Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Az UDFAk közül akiket legtöbbre értékelt az nfl.com (és más oldalak).

LB Dexter Heyman (6-3, 238). Róla már írtam fentebb külön, elsők közt vettük fel. Azért írok valamit. A Chiefsben kiváló LB edzők vannak. Nem véletlen olyan jó az LB sor. UDFA LB is van. ILB Jovan Belcher is a semmiből jött és lett stabil kezdőjátékos. Vagy Studebker is UDFAként kezdőbe jutott Houston érkezéséig, bár ő nem volt Belcher szint. De sok csapatban játszanak hasonló játékosok kezdőként (és rosszabbak is). Aztán Greenwood a kanadai srác. STből kezd kiemelkedni, mostanra ő DJ elsőszámú cseréje, ha minden igaz. Dexter Heyman jó játékos ráadásul. Nem csak fizikálisan van rendben, hanem fejben is. Erős a konkurencia, nehéz lesz kiszorítani bárkit. STben ha megragad, akkor van esélye. Ez a legfontosabb számára hosszútávon (Ilyen edzőktől tanulni és ligában maradni jó kezdet).

DB Neiko Thorpe (6-2, 185) Méretei jók, és gyors. 4.4et tud. Azonban sztem nem jó játékos. Rossz döntéseket hoz, nem tud jammelni, rosszul fordul és rosszkor. Auburnön játszott, de sosem tetszett. STben jó lehet ilyen adottságokkal, többet én nem nézek ki belőle. az ő esélye, hogy nincs csere safety a csapatnál. Ez az egy komoly hely kiadó a Chiefsben, de az neki kapóra jöhet. Ahogy DB Terrance Parks (6-2, 218) is ebben bízik.

WR Brandon Kinnie (6-3, 220) Méretei jók 4.45öt fut. Ő sem jó játékos. A Nebraskán játszott, az ottani felmérőn 4.41et is futott. Ő is épp ezért STre pályázik elsősorban. A WR készletünk is igen jó, az ötödik WR megtisztelő címéért folyik a harc jelenleg. De Hemingway vagy a tavaly is itt játszók esélyesebbek rá.

Hozzá hasonló WR Josh Bellamy (6-0, 206) Akit gondolom a Louisvilleben akkor szúrtak ki, amikor Dexter Heymant (LB) figyelték.

TE Tim Biere (6-4, 260), a helyi felmérőkön tűnhetett fel Kansasből (bár a Chiefs nem Kansas, de ettől még ide tartozik). Moeaki sérülékeny, és van Kevin Boss. A többiek verhetők, ha komoly teljesítményt nyújt. Kevés az esélye, de lehet megtartanak valakit vész esetére pluszban. 4 év rutin nem rossz. A szerzett 66 elkapás 798 yard 6 TD kevés.

FB Taylor Gentry (6-2, 250) érdekes eset. ST menő lehet. Mivel amellett, hogy FB, volt ő LB és DE is, tud ütközni, ami rendkívül hasznos a speciális egységben. ÉS a felépítése, sebessége is megfelelő. Ráadásul volt TE is, ami pedig azért jó ,mert így H-backet játszhat (FB-TE hibrid, mi szerettük ezt Daboll előtt), és jelenleg egy FB van a csapatnál, a tavalyi hetedik körös Bannon, aki szintén H-back. Bár sztem ahogy Bannon, ő is inkább repülni fog végül. Azonban ha tényleg akarnunk H-backet, FBt a csapatnál, akkor ez van, belőlük kell választani. Maximum Hillis lehet újra FB.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
úgy látom, a fizikális DB-kre rámentetek, legalábbis magasságban (tömeget úgyis lehet növelni 😛 )MarioAna
Azok a jók STbe! Erős DBk, gyors LBk, fizikális WRek. 😊

Ha komolyan akarok válaszolni a felvetésre, akkor is igen a válasz.
Minden defensenek van "filozófiája", alapfelfogása, amire felépítik.
Crennel védelmének alapja a 3 elit DL ember, stb. De ez egy fizikális védelem. Van gyors (létszámfölény a lényeg ilyen védelemben), meg van mindenféle. Elég színes az NFL ilyen téren is.

