Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 3 éve
Farky Indianapolis Colts 8 298 — ℧
Julie'n Davenport jön majd vizitre elvileg, szóval minden rendben lesz most már

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 3 éve
nagytomy Indianapolis Colts 461
 www.cbssports.com/nfl/news/2021-nfl-schedule-release-expected-in-may-with-17-games-possible-monday-playoff-game-per-reports/
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
És mi alapján kapjuk a 17. csapatot?
Báár ... hagyjad, nem lustálkodok, megkeresem magam. Tuti, hogy 1 perc megtalálni. 😊
peterk2005
Tippre h ok az NFC South 2.helyen vegeztek mi meg az AFC South 2.helyen, es nem egymas ellen jatszik jovore iden a ket csoport

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És mi alapján kapjuk a 17. csapatot?
Báár ... hagyjad, nem lustálkodok, megkeresem magam. Tuti, hogy 1 perc megtalálni. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Elv a Bucsot fogadhatjuk majd 17.meccs gyanant.
2021ben az AFC csapatok lesznek hazai palyan a plusz1 meccsen, utan pedig evente valtakozik.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 200 — Colts Fan
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Stez, írd már be, hogy Jags fan leszel, vagy valami, dögunalom ez a FA így a Colts topicban. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Farky Indianapolis Colts 8 298 — ℧
Anthony Walker van nálunk látogatóba.
Meglehet kérdezni hogy nálatok mér nem számolnak vele? Mi a gáz vele kapcsolatba?
P@trik
Plusz az edzői stáb Okereke-be van belezúgva, aki (szerintem ) nem jobb (még?)

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Anthony Walker van nálunk látogatóba.
Meglehet kérdezni hogy nálatok mér nem számolnak vele? Mi a gáz vele kapcsolatba?
P@trik
Semmi. Szorgalmas, jó tackler, rá lehet bízni a rádiós sisakot, kifejezetten intelligens a pályán. Coverage-ben nem jó, az a gyengéje. Egy korrekt NFL kezdő. Ha nem lenne meg az utódja, aki atletikusabb nála és jobb coverage-ben, valószínűleg mi is próbálnánk megtartani.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
P@trik Cleveland Browns Texas Longhorns 2 622 — #HUNGarrettCardCollector #HunBelieveland #Padres
Anthony Walker van nálunk látogatóba.
Meglehet kérdezni hogy nálatok mér nem számolnak vele? Mi a gáz vele kapcsolatba?
több mint 3 éve
Gator66 363
Tenyleg barki ugy gondolja hogy Riverst kicsereltuk Wentzre viszont nem igazoltunk senkit es akar egy fikarcnyit is kozelebb vagyunk a bajnoki cimhez?

Tologatjuk a nagy lovet minden evben aztan nem koltjuk egy el senkire... viszont lassan ki kell majd tomni Leonardot Nelsont stb... lehet itt peldalozni hany bust volt stb de ha van penzed es te SB-t akarsz nyerni akkor ki kell kozel maxolni a fizetesi sapkat...kossel olyan szerzodeseket ami orrnehez aztan ha ket ev alatt nem valt be kivaghatod de nincs ido eveket folyamatosan varni...
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Lol, Philly riporterek nem kérdezhetnek majd Wentztől a bemutató sajttájon. Én nagyon szurkolok neki és ritkán mondok ilyet, de kevés ennyire soft játékos van a ligában.
Hulkeinstein
Nem védeni akarom Wentzet, de szerintem ez nem arról szól, aminek látszik. Ha soft is Wentz, ez már nem soft-ság lenne, hanem gyerekesség. 😀 Szerintem egyszerűen nem akarják, hogy a sajttáj 80%-a a Philly szakításról szóljon. Indy egy kis piac, egy ilyen sajttájon van kb. 10-12 helyi firkász. Philly viszont nagy, tuti, hogy kb. 3x annyi Philly firkász lesz/lenne ott, mint amennyi helyi újságíró.

