Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Hol van annak nyoma, hogy a szabadság hosszát, idejét ki indítványozta?
Sehol.
Így akár 1 naponta is letöltheted a teljes évit, vagyis kiírhatnak neked.
Max ha bíróság elé kerülsz, az illetékes majd azt mondja, hogy te kérted így, hisz különben nem is történhetett volna így.
Nem fogod tudni bebizonyítani, hogy egy évvel korábban, február 14-én pénteken nem is kértél egy nap szabit, csak kiírták.
Márpedig ugye annak kell bizonyítani, aki valami törvénytelenséggel vádol valakit.
(Jelen esetben te a munkáltatódat.)

Szerk: Azt hiszem nem fogsz megszeretni. Múltkor a családosparkolás, most ez...
Bárcsak mondhatnék egyszer valami bíztatót. 😊

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 690 — Cowboys fan
Az egyik kolléga beleültette a bogarat a fülembe! Állítólag a munkáltató a szabim felét max 2 részletbe adhatja ki. Nálunk divat, hogy egy-egy napokat kiírnak az embernek.
A neten nem találtam olyan forrást, ahol ez így szerepelne...catattack
a régi Mt-ben asszem úgy volt, hogy a munkáltató rendelkezik (rendelkezhet) a szabadságod háromnegyedéről, de ezt kettőnél több részletben csak a Te egyetértéseddel adhatja ki.
azt nem tudom, hogy ez most mennyire változott meg, de szerintem nem nagyon...
több mint 10 éve
catattack 3 520
Az egyik kolléga beleültette a bogarat a fülembe! Állítólag a munkáltató a szabim felét max 2 részletbe adhatja ki. Nálunk divat, hogy egy-egy napokat kiírnak az embernek.
A neten nem találtam olyan forrást, ahol ez így szerepelne...
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
1: A BIOS-ban nézd meg melyik az elsődleges video csatoló.
2: Ugyanezt a Windowsban is, az eszközkezelőben.
3: Egyes alaplapoknál a PCI-Express csatolót külön kell telepíteni. Az alaplap cd-n megtalálod, ha így van.apeszos
1. jelenleg az alaplapi van beállítva, mert különben se kép, se hang.
2. a helyzet ott is ugyanaz
3. "csak" a winfos lett újrahúzva, eddig jól működött. Ha mégis úgy lenne, ahogy Te mondod, ahhoz még ennyire sem értek.
Köszi a tippeket.
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
A jó kívánságot köszönöm, igyekezni fogok.cartman023
Erről van szó!toxique
Húzzál bele!laccoo74
Bele fogok, nincs más választásom! 😊cartman023
Hajrá! 😀 Én 4 hónapja kezdtem el dolgozni itt Pesten, de még egyetemistaként.

A fizuról annyit, hogy el tudom tartani magam, és el is tudok menni szórakozni. Jól lehet koleszos vagyok, amiatt is tudok megtakarítani. És úgy néz ki, hogy ha minden jól megy, egy fokozattal feljebb tudok lépni majd a nyár végén. A cél a szemem előtt. 😀 Úgy érzem "be tudtam tenni a lábam". Ezt kívánom neked is.
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Valaki aki ért a PC-k testi-lelki bajaihoz segítsen pls. Újra kellett húzni a gépemet, mert megpusztult a rendszer. Már a telepítéskor előjött egy hiba. A kép szét van esve, szellemképes, a boot menübe belépve is be van csíkozódva. Átdugtuk a monitorkábelt a videókártyából az alaplapiba, ott megszűnt ez a jelenség. Azt hittem a videókártya füstölt el, de egy másik kártyával is ugyanezt produkálja. Létezik, hogy a PCI-E csati meghibásodik valamitől? Vagy az újratelepítés után hibádzik még valami a kártyának? Az újrahúzás előtt ilyet nem produkált.GRAFI
1: A BIOS-ban nézd meg melyik az elsődleges video csatoló.
2: Ugyanezt a Windowsban is, az eszközkezelőben.
3: Egyes alaplapoknál a PCI-Express csatolót külön kell telepíteni. Az alaplap cd-n megtalálod, ha így van.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Az ultimate válasz:

95 ezer:  isamurai.hu/webshop/macbookok/700

155 ezer:  isamurai.hu/webshop/macbookok/658

170 ezer:  isamurai.hu/webshop/macbookok/738

több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Valaki aki ért a PC-k testi-lelki bajaihoz segítsen pls. Újra kellett húzni a gépemet, mert megpusztult a rendszer. Már a telepítéskor előjött egy hiba. A kép szét van esve, szellemképes, a boot menübe belépve is be van csíkozódva. Átdugtuk a monitorkábelt a videókártyából az alaplapiba, ott megszűnt ez a jelenség. Azt hittem a videókártya füstölt el, de egy másik kártyával is ugyanezt produkálja. Létezik, hogy a PCI-E csati meghibásodik valamitől? Vagy az újratelepítés után hibádzik még valami a kártyának? Az újrahúzás előtt ilyet nem produkált.
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 734
A jó kívánságot köszönöm, igyekezni fogok.cartman023
Erről van szó!toxique
Húzzál bele!laccoo74
Bele fogok, nincs más választásom! 😊
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
A jó kívánságot köszönöm, igyekezni fogok.cartman023
Erről van szó!toxique
Húzzál bele!
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A jó kívánságot köszönöm, igyekezni fogok.cartman023
Erről van szó!
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Sajnos én is megtapasztaltam azt a "fantasztikus" életérzést, hogy milyen munkanélkülinek lenni egy ilyen szinte reménytelen helyen, és többet senkit nem fogok lelustázni.cartman023
Nem kell ezért haragudni. Ahol Adder van; onnan másképpen fest a táj. Ennyike. A mélyszegénységből harcoltam fel magam és a diplomák megszerzése után egy ideig nagyon ment a szekerem. Nem tagadom; nagyjából olyan lehetett az életfelfogásom mint Adder-nek, vagy sobri-nak. De aztán a visszaút a szopóág legaljára is majdnem összejött. Akkor szembesültem azzal, hogy: egyszerűen van az úgy, hogy nem rajtad múlik. Lehetsz Te akármilyen okos-ügyes-tehetséges, elrendezheted az életed okosan és előrelátó módon. Ragaszkodhatsz a terveidhez amit lebonthatsz apró részletekig, hogy a kisebb-nagyobb lépcsőfokok elérésekor meglegyen az aktuális sikerélménye az egódnak. Ámde az élet gonosz kis mókamester és bármikor előfordulhat, hogy rajtad akar nevetni, nem pedig veled. Nos, volt egy laza zuhanásom majdnem a startvonalhoz. Olyasmi volt, mint amikor motorozol és egyszer csak elmegy a motorod eleje (motorozol? 😊 ). Pár nap leforgása alatt az élet minden területéről összejött. Nem tudtam még csak lelassítani sem a folyamatokat, mert bármi amit tettem, csak tetézte a bajt vagy még többet idézett elő. Előfordul az ilyen, nincs mit tenni ezzel. Azt gondolom, hogy amikor abból a gödörből kezdtem felállni, akkor lettem belátóbb a bajban lévőkkel és szociálisan "érzékeny" (most fűzzem azt hozzá, hogy "sajnos"?) 😊. Átérzem a helyzeted és drukkolok. Próbáld meg, hogy a tapasztalatod inkább motiváljon egy picit, mintsem visszafogjon.

Az egy dolog, hogy vállalod a tetteidért (és a meg nem tett dolgaidért) a felelősséget. Ha nem vennéd ki a részed a saját életed irányításából, az ténylegesen nagy hiba volna. De nem észrevenni a helyzeted / nem tudomást venni a külvilágról legalább akkora hiba. Azt gondolom, hogy a lényeg - valahol - az aktuális helyzeted helyes megítélésében van... szerintem.
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 734
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Ha tőlem kérdezed, akkor kb 40-50 helyre adtam be az önéletrajzomat, és ebből lett 2(!!!!) interjú és ez a munkahely.
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. Egyébként minden 3-4 álláshirdetés errefelé ilyesmi cégtől van.
Debrecenben voltam a másik állásinterjún, egy sima adminisztrátori munka, a munkaügyiben volt meghirdetve, és mondta a csávó, hogy rajtam kívül még 300-400-an jelentkeztek erre az állásra.

Nem akarlak megbántani, de szerintem neked nem sok fogalmad van arról, hogy mi van itt Szabolcs megyében, két szóval tudnám szépen leírni a helyzetet itt : nincs semmi. Sorra zárnak be a kisvállalkozások, a kisboltok is nyögnek, a házak szépen lassan épülnek lefele, a 2-3 évenkénti kerítésfestést is kihagyják az emberek, mert inkább a csekket fizetik be. Kocsiba csak fizetéskor tankolnak, inkább bicikliznek. Egyszerűen nincs pénz, mindenki vegetál.
Ja igen, és még a közmunkásoknak is segget kell nyalni a polgármesternek.