A Crennel védelmi és elhárítórendszer a fizikalitásról szól. kemény ütközések, kemény játékosok, minőségi emberek. Egyszerű alapok, sok variációs lehetőséggel. Cover 3, ami cover 1be (cover 2, cover4, 2 man under) átcsap könnyen. Ehhez mindenféle zóna és emberfogás variációk. Bárki blitzelhet. De a sémák egyénenként egyszerűek, csak csapatszinten variál Crennel. Elég sokat. Meccsenként bedob valami újat, ami utána nincs. Nincs sok YAC (elvileg), ütközés utáni yardok, elhibázott szerelések, felesleges IT vadászat, semmi kockázat. Nem mennek turnoverre, big playre, csak ha úgy alakul.
Az edzéseken is az alapokat gyakorolják sokat. Van persze technikai edzés itt is, de az átlaghoz képest az alapokra fektetik hangsúlyt. Egyszerűség van. Szerelések, back pedal, fordulások, oldalzás, first step orrba szájba.

Ez az egyszerűség nagyszerűsége. Hiába 2 gap, egyénenként nincs túlbonyolítva. Poe is ebbe illik mint most mainstrem hír. A center egyik oldalán vagy vele szemben, két technika, 5 mozdulat, és kész. Orrvérzésig begyakorolva. Ha ezt egy ultra erős, gyors, nagydarab, fizikális állat játssza = működik (az elv szerint). Ilyen ám Powe is, nem csak Poe. Nem észlény, de bazi erős és agilis.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Hivatalosan bejelentettek 15 UDFA-t, akikkel szerződött a Chiefs:

WR Josh Bellamy (6-0, 206) played in 26 games (17 starts) in two seasons at Louisville, compiling 53 catches for 681 yards (12.8 avg.) with seven touchdowns. Bellamy spent two years at Butte Community College in Oroville, Calif., prior to his arrival at Louisville. Bellamy prepped at Boca Ciega High School in Gulfport, Fla.

TE Tim Biere (6-4, 260) played in 44 games (28 starts) at Kansas, recording 66 catches for 798 yards (12.1 avg.) with six touchdowns. He was an all-super state first-team selection his senior year at Westside High school in Omaha, Neb.

OL Justin Cheadle (6-2, 290) played in 47 games (33 starts) at California. Cheadle started 21 consecutive games at right guard spanning all 13 contests of 2009 and the first eight of 2010, before returning to start all 13 games his senior season. He prepped at Bakersfield High School in Bakersfield, Calif.

RB Nate Eachus (5-10, 212) played in 37 games (28 starts) at Colgate, rushing 838 times for 4,484 yards (5.4 avg.) with 53 touchdowns and hauled in 40 receptions for 395 yards (9.9 avg.) with two touchdowns. He was team captain in his senior year at Hazleton Area High School in Hazleton, Pa., and was named the 2007 PIAA District Dream Team Player of the Year.

DB Jean Fanor (6-1, 200) played in 37 games (22 starts) at Bethune-Cookman, registering 127 tackles (70 solo), 6.5 tackles for loss (-26.0 yards), three interceptions for 19 yards, 13 passes defensed, two forced fumbles and two fumble recoveries. He also spent time on offense as a wide receiver, recording five receptions for 91 yards (18.2 avg.) with a touchdown. He was an all-county performer at North Miami Senior High School in North Miami, Fla.

DB Chandler Fenner (6-1, 189) played in 44 games at Holy Cross, tallying 133 tackles (108 solo), 3.0 sacks (-14.0 yards), four forced fumbles and one fumble recovery. He added two interceptions returned for 49 yards and 18 passes defensed. The Virginia Beach, Va., native prepped at Frank W. Cox High School in Virginia Beach, Va.

FB Taylor Gentry (6-2, 250) played in 44 games at North Carolina State, catching 38 passes for 313 yards (8.2 avg.) and recording 61 tackles (22 solo). He was two-time all-conference, all-area and team MVP at Leesville Road High School in Raleigh, N.C., as a tight end, wide receiver, outside linebacker and defensive end.