Szerk.: Mondom én. Pár percre rá, hogy a Colts bejelentette a Wentz tradet hivatalosan, Roseman is hivatalos közleményt adott ki. Nem hiszem, hogy erre vágyott napok óta. Neki a helyi média miatt muszáj volt. Ha a Philly médián múlik, ma csak a szakítás lenne a téma.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kenny most mosakodhat egy teljes offseasonon át. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 609 — Így remélem megfelelek nektek.....
Lol, Philly riporterek nem kérdezhetnek majd Wentztől a bemutató sajttájon. Én nagyon szurkolok neki és ritkán mondok ilyet, de kevés ennyire soft játékos van a ligában.
Hulkeinstein
Ebben most nem értek egyet. 😊 Általában szurkolni szoktam az ex Philly játékosoknak, akiktől kaptunk is valamit de Wentznek nem tudok és ezt a lépést is hülyeségnek érzem....nyilván mi is hibásak vagyunk a kialakult helyzeten, de kicsit se éreztem rajta, hogy segíteni akarna magán. Egyedül ami miatt drukkolok, hogy ne süljön be, az az itteni Colts fan brigád 😉 meg a Coltsot is csípem a 3. az AFC csapatszimpátiámban. Illetve az 1 kör sem árt 😛 de nehéz szimpatizálnom vele.
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan


Pls es akk rendelem is a 13as mezt!

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 891 — Eagles & Seahawks fan
Lol, Philly riporterek nem kérdezhetnek majd Wentztől a bemutató sajttájon. Én nagyon szurkolok neki és ritkán mondok ilyet, de kevés ennyire soft játékos van a ligában.
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
@Foldesi26
Ah, köszi, hogy leírtad a témában amit mondtam volna így nem kell most este pötyögnöm ☺️



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
Kóra Tibor Indianapolis Colts 77
MAck marad One year, $2 million for Marlon Mack, who heads back to Indianapolis to finish what he started after last year's Achilles tear.

Szerkesztette: Kóra Tibor

Kóra Tibor
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én azt akarom mondani, hogy amikor Stez kurvaanyázik (😀), akkor szerintem igaza van. Akkor mindenképp, ha úgy tekintünk a Coltsra, mint olyan csapat, aminél nem kéne sok egy potenciális SB runhoz. Ezért írtam, hogy az más kérdés, hogy a Colts ebben a folyamatban hol tart.

Btw Ballardról én nem mondtam véleményt, csak arról beszéltem, hogy a szurkoló érezheti úgy, hogy ez egy kész csapat, mivel ha a cérnakarú Riversszel is versenyképesek voltatok, akkor már csak 1-2 nagy név hiányzik. Ballard szerintem kifejezetten tökös volt az elmúlt években (Buckner, Rivers, Wentz). A mi működik jól és mi sikeres kérdés megint más, a John Fox féle Denver is jól működött 😊
Foldesi26
Oké, így értem. 😊 Lets move on.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Foldesi26 New England Patriots 278
Szerintem a Bucs eléggé rossz példa, hiszen a PO-ban domináló védőfal 3 tagja jött a piacról, plusz az irányító, valamint az SB-n TD-t szerző összes támadójátékos FA volt. Attól, hogy nem feltétlen első napos igazolások voltak, azért volt köztük fancy szerződés, Jensen, Brady, Suh és Gronk anyagi szempontból is azok voltak.Foldesi26
Azt érzem, hogy ugyanazokat a köröket futjuk. Ha ezzel azt mondod, hogy a Colts nem költött legalább így, akkor az nem igaz, mert ennél többet is költött. Például a Colts falának is 3 tagja jött a piacról, és többe kerültek, mint a Bucsnak a saját fala. Houston 10 millióba, Autry 6 millióba, Buckner 21 millióba plusz egy első körbe került. Ha meg nem azt mondod, hogy a Colts nem költött, mert tudod, hogy többet költött a Bucsnál, akkor nem tudom, hogy végülis mit akarsz mondani. 😊

Minden GM-nek van egy attitűdje, egy stílusa. Mindegyik bizonyos princípiák szerint működik. Van aki agresszívabb, van aki "megfontoltabb" vagy "strategikusabb", mindegy hogyan jelzőzzük. Nem Ballard az egyetlen GM, akinek a működése tetszik. Van nála agresszívebb is. Egyszerűen az eredményességet nézem, és ha azt látom, hogy eredményes, akkor tetszik. És nem próbálom az agresszívebb stílusúra ráerőltetni a visszafogottságot és fordítva. Amíg működik, addig semmiképpen.
peterk2005
Én azt akarom mondani, hogy amikor Stez kurvaanyázik (😀), akkor szerintem igaza van. Akkor mindenképp, ha úgy tekintünk a Coltsra, mint olyan csapat, aminél nem kéne sok egy potenciális SB runhoz. Ezért írtam, hogy az más kérdés, hogy a Colts ebben a folyamatban hol tart.

