Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Ha tőlem kérdezed, akkor kb 40-50 helyre adtam be az önéletrajzomat, és ebből lett 2(!!!!) interjú és ez a munkahely.
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. Egyébként minden 3-4 álláshirdetés errefelé ilyesmi cégtől van.
Debrecenben voltam a másik állásinterjún, egy sima adminisztrátori munka, a munkaügyiben volt meghirdetve, és mondta a csávó, hogy rajtam kívül még 300-400-an jelentkeztek erre az állásra.

Nem akarlak megbántani, de szerintem neked nem sok fogalmad van arról, hogy mi van itt Szabolcs megyében, két szóval tudnám szépen leírni a helyzetet itt : nincs semmi. Sorra zárnak be a kisvállalkozások, a kisboltok is nyögnek, a házak szépen lassan épülnek lefele, a 2-3 évenkénti kerítésfestést is kihagyják az emberek, mert inkább a csekket fizetik be. Kocsiba csak fizetéskor tankolnak, inkább bicikliznek. Egyszerűen nincs pénz, mindenki vegetál.
Ja igen, és még a közmunkásoknak is segget kell nyalni a polgármesternek.

Amikor egyetemista voltam, akkor én is azt mondtam a sok munkanélkülinek, hogy lusták és nem is akarnak dolgozni. Sajnos én is megtapasztaltam azt a "fantasztikus" életérzést, hogy milyen munkanélkülinek lenni egy ilyen szinte reménytelen helyen, és többet senkit nem fogok lelustázni.cartman023
1. Nem neked mondtam
2. Nógrádi vagyok, szóval van fogalmam, milyen lehet szabolcsban, mellesleg rendelkezek szabolcsi felmenőkkel, s a fővárosról beszéltem. Én meg se próbáltam Nógrád megyében, innen mindenki menekül, munkáltató és munkavállaló egyaránt. Utálom Pestet, de itt vannak munkahelyek, legfelejebb a válság miatt még jobban alul fizetik az embereket.
3. Szerintem a te eseted pont igazol engem valamilyen szinten. Nem volt könnyű munkát találnod, de nem adtad fel 3 sikertelen kísérlet után. Most keveset fizetnek, de később nagyon sokat fog érni az ott megszerzett tapasztalat. A munka az munka. Azok a munkanélküliek akiket én ismerek, kevesen vannak szerencsére, azok már rég feladták volna, és minden energiájukat a panaszkodásra fordítanák.

Nem akartalak megbántani, remélem sikeres leszel az életben, a hozzáállásod biztosan nem fog ebben gátolni.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
húbazz, MLM meg pénzügyi tanácsadók... kerestem melót, megkerestek egy meg nem nevezendő cégtől (Brokernet), mondom ok, de ugye nem pénzügyi tanácsadónak akarnak, mert azt a pályát nem kimondottan (pontosabban kimondottan nem) érzem a magaménak. á, dehogy, menjek csak be.
na, ez a nő (valami szláv neve volt, szerintem bolgár) amúgy villamosmérnök képzettségű, nem alacsony szintről, végigmondta, hogy mit kellene csinálni.
kimenni ügyfelekhez, ajánlatot tenni nekik, mire mit fektessenek be, a beugró egy harmincezres tanfolyam, de fél év múlva kurva jól keresnék, két év múlva meg már Mercedest vehetek, ha meg utána a vezetők közé kerülök, akkor mindenki az én óhajomat fogja majd lesni... mire én közöltem vele, hogy pont erre mondtam, hogy nem vállalom. na, de akkor hallgassam végig az ajánlatát. mondom ok.
szépen levezette, hogy ha most befektetek havi nemtomhányezer forintot, akkor húsz év múlva lesz belőle x millió, és abból királyul meg lehet élni.

nem akartam neki mondani, hogy "kedves hölgyem, ha esetleg megkísérelt volna érdemi gazdasági oktatásban részesülni, akkor legkésőbb a második év elején pofánb*sszák a közép- és hosszútávú ciklusokkal, szóval a húsz évig évi 15-20 százalékos fix hozamról köszönettel lemondanék".

aztán persze lehet, hogy szarul jártam, mert most talán Bentley-ben járnék, egy 300nm alapterületű (de 3 szintes) pecóban tengődnék, és az a csodanő (mi is volt a neve? Osvárt Andrea?) bújna be mellém az ágyba minden este... de sokkal valószínűbb, hogy nem, és én tökéletesen elégedett vagyok a jelenlegi párommal, a felújított lakásunkkal, a hét éves, de működő kocsinkkal és a másfél gyerekkel.

