalról. Bár f*sok Suhtól és a falatoktól, illetve a Megatron - Tate duótól...

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
-legalább néha lefagy a Pats drukkerek arcáról a gúnyos vigyor (beleolvastam a Pats.hu hozzászólásai közé az amúgy remek meccsbeharangozó alatt, inkább ne tettem volna)
Bazzani
azért kiváncsi lennék mi zaklatta fel így a lelkedet, mert a kommentek között semmi bántót vagy gúnyosat nem fogalmazott meg senki, egy egészséges önbizalommal rendelkeznek a szurkolók (DEN-IND meccs után szerintem ez megbocsájtható), de minden pozitív, "elbizakodott" komment-re jut egy "oké, de" visszafogott megjegyzés isZERO_L
Gyorsan megszáradtak a zsepik a Brady kiégett, nincs támadófal, nem lesz PO, Belichick kiégett hiszti után és a liga jelenlegi legjobb védelme lehajtott fejjel fog távozni.
Ami nálatok megy ott (tisztelet az ellenfeleket is becsülő drukkereknek) az nagy pofa és nem egészséges önbizalom.
Persze realitás a Pats győzelem és tényleg jó a csapat, csak ugyanezek a drukkerek sírtak-ríttak pár hete akik most a magasból köpködnek lefelé.
Remélem a Packers is rácáfol a lenézésre mégha az nekünk szar is.

több mint 9 éve
DeX New England Patriots 294 — WR
-legalább néha lefagy a Pats drukkerek arcáról a gúnyos vigyor (beleolvastam a Pats.hu hozzászólásai közé az amúgy remek meccsbeharangozó alatt, inkább ne tettem volna)
Bazzani
azért kiváncsi lennék mi zaklatta fel így a lelkedet, mert a kommentek között semmi bántót vagy gúnyosat nem fogalmazott meg senki, egy egészséges önbizalommal rendelkeznek a szurkolók (DEN-IND meccs után szerintem ez megbocsájtható), de minden pozitív, "elbizakodott" komment-re jut egy "oké, de" visszafogott megjegyzés isZERO_L
Ez már egy pofátlan dolog 😀

több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 374 — situational football
-legalább néha lefagy a Pats drukkerek arcáról a gúnyos vigyor (beleolvastam a Pats.hu hozzászólásai közé az amúgy remek meccsbeharangozó alatt, inkább ne tettem volna)
Bazzani
azért kiváncsi lennék mi zaklatta fel így a lelkedet, mert a kommentek között semmi bántót vagy gúnyosat nem fogalmazott meg senki, egy egészséges önbizalommal rendelkeznek a szurkolók (DEN-IND meccs után szerintem ez megbocsájtható), de minden pozitív, "elbizakodott" komment-re jut egy "oké, de" visszafogott megjegyzés is



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Ebből a topikból túlzott pesszimizmus, a pats.hu kommentjeiből túlzott optimizmus olvasható ki. 😀
Én is C8 os leszek, későn érek haza. Kérhetnék egy C8as eredménykövetőt is.
Btw mindkettőnknek szarul indult a hétvége ( Újpest) kérdés, hogy ki nevet a végén?!
Wright-Vereen párostól nagy meccset várok de a legjobban a Bowner+DMC vs. Megatron és a Revis vs. Tate párharcokra leszek kíváncsi.
Legyen jó meccs és győzzön a jobbik!
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Elégedett leszek ha:
Bazzani
- Egyik sem következik be, de mégis nyer a Lions

