Seattle Seahawks

60 feliratkozó

több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Ja juteszembe, napi funfact:
A KC elleni meccs top 3 playere a PFF szerint:
Edge Cassius Marsh, 86.8 overall grade
RB/WR J.D. McKissic, 80.8 overall grade
WR Jermaine Kearse, 80.6 overall grade

D: D: D: D:

Amúgy valaki írta lentebb, hogy az alapembereknek szerinte nincsen félnivalója.
Hát szerintem meg az idei draft az utóbbi 5 év legjobbika volt, és a PO-ra elég sok újonc vagy új arc fog megragadni az eddigi kezdők rovására.
+
Nazair Jones nekem tetszik, szerintem Carrolléknak is, legalább annyi snapet kaphat majd, mint a Reed-Rubin páros. És akkor hol van még McDowell ugye.
Griffinben szerintem megtaláltuk a másik kezdő cornert, számomra ő a szegény ember Shermanje. Lane slotba jólesz.
Williams is most robbanhat be, minőségi ember lesz rotációba, de ilyen WR állomány mellett a kezdőhöz azért nem fog odaférni.
Carson csiszolatlan gyémánt, csak neki sem tudom hol lesz helye a Lacy-Prosise-Rawls trió mellett. Hát ez sem lesz egy egyszerű szülés.
Hill mérföldekkel jobban néz ki Terrellnél, bár örülnék ha rá nem nagyon lenne majd szükség.
-
Pocic hatalmas kérdőjel számomra, nem tudom mi ez a csend vele kapcsolatban, nem nagyon erőltették, pedig azon a kevés snapen, ahol odaengedték jól mozgott, direkt néztem őt. Vagy nagyon rutintalan még, vagy bust, nem tudom mit láttak a TC-ben Carrollék, én azért továbbra is hiszek benne.
Darboht nem nagyon figyeltem, róla nem formálnék véleményt.

Szerkesztette: akdestroyer

több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Mindenkinek köszönöm, aki elolvasta a lenti szösszenetet. 😊
Rendkívül megtisztelő, de tényleg!
TGA
Én elolvastam, és tetszett. Majd próbálom mostantól így is figyelni a dolgokat.

több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Mindenkinek köszönöm, aki elolvasta a lenti szösszenetet. 😊
Rendkívül megtisztelő, de tényleg!

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 646 — Seahawks fan
Még csak most tudtam megnézni a meccset. Tényleg voltak biztató jelek az OL -nál. A védelem rendben lesz, a passrush is kezd pörögni. RB fronton lesznek gondok, márminthogy ki maradjon. Carsont valahogy be kellene tuszkolni a keretbe mert ha kiszórjuk tuti lesz vevője és nagyon biztató a srác.
Amúgy a sima győzelemhez kellett a Chiefs balf....sága. Elejtett labdák sokasága. De hát ilyen a foci. Nyertünk és kész. Most mehetünk a Bestiát megregulázni az új otthonában (már ha játszik egyáltalán).
Ja és kellene egy kicsive több TE játék.

Szerkesztette: garrett27

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Volt amúgy egy Chiefs meccs, semmi frappáns észrevétel?
akdestroyer
Biztató OL
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Volt amúgy egy Chiefs meccs, semmi frappáns észrevétel?

több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Hogy ne csak a ború legyen, összeszedtem néhány olyan szempontot (mint a másik oldallal foglalkozó egykori edző), ami esetleg segítheti az OL játékosok mozgásának értékelését, és az egyéni értékítéletet.
A megszakító, és feltartó mozgások jelentőségéről lesz szó nyilván a teljesség igénye nélkül.

Sokan csodálkoznak, hogy tudtak olyan rettenetes pusztítást végezni a 80-as 90-es években olyan játékosok, mint Reggie White, Bruce Smith, vagy Lawrence Taylor, és miért van az, hogy ma egy 70-80 sackes karrier gyönyörű pályafutásnak számít. Nyílván számos oka van, de én most egyet fogok kiemelni, ez pedig az ütemezett burstin/interruption/parry (bevágó, megszakító, feltartókéz leverése) akciók nagyon magas szintű alkalmazása.

Megszakító, feltartó típusú támadó kéz technikák évtizedekig a védőfaledzők boszorkánykonyhájában alakultak. és ütemjátékoknál segítették a védelmi frontot(nem csak a DL-t), hogy dominálják a támadófalat. Ekkor kezdték bunyó, és harcművészetek felől edzők segíteni a felkészülést. Nem véletlen, hogy az ilyen sok sackes sok pro bowlos játékosok között számos olyan fickót találtok, akik pályájuk végén valamelyik harcművészeti ágnál kötött ki (személyes kedvencem Andre Tripett), illetve pont a 70-esévek végétől jöttek a foci felé box alapozással játékosok, akik ezt értették.