MLM, bazmeg?
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. cartman023
az MLM sehogy sem elfogadható szvsz.brk
De, ha Te vagy a piramis csúcsán 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. cartman023
az MLM sehogy sem elfogadható szvsz
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
...
Ja igen, és még a közmunkásoknak is segget kell nyalni a polgármesternek.cartman023
(És lehet. hogy ez még a jobbik eset. A rosszabb, ha a pénzből kell visszacsepegtetni valamicskét azért, hogy közmunkásként alkalmazzák.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Ha tőlem kérdezed, akkor kb 40-50 helyre adtam be az önéletrajzomat, és ebből lett 2(!!!!) interjú és ez a munkahely.
Az egyik interjú egy MLM féle cég volt, szóval adjak el sok biztosítást és jutalékért dolgozzak. Ami még elfogadható lenne, ha lenne pénze az embereknek, de nincs. Egyébként minden 3-4 álláshirdetés errefelé ilyesmi cégtől van.
Debrecenben voltam a másik állásinterjún, egy sima adminisztrátori munka, a munkaügyiben volt meghirdetve, és mondta a csávó, hogy rajtam kívül még 300-400-an jelentkeztek erre az állásra.

Nem akarlak megbántani, de szerintem neked nem sok fogalmad van arról, hogy mi van itt Szabolcs megyében, két szóval tudnám szépen leírni a helyzetet itt : nincs semmi. Sorra zárnak be a kisvállalkozások, a kisboltok is nyögnek, a házak szépen lassan épülnek lefele, a 2-3 évenkénti kerítésfestést is kihagyják az emberek, mert inkább a csekket fizetik be. Kocsiba csak fizetéskor tankolnak, inkább bicikliznek. Egyszerűen nincs pénz, mindenki vegetál.
Ja igen, és még a közmunkásoknak is segget kell nyalni a polgármesternek.

Amikor egyetemista voltam, akkor én is azt mondtam a sok munkanélkülinek, hogy lusták és nem is akarnak dolgozni. Sajnos én is megtapasztaltam azt a "fantasztikus" életérzést, hogy milyen munkanélkülinek lenni egy ilyen szinte reménytelen helyen, és többet senkit nem fogok lelustázni.
több mint 10 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munkanélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.Black_Adder
Interjú. Van egy ilyen szép magyar szó, használjuk is. No offense.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Panaszkodni mindig egyszerű, de hány helyre adtad be az önéletrajzod? Hány interviewra hívtak be?

Akire én azt mondtam, h 200%ban hibás, az gyakorlatilag észrevétlen a munkaerő piacon, mert még egy baszott CV-je sincs, persze tisztában van a munaknélküliségi-rátával és ezzel védekezik, ahelyett h valamit megpróbálna. Ha ez nem inged, nem veszed magadra. Ha meg igen, akkor vagy kevés helyre adtad be, vagy rossz helyre, vagy a végzettséged rossz, vagy az interview-n nem vagy meggyőző. A "többségről" meg annyit, h jelenleg azért még 50% alatt van a munkanélküliség... No offense.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!toxique
mindig amikor ilyeneket olvasok csak a fejem tudom csóválni. Jómagam is bekerültem egy jó helyre, megfelelő végzettség, tapasztalat nélkül és nem is merem leírni h 120 ezer hányszorosát keresem most, alig 3 évvel később.briareos
azért ugye azt is érzed, hogy a Te eseted átlagos is lehet, meg szélsőséges kivétel is?slowmotion
Hát nem tudom, én ha akartam volna se tudtam volna munka nélkül maradni... És az ismerőseimnek sincs ezzel komoly gondja, illetve akinek meg van/volt, ott szvsz 200%ban ő volt a hibás.