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amennyiben valaki tud még érdekes podcastről amit érdemes lenne meghallgatni, kérem ossza meg velem. Előre is köszi!topmodell
AZ ESPN-en a Football Today hasonló, mint az NFL.com-os Around The League. Heti 3-4 kb. 50 perces podcast, meccs- felvezetőkkel és értékelőkkel. Én jobban kedvelem, mint az ATL-t, mert a "what's up boys" fele eléggé unszimpatikus figura, a FT-ben (számomra) szimpatikusabb arcok vannak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Elégedett leszek ha:
-a védelem 30 ponton belül tartja az ellent
-a támadósor tud haladni a pályán önerőből is
-Lombarditól bármit kreatívat látunk
-Stafford vezérként játszik
-Prater kapufásai befelé pattannak
-a félidőre nem dől el a meccs
-Brady örökre megemlegeti ezt a védőfalat
-Gronkowskit legalább időnként le tudjuk védekezni
-legalább néha lefagy a Pats drukkerek arcáról a gúnyos vigyor (beleolvastam a Pats.hu hozzászólásai közé az amúgy remek meccsbeharangozó alatt, inkább ne tettem volna)

Spoiler:
| Egyik sem fog bekövetkezni és feltörlik velünk a pályát. |

Én technikai és kényelmi okok miatt a C8-on nézem a meccset úgyhogy jó meccsnézést és jó eredménykövetést mindenkinek. Srácok ha lehet akkor ne üljetek fel a nagyképű és gúnyolódó ellendrukkereknek, nem érdemes.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
A szezon elején már volt róla szó, hogy Stafford az egész karrierje során 2-22 azok ellen a csapatok ellen akik pozitív mérleggel végeztek! Azért ez sokkolóan rossz adat.
És ebbe a hazai meccsek is benne vannak. Én nem akarok Staffordozni és károgni, mert arra bőven ráérünk offseasonben is.
Ha nem alkot valami csodát a szezon második felében, akkor ezenkívül a következő témák kerülhetnek napirendre Stafforddal kapcsolatban:
QB rating
mennyire tud konziztens teljesítményt nyújtani
TD/INT mutató
Fizetése (Ár/érték arány)


És valószínűleg nektek még ezer ötletek van a témában.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Matthew Stafford is 0-15 against winning teams on the road.
Azért ez nagyon kemény adat.

Patriots have won 72 straight games at home when leading at half. Last lost was in 2000 vs. Miami.
Szerintem ha lehet akkor vezessünk szünetben. 😊

Different team, different year, but Revis held Tate to one reception for two yards in last year's matchup.
Egyre több helyen pedzegetik, hogy Revis fogja majd Tate-et és Browner Megatront.

NEs Gostkiwski leads NFL kickers in scoring with 107 points The 32nd, 33rd, & 34th kickers in order are Prater, Freese, Henery.
Gratulálok!

Despite the loss, #Lions defense still #1 in both yards and points, #5 in passing YPG, moved up to #1 rush defense.
Ha 30 pont alatt tartjuk a Pats-et is akkor megemelem a kalapom. Mondjuk ilyen támadósor mellett mint a miénk lassan az sem lesz elég ha lenullázzuk az ellent.

In last 4 games #Lions Matthew Stafford has been sacked 10 times for 52 yards lost; #Patriots Tom Brady sacked 2 times for minus-2 yards.
Amennyit a Pats OL javult szeptember óta annyit romlott a Lions támadófal.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Topmodell!
A tippem vasárnapra 38-13as Pats győzelem.

Ha jól tudom akkor Te szoktál angol nyelvű Lions podcasteket hallgatni.
Találtam egyet valamelyik nap, gondoltam hátha érdekel.
Facebook oldaluk:  www.facebook.com/ThoseDetroitGuys
Twitteren:  twitter.com/ThoseDetGUYSBazzani
Először is a tippem: 10 pontos vereség

Azért bátorkodom egy Bold Predictionre is:
A Lions a nyitó meccs kivételével egyszer ért el 24 pontot. Az összes többi meccsen kevesebb pontot termeltünk. A legutóbbi meccsen HATOT!
Szóval merészen vállalom, hogy most vasárnap a New England ellen idegenben 24 pontot VAGY A FÖLÖTT TERMELÜNK!


