The business of football

16 feliratkozó

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
"az NFL sportszolgáltatás, amelyben a személyzet része szolgáltatásnak, valamint a fogyasztó is része a szolgáltatásnak" nem kell a pénzes duma meg az erőfölény. Az a nagy kérdés, hogy mikor jön el az a pont, hogy a harmadik fél, akinek aztán semmi köze az "üzlethez" megfogja a távirányitót ééés .......... jöhet JJ meg az NCAAsutianap
Így igaz. Addigra meg JJ a HS focit fogja hirdetni és népszerűsíteni. Mindig le leszünk maradva egy lépéssel. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
"az NFL sportszolgáltatás, amelyben a személyzet része szolgáltatásnak, valamint a fogyasztó is része a szolgáltatásnak" nem kell a pénzes duma meg az erőfölény. Az a nagy kérdés, hogy mikor jön el az a pont, hogy a harmadik fél, akinek aztán semmi köze az "üzlethez" megfogja a távirányitót ééés .......... jöhet JJ meg az NCAA

"Y=Ra+Rs+Rm+Rf+Rg+Rp, és Y ≥ ΣCi , ahol
Y: a sporttevékenység tulajdonosának a sporttevékenység előállításából
származó összes közvetlen bevétele;
Ra: a sportolótól származó bevétel;
Rs: a mások sportolását a sporttevékenység helyszínén megtekintő fogyasztóktól
származó bevétel;
Rm: a sporttevékenység médiumokban való közvetítési díj
Rf: a vállalatok által az adott sporttevékenység marketingeszközként
használatáért fizetett díj;
Rg: a sporttevékenység által generált járulékos, merchandising bevételek;
Rp: a sporttevékenység előállításának közösségi támogatása;
Ci: a sporttevékenység előállításához szükséges egyik (i) költségtényező."


