San Francisco 49ers

57 feliratkozó

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
" However, that brings into question the rule itself, and whether the NFL goes too far to protect offensive players."
Az utolsó idézett mondaton lehet vitatkozni hogy jó-e ez vagy sem, de amíg 100 millió dolláros befektetések futkosnak, addig ne lepődjünk meg semmin. "

Ha abba az irányba fog elmenni a sport, hogy elkezdik túlzottan védeni a támadó játékosokat, az szerintem káros hatással lesz hosszabb távon. Annak ellenére, hogy az átlag szurkoló/meccsnéző a QB-kért van oda.Alabama Niners
Ne érts félre, én mindig is védelempárti voltam, védőt játszottam minden sportban, amihez közöm volt. Csak arra utaltam, hogy a realitása annak, hogy ez az irány megváltozik, igen kicsi.

Azzal, hogy a Brooks hitnek szabályosnak kellene lennie, egyetértek. Azzal, hogy a fejét letépve kell valakit a földhöz vágni, azzal nem.

több mint 10 éve
Alabama Niners San Francisco 49ers Alabama Crimson Tide 5 427 — Ország gyöngye aranya legszebb megye Baranya....kivéve Komló
" However, that brings into question the rule itself, and whether the NFL goes too far to protect offensive players."
Az utolsó idézett mondaton lehet vitatkozni hogy jó-e ez vagy sem, de amíg 100 millió dolláros befektetések futkosnak, addig ne lepődjünk meg semmin. "

Ha abba az irányba fog elmenni a sport, hogy elkezdik túlzottan védeni a támadó játékosokat, az szerintem káros hatással lesz hosszabb távon. Annak ellenére, hogy az átlag szurkoló/meccsnéző a QB-kért van oda.
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Muffed puntból TD lett, a touchback INT-ből meg +10-zel jöttek ki, a mi TD-nk helyett ők rúgtak FG-t. Ez 17 pontot jelent...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
négy momentumot kaptatok, mégse volt elég.Tocy
köszönjük szépen, hogy ti csak úgy osztogatjátok a momentumokatGábor
Ezt az erőltetett cinizmust már az eredménykövetőben is kiröhögtem, most sincs másképp. Az a baj, hogy így volt. Tenisz nyelven: kaptatok két ki nem erőszakolt hibát (muffed punt és a touchback INT), amiből TD és FG lett, lett egy INT (lásd lent a véleményem), két percnél visszakaptátok a labdát. Ennél több azért nem szokott kelleni. A 4-ből 2-höz semmi közötök nem volt, tehát azt biztosan kaptátok.

Ahogy már írtam: ti vagytok a liga legjobb csapata, ami az ellenfél hibáinak kihasználását illeti. Nem csak és nem elsősorban azért, mert CK tud 11 yardról TD-t csinálni, hanem inkább és elsősorban azért, mert a D képes a legkisebb hibát is megtorolni. A Brooks INT a legtöbb csapat ellen inkább incomplete lett volna, sőt inkább Graham 20 yard DB-vel a hátán. Brooks viszont visszalépett, ugrott, leszedte. Kicsi hiba volt (Graham túl sokáig maradt a pocketban besegíteni), Brooks kiszúrta, és levédekezte. Nem azért jó a védelmetek, mert Whitner/Hitner (most is elgépeltem Hitlerre, nem szándékosan) kifejeli a WR-eket, hanem ezért. Lehetne sorolni 1000 ilyen esetet, a legtöbb nem lett ekkora play, de fontos volt. Nyilván vannak olyan defensive playek, amik tökéletes playt tesznek tönkre (4&4-re a védekezés Hillen), de számomra az teszi egyedivé a 49ers D-t, hogy csak tökéletes playekkel és végrehajtással van esélye az ellenfélnek, ha hibázik az O, akkor azt kegyetlenül megtoroljátok.

Nagyon kemény a D még mindig, de ha DL "akadozása" megfogja az egész védelem agresszivitását. A Cowboy nem 100%-os,(amit egyrészről nagyon sajnálok, mert nála jobb nincs az iparban), a többiek pedig kicsit beleszürkültek a "munkájukba". Viszont a secondary Reiddel szintet lépett: nagyon jó játékos, mindig ott az akció körül, jó pick volt (nem volt rossz az a tavalyi S class 😊 ). Viszont azt nem tudjátok nekem megmagyarázni, hogy Eric Wright egyáltalán backupnak elég.

