New Orleans Saints

44 feliratkozó

több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Legalább izgalmas volt..! 😀
Morgen TD-je óriási volt. Még az maradt meg hirtelen bennem amikor Wilsont az egyik falember a vállvédőjénél fogva vagy 2 másodpercig a levegőbe tartotta... 😀krixtofer
Ha valakinek ez volt az első meccse és látta ezt a TD-t az biztos a gatyába élvezett és egyből Saints fan lett 😀 WHO DAT!!!!!!?

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
DaddyBear Chicago Bears 888
Nos srácok! Én pontosan ezt vártam tőletek. Azt hiszem 20-7 volt a Tampának mikor ránéztem az eredményfigyelőre...hááát még valamiért akkor sem kezdtem el temetni a csapatot. Valamilyen megérzés volt. Gratulálok nektek a győzelemhez! Gondolom a végén mindenkit az agybaj kerülgetett. 😀
több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
Legalább izgalmas volt..! 😀
Morgen TD-je óriási volt. Még az maradt meg hirtelen bennem amikor Wilsont az egyik falember a vállvédőjénél fogva vagy 2 másodpercig a levegőbe tartotta... 😀
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Állítólag olyannyira tudatos volt az utolsó playnél Williams kiterelésre a pályáról, hogy az edzéseken ezt külön gyakorolják a védőink, ha a QB kilép a zsebből.
Okos.

Pár Brees-adat
32. 350 yardos meccs, ezzel mindenkinél jobb
16. legtöbb meccs 4 TD-vel és 300 yarddal, ezzel holtversenyben Marinoval áll az első helyen
62. 300+ yardos meccs, holtversenyben a 3. Favre mellett

A védelem által az első 6 meccsen bekapott 2793 yard NLF-rekord :rolleyes: a korábbi rekord 50 yarddal volt kevesebb 1950-ből (Colts).

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
A nagyvárosokban sokkal több az erőszakos bűncselekmény, mint vidéken, de a bűntény megítélésén ez nem változtat. Azzal, hogy a fociban gyakoribb az egyik eset mint a másik, még nem lesz elfogadhatóbb.
peterk2005
Igen, szerinted mind a kettő ugyanolyan "bűntény", én meg leírtam korábban hogy miért nem.
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
New Orleans Saints - NFL - Csapatfórumok | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala

Vélhetően az igazságszolgáltatás is a nézetemet osztja, és ezért nem a bountys edzőket, hanem a pedofilokat dugják börtönbe.

Részemről befejezem, az élet dolgairól történő dagályos eszmecsere kezdi szétfeszíteni a topic kereteit.

több mint 11 éve
eloel 3 203 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.


ez még mindig óriási 😀

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egy szóval se mondtam, hogy ne vedd komolyan, mert a középiskolában is van (még ha csak elszigetelve is), hanem hogy mivel már ott is van a sport jellegéből fakadóan, az bizonyítja hogy ez a dolog nem idegen annyira a focitól, mint a szexuális kapcsolat kierőszakolása a sportolókkal, játszanak azok bármilyen szinten.
atapapa
A nagyvárosokban sokkal több az erőszakos bűncselekmény, mint vidéken, de a bűntény megítélésén ez nem változtat. Azzal, hogy a fociban gyakoribb az egyik eset mint a másik, még nem lesz elfogadhatóbb.

Más. A meccshez gratulálok, Breesnek főleg, félidőben azt hittem 500 yardig meg sem áll. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
izgi volt, de a 3. negyed után ezt simánzi kellett volna.
Nem is a D-t hibáztatom, mert tőlük megszoktuk, de az O túlságosan is konzervatív volt a 2TD-nyi előny birtokában, még passzjátékban is csak 2-3 yardos playekre mentünk, ami majdnem megbosszulta magát
atapapa
Igen, ez is olyan, hogy Paytonnal ez talán sima. Mindegy, kellett ez a győzelem.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
izgi volt, de a 3. negyed után ezt simánzi kellett volna.
Nem is a D-t hibáztatom, mert tőlük megszoktuk, de az O túlságosan is konzervatív volt a 2TD-nyi előny birtokában, még passzjátékban is csak 2-3 yardos playekre mentünk, ami majdnem megbosszulta magát

