Green Bay Packers

76 feliratkozó

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
...LN
Köszi!
több mint 13 éve
LN Green Bay Packers 3 276 — Packers fan
Tojásimport

A nemzeti identitás első számú újvilági szimbólumának tartják az amerikai futballt, amelynek a héten kezdődik magyarországi bajnoki szezonja.
Falkában vadászunk! – hangzik a Békéscsaba Raptors (ragadozók) jelmondata. A viharsarki amerikaifutball-klub a március idusán rajtoló magyar bajnokságban szerepel. A hazai versenysorozat jelentőségét mutatja, hogy már az Újvilágban is felfigyeltek rá: a The Wall Street Journal nemrégiben külön cikkben méltatta, kiemelve, hogy a magyar klubok állami segítség nélkül, saját erőből működnek, játékuk színvonala pedig már közelít az amerikai kollégiumi szinthez. Az elismerés nagy szó, az Egyesült Államokban ugyanis a „futball” a nemzetkarakter egyik megtestesítője.
Az amerikaiak „élvezik saját agresszivitásukat, de tartanak is tőle. A futball ezt a kettősséget oldja fel, szabad utat engedve az erőszaknak a maga ritualizált módján” – magyarázza az Amerikai lélek című, 2002-es könyvében William Dean. A Denverben élő társadalomtudós az amerikai foci kulturális aspektusait elemezve a játék és a kontinens történelme közötti, szerinte egyértelmű párhuzamokra is felhívja a figyelmet. A pályát teljes egészében átszelő gólvonalon átjuttatandó tojás alakú labda az ismeretlen határvidékek meghódításának, a dulakodással és a másik legázolásával is operáló, álcázáson, megtévesztésen alapuló küzdelem a vadnyugati harcmodornak, míg az egymástól jól elkülönülő védekező és támadó csapatrészek, illetve az állandó és fel nem cserélhető posztok a (fél)katonai szervezettségnek lennének a metaforái. A kíméletlen ütközések, a leplezetlenül erőszakos belépők, a nyílt (és elvárt) egymásnak feszülések, valamint a csapaton belüli együttműködésen alapuló összhang Dean olvasatában a pionírok kérlelhetetlenségét idézik, míg az, hogy mindennek ellenére alig fordulnak elő durva szabálytalanságok (gáncsolás, ütés, rúgás) és szimulálások, az alapító atyák puritán erkölcseit tükrözi.
Ezek szerint e szimbolikus harc miatt követik hétvégenként amerikaiak százmilliói a tisztán négyszer tizenöt perces meccseket, nem pedig az azokat körítő többórás – pomponlányokkal, popsztárokkal, tűzijátékkal megspékelt – show-műsor kedvéért. „Területszerző háborúkról van szó, amilyeneket egykor a telepesek is vívtak” – erősít rá erre Agner Fog holland szociológus a Kulturális szelekció című, 1999-es kötetében. Mert hiszen az ellenfeleknek pár méternyi (pontosabban yardnyi) előrejutásért is verítékes küzdelmet kell vívniuk az élőfalként védekező riválissal. A legfőbb cél a szemben állók „hátországának” bevételét jelentő touchdown, amikor egy játékos tojáslabdástul jut (fut, ugrik, esik) át a gól-, illetve alapvonalon.

A játék népszerűségét azonban nem mélyen gyökerező szimbolika, hanem az egyetemek XIX. század végi presztízscsatája alapozta meg – hívja fel a figyelmet Fog. Az üsd-vágd jellegű középkori népi labdarúgásból a XVIII. század végére a brit fiúneveldék hadijátékává kristályosodott rögbi az újvilági kollégiumokban is hódított. Mégpedig korántsem csupán feszültséglevezető-testedző virtusként: az egyetemközi összecsapások az alma materek dicsőségének öregbítéséhez is hozzájárultak. A Yale Literary Magazine 1864-es száma például büszkén idézte a csapatkapitány buzdító szavait: „Ti most a Harvard ellen vonultok, semmi sem lehet ennél fontosabb az életetekben.”