Ez a mozgássor önmagában is egy nagyon jelentős újítás volt, és egyike az NFL ritkán megénekelet történeteinek (ne felejtsük el, hogy a szabályok azért keretet szabtak a lehetőségeknek).

A támadófalak egy generáció késéssel tudtak reagálni, hozzáteszem mindig voltak zsenik, akiknek ez ment komolyabb tudományos háttér nélkül is. Bruce Matthews, vagy kicsit később Shields-Roaf páros, ezt zsigerből tudta.
A reakció sokáig a támadófalemberek atlétikai képzése, másrészt a méreteik növelése. Nyílván a lereagáló mozgássorok is fejlődtek, de az igazi hit window felkészítés az inkább 10-15 éves történet.

Ezek beszúró, feltartó, leverő mozdulatok mind sweet point típusú mozgások, ami azt jelenti, hogy exponenciális hatásfokú mozgássor a végrehajtás időzítése, és dinamikája szerint. Nagyon fontos a sweet spot érzése. Sweet spot ott van, amikor lendületi holtpontra ér az ellenfél mozgása, és mindenképpen azelőtt, mielőtt a támadó mozgás eléri a lendületi szaturációt.
Előtte felesleges a mozgás, és közbevágással büntethet az ellenfél, utána nagyon alacsony hatásfokú a mozgás.
Aki jól ütemmel használja a kezeit (a szabályok betartása mellett) az eléri, hogy a másik ütemet, vagy lendületet veszít. Még annyi fontos, hogy a mozdulatsor (technika) más és más különböző játékszituációkban. Vannak óriási mesterei mindkét oldalon, de pl Yanda, Sitton, Mángold, Trent Williams, időnként Boys faltól látni csodákat, a fal innenső részén.

Ahhoz, hogy sikeres legyen a mozgássor, mindennek alapja:
- az ellenfél mozgásának olvasása, és a frekvencia "érzése"
- támadó pozíció mielőbbi felvétele (egyébként nem feltétlenül szükséges a nagyon gyors kéz, az csak bónusz)
- kontakt időzítése, és dinamikája
- kigyakorolt mozdulatsor (ugye ez az un technikai repertoár)
Nem szabad elfelejteni, hogy OL DL csatában ritkán van döntetlen, ha nem támadod meg jó ütemben az ellenfeled ezt ő kihasználja.

Mindez Seahawksul:
Amikor Ifediről azt írom, hogy lassú, akkor arra gondolok, hogy nehezen, lassan veszi fel a támadó pozíciót, pl. a csatolt videón is látható, hogy a másik oldalon Fant mennyivel dinamikusabban, és főleg tudatosabban keresi a kontaktot. De megnézhettek bármilyen videót idénről, nagyjából ugyanezt fogjátok látni. Fant ekézése azért nem járja, mert az idén mutatott játéka alapján sokat fejlődött pont a tudatos mozgás terén. Nagy kár, hogy kiesett.

Odhiambo a másik iskola példa szerintem. Mozgása dinamikus, de határozatlnságot érzek a mozdulataiban.
Ha valaki nézi a meccseit, akkor szerintem érdemes figyelni a mozgásában, hogy:
1. vagy tart az ellenféltől, mert nem érzi a hit windowt, vagy nem biztos hogy érzi a szöget (ami rutintalanság is lehet),
2. de határozatlanul veszi fel a lőtávot, illetve keresi a kontaktot,
3. emiatt a lábmunkája időnként szét esik, és nem tatja az egyensúlyát

Nem kell elkeseredni, mert Britt sok egyéb mellett nagyon sokat fejlődött a támadó pozíció felvétele, és a tudatos mozgás terén is. Cable valószínűleg nagyon érti ezt, csak kiemelkedően nyers emberekkel dolgozik.

Üdv
helm

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
 www.seahawks.com/news/2017/08/21/seahawks-trade-offensive-tackle-matt-tobin
Oszi
legalább valami. Nyílván jobb mint Odhiambo. Ha Sowellnél is akkor upgrade tavalyhoz képest 😀
braxa88
Fizikain túl van? Olcsón adták.
Emlékszem a sérülésére, pont láttam a meccset, ronda volt.

