Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 874 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
Kedvenc csapatot, csapatokat mi alapján választanak a baseball rajongok szerinted?zavi27
bocsánat hogy én is bele kontárkodok, csak ehhez a kérdéshez el tudom mesélni a saját történetemet. nekem a Tigers alap volt hogy nekik fogok szurkolni Michigan miatt úgyhgy azt nem is ragozom túl,go Tigers.aztán tavaly nyáron kint voltam New York Cityben és kilátogattam 2 Yankees meccsre és az olyan hatással volt rám az a 2 meccs hogy nagyon megszerettem a Yankset is.pedig mielőtt láttam őket élőben eléggé rossz véleménnyel voltam róluk,finoman szólva fogalmazzunk úgy hogy nem voltak valami szimpatikusak.de már az első élőben megtekintett meccs olyan hatással volt rám hogy Pál fordulat ütött be nálam 😀 . egyszerűen elképesztő volt,olyan sport élmény amit sosem fogok elfelejteni. a második meccs pedig már csak hab volt a tortán 😊


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Nem. http://snippets.com/how-different-are-major-league-baseball-fields.htm
Ezen túl még a páratartalom, hőmérséklet és egyéb tényezők is szerepet játszanak abban, hogy az elütött labda hogyan viselkedik.Escalade
Hmm, érdekes nagyon, köszi! Időjárás milyne lehet, mikor nem rendezik meg? lehet esős, havas meccs, bár gondolom nem mert én még nem láttam olyat sehol hírekben? Neked melyika kedvenc csapatod? 😊zavi27
Chicago Cubs. Ahogy Mikey mondja, az eső a fő ellenség. Kisebb záporban folytatják a meccset, de alapvetően elég elég érzékeny erre a sport. Hó a szezon naptári elhelyezkedéséből adódóan azért ritka.Escalade
A Wrigley Fielden is van hogy necces a kezdés, még áprilisban elég nedves az idő Chicagoban. Én egyébként Escaladehez hasonlóan MVP Baseballal kezdtem. Mellette nézegettem a meccseket, és olvastam több szabálymagyarázatot is. Kellett idő mire mindent megértettem, de érdemes rászánni mindenképpen. Meg Baseball filmeket is érdemes nézegetni. Ha más nem a játék hangulatát némiképp át tudják adni. A legújabb a Pénzcsináló c. film pedig a csapatépítés, alakítás menetét mutatja be elég jól. Csapatválasztás meg tökre egyéni. Én több ok miatt lettem Cubs szurkoló. Egyrészt a stadion miatt, ami még a régebbi időket idézi. A Fenway Park-al együtt a Wrigley Field a leghangulatosabb pálya a ligában szerintem. Aztán ott volt Carlos Zambrano, és persze a történelem. Ernie Hudson, Sammy Sosa. Érdemes Youtubeon is videókat nézegetni a régebbi időkből. Hamar meg fogod találni te is a kedvenceidet. ezt garantálom.
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Köszi! na majd nézek pár 10 percest, ha elolvastam a szabályokat újra a linkeket amit küldtél. Nagyobb stadion kevesebb pont?!?!? Nem ugyanakkora a játéktér, a távolságok minden pályán?zavi27
Nem. http://snippets.com/how-different-are-major-league-baseball-fields.htm
Ezen túl még a páratartalom, hőmérséklet és egyéb tényezők is szerepet játszanak abban, hogy az elütött labda hogyan viselkedik.Escalade
Hmm, érdekes nagyon, köszi! Időjárás milyne lehet, mikor nem rendezik meg? lehet esős, havas meccs, bár gondolom nem mert én még nem láttam olyat sehol hírekben? Neked melyika kedvenc csapatod? 😊zavi27
Chicago Cubs. Ahogy Mikey mondja, az eső a fő ellenség. Kisebb záporban folytatják a meccset, de alapvetően elég elég érzékeny erre a sport. Hó a szezon naptári elhelyezkedéséből adódóan azért ritka.

több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 611
altalaban esoben nem kezdik el/folytatjak a meccset, ill. hoesesben sem, egyebkent barmilyen idoben jatszanak.
persze kivetelek akadnak az eso alol is, tavaly is nem egy white sox meccset fejeztek be szakado esoben, vagy eleve alltak neki abban jatszani.