DB Tysyn Hartman (6-3, 206) played in 50 games (45 starts) at Kansas State, tallying 258 tackles (155 solo), 10 interceptions returned for 119 yards and 12 passes defensed. He was a three-year starter at both quarterback and defensive back at Kapaun Mt. Carmel High School in Wichita, Kan., earning first-team all-state honors as a defensive back.

LB Dexter Heyman (6-3, 238) played in 43 games (23 starts) at Louisville, compiling 156 tackles (98 solo), 23.5 tackles for loss (-80.0 yards), 6.5 sacks (-43.0 yards), three interceptions, a forced fumble, two fumble recoveries and five passes defensed. He was a first-team all-state selection at Male High School in Louisville, Ky.

OL Cam Holland (6-2, 320) played in 36 games (30 starts) on the offensive line at North Carolina, primarily at center. He was a first-team all-state performer at Perry Traditional Academy in Pittsburgh, Pa.

DE Ethan Johnson (6-4, 300) played in 47 games (37 starts) at Notre Dame, compiling 97 tackles (43 solo), 18.5 tackles for loss (-83.0 yards), 12.5 sacks (-68.0 yards), a forced fumble, four fumble recoveries, six passes defensed and a blocked extra point. He was a U.S. Army All-American selection at Lincoln High School in Portland, Ore.

WR Brandon Kinnie (6-3, 220) played in 40 games (20 starts) in three seasons at Nebraska, recording 81 receptions for 892 yards (11.0 avg.) with six touchdowns. He caught 62 passes for 845 yards (13.6 avg.) and 10 touchdowns as a freshman at Fort Scott Community College in Fort Scott, Kan. He was an all-state performer at Grandview High School in Grandview, Mo.

DB Terrance Parks (6-2, 218) played in 43 games (25 starts) at Florida State, compiling 99 tackles (65 solo), nine passes defensed, two fumble recoveries and an interception returned for a touchdown. He was an Under Armour All-American at Creekside High School in Fairburn, Ga., where he played in the same secondary as Chiefs S Eric Berry.

K Matt Szymanski (6-1, 196) played in 52 games between SMU (2009-10) and Texas A&M (2006-07), competing in 26 contests at each school. He converted 35 of 58 (60.3 pct.) career field goal attempts with a long of 61 yards and was successful on all 131 extra point attempts. He also punted 123 times for 5,105 yards (41.5 avg.) with a long of 74 yards. He was rated the No. 1 kicker in the nation at A&M Consolidated High School in College Station, Texas.

DB Neiko Thorpe (6-2, 185) played in 51 games (40 starts) at Auburn, compiling 279 tackles (172 solo), seven interceptions returned for 189 yards (27.0 avg.), 35 passes defensed, two forced fumbles, a fumble recovery and a blocked field goal returned for a touchdown. He was an Under Armour All-American at Tucker High School in Tucker, Ga.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
A legnépesebb Chiefs fórumon tegnap lehetett értékelni a draftot. A-F között. Több mint 4200 szavazat futott be. Eredmény:
52% say B, 29% say C, 9% say D, 7% say A and 2% say F.
Elég egységes, valahol a B- és a C+ közt ír mindenki.
Mel Kiper értékelése is C+.

Egy év múlva vagy 3 vagy 5 megint más. Emlékszem, amikor 2010ben McCluster és Arenas jött második körben, volt felháborodás (elsőbe Berryt mindenki elfogadta). Azóta minden stat. oldal, draftoldal, és Chiefs topic/site nagy fogásnak tartja őket. (az a draft akkor is A- volt mostanra már A+) Ez is benne van. Meg az is, hogy a 2009es C körülre értékelt draft mára D alá süllyedt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Junior Hemingway WR HB felépítésű WR ezt írtam róla rögtön. Jobbat nem is tudok. Izomból átfut a legtöbb DBn. 6'1 225 (!) 4.53as 40dash. Sok dropja volt. Bár egy lúzer dobált neki.