Btw Ballardról én nem mondtam véleményt, csak arról beszéltem, hogy a szurkoló érezheti úgy, hogy ez egy kész csapat, mivel ha a cérnakarú Riversszel is versenyképesek voltatok, akkor már csak 1-2 nagy név hiányzik. Ballard szerintem kifejezetten tökös volt az elmúlt években (Buckner, Rivers, Wentz). A mi működik jól és mi sikeres kérdés megint más, a John Fox féle Denver is jól működött 😊
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem a Bucs eléggé rossz példa, hiszen a PO-ban domináló védőfal 3 tagja jött a piacról, plusz az irányító, valamint az SB-n TD-t szerző összes támadójátékos FA volt. Attól, hogy nem feltétlen első napos igazolások voltak, azért volt köztük fancy szerződés, Jensen, Brady, Suh és Gronk anyagi szempontból is azok voltak.Foldesi26
Azt érzem, hogy ugyanazokat a köröket futjuk. Ha ezzel azt mondod, hogy a Colts nem költött legalább így, akkor az nem igaz, mert ennél többet is költött. Például a Colts falának is 3 tagja jött a piacról, és többe kerültek, mint a Bucsnak a saját fala. Houston 10 millióba, Autry 6 millióba, Buckner 21 millióba plusz egy első körbe került. Ha meg nem azt mondod, hogy a Colts nem költött, mert tudod, hogy többet költött a Bucsnál, akkor nem tudom, hogy végülis mit akarsz mondani. 😊

Minden GM-nek van egy attitűdje, egy stílusa. Mindegyik bizonyos princípiák szerint működik. Van aki agresszívabb, van aki "megfontoltabb" vagy "strategikusabb", mindegy hogyan jelzőzzük. Nem Ballard az egyetlen GM, akinek a működése tetszik. Van nála agresszívebb is. Én egyszerűen nem akarok rájuk erőltetni egy kalitkát, hogy "ezt így kéne csinálni" vagy "úgy kéne csinálni", mert egy csak így jó. Nem csak így jó. Nincs olyan általános érvényű szabály, hogy a free agency első napjaiban előbb-utóbb agresszívnek kellene lenni. Ahogy az ellenkezőjére vonatkozó szabály sincs. A roster 11 hónapon keresztül építik, számtalan forrásból. A GM attitűdje, lehetőségei, filozófiája dönti el, hogy mikre fókuszál, és mikre kevésbé. Nincs ökölszabály, nincs kihagyhatatlan lépés. Ballard ilyen. Egyelőre működik, és amíg működik, nem akarom ráerőltetni, hogy máshogy csinálja. (A saját természetem egyébként ennél agresszívebb. A vállalkozásaimat ennél agresszívebben vezetem, és ha GM lennék, akkor GM-ként is agresszívebb lennék. Szóval nem ez a természetes attitűdőm, de megtanultam, hogy ha valami működik, akkor abba ne piszkáljunk bele, amíg működik. 😊 )

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Foldesi26 New England Patriots 278
Frank Clark-ot nem tudom biztosan, de Sammy Watkins?!?!? 3év / 48M:

2018 : 40 / 519yrds - 3TD
2019 : 5 / 673yrds - 3TD
2020 : 21 / 222yrds - 2TD

Ja és 3 fumble. Watkins majdnem hogy a definiciója a bustnak 😀 Szóval igazolásnál inkább nézzük a teljesítményt, és ne a nevet - amit amúgy Ballard is csinál 😉
coltman
Írtam, hogy nem minden ilyen igazolás jön be, de meglépték őket, flashy igazolások voltak, szóval nem az utólagos eredmény a lényeg. Itt arról van szó, hogy a Chiefs menedzsment utána ment a sztárigazolásnak, agresszívak voltak, keresték az utolsó 1-2 láncszemet, nem toporogtak egy helyben. Anno a Pats 2007-es költekezéséből is kuka volt AD és Stallworth.
Mi arról beszéltünk, hogy kell-e az elején rohanni, és a legdrágábbak közül elhozni valakit. A hivatalos free agency fél órája nyitott meg. A Bucs éppen arra példa - meg a Patriots sok sok évig -, hogy lehet úgy is eredményesen működni a szabadügynök piacon, hogy nem rohanok ajtóstul a házba, hanem megválogatom, hogy kit hozok el. És a csendes, nem flashy igazolás is beüthet úgy, mint Barrett beütött a Bucsnak.
peterk2005
Szerintem a Bucs eléggé rossz példa, hiszen a PO-ban domináló védőfal 3 tagja jött a piacról, plusz az irányító, valamint az SB-n TD-t szerző összes támadójátékos FA volt. Attól, hogy nem feltétlen első napos igazolások voltak, azért volt köztük fancy szerződés, Jensen, Brady, Suh és Gronk anyagi szempontból is azok voltak.

Ami a másik részét illeti: nagyobb eséllyel kapod meg a jó teljesítményt a drága igazolástól, mint az olcsótól, így akkor, amikor egy menedzser úgy érzi, hogy 1-2-3 játékosra és azok (kötelezően) elit teljesítményére van a bajnoki címtől, akkor nem jó döntés maradni az amúgy hosszútávon sikeres receptnél (amit nem is vitattam). Az más kérdés, hogy a Colts hol tart ebben a folyamatban.
Foldesi26
Lehet, hogy topsy-turvy world, amiben élek - de a lényeg, hogy utánamentek, és nem az utólagos eredmény a lényeg? Akkor mi, ha szabad kérdeznem? 😀 Én azt hittem, hogy eredményre játszák ezt a játékot, de mindig szeretek újat tanulni, szóval figyelek 😀

Mint többször elhangzott, és cikk is született róla, az UFA első 2-3 napja 90% underachievement, jó része kifejezetten bust (pl Watkins). Szóval akkor megint nem értem, hogy a 10% az hol nyújt nagyobb esélyt a jó teljesítményre?
coltman
Pedig könnyű feloldani, az adott döntés pillanatában nem tudhatták a jövőbeli teljesítményt, ezért ebben a vitában sem releváns. A jelenlegi döntési helyzetben sem ismerheted az FA-k jövőbeli teljesítményét.

Ezt a cikket átdobod akár privátban kérlek? Nem láttam itt, kíváncsi vagyok mi alapján hozták ki a 90-10%-et, meg hogy mit jelent az underachiever... Mert azt érezzük, hogy egy sztárjátékos teljesítménye =/= tisztán a statisztikai lőlapjával.

De akkor a Chiefs féle Thuney sign jelen pillanatban rossz lépés volt? Logikátlan? Inkább kellett volna hozni egy Ted Karras szintű interiort, mert ott nagyobb esély van az overachieve-re és ár/érték arányban jobb üzlet lehet belőle?
több mint 3 éve
deleted account 1 758
Frank Clark-ot nem tudom biztosan, de Sammy Watkins?!?!? 3év / 48M:

2018 : 40 / 519yrds - 3TD
2019 : 5 / 673yrds - 3TD
2020 : 21 / 222yrds - 2TD

Ja és 3 fumble. Watkins majdnem hogy a definiciója a bustnak 😀 Szóval igazolásnál inkább nézzük a teljesítményt, és ne a nevet - amit amúgy Ballard is csinál 😉
coltman
Írtam, hogy nem minden ilyen igazolás jön be, de meglépték őket, flashy igazolások voltak, szóval nem az utólagos eredmény a lényeg. Itt arról van szó, hogy a Chiefs menedzsment utána ment a sztárigazolásnak, agresszívak voltak, keresték az utolsó 1-2 láncszemet, nem toporogtak egy helyben. Anno a Pats 2007-es költekezéséből is kuka volt AD és Stallworth.
Mi arról beszéltünk, hogy kell-e az elején rohanni, és a legdrágábbak közül elhozni valakit. A hivatalos free agency fél órája nyitott meg. A Bucs éppen arra példa - meg a Patriots sok sok évig -, hogy lehet úgy is eredményesen működni a szabadügynök piacon, hogy nem rohanok ajtóstul a házba, hanem megválogatom, hogy kit hozok el. És a csendes, nem flashy igazolás is beüthet úgy, mint Barrett beütött a Bucsnak.
peterk2005
Szerintem a Bucs eléggé rossz példa, hiszen a PO-ban domináló védőfal 3 tagja jött a piacról, plusz az irányító, valamint az SB-n TD-t szerző összes támadójátékos FA volt. Attól, hogy nem feltétlen első napos igazolások voltak, azért volt köztük fancy szerződés, Jensen, Brady, Suh és Gronk anyagi szempontból is azok voltak.