bocs a dialogusba valo belepofazasert. 😊
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 684 — Amerikai sportok rajongója
Sok ok lehet: adott csapatnak a meccsét látta először, van olyan sapkája, esetleg film alapján kezdett el érdeklődni (Indians, Atletics), és így tovább. Külön stílus nincs, a stadionok viszont nagyon meghatározzák a meccsek képét, főleg 162-re lebontva (nagyobb stadion = kevesebb homerun = kevesebb pont, erősen lebutítva). Illetve persze a salary cap hiányával vannak gazdagabb és szegényebb klubok, de közel sem annyira zavaró, mint elsőre hangzik.
http://mlb.mlb.com/mediacenter/index.jsp?ymd=20110809Escalade
Köszi! na majd nézek pár 10 percest, ha elolvastam a szabályokat újra a linkeket amit küldtél. Nagyobb stadion kevesebb pont?!?!? Nem ugyanakkora a játéktér, a távolságok minden pályán?zavi27
Nem. http://snippets.com/how-different-are-major-league-baseball-fields.htm
Ezen túl még a páratartalom, hőmérséklet és egyéb tényezők is szerepet játszanak abban, hogy az elütött labda hogyan viselkedik.Escalade
Hmm, érdekes nagyon, köszi! Időjárás milyne lehet, mikor nem rendezik meg? lehet esős, havas meccs, bár gondolom nem mert én még nem láttam olyat sehol hírekben? Neked melyika kedvenc csapatod? 😊
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Na, igen még valamelyik játék beszerzésén gondolkodtam, abban van tutorial rész gondolom, meg játék közben is tanulhat az ember. Kedvenc csapatot, csapatokat mi alapján választanak a baseball rajongok szerinted? Mert szurkolás alapján nem nagy lehet, játékstílusok alapján sem gondolom (sokpontot szerző vagy inkább védekező csapat nincs ilyen itt gondolom), játékosok alapján talán? A condensed gamet hogy lehet beszerezni? 😊zavi27
Sok ok lehet: adott csapatnak a meccsét látta először, van olyan sapkája, esetleg film alapján kezdett el érdeklődni (Indians, Atletics), és így tovább. Külön stílus nincs, a stadionok viszont nagyon meghatározzák a meccsek képét, főleg 162-re lebontva (nagyobb stadion = kevesebb homerun = kevesebb pont, erősen lebutítva). Illetve persze a salary cap hiányával vannak gazdagabb és szegényebb klubok, de közel sem annyira zavaró, mint elsőre hangzik.
http://mlb.mlb.com/mediacenter/index.jsp?ymd=20110809Escalade
Köszi! na majd nézek pár 10 percest, ha elolvastam a szabályokat újra a linkeket amit küldtél. Nagyobb stadion kevesebb pont?!?!? Nem ugyanakkora a játéktér, a távolságok minden pályán?zavi27
Nem. http://snippets.com/how-different-are-major-league-baseball-fields.htm
Ezen túl még a páratartalom, hőmérséklet és egyéb tényezők is szerepet játszanak abban, hogy az elütött labda hogyan viselkedik.

