New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Egyébként az értékeléshez még egy dolgot hozzátennék: a relatíve kevés futás elsődleges oka a OL volt. Közel sem ment olyan jól a blokkolás mint tavaly, és ráadásul (ez a legnagyobb baj, szvsz) nagyon sok büntetés volt a falon. Bushrod és Evans jeleskedett ebben a kategóriában, de Stinchcomb is tett hozzá bőven. Mindenképp Nicks volt a fal legjobbja, és idén (meg kell hogy kövessem) Goodwinnek is jó éve volt (bár ettől függetlenül szeretném, ha jövőre megpróbálnák Tennantot, illetve érdekelne, hogy Brown mit tud majd Bushrod (vagy Stinch?) helyén.
Gyurma Pappa
A futásblokkolás miatt azért nem kárhoztatnám őket, mert futónk se nagyon volt, a szezon meghatározó részében máshonnan kidobált játékosokkal próbáltunk valamit kezdeni.

Még egy dologról szeretnék megemlékezni: Williams. Az ő zsenije nélkül a tavalyi SB sincs meg, az idei idény pedig... pff hát lehetetlen lett volna.Gyurma Pappa
Megkockáztatom, hogy nála jobb szakember nem dolgozott New Orleans-ban, a maga nemében Paytont is veri.
Special Team: meglepő leszek: Hartley. Oké, sok minden ment el azon a kihagyott chip-shoton, de lássuk be, az idény második felében szépen vagdosta a FG-okat, és sokszor nélküle elment volna a hajó. Csak ugye, erről kevesebbet beszélünk, mert így kéne lennie. 20/25 rúgta egész idényben a FG-okat, 4-t az első 3 meccsen rontott, és egyetlen 40 yard feletti ment mellé, az idény második felében. PO-ban fontos lehet ez még, ahogy tavaly is az volt.Gyurma Pappa
Egyetértünk, belelendült szerencsére. Szerintem Payton azért is bízhat benne, mert több neves kicker is úgy kezdte a profi karrierjét, hogy az első szezonjaikban kihagytak több hajmeresztőt is, de látszott rajtuk az, hogy jó a lábuk, csak az idegeiket kell edzeni. Pl. Andersennek is inkább rossz meccsei voltak zöldfülűként

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Mint minden hideg meccstől, így a szombatitól is tartok, címvédőként nagyon szeretném, hogy egy esetleges januári búcsú esetén is legalább egy győzelmet gyűjtsünk a rájátszásban.atapapa
mellékesen megjegyezném, hogy a SP era alatt most végre sikerült back-to-back PO-ba jutni...

Egyébként az értékeléshez még egy dolgot hozzátennék: a relatíve kevés futás elsődleges oka a OL volt. Közel sem ment olyan jól a blokkolás mint tavaly, és ráadásul (ez a legnagyobb baj, szvsz) nagyon sok büntetés volt a falon. Bushrod és Evans jeleskedett ebben a kategóriában, de Stinchcomb is tett hozzá bőven. Mindenképp Nicks volt a fal legjobbja, és idén (meg kell hogy kövessem) Goodwinnek is jó éve volt (bár ettől függetlenül szeretném, ha jövőre megpróbálnák Tennantot, illetve érdekelne, hogy Brown mit tud majd Bushrod (vagy Stinch?) helyén.

Egyébként ezt is többször mondtam: az évben sikerült (megint) két nagy steal: Graham és Ivory. Ivory sajnos sérülékeny, és kelleni fog, hogy PT-Bush duó is vegyen át carry-t, hármuk között megosztva talán épen tarthatóak. Szerintem a PO-nak is és a következő idénynek is nekivághatunk ezzel a RB hármassal, PT szinte biztos hogy felfogja a fizetési igényének realitását, egyébként meg csere lesz, Bush szinte 100%, hogy nem kell senkinek rajtunk kívül, és engedni fog az igényeiből. Szeretem Thomast, de az ára, finoman szólva, kevéske idén után, és nagy igényei nem lehetnek.

Még egy dologról szeretnék megemlékezni: Williams. Az ő zsenije nélkül a tavalyi SB sincs meg, az idei idény pedig... pff hát lehetetlen lett volna. SP és ő igazán kemény duót alkotnak, szerintem GW nem alkalmas HC-nek, ő egy igazi "badass", és a magasabb poszt magasabb elvárásokat tenne vele szemben. Szerintem ő így jó, hogy ott van SP, akinek meg arcán bőr van vastagon, és elviszi a balhékat helyette is. Kettőjük taktikai/stratégiai zsenialitása pedig együtt ér igazán valamit.

