New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
toam
Belichick 2? 😀
ervinator
Az a baj, hogy szerintem nem jársz nagyon messze az igazságtól...

Szerintem ebből az lesz, hogy BB jövőre visszavonul, és JMD veszi át a helyét. A denveri bukója egy dolog, azóta fejlődhetett meg minden, de ha ezt megcsinálja, normális csapat már nem hívja. Itt tartani csak úgy lehet szerintem, hogy be van ígérve neki a HC állás jövőre.
Wyatt
Lehet, de nem feltétlen.

JMD lehet úgy gondolja, hogy még akar nyerni Bradyvel SB-t és elég fricska volt számára az SB, hogy felkúrja magát és egy olyan csakazértis évet toljanak.
ervinator
Elég fricska ahhoz, hogy tönkre vágja a további karrierlehetőségét HC-ként? Kétlem
Wyatt
Nem biztos, hogy ő mindenáron szeretne HC lenni. Mármint akkor tavaly is elmehetett volna, de ő inkább maradt. Én ezt inkább látom egy amolyan utolsó nagy rohamnak Brady és JMD-vel.

Ez viszont ott van 😊
 twitter.com/NEPD_Loyko/status/961035882026491904
ervinator
Az egy dolog, hogy halasztod még egy évig, vagy hogy teljesen offra vágod az esélyét is.

több mint 6 éve
toam New York Jets 2 401 — Suck for ?????
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
toam
Belichick 2? 😀
ervinator
Szerintem ebből az lesz, hogy BB jövőre visszavonul, és JMD veszi át a helyét.Wyatt
Jobb tippje most sztem senkinek sincs. BB meg kb. 3x annyi ideig volt Jets HC mint Josh Colts HC 😀
több mint 6 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 590
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
toam
Belichick 2? 😀
ervinator
Az a baj, hogy szerintem nem jársz nagyon messze az igazságtól...

Szerintem ebből az lesz, hogy BB jövőre visszavonul, és JMD veszi át a helyét. A denveri bukója egy dolog, azóta fejlődhetett meg minden, de ha ezt megcsinálja, normális csapat már nem hívja. Itt tartani csak úgy lehet szerintem, hogy be van ígérve neki a HC állás jövőre.
Wyatt
Lehet, de nem feltétlen.

JMD lehet úgy gondolja, hogy még akar nyerni Bradyvel SB-t és elég fricska volt számára az SB, hogy felkúrja magát és egy olyan csakazértis évet toljanak.
ervinator
Elég fricska ahhoz, hogy tönkre vágja a további karrierlehetőségét HC-ként? Kétlem
Wyatt
Nem biztos, hogy ő mindenáron szeretne HC lenni. Mármint akkor tavaly is elmehetett volna, de ő inkább maradt. Én ezt inkább látom egy amolyan utolsó nagy rohamnak Brady és JMD-vel.

Ez viszont ott van 😊
 twitter.com/NEPD_Loyko/status/961035882026491904

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
toam
Belichick 2? 😀
ervinator
Az a baj, hogy szerintem nem jársz nagyon messze az igazságtól...

Szerintem ebből az lesz, hogy BB jövőre visszavonul, és JMD veszi át a helyét. A denveri bukója egy dolog, azóta fejlődhetett meg minden, de ha ezt megcsinálja, normális csapat már nem hívja. Itt tartani csak úgy lehet szerintem, hogy be van ígérve neki a HC állás jövőre.
Wyatt
Lehet, de nem feltétlen.

JMD lehet úgy gondolja, hogy még akar nyerni Bradyvel SB-t és elég fricska volt számára az SB, hogy felkúrja magát és egy olyan csakazértis évet toljanak.
ervinator
Elég fricska ahhoz, hogy tönkre vágja a további karrierlehetőségét HC-ként? Kétlem

több mint 6 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 590
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
toam
Belichick 2? 😀
ervinator
Az a baj, hogy szerintem nem jársz nagyon messze az igazságtól...

Szerintem ebből az lesz, hogy BB jövőre visszavonul, és JMD veszi át a helyét. A denveri bukója egy dolog, azóta fejlődhetett meg minden, de ha ezt megcsinálja, normális csapat már nem hívja. Itt tartani csak úgy lehet szerintem, hogy be van ígérve neki a HC állás jövőre.
Wyatt
Lehet, de nem feltétlen.