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
 www.seahawks.com/news/2017/08/21/seahawks-trade-offensive-tackle-matt-tobin
Oszi
legalább valami. Nyílván jobb mint Odhiambo. Ha Sowellnél is akkor upgrade tavalyhoz képest 😀
több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Erre most én inkább nem....
TGA
Na igen, pont emiatt kínosan ügyeltem arra, hogy véletlenül se írjam azt, hogy jó játékos.
Igen guardban is hasonlóan fos volt, de ne felejtsük el hogy az újonc szezonját taposta. Csak azt próbáltam fejtegetni, hogy talán a saját posztján és talán pár év múlna lehetne belőle játékos. Nem jó, csak olyan kevésbé szar. Így OTben erre semmi esélyt se látok.
A videón én is csak nevetni tudok. Kínomban.
akdestroyer
reméljük a legjobbakat.

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Erre most én inkább nem....
TGA
Na igen, pont emiatt kínosan ügyeltem arra, hogy véletlenül se írjam azt, hogy jó játékos.
Igen guardban is hasonlóan fos volt, de ne felejtsük el hogy az újonc szezonját taposta. Csak azt próbáltam fejtegetni, hogy talán a saját posztján és talán pár év múlna lehetne belőle játékos. Nem jó, csak olyan kevésbé szar. Így OTben erre semmi esélyt se látok.
A videón én is csak nevetni tudok. Kínomban.

több mint 6 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 646 — Seahawks fan
Csak úgy lapátoljuk be az új embereket a falba! Matt Tobin érkezett a zöld sasoktól.

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 6 éve
Oszi Seattle Seahawks 1 215
 www.seahawks.com/news/2017/08/21/seahawks-trade-offensive-tackle-matt-tobin
több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
na mer Ifedi akkora király volt OG poszton
braxa88
Pontosan így van. A tavalyi évben sokszor megcsodálhattuk, ahogy Ifedi "tápászkodik", és már rég felvette a támadó pozíciót a DL.
Futás blokknál kb egál volt az ütemelőny miatt, ami pont nem elég semmire.
És akkor némi szemléltetés...
 twitter.com/BenCumminsFF/status/898735339568758784

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Az Odhiambo - Ifedi OT párossal semmire nem fogunk menni. Még akkor se ha Wilson annyira félemetesen jó lesz mint hajnalban (a PFF szerint nyomás alatt tökéletes passer ratinget hozott)

Én Joeckelre szavazok LTposzton, a két RG posztra pályázó arc megelosztja akét OG posztot.
braxa88
Joeckel már eddig is edzett LT poszton
Ifedi dolgot nem értem, az a csávó egyszerűen disznólassú.
TGA
Mi lenne ha Richardson játszana a helyén. Ő qrva gyors.
BigBaltazar
Hogy ez eddig miért nem jutott senki eszébe!? 😊 😛

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
BigBaltazar Seattle Seahawks 1 202 — A remény az optimisták fegyvere a valóság ellen
Az Odhiambo - Ifedi OT párossal semmire nem fogunk menni. Még akkor se ha Wilson annyira félemetesen jó lesz mint hajnalban (a PFF szerint nyomás alatt tökéletes passer ratinget hozott)

Én Joeckelre szavazok LTposzton, a két RG posztra pályázó arc megelosztja akét OG posztot.
braxa88
Joeckel már eddig is edzett LT poszton
Ifedi dolgot nem értem, az a csávó egyszerűen disznólassú.
TGA
Mi lenne ha Richardson játszana a helyén. Ő qrva gyors.

Go Hawks! Go Hawks! Go Hawks!
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
na mer Ifedi akkora király volt OG poszton
több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Az Odhiambo - Ifedi OT párossal semmire nem fogunk menni. Még akkor se ha Wilson annyira félemetesen jó lesz mint hajnalban (a PFF szerint nyomás alatt tökéletes passer ratinget hozott)

Én Joeckelre szavazok LTposzton, a két RG posztra pályázó arc megelosztja akét OG posztot.
braxa88
Joeckel már eddig is edzett LT poszton
Ifedi dolgot nem értem, az a csávó egyszerűen disznólassú.
TGA
Azért én megvédeném.
Ifedi egy Clark féle drabális állat, korlátozott mobilitással, pont amilyennek egy guardnak lennie kell, annak is draftoltuk anno az első körben. Nem azt mondom hogy guardként értéken játszana, de sokkal jobban nézne ott ki, és nem villogna a feje fölött az ordas nagy BUST felirat, mint most, a preseason meccsek után.
És itt Britthez tudnám hasonlítani, aki játszott szinte mindenhol (szarul), mire végre centerként megtaláltuk a helyét, és ő is megértette a játékot, ehhez kellett cirka 4 év. Ő is bejárhatná ezt az utat guardként...
Épp ezért szerintem a baj nem vele van, hanem azzal a helyzettel amibe belekerült. Azaz hogy már 2. éve annak, hogy megszűnt nálunk létezni az OT, mint poszt, ami azóta kb úgy néz ki, hogy valaki, aki a legkevésbé szarul néz ki, odaáll. És pechére ő lett az.
Ráadásként ugye vannak sweeperek, na ő nem az.
Egyszerűen számára nincs átjárás, mert lassú mint a disznó, ahogy írtátok is. Gondolom PC is tudja ezt, de nincs B terv, mert más még szarabbul nézne ki ott. Vagy hogy? Kezdjen Justin Senior?
Jövőre kell egy korszakos OT pick az első kör utolsó választásaként (muhaha), különben sosem jövünk ki ebből a mókuskerékből.
A Vikings elleni meccs után bele sem merek gondolni, mi a répa lesz akkor, ha nem a Minnesota C passrushteam, hanem mondjuk egy Joey Bosa fog vele farkasszemet nézni...
akdestroyer
Erre most én inkább nem....

