OFF topik

30 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
rendben, akkor marad ez a megoldás. kösziszépen! 😊
én abszolút nem értek ehhez, viszont átfutva 1-2 keretes oldalt, úgy veszem észre, hogy nincs általános neve, márkánként változik a konkrét neve, szóval szerintem ahol csináltatod, mondod, hogy ilyesmit mutassanak. Szerintem ha mondod, hogy vastag fekete keret, most divat, akkor tudni fogják mire gondolhatsz 😊

legalábbis nekem alapból kérdezték, hogy van-e elképzelésem a keretről, vagy ajánljanak ők, vagy mi kéne 😊fetomy
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
én abszolút nem értek ehhez, viszont átfutva 1-2 keretes oldalt, úgy veszem észre, hogy nincs általános neve, márkánként változik a konkrét neve, szóval szerintem ahol csináltatod, mondod, hogy ilyesmit mutassanak. Szerintem ha mondod, hogy vastag fekete keret, most divat, akkor tudni fogják mire gondolhatsz 😊

legalábbis nekem alapból kérdezték, hogy van-e elképzelésem a keretről, vagy ajánljanak ők, vagy mi kéne 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
áhhh undorodom a lencsétől. nem lennék képes a szemembe nyúlkálni! 😊 azért köszönöm, remélem valaki pontosan rájön miis ennek a típusnak a neve/száma.
srácok, sajnos kiderült h szar a szemem és szemüveget kell csináltassak. kinéztem egy keretet, de nemtudok rájönni pontosan melyik is lehet ez. remélem valaki itt ráismer, és megtudja mondani a típusát mert mindenképp ilyet szeretnék:





előreis köszönöm! 😉rihu
Csináltass kontaktlencsét.

Nekem középben volt ilyesmi keretem, az a vicc hogy az poénból volt, ez az oldschool SZTK-s volt igazából, valami 3000 forintért vettem. Most meg ez a divat, kurvára nem értem... Amúgy a mai napig megvan, mínusz egy szár, itthonra hordom is ha nincs kedvem berakni a lencsét. 😛Döme
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 716 — Sworn to the Black
srácok, sajnos kiderült h szar a szemem és szemüveget kell csináltassak. kinéztem egy keretet, de nemtudok rájönni pontosan melyik is lehet ez. remélem valaki itt ráismer, és megtudja mondani a típusát mert mindenképp ilyet szeretnék:





előreis köszönöm! 😉rihu
Csináltass kontaktlencsét.

Nekem középben volt ilyesmi keretem, az a vicc hogy az poénból volt, ez az oldschool SZTK-s volt igazából, valami 3000 forintért vettem. Most meg ez a divat, kurvára nem értem... Amúgy a mai napig megvan, mínusz egy szár, itthonra hordom is ha nincs kedvem berakni a lencsét. 😛
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
srácok, sajnos kiderült h szar a szemem és szemüveget kell csináltassak. kinéztem egy keretet, de nemtudok rájönni pontosan melyik is lehet ez. remélem valaki itt ráismer, és megtudja mondani a típusát mert mindenképp ilyet szeretnék:





előreis köszönöm! 😉
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
a Jagellók Litvánok voltak.
Erdély meg igen is magyar állam volt, csak török vazallus, meg közben volt királyi MO is.

Jó Pestisük nem volt, de igazán mi sem szoptuk azt annyira mint nyugateurópa

Szoptunk eleget. a lengyelek is de inkább a szopás mint a 20. századig nem is létezni és akkor kitalálni, hogy mi egy külön nép vagyunk, lásd szlovákok 😊
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
na most a magyarokat 45 után vitték szibériába.

A lengyeleket meg 1772 után kb folyamatosan. Nekünk volt 3 effektíve szabadságharcunk(rákóczi, 48, 56), nekik kb 8. Mindet elbaszták és mind után kaptak egy fasza megtorlást. Nem Haynausat, hanem durvábbat. + mellé Katyn-ban annyi embert lengyelt végeztek ki egyszerre, mint ahány magyart kb összesen minden felkelésünk alatt, dózsától 56ig. A német megszállást meg inkább ne számoljuk
Önálló magyar államiság 1699-1867-ig nem volt, lengyel 1772-1945ig (18 évet leszámítva).
A Habsburgok itt uralkodtak, a Romanovok ott viszont csak felvonulási területet tartottak és rabszolgákat.

