Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Nem tudom, de ennek a Ride Londonnak pont semmi értelme nincs ezen a hétvégén. Persze értem, h a TDF után akarnak az angolok egy nagy happeninget csinálni, de maga a versenyek is pocsékak. Tetejében pont nagy hagyományú baszk egynaposra van rászervezve. Főleg a nők vannak kiszúrva ezzel, mert az amúgy nem széles naptárjukban egy napon két számukra nagy verseny van, ami az amúgy sem széles női mezőnyt tovább osztja. Tökéletes recept ez arra, h még véletlenül se fejlődhessen a női országúti szakág. Mondjuk angolokról beszélünk, akik nem erőssége az alkalmazkodás.
dawyd728
versenyzes szempontjabol tenyleg semmi ertelme. Meg nem neznem a TV-ben. Eloben nagy hepaj es ez meg mindig a kerekparozas nepszerusitese inkabb a 4000000 amatorrel.
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Nem tudom, de ennek a Ride Londonnak pont semmi értelme nincs ezen a hétvégén. Persze értem, h a TDF után akarnak az angolok egy nagy happeninget csinálni, de maga a versenyek is pocsékak. Tetejében pont nagy hagyományú baszk egynaposra van rászervezve. Főleg a nők vannak kiszúrva ezzel, mert az amúgy nem széles naptárjukban egy napon két számukra nagy verseny van, ami az amúgy sem széles női mezőnyt tovább osztja. Tökéletes recept ez arra, h még véletlenül se fejlődhessen a női országúti szakág. Mondjuk angolokról beszélünk, akik nem erőssége az alkalmazkodás.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Adam évek óta kapja a TDF-et és mindig valami van.. Simon nálam a 18-as Giro óta az első a csapatban. Szerintem a leszakadása a TTT-n sem egy tervezett dolog volt. Másrészt nem is értem hogy lehet 2 hegyi segítővel jönni a Tourra? Haig mellé Nieve is kellett volna.
Másrészt mikor Simon felvitte az első szakasz győzelme során a szökevényeket Trentinre, akkor erősen csóváltam a fejem. Látszott is az olasz fején, h a szakasz siker ellenére is egy kisebb esélyre téve (Muhlberger és Bilbao leverése sprintben) sikerült behúzni a szakaszt. A gapi győzelmet duplán is megérdemelte ezek után Trentin. Őt már a Quick-Stepnél is bírtam. Nem örülnék, ha elmenne.
Simon pöttyösért nagyon szurkoltam, és ami azt illeti a tignesi szakaszon szerzett is volna még vaskos pontokat. Így egy pöttyös benne marad a csapatban. Amúgy nem panaszkodom, mert Impey is behúzott egyet, ugyan abból a szakaszból nem sokat láttam. Nagyon örülök Barnának is, h nem valami Trek/Katusha féle temetőben megy.
dawyd728
Trentin-->CCC
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Mapei, jézusatyaúristen.

2020 TDF az elso nap Sagan, 2. nap Alaphillipe sarga?
no
Nagyon baba két szakasz lesz Nice környékén, a másodikon ráadásul átmennek a Col de Turini hegyen, ami a magamfajta ralikedvelőnek legendás hegy. 😍
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Adam évek óta kapja a TDF-et és mindig valami van.. Simon nálam a 18-as Giro óta az első a csapatban. Szerintem a leszakadása a TTT-n sem egy tervezett dolog volt. Másrészt nem is értem hogy lehet 2 hegyi segítővel jönni a Tourra? Haig mellé Nieve is kellett volna.
Másrészt mikor Simon felvitte az első szakasz győzelme során a szökevényeket Trentinre, akkor erősen csóváltam a fejem. Látszott is az olasz fején, h a szakasz siker ellenére is egy kisebb esélyre téve (Muhlberger és Bilbao leverése sprintben) sikerült behúzni a szakaszt. A gapi győzelmet duplán is megérdemelte ezek után Trentin. Őt már a Quick-Stepnél is bírtam. Nem örülnék, ha elmenne.
Simon pöttyösért nagyon szurkoltam, és ami azt illeti a tignesi szakaszon szerzett is volna még vaskos pontokat. Így egy pöttyös benne marad a csapatban. Amúgy nem panaszkodom, mert Impey is behúzott egyet, ugyan abból a szakaszból nem sokat láttam. Nagyon örülök Barnának is, h nem valami Trek/Katusha féle temetőben megy.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Par szo a csapatokrol az idei TDF utan:

A csapatok akik nem a sargaert jottek ilyen olyan okok miatt:

BMerida: Elertek amit akartak ( kiveve ITT Dennis kalvariaja miatt ), bar nem raktak magasra a lecet. Nibali feltunoen volt gyengebb, mint Giro-s tarsai Landa, Yates, Mollema stb.