Külön köszönöm a podcast linket!
Feliratkoztam rá aztán meghallgatom.
Ha esetleg van más is aki szereti a podcasteket, a következőket tudom ajánlani Sport, Detroit, NFL illetve Lions témakörben:

ESPN Best of Mike and Mike
(Sport, napi podcast hétfőtől péntekig, az egyik kedvenc műsorom. Baseballon kívül szinte mindent érdekesen tálalnak. Végigsorolni sem lehetne kik szólalnak meg a műsorban. Szinte mindenkit meg tudnak szólaltatni az adott témában, az egyetlen hibájuk, hogy a mi csapatunkkal szinte soha sem foglalkoznak, de akkor is szórakoztató)

Around The NFL (NFL, heti 3)
Detroit Sports 105.1 (Sport (Lions, Pistons, Redwings Egyetemi foci stb., napi 2-3 rövidebb podcast)

Detroit LIONS podcast Sports 105.1 (Akit csak a Lions érdekel) Minden héten riport különböző játékosokkal + állandó: Herman Moore, Golden Tate és Tulloch)

Matt Shepard (Sport, Michiganből, főként riportok)

The Mitch Albom Show (minden ami Detroit, Keddenként állandó riport Stafforddal)


Természetesen ennyi idő a világon nincs. Szóval szezonban érdektelen vagyok szinte minden más hírre és igyekszem csak a Lionsról szóló részeket meghallgatni.


Amennyiben valaki tud még érdekes podcastről amit érdemes lenne meghallgatni, kérem ossza meg velem. Előre is köszi!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Most nem tudom, h Martin jobb lábas-e vagy bal lábas, de mi mindig szoktunk bal lábas puntert workoutoli, ha az ellenfélnek bal lábas puntere van, h fel tudjunk készülni rá. Pont a Pats ellen szívtuk meg egyszer ezzel, és Belichick is pont azért szereti a bal lábas puntereket mert megtudja lepni vele olykor a visszahordókat...Black_Adder
Jó, de a kétballábas (egy jó punter helyett) akkor is túlzás. 😛


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
The Lions worked out former Patriots punter Zoltan Mesko on Friday

Egy lépésre vagyunk attól, hogy érdekes csapat legyünk Magyarországon is. 😊
Amúgy teljesen értelmetlen dolog, Martin a liga egyik legjobb puntere és nem is sérült.Bazzani
Érthetetlen!
MArtin nagyon megbízható. Talán egy gyengébb puntja volt idén... az is azért volt gyenge mert csak 30-35 yardra ment. A többi 40-50-60 feletti!
Mi draftoltuk két éve... kb 10+ évig tervezhetünk még vele, ha ilyen formát mutat 😀topmodell
Most nem tudom, h Martin jobb lábas-e vagy bal lábas, de mi mindig szoktunk bal lábas puntert workoutoli, ha az ellenfélnek bal lábas puntere van, h fel tudjunk készülni rá. Pont a Pats ellen szívtuk meg egyszer ezzel, és Belichick is pont azért szereti a bal lábas puntereket mert megtudja lepni vele olykor a visszahordókat...

Ja igen, az összefüggés, a Patsnek most is bal lábas puntere van, és Meskó is az volt. Szerintem ezért volt nálatok workouton.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
The Lions worked out former Patriots punter Zoltan Mesko on Friday

Egy lépésre vagyunk attól, hogy érdekes csapat legyünk Magyarországon is. 😊
Amúgy teljesen értelmetlen dolog, Martin a liga egyik legjobb puntere és nem is sérült.Bazzani
Érthetetlen!
MArtin nagyon megbízható. Talán egy gyengébb puntja volt idén... az is azért volt gyenge mert csak 30-35 yardra ment. A többi 40-50-60 feletti!
Mi draftoltuk két éve... kb 10+ évig tervezhetünk még vele, ha ilyen formát mutat 😀topmodell
Mondjuk túl nagy jelentőséget nem kell tulajdonítani a dolognak.
A csapatok folyamatosan scoutolják az FA játékosokat (CB tryout is volt a héten), hogy azonnal tudjanak lépni ha baj van.
Lehet, hogy Martin-nak volt egy kisebb húzódása az egyik edzésen, ezért készülnek vészmegoldással.