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy kérdéssel kezdeném: van-e olyan tulaj, aki kizárólag ebben a bizniszben (az NFL-ben) fut, tehát nincs semmilyen más üzleti érdekeltsége? Szerintem amúgy nincs, bár nem néztem utána, de ebből kiindulva vezetem le a gondolataimat... Igazából nem értem a tulajokat, gazdag emberek, és nem csak a csapatuk adja nekik a kenyerüket. Mire jó egy NFL csapat a tulajának? Ezzel szerintem egy rohadt jó imázst építenek maguknak egyrészt a nagyközönség előtt, másrészt akár egyéb érdekeltségük üzleti partnerei előtt is. Mert például milyen imponáló lehet egy Business boxban (vagy hogy hívják ezeket) tárgyalni valakivel, miután megnéztek egy meccset és kimutatott a pályára, hogy mellesleg ezek is az enyémek? Egyszóval szerintem van egyfajta szinergikus hatás is az adott tulajdonos csapata és egyéb üzleti érdekeltségei között. Ebből a szempontból, szerintem, maga a csapat egyfajta marketingköltségnek is tekinthető, mármint a tulaj egyéb vállalkozásainak reklámköltségének. Most azon picsognak, hogy egy reklámköltség x-et hoz "csak és nem X*1,4-et, miközben amit bukik a réven, azt nyeri a vámon?Daunte_Brady
A befektetési portfóliójának egy része, azt a több százmilliót nem azért kockáztatta, hogy ez nyugodtan veszhet, majd a többi befektetése ezt ellensúlyozza. Téged sem vigasztalna, ha befektetéseid mondjuk 20%-a nem termelné a pénzt, likvidálnád azt a részvényt, kötvényt. Ezek nem szégyellnek olyan fogalmakkal dolgozni, mint elvárt haszon, elmaradt profit stb. Azért tulajdonosok bárhol is, mert így gondolkoznak. Mindegyik befektetésének (hosszabb távon) önállóan is meg kell állnia a lábán. Amelyikre nem így tekint, az a hobbija.
Szinergikus hatás, imázsépítés van, amíg jól működik az imponálónak szánt üzlet. Villoghatok, hogy BMW részvényem van, de ha bukóban van a BMW a tőzsdén, akkor maximum balféknek néznek a bazi nagy villogásommal.
Ő ezt nem költségnek állította be a könyveiben már az induláskor sem, hanem befektetésnek. (Egyébként elég combos marketing költség ám évi néhány százmillió dollár!)tomi-tomi
Reméltem, hogy te reagálsz a hsz-emre, mert igencsak üzleti beállítottságúnak tűnsz a hsz-eid alapján. Értem én egyébként az ő álláspontjukat is. De szerintem nem veszteséges az üzlet nekik, "csak nem annyira nyereséges, mint azt elvárnák". 😀 Szerintem egyébként igenis lehet szerepe az egyéb vállalkozások sikerességében a szinergiának, csak épp az nagy részt szerintem kimutathatatlan (bár biztos van vmi mutató erre is). Bár így jobban belegondolva, 2008-ban kezdődött a válság, és ugye ekkor léptek ki a CBA-ből, tehát valamilyen szinten épp a fordítottja történt a gondolatmenetemnek, tehát, hogy az egyéb vállalkozás visszaesése miatt nem hagyhatták meg az uralkodó állapotokat...Daunte_Brady
Örülök, hogy megfeleltem a reményednek! 😊 Ha egyszer "Lockout" a topic címe. 😊 Nehezen tudnék itt a játék szépségeiről, a játékosok zsenialitásáról beszélni anélkül, hogy OFF ne lennék.
Egyetértünk, az elvárt haszon és a valós haszon közti - szerintük kezelhetetlen mértékű - különbség a vita oka a tulajok részéről. Másképp: úgy vélik, ha folyamatában nézik a dolgot, előbb-utóbb veszteségesek lesznek. Vagy legalábbis nem tudják a szükséges plusz befektetéseket az üzletből fedezni. Azt hiszem a Bengals tulaj ilyesmire hivatkozva nem épít fedett edzőpályát.
A szinergikus hatásban is egyetértünk, de szinergia csak két pozitív egyenlegű ügy, üzlet között létezhet. Egyébként parazitizmus. (Orvosok közt járja az a mondás, hogy a magzatnál nincs tökéletesebb parazita, ha eltekintünk attól, hogy az utód megszületése a szülők számára is pozitívvá teszi az egész "folyamatot". Így már nevezhetjük szimbiózisnak.) Ha köztulajdonú cég csinál ilyet - a hasznot hozó tevékenységből finanszírozza a veszteségest - a hajunkat tépjük. Szerintem ennek a szinergikus hatásnak (konkrétan az NFL tulajok befektetései esetén) a kimutatása nehezebb, mint hogy a marketing költségeidnek melyik fele volt kidobott pénz és melyik fele volt hatékony.
Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a tulajok önállóan, önmagában mérik ezt a befektetésüket válságtól függetlenül.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Betegül hangzik, de új QB-t, LB-t, bárkit mindig könnyű találni, új tulajdonost meg nem. Sobri Jóska
- a foci játék, elsősorban a játékosoké és a nézőké. sutianap
Igen, suti, nekünk innen játék. De ha lockoutról beszélünk, akkor el kell fogadnunk, hogy ez egy szolgáltatási iparág, amiben irdatlan pénzek mozdulnak. (Egy átlagos NFL-játékos átlagosan keres az átlagos karrierje során - tudom, ilyen konkrétan nincs - 7-10 millió dollárt.) Természetesen, nagyon kell vigyázniuk, hogy megőrizzék az iparáguk játék jellegét. De a XXI. század elején képtelenség elvárnunk a játék totális uralmát. (Erről egyébként most éppen a 'Pool szurkolói tudnának sokat mesélni Torres igazolása kapcsán.) Ha így lenne mégis, tartok tőle, hogy nem is tudnánk a sportágról, csak néhány vájtfülű fura hobbija lenne az NFL-t nézni, itt Európában.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Daunte_Brady New England Patriots 95
Egy kérdéssel kezdeném: van-e olyan tulaj, aki kizárólag ebben a bizniszben (az NFL-ben) fut, tehát nincs semmilyen más üzleti érdekeltsége? Szerintem amúgy nincs, bár nem néztem utána, de ebből kiindulva vezetem le a gondolataimat... Igazából nem értem a tulajokat, gazdag emberek, és nem csak a csapatuk adja nekik a kenyerüket. Mire jó egy NFL csapat a tulajának? Ezzel szerintem egy rohadt jó imázst építenek maguknak egyrészt a nagyközönség előtt, másrészt akár egyéb érdekeltségük üzleti partnerei előtt is. Mert például milyen imponáló lehet egy Business boxban (vagy hogy hívják ezeket) tárgyalni valakivel, miután megnéztek egy meccset és kimutatott a pályára, hogy mellesleg ezek is az enyémek? Egyszóval szerintem van egyfajta szinergikus hatás is az adott tulajdonos csapata és egyéb üzleti érdekeltségei között. Ebből a szempontból, szerintem, maga a csapat egyfajta marketingköltségnek is tekinthető, mármint a tulaj egyéb vállalkozásainak reklámköltségének. Most azon picsognak, hogy egy reklámköltség x-et hoz "csak és nem X*1,4-et, miközben amit bukik a réven, azt nyeri a vámon?Daunte_Brady
A befektetési portfóliójának egy része, azt a több százmilliót nem azért kockáztatta, hogy ez nyugodtan veszhet, majd a többi befektetése ezt ellensúlyozza. Téged sem vigasztalna, ha befektetéseid mondjuk 20%-a nem termelné a pénzt, likvidálnád azt a részvényt, kötvényt. Ezek nem szégyellnek olyan fogalmakkal dolgozni, mint elvárt haszon, elmaradt profit stb. Azért tulajdonosok bárhol is, mert így gondolkoznak. Mindegyik befektetésének (hosszabb távon) önállóan is meg kell állnia a lábán. Amelyikre nem így tekint, az a hobbija.
Szinergikus hatás, imázsépítés van, amíg jól működik az imponálónak szánt üzlet. Villoghatok, hogy BMW részvényem van, de ha bukóban van a BMW a tőzsdén, akkor maximum balféknek néznek a bazi nagy villogásommal.
Ő ezt nem költségnek állította be a könyveiben már az induláskor sem, hanem befektetésnek. (Egyébként elég combos marketing költség ám évi néhány százmillió dollár!)tomi-tomi
Reméltem, hogy te reagálsz a hsz-emre, mert igencsak üzleti beállítottságúnak tűnsz a hsz-eid alapján. Értem én egyébként az ő álláspontjukat is. De szerintem nem veszteséges az üzlet nekik, "csak nem annyira nyereséges, mint azt elvárnák". 😀 Szerintem egyébként igenis lehet szerepe az egyéb vállalkozások sikerességében a szinergiának, csak épp az nagy részt szerintem kimutathatatlan (bár biztos van vmi mutató erre is). Bár így jobban belegondolva, 2008-ban kezdődött a válság, és ugye ekkor léptek ki a CBA-ből, tehát valamilyen szinten épp a fordítottja történt a gondolatmenetemnek, tehát, hogy az egyéb vállalkozás visszaesése miatt nem hagyhatták meg az uralkodó állapotokat...

