Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Muzikális kulturálódás

16 feliratkozó

7 hónapja
Hendrix Utah State Aggies 3 117
Összeszedjük minden idők 5 legjobb magyar könnyűzenei dalát?
Mondjuk mindenki (akit érdekel) írhatna párat aztán lehetne egy rövidlista vagy szavazás.
| 😀 Részemről nyilván a Rock katonái jön az Éjjel érkezem és a Szélvihar után, de hátha vannak még ezeken túl releváns gondolatok 😀 |
Helmut Zimmer
Nem tudom mi milyen mufajnak minosul de nalam az ot legnagyobb magyar banger regota: Mate Peter - Mondd miert szeretsz te mast, Piramis - Ajandek, Somlo Tamas - Gondolsz e ram, RGO - Reg varok valakire, Omega - Gyongyhaju lany. Illetve ha lehet egy extra, Demjen - A szabadsag vandorai.

Szerkesztette: Hendrix

I know that when you shine they wish some days will be dark

Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
7 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 114 — no es importante
Sláger gyeek!

LGT - Embertelen Dal
Omega - Gyöngyhajú Lány
gyeek
jöhet még, és lehet akár napjainkból is.
Helmut Zimmer
Dzsúdló - Sötét 😊

+ két Republic (Ha itt lennél velem meg A 67-es út), illetve két Demjén Rózsi (Jégszív, Szabadság vándorai), ezeket bármikor-bármennyiszer


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
+1 Gongyhaju lany mint "legnagyobb".

Szemelyes kedvencem viszont a Fenyev tavolsag, bar nem tudom az megfelel e a kriteriumoknak mint musical dal. Viszont ebbol egyenesen kovetkezik hogy ha zeneszt kell mondani akkor Presser.
JéBé
Minden megfelel.
7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Akkor én is kiteszek párat

LGT - Vallomás
Anima Sound System- Tedd a napfényt be a számba
Hobo- Kőbánya Blues
Bill- Rossz vér
KFT - Balatoni nyár

+1 Omega- Napot hoztam, csillagot
7 hónapja
JéBé Green Bay Packers 8 121
+1 Gongyhaju lany mint "legnagyobb".

Szemelyes kedvencem viszont a Fenyev tavolsag, bar nem tudom az megfelel e a kriteriumoknak mint musical dal. Viszont ebbol egyenesen kovetkezik hogy ha zeneszt kell mondani akkor Presser.

Szerkesztette: JéBé
7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Összeszedjük minden idők 5 legjobb magyar könnyűzenei dalát?
Mondjuk mindenki (akit érdekel) írhatna párat aztán lehetne egy rövidlista vagy szavazás.
| 😀 Részemről nyilván a Rock katonái jön az Éjjel érkezem és a Szélvihar után, de hátha vannak még ezeken túl releváns gondolatok 😀 |
Helmut Zimmer
Cseh Tamás könnyűzene?
Hobo? Deák Bill? P.Mobil? Nehezet kérsz...
Ha mondjuk az a kritérium, hogy "nem underground", rendes LP-n kiadott, közismert, és nem a 21.század, akkor az szűkít, de gondolom látod, hogy módfelett nehéz összehasonlítani mondjuk a Hobo BB Másik Magyarországát a Neoton Holnap Hajnaligjával, Balázs Fecó A csönd évével vagy Máté Péter Most élszével. Ahogy a P.Mobil Honfoglalását vagy az István a király slágereit a Kispál Húsrágó, hídverőjével vagy az Európa kiadó Lehetjével, vagy a Sziámi Zuhanórepülésével.
És akkor még egy Omega, Illés, Koncz, Bródy, Cserháti, Republic sláger szóba se jött, ahogy Pajor, Presser, az Edda vagy a Hungária, a Bikini, Katona Klári sem.
És a 21. század sem.
Őszentsége Sobri Jóska
Azért kérek nehezet, mert ez a legjobb topicok egyike, és színes a skála.
Akkor mondjál 10 dalt, vagy 20-at, amit gondolsz.
Tök boldog lennék, ha össze tudnánk tenni egy listát.
Helmut Zimmer
Írok 5 olyan dalt (kis csalással), amit zseninek gondolok, erősnek, és műfajfüggetlenül azt mondom, hogy érdemes mindenkinek legalább egyszer meghallgatnia, mert csak ad, nem vesz el semmit, ahol a szöveg és a zene szépen összetalálkozik, és a magyar kultúra részét képezik. Nem legjobb 5, hanem undisputed top dalok, és csak az egyik sláger:
P. Mobil - Honfoglalás (az 5 tétel egyben)
Cseh Tamás - Születtem Magyarországon
Hobo BB & Deák Bill Gyula - a három Középeurópai hobo blues
Kispál és a Borz - Autó a tenger felé
Máté Péter - Elmegyek
Őszentsége Sobri Jóska
Hatalmas köszönet!
7 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Összeszedjük minden idők 5 legjobb magyar könnyűzenei dalát?
Mondjuk mindenki (akit érdekel) írhatna párat aztán lehetne egy rövidlista vagy szavazás.
| 😀 Részemről nyilván a Rock katonái jön az Éjjel érkezem és a Szélvihar után, de hátha vannak még ezeken túl releváns gondolatok 😀 |
Helmut Zimmer
Cseh Tamás könnyűzene?
Hobo? Deák Bill? P.Mobil? Nehezet kérsz...
Ha mondjuk az a kritérium, hogy "nem underground", rendes LP-n kiadott, közismert, és nem a 21.század, akkor az szűkít, de gondolom látod, hogy módfelett nehéz összehasonlítani mondjuk a Hobo BB Másik Magyarországát a Neoton Holnap Hajnaligjával, Balázs Fecó A csönd évével vagy Máté Péter Most élszével. Ahogy a P.Mobil Honfoglalását vagy az István a király slágereit a Kispál Húsrágó, hídverőjével vagy az Európa kiadó Lehetjével, vagy a Sziámi Zuhanórepülésével.
És akkor még egy Omega, Illés, Koncz, Bródy, Cserháti, Republic sláger szóba se jött, ahogy Pajor, Presser, az Edda vagy a Hungária, a Bikini, Katona Klári sem.
És a 21. század sem.
Őszentsége Sobri Jóska
Azért kérek nehezet, mert ez a legjobb topicok egyike, és színes a skála.
Akkor mondjál 10 dalt, vagy 20-at, amit gondolsz.
Tök boldog lennék, ha össze tudnánk tenni egy listát.
Helmut Zimmer
Írok 5 olyan dalt (kis csalással), amit zseninek gondolok, erősnek, és műfajfüggetlenül azt mondom, hogy érdemes mindenkinek legalább egyszer meghallgatnia, mert csak ad, nem vesz el semmit, ahol a szöveg és a zene szépen összetalálkozik, és a magyar kultúra részét képezik. Nem legjobb 5, hanem undisputed top dalok, és csak az egyik sláger:
P. Mobil - Honfoglalás (az 5 tétel egyben)
Cseh Tamás - Születtem Magyarországon
Hobo BB & Deák Bill Gyula - a három Középeurópai hobo blues
Kispál és a Borz - Autó a tenger felé
Máté Péter - Elmegyek

