Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Még játszik az se gond?

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 936 — No es importante
igen


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
D J?

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 936 — No es importante
Aztán lesz idő mikor a másik Derrick is követi őt...
Remélem az még jó sok idő leszJanek
már jövőre is bekerülhet akár


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Aztán lesz idő mikor a másik Derrick is követi őt...
Remélem az még jó sok idő lesz

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Derrick Thomas, minden idők egyik legjobb NFL LBje, NFL HOF tag, bekerült az NCAA HOF hősei közé is. Itt látható Alabama játékosként:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Dee Ford maga azt mondta erről, hogy ő volt a legjobb pass rusher a drafton, nincs itt kérdés. 😊ulpianus
Reméljük megmutatja magát és Halit tudja pótolni majd...
Nehéz dolga lesz nem vitás

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Még Dee Ford szerződése nincs meg, a többiek aláírtak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Dee Ford maga azt mondta erről, hogy ő volt a legjobb pass rusher a drafton, nincs itt kérdés. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Azt olvastam, a Falcons fel akart mozogni a draft 1/22 pickjére Dee Fordért (1/23 lett KC). Csak a Browns többet adott a pickért, kellett nekik Manziel nagyon. Ennyit arról, hogy senkinek nem kellett volna Dee Ford az első körben.ulpianus
De hogy komplikáljam a Chiefs-Browns kapcsolatot, a Cleveland a QB coachuk szerint direkt a Chiefs-et előzte a tréddel 😊 :
"Mr. Haslam and coach Pettine had called me down to the draft room a couple of times throughout the night and we had almost made trades with Tennessee and Dallas and backed out,'' he said. "...We were sitting there and coach Pettine keeps texting me, and we're going back and forth and we're going 'hey does Dallas take him here, no they won't. Does St. Louis take him at 13?' We knew we had to get in front of the Chiefs (at No. 23) because we knew they would draft him.''

Ettől még persze áll a kijelentésed, h Fordot mások is magasra értékelhették. Ezt csak alátámasztja, hogy a hasonló erényekkel bíró speed rusherek (Marcus Smith, Demarcus Lawrence) gyorsan kimentek a Kansas után, és az Atlanta előtt.


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Azt olvastam, a Falcons fel akart mozogni a draft 1/22 pickjére Dee Fordért (1/23 lett KC). Csak a Browns többet adott a pickért, kellett nekik Manziel nagyon. Ennyit arról, hogy senkinek nem kellett volna Dee Ford az első körben.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 943 — Chiefs fan
J'Marcus Webb aláírt egy évre, remélem nem kell játszania😊
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Egy unatkozó Chiefs szurkoló műve:
ulpianus
stílusosabb lett volna a transfordation felírat 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Köszönöm! A tavalyi játék elemzést is, bár azzal alapjaiban tisztában voltam, még ha nem is írtam le. Inkább az idénnel nem vagyok tisztában.

Szóval akkor a lenini út szerint alapvetően ugyanaz a védelmi felfogás és ugyanaz a támadói felfogás megy tovább. Kíváncsian várom mi lesz belőle!


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Egy kicsit bonyolultabb ez. Megpróbálom összefoglalni. Tuti nem lesz rövid.

Nem így indult a szezon, amit leírsz. Vagyis nem ez volt a terv. Csak valaki leírta hogy dink&dunk meg biztonsági játék, de ez sosem volt igaz így. A terv az volt, hogy 2-3 TE a pályán, és mindig 5 célpontos spread elkapók. (minden mélységben a pálya mindkét oldalán és középen célpontot felrajzolva). Ezért hoztak a meglévő jó TE mellé további kettőt. Egyik lesérül, akkor se legyen gond. Csak mindhárom lesérült, kettő az első meccs előtt egész évre!
A tervben szerepelt a TE blokk mint központi elem mindenféle formában. Illetve (Bowe) Power WR+TE és mások is egymásnak elzárásokat adnak, míg a széleken a sebesség széthúzza a pályát, és garantált tiszta célpont keletkezik valahol. Ez is kiesett. Így Bowe felrajzolt utai elég értelmetlenné váltak, illetve nem tudta őket jól futni (erről mindjárt). Ezzel a kettővel így megszűnt a pálya közepe.
Ráadásul a safety látván ezt, simán fogta a mély területeket, Avery pedig ennyire nem jó, hogy ezt megoldja támogatás nélkül. Maradtak a rövid passzok. Így jártunk. Egy rendszer ahogy felépíthető egymást erősítve, ugyanígy dől egymás után mint a dominósor.

