Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊
eaglesmcnabb
Pinot is így gondolja.
Nem lehet 8. legerősebb emberrel összetettet nyerni, de lehet közel azonos erősség esetén döntő. Sőt én egy kicsit gyengébb esetén se vagyok biztos, h ne menne. Landa&Krujswijk gyengébb volt, mint Bernal vagy Thomas. Pinot szerintem nyerhetett volna Movistar/Jumbo valamelyikével. FDJ-vel nem ment volna, ha nem adja fel, akkor sem.

A klasszikus példa Aru és TD a 15-ös Vueltáról.
dawyd728
Más kérdés hogy egyáltalán nincs csapatod, mint idén pl. Roglic, vagy a 2015ös vuelta. De ha van egy közepesen erős csapatod, és mindenkinél erősebb vagy hegyen, akkor nem tudnak megverni.

De idén nem azért nyert Bernal mert az Ineos volt a legerősebb, hanem mert nem bírt vele senki sem menni hegyen. Aki tudott az meg elszakította a combizmát. Az Ineosnál szvsz erősebb volt a Jumbo is és a Movistar is. Pinot sem azért nyert meg 2 hegyet a többi menő előtt mert erős volt a csapata. Kruiswijknek is volt embere amikor elment Bernal az Iseranon, mit ért vele?
eaglesmcnabb
Bernal nem volt erősebb, mint Pinot. Sőt amíg versenyben volt, 2 perc előnnyel kellett volna álljon a kis kolumbiai előtt. Másrészt Kruiswijk nem volt se Thomas, se Bernal, se Pinot szintjén. Ezt mondom én is, h egy ideig számít a csapat, de tovább nem. Másrészt a hollandnak még erősebb csapata sem volt, max szakaszról szakaszra változott, hol erősebbnek tűntek, hol gyengébbnek, mint az Ineos. Az senkit nem érdekel kategória, ha egymás mellé rakod a csapatokat, akkor a 4-5. segítőnél jobb egyik vagy másik egy kicsivel. A sík top segítők és a hegyi top segítők ereje a lényeg. Thomas jobb volt, mint De Plus/Bennett, Poels/Van Barle már gyengébb volt, mint a 3. Jumbo-s, de a 4. holland segítőnél már jobb volt a britek holland párosának gyengébbik tagja. Sík segítőkben nem látok nagy eltérést. A TTT-n kialakult különbség is kisebb lett volna, ha nem elsőnek indul az Ineos.
Egyszerűen nem látom, amit ti. Ez is nagy szó, h elértük oda, h bárki azonos erejű csapatot ki tud ellenük állítani. Csak ugye ott meg kijön az összetett esélyesek közötti különbség. Majd, amikor valaki az idei Pinot szinten nyomja és a csapata Jumbo/Movistar szinten erős, akkor lehet más a győztes, mint a britek aktuális első embere. Ez lehet jövőre Dumoulin a Jumboban, de akkor Groenewegent nem szabad elhozni.
dawyd728
Nem tudjuk, azt tudjuk ki volt a pireneusok es az alpok kiralya. Max 1.25, de ennyi erovel irhatnek olyanokat hogy a TTT nem 12 mp kellett vorna verni az FDJ-t az Ineos-nak. De nem mondom, de az echelont el kell engedni, nem a tobbi csapat ereje, nem az ovenek a gyengesege, nem a szerencsen/tlensegen mult. Csak maguknak koszonhetik, ahogy a sky is hogy eleg gyenge TTT-t futott.
Pinot eros volt, ott volt neki Gaudu addig mint barmelyik segito, sokkal jobbat ment a TTT-n a csapat es o maga is a az ITT-n viszont csapatvezetokent soha nem fejezett be GT-t es amikor ennyire allando akkor annal nagyobb gyengeseg nincs is. De mivel amellett hogy eros volt mig tortent a balesete (Valoire-n mar nem) nagyon bevallalosan ment es Thomas-t valoszinuleg elverte volna szerintem Bernal-t nem, de ezt sose tudjuk meg. De o volt aki tett erte es Bernal.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Én nem Sagan ellen írtam a sorokat, mert kifejezetten bírom, csak így baromi unalmas lett a zöld trikós "küzdelem". Alaphilippe lehetett volna kihívója akár, ha nem az összetettre megy.

Nekem olyan vetődött fel, hogy minden sík vagy közepesen hegyi szakaszon 50 mk-ként lehetne magasabb pontszámokat szerezni (pl: 15-10-5-3-1 felosztásban), így érdekeltek lennének a szökevények és az üldöző mezőny sprinterei is. A szakaszok végén pedig dupla pontért mehetnének.

