Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 6 éve
gedam 5 702
Igen, ezt kérdezem mikor van a kettő között? Egyszerűen nem lehet megmondani, ezért nem lehet különvenni. Dől elkapás közben és nyújtja a labdát. Ha a Te elgondolásod szerint lenne, a legtöbb elkapás közben telibevert emberről lepattanó labda fumbli volna, hiszen általában megfogják a labdát, indulnának valamerre, érkezik az ütés, incomplete.

A Panthers Packers meccsen a végén az elkapó behúzta a labdát, befordult vele, lépett kettőt vagy hármat mikor kiütöttük a labdát. Asszem ez nyolcszor komolyabb football move, mint amiről Te beszélsz és a visszanézés után is csak call stands volt, nem confirmed, ha jól emlékszem.
gabokocka
pont ezt a példát akartam felhozni. sztem az is inkább incomplete pass volt, mert tette-vette a lasztit és bár lépett kettőt, de közben csípőből fordult, szóval szerintem az sem volt még befejezett mozdulat. bár az tényleg határeset volt.
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Igen, ezt kérdezem mikor van a kettő között? Egyszerűen nem lehet megmondani, ezért nem lehet különvenni. Dől elkapás közben és nyújtja a labdát. Ha a Te elgondolásod szerint lenne, a legtöbb elkapás közben telibevert emberről lepattanó labda fumbli volna, hiszen általában megfogják a labdát, indulnának valamerre, érkezik az ütés, incomplete.

A Panthers Packers meccsen a végén az elkapó behúzta a labdát, befordult vele, lépett kettőt vagy hármat mikor kiütöttük a labdát. Asszem ez nyolcszor komolyabb football move, mint amiről Te beszélsz és a visszanézés után is csak call stands volt, nem confirmed, ha jól emlékszem.
gabokocka
Ezért mondom, hogy a meglévő szabályokat nem alkalmazzák egyértelműen vagy határozottan.
több mint 6 éve
gedam 5 702
Aztán tényleg lépjünk tovább.
Fast Willie
vagyis váljunk futóvá
több mint 6 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nem tudom, az elkapási folyamat első része (a és b feltétel) szerintem ott fejeződött be, hogy behúzta a feje fölül melléhez (tucking) és leért a két lába, miközben kontroll alatt volt a laszti.
Fast Willie
Itt a hiba az okfejtésedben. Lehúzta a feje fölül a mellkasa magasságába, de nem húzta be magához (nem "helyezte biztonságba"), hanem innen azonnal nyújtotta előre. Tehát nem fejezte be (zárta le) az elkapást, éppen ellenkezőleg, meghosszabbította az elkapás folyamatát. (S az elkapás folyamatához semmi köze nincs a térdek helyzetének, vagy hozzáért-e védő közben. Ezeknek csak akkor van jelentősége, ha a támadó befejezte az elkapást; honnan indul(hat) a következő játék.)

Ha behúzza a mellkasához s utána két térden térdepelve benyújtja, akkor vált volna "futóvá" és lett volna vége a játéknak az EZ vonalának elérésekor.

Így viszont az EZ elérése semmilyen jelentőséggel nem bír, mert az elkapást még nem fejezte be akkor. Jól és konzekvensen alkalmazták a szabályt, Dez Bryant TD-jét ugyanilyen indokkal nem adták meg 3 éve.

Cooks Texans elleni TD-jénél ugyanígy történt: elsőre TD-t ítéltek, perceken keresztül nézték vissza, csak ott nem volt 100%-os bizonyíték, hogy elvesztette a kontrollt a földet éréskor. James esetében ez nem volt kérdés.

Ha módosítani fogják a szabályt, annak a védők fognak a legjobban örülni. Visszakapják azt a lehetőséget, hogy közvetlen elkapás után fumble-t okozhassanak. Három évente lesz egy-két ilyen megadott TD, és fordulónként három-négy labdavesztés a támadók bánatára.