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Az Odhiambo - Ifedi OT párossal semmire nem fogunk menni. Még akkor se ha Wilson annyira félemetesen jó lesz mint hajnalban (a PFF szerint nyomás alatt tökéletes passer ratinget hozott)

Én Joeckelre szavazok LTposzton, a két RG posztra pályázó arc megelosztja akét OG posztot.
braxa88
Joeckel már eddig is edzett LT poszton
Ifedi dolgot nem értem, az a csávó egyszerűen disznólassú.
TGA
Azért én megvédeném.
Ifedi egy Clark féle drabális állat, korlátozott mobilitással, pont amilyennek egy guardnak lennie kell, annak is draftoltuk anno az első körben. Nem azt mondom hogy guardként értéken játszana, de sokkal jobban nézne ott ki, és nem villogna a feje fölött az ordas nagy BUST felirat, mint most, a preseason meccsek után.
És itt Britthez tudnám hasonlítani, aki játszott szinte mindenhol (szarul), mire végre centerként megtaláltuk a helyét, és ő is megértette a játékot, ehhez kellett cirka 4 év. Ő is bejárhatná ezt az utat guardként...
Épp ezért szerintem a baj nem vele van, hanem azzal a helyzettel amibe belekerült. Azaz hogy már 2. éve annak, hogy megszűnt nálunk létezni az OT, mint poszt, ami azóta kb úgy néz ki, hogy valaki, aki a legkevésbé szarul néz ki, odaáll. És pechére ő lett az.
Ráadásként ugye vannak sweeperek, na ő nem az.
Egyszerűen számára nincs átjárás, mert lassú mint a disznó, ahogy írtátok is. Gondolom PC is tudja ezt, de nincs B terv, mert más még szarabbul nézne ki ott. Vagy hogy? Kezdjen Justin Senior?
Jövőre kell egy korszakos OT pick az első kör utolsó választásaként (muhaha), különben sosem jövünk ki ebből a mókuskerékből.
A Vikings elleni meccs után bele sem merek gondolni, mi a répa lesz akkor, ha nem a Minnesota C passrushteam, hanem mondjuk egy Joey Bosa fog vele farkasszemet nézni...

több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Az Odhiambo - Ifedi OT párossal semmire nem fogunk menni. Még akkor se ha Wilson annyira félemetesen jó lesz mint hajnalban (a PFF szerint nyomás alatt tökéletes passer ratinget hozott)

Én Joeckelre szavazok LTposzton, a két RG posztra pályázó arc megelosztja akét OG posztot.
braxa88
Joeckel már eddig is edzett LT poszton
Ifedi dolgot nem értem, az a csávó egyszerűen disznólassú.

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
Tessu Seattle Seahawks 151
Tyrus Thompson az új fiú a fedélzeten. Nálam vele kapcsolatban teljes a homály. Valami info? Remélem nem sakkozó volt előtte!
garrett27
Potenciál van benne, de lusta mint a dög. Egy év alatt ez a negyedik csapata.
 seahawksdraftblog.com/report-seahawks-to-sign-tyrus-thompson
több mint 6 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 646 — Seahawks fan
Tyrus Thompson az új fiú a fedélzeten. Nálam vele kapcsolatban teljes a homály. Valami info? Remélem nem sakkozó volt előtte!

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
én inkább arra tippelek, hogy a kezdők helye holtbiztos, és a preseasonban nem fognak semmiféle kockázatot vállalni.

Sending out an S.O.S
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Nincs Passrush, ennyike!
TGA
Nincs mert az első draftpickünk ATV-zgetett. Ha odakerül, akkor azért jobban néz majd ki az a fal...

több mint 6 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Nincs Passrush, ennyike!

Sending out an S.O.S