több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 684 — Amerikai sportok rajongója
Amúgy ha konkrét esetet írsz le, úgy is megpróbálhatjuk elmagyarázni. De például amikor én kezdtem a sportot, még az MVP Baseball 2004 című játék is nagy segítség volt.
A meccsek követése persze szurkolói fanatizmus, időfüggő, én amit tudok, megnézek élőben (mondjuk a Cubs sok itteni idő szerint 7-8-9es meccset játszik). Van a meccsekhez condensed game is, ami egy 10 perc körüli összefoglaló. Ingyenes és jó.Escalade
Na, igen még valamelyik játék beszerzésén gondolkodtam, abban van tutorial rész gondolom, meg játék közben is tanulhat az ember. Kedvenc csapatot, csapatokat mi alapján választanak a baseball rajongok szerinted? Mert szurkolás alapján nem nagy lehet, játékstílusok alapján sem gondolom (sokpontot szerző vagy inkább védekező csapat nincs ilyen itt gondolom), játékosok alapján talán? A condensed gamet hogy lehet beszerezni? 😊zavi27
Sok ok lehet: adott csapatnak a meccsét látta először, van olyan sapkája, esetleg film alapján kezdett el érdeklődni (Indians, Atletics), és így tovább. Külön stílus nincs, a stadionok viszont nagyon meghatározzák a meccsek képét, főleg 162-re lebontva (nagyobb stadion = kevesebb homerun = kevesebb pont, erősen lebutítva). Illetve persze a salary cap hiányával vannak gazdagabb és szegényebb klubok, de közel sem annyira zavaró, mint elsőre hangzik.
http://mlb.mlb.com/mediacenter/index.jsp?ymd=20110809Escalade
Köszi! na majd nézek pár 10 percest, ha elolvastam a szabályokat újra a linkeket amit küldtél. Nagyobb stadion kevesebb pont?!?!? Nem ugyanakkora a játéktér, a távolságok minden pályán?
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Amúgy ha konkrét esetet írsz le, úgy is megpróbálhatjuk elmagyarázni. De például amikor én kezdtem a sportot, még az MVP Baseball 2004 című játék is nagy segítség volt.
A meccsek követése persze szurkolói fanatizmus, időfüggő, én amit tudok, megnézek élőben (mondjuk a Cubs sok itteni idő szerint 7-8-9es meccset játszik). Van a meccsekhez condensed game is, ami egy 10 perc körüli összefoglaló. Ingyenes és jó.Escalade
Na, igen még valamelyik játék beszerzésén gondolkodtam, abban van tutorial rész gondolom, meg játék közben is tanulhat az ember. Kedvenc csapatot, csapatokat mi alapján választanak a baseball rajongok szerinted? Mert szurkolás alapján nem nagy lehet, játékstílusok alapján sem gondolom (sokpontot szerző vagy inkább védekező csapat nincs ilyen itt gondolom), játékosok alapján talán? A condensed gamet hogy lehet beszerezni? 😊zavi27
Sok ok lehet: adott csapatnak a meccsét látta először, van olyan sapkája, esetleg film alapján kezdett el érdeklődni (Indians, Atletics), és így tovább. Külön stílus nincs, a stadionok viszont nagyon meghatározzák a meccsek képét, főleg 162-re lebontva (nagyobb stadion = kevesebb homerun = kevesebb pont, erősen lebutítva). Illetve persze a salary cap hiányával vannak gazdagabb és szegényebb klubok, de közel sem annyira zavaró, mint elsőre hangzik.
http://mlb.mlb.com/mediacenter/index.jsp?ymd=20110809

több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 684 — Amerikai sportok rajongója
Amúgy ha konkrét esetet írsz le, úgy is megpróbálhatjuk elmagyarázni. De például amikor én kezdtem a sportot, még az MVP Baseball 2004 című játék is nagy segítség volt.
A meccsek követése persze szurkolói fanatizmus, időfüggő, én amit tudok, megnézek élőben (mondjuk a Cubs sok itteni idő szerint 7-8-9es meccset játszik). Van a meccsekhez condensed game is, ami egy 10 perc körüli összefoglaló. Ingyenes és jó.Escalade
Na, igen még valamelyik játék beszerzésén gondolkodtam, abban van tutorial rész gondolom, meg játék közben is tanulhat az ember. Kedvenc csapatot, csapatokat mi alapján választanak a baseball rajongok szerinted? Mert szurkolás alapján nem nagy lehet, játékstílusok alapján sem gondolom (sokpontot szerző vagy inkább védekező csapat nincs ilyen itt gondolom), játékosok alapján talán? A condensed gamet hogy lehet beszerezni? 😊
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Amúgy ha konkrét esetet írsz le, úgy is megpróbálhatjuk elmagyarázni. De például amikor én kezdtem a sportot, még az MVP Baseball 2004 című játék is nagy segítség volt.
A meccsek követése persze szurkolói fanatizmus, időfüggő, én amit tudok, megnézek élőben (mondjuk a Cubs sok itteni idő szerint 7-8-9es meccset játszik). Van a meccsekhez condensed game is, ami egy 10 perc körüli összefoglaló. Ingyenes és jó.

több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 684 — Amerikai sportok rajongója
Továbbra is ajánlom mindenkinek, hiába fenntartással kezelt forrás:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Baseball

Tisztán leír majdnem mindent. Az általam ismert sportok közül leginkább a baseballhoz szükségeltetik a vizuális társítás is szabálymagyarázatkor. Szóval meccset kell nézni, olvasni hozzá a szabályokat, és nyugodtan megkérdezhetsz itt mindent, ami ezek után sem világos.