Amikor egyetemista voltam, akkor én is azt mondtam a sok munkanélkülinek, hogy lusták és nem is akarnak dolgozni. Sajnos én is megtapasztaltam azt a "fantasztikus" életérzést, hogy milyen munkanélkülinek lenni egy ilyen szinte reménytelen helyen, és többet senkit nem fogok lelustázni.cartman023
1. Nem neked mondtam
2. Nógrádi vagyok, szóval van fogalmam, milyen lehet szabolcsban, mellesleg rendelkezek szabolcsi felmenőkkel, s a fővárosról beszéltem. Én meg se próbáltam Nógrád megyében, innen mindenki menekül, munkáltató és munkavállaló egyaránt. Utálom Pestet, de itt vannak munkahelyek, legfelejebb a válság miatt még jobban alul fizetik az embereket.
3. Szerintem a te eseted pont igazol engem valamilyen szinten. Nem volt könnyű munkát találnod, de nem adtad fel 3 sikertelen kísérlet után. Most keveset fizetnek, de később nagyon sokat fog érni az ott megszerzett tapasztalat. A munka az munka. Azok a munkanélküliek akiket én ismerek, kevesen vannak szerencsére, azok már rég feladták volna, és minden energiájukat a panaszkodásra fordítanák.

Nem akartalak megbántani, remélem sikeres leszel az életben, a hozzáállásod biztosan nem fog ebben gátolni.Black_Adder
Ja, bocsi akkor, azt hittem, hogy a szabolcsi munkavállalásról beszélsz.
Nógráddal egy kicsit jobb volt a helyzeted, mert innen Szabolcsból egy pesti állásinterjúra felmenni 10 ezer forint alsóhangon, amit eléggé nehéz összekaparni és kérni meg már nincs pofám a szülőktől.
Nekem is voltak pillanataim, amikor semmi kedvem nem volt állást keresni, mert minek, úgy sem engem választanak, de szerencsére túllendültem ezeken.
Nem gondoltam hogy ennyire nehéz lesz elhelyezkedni, mert tökéletesen beleestem a nincs gyakorlat---> nincs munka-->nincs gyakorlat-->nincs munka "élvezetes" körébe.

A jó kívánságot köszönöm, igyekezni fogok.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Hát persze! 😀
Egyébként; én örülök annak, hogy vannak ilyen emberek. Komolyan! Van, aki ezt tapasztalja, és van, aki azt. Van olyan is, aki egyszerűen nem tapasztalt még eleget.

Legyen igazad: aki megy előre, az érvényesüljön (ez nekem is megfelel)! Az 1-1,5 év felcicomázott statisztika azokra áll - értelemszerűen - akik keresik a boldogulásuk lehetőségeit, hiszen az adat maga pontosan ezt fejezi ki. Te szerencsés vagy, mivel téged bombáznak az állásokkal. Nem értem, hogy miért nem örülsz ennek? Azt pláne nem, hogy miért annyira nehéz elfogadni azt, hogy egy folyamatosan szűkülő munkapiac kínálati oldalán vannak kevésbé szerencsés emberek Nálad (pláne úgy, hogy manapság nagyon könnyen fordulhat a kocka)?
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 886 — we almost always almost win
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Ha tőlem kérdezed, akkor kb 40-50 helyre adtam be az önéletrajzomat, és ebből lett 2(!!!!) interjú és ez a munkahely.
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. Egyébként minden 3-4 álláshirdetés errefelé ilyesmi cégtől van.
Debrecenben voltam a másik állásinterjún, egy sima adminisztrátori munka, a munkaügyiben volt meghirdetve, és mondta a csávó, hogy rajtam kívül még 300-400-an jelentkeztek erre az állásra.

Nem akarlak megbántani, de szerintem neked nem sok fogalmad van arról, hogy mi van itt Szabolcs megyében, két szóval tudnám szépen leírni a helyzetet itt : nincs semmi. Sorra zárnak be a kisvállalkozások, a kisboltok is nyögnek, a házak szépen lassan épülnek lefele, a 2-3 évenkénti kerítésfestést is kihagyják az emberek, mert inkább a csekket fizetik be. Kocsiba csak fizetéskor tankolnak, inkább bicikliznek. Egyszerűen nincs pénz, mindenki vegetál.
Ja igen, és még a közmunkásoknak is segget kell nyalni a polgármesternek.

