Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
remélem a kamerás túléli

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
@iktriad; RTL stream jöhet?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
rosbergék jol elkurták...
nehéz lesz amugy vettelt megvernie alonsóéknak ha konstans 4-5 hellyel hátrébb rajtolnak nálabraxa88
4 hellyel még ki is egyeznék. Szvsz most Hamilton nagyobb vb esélyes mint Alonso vagy Raikonen.
több mint 10 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
rosbergék jol elkurták...
nehéz lesz amugy vettelt megvernie alonsóéknak ha konstans 4-5 hellyel hátrébb rajtolnak nála
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Wéber Gabi irománya erről. Érdekes!
 www.facebook.com/notes/g%C3%A1bor-w%C3%A9ber/defektes-vil%C3%A1g/561321310577338
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Az F1 csapatok nem kérnek negyedik tesztnapot a Pirelli új gumijainak kipróbálására az eddig meghirdetett három mellé Silverstone-ban, mert túl költséges lenne. A három napból csak egyetlen egyen vehetnek részt a csapatok fő versenyzői. A maradék kettő a "fiatal pilótáké".DoM
Alonso kijelentette hogy ő nem fog a pirellinek tesztelni. 😀 Külön megfigyelőket küldd az FIA hogy kizárólag csak a pirelli okosodjon és ne a csapatok. Az adatokból sem látnak majd szinte semmit új elemeket meg pláne nem rakhatnak fel. Így azért érthető hogy nincs nagy kedve, Raikonen boldogságát meg elképzelni sem tudom 😀JayB
Mehet a Ferrari tesztpilótája is, vagy csak Massa. Az mindenesetre érdekes hozzáállás a részéről, hogy nem tesztel a Pirrelinek, de azért a gumik legyenek jobban. A FIA legalább már felébredt, mert ők is azt mondták, hogy idei autóval nem tesztelhetted eddig a gumit, de azért az legyen kellően biztonságos és a versenyek is maradjanak izgalmasak (mert azt szerintem senki sem vitatja, hogy drs ide vagy oda, de a legtöbb előzés a különböző életfázisban lévő gumik ill. a különböző de használható gumistratégia miatt van).
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Amúgy csendesen Rossi is visszatért, csak most láttam a futamot, zseni még mindig!eaglesmcnabb
Csak idő kérdése volt 😊 (2,5 év).toxique
meg egy kulcscsont-törésé. bár Assent Rossi mindig is érezte, azért nem jött neki rosszul, hogy Lorenzo nem volt teljes értékű...slowmotion
A győzelmekhez nagyon sok mindennek össze kell jönnie. Néha a jószerencse dönt, néha mások balszerencséje... 😊 . Egy 100%os Lorenzóval szemben lehet nem lett volna versenyképes, de ezt már soha nem tudjuk meg. Bár... jól van ez így! Hátha erőt merít belőle a Rossi-részleg és látunk nagy csatákat a továbbiakban...
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Az F1 csapatok nem kérnek negyedik tesztnapot a Pirelli új gumijainak kipróbálására az eddig meghirdetett három mellé Silverstone-ban, mert túl költséges lenne. A három napból csak egyetlen egyen vehetnek részt a csapatok fő versenyzői. A maradék kettő a "fiatal pilótáké".DoM
Alonso kijelentette hogy ő nem fog a pirellinek tesztelni. 😀 Külön megfigyelőket küldd az FIA hogy kizárólag csak a pirelli okosodjon és ne a csapatok. Az adatokból sem látnak majd szinte semmit új elemeket meg pláne nem rakhatnak fel. Így azért érthető hogy nincs nagy kedve, Raikonen boldogságát meg elképzelni sem tudom 😀
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Az F1 csapatok nem kérnek negyedik tesztnapot a Pirelli új gumijainak kipróbálására az eddig meghirdetett három mellé Silverstone-ban, mert túl költséges lenne. A három napból csak egyetlen egyen vehetnek részt a csapatok fő versenyzői. A maradék kettő a "fiatal pilótáké".
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 663 — Vikings fan
Az index szakfórumáról még a Pirelli-problémához:

Ahogy én látom:

1. 2012-ben Börni megkéri a pirelli megfelelő szintű vezetőjét arra, h gyorsabban kopó gumikat szállítsanak. A teszteléshez adnak egy 2éves paripát, azokból is a gumikat talán egy picit kíméletesebben kezelőt.
2. A pirelli elkészít olyan gumit 2013-ra, ami szerinte jó lesz. (Tegyük hozzá, h tavaly sem feltétlenül találták el, milyen elvárások lennének Börni részéről, biztos emlékeztek a tavalyi gumi-lutrikra. Az, h ennek ellenére is csak egy 2010-es autót biztosítanak a számukra, ez keményen felveti a fia és/vagy börni fasságát ill. felelősségét.)
3. Pár verseny elteltével kiderül, h bazmeg van, mert pár autón egyszerűen kezelhetetlen a gumi.
4. Kiderül, h pár csapat jól tud játszani azzal, h a forgásiránnyal szemben teszi fel a gumit és - asszem - csökkenti a nyomást, valamint elb.szott kerékdőléssel állítja be a paripát.
5. Megpróbálja a pirelli kompromisszumos megoldásokkal elviselhetővé tenni a helyzetet, de a jobb helyzetben levő csapatok belesz.rnak a ventillátorba és nem járulnak hozzá a módosításokhoz.
6. Egyre több csapat próbálja meg forgásiránnyal szemben feltenni a gumikat, amitől ugyan tartsabbnak mutatkoznak a gumik, de elkezd leválni a futófelület a hálóról, több autónál is. Először csak egyen, a köv versenyen már kettőn.
7. Erre leüvöltik a pirelli haját, h sz.r a gumi.
Az meg, hogy Alonsót majdnem eltalálta az abroncs... Első körben lehetett volna a Ferrari vezetőségnél érdeklődni, hogy miért vétózta meg az új, javított gumikat a brit GP előtt, miért tekintette szerencsejátéknak a pilótái életét. Vagy, hogy ugyan hányszor tették fel az előírásokkal ellentétesen a kereket?DoM
Félreértettél itt nem Alonsora volt kihegyezve, lehetett volna ott Charles Pic is vagy akárki, ez így kurva veszelyes.
Szerintem erről az egészről annyit tehet a Pirelli hogy pontosan tudták már ezelőtt a verseny előtt is hogy mi a fő oka a leválásoknak és nem csináltak semmit ( értsd verhették volna az asztalt hogy eg így nem jó). És persze a csapatok is hibásak, de ők nyerni akarnak, ha a lotus vagy az rbr forditva rakja fel akkor a ferrari merci kombonak is muszaj es fordítva itt a Bernie /FIA vonulat a legaljasabb, mert ok pontosan tudtak hogy szar van a levesbe , csak amig nekik ez izgalmas versenyeket hoz letojják.
Ahogy Hami kifejtette amíg valaki meg nem hal, tojnak bele.
több mint 10 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
: DDD
JayB
ezt nem csak alonso lájkolja hanem az egész embriség
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Az index szakfórumáról még a Pirelli-problémához:

Ahogy én látom:

1. 2012-ben Börni megkéri a pirelli megfelelő szintű vezetőjét arra, h gyorsabban kopó gumikat szállítsanak. A teszteléshez adnak egy 2éves paripát, azokból is a gumikat talán egy picit kíméletesebben kezelőt.
2. A pirelli elkészít olyan gumit 2013-ra, ami szerinte jó lesz. (Tegyük hozzá, h tavaly sem feltétlenül találták el, milyen elvárások lennének Börni részéről, biztos emlékeztek a tavalyi gumi-lutrikra. Az, h ennek ellenére is csak egy 2010-es autót biztosítanak a számukra, ez keményen felveti a fia és/vagy börni fasságát ill. felelősségét.)
3. Pár verseny elteltével kiderül, h bazmeg van, mert pár autón egyszerűen kezelhetetlen a gumi.
4. Kiderül, h pár csapat jól tud játszani azzal, h a forgásiránnyal szemben teszi fel a gumit és - asszem - csökkenti a nyomást, valamint elb.szott kerékdőléssel állítja be a paripát.
5. Megpróbálja a pirelli kompromisszumos megoldásokkal elviselhetővé tenni a helyzetet, de a jobb helyzetben levő csapatok belesz.rnak a ventillátorba és nem járulnak hozzá a módosításokhoz.
6. Egyre több csapat próbálja meg forgásiránnyal szemben feltenni a gumikat, amitől ugyan tartsabbnak mutatkoznak a gumik, de elkezd leválni a futófelület a hálóról, több autónál is. Először csak egyen, a köv versenyen már kettőn.
7. Erre leüvöltik a pirelli haját, h sz.r a gumi.
Az meg, hogy Alonsót majdnem eltalálta az abroncs... Első körben lehetett volna a Ferrari vezetőségnél érdeklődni, hogy miért vétózta meg az új, javított gumikat a brit GP előtt, miért tekintette szerencsejátéknak a pilótái életét. Vagy, hogy ugyan hányszor tették fel az előírásokkal ellentétesen a kereket?
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 663 — Vikings fan
Ferrarisok a védelme alatt állnak, csak annyi faszságtól (meg önmaguktól sokszor) kell megvédenem őket, hogy Vettelre nem mnidig jut voodoo.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
 sportgeza.hu/forma1/2013/07/03/alonso_orulhet_hogy_el/
Hát ott én is kicsit beszartam és szerintem így mindenki érti már mért beszélnek itt arról hogy veszélyes ez kurvára...Toca
Igen... Tavaly Grosjean autója ment el centikre, most ez. Alonsora nagyon vigyáznak fent.
több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
A versenynaptár is érdekes, március és augusztus közötti kicsit több mint négy hónapban 10 futam van, az utolsó 9-et pedig három hónap alatt zavarják le......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 663 — Vikings fan
 sportgeza.hu/forma1/2013/07/03/alonso_orulhet_hogy_el/
Hát ott én is kicsit beszartam és szerintem így mindenki érti már mért beszélnek itt arról hogy veszélyes ez kurvára...
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
For this weekend's German Grand Prix, teams will be given the Kevlar-belted rear tyres that were tested briefly at the Canadian GP. Furthermore, teams will be banned from swapping the left and right tyres around, and strict limits will be imposed on camber and tyre pressures.
Vagyis a Pirelli hozhatja az új gimit Németországba, amit a brit GP előtt három csapat is megvétózott, plusz tiltva lesz a kerekek forgásiránnyal ellentétes használata, amiről már idéztem szép hosszan Wéber "spekulációját".
több mint 10 éve
endorphyn Seattle Seahawks 1 850 — Seahawk Royal Guard
: DDD
JayB
zseniális! 😀