Még pár hasznos oldal:
http://www.baseballfan.hu/index.php?p=11
http://www.rascals.hu/kezdszab.htm
http://www.magyar.sport.hu/sport/jatekszabalyok/j_baseball/jatekszabaly/baseball_jatekszabaly.htmEscalade
Na, akkor jól csinálom, mert pont ezt a fennti wikipedias linket olvasom többször, és közben nézem a meccset. 😊 Köszi a többi oldalt, megnézem. Ami most kérdés esezmbe jut, az amit nem értek, hogy amikor az ütő elüti a labdát, akkor el kell szaladnia az első bázisig, OK. De a többi futó is ilyenkor megy eggyel arrébb? Vagy azok mit csinálnak? Pontosan mikor kapják meg az 1 pontot, ha a legelső futó végigszalad? A másik, hogy amikor eltalálja a labdát, és nem történik semmi sokszor, akkor az hibás ütés és azért nem indul el a játék tovább? A harmadik kérdésem, hogy úgy tudom irgalmatlan sok meccs van az alapszakaszban (162 talán?) minek ennyi? NFLbne pont az a jó, hogy 16 meccs az alapszakasz, abból évente van 7-8 hazai meccs, nagy értéke van, itt minek ennyi, hogy töltik meg a stadionokat ennyiszer, nem lesz "jelentőség nélküli" csomó meccs? Meg hogy van ez a egyszerre több meccset jatszunk egymás után egymással dolog?
Nagyjából most ennyi jutott eszembe első körben. 😊zavi27
Akkor sorjában:
1. Ha van az 1es bázison ember, azt az ütő "tolja" maga előtt, tehát neki mennie kell a 2esig, mert amint fair területen leesik a labda, neki előbb ott kell lennie a következő (jelen esetben 2es) bázison, mielőtt a labda odaér. Persze ha nagyobb az ütés mehetnek a futók tovább is, de a tolás leesett labdánál kötelező. A tolás akkor is érvényes, ha több bázist is elfoglalnak a futók, tehát leesett labdánál kötelezően menniük kell egyet. Amennyiben nincs tolás (pl. futó 2-es bázison, de mögötte az 1esen senki), úgy csak akkor kell megindulnia ütés esetén, ha biztosnak érzi a következő bázis megszerzését. A futók amúgy mozoghatnak ütések között is (vagy lopás céljából = következő bázisra fut, vagy hogy közelebb legyenek az elérendő bázishoz), azonban nem ütésnél (!) mindenképp hozzá kell érniük egy bázishoz, ha labdával megérintik a futót.
2. Pontot az szerez, aki körbeér, és megérinti a hazai bázist/home plate-et, mielőtt bekövetkezik a 3. out.
3. Foul labdának hívják azt, ha az ütő eltalálja a labdát, de az nem esik fair területre. Van amikor csak súrolja, van amikor nagyon messzire elüti, de kimegy oldalt, egyre megy. 2 strike-ig ez is ütőhibának minősül, azonban ezzel nem lehet kiesni, tehát 2 strike állás után lényegében bármeddig üthetne foul ballt, nem lenne out. Ez esetben halottá válik a labda (nem mozoghatnak a futók, nem ejthetik ki őket, stb), és akkor indul el az élő játék, amikor a pitcher labdával a kezében felmegy a dombra.
4. A meccsek száma érdekes, de pont ezért kicsit másképp szegmentált sport is, mint az amerikaifoci. Nekem például nagyon tetszik, hogy a hét 5-6-7 napján meg tudom nézni a kedvenc csapatomat. Van benne egy monotonitás, viszont mivel meccs szinten közel sem annyira megterhelő sport, mint az NFLes élet, így túlélik... Amúgy a stadionokat a rengeteg meccs ellenére elég sikeresen megtöltik, a kultúra része a meccsekre járás. Az egymás utáni, egy napon belüli két meccset doubleheadernek hívják. Régen sokkal elterjedtebb volt, azonban ma már inkább csak akkor alkalmazzák, ha eső miatt elmarad egy meccs, és a szoros programba másképp nem fér bele. Illetve ha arra gondolsz, hogy pl 3-4 napot követően is ugyan azzal játszol, az szimpla logisztika, utazás és költségcsökkentés. Mivel általában 5 kezdő dobója van egy csapatnak, így érdekesek azok is.