JMD lehet úgy gondolja, hogy még akar nyerni Bradyvel SB-t és elég fricska volt számára az SB, hogy felkúrja magát és egy olyan csakazértis évet toljanak.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
toam
Belichick 2? 😀
ervinator
Az a baj, hogy szerintem nem jársz nagyon messze az igazságtól...

Szerintem ebből az lesz, hogy BB jövőre visszavonul, és JMD veszi át a helyét. A denveri bukója egy dolog, azóta fejlődhetett meg minden, de ha ezt megcsinálja, normális csapat már nem hívja. Itt tartani csak úgy lehet szerintem, hogy be van ígérve neki a HC állás jövőre.

Az a kérdés, hogy Brady vele együtt megy-e. Egy irányítót így is, úgy is húzni kell most az elején, az eddig sem volt kérdés.

Szerkesztette: Wyatt

több mint 6 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 590
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
toam
Belichick 2? 😀

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
What

több mint 6 éve
toam New York Jets 2 401 — Suck for ?????
 twitter.com/AdamSchefter/status/961035448490610689

Dafaq???
több mint 6 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 590
...

S akkor jövünk mi, a stakeholderek legkülsőbb tartományából: Ha Butler játszott volna, akkor teljesült volna a célunk! BB erre azt mondja: 1. Ez (a 2017-es SB megnyerése) legfeljebb a ti célotok, a Patriots célja az, hogy minden évben SB esélyes csapatot állítson ki. 2. "Értem, hogy felmerült ez a kérdés, nagyon hosszú beszélgetés lenne ezt végigbeszélni." Röviden: Nagyon sajnálom (Butler esetében még ez igaz is), de minden mérés azt mutatta, hogy ma ő selejtes termék volt. Ha ma kiengedem a gyárkapun a kivételes alkalomra tekintettel, akkor a szűk hibahatárokra tekintettel nem tudom garantálni, hogy jövőre mi a fasz lesz.

Elképzelhető, hogy BB 2018. február 4-én éjszaka átcsúszott az arrogáns fasz tartományba. Én sokkal inkább úgy látom, hogy a végsőkig tartotta magát most is ahhoz a folyamathoz, amelynek 17 év sikertörténetét köszönhetjük. S az is lehet, hogy emiatt a szükségszerű visszaesés nem egy villámgyorsan bekövetkező és évtizedekig tartó mélyrepülés lesz, hanem egy viszonylag sikeres átmenet a következő klassz évekre.
tomi-tomi
Szerintem azért ennél egyszerűbb ez a történet. Ha elfogadunk két alapfeltevést
1: Belichick mindenképp meg akarta nyerni ezt a meccset
2: Butler megcsinálta a balhét amiről beszélnek

akkor meg kellett hoznia egy döntést (Butler játszik vagy nem).
Nyilván a felkészülés, elemzések, stb alapján Belichick úgy matekozott, hogy Butler nélkül is meg tudják nyerni a meccset, bevállalta, és ennyi.

Itt azért ütközik 2 érdek, a szervezeti kultúra, az általa lefektetett szabályok betartása,- vagy hogy a lehető legerősebb csapatot küldje pályára. Az (számomra) nyilvánvaló hogy a szabályok léte nem a cél, hanem egy eszköz, ami elősegíti hogy elérjék a célt, ami most a NE esetében a SB win volt. Azt nem tudom elképzelni, hogy miután bejutnak a döntőbe, van bármi, ami prioritást élvez a SB megnyerésével szemben.

A dolognak 4 végkifejlete lehetett, Belichick számára a legkedvezőbb; ha a szervezeti kultúrának, szabályrendszernek megfelelően járnak el, és így is elérik a célt (Butler nem játszik és nyernek) akkor zseni és nincs miről beszélni. A legrosszabb verzió ha Butler játszik és vesztenek. Akkor feladta volna az elveket, és az eredmény sincs meg.
Az életben egy köztes verzió valósult meg, azt nem tudhatjuk hogy Butlerrel nyertek volna, az viszont tény hogy nélküle nem.

De persze ez az egész csak akkor áll, ha elfogadjuk a két alapfeltevést. Ha közben Belichick úgy gondolta hogy a szervezeti kultúrának megfelelő eljárás fontosabb mint a SB W, vagy Butler tényleg nem csinált semmit, akkor teljesen más a helyzet...
Jan
Valójában Butler nem játéka nem befolyásolta döntően a meccs kimenetelét, mert az utolsó támadás az offense kezében volt, hogy lezárja a meccset.