Még egy dolog: szerintem mindenki leírhatja, ha akarja, remélem lánc lesz belőle: írok 3 nevet egy-egyet minden csapategységből, aki szerintem az idény X-faktorai (csúnyán lenyúlták a kornyikálók, de azért használom 😛) voltak csapategységenként:
Offense: Graham, egyértelműen Brees-nek lett kitalálva, ha megtanul rendesen blokkolni a liga legjobbja lehet.
Defense: Charleston, az idény második felében gyakorlatilag hátán vitte az egész DL-t. (azért nem Jenkins, mert tőle elvárás a jó játék, persze felülteljesített, sok területen)
Special Team: meglepő leszek: Hartley. Oké, sok minden ment el azon a kihagyott chip-shoton, de lássuk be, az idény második felében szépen vagdosta a FG-okat, és sokszor nélküle elment volna a hajó. Csak ugye, erről kevesebbet beszélünk, mert így kéne lennie. 20/25 rúgta egész idényben a FG-okat, 4-t az első 3 meccsen rontott, és egyetlen 40 yard feletti ment mellé, az idény második felében. PO-ban fontos lehet ez még, ahogy tavaly is az volt.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
összegezve az alapszakaszt - és előre mentegetőzve a tippjáték értékelése miatt 😀 - elégedett vagyok az eddigiekkel, a mérlegünk holtversenyben a 2. legjobb a főcsoportban, a sérüléshullámokból jól ki tudtunk jönni, idén is feltűntek reménykeltő fiatalok, a védelmünk ha nem is szerzett a tavalyihoz mérhető mennyiségű labdát, de egyértelműen top 10.

Ezek és a PO ellenére kicsit olyan érzésem van, amit már Gyurma is többször hangoztatott: az offense néha a 2007-es szezont idézte. Ez megmutatkozik abban is, hogy Brees kénytelen volt megdönteni az akkori NFL-rekordját (legtöbb sikeres passz) és a fal a Payton-korszak során az idei 25 sacknél többet még nem eresztett irányítóra. És ez még több lett volna, ha Brees hajlandó néhány levitelt bevállalni a rizikós passzok helyett. A 22 int. is fájó, de ebből legalább 5-6 volt az elkapó sara vagy megpattanó labdából összejött pick.
Sajnálom azt is, hogy nem igazán sikerült olyan meccset játszanunk, amikor egyszerre jött ki a lépés a támadóknak és a védőknek, szinte mindig ki kellett segítenie az egyik csapatrésznek a másikat.
A szezon során nem igazán voltunk a szerencse fiai sem, bár a tavalyi után nem is várom el.

Mint minden hideg meccstől, így a szombatitól is tartok, címvédőként nagyon szeretném, hogy egy esetleges januári búcsú esetén is legalább egy győzelmet gyűjtsünk a rájátszásban.

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Funfact: a PO-ba jutott csapatok közül a Ravens-t csak a két seed1 és a saját csoporttársa előzi meg, Saints-et és a Jets-et pedig az említett 4 csapat, és egálban a Bears (nem tudom, tiebreaker hogy lenne, nem néztem meg). Tehát négy csoportgyőztesnek is rosszabb aránya van, mint a 4 WC csapatnak. Az AFC-ben minden WC csapat rosszabb győzelmi mutatós csoportgyőzteshez látogat, tehát a GB az egyetlen csapat, aki WC-ben rosszabb mutatóval megy játszani. Lehet, hogy volt már ilyen, nem tudom, de akkor is vicces...

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Jelenleg én leginkább egy Saints at Bears NFC döntőt tartok valószínűnek. És volt már ilyen pár éve. 😊Attilahawks
hmmm... ha nyer a Phili akkor ők mennek Chicago-ba és mi megyünk Atlantába... de akkor biztosan nem játszunk otthon, sőt lehet, hogy nem Dome-ban játszunk... ha GB nyer, ők mennek Atlantába, és akkor ha nyerünk Chicagoba, akkor mindenképp Dome-ban játsszuk az NFC döntőt... szóval érdekes lesz... nem igazán tudom, hogy most melyik lenne a jó, hogy a másik meccsen, kinek szurkoljak... bár addigra már tudni fogom, hogy nyertünk-e, ha nem, akkor meg GB 😀

több mint 13 éve
Attilahawks 284 — Seahawks fan
2007-ben volt amikor 0-4 után mentünk hozzátok SNF-re, masszívan ti voltatok az esélyesek. Aztán az első drive-otok végén puntoltatok volna, rossz volt a snap és ha jól emlékszem Thomas ebből szerezte az első TD-jét a ligában. Bush nagy meccse volt, 100 yard közelébe került, ti meg a szezon után draftoltatok egy longsnappert 😛atapapa
Jaj ne is mondd! Az akkori longsnapperrel (már a nevére sem emlékszem) elég sok baj volt. Aztán az LS drafton sokan röhögtek.