Másik gond amit írsz. Alex nem állt át a sémára könnyen. Ez nem egy időzített játék, mint a legtöbb NFL offense. Területre dobált, u.n. zóna passz. Előbbinél a WR kap egy utat, amit begyakorol, és a QBvel együtt lelépi ütemben a dropot (1-2-3-4-5-most), addigra a WR is lelépi (1-2-3-4-5-most fordulok-6-jön a labda-7elkapás) az utat, majd elkap. Egy fáziscsúszás van láthatóan (bár nem akartam belemenni), amíg a labda repül a WR nem feltétlen kell forduljon, így a védő még kevésbé tud reagálni, nehezebben olvassa az elkapási helyet(+szöget) és az időt.
Területpassznál is elé dobnak a QBk, és ott is vannak utak. Illetve időzítésnél sem dob ész nélkül ha nincs ott senki (bár ha nem lát ki a falak mögül és WR elrontja az utat vagy lefogják, néha látunk sehova szálló labdákat). Azonban itt a WR szabadabban dönt, nem kell feltétlen együtt lélegezniük az ütemet. Így nehezebben is szétverhető ez jammeléssel (press). Ellenben üresre kell játssza magát a WR, mert a QB felelőssége ebben a rendszerben sokkal nagyobb, és nem fog dobni, csak ha "tiszta" célt lát. Alex pedig eleinte nem értette, hogy ez nem 100%ban tiszta célpontot jelent, bízzon a srácokban, itt dobni kell. Időzítésben sem volt senki 100%. Egyébként is kell védőtől függően előbb-később fordulni, gyorsítani-lassítani, nem tervezett módosításokat beiktatni, nyilván nem túl nagyot. A QBnek tudnia kell hol vagy és mire számítson merre futsz. De le KELL ráznod a védőt. Segíteni a QB munkáját. Elvben, ha jól játsszák és megtalálod a megfelelő irányítót és legalább egy WRt, akkor nehéz levédekezni. Tud olyan jó lenni, mint az időzítés. Pár védő nehezen áll rá, akkor jobb is lehet. További előnye, hogy bár látszólag zónagyilkos (az), de emberezés ellen is hatékony. Hátránya, hogy megfelelő QB kell, aki gyorsan sorozatban jól dönt, nyomás alatt is dönt, és futtában is jól dob. Ugyanis a megnő a dobási idő, nehezebb "automatizálni". Valamint nem lehet agyatlan fizikai szörny elkapókkal játszatni. Viszont nem feltétlen kell ágyúkarú szupertehetség hozzá. Inkább IQ legyen vagy jó ösztönök.

Alexnek és minden elkapónak ezt szokni kellett. Nem a Colts meccsen ment ez jól először. Hanem szezon közepén kezdett beindulni. Majd volt A Denver elleni vereség, és utána 38-28-45-56 pont, ahol láthatóan működött végre a (módosított) terv. A Colts ellen igazából nem volt már tét, megvolt a PO, totál alulmotivált csapat ment ki a pályára, jól ki is kaptunk. Ezért a zárómeccsen a cseresor játszott végig a Chargers ellen, ők hajtottak is. Ezen két összecsapás gyakorlatilag értékelhetetlen ebből a szempontból, hogy mit tud a kezdősor.