Aki nem ért semmihez, vagy lusta munkát találni az van bajban. Vagy aki nem becsül meg első állomásnak egy ilyen 120 ezres melót, vagy akiből hiányzik az ambíció h feljebb lépjen. A lehetőség ott van mindenki előtt...Black_Adder
Ezzel azért nagyon sokan vitatkoznának... ha jól tudom, a hivatalos munkanélküli statok is 1-1,5 évre teszik az "átlagos" munkakeresési időt (pedig azok még ki is vannak kozmetikázva). Az nagyon szép és jó, hogy Te ilyen okos-ügyes-szerencsés vagy, de mi, a szerencsétlen-buta-lusta többség sajnos 200%-ban hibásak vagyunk, sem akarat nincs bennünk, sem ambíció... és mielőtt elfelejteném; a lehetőséget is magasról leszarjuk, mert a létra alján akarunk maradni. Ez a vágyunk. Erről álmodtunk mindig is... ááá üres hűtők, kifizetetlen csekkek, BKV-s joyride-ok... már apró pici kölyökkorunk óta álmodoztunk erről :-P 😀 . (no offense)
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Figyelj ha találsz egy 30 ezres albit (rezisvel 35)... Toca
Mármint 5 ezer a rezsi?? Na jó.. ne adjunk inkább ilyen tanácsokat.
Vagy úgy érted, hogy költözzön össze mondjuk minimum 4-5 emberrel, és úgy jön ki egy fárú?

cartman: mindenképpen összeköltözni, egyedül ez teljesen esélytelen.. de sztem nettó 120-nál lehet, hogy min. 3-4 emberes lakásba kéne menni.. és azokat értelemszerűen még jobban meg kell nézni.Igor
Igazából 45-t akartam írni csak a 3-ason maradt ujjam.
Ez az egész olyan dolog, hogyha most anyádék nyakán laksz akkor szerintem érdemes belevágni.
Ha értesz ahhoz amit csinálsz,normálisan csinálod dolgozol rendesen lehet kicsit később de jönni fog a nagyobb pénz is.
Lehet először szűkösebben élsz aztán majd megtalálod azokat a dolgokat ahol spórolhatsz ,ismeretséget szerzel akkor lehet jobb állás stb.
Veszteni meg mit veszthetsz ? Nem jön össze max hazaköltözöl, gondolom otthon nem fognak kirúgni 😊Toca
Így van! Ha meg sem próbálod, akkor soha nem tudhatod!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!toxique
mindig amikor ilyeneket olvasok csak a fejem tudom csóválni. Jómagam is bekerültem egy jó helyre, megfelelő végzettség, tapasztalat nélkül és nem is merem leírni h 120 ezer hányszorosát keresem most, alig 3 évvel később.briareos
azért ugye azt is érzed, hogy a Te eseted átlagos is lehet, meg szélsőséges kivétel is?slowmotion
Hát nem tudom, én ha akartam volna se tudtam volna munka nélkül maradni... És az ismerőseimnek sincs ezzel komoly gondja, illetve akinek meg van/volt, ott szvsz 200%ban ő volt a hibás.

Aki nem ért semmihez, vagy lusta munkát találni az van bajban. Vagy aki nem becsül meg első állomásnak egy ilyen 120 ezres melót, vagy akiből hiányzik az ambíció h feljebb lépjen. A lehetőség ott van mindenki előtt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 663 — Vikings fan
Figyelj ha találsz egy 30 ezres albit (rezisvel 35)... Toca
Mármint 5 ezer a rezsi?? Na jó.. ne adjunk inkább ilyen tanácsokat.
Vagy úgy érted, hogy költözzön össze mondjuk minimum 4-5 emberrel, és úgy jön ki egy fárú?