-- TIME I'AM! --
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
: DDD
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Amúgy csendesen Rossi is visszatért, csak most láttam a futamot, zseni még mindig!eaglesmcnabb
Csak idő kérdése volt 😊 (2,5 év).toxique
meg egy kulcscsont-törésé. bár Assent Rossi mindig is érezte, azért nem jött neki rosszul, hogy Lorenzo nem volt teljes értékű...
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Amúgy csendesen Rossi is visszatért, csak most láttam a futamot, zseni még mindig!eaglesmcnabb
Csak idő kérdése volt 😊 (2,5 év).
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Amúgy csendesen Rossi is visszatért, csak most láttam a futamot, zseni még mindig!

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
catattack 3 520
Évek óta nem nézek F1-et, de ennek most elcsíptem a végét! Nem volt rossz amit láttam, de ez a kibaszott spórolás tönkre vágja az egészet!

Miért hozná a RB oda Raikonnent? Kimi nem az a fajta, aki nyalogatja a Vettel és a Horner makkját...
Nekik egy árnyék kell Vettel mögé! Erre abban a kocsiban bárki képes lesz!
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Kíváncsi vagyok, mi lesz ennek a gumikérdésnek a vége, mert DRS-sel való kerülgetés mellett előzések csak akkor vannak, ha jelentősen eltérő stádiumú gumin lévő autók találkoznak. Olyan hírek is voltak, hogy egyes csapatok a forgásiránnyal ellentétesen tettek fel gumikat:

A leválásra nekem van egy konkrét ötletem. A Pirelli az új gumiknál, amiket pénteken fognak kipróbálni, módosít az abroncs vázszerkezetén, az úgynevezett karkaszon. Létezik ugyanis egy olyan dolog, amit úgy hívnak, karkasz-kormányzás, vagyis hogy ennek a vázszerkezetnek is van iránya, amerre viszi, irányítja a kereket. Ez lehet kifelé vagy befelé, ezért van a gyártó által megjelölt forgásirányuk a gumiknak, elméletileg nem lehet feltenni egy kereket fordított irányba. Elméletileg, mert gyakorlatilag viszont fel lehet, az istállók idén több helyen is kipróbálták ezt, hogy megfordított forgásiránnyal tették fel a hátsó abroncsokat. Előfordulhat, hogy azt tapasztalták, így az abroncs élettartama növekszik, többet lehet vele menni, vagy egyszerűen kevésbé melegszik. Csakhogy ennek lehet egy mellékhatása. Mivel így a kerék a karkaszkormányzási iránnyal szemben forog, a váz és a gumi között megszakad a kapcsolat, és a futófelület egyszerűen leválik a vázról, amint láttuk azt Barcelonában, vagy Bahreinben is. Olyan dolog ez, amiről a csapatok nem beszélnek, mert ritkán fordul elő, és ők a fordításból előnyhöz jutnak. A Pirellinek viszont igen rosszul néz ki, hogy a gumifelülete egyszerűen elszáll, így ők sem teszik szóvá, viszont mindenképp változtatni akarnak. Persze ez csak egy ötlet, de egy létező jelenségről beszélünk, amire a Pirelli gumik idei szerkezete lehet, hogy éppen így reagál.Wéber Gábor
Csak az FIA úgy látszik, erről sem beszél szívesen. Az meg külön röhejes, hogy két év után vették észre, hogy a Lotusnak a megengedettnél eggyel több ponton rögzítik a futóművüket... Egyszerűen nem lehet komolyan venni őket. Az inkonzisztens safety car beküldés is valós probléma.

Legyen más is, aktuálisabb a VB állásához:

Alonso egyáltalán nincs könnyű helyzetben. Egy "véletlenül" megjavult Mercedes és lendületbe jövő (?) Webber mellett egyszerűen nem lesz esélye, ha nem tud konzisztensen az első három, de inkább két sorból rajtolni. Vettelnek és a Red Bullnak vele szemben van kvalis sebessége. A két Red Bull és két Mercedes mellé minden hétévégén lesz egy meglepetéscsapat, aki odaér legalább a verseny első felében az élbolyba.

Sutil vs. DiResta párharcban a skót végül csak két pozícióval maradt le a rajtrács végi rajt ellenére. Lehet őt kellene vinnie a Red Bullnak Webbo helyére? Ha már Alguersuari a fiókcsapatnál sem kapott elég esélyt.