Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
szvsz így nem. Itt nem csak áram 'folyik', kezelni kell, hogy 2 IP cím van a hálózati eszköz mögött. Ha egy xover kábellel összekötöd hálózatba a 2 gépet, és az egyiknek van internet elérése akkor megoldható. Ha a hálókártya fel van készítve ilyenre lehet h nem is kell keresztkötésű kábel, hanem elég a sima ethernet is.

Amúgy időben megbontani egy kábelt, leágazni, stb ha lehetséges időben energiában se rövidebb, mint routert venni. Ja erre amúgy elég a switch is.

szerk:
A switchek, routerek számon tartják, h melyik portjukon keresztül melyik IP címeket lehet elérni. 1 porthoz 1 IP cím, ami lehet egy másik hálózati eszközé is, ahonnan további IPket lehet elérni, de csak 1 közvetlen IPcím tartozik. A te esetedben ha jól gondolom, egy modemből vagy valahonnan jön egy kábel, azt ha így megosztanád, akkor azt nem hinném h tudja kezelni, de annyira nem vagyok benne biztos. A szakmának nem ehhez a részéhez értek a legjobban...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Vadkender Arizona Cardinals 453 — Láthatatlan ember
Gyors kérdés, remélem valaki tud válaszolni. Az a helyzet, hogy netet kellene megosztanom, de jelenleg nem áll rendelkezésre router. Úgy meglehet oldani, hogy a netkábelt megbontom valahol, és egy ugyan olyan kábelben lévő szálakat átkötöm (ergó leágazok)? Úgy kell elképzelni, mikor a egy józan paraszti ember villanyszerelőnek hiszi magát, és leagázik egy vezetékről, mert mikor csinálta nem volt oda betervezve a lámpa, és csak így tudta megoldani. Mert villany esetén működik, ez tény.


Vadkender on Twitter
több mint 12 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
A Dell XPS L702X-et láttam 3D-s kiadásban is. Amúgy én se hiszek benne, szerintem se ér túl sokat. (pláne, hogy én a moziban lévő 3D-t is keveslem 😀)
A gyengített változata viszont eléggé tetszik, teljesítményben sem rossz, minden meg van benne, ami kell, csak picit drága még... 😊

több mint 12 éve
bmg Las Vegas Raiders 2 654
A modern 3D -nem a kék-piros, hagyományos - úgy működik elvileg, hogy a két különböző szögből felvett képeket gyorsan váltakozva vetítik, így olyan mintha bal szemmel néznéd, majd hirtelen a jobbal, így válik térhatásúvá a kép.
De ehhez is van szemüveg, aminek az egyik lencséje átengedi a neki szánt képet, míg a másik polarizált lesz és fordítva.
Én így hallottam valami okos műsorban....
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Jó én nem értek hozzá, csak láttam olyat, hogy 3D laptop, és ott reklámozták a szemüveggel 😊
Plusz egy cikket is találtam, aminek a lényege volt, hogy eddig néhány márka kiadott szemüveges 3D-ket, de most egy japán cég nagy újításként kiadott egy szemüveg nélküli 3d-t. 😊

Ettől függetlenül fogalmam nincs, hogy Newman melyiket látta, és szerintem még jó néhány évig én sem nagyon fizetek ilyenért... 😊
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Szemüveggel vannak megoldva (gondolom olyasmi mint az imaxben), de van már -gondolom mocskos drágán- szemüveg nélküli 3d laptop is 😊fetomy
Ebben kételkedem, tekintve, hogy egy sima lcd monitoron is tudsz 3D-s játékokat játszani szemüveggel. Pl. a Trackmaniaban is beállítható ez könnyedén.
Amiről Newman hallott az szerintem rendes, szemüveg nélküli 3D, ami már telefonban is van pl. Egyébként full parasztvakítás az egész, én nem vennék semmi pénzért ilyet.

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Szemüveggel vannak megoldva (gondolom olyasmi mint az imaxben), de van már -gondolom mocskos drágán- szemüveg nélküli 3d laptop is 😊
több mint 12 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Elég sok jó gépet találtam, nem lesz könnyű a döntés, jelenleg a Dell gépek a legszimpatikusabbak.
Találtam érdekességet is, mégpedig ilyet, hogy 3D-s monitor, a filmeket és játékokat is 3D-ben lehet nézni. Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy tudják megvalósítani? (szemüveggel vagy anélkül, valami más technológiával?). Nyilván nem fogok ilyen gépet venni (legalábbis nem valószínű, túl sokba van), csak felkeltette az érdeklődésemet, kiváncsi vagyok, hogy hogyan működik egy ilyen, meg hogy mennyit is ér valójában ez a 3D-s hatás... 😊