"So wasn't it a little shady when this quarterback named Brady,
Suddenly became a mega star,
Wasn't it a bit confusing when this coach who's used to losing,
Earned the reputation that he's smart
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy kérdéssel kezdeném: van-e olyan tulaj, aki kizárólag ebben a bizniszben (az NFL-ben) fut, tehát nincs semmilyen más üzleti érdekeltsége?Daunte_Brady
McCaskey-ék (Bears) azt hiszem az egyetlen olyan család, aki ebből tartja fönn magát.
Bennük majdnem biztos vagyok, többiekkel nem vagyok képben.csabi19
Mintha a Bengals tulajdonosi köre, családja is így állna.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy kérdéssel kezdeném: van-e olyan tulaj, aki kizárólag ebben a bizniszben (az NFL-ben) fut, tehát nincs semmilyen más üzleti érdekeltsége? Szerintem amúgy nincs, bár nem néztem utána, de ebből kiindulva vezetem le a gondolataimat... Igazából nem értem a tulajokat, gazdag emberek, és nem csak a csapatuk adja nekik a kenyerüket. Mire jó egy NFL csapat a tulajának? Ezzel szerintem egy rohadt jó imázst építenek maguknak egyrészt a nagyközönség előtt, másrészt akár egyéb érdekeltségük üzleti partnerei előtt is. Mert például milyen imponáló lehet egy Business boxban (vagy hogy hívják ezeket) tárgyalni valakivel, miután megnéztek egy meccset és kimutatott a pályára, hogy mellesleg ezek is az enyémek? Egyszóval szerintem van egyfajta szinergikus hatás is az adott tulajdonos csapata és egyéb üzleti érdekeltségei között. Ebből a szempontból, szerintem, maga a csapat egyfajta marketingköltségnek is tekinthető, mármint a tulaj egyéb vállalkozásainak reklámköltségének. Most azon picsognak, hogy egy reklámköltség x-et hoz "csak és nem X*1,4-et, miközben amit bukik a réven, azt nyeri a vámon?Daunte_Brady
A befektetési portfóliójának egy része, azt a több százmilliót nem azért kockáztatta, hogy ez nyugodtan veszhet, majd a többi befektetése ezt ellensúlyozza. Téged sem vigasztalna, ha befektetéseid mondjuk 20%-a nem termelné a pénzt, likvidálnád azt a részvényt, kötvényt. Ezek nem szégyellnek olyan fogalmakkal dolgozni, mint elvárt haszon, elmaradt profit stb. Azért tulajdonosok bárhol is, mert így gondolkoznak. Mindegyik befektetésének (hosszabb távon) önállóan is meg kell állnia a lábán. Amelyikre nem így tekint, az a hobbija.
Szinergikus hatás, imázsépítés van, amíg jól működik az imponálónak szánt üzlet. Villoghatok, hogy BMW részvényem van, de ha bukóban van a BMW a tőzsdén, akkor maximum balféknek néznek a bazi nagy villogásommal.
Ő ezt nem költségnek állította be a könyveiben már az induláskor sem, hanem befektetésnek. (Egyébként elég combos marketing költség ám évi néhány százmillió dollár!)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
Egy kérdéssel kezdeném: van-e olyan tulaj, aki kizárólag ebben a bizniszben (az NFL-ben) fut, tehát nincs semmilyen más üzleti érdekeltsége?Daunte_Brady
McCaskey-ék (Bears) azt hiszem az egyetlen olyan család, aki ebből tartja fönn magát.
Bennük majdnem biztos vagyok, többiekkel nem vagyok képben.