több mint 9 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
The Lions worked out former Patriots punter Zoltan Mesko on Friday

Egy lépésre vagyunk attól, hogy érdekes csapat legyünk Magyarországon is. 😊
Amúgy teljesen értelmetlen dolog, Martin a liga egyik legjobb puntere és nem is sérült.Bazzani
Érthetetlen!
MArtin nagyon megbízható. Talán egy gyengébb puntja volt idén... az is azért volt gyenge mert csak 30-35 yardra ment. A többi 40-50-60 feletti!
Mi draftoltuk két éve... kb 10+ évig tervezhetünk még vele, ha ilyen formát mutat 😀

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
The Lions worked out former Patriots punter Zoltan Mesko on Friday

Egy lépésre vagyunk attól, hogy érdekes csapat legyünk Magyarországon is. 😊
Amúgy teljesen értelmetlen dolog, Martin a liga egyik legjobb puntere és nem is sérült.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Topmodell!
A tippem vasárnapra 38-13as Pats győzelem.

Ha jól tudom akkor Te szoktál angol nyelvű Lions podcasteket hallgatni.
Találtam egyet valamelyik nap, gondoltam hátha érdekel.
Facebook oldaluk:  www.facebook.com/ThoseDetroitGuys
Twitteren:  twitter.com/ThoseDetGUYS

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jason Jones családi okok miatt nem volt ott a csapat két edzésén, a 7 hónapos kisfián kellett sürgősségi műtétet végrehajtani. A kicsi már jobban van, Jones csatlakozott a csapathoz és játszik vasárnap.

A Hálaadás napi mérkőzés szünetében az Academy of Arts and Sciences show choir & band & dance team lép fel. A meccs előtti Himnuszt a 12 éves Quintavious Johnson (America’s Got Talent döntős) énekli majd.

Tudtátok, hogy Bill Belichick 1976 és 77 között a Detroit Lions edzői stábjának volt a tagja? Assistant special teams coach és wide receivers coach volt.

Talán a rengeteg kritika hatására Joe Lombardi változtatott az eddigi módszerein és 20%-al csökkentette a Pats elleni playbook-ban szereplő játékok számát. Reméli, hogy ezáltal javulni fog a kivitelezés.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Már csak egy hét van a Hálaadás napi rangadóig és így mi is az utolsó előtti részhez érkeztünk a "Kérdezz-felelek" írásunkkal. Lássuk a 4. részben milyen remek kérdésekkel okoztunk nehéz perceket a másik félnek:

Bazza kérdez tüsi91 válaszol:


2015 február 2 délelőttje van, egy újabb unalmasnak ígérkező hétfő. A Super Bowl megtekintése miatti fáradtságtól és a Lions győzelme miatti szomorúságtól nem indul valami jól a napod. Kávét kortyolgatva a reggeli híreket olvasgatod az interneten amikor megcsörren a telefonod. Kicsit távolinak tűnő hangot hallasz a vonal másik végén, George H. McCaskey a Bears elnöke az. A meglepődöttségtől válaszolni is alig tudsz. Ő elmeséli Neked, hogy Phil Emery már nem a Bears General Manager-e, a mai nappal távozott a csapattól. A vezetőség alkalmasnak talált Téged arra, hogy meghallgasson a pozícióra. Ehhez egy nagyjából 10 pontos listát kell felállítanod, melyben elmondod, hogy melyek lennének a legfontosabb teendőid a 2015-ös offseasonban.
Kitérve természetesen az edzőkre (maradjon e Trestman és stábja, ha nem akkor milyen típusú edzőkkel képzeled el a jövőt) a játékosokra (irányítókérdés, magas fizetésű de nem teljesítő játékosok, lejáró szerződések, új igazolások) a draftra (hol nincs elég tehetség a csapatban?) és bármi általad fontosnak tartott részletre.
Választ szeretne kapni, hogy miként vezérelnéd a csapatot az NFC North élére és törnéd meg a Green Bay évek óta tartó dominanciáját és a feltörekvő Lions lendületét.
Belenézhetünk mi is a terveidbe?