A kovetkezo 4 osszekapcsolva kicsit erdekesebb
Lotto: Egyertelmuen Gendt a legerosebb ficko, hihetetlen a csavo es o a legjobb a mufajaban magasan, csak Alaphilippe-nek adtak a dijat. Az idei pettyes triko Wellens-nel jo helyen volt a verseny elejen, mindig szokesben, de ugye hegyre nem bir menni, de ott ahol volt eselye azt ki is hasznalta. Ewan ideigazolt hogy itt lehessen a versenyen egyaltalan, mert az Orica GC csapatot epitett es ott nem volt helye. De mivel AYates csunyan elbukott ( megint ) ezert visszatertek a bevalt utra es szepet mentettek a vegere es ugyanannyi gyozelmet hozott a ket csapat. Az elozetesen kituzott cel es az elert eredmeny szempontjabol az egyik total siker, mig az Orica-rol meghallgatnam Dawyd velemenyet mint szurkolojuk.
A Sunweb aki hasonloan az Orica-hoz a sargaert jott, de ugye mindent Tom ala helyeztek es ok semmit nem is tudtak szepiteni. Amugy Keldermann meg egy a hosszu listan a "szerencsetlenek" kozott. Nem ok a legrosszabbak, de semmit nem tettek hogy ezt elkeruljek.
Astana mindent a GC-re tettek es hiaba az egesz eddigi szezon egyik legjobbja semmit nem tudtak szepiteni. A mintapeldak ra hogy mennyire elvalt a 2 dolog.

A Mapei tartozna ide es a sprintszakaszgyozelmek mellett varhato volt Julian sarga trikoja es utana el tudott volna menni meg a pottyosert. De mindenkit ( engem biztos ) meglepett es olyan sokaig teljesitett tul a sajat elvarasan ami mar befolyasolta a versenyt is. A vegere GC csapat lett es arra persze gyenge. Az 5. helye es Bardet trikoja a szerencsenek koszonheto a hegyek torlesevel, de Landa kivetelevel akit megelozott az bizony magaba nezhet a GC menok kozul es az biztos hogy Julian-nek volt a leggyengebb csapata bar Mas ( szegyenteljes o is ) remek segito volt es ott volt kb addig mig a tobbi segito.

A maradek csapatok akik a GC-ert jottek:

FDJ Pinot a szokasos, de eros volt es az egyik 2 legjobb segitoje neki volt Gaudu ( csoda hogy meg nem lett kikialtva az uj remenysegnek ) es Reichenbach szemelyeben a hegyeken. Nagy kar erte.

EF Uran-nak nem volt a legerosebb csapata, de indulasnal ove volt az egyik eros kiegyensulyozott garda. A taktikaja az megegyezik az idofutamosokeval csak o nem tud tamadni, de nehez lerazni. Az echolon tonkretette a versenyet ezaltal, de pont ezert nem lankadhat a figyelme a semmitmondo szakaszokon.

Bora a legeredmenyesebb csapat egyike, zold triko es a hegyeken 2 jo segito. Buchmann a legerosebbek kozott, de egy tamadas tole is.

Jumbo nagyon eros a csapat es a hegyeken a masik legerosebb 2 segito az ovek, es meg a sprintre is osztottak embert. A vezetoseg nalam maleszaju es ahogy Roglic eseteben, itt egy masik aspektusbol buktak el. Volt ero a csapatban ( hagyjuk ki milyen eros 😊 ) es ezt nem hasznaltak. Ettol fuggetlenul szep eredmenyek, de Steven-nek volt egy ilyen csapatban osszesen egy 600 meteres tamadasa.

Movistar egy regenyt erdemelne, ezert nem irok semmit 😊 Annyi hulyeseget csinaltak es olyanokat amire mar a faradtsagot sem vettek hogy megprobaljak megmagyarazni. Megnyerik a csapatok versenyet az fontos nekik. Piszok eros csapat. A TT-k utan Nairo a legrosszabb helyzetben 2.5 perccel Thomas-hoz es ha annyival nem jobbak nala vonat nelkul akkor mirol beszelunk. Nairo nelkul sokkal jobbak lesznek.
Soler egy allat. Nem tudok szabadulni a gondolattol hogy a csapat kepes lenne eltevedni egy alagutban, de legalabb szorakoztatoan.

sky mint csapat gyenge volt, legalabbis abban az ertelemben, hogy akartak versenyezni. Thomas most ketszeres gyoztes lenne. Raadasul az eselyesek kozul nekik fogytak el a segitok eloszor. De csereben Bernal es Thomas eros volt es apro tamadasokkal eltuntettek a tobbiek segitoit es utana a jo oreg 1-2 tamadassal nem is tudtak mit kezdeni. A kocsiban ulok meg hibatlanul dolgoznak ( az o fizetesuk biztos magasabb aranyosan, mint a tobbieke )

Katusha-UAE-AG2R-Trek egy vicc. Aru a korulmenyeket figyelembe veve derekas teljesitmeny, de majd meglatjuk tud-e szintet lepni. Ha Bardet nem francia, Bernal elviszi a pettyest is ( el is kellett volna, rontani mar nem tudott volna a helyzeten sokat es legalabb jobb helyre kerult volna ). Mollema nagy pacsi, de az egesz csapatrol nem tudok elszakadni a gondolattol hogy ugy uzemelnek, mint egy "reklamarcok" a kerekparjaiknak nem mint versenyistallo.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
2020 TDF az elso nap Sagan, 2. nap Alaphillipe sarga?
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
 twitter.com/tdfbeefeaters/status/1154477794488799232


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
A vuelta kiirasa,...
Roglic-Movistar 2. felvonas.
S Yates megy?
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Caja Rural – Seguros RGA
Alex Aranburu, Jonathan Lastra, Sergei Chernetski, Jon Irisarri, Joel Nicolau, Cristián Rodríguez, Gonzalo Serano

mindenhol irjak Julian-t de meglatjuk
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Legutoljara azt lattam megy. O a reklam Bernal-al ( o a kerdesesebb naluk ). De az nem a legbiztosabb tampont 😊 De a nemet kor legalabb mindenhol megjelenik.
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Deceuninck – Quick-Step

1 ALAPHILIPPE Julian
2 CAPECCHI Eros
3 DECLERCQ Tim
4 DEVENYNS Dries
5 EVENEPOEL Remco
6 HONORÉ Mikkel Frølich
7 MAS Enric

Ag2r La Mondiale

11 GALLOPIN Tony
12 BIDARD François
13 CHEREL Mickaël
14 DUPONT Hubert
15 GASTAUER Ben
16 PETERS Nans
17 VUILLERMOZ Alexis

Astana Pro Team

21 IZAGIRRE Gorka
22 BILBAO Pello
23 FRAILE Omar
24 FUGLSANG Jakob
25 GREGAARD Jonas
26 LUTSENKO Alexey
27 SÁNCHEZ Luis León

Bora – Hansgrohe

31 GROßSCHARTNER Felix
32 MCCARTHY Jay
33 OSS Daniel
34 GATTO Oscar
35 KONRAD Patrick
36 MÜHLBERGER Gregor
37 PFINGSTEN Christoph

CCC Team

41 VAN AVERMAET Greg
42 BARTA Will
43 ČERNÝ Josef
44 DE LA PARTE Víctor
45 ROSSKOPF Joey
46 TEN DAM Laurens
47 ZOIDL Riccardo

EF Education First

51 CLARKE Simon
52 CAICEDO Jonathan Klever
53 CARTHY Hugh
54 DOMBROWSKI Joe
55 HOWES Alex
56 WHELAN James
57 WOODS Michael

Groupama – FDJ

61 MOLARD Rudy
62 GAUDU David
63 GENIETS Kevin
64 LUDVIGSSON Tobias
65 MADOUAS Valentin
66 MORABITO Steve
67 ROUX Anthony

Team Ineos

71 BERNAL Egan
72 CASTROVIEJO Jonathan
73 GEOGHEGAN HART Tao
74 HENAO Sebastián
75 POELS Wout
76 ROSA Diego
77 SOSA Iván Ramiro

Lotto-Soudal

81 WELLENS Tim
82 BENOOT Tiesj
83 KEUKELEIRE Jens
84 MERTZ Rémy
85 MONFORT Maxime
86 VAN DER SANDE Tosh
87 VANENDERT Jelle

Movistar Team

91 LANDA Mikel
92 ANACONA Winner
93 MAS Lluís
94 PEDRERO Antonio
95 SOLER Marc
96 VALVERDE Alejandro
97 VERONA Carlos

Mitchelton-Scott

101 YATES Adam
102 BAUER Jack
103 DURBRIDGE Luke
104 HOWSON Damien
105 JUUL-JENSEN Christopher
106 NIEVE Mikel
107 YATES Simon

Team Sunweb

111 ROCHE Nicolas
112 FRÖHLINGER Johannes
113 HAGA Chad
114 HIRSCHI Marc
115 KELDERMAN Wilco
116 STORK Florian
117 VERVAEKE Louis

Bahrain-Merida

121 TEUNS Dylan
122 AGNOLI Valerio
123 BOLE Grega
124 CARUSO Damiano
125 GAROSIO Andrea
126 NIBALI Antonio
127 PADUN Mark

Team Dimension Data

131 KREUZIGER Roman
132 DLAMINI Nic
133 GHEBREIGZABHIER Amanuel
134 JANSE VAN RENSBURG Jacques
135 KING Ben
136 MEINTJES Louis
137 WYSS Danilo

Trek – Segafredo

141 MOLLEMA Bauke
142 BERNARD Julien
143 CICCONE Giulio
144 EG Niklas
145 FELLINE Fabio
146 IRIZAR Markel
147 SKUJIŅŠ Toms

Team Jumbo-Visma

151 BENNETT George
152 BOUWMAN Koen
153 DE PLUS Laurens
154 DE TIER Floris
155 KUSS Sepp
156 LINDEMAN Bert-Jan
157 MARTENS Paul

Team Katusha-Alpecin

161 ZAKARIN Ilnur
162 BOSWELL Ian
163 GONÇALVES José
164 GUERREIRO Ruben
165 HOLLENSTEIN Reto
166 KOCHETKOV Pavel
167 SMIT Willie

UAE Team Emirates

171 COSTA Rui
172 MARTIN Dan
173 HENAO Sergio
174 POGAČAR Tadej
175 POLANC Jan
176 RIABUSHENKO Alexandr
177 SUTHERLAND Rory

Burgos



181 MADRAZO Ángel
182 BOL Jetse
183 CUBERO Jorge
184 EZQUERRA Jesús
185 FERNANDES José
186 RUBIO Diego
187 SESSLER Nícolas

Caja Rural – Seguros RGA

191 ARANBURU Alex
192 CHERNETSKI Sergei
194 LASTRA Jonathan
196 RODRÍGUEZ Cristián
197 SERRANO Gonzalo

Cofidis, Solutions Crédits

201 ROSSETTO Stéphane
202 BERHANE Natnael
203 EDET Nicolas
204 LAFAY Victor
205 LEMOINE Cyril
206 PEREZ Anthony
207 SIMON Julien

Euskadi Basque Country – Murias

211 RODRÍGUEZ Óscar
212 BAGÜES Aritz
213 BARCELÓ Fernando
214 BARTHE Cyril
215 BIZKARRA Mikel
216 BRAVO Garikoitz
217 ITURRIA Mikel
no
Alaphilippe nem úgy volt, h mégse megy? Ezért kérdeztem amúgy, mert a pcs listát én is néztem, de a magyar ES-en az utolsó héten többször is mondták, h a német körig pihen Alaphilippe. Amúgy Caja Rural se teljes.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Deceuninck – Quick-Step

1 ALAPHILIPPE Julian
2 CAPECCHI Eros
3 DECLERCQ Tim
4 DEVENYNS Dries
5 EVENEPOEL Remco
6 HONORÉ Mikkel Frølich
7 MAS Enric

Ag2r La Mondiale

11 GALLOPIN Tony
12 BIDARD François
13 CHEREL Mickaël
14 DUPONT Hubert
15 GASTAUER Ben
16 PETERS Nans
17 VUILLERMOZ Alexis

Astana Pro Team

21 IZAGIRRE Gorka
22 BILBAO Pello
23 FRAILE Omar
24 FUGLSANG Jakob
25 GREGAARD Jonas
26 LUTSENKO Alexey
27 SÁNCHEZ Luis León

Bora – Hansgrohe

31 GROßSCHARTNER Felix
32 MCCARTHY Jay
33 OSS Daniel
34 GATTO Oscar
35 KONRAD Patrick
36 MÜHLBERGER Gregor
37 PFINGSTEN Christoph

CCC Team

41 VAN AVERMAET Greg
42 BARTA Will
43 ČERNÝ Josef
44 DE LA PARTE Víctor
45 ROSSKOPF Joey
46 TEN DAM Laurens
47 ZOIDL Riccardo

EF Education First

51 CLARKE Simon
52 CAICEDO Jonathan Klever
53 CARTHY Hugh
54 DOMBROWSKI Joe
55 HOWES Alex
56 WHELAN James
57 WOODS Michael

Groupama – FDJ

61 MOLARD Rudy
62 GAUDU David
63 GENIETS Kevin
64 LUDVIGSSON Tobias
65 MADOUAS Valentin
66 MORABITO Steve
67 ROUX Anthony

Team Ineos

71 BERNAL Egan
72 CASTROVIEJO Jonathan
73 GEOGHEGAN HART Tao
74 HENAO Sebastián
75 POELS Wout
76 ROSA Diego
77 SOSA Iván Ramiro

Lotto-Soudal

81 WELLENS Tim
82 BENOOT Tiesj
83 KEUKELEIRE Jens
84 MERTZ Rémy
85 MONFORT Maxime
86 VAN DER SANDE Tosh
87 VANENDERT Jelle

Movistar Team

91 LANDA Mikel
92 ANACONA Winner
93 MAS Lluís
94 PEDRERO Antonio
95 SOLER Marc
96 VALVERDE Alejandro
97 VERONA Carlos

Mitchelton-Scott

101 YATES Adam
102 BAUER Jack
103 DURBRIDGE Luke
104 HOWSON Damien
105 JUUL-JENSEN Christopher
106 NIEVE Mikel
107 YATES Simon

Team Sunweb

111 ROCHE Nicolas
112 FRÖHLINGER Johannes
113 HAGA Chad
114 HIRSCHI Marc
115 KELDERMAN Wilco
116 STORK Florian
117 VERVAEKE Louis

Bahrain-Merida

121 TEUNS Dylan
122 AGNOLI Valerio
123 BOLE Grega
124 CARUSO Damiano
125 GAROSIO Andrea
126 NIBALI Antonio
127 PADUN Mark

Team Dimension Data

131 KREUZIGER Roman
132 DLAMINI Nic
133 GHEBREIGZABHIER Amanuel
134 JANSE VAN RENSBURG Jacques
135 KING Ben
136 MEINTJES Louis
137 WYSS Danilo

Trek – Segafredo

141 MOLLEMA Bauke
142 BERNARD Julien
143 CICCONE Giulio
144 EG Niklas
145 FELLINE Fabio
146 IRIZAR Markel
147 SKUJIŅŠ Toms

Team Jumbo-Visma

151 BENNETT George
152 BOUWMAN Koen
153 DE PLUS Laurens
154 DE TIER Floris
155 KUSS Sepp
156 LINDEMAN Bert-Jan
157 MARTENS Paul

Team Katusha-Alpecin

161 ZAKARIN Ilnur
162 BOSWELL Ian
163 GONÇALVES José
164 GUERREIRO Ruben
165 HOLLENSTEIN Reto
166 KOCHETKOV Pavel
167 SMIT Willie

UAE Team Emirates

171 COSTA Rui
172 MARTIN Dan
173 HENAO Sergio
174 POGAČAR Tadej
175 POLANC Jan
176 RIABUSHENKO Alexandr
177 SUTHERLAND Rory

Burgos



181 MADRAZO Ángel
182 BOL Jetse
183 CUBERO Jorge
184 EZQUERRA Jesús
185 FERNANDES José
186 RUBIO Diego
187 SESSLER Nícolas

Caja Rural – Seguros RGA

191 ARANBURU Alex
192 CHERNETSKI Sergei
194 LASTRA Jonathan
196 RODRÍGUEZ Cristián
197 SERRANO Gonzalo

Cofidis, Solutions Crédits

201 ROSSETTO Stéphane
202 BERHANE Natnael
203 EDET Nicolas
204 LAFAY Victor
205 LEMOINE Cyril
206 PEREZ Anthony
207 SIMON Julien

Euskadi Basque Country – Murias

211 RODRÍGUEZ Óscar
212 BAGÜES Aritz
213 BARCELÓ Fernando
214 BARTHE Cyril
215 BIZKARRA Mikel
216 BRAVO Garikoitz
217 ITURRIA Mikel
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Van már végleges lista ki indul a baszk egynaposon?
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Ezt akkor rosszul tudtam.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
De miért harmadik számú trikó?
Mikey
Mert a táv felében 30 perccel a tényleges verseny után biciklizgetnek benne. 😊 Képernyőre sem kerül.
somoskovig
A pöttyös szintén. 😀😀😀

Igazából felesleges vita ez is, az viszont tény, hogy a pénzdíja is több, és ha ugyanazé a kerekesé lenne mindkét trikó, akkor a zöldben kellene tekernie, és a pöttyöst viselné a második. Ergo a rangsorban zöld > pöttyös. És szerintem ezzel a kerékpárosok nagy része így van. A pöttyöst könnyebb is megszerezni.
Mikey
2 kulon szakag, semmi ertelme osszevetni szerintem se alma-korte, kb olyan vita ki a jobb kerekes Cancellara vagy Nairo.

A penzdij az alap az ugyanannyi a kettonek. Sagan olyan dominans tud lenni ahogy irtam hogy kb az ot momentum penzet is osszetudja tekerni. A pettyes a 2. ha megis beszelgetunk mert nehezebb a feladat, de ez semmilyen ertelemben nem le vagy felszopkodas egyik iranyba sem.
A pettyesnel allandoan szokesben, menesben kell lenni, mert oket a GC fickok a nagyokat elviszik ugyis.
Ha maximumot hoznanak mindketto trikoert a pettyes tobbet fizetett volna.
A trikot meg te dontod el melyiket akarod. Talan pont tavaly Sagan-nak kellett/lehetett valasztani. De az emlekezetem rossz.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
De miért harmadik számú trikó?
Mikey
Mert a táv felében 30 perccel a tényleges verseny után biciklizgetnek benne. 😊 Képernyőre sem kerül.
somoskovig
A pöttyös szintén. 😀😀😀

Igazából felesleges vita ez is, az viszont tény, hogy a pénzdíja is több, és ha ugyanazé a kerekesé lenne mindkét trikó, akkor a zöldben kellene tekernie, és a pöttyöst viselné a második. Ergo a rangsorban zöld > pöttyös. És szerintem ezzel a kerékpárosok nagy része így van. A pöttyöst könnyebb is megszerezni.
több mint 4 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
De miért harmadik számú trikó?
Mikey
Mert a táv felében 30 perccel a tényleges verseny után biciklizgetnek benne. 😊 Képernyőre sem kerül.

több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
De miért harmadik számú trikó?
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Én nem Sagan ellen írtam a sorokat, mert kifejezetten bírom, csak így baromi unalmas lett a zöld trikós "küzdelem". Alaphilippe lehetett volna kihívója akár, ha nem az összetettre megy.

Nekem olyan vetődött fel, hogy minden sík vagy közepesen hegyi szakaszon 50 mk-ként lehetne magasabb pontszámokat szerezni (pl: 15-10-5-3-1 felosztásban), így érdekeltek lennének a szökevények és az üldöző mezőny sprinterei is. A szakaszok végén pedig dupla pontért mehetnének.

Plusz a hegyi szakaszokon a hegyek között is lenne több intermediate befutó ugyanennyi pontért - jó lejtmeneteseknek pl.
Fast Willie
Ennek lenne értelme ha a zöld trikó nem egy 3.számú trikó lenne, ami kb érdekel 3 embert a mezőnybe. De lehet idén még annyit se.
Toca
Ez marhaság, és csak a szokásos fitymáló nihilizmus.
flzoli
Rendben sorold a csapatokat akik a zöldért jöttek elsősorban.
Toca
Korbeertetek. Nem volt senki. Jobb lenne ha lenne erte verseny? Igen. 3.szamu triko ( talan tarsmasodik csak a vita elkeruleseert )? Igen. A miertre meg lentebb jopar indok van jopar embertol, de egyet kiemelek: Sagan tulsagosan jo.
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Én nem Sagan ellen írtam a sorokat, mert kifejezetten bírom, csak így baromi unalmas lett a zöld trikós "küzdelem". Alaphilippe lehetett volna kihívója akár, ha nem az összetettre megy.

Nekem olyan vetődött fel, hogy minden sík vagy közepesen hegyi szakaszon 50 mk-ként lehetne magasabb pontszámokat szerezni (pl: 15-10-5-3-1 felosztásban), így érdekeltek lennének a szökevények és az üldöző mezőny sprinterei is. A szakaszok végén pedig dupla pontért mehetnének.

Plusz a hegyi szakaszokon a hegyek között is lenne több intermediate befutó ugyanennyi pontért - jó lejtmeneteseknek pl.
Fast Willie
Ennek lenne értelme ha a zöld trikó nem egy 3.számú trikó lenne, ami kb érdekel 3 embert a mezőnybe. De lehet idén még annyit se.
Toca
Ez marhaság, és csak a szokásos fitymáló nihilizmus.
flzoli
Rendben sorold a csapatokat akik a zöldért jöttek elsősorban.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊
eaglesmcnabb
Pinot is így gondolja.
Nem lehet 8. legerősebb emberrel összetettet nyerni, de lehet közel azonos erősség esetén döntő. Sőt én egy kicsit gyengébb esetén se vagyok biztos, h ne menne. Landa&Krujswijk gyengébb volt, mint Bernal vagy Thomas. Pinot szerintem nyerhetett volna Movistar/Jumbo valamelyikével. FDJ-vel nem ment volna, ha nem adja fel, akkor sem.