Mégha a 41 pont kurva szarul is néz ki, az Offense képest volt ezt ellensúlyozni, viszont a várt befejezést nem tudta megcsinálni.
Innentől viszont teljesen lényegtelen a mi lett volna ha kérdéskört feszegetni. Butlert egész évben égették, semmi sem garantálta volna, hogy vele nem így nézett volna ki a védelem. Ez az a nap volt, amikor a védelemben mindenki mélyen a saját tudása alatt teljesített és véleményem szerint Butler sem lett volna kivétel.

Szerkesztette: ervinator

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Így én a Butler ügyet sem tudom máshogy nézni. Megértek egy csomó mindent, tanultam, alkalmaztam LEAN-t, vezetek cégeket, de ez a játék nekem a rekreációs felületem, nem a hideg precíziós döntések tere. Tudom, hogy mögötte ez van, pláne a Pats-nél, de nem ez vonz., nem ez ad érzelmi töltést. Hanem az, amikor Chris Jones blokkolta a Jets FG-ját úgy, hogy előző évben ugyanő beugrott, kaptunk egy büntetés, és az ellenfél azzal nyerte meg a meccset. Sors.

Valahol itt válik el a véleményünk, és sokak véleménye. De sebaj, élmény olvasni az eltérő véleményeket, hiszem mindenki Go Parts!
Attila Pál
Nem gondolom, hogy ez véleménykülönbség lenne. Egyszerűen máshogy közelítitek meg a dolgot. Tamás adott egy jól megindokolt választ a Butler kérdésre. De ettől még a te válaszod is lehet helyes.

A sport fejlődik, fejlődnek edzésmódszerek, fejlődik orvosi háttér, fejlődnek a játéksémák, stb. Az alkalmazott tudományok egyéb ágaiból is bekerülnek az újabb és újabb eredmények, mert az NFL egyúttal menedzsment, vállalatvezetés, business is. De attól, hogy belép a tudatos quality control menedzsment, vagy attól, hogy szűkül a margin a hiba és jó döntés között, téged ez nem kell, hogy érdekeljen. Te kólát akarod meginni, nem azt akarod tudni, hogy hogyan gyártják. Persze van annak is jelentősége. Nem mindegyik üdítő típust gyártják ugyanúgy és ezért nem ugyanakkora a valószínűsége annak sem, hogy X vagy Y üdítőből mekkora eséllyel nyitsz ki húgy ízűt. 😊 De az élesedő verseny minden szempontból - nem csak a produktum, de a gyártási folyamat szempontjából is - élesedő versenyt jelent, ezért ha úgy akarod, nyugodtan feltételezheted, hogy mindenhol ugyanolyan quality controll managementet működik. Nagyot nem fogsz tévedni. (Persze Tamás valószínűleg ezzel nem ért egyet, de ez így is van rendjén. 😊 )

Mondok egy példát a produktumra. Az utóbbi hat drafton a Pats 13 magas picket költött a defense-re. Ebből kettő játékos látott pályát vasárnap. Tizenháromból kettő. Ez bizony nem six sigma. A többi játékos vagy szimplán flat out bust lett (Easley, Grissom, Richards pl.), vagy lesérült (Hightowers, Rivers, Valentine), vagy ugyan jó játékos volt, de nem passzolt a csapatba/sémába/kultúrába (Collins, Chandler Jones).

És most kiválaszthatod a neked tetsző verziót, hogy miért. Azért-e mert húsz év távlatában nézve a statisztikai eloszlás éppen erre a hat évre hozta ki a tudományosan egyébként helyes hosszú távú stratégiában a hibát, vagy azért, mert egy-két scout egyszerűen benézett pár talentet. Kiválaszthatod azt is, hogy szerinted Chandler Jones esetében a draftnál került-e por a gépezetbe, vagy a nevelése során, vagy pedig az elküldése volt-e hiba. Sőt abban is szabad a döntésed, hogy a 8 superbowl részvételt a minden riválisnál precízebb és jobban implementált "rendszer" hosszú távú eredményének tulajdonítod-e, vagy pedig annak, hogy időnként születnek Einsteinek, akik basznak minderre és egyszerűen csak zsenik.