több mint 13 éve
valaki2 453 — Saints fan
Egy kérdéssel kezdeném: van-e olyan tulaj, aki kizárólag ebben a bizniszben (az NFL-ben) fut, tehát nincs semmilyen más üzleti érdekeltsége? Daunte_Brady
Nem azért lesz valaki nfl-csapat tulajdonos, hogy meggazdagodjon, hanem mert gazdag és megteheti. 😊

több mint 13 éve
Daunte_Brady New England Patriots 95
Egy kérdéssel kezdeném: van-e olyan tulaj, aki kizárólag ebben a bizniszben (az NFL-ben) fut, tehát nincs semmilyen más üzleti érdekeltsége? Szerintem amúgy nincs, bár nem néztem utána, de ebből kiindulva vezetem le a gondolataimat... Igazából nem értem a tulajokat, gazdag emberek, és nem csak a csapatuk adja nekik a kenyerüket. Mire jó egy NFL csapat a tulajának? Ezzel szerintem egy rohadt jó imázst építenek maguknak egyrészt a nagyközönség előtt, másrészt akár egyéb érdekeltségük üzleti partnerei előtt is. Mert például milyen imponáló lehet egy Business boxban (vagy hogy hívják ezeket) tárgyalni valakivel, miután megnéztek egy meccset és kimutatott a pályára, hogy mellesleg ezek is az enyémek? Egyszóval szerintem van egyfajta szinergikus hatás is az adott tulajdonos csapata és egyéb üzleti érdekeltségei között. Ebből a szempontból, szerintem, maga a csapat egyfajta marketingköltségnek is tekinthető, mármint a tulaj egyéb vállalkozásainak reklámköltségének. Most azon picsognak, hogy egy reklámköltség x-et hoz "csak és nem X*1,4-et, miközben amit bukik a réven, azt nyeri a vámon?