Ami a másik részét illeti: nagyobb eséllyel kapod meg a jó teljesítményt a drága igazolástól, mint az olcsótól, így akkor, amikor egy menedzser úgy érzi, hogy 1-2-3 játékosra és azok (kötelezően) elit teljesítményére van a bajnoki címtől, akkor nem jó döntés maradni az amúgy hosszútávon sikeres receptnél (amit nem is vitattam). Az más kérdés, hogy a Colts hol tart ebben a folyamatban.
Foldesi26
Lehet, hogy topsy-turvy world, amiben élek - de a lényeg, hogy utánamentek, és nem az utólagos eredmény a lényeg? Akkor mi, ha szabad kérdeznem? 😀 Én azt hittem, hogy eredményre játszák ezt a játékot, de mindig szeretek újat tanulni, szóval figyelek 😀

Mint többször elhangzott, és cikk is született róla, az UFA első 2-3 napja 90% underachievement, jó része kifejezetten bust (pl Watkins). Szóval akkor megint nem értem, hogy a 10% az hol nyújt nagyobb esélyt a jó teljesítményre?
több mint 3 éve
Foldesi26 New England Patriots 278
Frank Clark-ot nem tudom biztosan, de Sammy Watkins?!?!? 3év / 48M:

2018 : 40 / 519yrds - 3TD
2019 : 5 / 673yrds - 3TD
2020 : 21 / 222yrds - 2TD

Ja és 3 fumble. Watkins majdnem hogy a definiciója a bustnak 😀 Szóval igazolásnál inkább nézzük a teljesítményt, és ne a nevet - amit amúgy Ballard is csinál 😉
coltman
Írtam, hogy nem minden ilyen igazolás jön be, de meglépték őket, flashy igazolások voltak, szóval nem az utólagos eredmény a lényeg. Itt arról van szó, hogy a Chiefs menedzsment utána ment a sztárigazolásnak, agresszívak voltak, keresték az utolsó 1-2 láncszemet, nem toporogtak egy helyben. Anno a Pats 2007-es költekezéséből is kuka volt AD és Stallworth.
Mi arról beszéltünk, hogy kell-e az elején rohanni, és a legdrágábbak közül elhozni valakit. A hivatalos free agency fél órája nyitott meg. A Bucs éppen arra példa - meg a Patriots sok sok évig -, hogy lehet úgy is eredményesen működni a szabadügynök piacon, hogy nem rohanok ajtóstul a házba, hanem megválogatom, hogy kit hozok el. És a csendes, nem flashy igazolás is beüthet úgy, mint Barrett beütött a Bucsnak.
peterk2005
Szerintem a Bucs eléggé rossz példa, hiszen a PO-ban domináló védőfal 3 tagja jött a piacról, plusz az irányító, valamint az SB-n TD-t szerző összes támadójátékos FA volt. Attól, hogy nem feltétlen első napos igazolások voltak, azért volt köztük fancy szerződés, Jensen, Brady, Suh és Gronk anyagi szempontból is azok voltak.

Ami a másik részét illeti: nagyobb eséllyel kapod meg a jó teljesítményt a drága igazolástól, mint az olcsótól, így akkor, amikor egy menedzser úgy érzi, hogy 1-2-3 játékosra és azok (kötelezően) elit teljesítményére van a bajnoki címtől, akkor nem jó döntés maradni az amúgy hosszútávon sikeres receptnél (amit nem is vitattam). Az más kérdés, hogy a Colts hol tart ebben a folyamatban.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem pont arról, ahonnan Stez indította a vitát 😊 Ha jól értettem Stez érvelését, akkor igenis ki kell menni a piacra, és az utolsó 2-3-4 láncszemet onnan kell begyűjteni. Nem az FA-ról kell felépíteni a csapatot, ebben amúgy is egyetértés van köztetek, de a következő lépcső megugrásában nagyon segíthetnek az FA-ról begyűjtött nagy igazolások. A Bucs példája is ezt támasztja alá, még ha Te ellenpéldaként is hozod: felépítették a csapatot a draftról, majd behúztak amúgy FA-ról és trade keretében pár nagyon fontos láncszemet: Jensent, Suht, JPP-t és Bradyt (Vinny Curry is lehetett volna ilyen utolsó láncszem, nem vált be, de jött Barrett ugye). Én hasonló igazolásnak látom a Chiefsnél Mathieu, Sammy Watkins és Frank Clark megszerzését, de még az ősidőkben, a Pats is hasonlóan gondolkozott a 2006-os vesztes AFC döntő után, amikor egy offseason alatt hozták Mosst, Stallworthot, Welkert és Adalius Thomast. Foldesi26
A vita nem azon megy, hogy a free agency-ről kell-e igazolni, mert ebben egyetértünk. A fre agency is egy lehetőség, ki kell használni. Mi arról beszéltünk, hogy kell-e az elején rohanni, és a legdrágábbak közül elhozni valakit. A hivatalos free agency fél órája nyitott meg. A Bucs éppen arra példa - meg a Patriots sok sok évig -, hogy lehet úgy is eredményesen működni a szabadügynök piacon, hogy nem rohanok ajtóstul a házba, hanem megválogatom, hogy kit hozok el. És a csendes, nem flashy igazolás is beüthet úgy, mint Barrett beütött a Bucsnak.