Az annalesekben a Princeton–Rutgers 1869-es összecsapása szerepel az első amerikaifutball-mérkőzésként (amelyet az utóbbi egyetem diákjai nyertek 6 : 4-re), ám Allen Guttman amerikai sporttörténész úgy véli, ezt a derbit a korábbi európai foci (vagyis a rögbi) szabályai szerint – védőfelszerelés nélkül, a labdát csak hátrafelé passzolva – játszották. Sőt még 1876-ban, a Columbia, a Harvard, a Princeton és a Yale diákjai által megalapított egyetemközi futballszövetség (Intercollegiate Football Association) is az albioni szabálykönyveket adoptálta.

A rögbit két évtizeddel később a Yale-öregdiák Walter Camp kezdte lépésről lépésre amerikanizálni, óragyári mérnökhöz méltó alapossággal. A módosításokra azért is volt szükség, mert a játékot, olykor halálos végkimenetelű durvasága miatt, egyre több egyetemen betiltották. A szövetség szabálybizottságát vezető Camp a védőfelszerelés (a térdet, a combot, a csípőt védő, kipárnázott nadrágok, a vállakat, a bordákat és a gerincet óvó „bőrpáncélok”, illetve a sérülékeny fülre húzható bőrsapkák) rendszeresítésével kezdte az átalakítást, amely 1906-tól az előrepassz engedélyezésével vált teljessé. A rögbiből ily módon kivált sportág még viszonylag sokáig megmaradt egyetemi sportnak, jóllehet amatőr jellegét rég elvesztette. A felsőoktatási intézmények igen korán professzori fizetésekkel motiválták az edzőket, a játékosok pedig, ha hivatalos gázsira nem is, de óralátogatás alóli felmentésre és ösztöndíjra számíthattak. A profizmus végül – a XIX. század végétől klubokba tömörödő baseballhoz hasonlóan – a liga 1920-as megalakításával lett általános, jóllehet az utánpótlás nagyobb része máig a campusokból érkezik.

Ez a társadalomtudósok szerint – a látszattal ellentétben – csapatmunkára, kooperációra nevelő sportág azért is ízig-vérig amerikai, mert szerepet kapott az afroamerikaiak emancipálásában is. Már az 1920-as évektől akadtak fekete bőrű sztárok – 1921-ben Fritz Pollard már trénere is lett az egyik élcsapatnak –, bár tagadhatatlanul inkább a bajnokságok alsóbb osztályaiban. A futballban mindenesetre a diszkrimináció kevésbé volt érezhető, mint a baseballban, ahol a rasszizmus miatt külön „Negro” ligát kellett alakítani. Sőt 1946-tól a szezon eleji játékosválogatókon pozitív kvótát vezetett be a szövetség, így – a már idézett Guttman szerint – egyre több lehetett a színes bőrű játékos, ma már az elit csapatoknak több mint felét ők teszik ki.

Exportcikként az amerikai foci a rögbihez képest későn, csupán az 1970-es évek második felében jelent meg külföldön. Először – a kosárlabdazsonglőr Harlem Globetrottershez hasonló túrázó csapatok hatására – Német-, Olasz- és Franciaországban alakultak együttesek, majd Skandináviában és Japánban. Az első amerikaifutball-vb-t 1999-ben rendezte meg az egy évvel korábban megalakult nemzetközi szövetség (IFAF), az aranyérmet a japán válogatott nyerte (igaz, az USA nemzeti gárdája csak 2007-ben szállt be a világbajnoki küzdelembe, le is tarolta a mezőnyt).

Magyarországon a rendszerváltás után vert gyökeret az addig – minthogy az imperializmus vezető hatalmától származik – hivatalos gyanakvással övezett sportág, szigorúan amatőr alapon. Az első időkben egy-két klubra szorítkozó, jellemzően a tengerentúlon járt fanatikusokból verbuválódott bajnokság az ezredforduló után kéttucatosra bővült, jelenleg kétezernél is több igazolt sportolót tart számon a szövetség. Hazai szakértők szerint a magyar liga krémjét a Budapest Cowboys, a Budapest Wolves (Farkasok), a Nyíregyháza Tigers (Tigrisek), az Újbuda Rebels (Lázadók), valamint a Győr Sharks (Cápák) alkotják, utóbbiakat néhány éve beválasztották a húsz legjobb európai gárda közé. A meccsek gyakran egy-egy hagyományosfoci-rangadónál is több – olykor másfél ezer – drukkert vonzanak.