Mellesleg nem vagyok lengyelbuzi, de akkor is jóval lúzerebb népség mint mi. Mellesleg nekik volt magyar királyuk, nem is egy, nekünk meg nem volt lengyel egy sem 😊haromt
+1

Bár öröm az ürömben, hogy az 1347 és 1351 között dúló európai pestisjárvány az akkori Lengyelországot nem érte el.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
na most a magyarokat 45 után vitték szibériába.

A lengyeleket meg 1772 után kb folyamatosan. Nekünk volt 3 effektíve szabadságharcunk(rákóczi, 48, 56), nekik kb 8. Mindet elbaszták és mind után kaptak egy fasza megtorlást. Nem Haynausat, hanem durvábbat. + mellé Katyn-ban annyi embert lengyelt végeztek ki egyszerre, mint ahány magyart kb összesen minden felkelésünk alatt, dózsától 56ig. A német megszállást meg inkább ne számoljuk
Önálló magyar államiság 1699-1867-ig nem volt, lengyel 1772-1945ig (18 évet leszámítva).
A Habsburgok itt uralkodtak, a Romanovok ott viszont csak felvonulási területet tartottak és rabszolgákat.

Mellesleg nem vagyok lengyelbuzi, de akkor is jóval lúzerebb népség mint mi. Mellesleg nekik volt magyar királyuk, nem is egy, nekünk meg nem volt lengyel egy sem 😊haromt
akkor vegyük bele a bocskai az 4, ugye persze önálló magyar állam az Erdély, háp??
meg számoljuk azt is meg, hogy az államalakitás óta hányszor támadtak meg a németek utána az osztrákok
no mindegy nyomorú közép-keleteurópai sztorik ezek - küzdelem a németekkel meg az oroszokkal
a Jagelló az nem ismerős királyi ház neked? 😉 ők hozták a nyakunkra a Habsburgokat (házasság Ferinanddal)
szóval végülis :cool:


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
na most a magyarokat 45 után vitték szibériába.

A lengyeleket meg 1772 után kb folyamatosan. Nekünk volt 3 effektíve szabadságharcunk(rákóczi, 48, 56), nekik kb 8. Mindet elbaszták és mind után kaptak egy fasza megtorlást. Nem Haynausat, hanem durvábbat. + mellé Katyn-ban annyi embert lengyelt végeztek ki egyszerre, mint ahány magyart kb összesen minden felkelésünk alatt, dózsától 56ig. A német megszállást meg inkább ne számoljuk
Önálló magyar államiság 1699-1867-ig nem volt, lengyel 1772-1945ig (18 évet leszámítva).
A Habsburgok itt uralkodtak, a Romanovok ott viszont csak felvonulási területet tartottak és rabszolgákat.

Mellesleg nem vagyok lengyelbuzi, de akkor is jóval lúzerebb népség mint mi. Mellesleg nekik volt magyar királyuk, nem is egy, nekünk meg nem volt lengyel egy sem 😊haromt
Lengyel-litván volt azért. agy Lajos pedig csak 12 év utána a váalsztott szarok meg nem számítanak.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
na most a magyarokat 45 után vitték szibériába.

A lengyeleket meg 1772 után kb folyamatosan. Nekünk volt 3 effektíve szabadságharcunk(rákóczi, 48, 56), nekik kb 8. Mindet elbaszták és mind után kaptak egy fasza megtorlást. Nem Haynausat, hanem durvábbat. + mellé Katyn-ban annyi embert lengyelt végeztek ki egyszerre, mint ahány magyart kb összesen minden felkelésünk alatt, dózsától 56ig. A német megszállást meg inkább ne számoljuk
Önálló magyar államiság 1699-1867-ig nem volt, lengyel 1772-1945ig (18 évet leszámítva).
A Habsburgok itt uralkodtak, a Romanovok ott viszont csak felvonulási területet tartottak és rabszolgákat.

Mellesleg nem vagyok lengyelbuzi, de akkor is jóval lúzerebb népség mint mi. Mellesleg nekik volt magyar királyuk, nem is egy, nekünk meg nem volt lengyel egy sem 😊
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
a történelemről ennyit 😛JJ Tiller
nincsenek benne lengyelek!? 😂

,,Önmagunkat legyőzni a legnagyobb dicsőség."
Tadeusz Kosciuszko

hogy elvégre is megtudjuk mire ment ki a játék 😛


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
a történelemről ennyit 😛



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Melehov Chicago Bears 119
É-Kórea nem rendelkezik atomfegyverrel, se nyíltan, se titokban. Miért? Mert sem az USAnak, sem Kínának nem érdeke. Előbbinek érthető, utóbbinak azért, mert gyakorlatilag minden irányból atomhatalmakkal lenne határos. Oroszországgal a viszonya jónak mondható, (ENSZ BT bulik, közös hadgyakorlatok), India feltörekvő gazdaság így potebciális ellenfél, Pakisztán elég para, még úgy is, hogy gyakorlatilag Kínának köszönhetik az atomjukat. Egy északi atom a status quo teljes felborulásával járna a félszigeten, és mivel most Kína expanzív gazdaságpolitikát folytat (ha szabad így mondani), egy esetleges háború mind Afrikában, mind Latin-Amerikában veszélyeztetné pozícióit, ugyanúgy az otthoni fejlődésnek sem tenne jót egy háború, ráadásul a bekövült kóreai rezsim felöl védve van az országhatár. Ráadásul rengeteg menekült jönne Kóreából Kínába, és Kína a legkevésbé sem szeretni a pesztrálásukat elválllalni.
A két Kórea függetlenül attól, h már évtizedek óta szemben áll egymással, kulturálisan egy országot alkot. A szent helyek közösek, nyelv, írás, tradíciók stb. Rengeteg közös projekt, pl. egy közösen üzemltetett gazdasági terület fut, ezeket értelmetlen lenne felrúgni, plusz dél azért elég sok pénzt ad északnak. Rengeteg dél-kóreai film készül, a két ország közös dolgairól, pl. volt egyfajta Back to the Future á la Korea, amiben pár kóreai katona (északi és déli) visszamegy a múltba segíteni az ősöknek a kínai és a japán seregeket visszaverni, mindezt az ősi időkbe. Vagy egy másik is, a demilitarizált övezetben egy északi és egy déli egymással harcolnak, valamelyik megsebesül, de a másik az élete árán megvédi. Hősi filmek... :cool:
Mindkét vezetés tisztában van azzal, hogy az egyesülés elkerühetetlen, a kérdés, hogy ez mikor és kinek a vezetésével fog megtörténni. Nyilván a dél fogja vezetni, de a az északi rezsim vezetésének folyamatos átörökítésével csak elodázzák az elkerülhetetlent. Ráadásul délen az északiakra nem ellenségként tekintenek, hanem testvérekként...
Minden évben van közös dél-k- usa hadgyakorlat, minden évben van valami para, az idei egy kicsit durvábbra sikerült. Egyébként folyamatosan vannak tűzpárbajok a demilitarizált zónában, egymás hajóinak lövöldözése, és van néhány szikla, amely gyak pont középen választja el a tengert Kórea és Japán között, ezek d-kóreai védelem alatt állanak, és néhány dél-k értelmiségi felvetette az ötletet, hogy a sziklákat miért nem közösen védik. Sokkal jobban utálják a japánokat, mint egymást....
Az atommal fenyegetés egy ezsköz északnak arra, hogy mindenkit a hatoldalú tárgyalásokon tartson, ahol igazából nincs miről beszélni, plusz így tud zsarolni további pénzt. A pár évvel ezelőtti állítólagos robbanásról sem derült ki hogy mi volt, de biztos nem atom. Ráadásul a Földön mostmár nem lehet csak úgy atomot robbantani, h senki ne tudjon róla.

Bocs, ha kicsit sok és tömör, lehet h nem egy hszbe kellett volna mindent leírni, és ez így is csak egy összefoglalás nagy vonalakban....
Hogy még az összeesküvés-elméleteknek is adjunk egy kicsit: valaki mondja már el, h milyen tüzérségi gránát, vagy rakéta az, ami az embertől max 10 méterre csapódik be, egy látszólag nem vasbeton kerítés mögött és a felvételen látható személy még simán elesés nélkül is tovább rohan, anélkül, hogy monjuk a légnyomás a ruhát, roszabb esetben a a kezét sem szakítja le....... 😛 😊Melehov
ha é-koreának van atomfegyvere, akkor azt valószínűleg nem Kínától, Usától, vagy az oroszoktól szerezték be, hanem jó eséllyel egy nem létező ország nem létező atomfegyvereiből vásároltak néhányat, esetleg az előbb említett nem létező ország tudósai segítettek a fegyver kifejlesztésbenSzegecs
Aki szóba kerülhetne, h adhatott el ilyen fegyvereket, az egyik Brazília, de ők elég korán leállították a programjukat, és nem is jutottak el olyan stádiumba az atomprogramjukban, h azt fegyverhez is fel lehessen használni, ugyanakkor ők nem kockáztatnák meg, h a BT-be kerülésük egy ilyen hülyeség veszélyeztesse. A másik pedig Dél-Afrika, 74-ben volt is tesztrobbantás az Indiai-óceán és az Atlanti-óceán "csatlakozásánál". Ők utánam, amint elkezdődött a belső probléma, az egész cuccot állítólag leszerelték és eltüntették, nehogy a feketék rátegyék a kezeiket és esetleg bosszút álljanak, majd utána mélyen hallgatnak/tak az egészről.
Több wannabe atomhatalom nem jut eszembe, amelyik esetleg eljátszogatott volna a gondolattal. Ráadásul egy használatra kész atombombát nem lehet venni. Olyan , mint amikor öngyújtót veszel, azt is kipróbálod, mielőtt kifizetnéd...😀 Az embargó alatt pedig nem hiszem, h be tudtak volna csempészni mindent, amire a programhoz szükség van. Na, de ha meg technológiát veszel, azt is tesztelni kell, sok-sok dúsítót kell beüzemelni, ennek mind nyoma van, és így sem biztos, hogy működik.....

Vadibandi:

Igaz, én még a HBO-n láttam pár éve a BoW-t. Az elsőről csak tanultam, de nem láttam. Meg tudnád mondani a címét, esetleg linked van róla?

"You're never a loser until you quit trying."- Mike Ditka
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
a Habsburg uralom törökkel kiegészítve is népünnepély volt a lengyelekhez képest
tatárok majd a törökök. Majd a nagy északi háború kb összes csatája és hadjárata ott folyt, pedig nem is voltak benne.
Majd jöttek a habsburgok és a poroszok is. 3 felosztás és nem is voltak 1795-re. Persze hogy ne legyen annyira jó nekik Napoleon átvonult rajtok Moszkvába menet, az oroszok meg párizsba menet. (most közben a mindenféle egyéb Lengyel-Orosz háborúkat ne is vegyük bele).
Majd amikor még továbbra sem voltak az első VH keleti frontja is náluk volt, majd amikor már mindenki elkussolt még befigyelt egy fasza Lengyel-Szovjet-Orosz háború is. És azt sem az orosz oldalon vívták. Majd jött Mein Führer egy lájtos népirtással a másikoldalról meg HEV szintén azzal. Sőt visszafele is vonultak csak most az oroszok kergettek és fosztogattak magukkal hozva egy jó kis Kommunizmust. Szóval a 17. század közepe óta kb minden háború átvonult rajtuk, nem is beszélve a kb 5-6 felkelésüktől amivel soha semmit nem értek el azon kívül, hogy kiírtották a győztesek a lakosságuk jó részét.
Ehhez képest mi csak a törököket szoptuk, meg egy szabadságharcot a 2. VH-n kívül. Mármint most csak azt veszem amik a területünkön zajlottak. + a tanácsközt + vörös-fehér terrort, de ezekben annyian haltak meg, amennyivel még be sem kerülthetnének a lengyel top50 szopás közé.

Tito meg éppen azért lett láncos kutya mert elfogadta a marshall segélyt.

Budát meg igen is kurva szar ostromolni. Viszonylag kevesen is faszán tudják védeni. Mármint a várat és környékét.haromt
jó de aztat nem veszed hozzá hogy előtte viszont szépen megszedték magukat a Lengyel-Litván unióval, és szerencsétlen lengyelek ide vagy oda mégis nagyobb területtel meg népességgel jöttek ki, mint pölö a Litvánok -egy miniállammal. Holott ők voltak a nagyobbak. Kedves Ottó bácsinak meg nem köll venni a "széplelkek jóvátesznek mindent", az oroszok lehet vonulgattak föl s alá de az osztrákok kőkemény és folyamatos fejése kipucolta ezt az országot. Olvass el egy I.József korabeli jelentést, éhezés, kihalt falvak - a morbus hungaricus, közkedvelt nevén TBC - szerinted mér kapta a nevét. Megmondom mer a béka segge alá toltak minket, a földbe. Az hogy a 150 éven keresztül FOLYAMATOS csatatér volt az ország, és az utána beözönlő Habsburgok még a szart is kitaposták belőlünk. Érdekes a nagy keresztényi megmentés után már 20 évvel lekezdődnek a kuruc felkelések, nem gyanús cseppet sem- 30 évre rá egy 8 éves felkelés. Ja és még előtte is 1660-ban a lengyelekkel együtt a Bocskai-féle. Utána meg Zrinyi,Martinovics egész a Szabadságharcig. Vidám fasza gyerekek az osztrákok, ugye mekkora mákerek a lengyelek hogy csak sziléziáig jutottak.