Megy a sírás, hogy senki nem tudja, hogy milyen a szabályos elkapás. Éppen igaz is lehet, csak ezt a problémát nem a szabály módosításával kell orvosolni. (Akárhogy módosítod tele lesz absztrakt fogalmakkal.) Következetes alkalmazás lenne a megfelelő megoldás. Az igazán abszurd az, hogy éppen egy ilyen eset után szeretnének a rossz megoldáshoz fordulni.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 825 — Keep pounding
Igen, ezt kérdezem mikor van a kettő között? Egyszerűen nem lehet megmondani, ezért nem lehet különvenni. Dől elkapás közben és nyújtja a labdát. Ha a Te elgondolásod szerint lenne, a legtöbb elkapás közben telibevert emberről lepattanó labda fumbli volna, hiszen általában megfogják a labdát, indulnának valamerre, érkezik az ütés, incomplete.

A Panthers Packers meccsen a végén az elkapó behúzta a labdát, befordult vele, lépett kettőt vagy hármat mikor kiütöttük a labdát. Asszem ez nyolcszor komolyabb football move, mint amiről Te beszélsz és a visszanézés után is csak call stands volt, nem confirmed, ha jól emlékszem.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Nem kell védő megérintsen a fumblihoz. James behúzza dőlés közben a labdát, nyújtaná ki, a mögötte lévő csapattárssal ütközik, kisesik a labda. Melyik momentumnál kell kiejtse, hogy szabad labda legyen, és melyiknél, hogy még ne?
gabokocka
Nem tudom, az elkapási folyamat első része (a és b feltétel) szerintem ott fejeződött be, hogy behúzta a feje fölül melléhez (tucking) és leért a két lába, miközben kontroll alatt volt a laszti. Az előredőlés és a goal line felé fordulása a football move (c feltétel), amivel futóvá válik. Ha a kettő között kiütik, akkor incomplete, ha a második mozzanat közben a goal line előtt ütik ki, akkor fumble. És akkor egyetértünk, hogy nincs down by contact 😊

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Érdekességképpen írtam csak, azért idéztem a szabálykönyvet is.

Szerintem az elkapás szabály értelmezhető lenne, csak alkalmazni nem tudják.
Fast Willie
Bocs, hogy beleszólok én is, lerágott csont, de az Endzone előtt közvetlenül és az enzoneban hogy válsz futóvá (hacsak nem kezdesz el lépkedni hátrafelé vagy a gólvonallal párhuzamosan) ?
winston
Endzone előtt pl. a labda behúzásával és egy további, pontszerzésre irányuló mozdulattal. Gördülés, beugrás, dőlés, karkinyújtás, ugyanúgy, mint egy RB általi TD esetén. NEM KELL LÉPNI, az is csak egy lehetőség a futóvá válásra (football move egyik fajtája ha úgy tetszik).

Endzone-ban nem lehet futóvá válni, arra az esetre egyedi, külön szabály vonatkozik. Na ott kell végig birtokolni a labdát, még a földdel való kontakt ellenében is.
több mint 6 éve
Vaspor Pittsburgh Steelers 83
Fiúk, Lányok! Én kicsit már bánom, hogy a Peccnek nem 9 pont előnye volt, akkor talán JJ-nek megadják azt a Td-t és akkor ... és akkor nemtom mi lenne, de nem ez 😊
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 825 — Keep pounding
Nem kell védő megérintsen a fumblihoz. James behúzza dőlés közben a labdát, nyújtaná ki, a mögötte lévő csapattárssal ütközik, kisesik a labda. Melyik momentumnál kell kiejtse, hogy szabad labda legyen, és melyiknél, hogy még ne?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Érdekességképpen írtam csak, azért idéztem a szabálykönyvet is.

Szerintem az elkapás szabály értelmezhető lenne, csak alkalmazni nem tudják.
Fast Willie
Bocs, hogy beleszólok én is, lerágott csont, de az Endzone előtt közvetlenül és az enzoneban hogy válsz futóvá (hacsak nem kezdesz el lépkedni hátrafelé vagy a gólvonallal párhuzamosan) ?
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Mondjuk azzal, hogy itt a labda a kezében volt, amikor a lábai már a földet érték. Behúzta a mellkasához, MAJD előrevetődött a labdáVAL. Nem a labdáért vetődött, mint Megatron vagy Dez.

