Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
És biztos sokan tudják, de vicces sztori, hogy miért nincs matematikai Nobel-díj. Na? 😊Sobri Jóska
Ugye nem az urban legend lesz erre a válasz?Schleck
Az nem urban legend. De ha szerinted az, akkor mondd a nemurbanlegend igazi sztorit.

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
És biztos sokan tudják, de vicces sztori, hogy miért nincs matematikai Nobel-díj. Na? 😊Sobri Jóska
Ugye nem az urban legend lesz erre a válasz?

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Marie Curie, egyértelműen. Nem csak az első Nobel-díjas nő, hanem az egyetlen ember, aki két külön területen is kapott Nobel-díjat.
És biztos sokan tudják, de vicces sztori, hogy miért nincs matematikai Nobel-díj. Na? 😊

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
szerintetek melyik Nobel-díjas fizikus a legérdekesebb? v ki az akinek érdekes sztoriai vannak, ill a cuccért amiért kapta sokat lehet írni?kristof
végignézed wikin, hogy melyik szócikk a leghosszabb és ő nyert 😛 http://hu.wikipedia.org/wiki/Fizikai_Nobel-díj

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
szerintetek melyik Nobel-díjas fizikus a legérdekesebb? v ki az akinek érdekes sztoriai vannak, ill a cuccért amiért kapta sokat lehet írni?kristof
Attól függ mire érdekes. Bár nem hiszem, hogy túl sok nem érdekes fizikus létezik, de ha egy középiskolai fizika órára kell, akkor én valami klasszikusabbat választanék, mondjuk Curie házaspár, Bohr, Röntgen, Lorentz, és ugye Einstein. Bár Einstein és a Curiek elég sablonosak szerintem. De vannak magyar származásúak is, Wígner vagy Gábor Dénes, a témája miatt talán az utóbbi a legjobb. De ha sztorik kellenek, akkor Pauliról is vannak érdekes dolgok a neten.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
szerintetek melyik Nobel-díjas fizikus a legérdekesebb? v ki az akinek érdekes sztoriai vannak, ill a cuccért amiért kapta sokat lehet írni?
több mint 12 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 872 — megbékéltem tom bradyvel
Köszönöm. Nem tudom mit csináljak. Azt sem tudom, hogy sz istenbe lehetnek ilyenek, hogy nem adnak DVD-t... Miért jó ha a merevlemezen van... (-_(-_-)_-)
Én olyat is kaptam, hogy F2-vel hozzam elő a szervíz menüt és ott válasszam a javítás opciót :-S

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 12 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Kedves Gyerekek!

Hogy az istenbe kel újratelepíteni a Windows 7-et? Ugyanis az a történet, hogy a vásárolt laptop mellé Windows 7-et kaptam, de nem CD-n, DVD-n, hanem merevlemezen rajta volt és onnan kellett feltelepítenünk. Tehát ilyen rejtett partríción vagy min van elvileg. No most hogy tudom előhoznia telepítőjét?Ventura
Szerintem csináld azt, hogy leszeded valahonnan win7-t, kiírod dvd-re, majd mikor kéri a kódot a laptop alján lévőt írod be. Anno csináltam ilyet, ugyanúgy fasza volt minden...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 12 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 872 — megbékéltem tom bradyvel
Kedves Gyerekek!

Hogy az istenbe kel újratelepíteni a Windows 7-et? Ugyanis az a történet, hogy a vásárolt laptop mellé Windows 7-et kaptam, de nem CD-n, DVD-n, hanem merevlemezen rajta volt és onnan kellett feltelepítenünk. Tehát ilyen rejtett partríción vagy min van elvileg. No most hogy tudom előhoznia telepítőjét?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 12 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
BKV honlap biztos segít. Asbee
Már mazsoláztam azt.
Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, de abban a Google és a BKV sem tud segíteni.catattack
Haverom F1-re azzal szokott menni. Tömegen kívül akkor más zavaró tényező nincs az mondta. 2 éve Talma napkor akartunk úgy menni, azonban azt mondták HÉV nem áll meg normál esetben, ezért marha sokat kell gyalogolni, le is beszéltek róla minket.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 12 éve
catattack 3 520
BKV honlap biztos segít. Asbee
Már mazsoláztam azt.
Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, de abban a Google és a BKV sem tud segíteni.
több mint 12 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Hogyan lehet kijutni a Hungaroringre tömegközlekedéssel? Egyszer már voltam HÉV-vel, de elég sokat kellett gyalogolni Mogyoródon.
Van valami más variáció?catattack
BKV honlap biztos segít. Ahogy én hallottam HÉV csak F1-kor áll meg pályánál am marha sokat kell gyalogolni.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 12 éve
catattack 3 520
Hogyan lehet kijutni a Hungaroringre tömegközlekedéssel? Egyszer már voltam HÉV-vel, de elég sokat kellett gyalogolni Mogyoródon.
Van valami más variáció?
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 815 — No es importante
2 féle tárgy van. Az egyikhez ész kell: meg kell érteni, rá kell jönni a logikára, kell valaki aki elmagyarázza pl matek,
a másikhoz segg kell. Le kell tudni ülni órákig magolni, ha arról van szó.Black_Adder
Én tudok egy harmadikat is, de nem árulom el a titkot 😊 😛


