New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Ezt a Bucs topikból,de itt van a négylábú elvermelve.
kolok1972
Hol? Hogy kiragadsz Lichttől 3 évet? És előtte mi volt? Ja, az nem illeszkedik az nem számít. Minden csapat életében van 3 ilyen év kb és akkor ezekkel meg az FA igazolásokkal, amik pont emiatt adnak aktualitást megnyomják a gázpedált és összejön egy erős csapat 3-4 évre, azután MIND megy vissza a mókuskerékbe, mert hiába várjátok el, nem lehet és kb senki nem is tud 5-10 éven át jól draftolni, meg még franchise QB-t is bitorolni mellé. Ha van is ilyenre példa, az lesz max 1-2 eset, de nem azt mutatja a többi GM esetében hogy azok elbasztak volna bármit is.

Főleg, hogy a Patsnél már több ilyen 3 éves széria is összejött, a gyűrűkkel együtt.

Amit ti elvártok az alapján minden franchise a csúcson marad mert mindenki így draftol..ilyen nincs.
topin
"Nyilván sok egyéb tényező mellett ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni, mert így lehet olcsón évekre jó csapata valakinek, hogy aztán drágábban ugyan, de sikerüljön a maradék tényezőket elhelyezni a SB győzelemhez..."

És ebből mi nem igaz?
zinedine5
Ez önmagában igaz, de valahogy mégsem sikerül évente 32 csapatnak, majd pár évvel később ugyanannak a balfasznak mégis összejön, ami előtte meg nem sikerült neki évekig. Vajon miért?

Rugózhattok ezen, de nem lehet tökéletesen draftolni, akkor sem, ha ti ezt megtudtátok volna tenni, mert láttátok előre hogy xy mekkora király lesz.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Ezt a Bucs topikból,de itt van a négylábú elvermelve.
kolok1972
Hol? Hogy kiragadsz Lichttől 3 évet? És előtte mi volt? Ja, az nem illeszkedik az nem számít. Minden csapat életében van 3 ilyen év kb és akkor ezekkel meg az FA igazolásokkal, amik pont emiatt adnak aktualitást megnyomják a gázpedált és összejön egy erős csapat 3-4 évre, azután MIND megy vissza a mókuskerékbe, mert hiába várjátok el, nem lehet és kb senki nem is tud 5-10 éven át jól draftolni, meg még franchise QB-t is bitorolni mellé. Ha van is ilyenre példa, az lesz max 1-2 eset, de nem azt mutatja a többi GM esetében hogy azok elbasztak volna bármit is.

Főleg, hogy a Patsnél már több ilyen 3 éves széria is összejött, a gyűrűkkel együtt.

Amit ti elvártok az alapján minden franchise a csúcson marad mert mindenki így draftol..ilyen nincs.
topin
"Nyilván sok egyéb tényező mellett ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni, mert így lehet olcsón évekre jó csapata valakinek, hogy aztán drágábban ugyan, de sikerüljön a maradék tényezőket elhelyezni a SB győzelemhez..."

És ebből mi nem igaz?
több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Ezt a Bucs topikból,de itt van a négylábú elvermelve.
kolok1972
Hol? Hogy kiragadsz Lichttől 3 évet? És előtte mi volt? Ja, az nem illeszkedik az nem számít. Minden csapat életében van 3 ilyen év kb és akkor ezekkel meg az FA igazolásokkal, amik pont emiatt adnak aktualitást megnyomják a gázpedált és összejön egy erős csapat 3-4 évre, azután MIND megy vissza a mókuskerékbe, mert hiába várjátok el, nem lehet és kb senki nem is tud 5-10 éven át jól draftolni, meg még franchise QB-t is bitorolni mellé. Ha van is ilyenre példa, az lesz max 1-2 eset, de nem azt mutatja a többi GM esetében hogy azok elbasztak volna bármit is.

Főleg, hogy a Patsnél már több ilyen 3 éves széria is összejött, a gyűrűkkel együtt.

Amit ti elvártok az alapján minden franchise a csúcson marad mert mindenki így draftol..ilyen nincs.

Szerkesztette: topin
több mint 3 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 004 — Patriots fan
Hát legalább a mi fiaink nyertek. Azért nehéz lesz ilyen vezért újra találni.
Burkus
Hát, ha pont a Patsnek jönne össze csak egy kicsivel is rosszabb franchise QB, akkor tökön harapom magam, ezt megígérem. (Persze van egy bő évtizedem jógázni hozzá.)
gyeek
Remélem, felcserélünk Lawrence-ért vagy trade-el elhozzuk Herbertet, mert ez a mutatványodat látni akarom 😀 😀 😀
Burkus
követem én is 😀

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 439 — Pats fan
Nyilván sok egyéb tényező mellett ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni, mert így lehet olcsón évekre jó csapata valakinek, hogy aztán drágábban ugyan, de sikerüljön a maradék tényezőket elhelyezni a SB győzelemhez:
2018 - Vea, Jones, Davis, Cappa, Whitehead
2019 - White, SMB, Dean, Edwards, Scotty
2020 - Wirfs, Winfield, Tyler Johnson.
Klaci79
Ez mind Jason Licht.

Egyébként 2017 OJ Howard es Godwin.

++++
Evans bejelentette, hogy belemegy fizucsokkentesbe, hogy egyutt maradjon a csapat
zolkoo
Ezt a Bucs topikból,de itt van a négylábú elvermelve.

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Hát legalább a mi fiaink nyertek. Azért nehéz lesz ilyen vezért újra találni.
Burkus
Hát, ha pont a Patsnek jönne össze csak egy kicsivel is rosszabb franchise QB, akkor tökön harapom magam, ezt megígérem. (Persze van egy bő évtizedem jógázni hozzá.)
gyeek
Remélem, felcserélünk Lawrence-ért vagy trade-el elhozzuk Herbertet, mert ez a mutatványodat látni akarom 😀 😀 😀
több mint 3 éve
gyeek LSU Tigers 7 978 — Stromfeld Aurél fan
Hát legalább a mi fiaink nyertek. Azért nehéz lesz ilyen vezért újra találni.
Burkus
Hát, ha pont a Patsnek jönne össze csak egy kicsivel is rosszabb franchise QB, akkor tökön harapom magam, ezt megígérem. (Persze van egy bő évtizedem jógázni hozzá.)

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 416
zinedine5
Kollega
Cuchulain82
kolok1972
Mán bocsánat, lehet, hogy félreérthető volt, de én arra reagáltam, hogy a tavalyi Pats keretnél tudtunk volna jobbat, ha anno rendes 4 éves szerződést teszünk elé, mert teljesen más lett volna a helyzet.
Az ofkorsz, h a jelenlegi Tampa keretét nem érte volna el. Mondjuk nem is biztos, hogy kellett volna.

több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Szerintem sokkal jobb csapatot tudtunk volna alá rakni, hisz akkor nem lett volna tavaly 15milla dead capünk illetve több lett volna a cap x összeggel, amit a szerződéséből osztottak volna le.
Ráadásul ha hosszabb távra tervezett volna BB, akkor tudott volna olyan játékosokat is ide csábítani.
De az se tett jót, hogy nem volt tiszta, hogy TB itt fog-e játszani vagy sem.
Solymi
😀

Majd alkalomadtán nézz rá a keretünkre.
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Hogy csak egy példát mondjak, hogy miért nem tudtunk volna ilyen csapatot Brady alá rakni: Grokowski.

Ha Gronk tavaly úgy dönt, hogy visszatér, akkor ki tudja meddig jutottunk volna. De ő úgy döntött, hogy a Patsbe nem akar visszatérni. Én sejtem, hogy miért, de a lényeg, hogy ehhez természetesen minden joga megvolt. A magam részéről az egyetlen érzés, amit irányában táplálok, az az öröm és a hála, hogy ilyen sokáig tette naggyá azt a csapatot, aminek szurkolok.

Aminek kicsit örülök, hogy még mindig a Pats az a csapat, amelyik utoljára duplázni tudott és hát ahogy Mahomes bére emelkedik, úgy fog ettől egyre messzebb kerülni a Chiefs. Bár ahogy nézem, jövőre a Tampa ezt a rekordot is elveheti előlünk 😊
Kollega
Szerintem sem tudtunk volna ilyen csapatot köré rakni, ugyanakkor ezen szerintem túl kell lépni.
A duplázással kapcsolatban egyet értünk bár nem vagyok biztos benne hogy a Tampa jövőre is ilyen brutál PO-t tud hozni, idén minden összejött nekik, nem tudom hány játékosnak jár le a szerződése náluk, mennyire lehet egyben tartani a csapatot.
Cuchulain82
Szerintem sincs sok értelme ezen gondolkodni. Néha eljön a rebuild ideje. Elment ebből a csapatból egy rakás jó játékos és egy rakás jó szakember. Most építkezni kell. Ha fel tudnánk építeni egy harmadik dinasztiát, az lenne az egyik legnagyobb csoda, ami az NFL-ben történt. Úgyhogy szerintem izgalmas idők jönnek most.

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 439 — Pats fan
Én személy szerint nagyon örülök hogy Brady nyert,de ne legyenek kétségeink,mi nem tudtunk volna ilyen csapatot alárakni,ha itt marad megint one and done lett volna a PO-ban. Jól tette hogy váltott (így meg pláne),nekünk meg csapat nélkül nem lett volna értelme megtartani. Grat Neki és a Tampának,Gronknak különösen.
kolok1972
Sztem tudtunk volna alátenni csapatot, csak ahhoz az kellett volna, hogy 2 évvel ezelőtt ne ilyen 1-2 éves kontraktust kössünk vele, hanem ahogy kérte 4 éveset, egyből lett volna cap.
Ja meg az, hogy Kraft kitetette AB-t, az se segített.

Mindegy, ez van, BB és Kraft hoztak egy döntést, ezzel kell továbbélni.
Solymi
Igen,olyan csapatot tudtunk volna,mint tavaly,ami arra elég hogy a PO-ba jussunk és ennyi,másra nem.
Azért nézd meg,hogy ebben a Tampaban hány bluechip játékos van a labda mindkét (!) oldalán,nálunk ennek a töredéke van. Olyan szerződést nem tudtál volna TB-vél kötni,ami akkora capet teremt,hogy ilyen minőségű rostert alakíts ki köré.
A Tampának vitán felül a leggyöngébb pontja a HC volt.
kolok1972
Szerintem sokkal jobb csapatot tudtunk volna alá rakni, hisz akkor nem lett volna tavaly 15milla dead capünk illetve több lett volna a cap x összeggel, amit a szerződéséből osztottak volna le.
Ráadásul ha hosszabb távra tervezett volna BB, akkor tudott volna olyan játékosokat is ide csábítani.
De az se tett jót, hogy nem volt tiszta, hogy TB itt fog-e játszani vagy sem.
Solymi
Volt egyszem Edelmanunk,Tampában volt egy laza Evans,Goodwin,A.Brown ,Scotty Miller négyes,ettől mi fényévekre voltunk. Nálunk nem volt egy értelmes TE,ott volt egy Gronk,Howard,Brate trió,plusz egy passzblockban második O line,az RB poszt rendben volt nálunk is. Védő odalon ott egy Suh,JPP,Barrett,Vea kvartett,nálunk egyszem Guy, ohne passrush (max Wino),ott egy White,David LB duó,nálunk meg egy db Bentley.
Szóval tartom ,hogy ekkora rosterminőségbeli diffit sem TB szerződésével,sem capzsonglőrködéssel,sem Pats systemmel nem lehetett volna ellensúlyozni.
Minden bizonnyal TB is pont ezt gondolta,pont ezért is váltott,de ezzel nincs is semmi baj.
Az már egy másik történet,hogy olyan nagyon sokat mi nem léptünk előre idén szerintem.

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Hogy csak egy példát mondjak, hogy miért nem tudtunk volna ilyen csapatot Brady alá rakni: Grokowski.

Ha Gronk tavaly úgy dönt, hogy visszatér, akkor ki tudja meddig jutottunk volna. De ő úgy döntött, hogy a Patsbe nem akar visszatérni. Én sejtem, hogy miért, de a lényeg, hogy ehhez természetesen minden joga megvolt. A magam részéről az egyetlen érzés, amit irányában táplálok, az az öröm és a hála, hogy ilyen sokáig tette naggyá azt a csapatot, aminek szurkolok.

Aminek kicsit örülök, hogy még mindig a Pats az a csapat, amelyik utoljára duplázni tudott és hát ahogy Mahomes bére emelkedik, úgy fog ettől egyre messzebb kerülni a Chiefs. Bár ahogy nézem, jövőre a Tampa ezt a rekordot is elveheti előlünk 😊
Kollega
Szerintem sem tudtunk volna ilyen csapatot köré rakni, ugyanakkor ezen szerintem túl kell lépni.
A duplázással kapcsolatban egyet értünk bár nem vagyok biztos benne hogy a Tampa jövőre is ilyen brutál PO-t tud hozni, idén minden összejött nekik, nem tudom hány játékosnak jár le a szerződése náluk, mennyire lehet egyben tartani a csapatot.
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Hogy csak egy példát mondjak, hogy miért nem tudtunk volna ilyen csapatot Brady alá rakni: Grokowski.

Ha Gronk tavaly úgy dönt, hogy visszatér, akkor ki tudja meddig jutottunk volna. De ő úgy döntött, hogy a Patsbe nem akar visszatérni. Én sejtem, hogy miért, de a lényeg, hogy ehhez természetesen minden joga megvolt. A magam részéről az egyetlen érzés, amit irányában táplálok, az az öröm és a hála, hogy ilyen sokáig tette naggyá azt a csapatot, aminek szurkolok.

Aminek kicsit örülök, hogy még mindig a Pats az a csapat, amelyik utoljára duplázni tudott és hát ahogy Mahomes bére emelkedik, úgy fog ettől egyre messzebb kerülni a Chiefs. Bár ahogy nézem, jövőre a Tampa ezt a rekordot is elveheti előlünk 😊

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Most már nyugodtan ellovagolhat a naplementébe (heroikus zene mellett), annak tudtával, hogy a teljesítményének nem mostanában lesz párja.
Bár, őszintén szólva, én még nézném. Igen, a Tampában is.
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 416
Én személy szerint nagyon örülök hogy Brady nyert,de ne legyenek kétségeink,mi nem tudtunk volna ilyen csapatot alárakni,ha itt marad megint one and done lett volna a PO-ban. Jól tette hogy váltott (így meg pláne),nekünk meg csapat nélkül nem lett volna értelme megtartani. Grat Neki és a Tampának,Gronknak különösen.
kolok1972
Sztem tudtunk volna alátenni csapatot, csak ahhoz az kellett volna, hogy 2 évvel ezelőtt ne ilyen 1-2 éves kontraktust kössünk vele, hanem ahogy kérte 4 éveset, egyből lett volna cap.
Ja meg az, hogy Kraft kitetette AB-t, az se segített.

Mindegy, ez van, BB és Kraft hoztak egy döntést, ezzel kell továbbélni.
Solymi
Igen,olyan csapatot tudtunk volna,mint tavaly,ami arra elég hogy a PO-ba jussunk és ennyi,másra nem.
Azért nézd meg,hogy ebben a Tampaban hány bluechip játékos van a labda mindkét (!) oldalán,nálunk ennek a töredéke van. Olyan szerződést nem tudtál volna TB-vél kötni,ami akkora capet teremt,hogy ilyen minőségű rostert alakíts ki köré.
A Tampának vitán felül a leggyöngébb pontja a HC volt.
kolok1972
Szerintem sokkal jobb csapatot tudtunk volna alá rakni, hisz akkor nem lett volna tavaly 15milla dead capünk illetve több lett volna a cap x összeggel, amit a szerződéséből osztottak volna le.
Ráadásul ha hosszabb távra tervezett volna BB, akkor tudott volna olyan játékosokat is ide csábítani.
De az se tett jót, hogy nem volt tiszta, hogy TB itt fog-e játszani vagy sem.

több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
TB velünk miért nem tudott soha ilyen nyugis SB-t jàtszani? 😊 Tuti kevesebb ősz hajszàlam lenne.
NB2
De erre a kutya sem fog emlékezni. A Butler interceptionre meg a Falcons elleni comebackre mindenki.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 978 — nabege2@yahoo.com
TB velünk miért nem tudott soha ilyen nyugis SB-t jàtszani? 😊 Tuti kevesebb ősz hajszàlam lenne.
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 439 — Pats fan
Én személy szerint nagyon örülök hogy Brady nyert,de ne legyenek kétségeink,mi nem tudtunk volna ilyen csapatot alárakni,ha itt marad megint one and done lett volna a PO-ban. Jól tette hogy váltott (így meg pláne),nekünk meg csapat nélkül nem lett volna értelme megtartani. Grat Neki és a Tampának,Gronknak különösen.
kolok1972
Sztem tudtunk volna alátenni csapatot, csak ahhoz az kellett volna, hogy 2 évvel ezelőtt ne ilyen 1-2 éves kontraktust kössünk vele, hanem ahogy kérte 4 éveset, egyből lett volna cap.
Ja meg az, hogy Kraft kitetette AB-t, az se segített.

Mindegy, ez van, BB és Kraft hoztak egy döntést, ezzel kell továbbélni.
Solymi
Igen,olyan csapatot tudtunk volna,mint tavaly,ami arra elég hogy a PO-ba jussunk és ennyi,másra nem.
Azért nézd meg,hogy ebben a Tampaban hány bluechip játékos van a labda mindkét (!) oldalán,nálunk ennek a töredéke van. Olyan szerződést nem tudtál volna TB-vél kötni,ami akkora capet teremt,hogy ilyen minőségű rostert alakíts ki köré.
A Tampának vitán felül a leggyöngébb pontja a HC volt.