ulpianus
Sztem nagyon jó lesz én viszonylag sokat láttam belőle.
Szeretni fogjátok.Bazzani
Ha játszik ugye. Mert ő elég érdekes helyzetbe került. Hemingway jó route futó a szélre, és a magassága is okés, átlagos. Nem Possessoin torony, mint VJ vagy Megatron vagy Baldwin, de elég. Például a másik draftolt WR, Wylie jobb nála, de ő csak slotban használható.
Azonban slotba Breaston is mehet. Aki egyértelműen jobb mindkettőnél. Bár Wylie ultra gyors, vannak szituk amikor az előnyösebb.
A széleken meg ott van Bowe és Breaston. Valamit Baldwin.
Nehéz ügy egy hetedik körösnek.

Én is szerettem Hemingwayt, majd írok róla elemzést ha lesz kedvem.
Hiába jó elkapó, és kőkemény. Returnernek nem elég gyors, és itt abból is túlkínálat van (Areans, McCluster, Wylie, Breaston).
Őt azért hozták, amiért tavaly kirúgták Haleyt. Nem volt mélysége a csapatnak. Most aztán kezd lenni mindenhol minőségi csere. És az, hogy egy Hemingway az ötödik WR, elég pofásan hangzik. De egyelőre nem őt fogjuk a pályán látni, amikor 2-3 WRes felállás van, és a meccs még nem dőlt el.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Junior Hemingway WR HB felépítésű WR ezt írtam róla rögtön. Jobbat nem is tudok. Izomból átfut a legtöbb DBn. 6'1 225 (!) 4.53as 40dash. Sok dropja volt. Bár egy lúzer dobált neki.

ulpianus
Sztem nagyon jó lesz én viszonylag sokat láttam belőle.
Szeretni fogjátok.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Jeff Allenről most épp Lombardi írt. 12 legjobb értéken választott játékos közé tette. Abból a drafton elsőnek Jeff Allent választották. Vagyis voltak jó ár/értken mások is, csak később. Mármint az ő Top 12jében.

Másik cikkben pedig Poe nyert az összes draftolt közül a legjobb prospect a legnagyobb needre listán. Azt már nem emlékszem ki írta.

Valahogy az az érzésem, most kezd leesni a húszfilléres pár szakértőnél. Például elvittük Jeff Allent ZB guardnak , akkor értelmetlen őt power OTnek értékelni (LOT-ROT volt egyetemen és OTként ment a draftra is).

Legtöbben úgy látják, mint én. C draft ez. Totál átlagos. Semmi rossz nincs benne, van aki érti a DT picket, van aki nem (én nem), de a többi helyén van. Ellenben semmi sexy sincs benne, semmi nagy steal nincs benne. Jó iparosmunka, nem több.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Újabb UDFA a fedélzeten. Belőle kinézem, hogy megragadhat a STben.
ILB Dexter Heyman (Louisville) 6'3" + 238, tökéletes ILB méretek. 4.87et tud 40en.
Heyman nagyon atletikus, jó rugókkal és ütemérzékkel. Legfőbb erénye, hogy mindig a labda közelében van. Aki látott Louisville meccset az elmúlt négy évben, láthatta, ahogy mindenhol felbukkan futásnál. Jól zónázik passzoknál. Tökéletesen érti mi zajlik apályán.
83 tackle mellett volt 5 sackje és 3 IT.
Vezéralkat, az öltözőben és a pályán is tisztelik társai, edzői. Mindig belead apait-anyait.
A STen túl sub packageben, passing down esetén, Crennel bevetheti idővel. Magassága megvan, felépítéséből adódóan izom még férne rá, de szükségtelen, mert egy OL blokkot is megtart.
Project játékos. Nem tiszta a lábmunkája. Nem szerel megfelelő magasságban. Nem játszott komoly ellenfelekkel (Big East elsőosztály nem így értem). STben ez nem gond, meglátjuk mennyire fejlődőképes.
http://www.youtube.com/watch?v=dKch4jGwt6A&feature=related


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Crennel érvelését, miszerint Poet rendkívűl hülyén alkalmazták Memphisben (játszott 0-1-3-5-7-9(!) technikában állandó váltással jobb- és baloldalon, nagyon visszavetete a hatékonyságát. Tehát erre már nem egy High School edző írta be különböző siteokra, hogy Crennelnek igaza van. A legjobb emberedet semmi értelme ezzel szívatni. Tedd be középre és hadd tanuljon ott. Egy technika tökéletes megtanulása is több száz snap. Főleg, ha azt nézzük, hogy négy szezon alatt volt 3 edzője, három felfogásban. Meglátjuk, hogy Crennel mire jut. Azt mondta Poe az NT, 0 és 1 tech, semmi más.