Sok sikert a továbbiakhoz, inkább 49ers, mint Seahawks.

(És hogy ne menjek el a slágertéma mellett: flag meg flag volt. Nem én mondom, Matt Maiocco mondja:

"While Brooks’ initial contact with Brees appeared to be at the shoulders, replays indicate Brooks’ right biceps did come in contact with Brees’ neck area. Corrente made a split-second judgment call that appeared to be consistent with how the rule is written.

However, that brings into question the rule itself, and whether the NFL goes too far to protect offensive players."

 www.csnbayarea.com/49ers/was-brooks-penalty-correct-callMatt Maiocco
Az utolsó idézett mondaton lehet vitatkozni hogy jó-e ez vagy sem, de amíg 100 millió dolláros befektetések futkosnak, addig ne lepődjünk meg semmin.

Közben az nfl is elmondta:  www.csnbayarea.com/49ers/nfl-correct-call-was-made-against-ahmad-brooks )

több mint 10 éve
Alabama Niners San Francisco 49ers Alabama Crimson Tide 5 427 — Ország gyöngye aranya legszebb megye Baranya....kivéve Komló
egyszerű a megoldás! A neck area feje búbjától a talpáig tart, ergo érinthetetlen, és lehet dobálni a zászlót bármikor! Könyörgöm vegyük már észre, hogy itt nem patomimról vagy tollaslabdáról van szó, hanem egy fizikai kontaktusra épülő sportról! A Saints drukkerek megnyugodhatnak nem a győzelmüke vitatjuk el, hanem azt, hogy ez nem volt flag!
több mint 10 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Mindenki a sack elejéről beszél. (Az volt a látványos.) Így fejezte be Brooks:

Kültelki kocsmában úgy mondanák, hogy földhöz baszta a nyakánál fogva. Földhöz baszni munkaköri kötelessége, nyakánál fogva tilos.tomi-tomi
namost, ha elmondod nekem, hogy a lenduletben levo karjat a bizonyos iranyba eltaknyolo breesen hogy a joistenben kellett volna a fizika torvenyszerusegeivel ellentetes iranyba kenyszeriteni, mikor arra van trenirozva a joember, h "the qb must go down. and must go down hard." es orul h egyaltalan elerte es rafenyithet, akkor elfogadhato ez szamomra.
ha ezt keptelenseg eletszeruen kivitelezni, akkor talan nezzunk olyan sportot, ahol nem az a jatek alapja h utik-verik egymast. mert ennel komolyan mondom h egy ob1es kezilabda talalkozon vannak csunyabb jelenetek es nem egy.MMMS
Az eleje véleményes, a vég nem...
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Mindenki a sack elejéről beszél. (Az volt a látványos.) Így fejezte be Brooks:

Kültelki kocsmában úgy mondanák, hogy földhöz baszta a nyakánál fogva. Földhöz baszni munkaköri kötelessége, nyakánál fogva tilos.tomi-tomi
namost, ha elmondod nekem, hogy a lenduletben levo karjat a bizonyos iranyba eltaknyolo breesen hogy a joistenben kellett volna a fizika torvenyszerusegeivel ellentetes iranyba kenyszeriteni, mikor arra van trenirozva a joember, h "the qb must go down. and must go down hard." es orul h egyaltalan elerte es rafenyithet, akkor elfogadhato ez szamomra.
ha ezt keptelenseg eletszeruen kivitelezni, akkor talan nezzunk olyan sportot, ahol nem az a jatek alapja h utik-verik egymast. mert ennel komolyan mondom h egy ob1es kezilabda talalkozon vannak csunyabb jelenetek es nem egy.MMMS
Ez érdekes 😀 Tehát amikor pl egy védtelen elkapót telibever egy védő, és a fején találja el, az sem flag? Mert ugye azt is nehéz eltalálni, hogy éppen hova ütsz, meg nehéz megállítani magad. Ugyanez a roughing the passernél: nem tudod magad megállítani, mert túl gyorsan ( és nagyon helyesen ) érkezel, de későn találod el, jön a zászló. Persze vannak olyan vélemények, hogy az sem az, de könyörgöm, le van írva a szabályban. Szerencsétlen eset, hogy nem tudja megváltoztatni a karja mozgását, na bumm, hát attól ez még szabálytalan.
több mint 10 éve
Alabama Niners San Francisco 49ers Alabama Crimson Tide 5 427 — Ország gyöngye aranya legszebb megye Baranya....kivéve Komló
na tekintsünk a Washington elleni meccsre már 😀
kit mit vár?Josszi
győzelmet!
több mint 10 éve
Medvepapa Seattle Seahawks Washington Huskies 3 421 — Anthony Richardson fan
na tekintsünk a Washington elleni meccsre már 😀
kit mit vár?Josszi
OFF
Én még az októberi fizum egy részét... 😛
ON