több mint 12 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
Mivel úgy néz ki kolis leszek, ezért most a számítógépet jól ismerőkhöz lenne egy kérdésem. Egy saját laptopra lenne szükségem, a kérdés pedig az lenne, hogy ti miket tudtok ajánlani a számomra? Leginkább konkrét masinára gondoltam, de ha nincs jobb akkor egy márkanév is elég lesz, árhatárt még nem lőttem be, jöhet minden, természetesen nem csillagászati árúakra gondoltam. 😀 Előre is köszönöm a segítséget. 😊Newman
Dell, MSI, Asus

Azon belül pedig te tudod, hogy milyen kell neked, mikre akarod használni. 😊 Ami nem árt az egy i3-as proci és nVidia vagy Ati videokartya.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Sobritól kérdezném, hogy hol talált ilyen olcsón Mac-et?!BMG
Írtam, volt a Westendben egy Apple pop-up store pár hete, ott.
Ez egy kb. 2 éves gép, de ránézésre teljesen új, karcolás sincs rajta.
Az előző Mac-em (az 5ös volt, 21"-os) szintén másfél évesen vettem, 150ért, a Balaton utcában lévő Apple boltban, de sztem neten is ki lehet fogni ennyiért.

több mint 12 éve
bmg Las Vegas Raiders 2 654
Sobritól kérdezném, hogy hol talált ilyen olcsón Mac-et?!
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Laikusként az ubuntu sem sokkal rosszabb, mint a mac, de szvsz a macosx a top os 😊
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Egyébként apró adalék az Apple - nemApple árvitához pár héttel korábról:
Ma akartam vásárolni egy nemApple céges géphez legálisan op rendszert, office-t és 100 rugóra jött volna ki, alaphangon. És akkor a többi programról, ami benne van legálisan az iMac-ben ne is beszéljünk.
Ezeket figyelembe véve arra jutottam, hogy azonos tudású legális Apple és egy legális windowsos gép közül az Apple az olcsóbb.
Ki rak össze egy 2gigás, 20 colos monitoros, 250 gb memóriás, wifis, kurva gyors, megbízható asztali gépet, legális op rendszerrel, office-al, programokkal 120 ezerért?
Én ennyiért vettem a Mac-em, mint írtam. (Elvileg ehhez hozzájön még a klaviatúra és az egér, vagyis legyen zusammen 130)
Ezek a pontos adatok:
Model Identifier: iMac8,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2.4 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 6 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 1.07 GHzSobri Jóska
http://www.ubuntu.com/
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Azért nem teljesen ugyanaz a kettő... Ez olyan mintha a film és zeneletöltést (Te ezeket is mindig megveszed?) a géplopáshoz hasonlítanád...Rataxes
Én azt mondtam az Apple olcsóbb legálisan, mint a windows-os ugyanazt tudó gép.
Nem cáfolata ennek az, hogy mások filmet, vagy zenét is lopnak/töltenek.
(Én spec megveszem, mert egyszerűbb, mint töltögetni, valamint bohó ifjúságomban cd-gyűjtésre adtam a fejem, és keletkezett már párezer darab, így nehéz abbahagyni. 😊 )

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Azért nem teljesen ugyanaz a kettő... Ez olyan mintha a film és zeneletöltést (Te ezeket is mindig megveszed?) a géplopáshoz hasonlítanád...

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Az operációs rendszer legalitása nem mindenkinek szempont 😊Rataxes
Ja, de akkor a legolcsóbb, ha lopsz egy gépet ingyér', akkor 0 ft-ba van.

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Az operációs rendszer legalitása nem mindenkinek szempont 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Egyébként apró adalék az Apple - nemApple árvitához pár héttel korábról:
Ma akartam vásárolni egy nemApple céges géphez legálisan op rendszert, office-t és 100 rugóra jött volna ki, alaphangon. És akkor a többi programról, ami benne van legálisan az iMac-ben ne is beszéljünk.
Ezeket figyelembe véve arra jutottam, hogy azonos tudású legális Apple és egy legális windowsos gép közül az Apple az olcsóbb.
Ki rak össze egy 2gigás, 20 colos monitoros, 250 gb memóriás, wifis, kurva gyors, megbízható asztali gépet, legális op rendszerrel, office-al, programokkal 120 ezerért?
Én ennyiért vettem a Mac-em, mint írtam. (Elvileg ehhez hozzájön még a klaviatúra és az egér, vagyis legyen zusammen 130)
Ezek a pontos adatok:
Model Identifier: iMac8,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2.4 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 6 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 1.07 GHz