VAJNA TAMÁS
hvg.hu
több mint 13 éve
kobalu91 945 — Scientist
http://hvg.hu/hvgfriss/2011.10/201110_az_amerikai_futball_kulturhistoriaja_tojasi

Egy jó kis cikk, bár messze nem teljesLN
Ezt elolvastam a mostani számban, nem rossz, habár szerintem a magyar úttörőkről érdemes lett volna egy kicsit több említést tenni 😊
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
http://hvg.hu/hvgfriss/2011.10/201110_az_amerikai_futball_kulturhistoriaja_tojasi

Egy jó kis cikk, bár messze nem teljesLN
Én se regisztrált, se bejelentkezett felhasználó nem vagyok és nem is tervezek az lenni. 😕Sanco
ja, másold már ki légyszi nekünk 😊

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
http://hvg.hu/hvgfriss/2011.10/201110_az_amerikai_futball_kulturhistoriaja_tojasi

Egy jó kis cikk, bár messze nem teljesLN
Én se regisztrált, se bejelentkezett felhasználó nem vagyok és nem is tervezek az lenni. 😕
több mint 13 éve
LN Green Bay Packers 3 276 — Packers fan
http://hvg.hu/hvgfriss/2011.10/201110_az_amerikai_futball_kulturhistoriaja_tojasi

Egy jó kis cikk, bár messze nem teljes
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Köszi, hogy kifejtetted, így ez príma. Az egyetlen, amiben nem vagyok biztos, hogy Ayers 3-4-ben milyen, mert ha jól tudom 4-3-ban toltaSzobi22
Mindkét rendszerben meghatározó lehet. 😊Sanco
köszönöm az infot, ma is tanultam valamit

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Köszi, hogy kifejtetted, így ez príma. Az egyetlen, amiben nem vagyok biztos, hogy Ayers 3-4-ben milyen, mert ha jól tudom 4-3-ban toltaSzobi22
Mindkét rendszerben meghatározó lehet. 😊
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Köszi, hogy kifejtetted, így ez príma. Az egyetlen, amiben nem vagyok biztos, hogy Ayers 3-4-ben milyen, mert ha jól tudom 4-3-ban tolta

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Igazából szerettem volna OT-t húzni az első körben, de végül sem Carimi, sem pedig Sherrod nem maradt bent 1/32-re. Így maradt - meglepetésemre - Ayers, aki nem hiszem, hogy IRL még bent lesz az 1.kör végén. 2.körös OG/C-m Hudson 2/26-nál kelt el, ezután szerettem volna elsősorban CB-t húzni, de a kiszemeltemet (Curtis Brown) tenorx 2/31-re elvitte, ezért választottam Jernigant, aki amellett, hogy jó elkapó, returnerként is használható. A 3.körre kinézett OT-met (Brewer) 3/27-re vitte el Shawnka, így maradt Vereen, aki jó elkapó RB, ill. szintén bevethető returnerként, B-Jax után mindenképp upgrade. 4.körös OT/OG-met (Gilbert), Bears vitte el 4/30-ra, így maradt Tolliver, aki újabb hatalmas (6-5) fegyver lehet A-Rod kezében (Driver és Jones hiányában). Az 5.körben végre sikerült egy jó kis (a combine-on legalábbis nagyon meggyőző volt, és a méretei is megfelelnek a "Packers követelményeinek") CB-t húzni. 6.körben is kiment egy falemberem (Fusco), de mert nem akartam OL ember nélkül befejezni a draftot, ezért behúztam Kelce-t, aki szintén nem volt rossz a combine-on. Az utolsó körben Heneryt a mindenes kickert húztam, lévén Crosbyval nem hosszabbítottunk + Henery itt nagy steal. 7/32-re Miller tökéletesen megkoronázta az egész estét 😀. Neki nagyon örülnék, akár 4-5 körben is!
Tehát, ahogy látszik is akartam én OT-t meg CB-t húzni a draft első felében, csak nem sikerült, reachelni viszont nem akartam. 😊
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
tegnap már benéztem oda, mert kíváncsi voltam, és szimpatikus eléggé 😊
egy-két megjegyzés, persze lehet, hogy nem érvényesek, mivel nem ismerem a helyzetet, ahol húztál:

igazán egy OT-t hiányolok igazából, azt a közeljövőben muszáj lenne húzni sztem. a másik, hogy a CB-t előrébb sorolnám a needek között, mint az RB-t (bár Vereen lehet, hogy steal ott, én ezt nem tudom)
összességében viszont nagy gratula!

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Tegnap este volt a mock draft játék. Mivel megint pang a topic, ezért bedobom az enyémet. Ízlelgessétek! 😀
1/32:Akeem Ayers, OLB (UCLA)
2/32:Jerrel Jernigan, WR (Troy) - KR
3/32:Shane Vereen, RB (California) - KR
4/32:Terrance Toliver, WR (LSU)
5/32:Cortez Allen, CB (Citadel)
6/32:Jason Kelce, OC (Cincinnati) - OG
7/1:Alex Henery, K (Nebraska) - P
7/32:Bruce Miller, OLB (UCF)
több mint 13 éve
Hall Of Green Green Bay Packers 1 813 — R-E-L-A-X
Hmm.. Olvasgatom a packers.com-ot, most épp az RB-ről van egy írás, benne egy jó kis mondattal..

"He and his backs will have a tough act to follow in 2011, for Packers running backs in ’10 did not lose a fumble; 440 rushing attempts without a lost fumble. That’s true ball security."

Ha jól rémlik, akkor a 2009-es szezonban Grant sem adta el a lasztit futókísérletnél. Egész jó stat.LN
hát Grant valószínű azután a Seahawks elleni playoff meccs utána rágyúrt a labdabiztosságára 😛 😊

több mint 13 éve
LN Green Bay Packers 3 276 — Packers fan
Hmm.. Olvasgatom a packers.com-ot, most épp az RB-ről van egy írás, benne egy jó kis mondattal..

"He and his backs will have a tough act to follow in 2011, for Packers running backs in ’10 did not lose a fumble; 440 rushing attempts without a lost fumble. That’s true ball security."

Ha jól rémlik, akkor a 2009-es szezonban Grant sem adta el a lasztit futókísérletnél. Egész jó stat.
több mint 13 éve
kobalu91 945 — Scientist
Kérdezz mindig tőlem, és egy napon azon kapod magad, hogy hirtelen ott vagy Mr. Ted Thompson helyén 😛Hurka
Ezek után felmerül a kérdés: TE miért nem vagy még ott? 😀LN
Há' ázé tezstvírem, mer' ű is cigány... Mindig a romákkal van a baj... 😀😀😀
több mint 13 éve
LN Green Bay Packers 3 276 — Packers fan
Kérdezz mindig tőlem, és egy napon azon kapod magad, hogy hirtelen ott vagy Mr. Ted Thompson helyén 😛Hurka
Ezek után felmerül a kérdés: TE miért nem vagy még ott? 😀
több mint 13 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
Ja és még annyi hogy a régi NFL.hu portálon fennvoltam csak mostanság nem volt időm fórumozni mert soka tanulni valóm vanmitiklaca
tényleg ne vedd itt személyes támadásnak senki hozzászólását. de tényleg nyugodtan kérdezz is
amúgy vicces, mert sztem nekem is az a meccs döntötte el, hogy kinek kell szurkolnom onnantól. 😊

viszont Starksról meg hogy taktikázás volt nem bevetni: azelőtt PUP(Physically Unable to Perform) listán volt egy nagyon hosszan elhúzódó sérülés miatt.