Amikor egyetemista voltam, akkor én is azt mondtam a sok munkanélkülinek, hogy lusták és nem is akarnak dolgozni. Sajnos én is megtapasztaltam azt a "fantasztikus" életérzést, hogy milyen munkanélkülinek lenni egy ilyen szinte reménytelen helyen, és többet senkit nem fogok lelustázni.cartman023
1. Nem neked mondtam
2. Nógrádi vagyok, szóval van fogalmam, milyen lehet szabolcsban, mellesleg rendelkezek szabolcsi felmenőkkel, s a fővárosról beszéltem. Én meg se próbáltam Nógrád megyében, innen mindenki menekül, munkáltató és munkavállaló egyaránt. Utálom Pestet, de itt vannak munkahelyek, legfelejebb a válság miatt még jobban alul fizetik az embereket.
3. Szerintem a te eseted pont igazol engem valamilyen szinten. Nem volt könnyű munkát találnod, de nem adtad fel 3 sikertelen kísérlet után. Most keveset fizetnek, de később nagyon sokat fog érni az ott megszerzett tapasztalat. A munka az munka. Azok a munkanélküliek akiket én ismerek, kevesen vannak szerencsére, azok már rég feladták volna, és minden energiájukat a panaszkodásra fordítanák.

Nem akartalak megbántani, remélem sikeres leszel az életben, a hozzáállásod biztosan nem fog ebben gátolni.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 690 — Cowboys fan
húbazz, MLM meg pénzügyi tanácsadók... kerestem melót, megkerestek egy meg nem nevezendő cégtől (Brokernet), mondom ok, de ugye nem pénzügyi tanácsadónak akarnak, mert azt a pályát nem kimondottan (pontosabban kimondottan nem) érzem a magaménak. á, dehogy, menjek csak be.
na, ez a nő (valami szláv neve volt, szerintem bolgár) amúgy villamosmérnök képzettségű, nem alacsony szintről, végigmondta, hogy mit kellene csinálni.
kimenni ügyfelekhez, ajánlatot tenni nekik, mire mit fektessenek be, a beugró egy harmincezres tanfolyam, de fél év múlva kurva jól keresnék, két év múlva meg már Mercedest vehetek, ha meg utána a vezetők közé kerülök, akkor mindenki az én óhajomat fogja majd lesni... mire én közöltem vele, hogy pont erre mondtam, hogy nem vállalom. na, de akkor hallgassam végig az ajánlatát. mondom ok.
szépen levezette, hogy ha most befektetek havi nemtomhányezer forintot, akkor húsz év múlva lesz belőle x millió, és abból királyul meg lehet élni.

nem akartam neki mondani, hogy "kedves hölgyem, ha esetleg megkísérelt volna érdemi gazdasági oktatásban részesülni, akkor legkésőbb a második év elején pofánb*sszák a közép- és hosszútávú ciklusokkal, szóval a húsz évig évi 15-20 százalékos fix hozamról köszönettel lemondanék".

aztán persze lehet, hogy szarul jártam, mert most talán Bentley-ben járnék, egy 300nm alapterületű (de 3 szintes) pecóban tengődnék, és az a csodanő (mi is volt a neve? Osvárt Andrea?) bújna be mellém az ágyba minden este... de sokkal valószínűbb, hogy nem, és én tökéletesen elégedett vagyok a jelenlegi párommal, a felújított lakásunkkal, a hét éves, de működő kocsinkkal és a másfél gyerekkel.

MLM, bazmeg?
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. cartman023
az MLM sehogy sem elfogadható szvsz.brk
De, ha Te vagy a piramis csúcsán 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. cartman023
az MLM sehogy sem elfogadható szvsz
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
...
Ja igen, és még a közmunkásoknak is segget kell nyalni a polgármesternek.cartman023
(És lehet. hogy ez még a jobbik eset. A rosszabb, ha a pénzből kell visszacsepegtetni valamicskét azért, hogy közmunkásként alkalmazzák.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 734
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Ha tőlem kérdezed, akkor kb 40-50 helyre adtam be az önéletrajzomat, és ebből lett 2(!!!!) interjú és ez a munkahely.
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. Egyébként minden 3-4 álláshirdetés errefelé ilyesmi cégtől van.
Debrecenben voltam a másik állásinterjún, egy sima adminisztrátori munka, a munkaügyiben volt meghirdetve, és mondta a csávó, hogy rajtam kívül még 300-400-an jelentkeztek erre az állásra.

Nem akarlak megbántani, de szerintem neked nem sok fogalmad van arról, hogy mi van itt Szabolcs megyében, két szóval tudnám szépen leírni a helyzetet itt : nincs semmi. Sorra zárnak be a kisvállalkozások, a kisboltok is nyögnek, a házak szépen lassan épülnek lefele, a 2-3 évenkénti kerítésfestést is kihagyják az emberek, mert inkább a csekket fizetik be. Kocsiba csak fizetéskor tankolnak, inkább bicikliznek. Egyszerűen nincs pénz, mindenki vegetál.
Ja igen, és még a közmunkásoknak is segget kell nyalni a polgármesternek.