Gyerekként azt mondtam anyámnak ha felnövök, rocksztár leszek. Anyám erre azt mondta: "Fiam, a kettő együtt nem megy!"
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
na tekintsünk a Washington elleni meccsre már 😀
kit mit vár?

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
Mindenki a sack elejéről beszél. (Az volt a látványos.) Így fejezte be Brooks:

Kültelki kocsmában úgy mondanák, hogy földhöz baszta a nyakánál fogva. Földhöz baszni munkaköri kötelessége, nyakánál fogva tilos.tomi-tomi
namost, ha elmondod nekem, hogy a lenduletben levo karjat a bizonyos iranyba eltaknyolo breesen hogy a joistenben kellett volna a fizika torvenyszerusegeivel ellentetes iranyba kenyszeriteni, mikor arra van trenirozva a joember, h "the qb must go down. and must go down hard." es orul h egyaltalan elerte es rafenyithet, akkor elfogadhato ez szamomra.
ha ezt keptelenseg eletszeruen kivitelezni, akkor talan nezzunk olyan sportot, ahol nem az a jatek alapja h utik-verik egymast. mert ennel komolyan mondom h egy ob1es kezilabda talalkozon vannak csunyabb jelenetek es nem egy.

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 10 éve
Gábor San Francisco 49ers 590
négy momentumot kaptatok, mégse volt elég.Tocy
köszönjük szépen, hogy ti csak úgy osztogatjátok a momentumokat

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Láttathatod ezt akárhogy, nem a nyakát érte az ütés.Soldados
Pont hogy a nyakát érte a legnagyobb ütés.

Brooks erős gyerek, de egy vállra csapástól nem fog MEGBICSAKLANI Brees feje.
Természetesen az első kontaktus az alkarral jött, ám a play nem ér véget az első kontaktussal. Alkarral való hitbe fizikailag lehetetlen teljesen "beletenni a testet", azzal nem terít le egy pass rusher egy QB-t. Próbálj meg ellökni valamit alkarral, majd aztán egyszerre felkarral és vállal.


De mivel még olyat nem láttam, hogy téged bárki jobb belátásra bírjon, ezennel abba is hagyom a szófosást.atapapa
Abbahagyhatod. 😊 A kép árulkodó: a testét kiütik a feje és nyaka alól, ezért nyúlik a nyaka. 😉 Ha a nyakát találná el és ott érné az ütés akkor az nem nyúlna, de mivel alatta éri, ezért nyúlik meg. 😉 Ez fizika. De vannak további érveim is. Ha ez az ütés a nyakát éri, percekig nem tér magához Brees, ugyanis nem kapott volna levegőt sem. 😉 Ez pedig biológia. Egész egyszerűen fizikailag és biológiailag is kizárt, hogy ez az ütés a nyakát érte.
Soldados
Ma is okosabb lettem.
A pirossal bekeretezett rész nem Brees nyakát fedi, hanem egy szabályosan üthető területet

És megtudtam azt is, hogy a nyak (azaz nem nyak, mert mint kiderült, a piros rész valami más névre hallgat) bármely részének eltalálása fulladást okoz, függetlenül attól, hogy a légcső a nyak mekkora részét teríti be. Az anatómia tankönyveket most nyomtatják újra, mivel egy forradalmi felfedezés szerint a fül és a váll közötti közvetlen szakasz (ami nem nyak, mert olyat Brooks nem találhatott el vállvédővel) ütése fulladásos tüneteket okoz.atapapa
ata az a baj, hogy Te ezt egy bizonyos szemüvegen keresztül nézed, vagy akarod látni. Ha a nyakát éri az ütés, akkor fizikailag nem így mozdult volna a test, biológiailag pedig Brees nem így reagál rá. Alább mindkettőt kifejtettem neked. Ennél objektívebb és tényszerűbb magyarázat nincs. Ha ennek ellenére se akarod észrevenni, akkor nincs miről beszélni. Szóval move on.