Plusz a hegyi szakaszokon a hegyek között is lenne több intermediate befutó ugyanennyi pontért - jó lejtmeneteseknek pl.
Fast Willie
Ennek lenne értelme ha a zöld trikó nem egy 3.számú trikó lenne, ami kb érdekel 3 embert a mezőnybe. De lehet idén még annyit se.
Toca
Holló fan kolléga mondta már párszor, h a zöld anyagilag többet ér, mint szinte bármely más verseny összetett győztes díjazása. Lehet rosszul idézem, de a lényeg, h nincs olyan, h nem érdekli a többieket a zöld. Egyszerűen Sagan annyival jobb, h totál esélytelenek ellene a többiek. Csak akkor lenne bárkinek is esélye, ha annyira a sprinter mezőny felett lenne valaki, mint Kittel volt pár éve. Én Groenewegenbe látom ezt, de idén nem volt valamiért az igazi. Vagy meg kell várni, míg Van Aert és Van der Poel felnő mellé. Unalmas oké, de a kerékpár Usain Boltja kb. Bolt ellen se találta ki senki, h ő plusz súllyal vagy 110m-ről rajtoljon. Pl Froome szerintem a maga területén nem emelkedik ki annyira, mint Sagan, de ezt halkan mondom, mert ki lesz a hsz-ből olvasva, h utálom, nem ismerem el stb..
dawyd728
Kb Giro-Vuelta gyoztes penz. A monumentek-nel 5-6 szor tobb penz, gyakorlatilag mindet megnyerhetne valaki akkor se keresne annyit mint a zold trikoert. Raadasul ez a TDF olyan publicitast ad ami nagyobb mint barmelyik. Szakmailag meg mindenki dontse el maga.
Sagan a zold triko prototipusa, kozel sem a legjobb sprinter, de nem rossz es mint minden trikoert sokan betliznek, o meg nem. Ha emelkedos a sprintbefuto rogton eselyes is, ha van egy domb akkor ove minden.
Nincs neki nagyon egy az egyben ellenfele, a 8 kerekes egy csapatban meg a sprinterektol is vesz el embert. A GC csapatoknak nem eri meg mert a zold trikoval nehez megmagyarazni a raforditott penzt/energiat.
Raadasul van neki segitsege a csapaton belul, o a csapatfonok. Most futott egy pocsek szezont, Buchmann pazar eredmenyt ert el rogton kituzte celnak a dobogot es kert is meg ketto hegyi segitot. Jovore meglatjuk ki lesz a fonok. Jovore a Sunweb Matthews-al ha hasonloan jonnek mint a Bora akkor megfoghatja csak kell meg egy sprinter.
Aki tenylegesen ellenfele lehetne az inkabb a csapataert fog dolgozni, nem latom max egy picit hogy Aert-ot elengedik erte.

Mashol latjuk a problemat sok helyen , de a dolgok nagy tobbseget ugyanugy latjuk. De amikor arrol beszelunk hogy Froome ( vagy barki ) milyen eros vagy hasonlo meghatarozhatatlan dolgokrol vagy sok dologban ahol mas a hangsulyosabb mindenkinel es ezert kulonbseg alakul ki.
Ebben az esetben Sagan-nak kedvez a kiiras es tudnam ugy irni hogy leizzadna, de akkor is az eselyesek koze tartozna.
Froome eseteben a kiiras allandoan valtozik, de o is mindig az eselyesek kozott van legyen barmennyire nem neki fekvo. Tudom a csapat nagy segitseg neki de Sagan-nak meg a kihivoi mennyisege/minosege nagyon gyenge. Amiben az is benne van hogy annyira jo/ annyira kedvez a kiiras / aki olyan "eros" mint o az segito valahol mig o csapatkapitany.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊

Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.
Mikey
Mondjuk idén pont befürdött az klasszikusokon, de ha Alaphilippe-re gondoltál akkor egyetértek 😀
eaglesmcnabb
Mert attól, hogy valaki kiemelkedik a többiek közül, már nem is lehet formán kívül a magánéleti problémái után?

Szerkesztette: Mikey
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊
eaglesmcnabb
Pinot is így gondolja.
Nem lehet 8. legerősebb emberrel összetettet nyerni, de lehet közel azonos erősség esetén döntő. Sőt én egy kicsit gyengébb esetén se vagyok biztos, h ne menne. Landa&Krujswijk gyengébb volt, mint Bernal vagy Thomas. Pinot szerintem nyerhetett volna Movistar/Jumbo valamelyikével. FDJ-vel nem ment volna, ha nem adja fel, akkor sem.

A klasszikus példa Aru és TD a 15-ös Vueltáról.
dawyd728
Más kérdés hogy egyáltalán nincs csapatod, mint idén pl. Roglic, vagy a 2015ös vuelta. De ha van egy közepesen erős csapatod, és mindenkinél erősebb vagy hegyen, akkor nem tudnak megverni.

De idén nem azért nyert Bernal mert az Ineos volt a legerősebb, hanem mert nem bírt vele senki sem menni hegyen. Aki tudott az meg elszakította a combizmát. Az Ineosnál szvsz erősebb volt a Jumbo is és a Movistar is. Pinot sem azért nyert meg 2 hegyet a többi menő előtt mert erős volt a csapata. Kruiswijknek is volt embere amikor elment Bernal az Iseranon, mit ért vele?
eaglesmcnabb
Bernal nem volt erősebb, mint Pinot. Sőt amíg versenyben volt, 2 perc előnnyel kellett volna álljon a kis kolumbiai előtt. Másrészt Kruiswijk nem volt se Thomas, se Bernal, se Pinot szintjén. Ezt mondom én is, h egy ideig számít a csapat, de tovább nem. Másrészt a hollandnak még erősebb csapata sem volt, max szakaszról szakaszra változott, hol erősebbnek tűntek, hol gyengébbnek, mint az Ineos. Az senkit nem érdekel kategória, ha egymás mellé rakod a csapatokat, akkor a 4-5. segítőnél jobb egyik vagy másik egy kicsivel. A sík top segítők és a hegyi top segítők ereje a lényeg. Thomas jobb volt, mint De Plus/Bennett, Poels/Van Barle már gyengébb volt, mint a 3. Jumbo-s, de a 4. holland segítőnél már jobb volt a britek holland párosának gyengébbik tagja. Sík segítőkben nem látok nagy eltérést. A TTT-n kialakult különbség is kisebb lett volna, ha nem elsőnek indul az Ineos.
Egyszerűen nem látom, amit ti. Ez is nagy szó, h elértük oda, h bárki azonos erejű csapatot ki tud ellenük állítani. Csak ugye ott meg kijön az összetett esélyesek közötti különbség. Majd, amikor valaki az idei Pinot szinten nyomja és a csapata Jumbo/Movistar szinten erős, akkor lehet más a győztes, mint a britek aktuális első embere. Ez lehet jövőre Dumoulin a Jumboban, de akkor Groenewegent nem szabad elhozni.
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊
eaglesmcnabb
Pinot is így gondolja.
Nem lehet 8. legerősebb emberrel összetettet nyerni, de lehet közel azonos erősség esetén döntő. Sőt én egy kicsit gyengébb esetén se vagyok biztos, h ne menne. Landa&Krujswijk gyengébb volt, mint Bernal vagy Thomas. Pinot szerintem nyerhetett volna Movistar/Jumbo valamelyikével. FDJ-vel nem ment volna, ha nem adja fel, akkor sem.

A klasszikus példa Aru és TD a 15-ös Vueltáról.
dawyd728
Más kérdés hogy egyáltalán nincs csapatod, mint idén pl. Roglic, vagy a 2015ös vuelta. De ha van egy közepesen erős csapatod, és mindenkinél erősebb vagy hegyen, akkor nem tudnak megverni.

De idén nem azért nyert Bernal mert az Ineos volt a legerősebb, hanem mert nem bírt vele senki sem menni hegyen. Aki tudott az meg elszakította a combizmát. Az Ineosnál szvsz erősebb volt a Jumbo is és a Movistar is. Pinot sem azért nyert meg 2 hegyet a többi menő előtt mert erős volt a csapata. Kruiswijknek is volt embere amikor elment Bernal az Iseranon, mit ért vele?

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊
eaglesmcnabb
Pinot is így gondolja.
Nem lehet 8. legerősebb emberrel összetettet nyerni, de lehet közel azonos erősség esetén döntő. Sőt én egy kicsit gyengébb esetén se vagyok biztos, h ne menne. Landa&Krujswijk gyengébb volt, mint Bernal vagy Thomas. Pinot szerintem nyerhetett volna Movistar/Jumbo valamelyikével. FDJ-vel nem ment volna, ha nem adja fel, akkor sem.

A klasszikus példa Aru és TD a 15-ös Vueltáról.
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Én nem Sagan ellen írtam a sorokat, mert kifejezetten bírom, csak így baromi unalmas lett a zöld trikós "küzdelem". Alaphilippe lehetett volna kihívója akár, ha nem az összetettre megy.

Nekem olyan vetődött fel, hogy minden sík vagy közepesen hegyi szakaszon 50 mk-ként lehetne magasabb pontszámokat szerezni (pl: 15-10-5-3-1 felosztásban), így érdekeltek lennének a szökevények és az üldöző mezőny sprinterei is. A szakaszok végén pedig dupla pontért mehetnének.

Plusz a hegyi szakaszokon a hegyek között is lenne több intermediate befutó ugyanennyi pontért - jó lejtmeneteseknek pl.
Fast Willie
Ennek lenne értelme ha a zöld trikó nem egy 3.számú trikó lenne, ami kb érdekel 3 embert a mezőnybe. De lehet idén még annyit se.
Toca
Holló fan kolléga mondta már párszor, h a zöld anyagilag többet ér, mint szinte bármely más verseny összetett győztes díjazása. Lehet rosszul idézem, de a lényeg, h nincs olyan, h nem érdekli a többieket a zöld. Egyszerűen Sagan annyival jobb, h totál esélytelenek ellene a többiek. Csak akkor lenne bárkinek is esélye, ha annyira a sprinter mezőny felett lenne valaki, mint Kittel volt pár éve. Én Groenewegenbe látom ezt, de idén nem volt valamiért az igazi. Vagy meg kell várni, míg Van Aert és Van der Poel felnő mellé. Unalmas oké, de a kerékpár Usain Boltja kb. Bolt ellen se találta ki senki, h ő plusz súllyal vagy 110m-ről rajtoljon. Pl Froome szerintem a maga területén nem emelkedik ki annyira, mint Sagan, de ezt halkan mondom, mert ki lesz a hsz-ből olvasva, h utálom, nem ismerem el stb..
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊

Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.
Mikey
Mondjuk idén pont befürdött az klasszikusokon, de ha Alaphilippe-re gondoltál akkor egyetértek 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 669 — Vikings fan
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Én nem Sagan ellen írtam a sorokat, mert kifejezetten bírom, csak így baromi unalmas lett a zöld trikós "küzdelem". Alaphilippe lehetett volna kihívója akár, ha nem az összetettre megy.

Nekem olyan vetődött fel, hogy minden sík vagy közepesen hegyi szakaszon 50 mk-ként lehetne magasabb pontszámokat szerezni (pl: 15-10-5-3-1 felosztásban), így érdekeltek lennének a szökevények és az üldöző mezőny sprinterei is. A szakaszok végén pedig dupla pontért mehetnének.

Plusz a hegyi szakaszokon a hegyek között is lenne több intermediate befutó ugyanennyi pontért - jó lejtmeneteseknek pl.
Fast Willie
Ennek lenne értelme ha a zöld trikó nem egy 3.számú trikó lenne, ami kb érdekel 3 embert a mezőnybe. De lehet idén még annyit se.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 725
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Én nem Sagan ellen írtam a sorokat, mert kifejezetten bírom, csak így baromi unalmas lett a zöld trikós "küzdelem". Alaphilippe lehetett volna kihívója akár, ha nem az összetettre megy.

Nekem olyan vetődött fel, hogy minden sík vagy közepesen hegyi szakaszon 50 mk-ként lehetne magasabb pontszámokat szerezni (pl: 15-10-5-3-1 felosztásban), így érdekeltek lennének a szökevények és az üldöző mezőny sprinterei is. A szakaszok végén pedig dupla pontért mehetnének.

Plusz a hegyi szakaszokon a hegyek között is lenne több intermediate befutó ugyanennyi pontért - jó lejtmeneteseknek pl.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Igen, ezt kéne megértenie az embereknek. Ahogy a zöld nem a legjobb sprinternek, úgy a pöttyös sem a legjobb hegyi menőnek jár. De mivel az emberek szeretnek nem megérteni dolgokat és morogni, így mindegy. Kinek nem inge, persze.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Idei Giro igy indult, az olasz setabicajozott a hegy labaig, lecserelte a TT bicajt es felsuvitett a hegyre. Elso a hegyen 2 mp-el megelozve Roglic-ot. Tapsvihar, triko a jutalma. Alig varom a hegytol-hegyig setafikalast es hegyisprinteket amit a kutya nem fog latni, bar mindegy is mert a kutya nem is kivancsi ra.

A pettyes triko sem a "legjobb a hegyen csavo" kiiras, ez is egy ponttriko. A lenyege, a nehezsege az, hogy a leheto legtobbszor a resze legyel a szokesnek/tamadasnak.
Kb olyan mintha a zold trikoert a kijelolt 20m-es savokban kie a legnagyobb atlagsebesseg. Sagan nem nyerne tobbet. Egyszer odaernek a sprinterek is es ok gyorsabbak, nehany emelkedosen lenne 2.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Mikey
Egyetertek. Sagan helyett tudok mast is irni ugyanezen szavakkal.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.

Szerkesztette: Mikey
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Zöld trikót valahogy meg kellene reformálni. Van ötletetek?

Most azon kìvül, h Matthews ne segéderő legyen, hanem contender
Fast Willie
Bírjatok ki 2-3 évet, aztán Sagan elkezd öregedni.
Vagy hátha most a rekord 7. után elmegy Girózni.

Amúgy meg tudom nehéz de csak fel kéne fogni, hogy NEM SPRINTERTRIKÓ, hanem ponttrikó.
Mikey
Hiaba pontriko, megiscsak a jol sprinteloknek van kitalalva es ennyi. Lehetne rakni a 3.emelkedo utan is es kozepszeru hegyitrikonak hivnank. De nem fogjak megvaltoztatni, mert miert tennek.
Sagan raadasul szeretheto figura es amig a szurkolok nem kezdik tolni hogy igy ez nem jo hanem tapsvihar van ( ami jogos ) akkor mi a kerdes.
A zold es a pettyes triko az egynapos sztaroknak van kiirva az egyik a sprinterek fele a masik a hegyek fele. Az elsoben Sagan a legjobb a masikban Alaphilippe. Mindkettonek keves termeszetes ellenfele van, es meg par embernek lenne eselye segitseggel. De keves csapat tesz belejuk energiat, mert a segitseget ok is megkapnak ha szukseg lenne ra. Az hogy iden az ideiglenes sargat valasztotta a biztos pettyes helyett meg ertheto.
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Zöld trikót valahogy meg kellene reformálni. Van ötletetek?

Most azon kìvül, h Matthews ne segéderő legyen, hanem contender
Fast Willie
Bírjatok ki 2-3 évet, aztán Sagan elkezd öregedni.
Vagy hátha most a rekord 7. után elmegy Girózni.

Amúgy meg tudom nehéz de csak fel kéne fogni, hogy NEM SPINTERTRIKÓ, hanem ponttrikó.
Mikey
Én annak örülnék jobban, ha nem lenne különbség a sík és a hegyi szakaszok pontjai közt.

Ez a hegyi összetett meg közröhej.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Zöld trikót valahogy meg kellene reformálni. Van ötletetek?

Most azon kìvül, h Matthews ne segéderő legyen, hanem contender
Fast Willie
Bírjatok ki 2-3 évet, aztán Sagan elkezd öregedni.
Vagy hátha most a rekord 7. után elmegy Girózni.

Amúgy meg tudom nehéz de csak fel kéne fogni, hogy NEM SPRINTERTRIKÓ, hanem ponttrikó.

Szerkesztette: Mikey
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Ineos ezután mindegyik 3 hetesre küldhet másik GC embert ha akar. Carapazt sajnálnám haa suska miatt odamenne, mert úgy fog járni mint Kaká a Realban.
jamaicababa
szar lesz? 😊
Oda fog menni. Jol fog jarni, ha nem a tdf az alma jovore ( 2 ev )
no
Nem fog annyi szerephez jutni, mint a Movistarban tenné. Landa és Quintana elmegy, Más-szal ketten jól meglennének, főleg most hogy Más nincs formában. Elmegy az Ineosba, ahol ott van Froome, Thomas, Bernal kapásból. És szerintem a Movistar csapatként ezen a Touron erősebb volt az Ineosnál, csak GC emberük nem volt hozzá. Láttuk Carapazzal mire képesek.
jamaicababa
Ugy volt hogy marad, de nem egyeztek. Persze minden pletyka meg par napig.
Mas lehet meg es lesz is formaban. A movistar jo lesz ha Nairo megy. Ez sem biztos, a szponzor Del-Amerikabol jon. Landa lehet marad.
Mennyi szerepet kapott eddig? Jovore mehet vedeni a cimet a Giro-ra es akar Vueltara bar tarsvezerkent, ahogy a Movistarnal. Sok fugg a kiirasoktol. Amikor Froome-al teker akkor segitokent fog indulni, de lesz eselye a tobbiekkel szemben es ki tudja Froome laba hogy alakul.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Zöld trikót valahogy meg kellene reformálni. Van ötletetek?

Most azon kìvül, h Matthews ne segéderő legyen, hanem contender
Fast Willie
Attol fugg mit akarsz latni erte. Ha sprintereket akarod latni akkor a szakaszok elejere kell rakni a pontokat. Ha lesz egy-ketto aki kiemelkedik akkor atnyomjak magukat a hegyeken.
Lenne Sagan-nak ellefele most is csak ok nem fektetnek bele ennyit. Biztam iden Aert-t hatha elengedik, de nem. A jovoben sem latom, ha sargaert mesz nem forgacsolod az erot erte. A sprinterek raneznek a kiirasra es azt latjak a pontok 60%-ra eselytelenek igy szarnak ra.
Nem fogjak megvaltoztatni Sagan miatt.
több mint 4 éve
jamaicababa New England Patriots Texas Longhorns 1 082 — The Hungarian Skip Bayless
Ineos ezután mindegyik 3 hetesre küldhet másik GC embert ha akar. Carapazt sajnálnám haa suska miatt odamenne, mert úgy fog járni mint Kaká a Realban.
jamaicababa
szar lesz? 😊
Oda fog menni. Jol fog jarni, ha nem a tdf az alma jovore ( 2 ev )
no
Nem fog annyi szerephez jutni, mint a Movistarban tenné. Landa és Quintana elmegy, Más-szal ketten jól meglennének, főleg most hogy Más nincs formában. Elmegy az Ineosba, ahol ott van Froome, Thomas, Bernal kapásból. És szerintem a Movistar csapatként ezen a Touron erősebb volt az Ineosnál, csak GC emberük nem volt hozzá. Láttuk Carapazzal mire képesek.

Roses are red,
Violets are blue,
Personal foul,
Ndamukong Suh
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Ineos ezután mindegyik 3 hetesre küldhet másik GC embert ha akar. Carapazt sajnálnám haa suska miatt odamenne, mert úgy fog járni mint Kaká a Realban.
jamaicababa
szar lesz? 😊
Oda fog menni. Jol fog jarni, ha nem a tdf az alma jovore ( 2 ev )
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 651
Nekem ez az utolsó hét csalódás volt. Volt történés, ezt nem tagadom. Így is magasan a legjobb TDF az utóbbi évekből. Nem volt senki által kontroll alatt a szakaszok, de mégis. A csütörtöki szakasz se volt rossz. Ellenben az utolsó kettő miatt hiányérzetem van. Értem, h nem lehetett mit tenni az időjárás miatt, de pl a Val Thorens egy tipikus vonatos hegy. 6-7% egy ilyen rövid szakaszon simán 24-25km/h-s átlagot mennek felfelé. Ha előtte beletesznek 200km-t, akkor lehetett volna itt verseny, de az sem garancia. Simán csináltam volna 20/a és 20b szakaszt. Persze a szabályok, ha nem teszik ezt lehetővé, az gond, de remélem az ideiből tanulva változtatnak azokon, mert így ki lett herélve a TDF. Olyan ez, amikor egy könyv tetőpontra érés előtt katarzis nélkül véget ér.

Ineos jövőre kit hoz kapitánynak? Froome? Thomas? Bernal? Carapaz? Sivakov? Más? Esetleg TD? 😀
Olvastam itt, h így gyenge a brit csapat, úgy teljesítenek alul, stb.. Az előző évekhez képest igen. Annyi történt, h visszatértek a többiek szintjére. Nem fullasszák unalomba a szakaszokat és még így is tudnak nyerni. Meglepő, mi? Tavaly, vagy tavalyelőtt már nem tudom pontosan összeszámoltam, a Touron 50km olyan szakasz volt összesen, ahol nem neutralizálta a Sky a szakaszokat. Másrészt mondjon bárki bármit, 2. számú emberük nekik volt a legjobb, a 3. számú segítőben Movistar és Jumbo is jobb volt, ez tagadhatatlan, de ennyi. 4. számú segítőtől lefelé a Poels, Van Barle és Castroviejo vonal bárkivel felvette a versenyt. Annyira voltak erősek, h szarban nem hagyták az esélyeseiket. Plusz a hegyeken a 2. számú embered erőssége sokkal többet számít, mint a 3., 4. és így tovább lefelé. A Sky egyedül 3. számú segítőben volt gyengébb, mint az ellenfelek. 4-5. kb egál, onnan lefelé meg sík segítők vannak jórészt. Persze tálcán nem kínálták a ziccereket a kapitányoknak, de az volt eddig a sportra nézve káros kivétel és nem az átlagos csapaterősség a mindenkori sárga trikósnak.

Azért azt is remélem valahol, h tanulva az idei kiírásból nem kezdenek ennél könnyebb útvonalakat rajzolni. A rengeteg völgy befutóból és az ilyen Val Thorens és hasonló jellegű hegyekkel tele a padlás a korábbi évekből.
dawyd728
Az utolso het mindenkinek, de ha a 2 legfontosabb napba nyulsz bele rossz iranyba az nem segit. Orultek hogy meg ennel sem lett rovidebb mert a tegnapi napon ugy indultak el hogy lehet rovidebb lesz a Thorens is.

Ha Froome felepul o lesz az egyik es a masikat a kiiras eldonti. Bar nem kerdes volt hanem ironia, de kaptal valaszt. Az ironiara meg Froome lehet sosem lesz mar csucsatleta es korosodik Thomas-al. Carapaz eros de Tom Dumoulin megy a Jumbo-ba. Melyiket szeretned valasztani magadnak? Sivakov? Tedd a szivedre a kezed es mondd azt hogy szeretned ha o lenne a csapatod elsoszamu kihivoja. Tehetseges ahogy sokan es a legtobben nem tudjak atlepni a vonalat a vegen. De akkor is jo lesz a vonatba. A sky itt nagyon eros ahogy a fiatalokba sokat fektettek es igy vagy ugy hasznalhatoak vagy kuka. Termeszetesen kijott a rendszer hibaja azzal hogy Froome uldozte a Giro-t es nem maradt ero a TDF-ra. Ok megnyertek Thomas-al es idaig gyonyoru. Utana el tudtak kuldeni Kwiatowsky-t a Vuelta-ra mint GC vezer, idei Giro a baleset miatt Tao es Sivakov a GC vezerek. Es most a Vuelta-ra ki fog menni? Megint senki legalabbis komoly eselyekkel.

A csapat erossege sok mindenen mulik de a vezer(ek) erossege a legfontosabb, a segitok egyeni ereje es a kocsiban ulo strategak dontesei. A sky itt harombol ketto ok.
Irok egy par peldat:
Orica- A Yates a TT-k utan 53 mp hatranyban csak es neki az egyik legjobb hegyi segitoje, de mar az ITT-n kiderult hogy irto gyenge igy nincs is kerdes
Bora- Buchmann 9 mp hatrany a TT-k utan, egyeni segitoi ero rendben, de a kocsiban: Meh. Nalam dobogos volt, de ulok a kereken prototip(ik)us nem is erdemelt jobbat. Nala erzem azt hogy ugy fogja befejezni hogy maradt benne.
Astana- TT-k utan 8 mp elony, egyeni segitok erje egyezik kb a sky-al, de a kocsiban a lelkes szponzorok ulhettek. Kiesett Jacob, mindegy
Mapei- Mas TT-k utan 37 mp elony, o maga gyenge de remek segito 1 nap kivetelevel, nincs csapat es el is fog/kell mennie.
Alaphilippe eselytelen volt pedig osszejott neki minden es a vege miatt 10 kozott maradt ami soha nem jon ossze tobbet hacsak at nem akar valtani, de akkor az egynaposokon lesz rossz es 2 evig sokkal gyengebb eredmenyek mindenhol.
EF1-TT-k utan 52 mp elony, a segitok ereje nem rossz egyenileg csak a kocsiban elinteztek a versenyet es gyakorlatilag atvette Majka szerepet, egyedul is meg lehet csinalni. Bebizonyitottad. Ugy latszik elvaras lett.
Jumbo- Roglic De Plus-al es eldobott radioval megnyeri a Giro-t. A TT-k utan Kruiswijk 1 perc 11mp elonyben. Az egyeni segitok sokkal erosebbek a skynal, a kocsiban ulok meh. Semmit nem csinaltak a segitoi ot tudtak legtovabb kovetni, de semmi mas. Az utolso ket nap az egyik egy azt mondok amit akarok de o kinezte maganak az idei TDF-on azt a "hegyet" tamadasra ami 7.4 km hosszu atlagosan 7% es utana van 2 km vizszintes szakasz. Engem meggyozott. A tegnapin mar dolgoztak, de Julian ellen es vedekeztek Buchmann ellen masra nem volt eselyuk sem.
Movistar- A csapat ami a hegyekre lett felepitve a TT-ken Nairo 1 perc hatranyban, Landa 54 mp hatranyban. Egyeni segitok ott ahol szamitott a legerosebbek magasan, a kocsiban csokipapirban You Win kisorsolt gyoztesek ultek.

A sky-Kwiatkowski egyetlen jo nap nelkul, Poels egy jo nap, Castroviejo 1 jo nap, Van Baarle a legjobb, de o a legjobb esetben 5. a vonatban. Csereben a kocsiban a legjobbak ulnek es ez felhuzta a csapat erosseget. A legnagyobb elonyuk hogy a 2 vezer 2 vegletrol volt veszelyes.
A 2. szamu ember remek kifejezes, de vannak vezerek es segitok, ahol a sky-nal a segitok gyengek, de a 2 vezer eros es raadasul harapofogoba fogtak oket. Thomas az utolso nap lett segito.

50 km ahol nem volt neutralizalva. Itt Bernal-nak kb 6 km kellett.