A klasszikus példa Aru és TD a 15-ös Vueltáról.
dawyd728
TD kb itt Alaphilippe-nek felelt meg. Tudta mindenki TD-rol hogy remek idofutam meno, de senki nem gondolta hogy ilyen jo lesz a hegyeken es mindenki varta hogy most mar robbanjon fel. Elotte soha semmilyen GT-n nem mutatott semmit hogy GC eselyeskent kelljen foglalkozni vele. Radar alatt operalhatott, ahogy most Julian. A franciat sem fogjak elengedni tobbet ( legalabbis megdolgoztatjak erte hogy ne erje meg ) amig nem veszit idot.
Ahogy a holland se garazdalkodhat ingyen azota.
Az erosebbek a hegyeken az erosebb csapattal termeszetesen megsemmisitettek. Emlekezetem szerint kb 10 mp elonye volt, amit egy sprintben adnak neki 30m-en. Nem nyerhette volna meg a Vuelta-t azon a szakaszon akarmilyen eros csapata lett volna.
no
Ha lett volna embere nyerhetett volna. Aru 3 segítővel alig távolodott tőle lefelé a hegyről. Síkon egyedül üldözött, talán még Nieve segített neki, aki mintha akkor még Sky-os volt és ketten üldöztek egy 8-10 fős bolyt, ahol mindenkinek érdeke volt a menés. Mondjuk azt, h Reichenbach nagyobb segítség volt tavaly a Giron, pedig az se volt vmi sok. Azon a 30km síkon kicsinálta magát TD és az utolsó hegyre nem maradt semmi a tankban, így még a dobogót is bukta. Emlékszem Soldi annyiszor felhozta, h addig nála Aru a nagyobb bringás, amíg Tom nem nyer GT-t. Holott Aru drukkerként mondom, h azt ott a holland érdemelte volna, ha egyéni teljesítményt nézzük és már akkor látszott, h ki lesz a nagyobb bringás a jövőben. Azt ott a bitang erős Astana keretnek köszönhette.

Ja és Alaphilippe Valverde lite és nem TD. Habár a lite lehet sértő számára. Julian korántsem volt akkora meglepi, legalábbis számomra, mint TD berobbanása a semmiből 15-ben. Ott lehet mondani, h elején nem vették komolyan, de itt az elszászi hegyi szakasz után szerintem mindenki komolyan vette.
dawyd728
Azon a szakaszon a mai TD kikapna 6 mp-el 2 jo formaban levo hegyimakitol akarmilyen csapatban van TD. Legalabbis arra fogadnek. Ettol fuggetlenul a pelda jo, de nem a GT-re. Azutan egyertelmu volt hogy ki lesz a jobb, de a verseny elott senki nem gondolta milyen jo lesz a hegyekben ahogy azt sem hogy Aru beszakad (idei TDF biztato volt ). Ki erdemelne meg? Iden Alaphilippe a tdf-t, o tulteljesitett ahogy ott TD, de ezt nem igy nezik.

En nem hasonlitottam ossze oket, de egyiket se vettek komolyan mint GC meno, az egyik ITT specialista mig a masik egynapos sztar. Erre a francia a GC menokkel kuzdott es boven tulteljesitett es ez meglepo volt nekem, de mint kerekes befutott sokkal jobban mint TD abban a pillanatban, de nem mint GT osszetett meno.

Amikor kit-hogy vesznek fenyegetesnek abban a csapata is tenyezo ahogy TD-nel a Giant es Julian-nel a Mapei is gyengecske erre a harcra.

Nem lenne nagy uldozes GMartin ( Wanty ), Kreuziger ( DD ) vagy Barguil szokesnel de kulonbozo idokulonbsegnel lenne panik a sajat es a csapatuk erossege miatt. Neha akad olyan helyzet hogy erdekesen alakulnak a dolgok es nem lehet tudni az ellenfeleknek az emberke ( TD-Alaphilippe ) erejet, a csapatet igen.
több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊
eaglesmcnabb
Pinot is így gondolja.
Nem lehet 8. legerősebb emberrel összetettet nyerni, de lehet közel azonos erősség esetén döntő. Sőt én egy kicsit gyengébb esetén se vagyok biztos, h ne menne. Landa&Krujswijk gyengébb volt, mint Bernal vagy Thomas. Pinot szerintem nyerhetett volna Movistar/Jumbo valamelyikével. FDJ-vel nem ment volna, ha nem adja fel, akkor sem.

A klasszikus példa Aru és TD a 15-ös Vueltáról.
dawyd728
TD kb itt Alaphilippe-nek felelt meg. Tudta mindenki TD-rol hogy remek idofutam meno, de senki nem gondolta hogy ilyen jo lesz a hegyeken es mindenki varta hogy most mar robbanjon fel. Elotte soha semmilyen GT-n nem mutatott semmit hogy GC eselyeskent kelljen foglalkozni vele. Radar alatt operalhatott, ahogy most Julian. A franciat sem fogjak elengedni tobbet ( legalabbis megdolgoztatjak erte hogy ne erje meg ) amig nem veszit idot.
Ahogy a holland se garazdalkodhat ingyen azota.
Az erosebbek a hegyeken az erosebb csapattal termeszetesen megsemmisitettek. Emlekezetem szerint kb 10 mp elonye volt, amit egy sprintben adnak neki 30m-en. Nem nyerhette volna meg a Vuelta-t azon a szakaszon akarmilyen eros csapata lett volna.
no
Ha lett volna embere nyerhetett volna. Aru 3 segítővel alig távolodott tőle lefelé a hegyről. Síkon egyedül üldözött, talán még Nieve segített neki, aki mintha akkor még Sky-os volt és ketten üldöztek egy 8-10 fős bolyt, ahol mindenkinek érdeke volt a menés. Mondjuk azt, h Reichenbach nagyobb segítség volt tavaly a Giron, pedig az se volt vmi sok. Azon a 30km síkon kicsinálta magát TD és az utolsó hegyre nem maradt semmi a tankban, így még a dobogót is bukta. Emlékszem Soldi annyiszor felhozta, h addig nála Aru a nagyobb bringás, amíg Tom nem nyer GT-t. Holott Aru drukkerként mondom, h azt ott a holland érdemelte volna, ha egyéni teljesítményt nézzük és már akkor látszott, h ki lesz a nagyobb bringás a jövőben. Azt ott a bitang erős Astana keretnek köszönhette.