"So wasn't it a little shady when this quarterback named Brady,
Suddenly became a mega star,
Wasn't it a bit confusing when this coach who's used to losing,
Earned the reputation that he's smart
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
Betegül hangzik, de új QB-t, LB-t, bárkit mindig könnyű találni, új tulajdonost meg nem. Sobri Jóska
ez a mágiája, új tulajt is baszott könnyű találni, tudniillik a pénz az pénz és Jones úr pénze pontossan annyit ér, mint akárki más pénze. A sportbiznicbe könnyű a befektetés, aránylag nem nagy kvalitású "mikroközgazdász" csapat erős narcisztikus beütéssel - akik kvázi szarnak az ügyvitelre. Az ügynökökkel kel kijönni, és őt se érdekel mást, mint a jutaléka. Ja a fenntarthatóságot meg majd kipréseljük a meghizott polgármesterből meg a szenátorokból - azzal hogy elmagyarázzuk neki hogy egy vagonnyi pénzt dobjanak ki az ablakon, mert szeretik a focit. Igen új tulajt is nagyon könnyű leszakajtani, a szakszerv viszont igen jól tudja hogy ugyanezekkel a problámákkal 10-15 év múlva megint találkozni fog. Most szeretnék lemeccselni egyszer smindenkorra - a foci játék, elsősorban a játékosoké és a nézőké. A jóhirű kapitalisták meg térjenek vissza az egyszerű ingatlanhiteles átbaszásokhoz, amihez remekül értenek. Mármint lopni. 😛


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Pedig a világ változik, s halad, még ha ezt nehéz is elfogadni. Főleg azoknak, akiken átdübörög adott esetben az úthenger.
Teljesen mindegy, hogy az átlag drukker empátiából a játékossal érez együtt, ha ez üzlet. Kőkemény üzlet. Betegül hangzik, de új QB-t, LB-t, bárkit mindig könnyű találni, új tulajdonost meg nem. Játékosból évente 6-8 ezer végez az egyetemen, ebből kerül a top 500 mondjuk az NFL-be. Teljesen pótolható mindenki. Mindig jönnek új gigászok, történjen bármi.
Ebben a focibizniszben a leginkább pótolható alkatrész a játékos, akármilyen morbidul is hangzik.
Valamint, mint munkavállalónak, vannak lehetőségei, de valójában az összes érdemi adu a tulajok kezében van.
Soccer példával élve, ha mondjuk a Barcelona összes sztárja sztrájkolna, visszavonulna, azért pár év alatt építenének új Barcát. De ha mondjuk a Barcelona, a Real meg még 30 sztárklub tulajai lehúznák a rolót, akkor meg lehetne nézni mikorra épít fel valaki ilyen tradícionális klubokat.
Valamint a tulajok elvannak játékosok nélkül is, egyik tulaj se a franchise-ból veszi a mindennapi betevőt. Viszont fordítva ez se igaz. A játékosok 10-20 százaléka tudna ilyen szinvonalon megélni másból, mint a foci.
Ha üzletileg nézi az ember, akkor elég egyértelmű a "tárgyalások" kimenetele.
Persze mi a játékosokat szeretjük, nekünk szezon kell, jó meccsek, stb.
De ettől még nem szabad összekeverni az okot és az okozatot.
Márpedig egy üzletben a tulajdonosi érdek az elsődleges, a munkavállalói meg csak ezt követi. Akár jól van ez így, akár nincs, így van.Sobri Jóska
Ez így azért túl sarkos. Új minőségi QB-t ugyanolyan nehéz találni, mint minőségi tulajt. Nem igaz, hogy történjék bármi, jönnek az új gigászok. Gigászokat csak egy jól működő rendszer tud kitermelni. Itt még könnyebb lenne lehúzni a rolót és átköltöztetni a klubot, építeni egy új klubot, mégsem olyan gyakori történet ez. Nem tradicionális klubot kell építeni, hanem sikerest. Aztán úgyis "maguktól" jönnek a tradíciók.
A tulajok nincsenek meg a franchise nélkül, különben nem lennének tulajdonosok. Becsukhatja a boltot, aki a tulajdonosi érdeket mindenek elé teszi. Ráadásul ezek a játékosok elsősorban nem munkavállalók, de ezt korábban már kifejtettem. Sokkal kifinomultabban kidolgozott, sokkal szofisztikáltabb üzlet ez, mint ahogy Te most leírtad.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Pedig a világ változik, s halad, még ha ezt nehéz is elfogadni. Főleg azoknak, akiken átdübörög adott esetben az úthenger.
Teljesen mindegy, hogy az átlag drukker empátiából a játékossal érez együtt, ha ez üzlet. Kőkemény üzlet. Betegül hangzik, de új QB-t, LB-t, bárkit mindig könnyű találni, új tulajdonost meg nem. Játékosból évente 6-8 ezer végez az egyetemen, ebből kerül a top 500 mondjuk az NFL-be. Teljesen pótolható mindenki. Mindig jönnek új gigászok, történjen bármi.
Ebben a focibizniszben a leginkább pótolható alkatrész a játékos, akármilyen morbidul is hangzik.
Valamint, mint munkavállalónak, vannak lehetőségei, de valójában az összes érdemi adu a tulajok kezében van.
Soccer példával élve, ha mondjuk a Barcelona összes sztárja sztrájkolna, visszavonulna, azért pár év alatt építenének új Barcát. De ha mondjuk a Barcelona, a Real meg még 30 sztárklub tulajai lehúznák a rolót, akkor meg lehetne nézni mikorra épít fel valaki ilyen tradícionális klubokat.
Valamint a tulajok elvannak játékosok nélkül is, egyik tulaj se a franchise-ból veszi a mindennapi betevőt. Viszont fordítva ez se igaz. A játékosok 10-20 százaléka tudna ilyen szinvonalon megélni másból, mint a foci.
Ha üzletileg nézi az ember, akkor elég egyértelmű a "tárgyalások" kimenetele.
Persze mi a játékosokat szeretjük, nekünk szezon kell, jó meccsek, stb.
De ettől még nem szabad összekeverni az okot és az okozatot.
Márpedig egy üzletben a tulajdonosi érdek az elsődleges, a munkavállalói meg csak ezt követi. Akár jól van ez így, akár nincs, így van.