MLB-kérdésről: meg fogtok kövezni, de csalódott lennék, ha jövőre nem a Hawk-Bishop páros kezdene. Barnettért meg remélhetőleg kapunk valamitSzobi22
nem veszek sértésnek semmit jelenleg szeretnék veletek barátként beszélgetni

MLB: Szerintem Matthews Bishop A.J lesz a nyerő Nick max csere
Nem a védelemmel kéne most foglalkozni hanem a futással nameg a specteammel....


És igazatok van 4 éve volt a meccs utána néztem

Remélem jól megleszünk
Egyik NFL csapatot se utálom mindenkit szeretek a ligában de a Pack kiemelkedik nálam ja és még az AFCből talán Ravens Barátnőm ráadásul mióta együtvagyuk Giantsfan úgyhogy megy a vita néha😀😀
Jóéjtmitiklaca
Kérdezz mindig tőlem, és egy napon azon kapod magad, hogy hirtelen ott vagy Mr. Ted Thompson helyén 😛
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 716 — Scream and scout
Ahogy a sérülése előtt. Matthews OLB, Barnett és Hawk ILB, tehát nem "zavarnák" egymást. Azonban nagyobb gond Barnettnek, hogy a helyére belépő Bishop olyan jól és meggyőzően tette a dolgát, hogy kiszorította Nicket, aki vagy el lesz tradelve, vagy ki lesz vágva.Sanco
Kérdés az, van e olyan 4-3-at játszó csapat, ahol pont az MLB az igazi need.LN
NYG pl.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ja és még annyi hogy a régi NFL.hu portálon fennvoltam csak mostanság nem volt időm fórumozni mert soka tanulni valóm vanmitiklaca
tényleg ne vedd itt személyes támadásnak senki hozzászólását. de tényleg nyugodtan kérdezz is
amúgy vicces, mert sztem nekem is az a meccs döntötte el, hogy kinek kell szurkolnom onnantól. 😊

viszont Starksról meg hogy taktikázás volt nem bevetni: azelőtt PUP(Physically Unable to Perform) listán volt egy nagyon hosszan elhúzódó sérülés miatt.

MLB-kérdésről: meg fogtok kövezni, de csalódott lennék, ha jövőre nem a Hawk-Bishop páros kezdene. Barnettért meg remélhetőleg kapunk valamitSzobi22
nem veszek sértésnek semmit jelenleg szeretnék veletek barátként beszélgetni

MLB: Szerintem Matthews Bishop A.J lesz a nyerő Nick max csere
Nem a védelemmel kéne most foglalkozni hanem a futással nameg a specteammel....


És igazatok van 4 éve volt a meccs utána néztem

Remélem jól megleszünk
Egyik NFL csapatot se utálom mindenkit szeretek a ligában de a Pack kiemelkedik nálam ja és még az AFCből talán Ravens Barátnőm ráadásul mióta együtvagyuk Giantsfan úgyhogy megy a vita néha😀😀
Jóéjt
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Ja és még annyi hogy a régi NFL.hu portálon fennvoltam csak mostanság nem volt időm fórumozni mert soka tanulni valóm vanmitiklaca
tényleg ne vedd itt személyes támadásnak senki hozzászólását. de tényleg nyugodtan kérdezz is
amúgy vicces, mert sztem nekem is az a meccs döntötte el, hogy kinek kell szurkolnom onnantól. 😊

viszont Starksról meg hogy taktikázás volt nem bevetni: azelőtt PUP(Physically Unable to Perform) listán volt egy nagyon hosszan elhúzódó sérülés miatt.