több mint 12 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Mivel úgy néz ki kolis leszek, ezért most a számítógépet jól ismerőkhöz lenne egy kérdésem. Egy saját laptopra lenne szükségem, a kérdés pedig az lenne, hogy ti miket tudtok ajánlani a számomra? Leginkább konkrét masinára gondoltam, de ha nincs jobb akkor egy márkanév is elég lesz, árhatárt még nem lőttem be, jöhet minden, természetesen nem csillagászati árúakra gondoltam. 😀 Előre is köszönöm a segítséget. 😊Newman
Azért azt, hogy mire kell és hogy kb. mennyért azért megoszthatnád velünk. 😊
Mert ez és ez is jó arra, amire kitalálták valószínűleg. 😀Schleck
Nagy extrák nem kellenek, csak ami egy átalg kolisnak kell...na jó néhány. Menjen rajta az Autocad nevű tervező program simán (ez sztem a mostani laptopoknak mondjuk nem probléma), nyilván a photoshop is, meccsnézés szempontjából nem lenne rossz, ha menne rajta a HD csatornák, akkor a full HD is, ha úgy alakul. Zenét is kell majd nyomatni, counterattack gyanánt, a parasztok ellen. 😀 Nagy unalom ellen, 1-2 jóféle játék is elmehetne rajta. Sima net futás meg mindegyiknél alap, ezt említeni se kell. (tehát a videókártya és hangkártya meglehetősen fontos lenne, meg ugye a monitor)
Nem tudom mennyire nagyok az elvárásaim, nem volt még saját laptopom, most is tesómát nyűvöm. 😀 Az 500k-s árkategória nyilván már nagyon sok, ennyit semmiképp se szánnék rá. 😊
Ja igen, wifi természetesen kell bele. 😀

több mint 12 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Apple

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Csak a Dell 😛
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Mivel úgy néz ki kolis leszek, ezért most a számítógépet jól ismerőkhöz lenne egy kérdésem. Egy saját laptopra lenne szükségem, a kérdés pedig az lenne, hogy ti miket tudtok ajánlani a számomra? Leginkább konkrét masinára gondoltam, de ha nincs jobb akkor egy márkanév is elég lesz, árhatárt még nem lőttem be, jöhet minden, természetesen nem csillagászati árúakra gondoltam. 😀 Előre is köszönöm a segítséget. 😊Newman
5. éve koptatom az Asusom, egy DVD-meghajtó csere amit eddig ráköltöttem.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Mivel úgy néz ki kolis leszek, ezért most a számítógépet jól ismerőkhöz lenne egy kérdésem. Egy saját laptopra lenne szükségem, a kérdés pedig az lenne, hogy ti miket tudtok ajánlani a számomra? Leginkább konkrét masinára gondoltam, de ha nincs jobb akkor egy márkanév is elég lesz, árhatárt még nem lőttem be, jöhet minden, természetesen nem csillagászati árúakra gondoltam. 😀 Előre is köszönöm a segítséget. 😊Newman
Dell Inspiron 5110. Bátran tudom ajánlani! Nekem semmi gondom vele, meg még az általunk eladott 25+ darabbal az elmúlt pár hónapból. 😊

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Mivel úgy néz ki kolis leszek, ezért most a számítógépet jól ismerőkhöz lenne egy kérdésem. Egy saját laptopra lenne szükségem, a kérdés pedig az lenne, hogy ti miket tudtok ajánlani a számomra? Leginkább konkrét masinára gondoltam, de ha nincs jobb akkor egy márkanév is elég lesz, árhatárt még nem lőttem be, jöhet minden, természetesen nem csillagászati árúakra gondoltam. 😀 Előre is köszönöm a segítséget. 😊Newman
Azért azt, hogy mire kell és hogy kb. mennyért azért megoszthatnád velünk. 😊
Mert ez és ez is jó arra, amire kitalálták valószínűleg. 😀

több mint 12 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Mivel úgy néz ki kolis leszek, ezért most a számítógépet jól ismerőkhöz lenne egy kérdésem. Egy saját laptopra lenne szükségem, a kérdés pedig az lenne, hogy ti miket tudtok ajánlani a számomra? Leginkább konkrét masinára gondoltam, de ha nincs jobb akkor egy márkanév is elég lesz, árhatárt még nem lőttem be, jöhet minden, természetesen nem csillagászati árúakra gondoltam. 😀 Előre is köszönöm a segítséget. 😊