OFF topik
31 feliratkozó
15 napja
Insta is, pedig 1 év után újra 1 képet akartam felrakni. Erre kidobott. 😅Full lehalt a FB, itt a világvége.Megint mindenki hülye lesz ebben a fél órában
Dzsokijuing
remontada
Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
We are just the Ravens!
15 napja
Full lehalt a FB, itt a világvége.Megint mindenki hülye lesz ebben a fél órában
Dzsokijuing
15 napja
Full lehalt a FB, itt a világvége.
Dzsokijuing
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
15 napja
Full lehalt a FB, itt a világvége.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
17 napja
24.hu/tudomany/2026/06/09/alzheimer-kor-demencia-varazsgomba-pszilocibin/
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
18 napja
Először is részvétem Sebi!Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?RIP
Sebii
Asszony hagyatéki ügyintéző. Nem közjegyző, de a másik oldalára is rálát, illetve jogvégzett.
Lehet gond.. volt olyan esetem, amikor a bank ATM pénzfelvétel miatt feljelentést tett rendőrségen ismeretlen tettes ellen..
Egyébként az örökösök kötelezettsége a bankba bejelenteni a halálesetet, mert a bank olyankor zárolja a számlát, hogy se ki, se be ne legyen pénzmozgás.. A hagyatékba egyébként a halál napjának egyenlege számít.. Tehát ha a napján volt rajta 100.000 Ft és utána azt kiveszik, akkor aki kivette esetleg az felel azzal a pénzzel a másik örökössel szemben.
Harmadik dolog, hogy ha volt az anyukának halál esetére szóló rendelkezése a számlára, akkor az akire szólt a rendelkezés, az minden hagyatéki eljárástól független rendelkezhet a pénzről.. Ez nem összekeverendő a meghatalmazással.. A meghatalmazás a halál napjával megszűnik és a meghatalmazott nem nyúlhat a számlához.
dawyd728
Ez így van, ha adott halál esetére szóló rendelkezési jogot a számla felett, akkor a felhatalmazott személy korlátlanul intézkedhet.
Közüzemi számlák rendezéséről, csop beszedési megbízásokról, banki hitel fizetésének folytatásáról stb.
Más pénzt nem kezelhet, ha nem ő az egyedüli örökös is egyben. Ez a szabályos ügymenet.
A temetési költségeket nem tudom, azt alapesetben a hagyatéki eljárásban lehet érvényesíteni az örökösökkel szemben.
Mondjuk ha ketten örökölnek, akkor célszerű elfelezni és minden számlàt megőrizni, és akkor a hagyatékiban nem gond.
Bankja válogatja, h erre hagyja-e felvenni a pénzt a hagyatéki előtt, azt ott kell konkrétan érdeklődni.
Pl családunkban az OTP a halál esetére jogosítottnak 10 évvel ezelőtt engedte felvenni a kb kalkulált temetési összeget, az MBH meg 3 éve nem, azt meg kellett finanszíroznia a rokonnak.
18 napja
Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?Zároljak a számlát, mihelyst értesülnek a halotti bizonyítvanytól. Onnantól, amíg nincs hagyatéki zárolják. Ezért amíg ez nem történik meg le kell fejni a számlát - temetési költseg, tor, rezsibefizetés. Az elhunyt végakarata, hogy a temetése, megemlékezése rendben legyen - minden számlát rakjatok el, hogy mire lett költve. Aztán uzsgyi a szolgáltatókhoz - telefon, tévé, víz,mgáz, áram ha van akkor a társasház is. Technikailag, ha eddig tulajdonosok voltatok a lakásban kérheted, hogy más számláról vonják a költségeket - ha nem, a halottaira kérsz halasztâst, vagy adjanak csekket. Âltalában nem szőrőzik senki csak a bank, nem köll vesződni velük, ügyis visszamentek a hagyatéki után, azt akkor elküldheted őket a pixába
Sebii