Rájátszásban folytatták ahol előtte, termelték a pontokat. Sajnos Jamaal Charles kiesett kezdésnek, ez nagyon nem mindegy. De még így is ment a dolog. Aztán Kiesett a cserefutó Davis is. Illetve addigra a Coltsnak mindegy volt mit csinált, minden bejött. Bár nem tagadom a Colts kerete, főleg védelemben nem világszám. De működött.
______________________________________________________


Jamaalról első szezonja óta minden évben leírja több ember, hogy vissza fog esni. Ez eddig nem történt meg. Változott az O# séma többször (8x?), az OL teljesen kicserélődött, volt ZB, Jamaal hozza a számait (minden idők legjobb futott yardátlaga van (HB poszton ez számít). Vagyis ebben benne van Peterson, Lynch, Jim Brown meg konkrétan mindenki aki pályára lépett valaha.). Nem az típus aki csak úgy visszaesik.

Reid hamar rájött, hogy Jamaal Charlesra kell építeni, bármi is a játék. Viszont ő passzolni szeret. Ráadásul bejött valóban az év végi kényszerváltás. És az a séma neki kedves, élete főműve ez az "Arizona WCO zone pass Hi-Lo" rendszer. Úgyhogy lesz továbbra is Pistol meg minden, mert fejlődni muszáj. De én biztos vagyok benne, hogy megyünk tovább a Lenini úton, ami működik azt nem javítják meg. Ami nem működött év elején (TE playbook) zsákutca, mindegy hogy milyen okból volt. Az egyetlen gondja Reidnek, hogy az említett sémába kellene egy speedy WR, akinek isteni keze van, és esze is ehhez a rendszerhez (Averynek utóbbi kettő nincs meg). De úgy vannak vele, a Chiefs nyer, ha Jamaal+D#+ST nyer. QB+WR+OL csak legyen átlagosnál kicsit jobb, és ennyi. Nincs pénz, hogy minden szuper legyen. Így is a liga egyik legerősebb rostere ez, képtelenség fejleszteni, annyi cap a világon nem lesz soha, hiába emelik. Örülnek ha nem gyengül.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én arra lennék kíváncsi, hogy mit vársz játékban tavalyhoz képest? Megmondom mire gondolok. Tavaly ugye indult a szezon úgy, hogy Alex hozta a Friscoban belénevelt nagy biztonságú rövid passzos játékát, mellette Jamaal futott egy karrier csúcs szezont, a védelem pedig valami egészen extrémet produkált és a rengeteg turnoverrel még ponterős is volt. Az idény végére kezdtek megjelenni az Andy által szorgalmazott bátrabb vertikális passz-playek, ami a Colts ellen volt igazán látványos, szép és eredményes. A védelem és a sérülések miatt ugyan a vége vereség lett, de ettől még a támadósor egész szépen "kivirágzott".

Namost, az általad említett tavalyi szezon ilyen-olyan egyenlő vagy nem egyenlő idei szezon szerintem sem igaz, de az építkezés, stílus szempontból azért van értelme arról beszélni, hogy a tavalyi után idén mi várható, miben lehet erre vagy arra elmozdulás. Namost józan emberi számítás szerint olyan extrém teljesítmény amit a védelem az idény első két harmadában produkált, nem megismételhető akkor sem, ha az emberanyag ugyanaz. Ha meg más akkor pláne. Jamaal hozhat a tavalyihoz hasonló szezont, benne ez benne van, de azért nála is az a valószínűbb, hogy valamivel vissza fog esni a produktuma. Így pedig az olyan külső szemlélőnek mint én, a kézenfekvő az lenne, hogy a passzjáték erősítésével, még agresszívabbá tételével próbálja Reid az eredményességet tartani. A filozófiájához is ez passzolna leginkább.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen tekintetben hogyan értékeled az offseasont? Elmozdultatok ebbe az irányba, várható érdemi javulás? Keveset olvastam a csapatról és a változásokról, mert elég "csendes" lett az FA és a draft is, jóval kevesebbet foglalkozott veletek a sajtó idén, mint tavaly, így alig tudok valamit. (A draft értékelőidet olvastam, de mivel azok inkább játékost elemeznek, nem áll össze számomra egésszé.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Donald Stephenson nem nulla tapasztalattal bír. Két éve van itt, és azóta minden egyes meccsen játszott. 14x volt kezdőjátékos.
Egyik leggyorsabb lábú OT a ligában, kiváló felépítésű, gyors kezű, jó hozzáállású játékos. Kissé képzelten volt, nem kellett harmadik körnél előbb vinni drafton. Igazából az volt meglepő, mikor rookieként beállt és egyből jó volt. Sokszor mondtam róla, de legtöbb kommentátor és szaki nem vette észre mikor beállt Albert helyett meccsekre, félidőkre, tovább dicsérték "Albertet". Újoncként zónablokkolás volt, ez volt első éve powerben, fejlődik még, de én nem tőle tartok.