Tehát, ha a vidi 20. mpnél (két kézben a labda, térde lenn), a védő JJ-hez ér, akkor down by contact.
Fast Willie
De a két láb az ugyanaz, mint egy térd, egy hát, egy könyök, stb.... Tehát ez alapján nem tudod. És azt nem érted meg, hogyha védő hozzáér ugyanúgy incomplete passz, nem down by contact.

Illetve a Te elgondolásod szerint melyik pillanattól lehetne fumble?
gabokocka
A futóvá válás után, ha az előrenyújtásnál kiverik a kezéből, akkor fumble. A Boys ellen Derek Carr is futóvá vált (ő más mozdulattal- lépéssel, mint JJ - tucking the ball away), elejtette az EZ vonala előtt, ergo fumble volt.

Ha a térde lent van és biztosítja a labdát, akkor védő érintésnél - akár milyen kicsi - meghal a play, de nem értek hozzá, azaz he was capable of avoiding or warding off impending contact of an opponent
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Érdekességképpen írtam csak, azért idéztem a szabálykönyvet is.

Szerintem az elkapás szabály értelmezhető lenne, csak alkalmazni nem tudják.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 825 — Keep pounding
Mondjuk azzal, hogy itt a labda a kezében volt, amikor a lábai már a földet érték. Behúzta a mellkasához, MAJD előrevetődött a labdáVAL. Nem a labdáért vetődött, mint Megatron vagy Dez.

Tehát, ha a vidi 20. mpnél (két kézben a labda, térde lenn), a védő JJ-hez ér, akkor down by contact.
Fast Willie
De a két láb az ugyanaz, mint egy térd, egy hát, egy könyök, stb.... Tehát ez alapján nem tudod. És azt nem érted meg, hogyha védő hozzáér ugyanúgy incomplete passz, nem down by contact.

Illetve a Te elgondolásod szerint melyik pillanattól lehetne fumble?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem kell lépni, elég a tucking the ball away vagy a turning up field! vagylagosan, vagy egyik, vagy a másik. Vagy a lépegetés
Fast Willie
De a földre érkezést akkor is túl kell élnie. Ezt értsd már meg.
Soldados
Nem kell túlélni, ha futóvá válsz. Ezt értsd meg. Akkor kell túlélni, ha nem volt esélyed futóvá válni. Sideline catchnél nyilván nem tudsz az EZ felé továbbforogni, hiszen kiesel a pályáról. Akkor meg kell tartani, a pályán belül meg futóvá kell válni
Fast Willie
Te úgy értelmezed a szabályt, ahogy Te akarod. Számomra meg kérdés sem lehet, hogy a labdát meg kell tartani, a földre érkezéskor, ha esés közben kapod el, ahogy Jesse. Nem tartotta meg, így ez egy sima incomplete.

Rágódhatsz ezen, amennyit akarsz. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Mondjuk azzal, hogy itt a labda a kezében volt, amikor a lábai már a földet érték. Behúzta a mellkasához, MAJD előrevetődött a labdáVAL. Nem a labdáért vetődött, mint Megatron vagy Dez.

Tehát, ha a vidi 20. mpnél (két kézben a labda, térde lenn), a védő JJ-hez ér, akkor down by contact.

Nem tudom jobban megfogalmazni, minthogy a diving catch-nél a lábaid a levegőben vannak, majd ezután megfogod a lasztit. Jamesnél van olyan pont a mozdulatsorban, amikor nála van a labda, lennt van és utána még tesz egy mozdulatot a TD érdekében.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 825 — Keep pounding
Igen, akkor mi alapján különbözteted meg a diving catchet a többitől, ha szted ez nem az? Ahol legalább 45 fokos szöget zár be az elkapó a talajjal? Az a baj, hogy értettem kishaszi tegnapi gondolatmenetét is, de a szabályok másféle elgondolása, megfogalmazása még több szubjektivitáshoz vezetne fumble, nem fumble téren, azon túl, hogy mi elkapás és mi nem.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Nem kell lépni, elég a tucking the ball away vagy a turning up field! vagylagosan, vagy egyik, vagy a másik. Vagy a lépegetés
Fast Willie
De a földre érkezést akkor is túl kell élnie. Ezt értsd már meg.
Soldados
Nem kell túlélni, ha futóvá válsz. Ezt értsd meg. Akkor kell túlélni, ha nem volt esélyed futóvá válni. Sideline catchnél nyilván nem tudsz az EZ felé továbbforogni, hiszen kiesel a pályáról. Akkor meg kell tartani, a pályán belül meg futóvá kell válni