V. Jacksont NFL.comos perfect challenge játékban ki is választottam a meccs előtt WR-nek, mondhatnám biztosa mentem.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Gyors vélemény: a pass rush gyenge volt, de azért Freeman 216 yardot VJ-n szedett össze. Amikor Greer fogta, akkor le tudtuk védekezni, sajnos PatRob még nem nagyon tud magasabb WR-en védekezni, White meg kb. senkin. Ha rendbe jön a passrush (lesz), akkor azért lesz esély.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Akkor idézzük már pontosan az eredeti sorokat (amelyek a te, "egyetemem jelen lévő pedofíliás" hasonlatodra reflektálva írtam)

"Ezt a hasonlatot már az előbb ki akartam kérni magamnak, de most hogy megismétled, meg is teszem: bounty még a középiskolás fociban is van, míg játékosokat azért vélhetően nagyon ritkán erőszakol meg az edző. "

Egy szóval se mondtam, hogy ne vedd komolyan, mert a középiskolában is van (még ha csak elszigetelve is), hanem hogy mivel már ott is van a sport jellegéből fakadóan, az bizonyítja hogy ez a dolog nem idegen annyira a focitól, mint a szexuális kapcsolat kierőszakolása a sportolókkal, játszanak azok bármilyen szinten.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Már megbocsáss, de te kezdtéd el idekeverni a gyerek sportot. Konkrétan kikérted, hogy hogyan vehetem olyan komolyan a bounty-t, amikor "bounty még a középiskolás fociban is van". Nos, én ilyen vagyok, nekem a gyerek erkölcse nem csak a segge lyukának megvédését jelenti. De most már tényleg befejezem, mert ennek végképp semmi köze a Vilma ügyhöz, ahonnan indultunk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Két dologról beszélünk, amit te összemosol. A sérülés kockázata minden sportban benne van - akár a kocogásban is a parkban. De a szándékos sérülés okozás más. Más dolog egy szülő számára vállalni egy sportszerű meccs kockázatát és más dolog úgy felengedni a gyereket a pályára, hogy az ellenfél játékosa szándékosan a gyerek térdkalácsára utazik. A nyakcsigolyáról nem is beszélve...peterk2005
Te mosol össze dolgokat, amikor gyerekeket hozol fel példaként (mert helyette még a szülő dönt).
A sérülésokozásra ösztönzés előfordul a gyerekeknél is, de jellemzően a profi kontaktsportban van jelen, ahol már a siker anyagiakban mérhető.

Az NFL-ben (de szerintem az NCAA-ben is) minden csapat böngészi az aktuális ellenfél sérült-jelentését, és nem azért, hogy óvatosabban bánjanak vele a meccs során.
Aki ilyen közegbe beteszi a lábát, az tudja, hogy ő is célkeresztben van.

A szülőnek pedig mérlegelnie kell: ha egy adott sportágban a gyerek térdének a szabályok alapján legálisan neki lehet rohanni sisakkal, akkor engedi-e ott játszani a gyereket.
Viszont olyan sportot nem ismerek, melynek gyakorlása során legális keretek között lehetne nemi kapcsolatot létesíteni a kiskorúval.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Két dologról beszélünk, amit te összemosol. A sérülés kockázata minden sportban benne van - akár a kocogásban is a parkban. De a szándékos sérülés okozás más. Más dolog egy szülő számára vállalni egy sportszerű meccs kockázatát és más dolog úgy felengedni a gyereket a pályára, hogy az ellenfél játékosa szándékosan a gyerek térdkalácsára utazik. A nyakcsigolyáról nem is beszélve...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Szerintem pedig szellemiségében semmi különbség nincs aközött, hogy egy sportmérkőzésen szándékosan sérülést akarok okozni egy gyereknek és aközött, hogy a sportmérkőzés után meg akarom erőszakolni. peterk2005
Ha egy egyetemista srác focizik, akkor vállalja a kockázatát a sérülésnek, amiből meccsenként több is van a sérülés okozásának szándéka nélkül is.
A seggbekúrás kockázatát viszont vélhetően nem vállalná a meccsek után a zuhanyzóban, és szerencsére ilyen esetből jóval kevesebb van.
Persze ettől még a két dolog a te ízlésednek lehet ekvivalens, nem vagyunk egyformák.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem pedig szellemiségében semmi különbség nincs aközött, hogy egy sportmérkőzésen szándékosan sérülést akarok okozni egy gyereknek és aközött, hogy a sportmérkőzés után meg akarom erőszakolni. Az a tanár (edző) aki arra tanítja a gyerekeket, hogy ha a másiknak sérült a bokája, akkor rúgjon bele még nagyobbat, hogy kidőljön, nálam ugyanúgy life sentence kategória, mint az erőszaktevő pedofil...