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
19 napja
dawyd728
4 270
Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?RIP
Sebii
Asszony hagyatéki ügyintéző. Nem közjegyző, de a másik oldalára is rálát, illetve jogvégzett.
Lehet gond.. volt olyan esetem, amikor a bank ATM pénzfelvétel miatt feljelentést tett rendőrségen ismeretlen tettes ellen..
Egyébként az örökösök kötelezettsége a bankba bejelenteni a halálesetet, mert a bank olyankor zárolja a számlát, hogy se ki, se be ne legyen pénzmozgás.. A hagyatékba egyébként a halál napjának egyenlege számít.. Tehát ha a napján volt rajta 100.000 Ft és utána azt kiveszik, akkor aki kivette esetleg az felel azzal a pénzzel a másik örökössel szemben.
Harmadik dolog, hogy ha volt az anyukának halál esetére szóló rendelkezése a számlára, akkor az akire szólt a rendelkezés, az minden hagyatéki eljárástól független rendelkezhet a pénzről.. Ez nem összekeverendő a meghatalmazással.. A meghatalmazás a halál napjával megszűnik és a meghatalmazott nem nyúlhat a számlához.
19 napja
zárolják, arról ki semmiÉn úgy tudom zárolják, és én is azt tudom javasolni másoknak amit dande írt, ha látja az ember, hogy nincs visszaút, akkor gyorsan leszedni a pénzt.A közüzemi számlák fizetése arról a számláról történt csoportos díjbeszedéssel, akkor azok is megszűnnek vagy azok mennek tovább amíg máshogy nem rendelkezünk?
Ha nyugdíjas, akkor még jön rá pénteken nyugdíj is.
És természetesen részvétem édesanyád miatt.
NB2
Sebii
vagy csekk vagy gyorsan el a szolgáltatókhoz és átírni a bankot (ami jobb esetben 7-8 szolgáltatót is jelenthet)
19 napja
Én úgy tudom zárolják, és én is azt tudom javasolni másoknak amit dande írt, ha látja az ember, hogy nincs visszaút, akkor gyorsan leszedni a pénzt.A közüzemi számlák fizetése arról a számláról történt csoportos díjbeszedéssel, akkor azok is megszűnnek vagy azok mennek tovább amíg máshogy nem rendelkezünk?
Ha nyugdíjas, akkor még jön rá pénteken nyugdíj is.
És természetesen részvétem édesanyád miatt.
NB2
19 napja
Én úgy tudom zárolják, és én is azt tudom javasolni másoknak amit dande írt, ha látja az ember, hogy nincs visszaút, akkor gyorsan leszedni a pénzt.Ha nyugdíjas, akkor még jön rá pénteken nyugdíj is.
És természetesen részvétem édesanyád miatt.
19 napja
Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?Rèszvètem 😔 nem vagyok jogvègzett, de elvileg nem, addig nem nyúlhattok hozzá ha csak nincs rendelkezès róla. Talán csak a beállított állandó utalasok csop. beszedèsek, mehetnek. Nálunk pont ezèrt is mikor már várható volt tavaly hogy apu elmegy, le lett vève előtte a pènz az ő hozzájárulásával. Persze ha nem számítothattatok rá akkor ez nehèz. De majd valaki kijavít ha nem így van. Sok erőt a gyászhoz!
Sebii
Szerkesztette: dande2
19 napja
Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?
20 napja
Éppen a fürdőben mostam a gyerek kezét, amikor óriási hajtómű dübörgést hallottunk, még a feleségem is odament az ablakhoz, hogy mi a franc volt ez (pedig őt aztán totál hidegen hagyja ez az egész). Sajnos én nem értem oda az ablakhoz, szóval lemaradtam életem első AN-124 észleléséről 🥲Ma délután jön vissza, majd holnap 9:00 körül távozik.
Hanni
20 napja
Éppen a fürdőben mostam a gyerek kezét, amikor óriási hajtómű dübörgést hallottunk, még a feleségem is odament az ablakhoz, hogy mi a franc volt ez (pedig őt aztán totál hidegen hagyja ez az egész). Sajnos én nem értem oda az ablakhoz, szóval lemaradtam életem első AN-124 észleléséről 🥲
21 napja
tegnap meséltem samedayes havernak, semmit nem tudott még róla. nem volt boldog.www.portfolio.hu/gazdasag/20260604/vegleg-kivonul-magyarorszagrol-az-egyik-nepszeru-csomagkuldo-es-automatahalozat-841306Nothing of value was Lost
Az emagos sameday
warr_b
A dolgozók remélem kapnak gyorsan melót
Negritis, a vajda
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
22 napja
www.portfolio.hu/gazdasag/20260604/vegleg-kivonul-magyarorszagrol-az-egyik-nepszeru-csomagkuldo-es-automatahalozat-841306Nothing of value was Lost
Az emagos sameday
warr_b
A dolgozók remélem kapnak gyorsan melót
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
22 napja
www.portfolio.hu/gazdasag/20260604/vegleg-kivonul-magyarorszagrol-az-egyik-nepszeru-csomagkuldo-es-automatahalozat-841306Az emagos sameday

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
23 napja
Hopp...www.facebook.com/share/v/1CJJoGNgtE/

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
23 napja
Holnap online aukcionális garázsvásár az amerikai nagykövetségen: online-auction.state.gov/en-US/Auction/Index/9f2785ea-ae5f-406e-aa05-36b2833be9ea/Page/4?fbclid=IwVERDUASOB5dleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZAwzNTA2ODU1MzE3MjgAAR4w6P24NFO0PsoBPhjBY0oVjCmCUPc0IJ-6-GzmFq6MBA9DZagVEI99cv4t0g_aem_YWdncwCIb14CpuyBNJzFJ4lbTxAn
Szerkesztette: Dzsokijuing
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
27 napja
Ha elvitték volna, akkor nem tudom elolvasni a feliratotMost miért kellett a felénél abbahagyni a történetet? Elvitték?Lomtalanítaskor az ember lát mindenféle váratlan dolgot.Szombathelyen a Joskar Ola lakótelepen kiraktak egy roncs 5-ös BMW-t (lila színben), azzal a felirattal, hogy vigyék mán el a kukások, me usse indul, az aggsit penig éllópták
Például modern Mercedes csomagtartófedelet 😮
slowmotion
Willie Parker
Assurbanapli
27 napja
Most miért kellett a felénél abbahagyni a történetet? Elvitték?Lomtalanítaskor az ember lát mindenféle váratlan dolgot.Szombathelyen a Joskar Ola lakótelepen kiraktak egy roncs 5-ös BMW-t (lila színben), azzal a felirattal, hogy vigyék mán el a kukások, me usse indul, az aggsit penig éllópták
Például modern Mercedes csomagtartófedelet 😮
slowmotion
Willie Parker
1 hónapja
Lomtalanítaskor az ember lát mindenféle váratlan dolgot.Szombathelyen a Joskar Ola lakótelepen kiraktak egy roncs 5-ös BMW-t (lila színben), azzal a felirattal, hogy vigyék mán el a kukások, me usse indul, az aggsit penig éllópták
Például modern Mercedes csomagtartófedelet 😮
slowmotion
1 hónapja
Lomtalanítaskor az ember lát mindenféle váratlan dolgot. Például modern Mercedes csomagtartófedelet 😮