Amikor egyetemista voltam, akkor én is azt mondtam a sok munkanélkülinek, hogy lusták és nem is akarnak dolgozni. Sajnos én is megtapasztaltam azt a "fantasztikus" életérzést, hogy milyen munkanélkülinek lenni egy ilyen szinte reménytelen helyen, és többet senkit nem fogok lelustázni.
több mint 10 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munkanélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Interjú. Van egy ilyen szép magyar szó, használjuk is. No offense.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 886 — we almost always almost win
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!toxique
mindig amikor ilyeneket olvasok csak a fejem tudom csóválni. Jómagam is bekerültem egy jó helyre, megfelelő végzettség, tapasztalat nélkül és nem is merem leírni h 120 ezer hányszorosát keresem most, alig 3 évvel később.briareos
azért ugye azt is érzed, hogy a Te eseted átlagos is lehet, meg szélsőséges kivétel is?slowmotion
Hát nem tudom, én ha akartam volna se tudtam volna munka nélkül maradni... És az ismerőseimnek sincs ezzel komoly gondja, illetve akinek meg van/volt, ott szvsz 200%ban ő volt a hibás.

Aki nem ért semmihez, vagy lusta munkát találni az van bajban. Vagy aki nem becsül meg első állomásnak egy ilyen 120 ezres melót, vagy akiből hiányzik az ambíció h feljebb lépjen. A lehetőség ott van mindenki előtt...Black_Adder
Ezzel azért nagyon sokan vitatkoznának... ha jól tudom, a hivatalos munkanélküli statok is 1-1,5 évre teszik az "átlagos" munkakeresési időt (pedig azok még ki is vannak kozmetikázva). Az nagyon szép és jó, hogy Te ilyen okos-ügyes-szerencsés vagy, de mi, a szerencsétlen-buta-lusta többség sajnos 200%-ban hibásak vagyunk, sem akarat nincs bennünk, sem ambíció... és mielőtt elfelejteném; a lehetőséget is magasról leszarjuk, mert a létra alján akarunk maradni. Ez a vágyunk. Erről álmodtunk mindig is... ááá üres hűtők, kifizetetlen csekkek, BKV-s joyride-ok... már apró pici kölyökkorunk óta álmodoztunk erről :-P 😀 . (no offense)
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Figyelj ha találsz egy 30 ezres albit (rezisvel 35)... Toca
Mármint 5 ezer a rezsi?? Na jó.. ne adjunk inkább ilyen tanácsokat.
Vagy úgy érted, hogy költözzön össze mondjuk minimum 4-5 emberrel, és úgy jön ki egy fárú?

cartman: mindenképpen összeköltözni, egyedül ez teljesen esélytelen.. de sztem nettó 120-nál lehet, hogy min. 3-4 emberes lakásba kéne menni.. és azokat értelemszerűen még jobban meg kell nézni.Igor
Igazából 45-t akartam írni csak a 3-ason maradt ujjam.
Ez az egész olyan dolog, hogyha most anyádék nyakán laksz akkor szerintem érdemes belevágni.
Ha értesz ahhoz amit csinálsz,normálisan csinálod dolgozol rendesen lehet kicsit később de jönni fog a nagyobb pénz is.
Lehet először szűkösebben élsz aztán majd megtalálod azokat a dolgokat ahol spórolhatsz ,ismeretséget szerzel akkor lehet jobb állás stb.
Veszteni meg mit veszthetsz ? Nem jön össze max hazaköltözöl, gondolom otthon nem fognak kirúgni 😊Toca
Így van! Ha meg sem próbálod, akkor soha nem tudhatod!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 886 — we almost always almost win
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!toxique
mindig amikor ilyeneket olvasok csak a fejem tudom csóválni. Jómagam is bekerültem egy jó helyre, megfelelő végzettség, tapasztalat nélkül és nem is merem leírni h 120 ezer hányszorosát keresem most, alig 3 évvel később.briareos
azért ugye azt is érzed, hogy a Te eseted átlagos is lehet, meg szélsőséges kivétel is?slowmotion
Hát nem tudom, én ha akartam volna se tudtam volna munka nélkül maradni... És az ismerőseimnek sincs ezzel komoly gondja, illetve akinek meg van/volt, ott szvsz 200%ban ő volt a hibás.

Aki nem ért semmihez, vagy lusta munkát találni az van bajban. Vagy aki nem becsül meg első állomásnak egy ilyen 120 ezres melót, vagy akiből hiányzik az ambíció h feljebb lépjen. A lehetőség ott van mindenki előtt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear