Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Seattle Seahawks

62 feliratkozó

több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Lehet furcsa kérdés, de az éppen SB-t nyert Wilsonnak ki mit tanácsolna, a jövőből? 😊
Helmut Zimmer
"Andy Reid most ment a Chiefshez. Koszond meg a frencsajnak es Allen-nek az elmult idoszakot es csereltesd el magad a Chiefsbe. Ha megteszed, a valaha volt legnagyobb QB-k kozott emlitenek majd, de ha maradsz, csak egy leszel a sok kozul es adilettans edzok megolik a karriered".
több mint 5 éve
SONICS-SEAHAWKS Seattle Seahawks Washington Huskies 134 — andrasbora@gmail.com
Lehet furcsa kérdés, de az éppen SB-t nyert Wilsonnak ki mit tanácsolna, a jövőből? 😊
Helmut Zimmer
Az evidens:
A következő évi Super Bowlban, hogyha 24 mp van hátra és 2&goalnál járunk, fussa meg önnön maga, jobb oldalra, ne Lockette-nek dobja!
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Lehet furcsa kérdés, de az éppen SB-t nyert Wilsonnak ki mit tanácsolna, a jövőből? 😊
több mint 5 éve
peet_24 Seattle Seahawks 361
Tök OFF:
Mennyit ér 12 millió dollár? Repkednek a számok, meg rengeteg a "tiszteletlenség", az un "respect hiány".
Magyarországról nézve a 12 M USD értelmezhetetlen mennyiségű pénz. Nade hogyan van ez az USA-ban.

Szóval azért ...na!
Helmut Zimmer
És ez a történet az én szemszögemből nézve pl még mindig népmese-szerű (a fiatal királyfi a nehézségek ellenére is talpra áll és révbe ér). Itthon, egy ilyen szintű üzlethálózatot összehozni KÉTSZER, hát aztakur… (biztosan van rá példa, csak én nem ismerek, de mindenképpen kalapot le!), szerintem simán elsodornak a nehézségek, ha nem vagy ennyire kitartó. Vagy több energiát fektetsz a családba a munka rovására, vagy csak egyszerűen van egy hobbid, amiből nem veszel ki pénzt (pl agyagozol minden héten 5-8 órát, az már óriási kiesés), vagy a testi/szellemi egészségedre több időt áldozol, akkor már sokat romlanak a talpra állási esélyeid. Tömegével tudnék mondani olyanokat, akik végigmelózott és szétesett élettel forintban sem tudnak 12M-t felmutatni a végén. Jól írtad, a 12M dollár innen, Kishazánk rögvalóságából nézve feldolgozhatatlan összeg, nem egy évre, hanem egy élet munkájára is. (nem akartam ennyire drámába vinni, csak azt akartam érzékeltetni, hogy az általad leírt történetre a magyar melós csak csettint a nyelvével, hogy „micsoda-csoda”).

Egy egységsugarú szurkoló számára tényleg feldolgozhatatlan összeg ez a 12M, de valójában egy ilyen sportcsapat komplett működése, mechanikája is, kiragadva ebből csak a FO működését például (valószínűleg még annál is komplexebb, mint amit tippelünk ezért is lehet az, hogy összesen nincs 32 jó GM és jó HC). A szurkolói lét aszimmetrikus, furcsa rendszer. Én rajongok valamiért, amit magaménak, a családomnak érzek, pedig az a valami valójában le sem szar. (általánosságban, mint a szurkolói közösség része, még talán foglalkozik velem, bár akkor is leginkább a pénztárcám érdekli, de személy szerint, hogy mi van azzal a peet gyerekkel, háát…nem igazán).
Válaszul belepofázok olyan dolgokba, amihez nagyon nem értek és dobálózok olyan számokkal, amit valójában fel sem tudok fogni. Szóval simán megérte volna a fix 15M/év Clowney-ért. Szerintem legalábbis biztos 😊

Hogy nekik (sportolóknak) mit jelent 12M, azt undi tökéletesen leírta. Ilyenkor abba gondolok bele, hogy vannak olyan szuper-atléták, akik valamilyen testi hibájuk miatt nem tudnak kiteljesedni (most nem a kézfej nélküliségre gondolok). De biztosan van valahol az alsóbb ligában, vagy mekiben dolgozó olyan elkapó, aki van olyan gyors, meg ügyes, mint egy top WR, csak alacsony, meg kicsi a keze (nem mindenki RW, hogy kompenzálni tudjon). Neki mennyire csikoroghat a foga, hogy látja hisztizni őket néhány millióval több fizuért

Bocs az off-ért és a wall of textért.
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
 www.youtube.com/watch?v=Z82cRAAxdxs&ab_channel=NFL
empty taxi
Mágikus volt a tavalyi meccsünk, és pontosan elmesélte, hogy miért van bajban mind a két gárda. Az egyik oldalon áll egy alkalmas brigád, alkalmatlan szakmai vezetéssel, a másikon egy alapjaiban remegő, de amúgy rendesen túlértékelt csapat.
Kúrva siralmas volt.
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
 www.youtube.com/watch?v=Z82cRAAxdxs&ab_channel=NFL


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Nadal17 Seattle Seahawks 587
Ahhoz ki mit szol hogy Pocic lesz a kezdocenter? miutan Finley olyan jo volt a camp alatt..😀
12th member
Brittel is így voltunk a T és G posztokon eltöltött pocsék szezonok után, végül egy átlagos center lett belőle.
több mint 5 éve
12th member Seattle Seahawks 1 053
Ahhoz ki mit szol hogy Pocic lesz a kezdocenter? miutan Finley olyan jo volt a camp alatt..😀
több mint 5 éve
SONICS-SEAHAWKS Seattle Seahawks Washington Huskies 134 — andrasbora@gmail.com
Tegyük meg tétjeinket idénre!


SONICS-SEAHAWKS
-utoljara 2013-ban volt, hogy mindkét meccsunket behuztuk a Rams ellen
Most lenne ujra? 🤔
-MIN-t nagyon erosnek erzem, nem lesz W

O-line tipp elég vad. 🙃
funkyparduc
Valamiért optimista vagyok. Szerintem a Collier tippem is elég vad. 😀
több mint 5 éve
funkyparduc Seattle Seahawks 1 483 — Erin Elite Andrews
Tegyük meg tétjeinket idénre!


SONICS-SEAHAWKS
-utoljara 2013-ban volt, hogy mindkét meccsunket behuztuk a Rams ellen
Most lenne ujra? 🤔
-MIN-t nagyon erosnek erzem, nem lesz W

O-line tipp elég vad. 🙃

Nem értek semmihez! - Church of tremendous job! 🙏
több mint 5 éve
SONICS-SEAHAWKS Seattle Seahawks Washington Huskies 134 — andrasbora@gmail.com
Tegyük meg tétjeinket idénre!

1. @ATL - szenvedni fogunk, de a vége W (1-0)
2. NE - viszonylag sima W (2-0)
3. DAL - szoros meccsen L (2-1)
4. @MIA - sima W, Fitz nagyon homály lesz (3-1)
5. MIN - szoros W, Russellt nagyon megkergeti Hunter és Ngakoue (4-1)
6. BYE
7. @ARI - elalszunk az elején és nem tudunk visszejönni L (4-2)
8. SF - felszívjuk magunkat és simán verjük itthon a Ninerst (5-2)
9. @BUF - szoros meccsen L (5-3)
10. @LAR - blowout W (6-3)
11. ARI - viszonylag sima meccsen W (7-3)
12. @PHI - ahogy kb mindig az Eagles ellen W (8-3)
13. NYG - nagy különbségű W (9-3)
14. NYJ - nagy különbségű W (10-3)
15. @WAS - nagy különbségű W (11-3)
16. LAR - megszenvedünk, de W (12-3)
17. @SF - Sima L (12-4)

Tippek egyes játékosokra és egységekre:
- Wilson lesz az MVP
- Lockett és Metcalf is 1000 yard fölött
- Dissly 10+ TD
- O-line liga középmezőny lesz futásblokkolásban, TOP10 passz blokkban
- Collier 10+ sack
- 5 pro bowler lesz a D-ben (tipp: Wagner, Adams, Griffin, Reed és Collier)
- a secondaryben két játékosnak is lesz 5+ interceptionje
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Tök OFF:
Mennyit ér 12 millió dollár? Repkednek a számok, meg rengeteg a "tiszteletlenség", az un "respect hiány".
Magyarországról nézve a 12 M USD értelmezhetetlen mennyiségű pénz. Nade hogyan van ez az USA-ban.
Helmut Zimmer
Ezt ok nem latjak. Hasrautesre azt mondom, hogy az NFL jatekosok 70%-a rendkivul muveletlen es tapasztalatlan az elet dolgaival kapcsolatban, ertem ezalatt a munka erteket, adozas, adminisztrativ dolgok, vagy azt ahogyan a penz es penzrendszer mukodik. Ok csak azt latjak, hogy Pista a Falconsnal 18-at kapott, akkor en miert kapok 15-ot?

Erre meg jon az "entourage" (tesok, unokatesok, apa, anya, feleseg, sogor, gyerekkori barat, ugynok stb.) akik nonstop gyujtjak alatta a tuzet. "Bro, its not fair, they don t respect you brooooo. Dooooooog, you need 20 mill, not 12, broooooo, you are the dawwwwg, you deserve 20".
undisputedly
Meséltem a storyt, amikor azért álltam a dékáni hivatalban a szőnyeg szélén, mert A) 20 ponttal átment, B) 19-el bukott, és nem voltak hajlandóak a szülők megérteni, hogy diszkrét ponthatárok vannak, és feljelentettek... dékánt is fel akarták jelenteni... hóhó 😊
Persze ott is egy ilyen késői Aretha Franklin magyarázott visítozva, valamilyen nyelven, amelyen Athur Miller, vagy T Williams biztosan nem írt drámát.
A srác, akit amúgy kifejezetten kedveltem, ott feszengett, és mondta, hogy ő eljön újra, meg ő érti.... Kellet az ösztöndíjhoz.

Azt csináltuk, hogy nem írtam be a cerkát, cserébe a srác eljött 3 korrepre, és 4-essel átment. A srácból nem lett major league játékos, de MSC-n közgazdász lett.
Mama dicséretére annyit, hogy a fia diplomaosztóján könnyek közt köszönte meg a dékánnak, meg még hármunknak.
Ja srác mai napig szokott kérdezni...
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Tök OFF:
Mennyit ér 12 millió dollár? Repkednek a számok, meg rengeteg a "tiszteletlenség", az un "respect hiány".
Magyarországról nézve a 12 M USD értelmezhetetlen mennyiségű pénz. Nade hogyan van ez az USA-ban.
Helmut Zimmer
Ezt ok nem latjak. Hasrautesre azt mondom, hogy az NFL jatekosok 70%-a rendkivul muveletlen es tapasztalatlan az elet dolgaival kapcsolatban, ertem ezalatt a munka erteket, adozas, adminisztrativ dolgok, vagy azt ahogyan a penz es penzrendszer mukodik. Ok csak azt latjak, hogy Pista a Falconsnal 18-at kapott, akkor en miert kapok 15-ot?

Erre meg jon az "entourage" (tesok, unokatesok, apa, anya, feleseg, sogor, gyerekkori barat, ugynok stb.) akik nonstop gyujtjak alatta a tuzet. "Bro, its not fair, they don t respect you brooooo. Dooooooog, you need 20 mill, not 12, broooooo, you are the dawwwwg, you deserve 20".
több mint 5 éve
BigBaltazar Seattle Seahawks 1 235 — A remény az optimisták fegyvere a valóság ellen
Tök OFF:
Mennyit ér 12 millió dollár? Repkednek a számok, meg rengeteg a "tiszteletlenség", az un "respect hiány".
.
.
.
Szóval azért ...na!
Helmut Zimmer
Na ja, az "amerikai álom". Ezzel szemben a magyar valóság.

A piros lámpánál megáll az idős házaspár az ötös golfjukkal. melléjük gördül egy vadi új cabrió mercédes, egy dögös bögyös szőke cicával.
A manus nézegeti egy darabig, majd megszólítja.
-Elnézést, mennyit kell dolgozni, hogy az embernek ilyen autója legyen? Csak azért kérdezem, mert én 43 évet húztam le a lakatos üzemben mielőtt nyugdíjba mentem és van egy másfél szobás panelunk meg ez a golfunk.
-Hát papa én naponta 10 férfit elégítek ki orálisan.
-ÖÖÖ... Az a szopás?
-Nem, a szopás az amit maga csinált 43 évig a lakatos üzemben.

Hát erről ennyit...

Go Hawks! Go Hawks! Go Hawks!
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Tök OFF:
Mennyit ér 12 millió dollár? Repkednek a számok, meg rengeteg a "tiszteletlenség", az un "respect hiány".
Magyarországról nézve a 12 M USD értelmezhetetlen mennyiségű pénz. Nade hogyan van ez az USA-ban.

Apósom öccsét Jerrynek hívják. Jerry és a Bess a felesége az első perctől haverkodnak velünk, ők a legkisebb lányunk keresztszülei. Rendszeresen meglátogatnak bennünket, akárhol vagyunk. Korona előtt jöttek, hogy nézzük meg a Pergamont, meg Kelet-Berlint...amíg lehet.

Namost Bess egy könnyű 20-al fiatalabb, mint Jerkó, ezért Jerry úgy döntött, hogy a 65. szülinapján visszavonul, és miután nincs szakmai "örökös", ezért gondolkoztak az eladáson. Pont olyan összegű ajánlatot kaptak haverjával Warrennel a cégüket, hogy nagyjából fejenként ilyen összeggel távozhatnak.

Ketten alapították a céget, ami semmi extra, egy gépjármű javító franchise jellemzően 6-8 állásos (van 12 is) műhelyek, karosszéria lakatossal, fényező üzemmel, sárga angyal szolgáltatásokkal. Márkafüggetlenek, Boschoznak, Marelliznek, Delphiznek, szóval sok európai autót tulajdonló ember náluk szervizeltet (minden ami nem tucatjapán, vagy nyomórudas V8). És azért ez, mert ehhez kevesen értenek, és van benne pénz. Ebben a franchiseben van azt hiszem 54 ilyen műhely, 1500 körüli autó megy le egy nap, 40m USD forgalmuk van egy évben EBITDA nincs sok, mert a modell szerint ők finanszírozzák a partner műhelyek indulását, adnak egy csomó mindent, és kb 3-4 év, mire az új műhelyből látnak is pénzt, de Warren és Jerry nem élnek rosszul.

A céget közvetlenül azután alapították, hogy a bojlerkovácsoknál Indyanában mérnöki diplomát szereztek. Warrennel kivettek egy műhelyt 80-ban, és 4 évig két aknában szerelték mindenki szarát éjjel nappal. Aztán Jerry kiment Németországba, ahol Porschézott 2 évig. Azért, mert magaslaton volt kis baj a technikával. Úgyhogy Jerry oda vissza repkedett, hogy a meló s álljon meg, megoldás is legyen. Nem-mellesleg összehaverkodott Kramerrel, Singerrel (ami nem volt egyszerű, az elején foglalkozni sem akartak vele, csak meg tudta oldani a problémáikat). Jerry annyit tesztelt mint senki más, magaslaton, versenyt nyertek, stb.. Utána jött az LA műhely, amit Warren csinált, Jerry meg egyedül nyomta a Coloradoi boltot immáron 4 műhellyel. Aztán kiderült, hogy a sósivatag sem tökéletes terep a léghűtésnek....stb,stb. Míg Warren, és Jerry felesége tulajdonképpen 2 héten belül beadták a kulcsot, és vittek ..mindent ... Újrakezdés hitelek tömkelege... tulajdonostársak... azok lenyúlásai, válságok, mindent vitt a bank.... szóval....

Warren, és Jerry mérlege 40 év munka éjjel-nappal, ebből következően összesen két válás, 3 gyermek irgalamtlan sok elkövetett hiba, és bűn a családdal szemben, folyamatos alku a bankokkal, 2x kellett kiváltani a céget adósságból, folyamatos pereskedés kisebbségi tulajokkal, büntetőfeljelentések hűtlen kezelés, sikkasztás miatt............. Millió kitépett/ ősz hajszál.

Nyilván ruandai gyerekkatonának lenni sokkal nagyobb szopás, DE...
Aki nem szuperatléta, csak kibaszott szorgalmas, okos (azért ezt a réspiacot megtalálni...hát nem volt kis zsenialitás), mindent feláldoz, az amerikai álom világában az ennyit melózik, hogy aztán kapjon egy csekket valamilyen hasonló összegről.

Szóval azért ...na!
Helmut Zimmer
Minden szavaddal egyet értek plusz ez egy arany komment! 😊
Kinek, Mi, Hol, és Mikor!!
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Tök OFF:
Mennyit ér 12 millió dollár? Repkednek a számok, meg rengeteg a "tiszteletlenség", az un "respect hiány".
Magyarországról nézve a 12 M USD értelmezhetetlen mennyiségű pénz. Nade hogyan van ez az USA-ban.

Apósom öccsét Jerrynek hívják. Jerry és a Bess a felesége az első perctől haverkodnak velünk, ők a legkisebb lányunk keresztszülei. Rendszeresen meglátogatnak bennünket, akárhol vagyunk. Korona előtt jöttek, hogy nézzük meg a Pergamont, meg Kelet-Berlint...amíg lehet.

Namost Bess egy könnyű 20-al fiatalabb, mint Jerkó, ezért Jerry úgy döntött, hogy a 65. szülinapján visszavonul, és miután nincs szakmai "örökös", ezért gondolkoztak az eladáson. Pont olyan összegű ajánlatot kaptak haverjával Warrennel a cégüket, hogy nagyjából fejenként ilyen összeggel távozhatnak.

Ketten alapították a céget, ami semmi extra, egy gépjármű javító franchise jellemzően 6-8 állásos (van 12 is) műhelyek, karosszéria lakatossal, fényező üzemmel, sárga angyal szolgáltatásokkal. Márkafüggetlenek, Boschoznak, Marelliznek, Delphiznek, szóval sok európai autót tulajdonló ember náluk szervizeltet (minden ami nem tucatjapán, vagy nyomórudas V8). És azért ez, mert ehhez kevesen értenek, és van benne pénz. Ebben a franchiseben van azt hiszem 54 ilyen műhely, 1500 körüli autó megy le egy nap, 40m USD forgalmuk van egy évben EBITDA nincs sok, mert a modell szerint ők finanszírozzák a partner műhelyek indulását, adnak egy csomó mindent, és kb 3-4 év, mire az új műhelyből látnak is pénzt, de Warren és Jerry nem élnek rosszul.

A céget közvetlenül azután alapították, hogy a bojlerkovácsoknál Indyanában mérnöki diplomát szereztek. Warrennel kivettek egy műhelyt 80-ban, és 4 évig két aknában szerelték mindenki szarát éjjel nappal. Aztán Jerry kiment Németországba, ahol Porschézott 2 évig. Azért, mert magaslaton volt kis baj a technikával. Úgyhogy Jerry oda vissza repkedett, hogy a meló s álljon meg, megoldás is legyen. Nem-mellesleg összehaverkodott Kramerrel, Singerrel (ami nem volt egyszerű, az elején foglalkozni sem akartak vele, csak meg tudta oldani a problémáikat). Jerry annyit tesztelt mint senki más, magaslaton, versenyt nyertek, stb.. Utána jött az LA műhely, amit Warren csinált, Jerry meg egyedül nyomta a Coloradoi boltot immáron 4 műhellyel. Aztán kiderült, hogy a sósivatag sem tökéletes terep a léghűtésnek....stb,stb. Míg Warren, és Jerry felesége tulajdonképpen 2 héten belül beadták a kulcsot, és vittek ..mindent ... Újrakezdés hitelek tömkelege... tulajdonostársak... azok lenyúlásai, válságok, mindent vitt a bank.... szóval....

Warren, és Jerry mérlege 40 év munka éjjel-nappal, ebből következően összesen két válás, 3 gyermek irgalamtlan sok elkövetett hiba, és bűn a családdal szemben, folyamatos alku a bankokkal, 2x kellett kiváltani a céget adósságból, folyamatos pereskedés kisebbségi tulajokkal, büntetőfeljelentések hűtlen kezelés, sikkasztás miatt............. Millió kitépett/ ősz hajszál.

Nyilván ruandai gyerekkatonának lenni sokkal nagyobb szopás, DE...
Aki nem szuperatléta, csak kibaszott szorgalmas, okos (azért ezt a réspiacot megtalálni...hát nem volt kis zsenialitás), mindent feláldoz, az amerikai álom világában az ennyit melózik, hogy aztán kapjon egy csekket valamilyen hasonló összegről.

Szóval azért ...na!
több mint 5 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 769
Csak irányítót siettetni ki fog kedves Pete??
Én bazmeg?!
akdestroyer
Fog az sietni magától is. Mármint a Russel.
több mint 5 éve
funkyparduc Seattle Seahawks 1 483 — Erin Elite Andrews
Csak irányítót siettetni ki fog kedves Pete??
Én bazmeg?!
akdestroyer
Donald meg Bosa

Nem értek semmihez! - Church of tremendous job! 🙏
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Én úgy gondolom amúgy, hogy a 2 falon kívül amúgy elég jól megvagyunk.
akdestroyer
Itt allj is meg. Felesleges ennel tovabb menned.
undisputedly
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Én úgy gondolom amúgy, hogy a 2 falon kívül amúgy elég jól megvagyunk.
akdestroyer
Itt allj is meg. Felesleges ennel tovabb menned.
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Én úgy gondolom amúgy, hogy a 2 falon kívül amúgy elég jól megvagyunk.

-a QB pipa
-a WR corps nagyon várós
-a TE poszt rendben, (és egy egészséges Disslyvel nagyon jó lehet)
-a LB sor jó, (és akár kurva jó is lehet)
-a DB sor meg jelen állapotban sima top5, ezt le merem írni.

Még az OL is rendben van, ehhez annyit kell csak tenni, hogy a playbookból az összes oldalt ki kell tépni, ami nem scramble játékból indul.

Csak irányítót siettetni ki fog kedves Pete??
Én bazmeg?!

több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Nem ért volna meg nekünk 12M+-t Clowney?
peet_24
15 öt ajánlottunk neki, és az nem kellett. Most majdnem ennyit kapna, ha összehoz egy überbrutál évet.
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 055 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Shaquem Griffin visszajött a practice squadba.
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Nem ért volna meg nekünk 12M+-t Clowney?
peet_24
Karrierje legjobb évét úgy pakolta össze h Vrabel volt a DC-je, szvsz más csapatba csak többért írt volna alá.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
12th member Seattle Seahawks 1 053
Nem ért volna meg nekünk 12M+-t Clowney?
peet_24
Inkabb Griffen kellett volna olcsobbert amennyit Dallas adott neki mi is tudtunk volna...