Jelenleg én leginkább egy Saints at Bears NFC döntőt tartok valószínűnek. És volt már ilyen pár éve. 😊
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
én a hazai pályával lennék elégedett néggyel több győzelem mellett 😉
Isten lássa lelkem, én már 2 éve szidom ezt a szabályt.

Szerintem kevesen vagyunk, akik a tundrán ugyanolyan dominanciát várnak, mint néhány hete volt.
Kemény dió lesz.atapapa
A magam részéről jogosnak érzem a felvetést. Már azóta, hogy a San Diego 4-8-ról 8-8-as mérleggel rájátszásba jutott 2 éve.
De ettől függetlenül bevallom jobban örülök, hogy a Szentek mennek Seattle-be.

Volt már meccse pár éve a Szenteknek Seattle-ben. Azt hiszem egy nyögvenyelős szezon után Seattle-ben találtak magukra és nyertek. Hát nem örültem.Attilahawks
2007-ben volt amikor 0-4 után mentünk hozzátok SNF-re, masszívan ti voltatok az esélyesek. Aztán az első drive-otok végén puntoltatok volna, rossz volt a snap és ha jól emlékszem Thomas ebből szerezte az első TD-jét a ligában. Bush nagy meccse volt, 100 yard közelébe került, ti meg a szezon után draftoltatok egy longsnappert 😛

több mint 13 éve
Attilahawks 284 — Seahawks fan
én a hazai pályával lennék elégedett néggyel több győzelem mellett 😉
Isten lássa lelkem, én már 2 éve szidom ezt a szabályt.

Szerintem kevesen vagyunk, akik a tundrán ugyanolyan dominanciát várnak, mint néhány hete volt.
Kemény dió lesz.atapapa
A magam részéről jogosnak érzem a felvetést. Már azóta, hogy a San Diego 4-8-ról 8-8-as mérleggel rájátszásba jutott 2 éve.
De ettől függetlenül bevallom jobban örülök, hogy a Szentek mennek Seattle-be.

Volt már meccse pár éve a Szenteknek Seattle-ben. Azt hiszem egy nyögvenyelős szezon után Seattle-ben találtak magukra és nyertek. Hát nem örültem.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Üdv Szentek! Seattle szeretettel vár Benneteket ! 😊

Remélem egy jó és szoros meccset sikerül ellenetek játszani. Emlékeztetnék a 2006-os szezonra. Akkor Chicago szarrá vert bennünket az alapszakaszban (36-7 vagy 37-6), de a rájátszásban csak egy hosszabbításos field goal volt a különbség a macik javára. Ja és akkor a Chicago elment a Superbowl-ig, ahol igaz kikapott. Azon a playoff meccsen a kedvenc vízi szárnyasaim nagyon jók voltak, valósággal felülmúlták magukat. Na az akkori játékkal (és az eredménnyel is) a Seahawks részéről elégedett lennék. Azt hiszem Ti is! 😊Attilahawks
én a hazai pályával lennék elégedett néggyel több győzelem mellett 😉
Isten lássa lelkem, én már 2 éve szidom ezt a szabályt.

Szerintem kevesen vagyunk, akik a tundrán ugyanolyan dominanciát várnak, mint néhány hete volt.
Kemény dió lesz.

több mint 13 éve
Attilahawks 284 — Seahawks fan
Üdv Szentek! Seattle szeretettel vár Benneteket ! 😊

Remélem egy jó és szoros meccset sikerül ellenetek játszani. Emlékeztetnék a 2006-os szezonra. Akkor Chicago szarrá vert bennünket az alapszakaszban (36-7 vagy 37-6), de a rájátszásban csak egy hosszabbításos field goal volt a különbség a macik javára. Ja és akkor a Chicago elment a Superbowl-ig, ahol igaz kikapott. Azon a playoff meccsen a kedvenc vízi szárnyasaim nagyon jók voltak, valósággal felülmúlták magukat. Na az akkori játékkal (és az eredménnyel is) a Seahawks részéről elégedett lennék. Azt hiszem Ti is! 😊
több mint 13 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
STL: http://www.weather-forecast.com/locations/Stlouis/forecasts/latestzemanla
STL-ban dome van 😉Gyurma Pappa
jaaaaaaa...! 😀

de az idő akkor is jobb! 😂




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
STL: http://www.weather-forecast.com/locations/Stlouis/forecasts/latestzemanla
STL-ban dome van 😉

több mint 13 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Nah, mehetünk a hidegbe. Remélem olyan egyszerű lesz mint az alapszakaszmeccsen. 😉EasyGhost
Még a seattlei időjárással jól is jártunk: 😀
SEA: http://www.weather-forecast.com/locations/Seattle/forecasts/latest
STL: http://www.weather-forecast.com/locations/Stlouis/forecasts/latest




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Na. Ez jó, gyakorlatilag el kéne utazni Alaszkába (ott úgyis szeretik a csapatot 😀), és ott edzőtáborozni. Ha nyerünk is Seattle-ben, mehetünk Chicagoba, a trópusi melegbe...