biztos szar Budát ostromolni, mégse tudta senki soha megtartani. hömmm.........
bezzeg bécs, csak egyzser kellett volna dózerolni a picsába, MatijasRex

de mivel hazai pályán vagyok 😛 ezér hadd legyünk mármi a legyszerencsétlenebbek a k 😛 későközépkorban


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Haromt illusztrálására!
http://www.youtube.com/watch?v=eAVVWlUywO0

Szeretett Vezérünk pedig függessze fel a posztolást és induljon haladéktalanul a Sugár irányába!vadibandi
nem megy NBV a sugárba mert betegharomt
Akkor sajnos nem tudom személyesen leróni a tiszteletemet! Jobbulást!
Azért én elindulok.




több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Haromt illusztrálására!
http://www.youtube.com/watch?v=eAVVWlUywO0

Szeretett Vezérünk pedig függessze fel a posztolást és induljon haladéktalanul a Sugár irányába!vadibandi
nem megy NBV a sugárba mert beteg
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Haromt illusztrálására!
http://www.youtube.com/watch?v=eAVVWlUywO0

Szeretett Vezérünk pedig függessze fel a posztolást és induljon haladéktalanul a Sugár irányába!




több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 124 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Hallod Tibi nagyon élvezem ezeket a sajátos hangvételű töriórákat. Jöhet belőle bármikor&bármekkora dózis!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
a Habsburg uralom törökkel kiegészítve is népünnepély volt a lengyelekhez képest
tatárok majd a törökök. Majd a nagy északi háború kb összes csatája és hadjárata ott folyt, pedig nem is voltak benne.
Majd jöttek a habsburgok és a poroszok is. 3 felosztás és nem is voltak 1795-re. Persze hogy ne legyen annyira jó nekik Napoleon átvonult rajtok Moszkvába menet, az oroszok meg párizsba menet. (most közben a mindenféle egyéb Lengyel-Orosz háborúkat ne is vegyük bele).
Majd amikor még továbbra sem voltak az első VH keleti frontja is náluk volt, majd amikor már mindenki elkussolt még befigyelt egy fasza Lengyel-Szovjet-Orosz háború is. És azt sem az orosz oldalon vívták. Majd jött Mein Führer egy lájtos népirtással a másikoldalról meg HEV szintén azzal. Sőt visszafele is vonultak csak most az oroszok kergettek és fosztogattak magukkal hozva egy jó kis Kommunizmust. Szóval a 17. század közepe óta kb minden háború átvonult rajtuk, nem is beszélve a kb 5-6 felkelésüktől amivel soha semmit nem értek el azon kívül, hogy kiírtották a győztesek a lakosságuk jó részét.
Ehhez képest mi csak a törököket szoptuk, meg egy szabadságharcot a 2. VH-n kívül. Mármint most csak azt veszem amik a területünkön zajlottak. + a tanácsközt + vörös-fehér terrort, de ezekben annyian haltak meg, amennyivel még be sem kerülthetnének a lengyel top50 szopás közé.

Tito meg éppen azért lett láncos kutya mert elfogadta a marshall segélyt.