7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Összeszedjük minden idők 5 legjobb magyar könnyűzenei dalát?
Mondjuk mindenki (akit érdekel) írhatna párat aztán lehetne egy rövidlista vagy szavazás.
| 😀 Részemről nyilván a Rock katonái jön az Éjjel érkezem és a Szélvihar után, de hátha vannak még ezeken túl releváns gondolatok 😀 |
Helmut Zimmer
Cseh Tamás könnyűzene?
Hobo? Deák Bill? P.Mobil? Nehezet kérsz...
Ha mondjuk az a kritérium, hogy "nem underground", rendes LP-n kiadott, közismert, és nem a 21.század, akkor az szűkít, de gondolom látod, hogy módfelett nehéz összehasonlítani mondjuk a Hobo BB Másik Magyarországát a Neoton Holnap Hajnaligjával, Balázs Fecó A csönd évével vagy Máté Péter Most élszével. Ahogy a P.Mobil Honfoglalását vagy az István a király slágereit a Kispál Húsrágó, hídverőjével vagy az Európa kiadó Lehetjével, vagy a Sziámi Zuhanórepülésével.
És akkor még egy Omega, Illés, Koncz, Bródy, Cserháti, Republic sláger szóba se jött, ahogy Pajor, Presser, az Edda vagy a Hungária, a Bikini, Katona Klári sem.
És a 21. század sem.
Őszentsége Sobri Jóska
Azért kérek nehezet, mert ez a legjobb topicok egyike, és színes a skála.
Akkor mondjál 10 dalt, vagy 20-at, amit gondolsz.
Tök boldog lennék, ha össze tudnánk tenni egy listát.
7 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Összeszedjük minden idők 5 legjobb magyar könnyűzenei dalát?
Mondjuk mindenki (akit érdekel) írhatna párat aztán lehetne egy rövidlista vagy szavazás.
| 😀 Részemről nyilván a Rock katonái jön az Éjjel érkezem és a Szélvihar után, de hátha vannak még ezeken túl releváns gondolatok 😀 |
Helmut Zimmer
Cseh Tamás könnyűzene?
Hobo? Deák Bill? P.Mobil? Nehezet kérsz...
Ha mondjuk az a kritérium, hogy "nem underground", rendes LP-n kiadott, közismert, és nem a 21.század, akkor az szűkít, de gondolom látod, hogy módfelett nehéz összehasonlítani mondjuk a Hobo BB Másik Magyarországát a Neoton Holnap Hajnaligjával, Balázs Fecó A csönd évével vagy Máté Péter Most élszével. Ahogy a P.Mobil Honfoglalását vagy az István a király slágereit a Kispál Húsrágó, hídverőjével vagy az Európa kiadó Lehetjével, vagy a Sziámi Zuhanórepülésével.
És akkor még egy Omega, Illés, Koncz, Bródy, Cserháti, Republic sláger szóba se jött, ahogy Pajor, Presser, az Edda vagy a Hungária, a Bikini, Katona Klári sem.
És a 21. század sem.