cartman: mindenképpen összeköltözni, egyedül ez teljesen esélytelen.. de sztem nettó 120-nál lehet, hogy min. 3-4 emberes lakásba kéne menni.. és azokat értelemszerűen még jobban meg kell nézni.Igor
Igazából 45-t akartam írni csak a 3-ason maradt ujjam.
Ez az egész olyan dolog, hogyha most anyádék nyakán laksz akkor szerintem érdemes belevágni.
Ha értesz ahhoz amit csinálsz,normálisan csinálod dolgozol rendesen lehet kicsit később de jönni fog a nagyobb pénz is.
Lehet először szűkösebben élsz aztán majd megtalálod azokat a dolgokat ahol spórolhatsz ,ismeretséget szerzel akkor lehet jobb állás stb.
Veszteni meg mit veszthetsz ? Nem jön össze max hazaköltözöl, gondolom otthon nem fognak kirúgni 😊
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!toxique
mindig amikor ilyeneket olvasok csak a fejem tudom csóválni. Jómagam is bekerültem egy jó helyre, megfelelő végzettség, tapasztalat nélkül és nem is merem leírni h 120 ezer hányszorosát keresem most, alig 3 évvel később.briareos
azért ugye azt is érzed, hogy a Te eseted átlagos is lehet, meg szélsőséges kivétel is?
több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 873 — StuG Life
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!toxique
mindig amikor ilyeneket olvasok csak a fejem tudom csóválni. Jómagam is bekerültem egy jó helyre, megfelelő végzettség, tapasztalat nélkül és nem is merem leírni h 120 ezer hányszorosát keresem most, alig 3 évvel később.

több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!toxique
Köszönöm szépen!
Kiábrándítani nem kell, ki vagyok már eléggé, mert valahogy nem így terveztem az életemet.
Valahol meg csak el kell kezdenem, és mindenképpen alulról kell, és onnan szép felérni a csúcsra! 😊
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.cartman023
Nem akarlak kiábrándítani... azzal egyetértek, hogy Pesten több esély van a boldogulásra, de ismeretség nélkül itt is nagyon-nagyon nehéz normális állást találni (120 ezerért is). De azért drukkolok!
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
hát ha életvezetési tanácsokra szorulsz és számodra az autó a fokmérő, akkor lehet nem csak másban kell keresni a hibátjjncaa
Természetesen nem az, csak ezt az összehasonlítási alapot találtan hirtelen.cartman023
Nyugi. Akiknek nem ez a fokmérője, az - általában - jól kioktat erről, majd beszáll az Audijába és hazahajt 😀. Ez ugyanaz, mint a pénz. Akinek sok van, az hajlamos elbagatellizálni a jelentőségét. Vagy a szerencse. Aki szerencsés, az hisz benne a legkevésbé (hiszen tehetségesnek lenni trendibb, mint szerencsésnek, nemde?) :-P

Egyébként; nem értem, hogy miért ne lehetne ez a fokmérőd? Azt mondom, hogy mérd csak abban a sikered, amiben Neked jelent valamit a siker. Ha az Audi, akkor az. Ha valami ezós cucc, akkor az. Csak Neked jelentsen fokmérőt. Ne akarj megfelelni... és mindenféle szarságot magadra erőltetni, amiben nem hiszel.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
hát ha életvezetési tanácsokra szorulsz és számodra az autó a fokmérő, akkor lehet nem csak másban kell keresni a hibátjjncaa
Természetesen nem az, csak ezt az összehasonlítási alapot találtan hirtelen.cartman023


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Már csak azt kérdezgetem magamtól, hogy megérte-e tanulni?
Inkább tanultam volna valamilyen értelmes szakmát, és húztam volna ki külföldre, mint az egyik volt osztálytársam. Ő most vette meg az A6-át, én meg egy nyamvadt trabantot sem tudnék venni.cartman023
én magyar viszonylatban jól keresek, de amikor egy 5 perces melóért húznak le rólam 15K-t én is gyakran így gondolom 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
hát ha életvezetési tanácsokra szorulsz és számodra az autó a fokmérő, akkor lehet nem csak másban kell keresni a hibátjjncaa
Természetesen nem az, csak ezt az összehasonlítási alapot találtan hirtelen.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
hát ha életvezetési tanácsokra szorulsz és számodra az autó a fokmérő, akkor lehet nem csak másban kell keresni a hibát


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
milyen végzettséged van?
nyelveket beszélsz?
(bocs, nem olvastam vissza)briareos
Nem is írtam még, de pénzügy és számvitel és melette van egy mérlegképes könyvelői végzettségem is. Az angol megy szakmai szinten, de az sajna sokat kopott, mert nem használom (és ilyenkor a fejét verném a falba az egyetemista énemnek, hogy nem tanulta meg jobban az angolt, vagy nem tanult hozzá még egy nyelvet) .