Jeff Allen OG a második körből. Aki OT volt egyetemen. Egyre többet nézem, és egyet kell értsek Mayockkal. Egyáltalán nem Lilja mögé hozták cserének. Hanem Lilja posztjára LGnek kezdeni. Egyszerűen jobb. Lilja is jó, de csak passz blockban, meg húzásban, trap, pulling esetén. Azonban Allen ezekben is van olyan jó, de futásblokkban biztos jobb. Nem azt mondom, hogy első naptól, de Lilja fel kell kösse a gatyát erős madzaggal. Az csak hab a tortán, hogy az Illinoisban keményen ment az uptempo is, ami Daboll (OC) tervei közt szerepel.

Igazoltunk egy QBt idén is. UDFA, a Hamptonon játszott, David Legree. Amolyan szegény ember Cam Newtonja. Sztem ez hangzatos, de alig van köze a valósághoz. El nem tudom képzelni, hogy jut fel a rosterre. 6'4 +230, a méretei jók. Utolsó évében igaz, hogy 61%os pontosság, meg elfogadható a 4 IT (10TD kevés), de előtte 50% alatt maradt, és kevés TD (két év alatt 16), de sok IT (9). Lábon is hoz yardokat meg TD-t, ennyiben, és mert ehhez képest nem törpe hasonlít, de ez nekem kevésnek tűnik.
Eredetileg a Syracuse igazolta, két évet volt a Hamptonon kezdő. Volt pár vállsérülése is. Erős karja van, szépen dobál mélyre. Jól érzi a zsebet, jól mozog, de a lábmunkája rossz. Agilis, jól fut. 40 yardon 4.8 at tud. Évekre lenne szüksége az NFL szinthez.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Piolival pedig jól járt, mert ő biztos nem fog engedni egy határ fölött. Megfizeti mindenki reális árát, de soha senkit nem fizetett még túl. ulpianus
Casselt túlfizette.ender1112
Igaz is, meg nem is. Ő azóta sem értem, hogy egyetlen jó szezonra hogy a rákba kaphatott franchise QB pénzt? Nem is tudom hányszor mondtam ezt.
De itt sem az volt a gond, hogy a pénz nem egy franchise QB pénze. Hanem az ,hogy Cassel nem lett az. Ez nem ugyanaz, ez olyan akkor, mint Tyson Jackson. Aki nem ért 1/3at. És Berry meg lesérült, így mire kapja a pénzét. Utólag nyilván nem éri meg pár ember pénze.
Casselt akkoriban annyiért lehetett leigazolni hosszútávra, és tévedtek. Ahogy JMR gondja sem a pénz volt. Rosszul játszott, ez volt a gond. De nem írt volna alá kevesebbért. Sztem ez nem túlfizetés kérdése. Kolb sem írt volna alá kevesebbért, de nem ez a gond vele sem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 023 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Piolival pedig jól járt, mert ő biztos nem fog engedni egy határ fölött. Megfizeti mindenki reális árát, de soha senkit nem fizetett még túl. ulpianus
Casselt túlfizette.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Eszembe jutott pár érdekes apróság a draftról, amit nem írtak még le sztem sehol.

DeQuan Menzieről mondta Höri is kapásból, hogy Alabama CB, mint Arenas. Érdekesebb, hogy pontosabban ő is nickelbcket játszott, mint Arenas. Felépítésre is jó run stopper, fizikális, alacsonyabb cornerek, nagyon jól zónáznak.