Budát meg igen is kurva szar ostromolni. Viszonylag kevesen is faszán tudják védeni. Mármint a várat és környékét.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
Na most Budapestet erődnek nyilvánította Hitler. Itt volt az utolsó lehetőségük megfogni az oroszokat, ezért itt próbáltak meg mindent. Mellesleg BP ostroma miatt tartott ez annyira sokáig. Már rég megkerülték BP-t mire el tudták foglalni. Nameg ugye MO területén zajlott az uccsó értelmes német ellentámadás, a Frühlingswache(tavaszi ébredés), ami akár mennyire kilátástalan volt mégis csak lassította az oroszokat.
Ha feladják Budapestet, úgy mint Bécset, akkor pillanatok alatt mennek át rajtunk. csak hát itt volna az uccsó normális terep ellentámadásra. Az alpokban sokmindenre nem mész a tankokkal.haromt
jóvan Tibi, de addigra mán Normnadiában réglement a meccs, attó hogy Herr Gitler valamit erődnek nyilvánit nem lesz az, ahhoz kellenek a nidzsák is.
Na és nehogymár a legrövidebb út Pesten át vezessen?! mire találták ki Szlovákiát meg az egész nagy Lengyelországot.
Vót ellentámadás az Ardennekben es, ugye értelmesebb.
Valamijé mindenkinek basszuk a csőrét és mivel a lengyeleket már lerendezték 6 évvel előtte, szép megegyezésben - a nemidevaló háborújukkal szépen összetörtek mindent.

Tibibá ajánlott: a huszadik század legnagyobb szopásai Magyarországon - by SimonKissGábor,

találós kérdés: melyik volt az egyetlen ország, aki visszautasitotta a Marshall(Keynes)-segélyt??

KNDK-elemzés korrektbe megitt: http://katpol.blog.hu/2010/11/24/knn_kor_e_ai_orom#more2468666sutianap
a marshall segélyt az egész kommer blokk visszautasította. mert a haladó emberiség vezére azt mondta

MO fasszopása egyébként sehol nincs a lengyelekhez képest. ott 1600-1990ig szopás volt itt 150+70 kb

Az erőddé nyilvánítás annyit jelent hogy nem adhatják meg magukat. Ennek megfelelően szarrábombázták BP-t az amcsik 44 elejétől, a ruszkik 44 közepétől, 44 végétől meg még a németek is.

A felvidéken kicsit neccesebb haladni, mint az alföldön. BP mindenképpen kellett
A Battle of Bulge ugye 44 dec 16, míg a magyar ellentámadás 45 március. Persze nem ment akkora erővel, de kb az összes megmaradt páncélosukat bevetették.haromt
nehogy már a Habsburgház ne legyen szopás, a legbunkóbb ágon - számláld csak 15:41:tő nyugodtan a kiegyezésig, ugyanúgy 300 év oboa, kifosztás, németesités, gyarmat.

sztálingrádba se lehetett volna, mégis megadták magukat, ja a nindzsák - azok nem, soha

M-segélyt a "láncos kutya" efogadta.

lengyelországban sincsenek alpok

haladni lehet szépen a duna fölött is, mög a "fehérváru hodi utun" es. Mekkora rettenetes német erők voltak fölhalmozva Pesten - annak a fele is a pakolással volt elfoglalva. 😉

nyissunk WWII. topicot!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
A két Kórea függetlenül attól, h már évtizedek óta szemben áll egymással, kulturálisan egy országot alkot. A szent helyek közösek, nyelv, írás, tradíciók stb. Rengeteg közös projekt, pl. egy közösen üzemltetett gazdasági terület fut, ezeket értelmetlen lenne felrúgni, plusz dél azért elég sok pénzt ad északnak. Rengeteg dél-kóreai film készül, a két ország közös dolgairól, pl. volt egyfajta Back to the Future á la Korea, amiben pár kóreai katona (északi és déli) visszamegy a múltba segíteni az ősöknek a kínai és a japán seregeket visszaverni, mindezt az ősi időkbe. Vagy egy másik is, a demilitarizált övezetben egy északi és egy déli egymással harcolnak, valamelyik megsebesül, de a másik az élete árán megvédi. Hősi filmek... :cool: Melehov
Mindkét filmet láttam, a másodikat linkeltem is a héten a Filmek topikba. A két főhős valójában két testvér

Brotherhood of War.
http://www.imdb.com/title/tt0386064/




több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Na most Budapestet erődnek nyilvánította Hitler. Itt volt az utolsó lehetőségük megfogni az oroszokat, ezért itt próbáltak meg mindent. Mellesleg BP ostroma miatt tartott ez annyira sokáig. Már rég megkerülték BP-t mire el tudták foglalni. Nameg ugye MO területén zajlott az uccsó értelmes német ellentámadás, a Frühlingswache(tavaszi ébredés), ami akár mennyire kilátástalan volt mégis csak lassította az oroszokat.
Ha feladják Budapestet, úgy mint Bécset, akkor pillanatok alatt mennek át rajtunk. csak hát itt volna az uccsó normális terep ellentámadásra. Az alpokban sokmindenre nem mész a tankokkal.haromt
jóvan Tibi, de addigra mán Normnadiában réglement a meccs, attó hogy Herr Gitler valamit erődnek nyilvánit nem lesz az, ahhoz kellenek a nidzsák is.
Na és nehogymár a legrövidebb út Pesten át vezessen?! mire találták ki Szlovákiát meg az egész nagy Lengyelországot.
Vót ellentámadás az Ardennekben es, ugye értelmesebb.
Valamijé mindenkinek basszuk a csőrét és mivel a lengyeleket már lerendezték 6 évvel előtte, szép megegyezésben - a nemidevaló háborújukkal szépen összetörtek mindent.