Igor :
Önálló lakásban nem is gondolkoztam, jó lesz nekem egy félszoba is, vagy egy szobatárs egy nagyobb szobánál.cartman023
Ilyen végzettséggel menj el auditornak, s nem is kell albi, úgyis napi 24 órát fogsz dolgozni 😉 Sőt el se tudod költeni mikor a pénzedet 😀, a 4 nagy meg kb verekszik a balekokért, akik oda mennének...

Nekem a gyakornoki fizetésem 65K volt 80 órára pár éve. Ennél általában jóval többet dolgoztam, amit arányosan ki is fizettek (volt h 160+t is), de vizsgaidőszakban meg még kevesebbet is. Szóval gyakorlatilag ~100Kból éltem 1 évig. Albit nem kellett ugyan fizetnem, csak a rezsi felét. Nem volt mozi, színház, puccos étterem helyett mivanotthontészta, buliban az akciós pia, de simán megéltem belőle. Ja természetesen nincs autó, aminek a puszta fenntartása nem lenne ki 120Kból, és akkor még nem is használtad.
És ha össze tudod húzni a nadrágszíjat egy rövidebb időre, Pesten könnyebben találhatsz jobban fizető munkát, mint vidéken /*nem próbáltam még munkát keresni vidéken, s programozóként talán könnyebb elehelyezkedni, ming gazdasági végzettséggel*/

Az egész attól függ, tudsz-e olcsón albérletet szerezni. én anélkül nem vágnék bele, az ingázás az meg egy a spanyol inkvizíció által kifejlesztett kínzási eszköz...
Ha meg tudod oldani 35K-ból, ahogy lentebb írták, akkor még maradna 85K az életre, annyiból szerintem fenn lehat tartani az életfunkciókat...

Ja, éltem a feltételezéssel, h nettó az a 120K.
És megint más kérdés, h teljes munkaidőben, diplomával a zsebben, sehol nem dolgoznék 120Kért, ha nagyon nincs más, elvállalnám, h nőjenek a sorok a CV munkatapasztalat részében, de közben aktívan nézelődnék jobb munkahely után, melyre szerintem továbbra is a főváros a legalkalmasabb hely...Black_Adder
Szabolcsból mennék fel, mert itt semmi, de semmi nincs. Ahogy tapasztaltam, ebben a megyében(gondolom a többiben is) nagyon az megy, hogy ha van ismerősöd, akkor lesz munkád, ha nincs, akkor meg ülhetsz otthon és küldözgetheted az önéletrajzodat általában hiába.
Én sem szívesen megyek fel ennyiért, de nincs kedvem otthon ülni, és várni a csodára, valahol mindenkinek el kell kezdenie.

Már csak azt kérdezgetem magamtól, hogy megérte-e tanulni?
Inkább tanultam volna valamilyen értelmes szakmát, és húztam volna ki külföldre, mint az egyik volt osztálytársam. Ő most vette meg az A6-át, én meg egy nyamvadt trabantot sem tudnék venni.
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
milyen végzettséged van?
nyelveket beszélsz?
(bocs, nem olvastam vissza)briareos
Nem is írtam még, de pénzügy és számvitel és melette van egy mérlegképes könyvelői végzettségem is. Az angol megy szakmai szinten, de az sajna sokat kopott, mert nem használom (és ilyenkor a fejét verném a falba az egyetemista énemnek, hogy nem tanulta meg jobban az angolt, vagy nem tanult hozzá még egy nyelvet) .

Igor :
Önálló lakásban nem is gondolkoztam, jó lesz nekem egy félszoba is, vagy egy szobatárs egy nagyobb szobánál.cartman023
Ilyen végzettséggel menj el auditornak, s nem is kell albi, úgyis napi 24 órát fogsz dolgozni 😉 Sőt el se tudod költeni mikor a pénzedet 😀, a 4 nagy meg kb verekszik a balekokért, akik oda mennének...