(Ha már nagyon menedzserkedni kezdünk, akkor igazából CSAK ezek azok az igazolások, amik _tényleg_ lökni tudnak egy csapaton. Mert amikor 20 millióért elhozol egy elkapót, akkor az a játékos azzal, hogy jól játszik, csak hozza a kötelezőt. Mert a cap 10 százalékát elviszi, kötelező neki jónak is lenni, különben a költség/nyereség egyenlege negatív. Akkor nyersz, ha olcsón hozol, és az olcsó játékos lesz jó. Kb. ugyanazt nyered, amit a drafttal is. A draftnak is az a lényege, hogy olcsón juss jó játékoshoz. mert bennük van koltség/nyereség szempontjából a nyereség többlet. Ez a nyereség többlet tesz contenderré csapatokat. Nyilván az irányítón lehet a legnagyobbat nyerni, de nem csak vele.)

Évek óta úgy érződik, hogy a Colts ott van a kapuban, mégsem lépnek be, szerintem logikus elvárás a szurkolók részéről, és valóban logikus lépés is lenne az utolsó 1-2 sztárigazolást meghúzni.Foldesi26
Jó lenne, ha ez igaz lenne, de sajnos nem. Ballard négy éve van csak itt, ebből 1 évben játszott Luck, kettő évben Brissett, egy évben Rivers. Abban az egy évben amikor Luck játszott, a csapat még épült. Eljutottunk a divíziós körig, de az a csapat még messze nem volt kész. A 2019-es csapat már egy fokkal jobb volt, az már egy kemény playoff csapat lehetett volna Luck-al. Csak ő ugye 1 héttel az idény előtt visszavonult. Brissettel meg elmentünk 5:2-ig, ott lesérült, jött pár meccsre Hoyer - kössz -, aztán a visszatérő Brissett már a sérülés előtti Brissettől is messze volt, nemhogy Lucktól. Tavaly meg csináltunk egy 11-5-öt, és nem voltunk messze. Tudtunk játszani egy ki-ki meccset a Bills-el, de nem voltunk az igazi, nehézsúlyú contenderek között. Hozzáteszem, a Bucs se volt, szóval ez már sokat nem jelent. Aki playoffba jut, az nyerhet is.

És itt van az a pont, ahol érdemes átgondolni, hogy mi is az, amiben reálisan reménykedhetünk. Mert annál "esélyesebbek", mint tavaly voltunk, nem sokkal tudunk már lenni. Még azért lehet javulni - kéne is, én is akarom és elvárom -, de olyan sokat már nem. Az igazi nehézsúlyú faforitsághoz Peyton Manning vagy Luck kellene. Meg Brady, vagy Brees. Vagy Mahomes, vagy Rodgers.

Ha Wentzből valami csoda folytán ilyen szintet tudnánk faragni - én pozitív vagyok Wentz-el kapcsolatban, de erre én is csak remote esélyt látok -, akkor a FA szinte másodlagossá válna, mert minden évben nehézsúlyú contenderek lennénk anélkül is. Egy top10 körüli irányítóval "csak" esélyesek tudunk lenni, akik ha jó playoffot fognak ki, és esetleg bukdácsol 1-2 nehézssúlyú ellenfél (ahogy pl. a Bucs esetében tulajdonképpen mindhárom utolsó ellenfelük tette), akkor nyerhetünk. Vagy akkor, ha beindul az a top10 QB, és fut egy karrier-playoffot, ahogy Flacco, vagy Foles tették. Vagy beindul a védelem, és nyom egy Broncos 2015-öt. Minél jobb a keret, minél több olyan egysége van, ami "beindulhat", annál jobbak az esélyek, de az elit irányítós csapatok mindig nehézsúlyúbbak lesznek. Mi ehhez sok éven keresztül hozzászoktunk, de muszáj tudni, hogy azok az idők elmúltak.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)