Tibibá ajánlott: a huszadik század legnagyobb szopásai Magyarországon - by SimonKissGábor,

találós kérdés: melyik volt az egyetlen ország, aki visszautasitotta a Marshall(Keynes)-segélyt??

KNDK-elemzés korrektbe megitt: http://katpol.blog.hu/2010/11/24/knn_kor_e_ai_orom#more2468666sutianap
a marshall segélyt az egész kommer blokk visszautasította. mert a haladó emberiség vezére azt mondta

MO fasszopása egyébként sehol nincs a lengyelekhez képest. ott 1600-1990ig szopás volt itt 150+70 kb

Az erőddé nyilvánítás annyit jelent hogy nem adhatják meg magukat. Ennek megfelelően szarrábombázták BP-t az amcsik 44 elejétől, a ruszkik 44 közepétől, 44 végétől meg még a németek is.

A felvidéken kicsit neccesebb haladni, mint az alföldön. BP mindenképpen kellett
A Battle of Bulge ugye 44 dec 16, míg a magyar ellentámadás 45 március. Persze nem ment akkora erővel, de kb az összes megmaradt páncélosukat bevetették.
több mint 13 éve
Szegecs Las Vegas Raiders 1 114 — Qui Tangit Frangitur
É-Kórea nem rendelkezik atomfegyverrel, se nyíltan, se titokban. Miért? Mert sem az USAnak, sem Kínának nem érdeke. Előbbinek érthető, utóbbinak azért, mert gyakorlatilag minden irányból atomhatalmakkal lenne határos. Oroszországgal a viszonya jónak mondható, (ENSZ BT bulik, közös hadgyakorlatok), India feltörekvő gazdaság így potebciális ellenfél, Pakisztán elég para, még úgy is, hogy gyakorlatilag Kínának köszönhetik az atomjukat. Egy északi atom a status quo teljes felborulásával járna a félszigeten, és mivel most Kína expanzív gazdaságpolitikát folytat (ha szabad így mondani), egy esetleges háború mind Afrikában, mind Latin-Amerikában veszélyeztetné pozícióit, ugyanúgy az otthoni fejlődésnek sem tenne jót egy háború, ráadásul a bekövült kóreai rezsim felöl védve van az országhatár. Ráadásul rengeteg menekült jönne Kóreából Kínába, és Kína a legkevésbé sem szeretni a pesztrálásukat elválllalni.
A két Kórea függetlenül attól, h már évtizedek óta szemben áll egymással, kulturálisan egy országot alkot. A szent helyek közösek, nyelv, írás, tradíciók stb. Rengeteg közös projekt, pl. egy közösen üzemltetett gazdasági terület fut, ezeket értelmetlen lenne felrúgni, plusz dél azért elég sok pénzt ad északnak. Rengeteg dél-kóreai film készül, a két ország közös dolgairól, pl. volt egyfajta Back to the Future á la Korea, amiben pár kóreai katona (északi és déli) visszamegy a múltba segíteni az ősöknek a kínai és a japán seregeket visszaverni, mindezt az ősi időkbe. Vagy egy másik is, a demilitarizált övezetben egy északi és egy déli egymással harcolnak, valamelyik megsebesül, de a másik az élete árán megvédi. Hősi filmek... :cool:
Mindkét vezetés tisztában van azzal, hogy az egyesülés elkerühetetlen, a kérdés, hogy ez mikor és kinek a vezetésével fog megtörténni. Nyilván a dél fogja vezetni, de a az északi rezsim vezetésének folyamatos átörökítésével csak elodázzák az elkerülhetetlent. Ráadásul délen az északiakra nem ellenségként tekintenek, hanem testvérekként...
Minden évben van közös dél-k- usa hadgyakorlat, minden évben van valami para, az idei egy kicsit durvábbra sikerült. Egyébként folyamatosan vannak tűzpárbajok a demilitarizált zónában, egymás hajóinak lövöldözése, és van néhány szikla, amely gyak pont középen választja el a tengert Kórea és Japán között, ezek d-kóreai védelem alatt állanak, és néhány dél-k értelmiségi felvetette az ötletet, hogy a sziklákat miért nem közösen védik. Sokkal jobban utálják a japánokat, mint egymást....
Az atommal fenyegetés egy ezsköz északnak arra, hogy mindenkit a hatoldalú tárgyalásokon tartson, ahol igazából nincs miről beszélni, plusz így tud zsarolni további pénzt. A pár évvel ezelőtti állítólagos robbanásról sem derült ki hogy mi volt, de biztos nem atom. Ráadásul a Földön mostmár nem lehet csak úgy atomot robbantani, h senki ne tudjon róla.