Ennek a kérdésnek az első része egy párhuzamos univerzumban játszódik, a másik pedig nem túl valószínű.

„A Super Bowl megtekintése miatti fáradtságtól és a Lions győzelme miatti szomorúságtól nem indul valami jól a napod”

Reménytelen, hogy ez a franchise valaha emelkedő pályára álljon. Fogadok rá, ha véletlenül egyszer Super Bowlba jutnánk, odafelé lezuhanna a repülőgép.MacPhisto - aranyköpések topik
(A februári GM váltás, keresgélés picit már késői, legyen ez a GM meghallgatás mondjuk január 1-jén.)

Kezdjük a legfontosabbal. Tisztázzuk a táplálékláncot: CEO > GM > HC.
Marc Trestman és stábja nem marad. Az ütemterv a következő. A következő két hétben a HC jelöltek meghallgatása, majd a szűkítés után második körös interjú. Azaz 3 hét múlva új HC van, aki kialakítja a stábját.

A főedzővel kapcsolatos legfontosabb elvárás, hogy az egész játékot lássa át, offense, defense, ST egyaránt. A HC nem lesz koordinátor, nem lesz play caller, HC lesz. Alapban védelmi felfogású, éles helyzetekben bizonyított HC-t képzelek el. (Nem feltétlen kell HC múlttal rendelkeznie.) Olyan embert, aki már megmutatta, hogy képes felkészíteni az alá adott játékosokat mentálisan mérkőzésről mérkőzésre. Olyan embert, akiért tűzbe mentek az eddigi játékosai. Olyan embert, aki tudja mit jelent a Chicago Bears, olyan embert, aki tudja mit jelent a Monsters of the Midway, olyan embert, aki tudja milyen egy kemény defense.
A stábot a HC választja ki, az én jóváhagyásommal, annyi kitétellel, hogy a 4-3-as védelem marad, ehhez adott az emberanyag.

Legalább 3 éves tervben gondolkodok, melynek első fő pontja a védelem, s elsősorban a front seven felépítése.

Ebből következik, hogy Jay Cutler marad az irányító. Nincs elérhető jobb opció a piacon, a drafton pedig olyan játékost választunk első körben, aki hosszú évekig meghatározó tagja lehet a védelemnek.

Szeretnék egy agresszívabb, fizikálisabb Bears D-t látni a pályán. Ennek szellemében kezdem el a roster kialakítását.
Lényegesebb free agentek közül nem tér vissza: Briggs, DJ Williams, Conte, Garza, Paea, Morgan, Tillman
Újra igazoljuk: De la Puente, Sharpton
Cutoljuk: McClellin, Greene

Az idei offseason céljai (nevek nélkül, fontossági sorrendben)
- 2 kezdő LB (WLB és MLB), akik nickel packageben is pályán vannak
- fal közepére Nick Fairleyt leigazolni + még egy veterán kiegészítő játékos
- pass rusher DE (elsősorban draft, aki 2016-ban kezdő lehet)
- kezdő FS megszerzése
- tapasztalt CB igazolása, aki nickel csomagban játszik
- RT poszton versenyhelyzet kialakítása
- használható backup TE
- a keret feltöltése olyan játékosokkal, akikből masszív ST-t lehet összerakni

Ha nincs egy Manning, Rodgers, Brady, (Luck) kaliberű irányítód, akkor úgy tudsz sikeres lenni, hogy mindent elkövetsz, hogy a felsorolt QB-kat üsd-vágd. A Chicago Bearsnek csak úgy lehet esélye Rodgers ellen, ha van passrush. Úgy lehet esélye bárki ellen, ha van passrush. A secondary nem jó, de ezen úgy is segíthetsz, ha tudsz nyomást generálni. Ez a kulcs az én szemléletemben, ezért helyezzük erre a hangsúlyt, ezért szeretnék sebességet vinni az LB sorba.