Nem tudom mennyire voltam érthető, manapság egyre kevésbé szoktam magyarázni a sportot olyannak, aki még csak az alapokat tanulja.Escalade
Köszi a válaszokat! Hát ez a tolás még nem tiszta teljesen ("akkor kapnak pontot ha valaki körbeért" most akkor áll valaki a 3as bázison is alaból futó és akkor az egyet tólódik a home-ra és máris kapnak pontot? vagy hol állhatnak a futók máshol, mindegyik bázison mindig áll egy alapból?), a pontszerzéssel, de majd elolvasom a linkjeidet, meg nézem tovább a meccsem. A hibá ütés akkor tiszta. Hát akkor itt nem úgy van hogy végig kell követni az egészszezon, vagy kedvenc csapatodat a sok meccs miatt, hanem csak néha belenéz a kezdő a nagyobb rangadókba, meg főleg a playoffba.
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Leszedtem egy 2001es Yankees-Oakland meccset és közben a szabályokat olvasva másodjára próbálom megérteni a játékot, mostmár van ami sikerül, e nem könnyű. De egyre érdekesebb! 😊 Kár hogy nem találtam szabálymagyarázó videókat, akár magyarul, vagy angolul.zavi27
Továbbra is ajánlom mindenkinek, hiába fenntartással kezelt forrás:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Baseball

Tisztán leír majdnem mindent. Az általam ismert sportok közül leginkább a baseballhoz szükségeltetik a vizuális társítás is szabálymagyarázatkor. Szóval meccset kell nézni, olvasni hozzá a szabályokat, és nyugodtan megkérdezhetsz itt mindent, ami ezek után sem világos.

Még pár hasznos oldal:
http://www.baseballfan.hu/index.php?p=11
http://www.rascals.hu/kezdszab.htm
http://www.magyar.sport.hu/sport/jatekszabalyok/j_baseball/jatekszabaly/baseball_jatekszabaly.htmEscalade
Na, akkor jól csinálom, mert pont ezt a fennti wikipedias linket olvasom többször, és közben nézem a meccset. 😊 Köszi a többi oldalt, megnézem. Ami most kérdés esezmbe jut, az amit nem értek, hogy amikor az ütő elüti a labdát, akkor el kell szaladnia az első bázisig, OK. De a többi futó is ilyenkor megy eggyel arrébb? Vagy azok mit csinálnak? Pontosan mikor kapják meg az 1 pontot, ha a legelső futó végigszalad? A másik, hogy amikor eltalálja a labdát, és nem történik semmi sokszor, akkor az hibás ütés és azért nem indul el a játék tovább? A harmadik kérdésem, hogy úgy tudom irgalmatlan sok meccs van az alapszakaszban (162 talán?) minek ennyi? NFLbne pont az a jó, hogy 16 meccs az alapszakasz, abból évente van 7-8 hazai meccs, nagy értéke van, itt minek ennyi, hogy töltik meg a stadionokat ennyiszer, nem lesz "jelentőség nélküli" csomó meccs? Meg hogy van ez a egyszerre több meccset jatszunk egymás után egymással dolog?
Nagyjából most ennyi jutott eszembe első körben. 😊zavi27
Akkor sorjában:
1. Ha van az 1es bázison ember, azt az ütő "tolja" maga előtt, tehát neki mennie kell a 2esig, mert amint fair területen leesik a labda, neki előbb ott kell lennie a következő (jelen esetben 2es) bázison, mielőtt a labda odaér. Persze ha nagyobb az ütés mehetnek a futók tovább is, de a tolás leesett labdánál kötelező. A tolás akkor is érvényes, ha több bázist is elfoglalnak a futók, tehát leesett labdánál kötelezően menniük kell egyet. Amennyiben nincs tolás (pl. futó 2-es bázison, de mögötte az 1esen senki), úgy csak akkor kell megindulnia ütés esetén, ha biztosnak érzi a következő bázis megszerzését. A futók amúgy mozoghatnak ütések között is (vagy lopás céljából = következő bázisra fut, vagy hogy közelebb legyenek az elérendő bázishoz), azonban nem ütésnél (!) mindenképp hozzá kell érniük egy bázishoz, ha labdával megérintik a futót.
2. Pontot az szerez, aki körbeér, és megérinti a hazai bázist/home plate-et, mielőtt bekövetkezik a 3. out.
3. Foul labdának hívják azt, ha az ütő eltalálja a labdát, de az nem esik fair területre. Van amikor csak súrolja, van amikor nagyon messzire elüti, de kimegy oldalt, egyre megy. 2 strike-ig ez is ütőhibának minősül, azonban ezzel nem lehet kiesni, tehát 2 strike állás után lényegében bármeddig üthetne foul ballt, nem lenne out. Ez esetben halottá válik a labda (nem mozoghatnak a futók, nem ejthetik ki őket, stb), és akkor indul el az élő játék, amikor a pitcher labdával a kezében felmegy a dombra.
4. A meccsek száma érdekes, de pont ezért kicsit másképp szegmentált sport is, mint az amerikaifoci. Nekem például nagyon tetszik, hogy a hét 5-6-7 napján meg tudom nézni a kedvenc csapatomat. Van benne egy monotonitás, viszont mivel meccs szinten közel sem annyira megterhelő sport, mint az NFLes élet, így túlélik... Amúgy a stadionokat a rengeteg meccs ellenére elég sikeresen megtöltik, a kultúra része a meccsekre járás. Az egymás utáni, egy napon belüli két meccset doubleheadernek hívják. Régen sokkal elterjedtebb volt, azonban ma már inkább csak akkor alkalmazzák, ha eső miatt elmarad egy meccs, és a szoros programba másképp nem fér bele. Illetve ha arra gondolsz, hogy pl 3-4 napot követően is ugyan azzal játszol, az szimpla logisztika, utazás és költségcsökkentés. Mivel általában 5 kezdő dobója van egy csapatnak, így érdekesek azok is.