Még furább Jeff Allen az új guardunk aki az Illinoisról jött (ott OT-t játszott mindkét poszton). Nekem most esett le, hogy Jon Asamoah a jelenlegi Guardunk is ugyanott játszott. Igazából csapattársak voltak. Ahogy beöltöttem az első meccset Allenről (amit majd mindjárt megnézek), dejavum lett nem kicsit. 😀 Asamoah a legjobb falemberünk sztem, ha ő is ilyen jó, akkor sok gondunk nem lesz mostanság a poszton. Asamoah harmadik körös prospect volt, nem második.

Aztán még tegnap elfelejtetem írni, de lehet mi vagyunk az egyetlenek, aki a három nap alatt egyetlen tradeben nem voltunk benne. Egy trades pick volt, a hetedik körben, amit sztem tavalyelőtt a Patsbe igazolt Jarred Page miatt kaptunk, és ennyi. De az is inkább ilyen udvariassági pick volt. Mindenképp kivágtuk volna Page-et. De draftnapi csere, vagy előzetes pick a pickre csere nem volt. Pioli első körben akart ilyet, mert Poe-t akarták húzni 15 körül, de nem volt partner.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Nem hivatalos UDFA lista:

Tysyn Hartman, S Kansas State
Justin Cheadle, G Cal
Nate Eachus, RB Colgate
Josh Bellamy, WR Louisville
Brandon Kinnie, WR Nebraska
Jean Fanor SS Bethune-Cookman
Matt Szymanski, K Southern Methodist
Taylor Gentry, FB NC State
Terrance Parks, SS Florida State
Tim Biere, TE, Kansas
Neiko Thorpe, DB, Auburn
Ethan Johnson, DE, Notre Dame
Dexter Heymen, LB, Lousiville
Cam Holland, OL, North Carolina


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
UDFA igazolások:

G Justin Cheadle (CAL) 6'3 + 309. Óriásit kell játszania, hogy egyáltalán PSben lehessen egy évet is. Ahol totál nincs ember, ott lehet csere, de nekünk van elég.

WR Josh Bellamy (Louisville) 6'0 + 206. Cornerbackként is próbálkozik. Esélyei neki is minimálisak, STbe próbál beférni elsődlegesen. Ehhez 4.42öt tud 40 yardon. Scoutolták Crennelék időben.

S Jean Fanor (Bethune-Cookham). 6'1 + 200. Az életben nem láttam halottam róla semmit. Az ilyen small school srácok egyébként fura mód néha beválnak, mint Belcher például. Azért, mert amint jó edző kezei közé kerülnek, kiderül, hogy jók. Addig nincs róluk infó (kivéve GM Gene) Én adok is a posztja miatt neki 2% esélyt. Mert jó napom van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Safety csere sztem kellett volna még. Egy CB, aki talán safety lesz az egyetlen jelölt erre eddig. Ellenben mutass nekem egy csapatot még, ahol egyetlen back up hiányzik összesen.
Minden posztra hoztak minőségi embert az off seasonben, ahová kellett. Az FA piac olyan jól sikerült, hogy alig maradt draftra need.

Ezek után a draft nem rossz, de nem is Wow. Bár tényleg nem is nagyon volt hova előrelépni (hacsak nincs valakinek 5 első köre). Egy érthetetlen pick volt számomra, az belefér. Safety még jöhet ettől függetlenül FA vagy UDFA is.
A csapat alapvetően kész, érezhetően erre mentek rá Pioliék. Nem akartak nagyot kockáztatni, zsenit játszani. Pusztán feltölteni a keretet minőséggel. Láthatóan ahol NT kellett prototípus NT jött. Ahol ZB falember, ott az, ahol slot WR ott az, és így tovább. Érthető és logikus volt. Minden rendben, de semmi extra.

Ezért lett ez nekem tökéletes közepes, "C" osztályzat. Más kérdés, hogy nem is kellett itt nagyot előrelépni, a csapat sikerét nem ez határozza meg. A roster nagyon komoly lett. Nem ezen a drafton múlt ez. Eddig is jó volt. Ha lesz QB akkor menetelünk, ha nem, akkor nem. Ezt a keretet faraghatják finomíthatják akármeddig. Nem ott van a siker titka.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Akkor hetedik körről gyorshírek.