A kiiras remekul sult el es bejott a cel nyerjen egy hegyimaki. De hiaba lesz ugyanez a kiiras, jovore a Jumbo egy Dumoulin/Roglic vezette csapattal a "sky" taktikajat fogja kovetni csak a TT-ken nagyobb elonyt szereznek es a remelhetoleg Froome es akkor Bernal fogja az idei taktikat kovetni csak Froome kozelebb lesz a Jumbo-sokhoz idoben es Bernal tamadni fog a hegyeken Froome a kerekukon fog ulni es kontrazni. A tobbiek ilyen felkeszulessel, csapattaktikaval megint nezok lesznek. Ha Jumbo-s nyer elso evben megtapsoljak, a masodiknal mar jon a pfujolas.
no
ITV helyett mást néznél, lehet reálisan látnád a brit csapat helyzetét.
dawyd728
Ott nem szidjak oket. En igen. Nevek alapjan jobbak barkinel. Az ITV-n meghallgatod hogy Poels a 3. hetre lesz jo. Jo lett? Kihez kepest. Amugy mi a realitas a sky-al kapcsolatban? Hol mondjak el, mit kell neznem?

A legtobb szakaszon Poels, Castroviejo, Kwiatovski, Moscon, Rowe sehol nem volt nemhogy vonatban tempot menjenek felfele. Baarle volt a legjobb koztuk, de nem gondolta senki hogy o lesz a legnagyobb segitseg. Tegnapelott 45km-rel a vege elott nem volt vonat es szinte sosem.

Ezt a sky-t egy Dumoulin/Roglic legyozte volna a Jumbo-ban, Froome nemcsak a Jumboban hanem az FDJ-vel, Astana-val, Movistar-al ( bar pislogtak volna hogy nem penzdobassal dontik el ki hogy megy )

A problema az hogy egy nem is csucsformaban levo Thomas 2. lett es szerintem nem a csapat miatt. Az hogy Bernal nyert az nem akkora meglepetes, a kiiras nagyon kedvezett neki pedig a TT-k nem ugy jottek ki ahogy szerettek volna. A TTT-n gyenget ment a sky, ITT-n gyengebbet ment mint vartak Bernal. Thomas nem volt a segitoje bar a jelenlete fenyegetes volt a tobbieknek, de nem ment neki egy metert sem.

Szerintem nem a sky vonat es ereje nyerte meg neki.

A csapatok GC vezerei indulasnal, bar nem indenkit lehetett komolyan gondolni mar akkor sem: Bardet, Nibali, Pinot, Fulsglang, Uran, AYates, Mas, D Martin, Porte, Herrada, Barguil, Zakarin, G Martin, Kreuziger, Buchmann, Kruiswijk, Landa/Quintana. (A legjobb segito a tenyleges listan Valverde, Gaudu, Reichenbach )

A pillanatok alatt kiderult hogy akiben ero is van az Pinot, Fulsglang, Uran, Buchmann, Kruiswijk, Landa. A tobbiek gyengek. Ebbol negyen beszoptak az echolon-t amibol csak Pinot tudott visszahozni. Landa volt a legszerencsetlenebb itt, mert o jol helyezkedett nem az o hibaja volt es kesobb sem ot tamogatta a movistar. Pinot sajnos kiesett.

Maradt Buchmann, Kruiswijk, Thomas, Bernal.
Az echolon, TTT es a 6.szakasz "A"tipikus hegye es az ITT utan
Kruiswijk 0 Buchmann +52 mp Bernal +40 mp Thomas -46 mp Itt volt az ido a vonatra es Thomas behuzza, de vonat sehol es igy Bernal megnyerte mert a hegyeken erosebb volt es a kihivok gyengebbek, passzivak voltak
no
Tényleg nem értem. Te írsz ékezet nélkül, és néha szótárt igénylően, de engem nem lehet érteni. Azt írtam, h annyira voltak erősek, h szarban nem hagyták az esélyeseiket. Ebben hol írom, h segítők miatt nyertek Thomasék? Azt írom, h nem kell sajnáltatni se Bernalt, se Thomast, se a komplett Ineos csapatot, vezetőséget stb, mert lehet minden szakaszon nem kontrolláltak (ergo mindig mindenhol nem voltak annyira erősek, mint a korábbi évek mindegyike során), de sosem kerültek olyan szituációba, ahova Pinot, Alaphillipe, Buchmann, Uran vagy Porte. Egyedül a Movistar és a Jumbo volt olyan szinten, mint ők, esetenként még jobbak is voltak.

Az, h nem a segítője Thomas Bernalnak, és fordítva, attól még, ha egyik támad, másik pihen a többiek zsírján, és vica-versa. Ez alapvetés. Innentől, hiába egyik nem vezet a másiknak, de még a többi esélyest fárasztják az éppen keréken pihenőnek. Éppen ezért, szerintem a legnagyobb vesztese a pénteki napnak Thomas és nem más, mert ő felfelé úgy otthagyott volna mindenkit, és még Bernalra is jött volna fel, mint a huzat és most lehet nem lenne meg az első kolumbiai győztes.
dawyd728
Sajnalva nem voltak, de tenykent le lett irva legalabb annyiszor hogy nincs vonat ahanyszor van visitas erte mikor volt. Es a lenyeg ha erosebb vagy akkor a csapat nem minden. A movistart hagyjuk is, de Kruiswijk a Tourmalet utan az erosebb csapataval vezetett Buchmann elott 58 mp-el, Bernal elott +46 mp-el es csak 12 mp-el elmaradva Thomastol. A vegere kapott mindegyiktol.
Termeszetesen a kettos fenyegetes volt a kulcs, de azert mert mindketten erosek voltak. A movistar-nak meg ezert nem sikerul, meg ugy sem hogy erosebbek csapatilag.
Ha Thomas gyoz az is jo lett volna, most az aprosagok nem neki jottek ossze mint tavaly. Ha az o tamadasanal maradnak le a tobbiek akkor Bernal ult volna rajtuk. Ez ilyen.