És akkor eljutottunk a mai nap csúcspontjára. 😀 Eldöntheted, azt is, hogy Butler miért padozott. És azt is, hogy ez hiba volt-e vagy sem. Igen, eldöntheted. Eldöntheted, mert szurkoló vagy. Eldöntheted többek között azért, mert mindannyian akik itt osztjuk egymásnak az észt, tulajdonképpen semmit sem tudunk. Mindannyian csak hasra ütünk. Szóval szabad a döntés, hogy vajon számodra ez is a "rendszer" következetes és eredményes működtetéséhez szükséges lépés volt-e. És hogy ha az is volt, akkor az vajon időnként mindenképpen előforduló hiba volt-e, vagy pedig helyes döntés. De persze dönthetsz úgy is, hogy Belichick is ember. Azaz nem mindig a hideg számítás irányítja, hanem néha az érzelmei, megérzései. Amik vannak amikor zseniálisak, és kiemelik őt a többi közül, de előfordul az is, hogy egyszerűen elszáll az agya és irracionálisan dönt.

Tiéd a választás joga. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 933 — Steelers fan
...

S akkor jövünk mi, a stakeholderek legkülsőbb tartományából: Ha Butler játszott volna, akkor teljesült volna a célunk! BB erre azt mondja: 1. Ez (a 2017-es SB megnyerése) legfeljebb a ti célotok, a Patriots célja az, hogy minden évben SB esélyes csapatot állítson ki. 2. "Értem, hogy felmerült ez a kérdés, nagyon hosszú beszélgetés lenne ezt végigbeszélni." Röviden: Nagyon sajnálom (Butler esetében még ez igaz is), de minden mérés azt mutatta, hogy ma ő selejtes termék volt. Ha ma kiengedem a gyárkapun a kivételes alkalomra tekintettel, akkor a szűk hibahatárokra tekintettel nem tudom garantálni, hogy jövőre mi a fasz lesz.

Elképzelhető, hogy BB 2018. február 4-én éjszaka átcsúszott az arrogáns fasz tartományba. Én sokkal inkább úgy látom, hogy a végsőkig tartotta magát most is ahhoz a folyamathoz, amelynek 17 év sikertörténetét köszönhetjük. S az is lehet, hogy emiatt a szükségszerű visszaesés nem egy villámgyorsan bekövetkező és évtizedekig tartó mélyrepülés lesz, hanem egy viszonylag sikeres átmenet a következő klassz évekre.
tomi-tomi
Szerintem azért ennél egyszerűbb ez a történet. Ha elfogadunk két alapfeltevést
1: Belichick mindenképp meg akarta nyerni ezt a meccset
2: Butler megcsinálta a balhét amiről beszélnek

akkor meg kellett hoznia egy döntést (Butler játszik vagy nem).
Nyilván a felkészülés, elemzések, stb alapján Belichick úgy matekozott, hogy Butler nélkül is meg tudják nyerni a meccset, bevállalta, és ennyi.

Itt azért ütközik 2 érdek, a szervezeti kultúra, az általa lefektetett szabályok betartása,- vagy hogy a lehető legerősebb csapatot küldje pályára. Az (számomra) nyilvánvaló hogy a szabályok léte nem a cél, hanem egy eszköz, ami elősegíti hogy elérjék a célt, ami most a NE esetében a SB win volt. Azt nem tudom elképzelni, hogy miután bejutnak a döntőbe, van bármi, ami prioritást élvez a SB megnyerésével szemben.

A dolognak 4 végkifejlete lehetett, Belichick számára a legkedvezőbb; ha a szervezeti kultúrának, szabályrendszernek megfelelően járnak el, és így is elérik a célt (Butler nem játszik és nyernek) akkor zseni és nincs miről beszélni. A legrosszabb verzió ha Butler játszik és vesztenek. Akkor feladta volna az elveket, és az eredmény sincs meg.
Az életben egy köztes verzió valósult meg, azt nem tudhatjuk hogy Butlerrel nyertek volna, az viszont tény hogy nélküle nem.