MLB-kérdésről: meg fogtok kövezni, de csalódott lennék, ha jövőre nem a Hawk-Bishop páros kezdene. Barnettért meg remélhetőleg kapunk valamit

több mint 13 éve
LN Green Bay Packers 3 276 — Packers fan
Ahogy a sérülése előtt. Matthews OLB, Barnett és Hawk ILB, tehát nem "zavarnák" egymást. Azonban nagyobb gond Barnettnek, hogy a helyére belépő Bishop olyan jól és meggyőzően tette a dolgát, hogy kiszorította Nicket, aki vagy el lesz tradelve, vagy ki lesz vágva.Sanco
Kérdés az, van e olyan 4-3-at játszó csapat, ahol pont az MLB az igazi need.
több mint 13 éve
LN Green Bay Packers 3 276 — Packers fan
KB 5 éve nézem a ligát és a kevenc csapatom a kezdetektől a Packers
első meccs amit láttam Denver-Packers volt és hosszabításba nyertünk az első Favre passzal
Akkor nagyon megszerettem a Sajtfejűeket!!!!

Ja és még annyi hogy a régi NFL.hu portálon fennvoltam csak mostanság nem volt időm fórumozni mert soka tanulni valóm vanmitiklaca
Nem kötekedősdiből mondom, de az 2007es meccs 😊 Vagyis 4 éve 😀
Jennings kapott egy 82 yardos lasztit Bly mellett OT-ben.
Meg kb egy ugyanolyat Jones az első negyedbe, az 78 yard volt, Bailey mellett 😀

Nem semmi meccs volt.
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Ahogy a sérülése előtt. Matthews OLB, Barnett és Hawk ILB, tehát nem "zavarnák" egymást. Azonban nagyobb gond Barnettnek, hogy a helyére belépő Bishop olyan jól és meggyőzően tette a dolgát, hogy kiszorította Nicket, aki vagy el lesz tradelve, vagy ki lesz vágva.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Egy lista, hogy melyik csapat ki iránt érdeklődött eddig: http://anonym.to/?http://ogdraft.wordpress.com/2011/03/09/teamplayer-interest/#more-1187

A sajátunkat bemásolom:

Green Bay Packers
- Cheta Ozougwu – OLB – Rice – Talked to
- Colin Kaepernick – QB – Nevada – Talked to
- Ricky Elmore – OLB – Arizona – Talked to
- Jamel Hamler – WR – Fresno St. – Combine Interview
- Edmond Gates – WR – Abilene-Christian – Combine Interview
- Johnny Patrick – CB – Louisville – Combine Interview
- Taiwan Jones – RB – Eastern Washington – Combine Interview
- Jerrel Jernigan – WR – Troy – Combine Interview
- Lestar Jean – WR – Florida Atlantic – Attended Workout
- Randall Cobb – WR – Kentucky – Combine Interview
- Justin Houston – OLB – Georgia – Combine Interview
- Brooks Reed – OLB – Arizona – Combine Interview
- Virgil Green – TE – Nevada – Combine Interview
- Josh Portis – QB – California (PA) – Combine InterviewMaG1Xx
Ebből a sok Wide Reciver érdeklődésből arra lehet következtetni hogy Driver utódját keresik ezzel
Imádom Donaldot de már benne van a korban rendesen
A másik kérdés ha Nick Barnett visszatér akkor Matthews-al és A.J. vel hogy fognak elférni ebben a defenseben?
több mint 13 éve
kobalu91 945 — Scientist
KB 5 éve nézem a ligát és a kevenc csapatom a kezdetektől a Packers
első meccs amit láttam Denver-Packers volt és hosszabításba nyertünk az első Favre passzal
Akkor nagyon megszerettem a Sajtfejűeket!!!!

Ja és még annyi hogy a régi NFL.hu portálon fennvoltam csak mostanság nem volt időm fórumozni mert soka tanulni valóm vanmitiklaca
Jólvan nem erre akartam kilyukadni, de örülök.kobalu91
Szeretnék viszont kérdezni valamit
Ugye a puntnál van fent egy FB vagy RB a pályán és lehet neki is snappelni pl ezt 4. és inchesnél miért nem használják??mitiklaca
Mert ez nem madden.
Itt túl nagy a harc a line of scrimmage-nél, ahhoz, hogy olyan könnyen meg lehessen ezt csinálni. Nagyon figyelnek erre a profiknál. Sztem ilyeneket tedd az általános témák közé valahova be, ne offolj.