Bocs, ha kicsit sok és tömör, lehet h nem egy hszbe kellett volna mindent leírni, és ez így is csak egy összefoglalás nagy vonalakban....
Hogy még az összeesküvés-elméleteknek is adjunk egy kicsit: valaki mondja már el, h milyen tüzérségi gránát, vagy rakéta az, ami az embertől max 10 méterre csapódik be, egy látszólag nem vasbeton kerítés mögött és a felvételen látható személy még simán elesés nélkül is tovább rohan, anélkül, hogy monjuk a légnyomás a ruhát, roszabb esetben a a kezét sem szakítja le....... 😛 😊Melehov
ha é-koreának van atomfegyvere, akkor azt valószínűleg nem Kínától, Usától, vagy az oroszoktól szerezték be, hanem jó eséllyel egy nem létező ország nem létező atomfegyvereiből vásároltak néhányat, esetleg az előbb említett nem létező ország tudósai segítettek a fegyver kifejlesztésben


The response must be equal to the threat.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
Na most Budapestet erődnek nyilvánította Hitler. Itt volt az utolsó lehetőségük megfogni az oroszokat, ezért itt próbáltak meg mindent. Mellesleg BP ostroma miatt tartott ez annyira sokáig. Már rég megkerülték BP-t mire el tudták foglalni. Nameg ugye MO területén zajlott az uccsó értelmes német ellentámadás, a Frühlingswache(tavaszi ébredés), ami akár mennyire kilátástalan volt mégis csak lassította az oroszokat.
Ha feladják Budapestet, úgy mint Bécset, akkor pillanatok alatt mennek át rajtunk. csak hát itt volna az uccsó normális terep ellentámadásra. Az alpokban sokmindenre nem mész a tankokkal.haromt
jóvan Tibi, de addigra mán Normnadiában réglement a meccs, attó hogy Herr Gitler valamit erődnek nyilvánit nem lesz az, ahhoz kellenek a nidzsák is.
Na és nehogymár a legrövidebb út Pesten át vezessen?! mire találták ki Szlovákiát meg az egész nagy Lengyelországot.
Vót ellentámadás az Ardennekben es, ugye értelmesebb.
Valamijé mindenkinek basszuk a csőrét és mivel a lengyeleket már lerendezték 6 évvel előtte, szép megegyezésben - a nemidevaló háborújukkal szépen összetörtek mindent.

Tibibá ajánlott: a huszadik század legnagyobb szopásai Magyarországon - by SimonKissGábor,

találós kérdés: melyik volt az egyetlen ország, aki visszautasitotta a Marshall(Keynes)-segélyt??

KNDK-elemzés korrektbe megitt: http://katpol.blog.hu/2010/11/24/knn_kor_e_ai_orom#more2468666


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Na most Budapestet erődnek nyilvánította Hitler. Itt volt az utolsó lehetőségük megfogni az oroszokat, ezért itt próbáltak meg mindent. Mellesleg BP ostroma miatt tartott ez annyira sokáig. Már rég megkerülték BP-t mire el tudták foglalni. Nameg ugye MO területén zajlott az uccsó értelmes német ellentámadás, a Frühlingswache(tavaszi ébredés), ami akár mennyire kilátástalan volt mégis csak lassította az oroszokat.
Ha feladják Budapestet, úgy mint Bécset, akkor pillanatok alatt mennek át rajtunk. csak hát itt volna az uccsó normális terep ellentámadásra. Az alpokban sokmindenre nem mész a tankokkal.