Eric Fisher végigjátszotta a teljes szezont szinte. Nem volt jó, főleg eleinte. Sérült volt végig. Soha nem játszott jobb oldalon, mindent fordítva kell csinálni, ez zavarta, erről beszélt többször. Illetve kis suliból jött, nagy volt neki a lépés. Ellenben tehetségesebb mint Albert volt. Vagyis más. Albert másodvonalas (mély) futásblokkja volt zseniális, és vonalon is jól blokkolt mindenféle sémában és játékban. Nem kiválóan, de mindenben jól, kiéve amit kiemeltem. Ami a régi Chiefs stretch (külső húzásos ZB futás) játékban aranyat ért, és Jamaal számait erősen javította. De ha egy LOT default képességeit nézem, akkor a pass protection fontosabb, és abban Fisher tehetségesebb. Márpedig itt most pass happy van, és nincs ZB. Van ennek értelme, ezért nem akarták megfizetni Albertet. Ha persze a világ minden pénze elkölthető lett volna, nyilván nem engedik el (sem a két kezdő guardot). Muszáj volt dönteni, és a védelem mellett döntöttek. Nem biztos, hogy jól, mert ha Fisher bust lesz, akkor elengedtek egy TOP10es LOT-t, elbaszták az 1/1 cetlit, és nincs LOT. Én inkább tartok Fisher sérüléseitől. Megsérült a keze, erre túlerőltette a másikat, az is megsérült, és még 3 másik sérülése volt. Egy év alatt, fiatalon. Lehet ez pechszéria volt, vagy egymásból adódtak, de én ettől tartok, hiába játszott végig szinte. Olvastam cikket ex NFL OL edzőtől, Fishert gyakorlatilag úgy látja, kár volt áttenni jobbra, amint visszakerül a posztjára, javulni fog a játéka. Reméljük így lesz, az NFLt már kezdi megszokni, kiderül.

viszont ha beválik Fisher, akkor lesz két igen jó OTnk (Stephensont ROTként értsük), és egy jó center. Pass happyben ez elég lehet, ha két guard hozza a kötelező minimumot. Ez egy klasszikus recept, vagy posztfontossági sorrend a támadófalban, kinek hogy tetszik jobban. Más kérdés, hogy futáshoz kell egy kiváló RG és egy itteninél jobb futásblokkoló LG is. De nem véletlen, hogy itt minden guard OT potenciállal rendelkezik. Vagy annál többel is, mindegy. De nem erőnyerők kellenek. Viszont lehet elértük vagy átléptük mínuszban a kritikus határt, és lesz probléma G poszton. Mert a végtelenségig sem lehet olcsósítani, valamilyen szintet hozni kell.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Én mondjuk az FO hibájának tartom,hogy nem maradt egyik G sem a csapatnál...
Persze nem premier poszt de azért mindkét T majdnem nulla tapasztalattal bír nem ártott volna némi rutin és összhang.
Mondjuk ez segíthet olcsón megtartani Hudsont.
A többit leírta Ulpi

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Köszönöm szépen a dicséretet!