több mint 13 éve
sapka Washington Commanders 6 578 — sapka
innen már csak egy lépcső a többmeccses rájátszás körök...empty taxi
azért ebben van realitás is, mint konszenzus, ha nem engednek a 18 meccses alapszakasznak, akkor a főcsop.döntők+sb-k 2 nyert meccsig,... az azért kemény lenne, nézettség+színvonal miatt is. :cool:

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
innen már csak egy lépcső a többmeccses rájátszás körök...empty taxi
esélytelen sztem. én már a 18 meccset is kontraproduktívnak tartom, nem hogy a 20-22-t plusz odavisszavágos rájátszás.

az egésznek az a lényege, hogy minden héten oda kell baszni, mert egy meccsen elmehet a szezon. ha ezt elkezdik nyújtani, akkor egyrészt nem lesz akkora értéke 1-1 meccsnek, másfelől sokkal inkább kijönnek a tudásbéli különbségek ("ha még két meccs van az alapszakaszból biztos nem a xy nyeri a csoportot") és még inkább egyhangú lesz a dolog.gabtsi
pusztán a cinizmus szólt a hsz-emből


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
innen már csak egy lépcső a többmeccses rájátszás körök...empty taxi
esélytelen sztem. én már a 18 meccset is kontraproduktívnak tartom, nem hogy a 20-22-t plusz odavisszavágos rájátszás.

az egésznek az a lényege, hogy minden héten oda kell baszni, mert egy meccsen elmehet a szezon. ha ezt elkezdik nyújtani, akkor egyrészt nem lesz akkora értéke 1-1 meccsnek, másfelől sokkal inkább kijönnek a tudásbéli különbségek ("ha még két meccs van az alapszakaszból biztos nem a xy nyeri a csoportot") és még inkább egyhangú lesz a dolog.gabtsi
Feltéve, hogy egyben maradnak a kezdők....
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
innen már csak egy lépcső a többmeccses rájátszás körök...empty taxi
esélytelen sztem. én már a 18 meccset is kontraproduktívnak tartom, nem hogy a 20-22-t plusz odavisszavágos rájátszás.