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
A középiskolai tudásnak egyébként egyetemen nem sok hasznát fogod venni szvsz...Black_Adder
Én ahogy észrevettem fősulin, az első 1-2 félévet -ha hasonló tárgyak vannak, mint középben- simán faszán meg lehet oldani középiskolás tudással. Aztán úgy a 3-4. félév meg olyanokat mutat, hogy befosol 😀 Én fősuli 3-4. félévig meg voltam győződve róla, hogy az infót kenem vágom. Aztán ott jött egy vágás és elkezdtem szinte semmit nem érteni.
Mondjuk nagy baj az, hogy pont ilyen első fősuli vége tájban kezd beállni az, hogy mit is akar, miben jó az ember :/fetomy
Jó van egy-két alapozó tárgy, ez tény, de a szakmai ismereteket nyújtó tárgyakra szvsz áll. A BME-n mindenképp...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A középiskolai tudásnak egyébként egyetemen nem sok hasznát fogod venni szvsz...Black_Adder
Én ahogy észrevettem fősulin, az első 1-2 félévet -ha hasonló tárgyak vannak, mint középben- simán faszán meg lehet oldani középiskolás tudással. Aztán úgy a 3-4. félév meg olyanokat mutat, hogy befosol 😀 Én fősuli 3-4. félévig meg voltam győződve róla, hogy az infót kenem vágom. Aztán ott jött egy vágás és elkezdtem szinte semmit nem érteni.
Mondjuk nagy baj az, hogy pont ilyen első fősuli vége tájban kezd beállni az, hogy mit is akar, miben jó az ember :/
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
köszi mindenkinek aki válaszolt, végül aztán nem választottam semmit és Fake tanácsára inkább az idegennyelveket (angol francia) fogom nyomni mert azokat szeretem is és a tanáraim is jók belőle

Schleck, Dezsőfi fizikát tartja sajnos így nem mentem arra, ha Kóródival cseréltek volna és Dezsőfi tartja a matekot akkor azt választottam volnakristof
2 féle tárgy van. Az egyikhez ész kell: meg kell érteni, rá kell jönni a logikára, kell valaki aki elmagyarázza pl matek,
a másikhoz segg kell. Le kell tudni ülni órákig magolni, ha arról van szó.
Utóbbiból fölösleges faktra menni. Engem mindig is érdekelt a töri, de faktra akkor se mentem volna, ha abból érettségizek. Pontosan ugyanazt tanították volna meg még1×

A nyelv viszont jó választás, mert egyetemeken a nyelvi képzés kb 0. Ha akarsz nyelvvizsgát, annak a legegyszerűbb módja az emelt érettségi, ráadásul az érettségi után már amúgy is csak felejteni fogsz. //ha csak nem anglisztikára vagy valami hasonlóra mész

A középiskolai tudásnak egyébként egyetemen nem sok hasznát fogod venni szvsz...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
köszi mindenkinek aki válaszolt, végül aztán nem választottam semmit és Fake tanácsára inkább az idegennyelveket (angol francia) fogom nyomni mert azokat szeretem is és a tanáraim is jók belőle

Schleck, Dezsőfi fizikát tartja sajnos így nem mentem arra, ha Kóródival cseréltek volna és Dezsőfi tartja a matekot akkor azt választottam volna
több mint 12 éve
catattack 3 520
Más kártyával jó.
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Formáztam a fényképezővel, de PC-vel még nem. Nem segített a problémán.catattack
Ajjaj, nem hangzik túl jól. És más memóriakártyával próbáltad már, hogy nem-e a fényképezőgép a hibás?
De ötletem egyelőre sajnos nem nagyon van, hogy hogy lehetne megoldani a dolgot.

több mint 12 éve
catattack 3 520
Formáztam a fényképezővel, de PC-vel még nem. Nem segített a problémán.
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Fényképezőgép néha azt írja ki, hogy adatírási hiba, ellenőrizzem a memóriakártyát?
Mi lehet a hiba oka és hogyan tudom orvosolni? 2 hónapos Scandisk 8G-s kártyáról van szó.catattack
Formázást próbáltad már?

több mint 12 éve
catattack 3 520
Fényképezőgép néha azt írja ki, hogy adatírási hiba, ellenőrizzem a memóriakártyát?
Mi lehet a hiba oka és hogyan tudom orvosolni? 2 hónapos Scandisk 8G-s kártyáról van szó.
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Tart valamit Dezsőfi? Ha igen, akkor menj arra az órára. Eddigi tanulmányaim messze legjobb tanárja.
De persze valami olyanra menj, ami érdekel is valamennyire, bár mondjuk én kb. nála szerettem meg a matekot, előtte csak azt tudtam, hogy ebből vagyok a legtűrhetőbb. 😀

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
menj magyar faktra, jelentkezz bölcsésznek, a felvételid után adok jegyzetet olcsón 😀