De persze ez az egész csak akkor áll, ha elfogadjuk a két alapfeltevést. Ha közben Belichick úgy gondolta hogy a szervezeti kultúrának megfelelő eljárás fontosabb mint a SB W, vagy Butler tényleg nem csinált semmit, akkor teljesen más a helyzet...
több mint 6 éve
Attila Pál New England Patriots Ole Miss Rebels 112
Nem idézem be, mert qva hosszú, viszont nagyon jó. Nagyon érdekel, hogy mások hogyan látják ugyanazokat az eseményeket, és nagyon tanulságos (nekem), hogy hogyan lehet feldolgozni ugyanazon emóciókat.
Imádom a Patriots-ot,
Tisztelem a rendszert, a tudást, az elhivatottságot, az edzőket, de nem értük szeretem a csapatot. Nem egy logót, egy helyszínt, vagy egy draft-politikát szeretek, hanem játékosokat.
Nekem TB, JE11, DMC és a többiek (Ninkó, még Blount is) adják azt a plusz, amiért minden meccset "élőben" nézek, minden történést próbálok követni. Mert nekem ez "szívügy", és nem értelmi kérdés.
Nagyon fontosak számomra azok a sztorik, mint pl. a semmiből feltűnt kisember (Butler), a csupaszív óriás (Baby Vince), a lenézett jófiú, akiből kutyakemény munkával minden idők legjobbja lett (TB12), vagy a Julian Edenmann sztori.

Így én a Butler ügyet sem tudom máshogy nézni. Megértek egy csomó mindent, tanultam, alkalmaztam LEAN-t, vezetek cégeket, de ez a játék nekem a rekreációs felületem, nem a hideg precíziós döntések tere. Tudom, hogy mögötte ez van, pláne a Pats-nél, de nem ez vonz., nem ez ad érzelmi töltést. Hanem az, amikor Chris Jones blokkolta a Jets FG-ját úgy, hogy előző évben ugyanő beugrott, kaptunk egy büntetés, és az ellenfél azzal nyerte meg a meccset. Sors.

Valahol itt válik el a véleményünk, és sokak véleménye. De sebaj, élmény olvasni az eltérő véleményeket, hiszem mindenki Go Parts!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Egyet nem értek ezzel a Butler pletykával kapcsolatban, hogy történhet meg egy ilyen incidens a SB előtti héten ? Miért nem szívta szét az agyát nyáron, vagy szeptemberben ,miért pont a legfontosabb meccs előtt ?(Persze ha igaz amit tudni lehet ) Ezek a srácok kisgyermek koruk óta erre készülnek, erre nevelik őket, ez az álmuk! Ezek után pont Butler ,akit tényleg a semmiből vett elő BB és aki a Seahawks elleni SB hőse volt ezt meg merné tenni ? Ha igen akkor tényleg egy balfasz és semmi keresnivalója a csapatban ! Nem tudom ki sportol itt versenyszerűen itt a fórumon de az biztos hogy aki csinálja tuti nem szívja szét magát az élete 2. legfontosabb meccsén főleg nem akkor amikor lejár a szerződésed és így akár pár 10milió dollárt is bukhatsz , ennek semmi értelme!
Füszer
Feszült volt.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
inkább arról nyilatkozzon valaki, nem nézek NCAA focit, max a nagy döntőt szoktam megnézni, de ha valóban Schiano érkezik mint DC, mire lehet számítani (milyen szakember stb)?
Tampay Bayben mint HC oké csúnyán felsült az ilyen elő szokott fordulni azért 😊
manuszka86
A Pats fórumon szinte készpénznek veszik, hogy ő érkezik. Viszont értékelhető forrásból még csak spekuláció erejéig láttam a hírt.

Szerintem ha ő érkezik akkor abban a legkevésbé fontos az, hogy mit csinál majd DC-ként. Sokkal fontosabb, hogy ez azt jelezné, hogy BB még néhány évig nem akar visszavonulni. (Schiano és BB nagyon jóban vannak, de Schiano csak barátságból nem hagyná ott a biztos állását a bizonytalanra. Márpedig, ha BB visszavonulna mondjuk jövőre, azzal az ő állása is automatiksan kérdéses lenne. Úgyhogy ha ő jön, akkor Belichick megígérte neki, hogy egy ideig még marad.)

A védelem fölött ott lesz BB vigyázó tekintete. Első lépésben úgysem a séma lesz a kérdés, mert ezt a front7-et először is meg kell személyi állományában erősíteni. Ez Belichick reszortja. Közben meg majd kitalálják, hogy a beszerzett emberekkel bővített állományra mit és hogyan szabnak rá. Ketten is vannak a feladatra.