Nem értem amúgy miért bántja az önérzeteteket, hogy nem a nyakát találta el. Rossz call volt. És? A Saints nyert, mert 1, a Saints jobb volt összességében, 2, a Frisco nem volt elég jó ahhoz, hogy nyerjen. (ugyebár én szoktam mindig azt mondom, hogy ha elég jó vagy, akkor a rossz bírói ítéletek ellenére is nyersz. És ezt most is tartom. Csak leírtam, hogy rossz call volt)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Mindenki a sack elejéről beszél. (Az volt a látványos.) Így fejezte be Brooks:

Kültelki kocsmában úgy mondanák, hogy földhöz baszta a nyakánál fogva. Földhöz baszni munkaköri kötelessége, nyakánál fogva tilos.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
te ata, legtobbszor rem targyilagos szoktal lenni, de ez most igen meglepo.
egyreszt. az a vallvedo kulcscsont-vedo resze, amit brooks direktben eltalal. ha nem igy lenne, akkor ott brees egy darabig nem kel fel.
masreszt. ha van egy ember akinek mondjuk 60as karja van, abban megegyezhetunk azert, hogy teljesen mas kerdes, ha azzal a karral direktben hova ut es mas dolog h konkretan mihez er hozza a nagy feluleten kinyomodo karjan levo bore ? mert ez azert nagyon nem ugyanaz. mellesleg brees nyaka teljesen latszik a kepen, ez eleve kizarja h oda utott volna, mert akkor a kar kitakarna a zsirafnyakat, legalabbis szamomra igy tunik logikusnak. mondjuk a neck area jogos meglatas, de ezzel az erovel lassan tenyleg szarkasztalaszti lesz a sportbol. en megertem h vedeni akarjak a jatekosokat es abszolute nem vagyok azon az allasponton, miszerint flag liga lenne ezekkel a szabalyokkal, mert sztem ezt csak az gondolja, akit az eletben nem vert telibe egy nalanal 40 kiloval nehezebb kisportolt batar allat, de azert na. ha mar ezt sem lehet, akkor mar komolyan egyszerubb lenne vivoruhat adni a jatekosokra, hogy hol van az ervenyes talalati felulet es minden mas flag, mert ez kezd tenyleg kabare lenni.

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 10 éve
mr.oxygen New Orleans Saints 61
A bíró aki a zászlót,dobta ezt az esetet szabálytalannak látta,mivel ez egy szubjektív döntés vitának helye nincs.Ebben az esetben a bíró nem nézegethet lassítást, neki ott azonnal kell döntést hoznia.Ezt mindenkinek el kell fogadnia,ha tetszik ha nem. Ilyen elképesztő sebességű történéseknél ez korántsem olyan egyszerű dolog mint ismétlést nézegetve!
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Láttathatod ezt akárhogy, nem a nyakát érte az ütés.Soldados
Pont hogy a nyakát érte a legnagyobb ütés.

Brooks erős gyerek, de egy vállra csapástól nem fog MEGBICSAKLANI Brees feje.
Természetesen az első kontaktus az alkarral jött, ám a play nem ér véget az első kontaktussal. Alkarral való hitbe fizikailag lehetetlen teljesen "beletenni a testet", azzal nem terít le egy pass rusher egy QB-t. Próbálj meg ellökni valamit alkarral, majd aztán egyszerre felkarral és vállal.