Milyen szituaciokrol beszelunk Alaphillipe? ( kifejezetten szerencses volt ), Buchmann ?
Uran-Porte-Pinot es Fuglsang kerult ide az echelon napjan. Amugy ebbol Pinot volt eros a tobbiek lassan de biztosan estek vissza, a francia vissza is jott. A nyilatkozatok sokat elarultak utana. "Mar tul voltunk a veszelyesnek meghatarozott szakaszokon", ahol a sky probalkozott is sikertelenul, de kesobb a Mapei-el egyutt sikeres lett. Landa aki sajnalatos a tobbieknek figyelni kellett volna. Volt meg 2 szakaszon esely ra es mindenki felkeszulten varta.

Pinot nagyon sajnalatos, de rajta kivul Bernal tette a legtobbet magasan.
no
Ha arról beszélünk kinek milyen erős csapata volt, akkor mindannyian gyengébb csapattal mentek, mint az Ineos. Kivétel a Movistar és a Jumbo. Pinot oldalszélben 1 rossz körforgalom miatt nem kaphat 1:40-et csak akkor, ha szar a csapat. Buchmann hányszor maradt egyedül a hegyeken? Ugyanúgy a többiek. Addig amikor kellett az Ineos segítők ott voltak, olyan minimális esetben volt, h utolsó hegyen létszám hátrányba/stratégiai hátrányba legyenek. Azt meg átvészelték azzal, h kettő erős kapitány miatt előnyben voltak a többi összetett versenyzővel szemben. Egyszerűen nem igaz, h bármelyik csapat is erősebb lett volna, mint ők. Nem igaz. Hiába írod bele minden hsz-be. Az sem lesz ettől még igaz, h én azt mondanám, amit nem mondok, h a segítők miatt nyert az Ineos. Egyszerűen ilyen erősségű egy normális tdf győztes csapat és nem olyan, mint az elmúlt években láthattunk. Az annyival erősebb volt, h nem volt ok még izgulni sem.
dawyd728
Buchmann nem sokszor maradt segito nelkul ugy hogy masnak volt. A Tignes-en neki volt legtovabb es hozta fel Kruiswijk-Thomas parosra es utana bevarta oket De Plus. Amikor elfogyott akkor masnak se nagyon volt. Thomas-nak 44 km-el a vege elott kellett tamadni mert mas nem volt, mig a tobbieknek meg volt segitoje. Ezutan nem es utana gyozott a tulero. Az oldalszelben 10 ember sose fog utolerni 50-t ha az akarat az hogy menni fognak foleg egy konnyu szakaszon, akkor se ha sky marad le.
Nem voltak ott a sky segitok igazan, ha par ev mulva valaki a neveket nezi az jol hangzik, Poels-Kwiatowski a 2 fo segito elete legrosszabb TDF-jet teljesitette. Nezd meg a Tignes-i szakaszt, hagytak az Ineos egyszem emberet dolgozni, mig a tobbieknek Jumbo, Bora, Movistar telepakolva es semmi. A meredeken lekoptak ok is de elvesztettek a kezdemenyezes lehetoseget es a sky segitok behaltak volna ugyanugy. De oszinten gondoltam es ezert nem is izgultam ( csak azon hogy Bernal nyerjen kozottuk) hogy a sky fog nyerni, mikor Pinot feladta, de mar egy nappal elotte se mikor nem tudott menni Bernal-al. A tobbiekben nem volt benne.
A jumbo szepen epitkezik es ha erkezik Tom Dumoulin lesznek olyan erosek, mint a sky. Viszont pont a stilus lesz meg ugyanolyan. A movistar lenne a jo ellenpar nekik csak...

Itt volt a nagy esely sokaknak, akarhogy is hivjuk a gyereket a sky a segitoivel nem tudta kontrollalni a versenyt, nem osztottak sulyos perceket ki az idofutamokon ( gyengebbet mint a vart ) es a segitok is km-kel hamarabb fogytak el mint mindenki varta. A kihivok kozott voltak olyanok akik legalabb olyan eros kisegitokkel erkeztek.
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Zöld trikót valahogy meg kellene reformálni. Van ötletetek?

Most azon kìvül, h Matthews ne segéderő legyen, hanem contender
Fast Willie
Nincs és nem is szívesen hoznék szabályokat 1 ember ellen. Sagan megérdemli. Ha lesz Van der Poel és Van Aert, akkor ők szépen képesek lesznek kihívni Sagant.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 725
Zöld trikót valahogy meg kellene reformálni. Van ötletetek?

Most azon kìvül, h Matthews ne segéderő legyen, hanem contender
több mint 4 éve
jamaicababa New England Patriots Texas Longhorns 1 082 — The Hungarian Skip Bayless
Ineos ezután mindegyik 3 hetesre küldhet másik GC embert ha akar. Carapazt sajnálnám haa suska miatt odamenne, mert úgy fog járni mint Kaká a Realban.

Roses are red,
Violets are blue,
Personal foul,
Ndamukong Suh