Jerome Long DT SD State Ez ki és minek? Csereember, de az se kellett sztem. Nyilván DE (6'5 +290), de én akkor se vágom ezt a picket egyelőre.

Junior Hemingway WR HB felépítésű WR ezt írtam róla rögtön. Jobbat nem is tudok. Izomból átfut a legtöbb DBn. 6'1 225 (!) 4.53as 40dash. Sok dropja volt. Bár egy lúzer dobált neki.

Majd írok részletesebb elemzést mindenkiről.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 844 — No es importante
Allenről egy rövid video
http://youtu.be/Y3VCcvaAPN0

meg Wylie-ról
http://youtu.be/5ODFb8yNKUU


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Hatodik négyzet:
Cyrus Gray HB. Nagyjából Battle pótlása. Csak jobb játékos. Run Heavyben nem akarnak úgy járni megint ,hogy kiesik Jamaal és esetleg Hillis aztán nincs futó. Ez sem meglepő pick. Ő is mehet STbe vagánykodni, mint Battle, amíg nem hívja az idők szava.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Eddig egy trade sem volt.


Negyedik körben, sztem nem meglepő módon egy slot WRt húztunk be.
Devon Wylie WR Fresno State. Alacsony de extra gyors, és jól is kap el. Kizárólag slotban használható. Valamint PR+KR poszton.

Ötödikben DeQuan Menzie CB érkezett az Alabamáról. Nem a leggyorsabb, de intelligens, kiváló zónázó Cb. Lehet ám, hogy safetyként számol vele Crennel épp ezért. BÁr nem túl magas ő sem (5'11 + 202)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Igen.
Arra írtam, hogy a két fő terv ami maradt tegnapra, az OL + FS. A többi mind luxus igazából.

Bár OL jutott mára is (például center egy ment ki összesen: Konz). De így volt biztos.
Pioli nem szereti a gyenge OL embereket, ott minőség kell neki, csak nem első körben. A második-harmadik kör az ő vadászterülete.

Egyébként CB is van bent olyan, mit tavaly Jalil Brown is volt. Például Boykin vagy Dennard, DE sokan Minnifieldet is szeretik. Vagy Leo Johnson aki nem ultra gyors, de jól zónázik nagyon. ami itt előnyös (jó emberfogó is, de sokan azok). De van ultra gyors Raidass típusú CB, nickelback, meg mindenféle.

TE-ből is maradt, ezt is jól gondolták Pioliék. Ha akarnak egyáltalán.
Green vagy Orson Charles, de későbbi körben is Hanna esélyes ide. Paulson nekem kis kedvencem (csak olcsón!).

ILB sztem sosem kellett igazán, ezt két éve mondogatom, lassan már csak egyedül a világon. 😀

Jó nap lesz ez is. Én azt mondtam a draft előtt, hogy ha NT jön normális, és két jó OL ember cserébe, meg egy csere safety, nekem a draft tökéletes. Jelenleg ettől egy safety választ el. Igazából amit QB nélkül ki lehet hozni egy csapatból, azt itt megtették. Már csak Stanzit be kell imádkozni a kezdőbe, és mehet a menet.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Azért maradt bent, és azt hoznunk kell, nincs mese. Modjuk bent van fejből Iloka, A. Allen, M. Martin, szóval nem reménytelen. Ahogy TE is van bent pár használható harmadik számúnak.ulpianus
mindenképpen kell, és hiába nem erős a class, ez a 3 játékos is bőven erősebbnek tűnik játék nélkül is az nfl-ben, mint bármelyik backup safety nálunk (egy egészséges mcgraw még elmegy szódával végszükség esetén görcsbe rándult gyomorral nézve, de egyre öregebb és az utóbbi években nem is volt soha egészséges)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 807 — SuperLOL
Albert sztem maradni fog. Inkább Lilját féltik. Ahogy te is, mióta itt van, mivel folyamatosan sérülten játszik.