De mivel még olyat nem láttam, hogy téged bárki jobb belátásra bírjon, ezennel abba is hagyom a szófosást.atapapa
Abbahagyhatod. 😊 A kép árulkodó: a testét kiütik a feje és nyaka alól, ezért nyúlik a nyaka. 😉 Ha a nyakát találná el és ott érné az ütés akkor az nem nyúlna, de mivel alatta éri, ezért nyúlik meg. 😉 Ez fizika. De vannak további érveim is. Ha ez az ütés a nyakát éri, percekig nem tér magához Brees, ugyanis nem kapott volna levegőt sem. 😉 Ez pedig biológia. Egész egyszerűen fizikailag és biológiailag is kizárt, hogy ez az ütés a nyakát érte.
Soldados
Ma is okosabb lettem.
A pirossal bekeretezett rész nem Brees nyakát fedi, hanem egy szabályosan üthető területet

És megtudtam azt is, hogy a nyak (azaz nem nyak, mert mint kiderült, a piros rész valami más névre hallgat) bármely részének eltalálása fulladást okoz, függetlenül attól, hogy a légcső a nyak mekkora részét teríti be. Az anatómia tankönyveket most nyomtatják újra, mivel egy forradalmi felfedezés szerint a fül és a váll közötti közvetlen szakasz (ami nem nyak, mert olyat Brooks nem találhatott el vállvédővel) ütése fulladásos tüneteket okoz.

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ha már itt tartunk, a szabályban neck area van és nem neck. De mindegy is. Az, hogy a fejénél fogva földhöz verik az irányítót, az sehol nem szabályos. Lehet ezen pattogni, csak minek.

Az meg, hogy kulcsplay meg momentum...négy momentumot kaptatok, mégse volt elég.Tocy
Hát szerintetek a fejénél, jó sokak szerint meg nem a fejénél. Az hogy hány momentum "jár", vagy elég, nem a Te, az én, vagy a bírók dolga. Ezt kiharcolták, mégsem kapták meg. Erről megy a flame. A Saints jobb volt, nyert, csak kár, hogy beleszóltak a meccsbe. Ennyi.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ha már itt tartunk, a szabályban neck area van és nem neck. De mindegy is. Az, hogy a fejénél fogva földhöz verik az irányítót, az sehol nem szabályos. Lehet ezen pattogni, csak minek.

Az meg, hogy kulcsplay meg momentum...négy momentumot kaptatok, mégse volt elég.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Láttathatod ezt akárhogy, nem a nyakát érte az ütés.Soldados
Pont hogy a nyakát érte a legnagyobb ütés.

Brooks erős gyerek, de egy vállra csapástól nem fog MEGBICSAKLANI Brees feje.
Természetesen az első kontaktus az alkarral jött, ám a play nem ér véget az első kontaktussal. Alkarral való hitbe fizikailag lehetetlen teljesen "beletenni a testet", azzal nem terít le egy pass rusher egy QB-t. Próbálj meg ellökni valamit alkarral, majd aztán egyszerre felkarral és vállal.


De mivel még olyat nem láttam, hogy téged bárki jobb belátásra bírjon, ezennel abba is hagyom a szófosást.atapapa
Abbahagyhatod. 😊 A kép árulkodó: a testét kiütik a feje és nyaka alól, ezért nyúlik a nyaka. 😉 Ha a nyakát találná el és ott érné az ütés akkor az nem nyúlna, de mivel alatta éri, ezért nyúlik meg. 😉 Ez fizika. De vannak további érveim is. Ha ez az ütés a nyakát éri, percekig nem tér magához Brees, ugyanis nem kapott volna levegőt sem. 😉 Ez pedig biológia. Egész egyszerűen fizikailag és biológiailag is kizárt, hogy ez az ütés a nyakát érte.

Tocy: azért megy erről a flame, mert kulcsplay volt, elvégre az SF jöhetett volna a labdaszerzéssel, amit nem adtak meg. Ez a tényszerű következményeken felül momentumotis adott volna a Friscónak. De ahogy a Frisco fanok, úgy mindenki - így én is - elmondta: jobb volt a Saints. A döntéstől függetlenül.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
csrnyei San Francisco 49ers 489
A dolog azért is vicces, mert megy a vita itt erről a képről két napja, de ahogy Bencsics Márk is próbálta a vergődő Ricsi mellett elmondani, a flag inkább az utána lévő dologra ment, amikor a fejénél fogva lerántotta a földre Breest. Bár szerintem már ez is flag, pláne ott abban a sebességben. De ilyen kérdéses call-no call minden meccsen van öt, itt miért hegyezitek ki erre? Első negyedben nem csináltatok first downt, az utolsó negyedben 15 yardot haladtatok összesen, mi 170-et. So what?Tocy
Ha visszaolvastál volna láthatnád,hogy "mi" nem erre hegyezzük ki...
több mint 10 éve
csrnyei San Francisco 49ers 489
"I had to withdraw the name change until after the season. Judge wouldn't allow it without me being present..."
Whitner csak jövőre lesz Hitner
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
A dolog azért is vicces, mert megy a vita itt erről a képről két napja, de ahogy Bencsics Márk is próbálta a vergődő Ricsi mellett elmondani, a flag inkább az utána lévő dologra ment, amikor a fejénél fogva lerántotta a földre Breest. Bár szerintem már ez is flag, pláne ott abban a sebességben. De ilyen kérdéses call-no call minden meccsen van öt, itt miért hegyezitek ki erre? Első negyedben nem csináltatok first downt, az utolsó negyedben 15 yardot haladtatok összesen, mi 170-et. So what?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Láttathatod ezt akárhogy, nem a nyakát érte az ütés.Soldados
Pont hogy a nyakát érte a legnagyobb ütés.