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Az additional steps a szabályban "or" jelzéssel szerepel.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem kell lépni, elég a tucking the ball away vagy a turning up field! vagylagosan, vagy egyik, vagy a másik. Vagy a lépegetés
Fast Willie
De a földre érkezést akkor is túl kell élnie. Ezt értsd már meg.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Nem kell lépni, elég a tucking the ball away vagy a turning up field! vagylagosan, vagy egyik, vagy a másik. Vagy a lépegetés
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Mert ez szerintem nem egy esés közbeni elkapás volt.


Fast Willie
De, ez az volt. Egyet sem lép, nem is akar, azonnal esik a földre.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Egyszerűen azt nem fogod fel (pontosabban sztem nem akarod), hogy ha esés közben kapod el a labdát, akkor a földet érést túl kell élned. Tök mindegy, hogy van-e football move, elérted-e a vonalat, vagy bármi. Egyszerűen esés közbeni elkapásnál a földet érést túl kell élned, meg kell tartanod a kontrollt, különben incomplete lesz. Ennyi az egész.
Soldados
Pedig jogos amit Vili ír, tehát nézd már meg a videót hússzor - kinyúl a labdáért, majd reflexből behúzná a mellkasához, DE inkább TDre nyújtja be. Ennyi történt. Rosszabátot húztak fel rá. Mer különbe mi a tököm a labdakontroll, ha akarod behúzod, ha akarod kinyújtod, és nem uralod a kezedben lévő dolgot???
sutianap
Nem húztak rá rossz szabályt, egyetlen egyet sem lép, azonnal esik el, tehát meg kell tartani a labdát.

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Az alapszabályban meg nincs continuous control előírás, hanem a már említett football move-okat követelik meg.

Magyarul a rulebook szerint, ha megvolt a catch a futóvá válás által, akkor csak nevezetes pontokon (sideline, endzone-on belüli elkapásnál) kell végig kontroll a földet éréskor is.

Sztem ez logikus is. Az alapelkapásnál a football move a plusz követelmény, a diving (grounding) és nevezetes pontokon történő elkapásoknál meg a végig történő birtoklás. Jesse-nél összemosták a kettőt, vagyis nem foglalkoztak a futóvá válással.

Kérdem én. pl. 2 yardon belüli elkapásnál különben hogyan lehet futóvá válni, ha lépéseket követelsz meg, amikor egy lépés a GL.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 811
Mert arra külön kiegészítő szabály van, ami ezt kifejezetten előírja.

Item 2. Sideline Catches. If a player goes to the ground out-of-bounds (with or without contact by an opponent) in the process of making a catch at the sideline, he must maintain complete and continuous control of the ball until after his initial contact withthe ground, or the pass is incomplete.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
Egyszerűen azt nem fogod fel (pontosabban sztem nem akarod), hogy ha esés közben kapod el a labdát, akkor a földet érést túl kell élned. Tök mindegy, hogy van-e football move, elérted-e a vonalat, vagy bármi. Egyszerűen esés közbeni elkapásnál a földet érést túl kell élned, meg kell tartanod a kontrollt, különben incomplete lesz. Ennyi az egész.
Soldados
Pedig jogos amit Vili ír, tehát nézd már meg a videót hússzor - kinyúl a labdáért, majd reflexből behúzná a mellkasához, DE inkább TDre nyújtja be. Ennyi történt. Rosszabátot húztak fel rá. Mer különbe mi a tököm a labdakontroll, ha akarod behúzod, ha akarod kinyújtod, és nem uralod a kezedben lévő dolgot???


Aki nem hiszi, annak utánajárnak