Az offense-ben kizárásos alapon egyértelműbb, hogy ki fogja kapni a posztot, mégis talán itt lesz a több kérdőjel azzal kapcsolatban, hogy hogyan tovább. O'Shea az egyetlen valószínű jelölt. Ebbe az Erhardt-Perkinsbe kívülről nem egyszerű embert hozni egyébként sem, főleg ilyenkor. A másik lehetséges belső jelölt - Schuplinski - pedig megy McDaniels-el Indybe. Úgyhogy marad O'Shea. De ő sem O'Brien, aki már hívott élesben playeket, van tapasztalata game planningben is, simán be lehet dobni és megy minden mintha mi sem történt volna. Valószínűleg bele kell majd rázódnia, ami, ha tényleg "elmegy a fél stáb" McDaniels-el akkor járhat zökkenőkkel. Eleinte lehet, hogy Brady segít majd neki többet, mint fordítva.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Értem amit írsz, de nem értek vele egyet..
Amikor a csapatod úgy kap ki a SB-ban, hogy az a védelem amit Te irányítasz 41 pontot kap és egyetlen egy 3. és 4. downos kísérletet sem tud megoldani úgy, hogy a 40 éves sztár irányítód vezetésével a támadók Alltime SB rekordnyi támadóyardot és pontot rak fel az ellennek, akkor el kell gondolkodni a döntéseid jogosságán az eredmény miatt.
Sosem rakott fel még támadóalakulat 600+ yardot SB-ban egy védelemnek sem, és az sem fordult elő, hogy 33 szerzett ponttal kikapott volna valaki.
Így több, mint valószínű, hogy a védelmi döntések mögött lehet valami bibi, ha ennyire alul szerepelt az a brigád, aki év közben a legjobb ötben volt engedett pontok számában..
Igenis az eredmény meg tudja határozni a döntésed minőségét.
Főleg ilyenkor. Mert elképesztő visszacsatolásokat kaphatsz.. Elég csak visszanézni egy meccset. S rájön az edző, szakember, hogy rossz döntést, döntéseket hozott meccs előtt, vagy közben. S ezek függvényében nem biztos, hogy ugyanazt a döntést hozná meg újra..
Mindenki tudja, hogy BB nem érinthetetlen és nem szent, bármekkora zseni. Szerintem 2 napja azon gondolkodik magában, hogy hol rontotta, hol rontották el.
De a döntése, döntései a vereség miatt rosszak voltak, s egyben hibásak.
S nem tartom ezt a minősítésemet hibának, csak véleménynek ami eltér másokétól. 😊
kyobalu
Az NFL-ben extrém kicsi hibahatárral dolgozol. (Példa: A SB-ba TB zsenialitása és/vagy a bírók lefizetése miatt be nem jutó Jaguars ellen minden idők egyik leggyengébb NFL csapata az utolsó két percben a győzelemért támadhatott.)
Extrém kicsi a határ a magabiztos zseni és az arrogáns fasz között. (Példa: BB 17 éve Bostonban vs. JMC 23 hónapja Denverben.)
A szervezet céljai nem feltétlenül egyeznek meg minden stakeholder céljaival, vagy nem egyértelmű minden stakeholder számára.

A 33-41 az eredmény vagy zsinórban hétszer bejutni a legjobb négybe és kétszer nyerni? A paritás elve alapján 17 év alatt nagyjából minden NFL csapatnak egyszer döntőbe kellett volna jutnia - a Patriots "meglopott" hét csapatot. S minden második csapatnak bajnoki címmel kéne büszkélkednie - a Patriots "meglopott" négy csapatot előre 120 évre.

A modern NFL arra lett kitalálva, hogy ne történhessenek meg olyan esetek, amelyeket most kedélyesen idézgetnek az őskorból, hogy bezzeg Lombardi/Johnson pályára engedte a kimaradó/hibázó játékosokat és nyertek. Pont arra jöttek rá az ezredforduló környékén, hogy a kutyát nem érdekli, ha hajnalban még az agyadat is leszopatva, hulla másnaposan is magabiztosan nyer(het)sz.

Tehát a viszonylag jelentős hibahatárt leszűkítették. A leggyengébb választ először, a játékosok piacra kerülnek, nincs salary cap átlépés (Broncos, Broncos). Mindenki elégedetten hátradőlt, egyenlő pályák - egyenlő esélyek.

A résztvevők - teljesen természetes módon - azon kezdtek el agyalni, hogyan növeljék/növelhetik a saját egységnyi esélyüket. A döntő többség "anyám lelki üdvét most adom el, hátha egyszer döntőt nyerek" hozzáállással látott neki. S voltak néhányan, akik "anyám lelki üdvét is eladom, csak folyamatosan rájátszásba jussak jó csapattal, akkor nyerni fogok" meglátással éltek. Mindkettő vezetett eredményre.

Egyedül BB (és Kraft, de ez most mindegy) volt képes metaszinten szemlélni a lehetőségeket, az új rendszert. Ha úgy tetszik, szinte azonnal meghekkelte a rendszert. Ennek egyes elemeiről néha elszólja magát ("már az idény elején lehet tudni, hogy igazából csak 10-12 csapattal kell foglalkozni, a többi addigra már lábon is lőtte magát"), néha ködösít ("a statisztika a veszteseknek való" - lószart, Ernie Adams az egyik legkomolyabb analitikus-folyamatfejlesztő szakember), egy része kikövetkeztethető ("itt csak és kizárólag a szervezeti célok teljesítésén keresztül érheted el az egyéni céljaidat"). Akit részletesebben érdekel, az olvasson több Helmutot, az elmúlt pár évben több topikban, több részletben leírta, hogy a six sigma, a LEAN, maga a folyamatfejlesztés hogyan érhető tetten és miért annyira jelentős az NFL-ben. Azt én teszem hozzá, hogy a Patriots esetében a legkönnyebb ezt belátni.

Ez a folyamatfejlesztési procedúra még a legkifinomultabb szervezetfejlesztési módszerekkel is bevezetve/támogatva, hát minimum rigorózus isten csapása tud lenni a résztvevők számára. Van, aki egy hétig bírja (szegény Reggie), esetleg néhány hónapig (BigAl). Van, aki bevállalja egy évre és bejön neki (Long), vagy nem (Ocho). Van, aki az elején haszonélvezője, de pár év után kiakad/feladja. Collins után ő lesz Butler - sajnos.

S akkor jövünk mi, a stakeholderek legkülsőbb tartományából: Ha Butler játszott volna, akkor teljesült volna a célunk! BB erre azt mondja: 1. Ez (a 2017-es SB megnyerése) legfeljebb a ti célotok, a Patriots célja az, hogy minden évben SB esélyes csapatot állítson ki. 2. "Értem, hogy felmerült ez a kérdés, nagyon hosszú beszélgetés lenne ezt végigbeszélni." Röviden: Nagyon sajnálom (Butler esetében még ez igaz is), de minden mérés azt mutatta, hogy ma ő selejtes termék volt. Ha ma kiengedem a gyárkapun a kivételes alkalomra tekintettel, akkor a szűk hibahatárokra tekintettel nem tudom garantálni, hogy jövőre mi a fasz lesz.

Elképzelhető, hogy BB 2018. február 4-én éjszaka átcsúszott az arrogáns fasz tartományba. Én sokkal inkább úgy látom, hogy a végsőkig tartotta magát most is ahhoz a folyamathoz, amelynek 17 év sikertörténetét köszönhetjük. S az is lehet, hogy emiatt a szükségszerű visszaesés nem egy villámgyorsan bekövetkező és évtizedekig tartó mélyrepülés lesz, hanem egy viszonylag sikeres átmenet a következő klassz évekre.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 6 éve
Attila Pál New England Patriots Ole Miss Rebels 112
 www.facebook.com/PatriotsVideos/posts/2013488008929564
Nos, TB12 és tucat játékos lájkolta. Érdekes...
több mint 6 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 410
Nem minden mez kínai alapból már? 😊
Wyatt
Jó, hát ilyen alapon mindent Kínában gyártanak, illetve mindent IS.
Sőt, tovább megyek, ami nem onnan jön, az hamisítvány 😀

több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nem minden mez kínai alapból már? 😊

több mint 6 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 410
Rendeléssel kapcsolatban, a vaterán található mezek szerintetek mennyire eredetiek? Vagy felejtős mert mind Kínából jön?
Gondolkodok egy 'Dola mezben, csakhát megkérik az árát 😕

 twitter.com/Mac_BZ/status/960984223652941826
Butler szerint nem volt semmi, mondjuk a füvet nem cáfolta 😀😀😀
ZERO_L
Wow, na ez innentől érdekes. Ha nem csinált semmit akkor vagy iszonyat formahanyatlása van vagy nemtom.