Offense oldalon a jelenlegi keretből is meg kell oldani, hogy ne 17-21 pont között szerezzenek meccsenként, hanem stabilan 25-30 között. Megvannak azok a játékosok, meg van az az irányító, akinek az erősségeire építő támadójátékkal adott cél lehet a PO-ba kerülés. Az idei offseasonban offense oldalon a fő cél a sebesség hozzáadása a csapatrészhez, elsősorban pedig az 5-10 yardok közötti passz játék elősegítése, valamint a rövid yardos szituációk hatékonyabb megoldása.
A következő év fontos teendője az OL rendbe tétele lesz. Mindenképpen szeretnék egy fizikálisan erősebb belső 3-ast a pályára rakni, így 2016-ban egy új LG, és egy új center fog kezdeni.

Ennél a csapatnál, amíg én vagyok a GM rend lesz. Nem lesznek primadonnák, egység lesz. Aki az egység ellen van, az repül. Mert a képességek mellett az emberi tulajdonságok épp oly fontosak.

A drafton olyan játékosokat keresünk, akik nyertes típusok és futballisták, nem csak jó atléták. Nem a kispadra fogunk draftolni 2015-ben, olyan srácok jönnek, akik rookie évükben is jelentős játékidőt kapnak.

Minden lépésnek egy célja lesz. Visszahozni a Chicago Bearst, visszahozni a franchise profilját, jelleget ölteni a csapat köré, amivel a szurkolók azonosulni tudnak. S legyőzni a Green Bay Packerst.

tüsi91 kérdez Bazza válaszol:


Jay Cutler évek óta a közvéleményt legjobban megosztó Bears játékos. Tény, hogy a személyisége nem éppen szokványos, s közel sincs pl. Aaron Rodgers szintjén. Milyen játékosnak tartod Te, mint a rivális csapat szurkolója? Jó döntés volt véleményed szerint hosszabbítani vele? Sikeres lehet ő az elkövetkező években a Bearssel? Némi párhuzamot lehet vonni Cutler és Stafford között: mindkettőjük jó képességű, már rutinosnak számító játékos, azonban hosszútávon nem konzisztensek. Összehasonlításképpen Stafford eddigi karrierjét milyennek véled?