Nem tudom mennyire voltam érthető, manapság egyre kevésbé szoktam magyarázni a sportot olyannak, aki még csak az alapokat tanulja.

több mint 12 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
1: Ha szabályos területre üti a labdát az ütő akkor kezd el futni. Ha van az egyes bázison futó az elkezd futni, mert "tolás" van (tehát jön hátulról az ütő (aki futóvá "változott" miután elütötte a labdát) és két ember nem állhat egy bázison. Pontot akkor kapnak, ha valaki "körbeért" és érintette a home plate-et. Akkor szerez egy pontot a támadó csapat.

2: Amikor elüti a labdát és nem történik semmi az valószínűleg a faulball. tehát érvénytelen területre ütötte az ütő a labdát. Érvénytelen terület a faul terület (a wikipediás oldalon lehet látni)

3: fogalmam sincs miért van ennyi meccs. a stadionok leginkább (no nem az ilyen mainstream csapatok mint a Yanks vagy a BosSox, mert ott alapszakasz során is teltház van) rájátszásra telnek meg. Évközben a családok kimennek szórakozni ha van egy szabad estélyük, délutánjuk. Már évtizedek óta ennyi meccs van és látod, hogy nem unták meg 😊 A double header, úgy működik, hogy játszanak egyet délután (mondjuk 12-es kezdéssel) majd egyet este.



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 684 — Amerikai sportok rajongója
Leszedtem egy 2001es Yankees-Oakland meccset és közben a szabályokat olvasva másodjára próbálom megérteni a játékot, mostmár van ami sikerül, e nem könnyű. De egyre érdekesebb! 😊 Kár hogy nem találtam szabálymagyarázó videókat, akár magyarul, vagy angolul.zavi27
Továbbra is ajánlom mindenkinek, hiába fenntartással kezelt forrás:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Baseball

Tisztán leír majdnem mindent. Az általam ismert sportok közül leginkább a baseballhoz szükségeltetik a vizuális társítás is szabálymagyarázatkor. Szóval meccset kell nézni, olvasni hozzá a szabályokat, és nyugodtan megkérdezhetsz itt mindent, ami ezek után sem világos.