Stephenson mint OT még elég nyers. De igazából nagy jó prospect, nem véltelen várták harmadik körbe. Egy ilyen nyers játékost első kettőben nem visznek el, harmadikban is csak akkor, ha komoly lehetőségek vannak benne. Stephensont nem véletlen írtam abba sorba tegnap, hogy Martin- Cordy Glenn, Konz. Hanem mert erősen scoutoltuk. Mivel ő volt a drafton a nem mainstream emberek után a legjobb ZB OT prospect. Igen komoly lehetőség vannak a srácban. Mondom, a lábai sebessége parádés, és ez az amit nem lehet tanítani. Meg a karhosszúságot, stb. Nagyszerűen is mozog, élmény nézni. Más kérdés, hogy magasan játszik, meg a kéztechnikája nem jó. Mert olyan hosszú pók karja van, hogy erőből eltartja magától a pass rushereket, és lábmunkából ha bomlik a blokk eléjük állt. Azonban a profi ligában meg kell tanulnia blokkolni is, mert itt prémium pass rushereek jönnek sorban.
De egy JÓ játékosról beszélünk. Aki power falba ért harmadik kört, nekünk pedig harmadik elejét vígan. Előre szólok, hogy olyan mélységi futásblokkokat fog tolni, mint Albert. Tényleg brutálisan gyors.
Érdekesség, hogy Chiefs szurkoló volt gyerekként is, így hazatért.

Jeff Allenhez hasonlítottam, most ez visszafele is igaz. Allen is jó játékos. Bár ő is fejlesztendő, de ezek a srácok nem a majd ma elvitt "talán lesz belőle valami magas gyerek" kategória. Ha ő is erősebb volna, befejezné a blokkjait, akkor power falba is ér második kör elejét. Így második végére várták. Mert tweener volt Power blockingba. Guardnak nem elég erős, de bőven "túl" gyors. OTnek meg elég erős, de nem elég gyors. viszont olyan jó játékos, hogy így is második kör végére várták. Megjegyezve, hogy Zone blockingba lenne ő nagy király, akár OT de főleg elsődlegesen OGnek.
Ha meg ezt nézed, itt ZB guadot kell játszania, így itt megérte a második kört röhögve.

És végül a támadófal kezdőötöse nagyon jó lett. Azonban nem volt egy csere sem. Ezért vártam én tegnap legalább egy OL cserét.
Mert legalább egy OT+OG csere kell vagy OT+C. Mimsek bazzeg nem nyugtatnak meg, akik Stanzit kinyíratták tavaly pre meccseken például. Rendes minőségi csere kellett.

____________________________________________________________________
Jelenleg kell még safety csere, és CBt is húz minden évben Pioli egy QBt is kukázik mindig (bár Quinn). Esetleg TE vagy ILB project olscón.
Leginkább már csak a safety back up volt az OL cseresor mellett. Csakhogy safetyk idén fosok. Egyszerűen nem találtak jót. Jellemző például ,hogy mielőtt utoljára húztunk a SupaChargers feltrade-elt elénk, mert találtak egy nekik elfogadható safetyt, Brandon Taylort, és fostak, ha kivisszük, akkor kit visznek? És nem egy sztár safety prospectről beszélek. Mert ilyen rossz a felhozatal.
Azért maradt bent, és azt hoznunk kell, nincs mese. Modjuk bent van fejből Iloka, A. Allen, M. Martin, szóval nem reménytelen. Ahogy TE is van bent pár használható harmadik számúnak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
nah kezdek megbékélni a második és harmadik körünkkel (sőt4), albert-nek is lejár a szerződése jövőre, jobb előre tervezni, és azért itt nem szarral fogunk gurigázni a cserepadon sem
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
nekem kicsit sok lett az OL, de legyen így, elvileg a fallal nem lesz gond a következő évekre
több mint 12 éve
skullkill 40
Na én nagyon örülök most ennek a két húzásnak. Nem nagyon ismerem őket, de amit ulpi leírt az alapján nagyon jók lesznek/ lehetnek nálunk és nagyon kellett ide 2 csere OL ember

chiefs jamaal