Egy olyan dologgal kezdeném a mondandómat amire talán kevesen emlékeznek. A Bears annak idején pont a Lions orra elől happolta Cutlert. A korábbi Denver irányítóért szinte ugyanazt az ajánlatot tette le a két csapat, csak a Broncos jobb rövidtávú opciónak találta a Bears ajánlatában szereplő Kyle Ortont mint a Lions-éban található Daunte Culpeppert. Tehát tulajdonképpen a mackóknak köszönhetjük, hogy Matt Stafford a Lions irányítója lett.
Nem szeretném csak Cutlerre leszűkíteni azt a szituációt amiben jelenleg a Bears van. Annyiban könnyebb a rálátásom, hogy tavaly pontosan mi is ugyanebben a helyzetben voltunk. Egy sokkal többre tartott csapat, tele tehetségekkel, élén egy inkompetens edzői stábbal. Borítékolható a váltás idén tavasszal (vagy már hamarabb) nálatok is.
Szerintem pont ideális Cutler szerződése abból a szempontból, hogy 2016ban viszonylag kis dead money-val kitehető a csapattól. Így a várhatóan érkező új stábnak lesz egy (esetleg két) éve eldönteni, hogy valóban ő e a jövő irányítója nálatok. Pont ezen okokból hoznék én olyan offense beállítottságú HC-t a csapathoz aki leginkább az irányítók képzése terén jeleskedik. Trestman is nagy QB gurunak volt beállítva, de nagyon messze van attól a látottak alapján.
Bár nehéz 10 meccs alapján ítélni, de ez a Lionsnál nem sikerült rosszul. Legalább a labdaeladások számát sikerült limitálni és a dobómozdulatát javítani. Nálunk ugyebár Caldwell HC, Lombardi OC és Jim Bob Cooter QB coach is rengeteget foglalkozik Matt játékával.
El is érkeztünk oda, hogy megválaszoljam a kérdéseket is.
Kevés Bears meccset látok de állandó olvasója vagyok a Bears topiknak. Vannak olyan érvek és ellenérvek Cutler ellen és mellett aminek igazat kell, hogy adjak. Beállni egyik csoportba sem szeretnék, mert ahhoz jóval több ismerettel kellene rendelkeznem az offense-etek felépítéséről és hibáiról.
Nem fogok meglepetést okozni, én nem szeretem Cutlert és nem is bánom, hogy nem lett a Lions irányítója. Nem szeretem az olyan játékosokat akinek a tekintetében a minimális szikrája sincs meg az akaratnak és az elhivatottságnak. Az egész emberről meg süt egy hatalmas szintű flegmaság amit csak olyan esetekben tud levetkőzni amikor kap pár komolyabb ütést a meccs elején. A játékával sem vagyok kibékülve mert nála állandóan benne van a pakliban, hogy több rossz döntéssel elveszti a meccset a csapatnak de persze több esetben pedig igazi rémálom az ellenfél védőinek amikor éppen olyan napja van. Ennek ellenére jó döntésnek tartom, hogy hosszabbítottak vele. Egyrészt nem volt jobb opció a csapat előtt (egyik FA QB sem volt jobb nála és drafton sem volt olyan pozícióban a csapat ahol elméletileg franchise QB-t szokás választani) másrészt egy megfelelő stáb szerintem tudná olyan irányba módosítani a játékát, hogy sokkal hasznosabb és kevésbé csapongó legyen és ezáltal sikeres is legyen a csapatával. Hatalmas kérdés, hogy mennyire hisznek benne a társak.
A következő év mindent el fog dönteni, mert az is benne van a pakliban, hogy hoznak a nyakára végre egy komolyabb vetélytársat.
Amikor a kérdéseken gondolkoztam benne volt a pakliban, hogy hasonló kérdést címzek én is feléd (Stafford vagy Cutler?). Mivel én általában fejben meg is válaszolom azokat így nem ért felkészületlenül a dolog. Amikor a gyengeségeiket kezdem el sorolni magamban akkor mindkettőjüknél ugyanoda lyukadok ki, igazi up & down playerek mindketten. Soha nem lehet tudni, hogy épp melyiket kapod tőlük. A válaszom mégis egyértelműen Stafford. Leginkább Matt mellett szóló érv (amellett, hogy én már most is jobb játékosnak tarom), hogy Staffordban sokkal több fejlődési lehetőséget látok még (főleg a kora miatt) illetve az a clutch faktor ami szerintem Cutlerben kevésbé van meg a végjátékokban. Persze egy irányító sikeresség nem csak saját magán, hanem a külső körülményeken (elkapók, futójáték, támadófal, edzők) múlik, de ebben talán egyikük sem élvezett az utóbbi években nagy előnyt.
Remélem Cutler nem ellenünk fogja idén bizonyítani, hogy milyen jó játékos. Bár a csoportriválist elütni a rájátszástól az egyik legjobb érzés.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?Bazzani
Milyen más eset(ek)ről beszélünk? Mert ha az ítélet labdabirtoklás, akkor ezzel automatikusan halottá válik a labda, melyet semmi esetben nem lehet visszahordani.baggio
Többször láttam már ugyanilyet amikor a puntoló csapat játékosa ekkora birtoklás után visszapöcizi a labdát és ott ér véget a játék ahol a csapattársa megállítja.
Elsőre itt sem ítéltek birtoklást, ha a Cards játékos kapja el nem Ross akkor onnan jöttek volna ahol megáll a labda.Bazzani
Ezért írtam, hogy ha az ítélet labdabirtoklás, ott rögtön halottá válik a labda (és a játékvezető a sípjába fúj), ellenkező esetben viszont csak bean baget dob oda és még tart a játék. Viszont az esetet ugye vissza is lehet nézni, és akár utólag is ítélhetnek labdabirtoklást és ezzel együtt dead ballt (ahogy azt tették itt is). Abban egyetértünk, hogy szerintem is rossz döntést hoztak, mert ha a BJ és a FJ/SJ az akció közben nem érezte úgy, hogy elég ideig birtokolta az arizonai a játékszert, azt ne már a replay booth és a referee döntse el hasonlóan szubjektív szempontok alapján... Ilyen alapon a kérdéses pass intererence-eket is vissza kellene nézni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?Bazzani
Milyen más eset(ek)ről beszélünk? Mert ha az ítélet labdabirtoklás, akkor ezzel automatikusan halottá válik a labda, melyet semmi esetben nem lehet visszahordani.baggio
Többször láttam már ugyanilyet amikor a puntoló csapat játékosa ekkora birtoklás után visszapöcizi a labdát és ott ér véget a játék ahol a csapattársa megállítja.
Elsőre itt sem ítéltek birtoklást, ha a Cards játékos kapja el nem Ross akkor onnan jöttek volna ahol megáll a labda.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
Kérlek segítsetek egy kis szabály magyarázattal.
Ha 5 yardon belül a WR és a CB szemtől szemben "hadakozhatnak" kézzel, akkor hol van a határ, hogy az def vagy off pass interference? topmodell
Az 5 yard csak DB-re vonatkozik, az elkapó csak egy yardig "blokkolhat", az ellökés meg nyilvánvalóan PI mindkét félnek minden esetben. Hogy a védő mennyire játszotta el a nagyhalált, az már más kérdés, de az egyik bíró egy az egyben ezt az esetet figyelte, szóval ilyenkor nincs mit tenni, mint megbízni az értékítéletében.

Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?Bazzani
Milyen más eset(ek)ről beszélünk? Mert ha az ítélet labdabirtoklás, akkor ezzel automatikusan halottá válik a labda, melyet semmi esetben nem lehet visszahordani.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
És egy városi legenda szerint a Lions 0-16os csapat ilyenkor összeül és pezsgőt bont, hogy ők maradtak az egyetlenek 😊

Persze gratulálok a Raidersnek!topmodell
Halál ugyanezt írtam hajnalban a Raiders topikba.
Több like-ot kaptam rá mint az összefoglalóra amit 3 óra hosszáig írtam. 😊

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Kérlek segítsetek egy kis szabály magyarázattal.
topmodell
Ez egy sima eljátszott fault volt (már ha a szabályok szerint ez már illegális területnek minősül) amit megettek a bírók.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én is kérdezek egyet.
Íme a visszafújt punt return.

Ugye az alapfelállás szerint azért fújták vissza mert a Cards játékos birtokolta a labdát a gólvonalon. Ezért az egy yardosról indultunk.
Elég sok hasonló játékot láttam. Ha Ross nem indul el a labdával mert egy piros mezes megfogja a labdát akkor a büdös életbe nem vizsgálták volna az esetet és kb 5 yardról jöttünk volna.
Más eseteknél ilyenkor miért nem számít birtoklásnak és kezd a fogadó csapat 1 yardról? Miért számít ez birtoklásnak ha elkapásnál vagy INT-nél nem lenne az?