Másrészt én nem igazán hiszek abban, hogy a tavalyi szezon kisebb egyenlő idei szezon. Erre kiváló példa ez a csoport is.
Nem is biztos, hogy szerencsés ha három jó csapat versenyez egy divízióban. Jobb a kettő erős - kettő gyenge, bejutás szempontjából. (Bent tud előny lenni ha küzdeni kellett végig.)
A Miami közel volt tavaly is. A Houstont tartják legtöbben az újkeletű worst 2 first trend (1/1 POba jut) jogos folytatójának. Nem szeretem Bortlest, de nem vagyok biztos benne, hogy nem válik be akár azonnal is (Jax).
A Steelers-Ravens duó sem a régi, főleg a D#. Ettől még van irányítójuk, megfelelő játékosállományuk, és edzőik kipróbált tervekkel. Ők sem maradtak le sokkal a POról (Succop sem megy Pittsburghbe mostanság egy jó utcabálra).
Manziel hívő sem vagyok, de a szakik egyöntetűen TOP QBnak tartják. És a Browns nem rossz csapat. Én Weedent utáltam hogy pont odakerült, nála Manciban azért többet látok. Ezért van, hogy Focis Janit szidtam, Weedent rengeteget szidtam. 😀
A Jetsen + Billsen lehet röhögni, de ők sincsenek messze a megoldástól. Nem a SBról beszélünk, hanem a POról.

Bárki bejuthat, bár a Titans OL alulmúlja a várakozásokat, QB soruk gyenge. A Raiders nekem nem áll össze sehogy (már szóltak, bennem van a hiba). Ez a két csapat meglepne ha bejutna.
Márpedig egy biztos: meglepetés mindig van. Vagy kieső vagy bejutó. Nem is egy feltétlen. Attól is függ kinek mi számít annak. Meglátjuk, én a szezon első hónapját szoktam hagyni lefutni mielőtt tippelgetek, és erősorrendet állítok fel. Bár a "sorrend" inkább halmazokat jelent nálam mint listát.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Nem értem, sokan miért nézik le a csapatot. Azért is kérdeztelek, meg szeretem a válaszaidat. De az most mindegy. Pont ezt látom én is, hogy a védelem megmaradt erősség, mélyült is több helyen. Az OL szerintem működő lesz, de nagyon kell majd az egészség, mert a depth fog kezdeni. Viszont nehéz a menetrend. Szerintem csoporton belül lesznek gyilkos meccsek. És idén is lesz 2 Po-s a csoportból, 3 már viszont nem.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Ulpi, hogy látod, fogjátok tudni tartani a tavalyi szintet?szaba
Tavaly azt mondtam, a Bolts jobb mint a Chiefs, de lehet alig lesz különbség. Azt tudtuk a Denver mindenkit be fog darálni, a Radiersnek nem lesz játékoskerete.
A Broncos nagy előnyének azt írtam, hogy a csoportban ők egyedül tudták mit akarnak játszani és hogy abban jók. Nagyon jók. Tudták kit engedhetnek el, milyen játékost keresnek, kit kell és milyen irányba fejleszteni. Ez szerintem fontos elem.
Mára ezt a Chiefs és Chargers is tudja. Megtették az első lépéseket, ráadásul jó irányba, ami magabiztossá tette őket. A Denvert pedig megabiztossá a SB részvétel.

Én tippelni jósolni nem szeretek csapateredményekre. Draftolt játékosokról sem írom mekkora király lesz. Nem érdekel a Power Ranking és hasonlók. Gondolkozom reális forgatókönyveken, ha átlátom. Az szórakoztat és érdekel.

De hogy válaszoljak is. Min múlhat a siker? A WR sornak jobbat kell mutatni, illetve gyengült a támadófal. Jamaal Charles a kulcs mai napig támadásban. Bár lehet idén Alexék felnőnek hozzá, ő a központi figura.
A meccset a védelem kell nyerje. Ezt a FO üzeni minden lépésével. Meg lehet nézni, elengedték inkább a két OGt, pedig tudták hogy jók, Albertet. A védelem egyben maradt. Akit onnan elküldtek, azt muszáj volt, és azonnal pótolták. Ráadásul OLB gond volt tavaly, első pick ez volt, utána azonnal jött egy CB is.
Nem akar a Chiefs 50-40 arányú meccseket nyerni. Hanem az év eleji "kapjunk 20 alatt, szerezzünk 20 fölött" meccseket. Jobb passzcsapat ellen mehet a menet, arra van Reid régi sémája fenntartva. Amit szezon végén toltunk, ha kellett a pont.