7 hónapja
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
Sláger gyeek!

LGT - Embertelen Dal
Omega - Gyöngyhajú Lány
gyeek
jöhet még, és lehet akár napjainkból is.
Helmut Zimmer
Lazarvs - Pothead

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Sláger gyeek!

LGT - Embertelen Dal
Omega - Gyöngyhajú Lány
gyeek
jöhet még, és lehet akár napjainkból is.
7 hónapja
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
Sláger gyeek!

LGT - Embertelen Dal
Omega - Gyöngyhajú Lány

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Összeszedjük minden idők 5 legjobb magyar könnyűzenei dalát?
Mondjuk mindenki (akit érdekel) írhatna párat aztán lehetne egy rövidlista vagy szavazás.
| 😀 Részemről nyilván a Rock katonái jön az Éjjel érkezem és a Szélvihar után, de hátha vannak még ezeken túl releváns gondolatok 😀 |
7 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 341 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Huhh, az új Mägo de Oz album is a szokásos überfasza minőség, nagyon rendben van, aki szereti a folkosabb, könnyedebb vonalat, annak nagyon ajánlom.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Nem is meséltem voltam Párizsban Domi & JD Beck koncerten- Igen fasza volt!
Akinek esetleg nincs meg korunk egyik 1. számú zongorista fenoménjáról és egy 22 éves kis zseniről szól a történet. Lányom hatalmas kedvence Domi, szóval kapom bőven az adagot, de nem bánom. Sajnos a lányom kicsi még, nem engedték be a koncertre. De állati jó fej volt Domi, mindent dedikált és írt egy pár sort a lányomnak. Kérdeztem, hogy érdemes e a Párizsi konzervatórium felé haladni, és tök korrektül elmondta, hogy igen, de a vége a Jiulliard, vagy a Curtis, vagy a Berklee. Gondoltam, hogy fasza akkor költözhetünk vissza. Trumpból még van 3 év....

Mindegy bedobok egy régebbi felvételt, hátha tetszik.
 www.youtube.com/watch?v=wDZ8VPvk-5I
7 hónapja
zavi27 Seattle Seahawks Oregon Ducks 5 725 — Amerikai sportok rajongója
Voltam Messa koncerten, mert Bandi tesó ajánlotta.
Nagyon jó volt. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a sötét okos rock zenét némi gót némi jazz, némi metal beütéssel.
Gitáros és az énekesnő egyszerűen csodálatosak.

 www.youtube.com/watch?v=2X561qjxAVc&list=RDUHRYkQLjKJU&index=2
Helmut Zimmer
Ez most nagyon betalált nálam is. Mikor megnyerték az április Hammer Hangpróbát, meg máshol is nagyon jókat írtak róluk átsiklottam felettük belehallgatva, de most egy napja ezt pörgetem.
7 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 341 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tegnap találtam, ezek az olaszok mindig elő tudnak állni valami faszántossal 😀


warr_b
Feelingre tisztára olyan, mint egy AI zeneszám.
Megnéztem a kommenteket, azok szerint nem, de ettől még ez az érzésem van.
Őszentsége Sobri Jóska
Pedig élő emberek elvileg 😅

 www.metal-archives.com/bands/Cristiano_Filippini%27s_Flames_of_Heaven/3540476683


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
7 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Tegnap találtam, ezek az olaszok mindig elő tudnak állni valami faszántossal 😀


warr_b
Feelingre tisztára olyan, mint egy AI zeneszám.
Megnéztem a kommenteket, azok szerint nem, de ettől még ez az érzésem van.

7 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 341 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tegnap találtam, ezek az olaszok mindig elő tudnak állni valami faszántossal 😀



Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
7 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Voltam Messa koncerten, mert Bandi tesó ajánlotta.
Nagyon jó volt. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a sötét okos rock zenét némi gót némi jazz, némi metal beütéssel.
Gitáros és az énekesnő egyszerűen csodálatosak.

 www.youtube.com/watch?v=2X561qjxAVc&list=RDUHRYkQLjKJU&index=2
7 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 448 — je suis poloska
KIjött az új Bizottság album, hátha valakinek még tetszik rajtam kívül


No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
7 hónapja
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
Kijött az Avett/Patton albumm. Imádom.

 open.spotify.com/album/5EYC96Q4BEQFr2Xtk3BJlf?si=qG32wC2RRfqI9EU6yVycjg

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
7 hónapja
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 601 — Bowl Winner
Még senki se linkelte be? 😕

 www.youtube.com/watch?v=w8LCujIu-0w

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
7 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 341 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Uhh, az új Aephanemer ismét brutál jó lett.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
7 hónapja
KeyG Baltimore Ravens 14 651
Apple Musicon de gondolom máshol is kint van a Nuremberg film, filmzene albuma.

Nekem nagyon tetszik, itthon a film 26.01.01-én jelenik meg.

Szerkesztette: KeyG

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers

We are just the Ravens!