Szvsz a vita elkanyarodott az eredeti témától. Maradjunk inkább a konkrét bounty ügynél, és az NFL vezetőségnél. Ezek az általánosítások az amatőr/tömegsportra ill. az iskolai sportra, nem jófelé vezetnek...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Épp ezért nem valami szimpatikus erre tanítani a srácokat, hogy direktbe üssék szénné az ellenfelet.Eazzy
Ezt botrány idején már átbeszéltük itt: a fociban a (legális formában tett) "szénné ütés" alapvető célja, hogy az ellenfél elveszítse a labdát, rosszabb helyeken (New York Jets 😛) ehhez társul a sérülés okozása az ellenfél kevésbé pótolható játékosain.
Naivitás azt gondolni, hogy profi szinten nem ez a jellemző a kontaktsportra. Ahogy az ökölvívó az ellenfél felrepedt szemöldökére koncentrál, úgy a Giants igyekszik Kyle Williams fejét ütni az agyrázkódása után.
Szerintem szellemiségében semmi különbség nincs aközött, hogy egy egészséges ellenfélnek megpróbálunk sérülést okozni vagy hogy egy sérülten játszó vagy sérülésből visszatérő játékosnak a gyógyulófélben lévő testrészét támadjuk (szabályos keretek között).

több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Szerintem nem csak az én szemem. 😊 Ha én amerikai szülő lennék, és azt olvasnám fórumokban, hogy "bounty még a középiskolás fociban is van", akkor a gyerekem nem focizna, az biztos. De ha mégis, és ne adj isten kiderülne, hogy maradandó sérülése lett, amit szándékosan okoztak neki, akkor tuti, hogy az ellenfél edzőjének a fejét venném. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül...

Megjegyzem, a bounty téma ilyen kontextusban a foci utánpótlására is hatással lehet, úgyhogy én nem örülök az ilyen mondatoknak. De inkább abbahagyom, az én hibám, rossz helyen, rossz időben hoztam fel a témát. Sok sikert az esti meccsen. 😉peterk2005
gondolod ,hogy Amerikában egy kiskölöknek olyan könnyű azt megtiltani? 😊

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 462 — No one likes us, cause no one like us
Ezt a hasonlatot már az előbb ki akartam kérni magamnak, de most hogy megismétled, meg is teszem: bounty még a középiskolás fociban is van, míg játékosokat azért vélhetően nagyon ritkán erőszakol meg az edző.atapapa
Az én szememben az, hogy felnőtt emberek arra tanítanak serdülő fiúkat, hogy direkt sérülést okozzanak a másik kamasznak, ugyanolyan bűn. peterk2005
Az a te szemed 😊
Ha az ember elmegy egy idegen helyen zuhanyozni, elég kicsi az esély arra, hogy beakadjon hátulról valami idegen dolog.
A kemény kontaktsportnak viszont nélkülözhetetlen eleme a sérülés, még a legcsekélyebb szándék nélkül is. atapapa
Épp ezért nem valami szimpatikus erre tanítani a srácokat, hogy direktbe üssék szénné az ellenfelet. (és itt most nem rátok gondolok, hanem az egész szituációra, minden csapatnál és egyetemen.)

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem nem csak az én szemem. 😊 Ha én amerikai szülő lennék, és azt olvasnám fórumokban, hogy "bounty még a középiskolás fociban is van", akkor a gyerekem nem focizna, az biztos. De ha mégis, és ne adj isten kiderülne, hogy maradandó sérülése lett, amit szándékosan okoztak neki, akkor tuti, hogy az ellenfél edzőjének a fejét venném. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül...

Megjegyzem, a bounty téma ilyen kontextusban a foci utánpótlására is hatással lehet, úgyhogy én nem örülök az ilyen mondatoknak. De inkább abbahagyom, az én hibám, rossz helyen, rossz időben hoztam fel a témát. Sok sikert az esti meccsen. 😉