az egésznek az a lényege, hogy minden héten oda kell baszni, mert egy meccsen elmehet a szezon. ha ezt elkezdik nyújtani, akkor egyrészt nem lesz akkora értéke 1-1 meccsnek, másfelől sokkal inkább kijönnek a tudásbéli különbségek ("ha még két meccs van az alapszakaszból biztos nem a xy nyeri a csoportot") és még inkább egyhangú lesz a dolog.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Ez mondjuk igaz, de itt a történet nem náluk kezdődik, a játékosoknak tökéletesen megfelel a jelenlegi CBA. A 18 meccset elsősorban Goodell és a tulajdonosok egy része akarja (még köztük sincs egységes álláspont, de mivel a nagyobb tekintélyű tulajok mellette vannak, így az NFL álláspontja ez). A vita kiindulópontja viszont ettől függetlenül nem az, hogy a játékosok többet akarnának, hanem a tulajdonosok akarják a bevételelosztási modellt megváltoztatni. Attól, hogy adott esetben több pénzt ad egy tv társaság, ez még nem feltétlenül változik meg.gsn
Most olvastam egy olyat, hogy Jerry Jones azt nyilatkozta, hogy ő a maga részéről 20-22 meccset szeretne rögtön, mert szerinte "összehozható", csak bele kéne hogy menjenek a játékosok is.

Igaz hogy a végére lehet, hogy senki nem maradna a kezdőcsapatból...salander
innen már csak egy lépcső a többmeccses rájátszás körök...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez mondjuk igaz, de itt a történet nem náluk kezdődik, a játékosoknak tökéletesen megfelel a jelenlegi CBA. A 18 meccset elsősorban Goodell és a tulajdonosok egy része akarja (még köztük sincs egységes álláspont, de mivel a nagyobb tekintélyű tulajok mellette vannak, így az NFL álláspontja ez). A vita kiindulópontja viszont ettől függetlenül nem az, hogy a játékosok többet akarnának, hanem a tulajdonosok akarják a bevételelosztási modellt megváltoztatni. Attól, hogy adott esetben több pénzt ad egy tv társaság, ez még nem feltétlenül változik meg.gsn
Most olvastam egy olyat, hogy Jerry Jones azt nyilatkozta, hogy ő a maga részéről 20-22 meccset szeretne rögtön, mert szerinte "összehozható", csak bele kéne hogy menjenek a játékosok is.

Igaz hogy a végére lehet, hogy senki nem maradna a kezdőcsapatból...salander
Gyökér... Ilyen kinyilatkozások után nem tudok egyetérteni a tulajokkal. Összetöretik a játékosokat és mindezért kevesebbet akarnak fizetni. Broáf.

Áldom az eget, hogy Rooney-ék ebben is józan gondolkodásúak.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Ez mondjuk igaz, de itt a történet nem náluk kezdődik, a játékosoknak tökéletesen megfelel a jelenlegi CBA. A 18 meccset elsősorban Goodell és a tulajdonosok egy része akarja (még köztük sincs egységes álláspont, de mivel a nagyobb tekintélyű tulajok mellette vannak, így az NFL álláspontja ez). A vita kiindulópontja viszont ettől függetlenül nem az, hogy a játékosok többet akarnának, hanem a tulajdonosok akarják a bevételelosztási modellt megváltoztatni. Attól, hogy adott esetben több pénzt ad egy tv társaság, ez még nem feltétlenül változik meg.gsn
Most olvastam egy olyat, hogy Jerry Jones azt nyilatkozta, hogy ő a maga részéről 20-22 meccset szeretne rögtön, mert szerinte "összehozható", csak bele kéne hogy menjenek a játékosok is.

Igaz hogy a végére lehet, hogy senki nem maradna a kezdőcsapatból...
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ebben tévedsz. 😉 Engem az előadás érdekel, nem a körítés.Soldados
jó veled hülye példát hoztam, magammal is az lett volna, de gondolom érted az analógiát. Másképp vélekednek a kinti NFL nézők mint mi.