Ja és Alaphilippe Valverde lite és nem TD. Habár a lite lehet sértő számára. Julian korántsem volt akkora meglepi, legalábbis számomra, mint TD berobbanása a semmiből 15-ben. Ott lehet mondani, h elején nem vették komolyan, de itt az elszászi hegyi szakasz után szerintem mindenki komolyan vette.
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 844 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ettol fuggetlenul jobb lenne ha lenne ertuk verseny. Ha jol gondolom Sagan is orulne a kihivasnak.
no
Senkinek nincs megtiltva, hogy olyan jó legyen mint ő. Lehet próbálkozni. Ja, hogy korunk megkérdőjelezhetetlenül legnagyobb zsenije abban amit csinál, akinek senki a közelébe sem ér? Hát ez van.

Ez nem a pontrendszer hibája. Igazából senkinek sem a hibája.

Unalmas az állandó picsogás.

Pl. a hegyi pontversenynél érdekes kezdeményezés lehet az, hogy a Vueltán, ha jól hallottam a közvetítés alatt, a tiszta menetidőt fogják mérni mindenkinél, és az alapján adnak idő jóváírást, hogy ki ért fel ténylegesen leghamarabb a hegyre. A pontokat is ez alapján kellene osztani, és akkor tényleg az kapná a hegyi trikót, aki a legjobban megy hegyre.
Mikey
Én nem Sagan ellen írtam a sorokat, mert kifejezetten bírom, csak így baromi unalmas lett a zöld trikós "küzdelem". Alaphilippe lehetett volna kihívója akár, ha nem az összetettre megy.

Nekem olyan vetődött fel, hogy minden sík vagy közepesen hegyi szakaszon 50 mk-ként lehetne magasabb pontszámokat szerezni (pl: 15-10-5-3-1 felosztásban), így érdekeltek lennének a szökevények és az üldöző mezőny sprinterei is. A szakaszok végén pedig dupla pontért mehetnének.

Plusz a hegyi szakaszokon a hegyek között is lenne több intermediate befutó ugyanennyi pontért - jó lejtmeneteseknek pl.
Fast Willie
Ennek lenne értelme ha a zöld trikó nem egy 3.számú trikó lenne, ami kb érdekel 3 embert a mezőnybe. De lehet idén még annyit se.
Toca
Ez marhaság, és csak a szokásos fitymáló nihilizmus.

több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Idei tour is bizonyította, hogy fontos a csapat de nem a csapat nyeri a tourt hanem a legerősebb ember 😊
eaglesmcnabb
Pinot is így gondolja.
Nem lehet 8. legerősebb emberrel összetettet nyerni, de lehet közel azonos erősség esetén döntő. Sőt én egy kicsit gyengébb esetén se vagyok biztos, h ne menne. Landa&Krujswijk gyengébb volt, mint Bernal vagy Thomas. Pinot szerintem nyerhetett volna Movistar/Jumbo valamelyikével. FDJ-vel nem ment volna, ha nem adja fel, akkor sem.

A klasszikus példa Aru és TD a 15-ös Vueltáról.
dawyd728
TD kb itt Alaphilippe-nek felelt meg. Tudta mindenki TD-rol hogy remek idofutam meno, de senki nem gondolta hogy ilyen jo lesz a hegyeken es mindenki varta hogy most mar robbanjon fel. Elotte soha semmilyen GT-n nem mutatott semmit hogy GC eselyeskent kelljen foglalkozni vele. Radar alatt operalhatott, ahogy most Julian. A franciat sem fogjak elengedni tobbet ( legalabbis megdolgoztatjak erte hogy ne erje meg ) amig nem veszit idot.
Ahogy a holland se garazdalkodhat ingyen azota.
Az erosebbek a hegyeken az erosebb csapattal termeszetesen megsemmisitettek. Emlekezetem szerint kb 10 mp elonye volt, amit egy sprintben adnak neki 30m-en. Nem nyerhette volna meg a Vuelta-t azon a szakaszon akarmilyen eros csapata lett volna.