Nekem a gyakornoki fizetésem 65K volt 80 órára pár éve. Ennél általában jóval többet dolgoztam, amit arányosan ki is fizettek (volt h 160+t is), de vizsgaidőszakban meg még kevesebbet is. Szóval gyakorlatilag ~100Kból éltem 1 évig. Albit nem kellett ugyan fizetnem, csak a rezsi felét. Nem volt mozi, színház, puccos étterem helyett mivanotthontészta, buliban az akciós pia, de simán megéltem belőle. Ja természetesen nincs autó, aminek a puszta fenntartása nem lenne ki 120Kból, és akkor még nem is használtad.
És ha össze tudod húzni a nadrágszíjat egy rövidebb időre, Pesten könnyebben találhatsz jobban fizető munkát, mint vidéken /*nem próbáltam még munkát keresni vidéken, s programozóként talán könnyebb elehelyezkedni, ming gazdasági végzettséggel*/

Az egész attól függ, tudsz-e olcsón albérletet szerezni. én anélkül nem vágnék bele, az ingázás az meg egy a spanyol inkvizíció által kifejlesztett kínzási eszköz...
Ha meg tudod oldani 35K-ból, ahogy lentebb írták, akkor még maradna 85K az életre, annyiból szerintem fenn lehat tartani az életfunkciókat...

Ja, éltem a feltételezéssel, h nettó az a 120K.
És megint más kérdés, h teljes munkaidőben, diplomával a zsebben, sehol nem dolgoznék 120Kért, ha nagyon nincs más, elvállalnám, h nőjenek a sorok a CV munkatapasztalat részében, de közben aktívan nézelődnék jobb munkahely után, melyre szerintem továbbra is a főváros a legalkalmasabb hely...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
pénzügy és számvitel és melette van egy mérlegképes könyvelői végzettségem is. Az angol megy szakmai szinten, de az sajna sokat kopott, mert nem használom (és ilyenkor a fejét verném a falba az egyetemista énemnek, hogy nem tanulta meg jobban az angolt, vagy nem tanult hozzá még egy nyelvet)cartman023
Pszf-es?

A nyelvvel kapcsolatban egyetértek; 1,5 éve még tanítottam az angolt (üzleti és pénzügyi) és a franciát (konyha) is mellékesként, de azóta nem használom egyiket sem. Érteni megértem + fordítom is (hírportálok, dokufilmek, filmek, TVMonde meg a BBC + NFL meccsek - edzésben tartom magam 😛 ), de a folyamatos beszéddel (ha nekem kell folyamatosan beszélni) akkor már komoly gondjaim vannak (a párom német+orosz). Úgyhogy szar ügy... 😕 igazából az lenne a megoldás, ha szereznél valakit magad mellé, akivel tudtok beszélni+beszélni és még többet beszélni...
Amúgy a legtöbb helyen csak kérik a nyelvet, hogy ezzel is szűrjék a jelentkezőket.toxique
Nem, Debrecenben tanultam, de eléggé fos volt az oktatás itt, mert semmi hasznosat és gyakorlatias dolgot nem tanítottak, csak elméletet.
A nyelvvel én is így vagyok, sok mindent megértek, de csak makogni tudok.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
pénzügy és számvitel és melette van egy mérlegképes könyvelői végzettségem is. Az angol megy szakmai szinten, de az sajna sokat kopott, mert nem használom (és ilyenkor a fejét verném a falba az egyetemista énemnek, hogy nem tanulta meg jobban az angolt, vagy nem tanult hozzá még egy nyelvet)cartman023
Pszf-es?

A nyelvvel kapcsolatban egyetértek; 1,5 éve még tanítottam az angolt (üzleti és pénzügyi) és a franciát (konyha) is mellékesként, de azóta nem használom egyiket sem. Érteni megértem + fordítom is (hírportálok, dokufilmek, filmek, TVMonde meg a BBC + NFL meccsek - edzésben tartom magam 😛 ), de a folyamatos beszéddel (ha nekem kell folyamatosan beszélni) akkor már komoly gondjaim vannak (a párom német+orosz). Úgyhogy szar ügy... 😕 igazából az lenne a megoldás, ha szereznél valakit magad mellé, akivel tudtok beszélni+beszélni és még többet beszélni...
Amúgy a legtöbb helyen csak kérik a nyelvet, hogy ezzel is szűrjék a jelentkezőket.