Szerkesztette: kolok1972

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 416
Én személy szerint nagyon örülök hogy Brady nyert,de ne legyenek kétségeink,mi nem tudtunk volna ilyen csapatot alárakni,ha itt marad megint one and done lett volna a PO-ban. Jól tette hogy váltott (így meg pláne),nekünk meg csapat nélkül nem lett volna értelme megtartani. Grat Neki és a Tampának,Gronknak különösen.
kolok1972
Sztem tudtunk volna alátenni csapatot, csak ahhoz az kellett volna, hogy 2 évvel ezelőtt ne ilyen 1-2 éves kontraktust kössünk vele, hanem ahogy kérte 4 éveset, egyből lett volna cap.
Ja meg az, hogy Kraft kitetette AB-t, az se segített.

Mindegy, ez van, BB és Kraft hoztak egy döntést, ezzel kell továbbélni.

több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 439 — Pats fan
Én személy szerint nagyon örülök hogy Brady nyert,de ne legyenek kétségeink,mi nem tudtunk volna ilyen csapatot alárakni,ha itt marad megint one and done lett volna a PO-ban. Jól tette hogy váltott (így meg pláne),nekünk meg csapat nélkül nem lett volna értelme megtartani. Grat Neki és a Tampának,Gronknak különösen.

Szerkesztette: kolok1972

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 811 — !SuPeR6BoWL!
Tessék adj neki fegyvereket és íme

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Hát legalább a mi fiaink nyertek. Azért nehéz lesz ilyen vezért újra találni.
több mint 3 éve
bogjosi New England Patriots 1 180
Seymour megint nem lett HoF tag...😑

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 416
BB: Jó, hát aki már gyerekkorától kezdve a játék elemzésével kel-fekszik, annak behozhatatlan előnye van, főleg ha esze is van hozzá. Ékes példája mindaz amit elért a Giantsnél, a Patsnél első ittlétekor vagy amit elkezdett felépíteni a Brownsnál (az a csapat az utána levő évben SB-t nyert és már a kirúgása évében is SB esélyes csapatnak tartották, csak ugye jött a költözés).
Solymi
Nem nyert a Browns SB-t soha.
Egyike a 4 csapatnak, aki még be se jutott a Super Bowlba.
(Browns, Jax, Lions, Texans)
Sobri Jóska
Feltételezem itt a Ravensre gondolt, ami később valóban SB-t nyert. És talán (nagy talán) a kultúra kiépítésében részt vett.
zinedine5
mint pinyő meg az eb csapat? 😀

nyilván túlzok de 95ben baszták ki bellichicket clevelandből, 2000ben nyertek SB-t mint baltimore ravens ez sok idő nfl-ben. Ha jól emlékszem 1 darab clevelandi kezdő volt kezdő a ravens SB idényes rosterén, talán Burnett?
össz roster terén talán larry webster dereng még akit még a miami választott ősidőkben eredetileg.

teljesen más csapat, teljesen más kultúra
briareos
Jogos, rosszul emlékeztem.
Az megvolt, hogy a váltás előtti évben 11-5-tel végzett a csapat és PO-ba is jutottak, ahol a Parcells vezette Patriots ütötték ki a Wild Card körben.
Ekkor volt az, hogy SB esélyesnek mondták a csapatot.
Newsome játszott a Brownsban meg dolgozott is ott 91-96 között mint FO exec.

több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
BB: Jó, hát aki már gyerekkorától kezdve a játék elemzésével kel-fekszik, annak behozhatatlan előnye van, főleg ha esze is van hozzá. Ékes példája mindaz amit elért a Giantsnél, a Patsnél első ittlétekor vagy amit elkezdett felépíteni a Brownsnál (az a csapat az utána levő évben SB-t nyert és már a kirúgása évében is SB esélyes csapatnak tartották, csak ugye jött a költözés).
Solymi
Nem nyert a Browns SB-t soha.
Egyike a 4 csapatnak, aki még be se jutott a Super Bowlba.
(Browns, Jax, Lions, Texans)
Sobri Jóska
Feltételezem itt a Ravensre gondolt, ami később valóban SB-t nyert. És talán (nagy talán) a kultúra kiépítésében részt vett.
zinedine5
mint pinyő meg az eb csapat? 😀

nyilván túlzok de 95ben baszták ki bellichicket clevelandből, 2000ben nyertek SB-t mint baltimore ravens ez sok idő nfl-ben. Ha jól emlékszem 1 darab clevelandi kezdő volt kezdő a ravens SB idényes rosterén, talán Burnett?
össz roster terén talán larry webster dereng még akit még a miami választott ősidőkben eredetileg.

teljesen más csapat, teljesen más kultúra