Neked meg nekem is jó a lepukkant Népstadion hogy butulj és üvöltözz egy válogatott soccermeccsen, de ő nem üvölteni megy alapból, hanem meccset nézni, mert azt élőben jobb mint a kanapén ülve.haromt
Abszolút értem, csak mondtam, hogy rám nem igaz a példa, amikra persze nagyrészt igen. De én a Bozsik stadionban is tökéletesen érezném magam NFL-meccsen, mert engem a meccs érdekel és leszarom, hogy milyen gagyi, kényelmetlen, lepukkant a stadion amiben vagyok, mert engem az érdekel, hogy mi folyik a pályán. Ez igaz nálam mozira, színházra étteremre, bármire. Nem körítés érdekel, hanem a meccs, a kaja, az előadás, stb.Soldados
Nem is Rátok alapoznak üzleti tervet az NFL-ben! 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
:cool:
errül beszélek, ez a más f.........sza. Gyön az irgalmatlan de húdenagy befektető a rettenet mennyiségű pénzzel. De annyija nincs neki, és nem is akarja a feltételeket biztositani csak ki akarja kényszeriteni mindenféle manipulativ trükkel az állami beruházást. És onnantól nem kell már messzire szaladni kishazánktól, hogy ez hogyan is működik. Legyn állami beruházás, lehetőleg adjál hozzá megfelelő mennyiségű állampolgárt, én meg szedegetem ki a lóvét és ha el kell mennem akkor majd húdenagyon rosszuljártok. Ismerős?sutianap
OK, de ebben vastagon a játékosok is érdekeltek! Tüntettek, küzdenek azért, hogy csak tulajdonosi befektetésből épüljenek stadionok? Túróst. Az az ő bevételeiket is csökkentené. Nekik ezt a pénzt a tulajdonosok harcolják ki.tomi-tomi
egy - ezeknek a papiroknak a közelibe sem engednek senkit, nem hogy a szakszervet. kettő - kenik őket is (ijen is volt by jueszéj)
ha kenik őket előbb utóbb előkerül valami rettenet pikáns és exotikus dolog :cool:sutianap
Az egész NFL profitál abból, ha befektetéseik egy részét kívülről finanszíroztatják. Az még jobb nekik, ha ez a külső finanszírozó külsős is marad. Amíg józanok maradnak, ezt (hallgatólagosan) el is ismerik egymás között, mármint az NFL részesei.
Bőven benne van, hogy a tulajdonosoknak több jut ezen az ágon, mint amennyit a füzetbe felírnak. Ha a játékosok ezt (is) ki akarják teregetni (hozzák nyilvánosságra a könyveket), akkor számomra ez azt jelenti, hogy a vita hevében elfelejtkeztek az elsődleges érdekeikről, kezd eluralkodni náluk a "dögöljön meg a szomszéd tehene"-effekt.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Te is inkább mész Soldi az IMAX moziba, ahol plüss székek vannak és minden luxus, mint mondjuk az Fa székekkel telerakott, mállófalu Alkotmány moziba.haromt
Ebben tévedsz. 😉 Engem az előadás érdekel, nem a körítés.Soldados
jó veled hülye példát hoztam, magammal is az lett volna, de gondolom érted az analógiát. Másképp vélekednek a kinti NFL nézők mint mi.

Neked meg nekem is jó a lepukkant Népstadion hogy butulj és üvöltözz egy válogatott soccermeccsen, de ő nem üvölteni megy alapból, hanem meccset nézni, mert azt élőben jobb mint a kanapén ülve.haromt
Abszolút értem, csak mondtam, hogy rám nem igaz a példa, amikra persze nagyrészt igen. De én a Bozsik stadionban is tökéletesen érezném magam NFL-meccsen, mert engem a meccs érdekel és leszarom, hogy milyen gagyi, kényelmetlen, lepukkant a stadion amiben vagyok, mert engem az érdekel, hogy mi folyik a pályán. Ez igaz nálam mozira, színházra étteremre, bármire. Nem körítés érdekel, hanem a meccs, a kaja, az előadás, stb.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Te is inkább mész Soldi az IMAX moziba, ahol plüss székek vannak és minden luxus, mint mondjuk az Fa székekkel telerakott, mállófalu Alkotmány moziba.haromt
Ebben tévedsz. 😉 Engem az előadás érdekel, nem a körítés.Soldados
jó veled hülye példát hoztam, magammal is az lett volna, de gondolom érted az analógiát. Másképp vélekednek a kinti NFL nézők mint mi.

Neked meg nekem is jó a lepukkant Népstadion hogy butulj és üvöltözz egy válogatott soccermeccsen, de ő nem üvölteni megy alapból, hanem meccset nézni, mert azt élőben jobb mint a kanapén ülve.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Te is inkább mész Soldi az IMAX moziba, ahol plüss székek vannak és minden luxus, mint mondjuk az Fa székekkel telerakott, mállófalu Alkotmány moziba.haromt
Ebben tévedsz. 😉 Engem az előadás érdekel, nem a körítés.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!