Az előszezonos tippverseny eredménye a hét közepére várható 😊

PLAYOFFS! YEAHYEAHYEAH! 😊

több mint 13 éve
EasyGhost New Orleans Saints 1 397 — Saints fan
Nah, mehetünk a hidegbe. Remélem olyan egyszerű lesz mint az alapszakaszmeccsen. 😉
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
ehh, elszámoltam magamat (est, cst), fél 11-kor leszünk

több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Csak én vagyok kíváncsi élőben a jövőheti ellenfelünkre? 😊
Most jött ki a sorsolás, szombaton, este fél tíztől játszunk majd.atapapa
Nem 😊 Egyébként én a Rams-t várom, de bárki jön elviekben nem okozhatna gondot. A szombat este fél 10 meg társasági/buli okokból kifejezetten szerencsés időpont.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Csak én vagyok kíváncsi élőben a jövőheti ellenfelünkre? 😊
Most jött ki a sorsolás, szombaton, este fél tíztől játszunk majd.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
van egy jó hírem, nyertem egy kis pénzt a mai vereségünkkel 😀

Csak remélni tudom, hogy reális a mait arra fogni, hogy gyakorlatilag tét nélküli meccset játszottunk egy nagyon is tétre játszó csapat ellen és ezért mentálisan lekergettek minket a pályáról.

Talán két éve azt írtam, hogy nem hiányzott ez olyan fiatal tehetséges csapat a divíziónkba, mint a Falcons, ezt most kiegészíthetem a Tampával.

több mint 13 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
BUÉK mindenkinek és who dat!!!
😀




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 13 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Szeretnék én is sikerekben gazdag új esztendőt kívánni mindenkinek!
Este pedig szurkolás :cool:
több mint 13 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 095 — playoffs???
BÚÉK mindenkinek, új kjollégának is!!!

Majd este jövök.



több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Igazából elméleti esélyeink maradtak csak erre a hétvégére, a seed1-ra, de az első félidőben érdemes lenne okosan egy-két dolgot, amit a PO-ban majd használunk, kipróbálni (pl.: flea-flicker Ivory-val... najó szélsőséges példa, de érthető 😀). Igazából szívesen látnám Danielt játszani, Brees nem Favre, sokkal okosabb nála 😉

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Colston a hírek szerint még jövőhéten se játszhat, Arringtonnak mindenféleképpen sok snapet kellene adni most.
Blountot talán azért kerültük el, mert nagyon balhés gyerek.
Én kicsit bízom abban, hogy a Panthers Fox becsületéért küzd egy utolsó nagyot, de szvsz a Tampa elleni meccs második félidejében már akkora előnye lesz a Falcons-nak, hogy a mi kezdőink is pihenni fognak.

több mint 13 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
Akkor én is...: B.Ú.É.K. Mindenkinek... 😊
Roby IR-n, Arringtont igazoltuk a helyére a PS-ből. Utóbbi nagyot nőtt a szememben, Payton ugyanis azt mondta, hogy több csapat vitte volna, de inkább maradt nálunk.atapapa
Na, jól indul az év... 😊 (Természetesen nem a Roby I.R.-ra gondolok...)
A hétvégén kaphatna lehetőséget szerintem, még úgyse játszott alapszakasz meccset, és Colstont nem kéne erőltetni, valahogy nehéz elhinni, hogy a Panthers erre pont összekapja magát, főleg úgy, hogy a HC megy, nincs igazából semmi értelme nekik nagyon harcolni, újat kitalálni...

Futók: Ivory-Bush szerintem marad, Thomas meg nagy ?, azért amikor egészséges, láttuk, hogy milyen profi... Blountról meg ugye tudni lehetett, hogy jó lesz (igaz, nem feltétlen ennyire...), de az, hogy 4. kör körül várták sokan, azt jelenti, hogy minden csapat passzolta akkor, bár a 7. körös pick mehetett volna rá... Más kérdés, szerintem Ivory > Blount... 😛