Még pár hasznos oldal:
http://www.baseballfan.hu/index.php?p=11
http://www.rascals.hu/kezdszab.htm
http://www.magyar.sport.hu/sport/jatekszabalyok/j_baseball/jatekszabaly/baseball_jatekszabaly.htmEscalade
Na, akkor jól csinálom, mert pont ezt a fennti wikipedias linket olvasom többször, és közben nézem a meccset. 😊 Köszi a többi oldalt, megnézem. Ami most kérdés esezmbe jut, az amit nem értek, hogy amikor az ütő elüti a labdát, akkor el kell szaladnia az első bázisig, OK. De a többi futó is ilyenkor megy eggyel arrébb? Vagy azok mit csinálnak? Pontosan mikor kapják meg az 1 pontot, ha a legelső futó végigszalad? A másik, hogy amikor eltalálja a labdát, és nem történik semmi sokszor, akkor az hibás ütés és azért nem indul el a játék tovább? A harmadik kérdésem, hogy úgy tudom irgalmatlan sok meccs van az alapszakaszban (162 talán?) minek ennyi? NFLbne pont az a jó, hogy 16 meccs az alapszakasz, abból évente van 7-8 hazai meccs, nagy értéke van, itt minek ennyi, hogy töltik meg a stadionokat ennyiszer, nem lesz "jelentőség nélküli" csomó meccs? Meg hogy van ez a egyszerre több meccset jatszunk egymás után egymással dolog?
Nagyjából most ennyi jutott eszembe első körben. 😊

Az MLB liga csapatairól, rivalizálásáról, szurkolokról, hangulatosabb pályákról van valami jó leírás valahol, esetleg magyar nyelvű? Wikipédián van csapatonként, de az nagyon hosszú elsőre. 😊
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Valaki tud adni egy hasznos oldalt ahonnan Baseball meccseket lehet tölteni ?
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Leszedtem egy 2001es Yankees-Oakland meccset és közben a szabályokat olvasva másodjára próbálom megérteni a játékot, mostmár van ami sikerül, e nem könnyű. De egyre érdekesebb! 😊 Kár hogy nem találtam szabálymagyarázó videókat, akár magyarul, vagy angolul.zavi27
Továbbra is ajánlom mindenkinek, hiába fenntartással kezelt forrás:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Baseball

Tisztán leír majdnem mindent. Az általam ismert sportok közül leginkább a baseballhoz szükségeltetik a vizuális társítás is szabálymagyarázatkor. Szóval meccset kell nézni, olvasni hozzá a szabályokat, és nyugodtan megkérdezhetsz itt mindent, ami ezek után sem világos.

Még pár hasznos oldal:
http://www.baseballfan.hu/index.php?p=11
http://www.rascals.hu/kezdszab.htm
http://www.magyar.sport.hu/sport/jatekszabalyok/j_baseball/jatekszabaly/baseball_jatekszabaly.htm

több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 684 — Amerikai sportok rajongója
Leszedtem egy 2001es Yankees-Oakland meccset és közben a szabályokat olvasva másodjára próbálom megérteni a játékot, mostmár van ami sikerül, e nem könnyű. De egyre érdekesebb! 😊 Kár hogy nem találtam szabálymagyarázó videókat, akár magyarul, vagy angolul.
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Bővebben a Guthrie-cseréről és a jelenlegi helyzetről:

http://denversports.blog.hu/2012/02/10/rockies_guthrie_a_legujabb_szerzemeny

Aztán végre nemsokára kezdődik a szezon. 😊


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Hajrá neki. Sok hírt nem hiszem, hogy fogsz olvasni róla, a minor ligás spring traininget riporterek szinte soha nem látogatják.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 611
Mitch Mustain's college career as a quarterback didn't pan out, but the Chicago White Sox apparently like his right arm.

The Sox have signed Mustain, who came out of Springdale, Ark., as one of the top high school quarterbacks in the nation, to a minor league contract. Mustain will report to spring training on March 8, according to a story published Thursday at nwahomepage.com.

erdekessegnek pont elmegy majd spring training alatt.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Igazából csak Andruw mellé kell egy olyan platoon DH, aki üti a jobbosokat. Szóval annyira nem vészes a szitu. 😊
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Russell Branyan minor league contract with Yankees. Nagyon keressük a DH-t, csak sajnos az eddigi jelöltek nem túl biztatóak :/

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
a "Cobb" című filmet látta valaki?Joci
"Cobb le a tököm, bébi" is megteszi?fetomy
az valami székletfehérvári verzió? :/


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
a "Cobb" című filmet látta valaki?Joci
"Cobb le a tököm, bébi" is megteszi?
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
a "Cobb" című filmet látta valaki?

ez a fickó egy állat volt 😊


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/