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szóval tényleg parádés, de ha valakinek hobbija 1/1-en húzni, az azért nem baj, ha ért is hozzá 😀
Wyatt
Nyolcvan év alatt amondó vagyok 6 darab 1/1 belefér, ha így működik 😊 Ha kell elviselem majd a hetediket is 8-10 év múlva. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Füszer New England Patriots 45
Egyet nem értek ezzel a Butler pletykával kapcsolatban, hogy történhet meg egy ilyen incidens a SB előtti héten ? Miért nem szívta szét az agyát nyáron, vagy szeptemberben ,miért pont a legfontosabb meccs előtt ?(Persze ha igaz amit tudni lehet ) Ezek a srácok kisgyermek koruk óta erre készülnek, erre nevelik őket, ez az álmuk! Ezek után pont Butler ,akit tényleg a semmiből vett elő BB és aki a Seahawks elleni SB hőse volt ezt meg merné tenni ? Ha igen akkor tényleg egy balfasz és semmi keresnivalója a csapatban ! Nem tudom ki sportol itt versenyszerűen itt a fórumon de az biztos hogy aki csinálja tuti nem szívja szét magát az élete 2. legfontosabb meccsén főleg nem akkor amikor lejár a szerződésed és így akár pár 10milió dollárt is bukhatsz , ennek semmi értelme!

Szerkesztette: Füszer
több mint 6 éve
Sinisa New England Patriots 2 789 — Gràcies Pep!
 twitter.com/Mac_BZ/status/960984223652941826
Butler szerint nem volt semmi, mondjuk a füvet nem cáfolta 😀😀😀
ZERO_L
Ügynöke gyorsan észbe kapott es irt egy ilyen szep könnyes nyílt levelet.
Gratulálok Neki!

Malcolm meg majd pislog, ha BB-tol kap búcsú ajándéknak egy tag-et, ami ha aláír, akkor megy a Collins melle Barnanak, ha meg nem, akkor 1 évig ráér majd mindenre.

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
és ezt mégis mire alapozzátok, hogy jobb lett volna egy nála jóval magasabb, fizikálisabb Jeffery ellen vagy a sokkal gyorsabb Agholor ellen?ZERO_L
Szerintem Chungnál lényegesen jobb esélye lett volna. Már azzal lényegesen javulhatott volna az egész, hogy Richardsnak nem kell pályára lépnie. Szóval én hiszem, hogy vele jobb lehetett volna, ha játékra kész állapotban van. De ez a hülyesége (ha így volt) után mindegy

És ha levesszük a ti két lottó ötösötöket? 😊

Egyébként, hogy Soldatos-i magasztosságba emelkedjek: nálunk ez stratégiával meghintett hagyomány, nem szerencse. 😊 Jonny Unitas, Bert Jones, George Shaw, John Elway, Peyton Manning, Andrew Luck. Védelmet építeni egy ideje nem tudunk, de QB-t húzni mindig is tudtunk. 😊
peterk2005
Wooooow.
Van itt minden, mint a búcsúban.

Például 1/1 (Andrew Luck)

Aztán akad 1/1 is (Peyton Manning)

Van még 1/1 is, na mondjuk ő nálatok nem akart inkább játszani (John Elway)

Sőt, még 1/1 is (George Shaw)

Akad 1/2 (Bert Jones)

És akkor tényleg ott van Unitas.

Szóval tényleg parádés, de ha valakinek hobbija 1/1-en húzni, az azért nem baj, ha ért is hozzá 😀

több mint 6 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 590
A "Patriots vs. Everbody" feliratú T-shirt úgy megy a shopban, hogy napokig minden méretben "out of stock" volt... 😊 De most már lehet kapni, gyorsan rendelek is kettőt.
Burkus
Honnan rendeled?
Sinisa
 proshop.patriots.com/products/fan-nevs-everybody-tee-gray-013944
Burkus
Beszállnék a rendelésbe ha akartok közösen.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"