Ez mennyire sikerül, jó kérdés. Egyrészt jobban passzoló csapatok ellen kell működni a védelemnek. Nem mindig hiba nélkül, de megbízhatóan. Emellett a futás ellen se essenek szét, és akkor meglehet bármi. Ugyanis ez a Chiefs oké, nem akar, de nem is képes pontháborúban nyerni sorozatban. Illetve olyankor még szerencsénk sem szokott lenni. Pont azért, mert ahhoz már franchise QB kell.

Ezzel a játékkal viszont ennél többet nem lehet a mai NFLben elérni. Ez is egy ritka jól indult szezon miatt lett ennyire erős. Hiába a jó védelem, se a Seattle, se senki nem tud nyerni magabiztosan, ha nem megy a támadás mikor kell. Alapszakaszban még tudsz, de utána kell az offense. Nem feltétlen a franchise QBk nyerik a Super Bowlokat, ez túlértelmezése ennek. De valamiféle hatékony támadójáték kell POra. Ahogy fordítva is. Rossz D#t be lehet tolni eredményjelző olvasztással, de ott már kell védekezni is.
Úgyhogy sztem nem tudják megismételni, hacsak valami csoda folytán a secondary vagy a passzjáték szintet nem lép. Egyik sem volt rossz, így ez nem könnyű. Viszont máshol nem tudunk előrelépni reálisan.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Ulpi, hogy látod, fogjátok tudni tartani a tavalyi szintet?
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Egy unatkozó Chiefs szurkoló műve:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL


Aaron Murray irányítóról már volt szó. Alacsony játékos, ez okozhat gondokat (Bár Gruden szerint jól kihasználhatja. Elbújik a védők elöl a fal mögött, nehezebb legyen olvasni a játékát, vagy mikor futni akar.) Azonban más igazi hátránya nincs. Viszont igazi nagy előnye sincs (egy lesz lejjebb majd valahol). Back up QBként könnyebb elképzelni, épp homogenitása miatt. Ellenben mindenféle passzrekordokat megdöntött az SECben. Tapasztalt, jól dob nyilván, nagyon hatékony, és jó döntéshozó. Vannak erényei, de ezekben is inkább átlag fölötti, nem igazán klasszis. Legalábbis én így látom.
A rekordokról egy megjegyzés. Sok elit prospect azért nem ért el ilyen számokat, mert egyszerűn nem játszottak elég szezont az SECben. Ugyanis ilyen tehetségek, ha mutatkozik rájuk komoly kereslet, kimennek a draftra, amint tehetik. Nyilván volt aki játszott ennyi szezont, csak nem mind. (Ellenpélda a tavaly érkezett Tyler Bray. Aki azt hitte korán elviszik mert isteni karja van. Tévedett, a viselt dolgaival elQrta. Illetve az utolsó szezonja sem úgy alakult.)

A KC O# rendszerbe illik Murray, mobilis átlagosan, futásból képes yardokat szerezni, a passzai pontosak minden távra, ami nagyon jó tulajdonság. Egy szakit olvastam valahol, illetve egy KC edzőt nemrég, akik egybehangzóan állítják, a draftról érkezők közül Murray dobja a legjobban a mély passzokat. Már főleg amit az NFLben elvárnak. A KC FO amit kiemelt vele kapcsolatban az a vezetői képességei. Láttam én Murrayt nyilatkozni nem egyszer. A pályán amilyen határozott, a riportokban még látszik, hogy fiatal srác. Lehet belőle nagyvezír, de még nem az.
meccs vidi:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Sugar611 Atlanta Falcons 1 064
 espn.go.com/video/clip?id=espn:10831231