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Ezt a hasonlatot már az előbb ki akartam kérni magamnak, de most hogy megismétled, meg is teszem: bounty még a középiskolás fociban is van, míg játékosokat azért vélhetően nagyon ritkán erőszakol meg az edző.atapapa
Az én szememben az, hogy felnőtt emberek arra tanítanak serdülő fiúkat, hogy direkt sérülést okozzanak a másik kamasznak, ugyanolyan bűn. peterk2005
Az a te szemed 😊
Ha az ember elmegy egy idegen helyen zuhanyozni, elég kicsi az esély arra, hogy beakadjon hátulról valami idegen dolog.
A kemény kontaktsportnak viszont nélkülözhetetlen eleme a sérülés, még a legcsekélyebb szándék nélkül is.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt a hasonlatot már az előbb ki akartam kérni magamnak, de most hogy megismétled, meg is teszem: bounty még a középiskolás fociban is van, míg játékosokat azért vélhetően nagyon ritkán erőszakol meg az edző.atapapa
Az én szememben az, hogy felnőtt emberek arra tanítanak serdülő fiúkat, hogy direkt sérülést okozzanak a másik kamasznak, ugyanolyan bűn.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Ma van az évfordulónk csajommal.Legszebb ajándék lenne egy bucs verés,akár nagyobb akár kisebb pontkülönbséggel 😉 WHO DAT!!?

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Ugyanakkor sajnálom a Saints-et, hogy pont rajtuk, rajtatok csattant az ostor. Ahogy a Penn State-et is sajnálom a velük történtek miatt. Valószínűleg a pedofília is előfordul más egyetemeken is. Nem érdemli meg sem a csapat, sem az egyetem diákjai, sem a szurkolói, hogy emiatt évekre visszaessen a football programjuk.
peterk2005
Ezt a hasonlatot már az előbb ki akartam kérni magamnak, de most hogy megismétled, meg is teszem: bounty még a középiskolás fociban is van, míg játékosokat azért vélhetően nagyon ritkán erőszakol meg az edző.

A másik megjegyzésem, hogy nem értem, hogy Goodell szempontjából ennek miért lenne olyan nagy jelentősége, már a cikk író kijelentésére vonatkozott.
peterk2005
Azért van jelentősége, mert tudomásom szerint teljesen precedens nélküli eset a major ligákban, hogy egy kommis egy általa uralt ügyet forró krumpliként átdobjon másnak, átdelegálva a hatáskörét. Főleg olyan kiemelt területen, mint az eltiltások.
Még ha ezt márciusban teszi meg, hogy ne egy személyben hozzon ítéletet, majd bírálja el a fellebbezést, akkor még magyarázható lett volna, de most Tags egyértelműen azért lett reaktiválva, hogy az ügyben hitelét vesztett Goodell helyett ő lapátolja vissza a szart a lóba.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Pontosan megértettem amit írtál. 😊 Pár héttel ezelőtt ezért is írtam ebben a topicban - keresd vissza -, hogy az üggyel kapcsolatban kettős érzéseim vannak. Egyrészt számomra a sport és a direkt sérülés okozás morálisan nem fér össze. Egyszerűen a gondolatától is hányok.

Ezért aztán drukkolok minden olyan esélynek, ami ezt minimalizálhatja. Jobb lenne, ha egyszerűen a sportvezetők, edzők, játékosok morálja haladna abba az irányba, hogy ez az attitűd kikopna. De sajnos nem ez a helyzet, ahogy a féligmeddig, halkan beismert hangok mutatják, sok helyen létezik ez a probléma. Ezért nem bánom - sőt, örülök neki -, hogy kirobbant a botrány, mivel az ilyen botrányok lökhetnek a dolgokon a jó irányba.

Ugyanakkor sajnálom a Saints-et, hogy pont rajtuk, rajtatok csattant az ostor. Ahogy a Penn State-et is sajnálom a velük történtek miatt. Valószínűleg a pedofília is előfordul más egyetemeken is. Nem érdemli meg sem a csapat, sem az egyetem diákjai, sem a szurkolói, hogy emiatt évekre visszaessen a football programjuk.

Amit írtam, azt csak arra a két mondatodra reagálva írtam, hogy "Hogy tömegek álljanak mellénk? A különböző cikkek alatti szurkolói hozzáállást nézve ezt kétlem." Nos, ezzel kapcsolatban adtam neked igazat. Nem fog ez már senkit érdekelni, Vilmán és titeken kívül. Azt megértem, hogy ti nem tudtok felette könnyen átlépni. Én se tudnék valószínűleg, ha az én csapatomról lenne szó.

(A másik megjegyzésem, hogy nem értem, hogy Goodell szempontjából ennek miért lenne olyan nagy jelentősége, már a cikk író kijelentésére vonatkozott. Persze én nem ismerem az NFL vezetésen belüli erőviszonyokat, a cikkíró meg valószínűleg igen.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)