Brooks erős gyerek, de egy vállra csapástól nem fog MEGBICSAKLANI Brees feje.
Természetesen az első kontaktus az alkarral jött, ám a play nem ér véget az első kontaktussal. Alkarral való hitbe fizikailag lehetetlen teljesen "beletenni a testet", azzal nem terít le egy pass rusher egy QB-t. Próbálj meg ellökni valamit alkarral, majd aztán egyszerre felkarral és vállal.


De mivel még olyat nem láttam, hogy téged bárki jobb belátásra bírjon, ezennel abba is hagyom a szófosást.

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Őszintén szólva nekem annyira fura, hogy ez egyáltalán kérdés, hogy szabályos hit vagy sem... Az. Semmi köze nem volt a nyakhoz. Csak hát kb van 3 QB, akit nem szabad megütni, őket csak finoman szabad földretessékelni hit nélkül. A neveket mindenki ismeri.
Soldados
Mikor legutoljára ezt az érvet az egyik szezon végén felhoztad, akkor szembesítettelek azzal, hogy Big Ben "javára" akkor 3 roughing the passert fújtak, Brees védelmében pedig zérót.

A bicepsz keményen érte a nyakat. Vedd úgy, hogy ezt nem tőlem olvastad, hanem az egyik friscói beat writertől (Matt Maiocco)atapapa
Én hány embert indézzek, hogy milyen call volt? (Költői kérdés, egyet se fogok. 😉) Lehet, hogy hozzáért a nyakához a bicepsze, nem centiztem ki, de az teljesen egyértelmű és nyilvánvaló, hogy az ütés a mellkasát érte. A nyakát nem ütötte meg.
Soldados
Mert te a fotelből el tudod dönteni, hogy a karból érkező hit pontosan Brees mely testrészére milyen erőhatást gyakorolt.


A bicepsz közvetlenül ott van az állvédő alatt és mivel a bicepsz egy még feljebb elhelyezkedő vállból indul, nem nehéz arra következtetni, hogy az is érte Brees nyakát.
És a szabály szerint semmilyen testrésszel nem üthető a nyak.

A szerelés fizikája alapján szerintem a legnagyobb erőhatást könyöktől felfelé fejtette ki Brooks, egy alkarral még ő s teríti le az irányítót.

Vess egy pillantást arra, hogy Brooks tricepsze és a vállvédője miként remeg bele az ütésbe
atapapa
Igen, el tudom dönteni. Ha kitárod oldalra a kezed és nekifutsz bárminek, akkor nem a karod tetejével méred az ütést, hanem a karod elülső részével. 😉 Az pedig nem a nyakán van, hanem a mellkasán és kulcscsontján. Továbbá az ütés (erőhatás) elsősorban és legvalószínűbben ott fogja érni, ahol elsőként eltalálja az ellenfelet. Ezen a képen már Brees túl van az ütésen azért is nyúlik a nyaka, mivel a TESTE az ütés hatására már kiment alóla. Amúgy éppen ez is árulkodó, hogy a feje meg sem mozdul, mert a feje alól a testét ütik ki. 😉

Láttathatod ezt akárhogy, nem a nyakát érte az ütés. Ettől még megérdemelten nyert a Saints, de ez a call szörnyű volt. (Kb ugyanez a véleményem az MNF-ről: szörnyű volt az utolsó "non-call), de a Panthers megérdemelten nyert) Részemről ennyi ez a téma.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!