Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Engem újabban inkább az zavar, hogy egyre több párhuzamot, hasonlóságot érzek a facebook, twitter meg mondjuk eközött a topic között. Meg a koronás topic és hasonló közéleti topicok között. 😕 A kib*szott facebook / twitter reality bubble torzító hatása sajnos egyre inkább érződik rajtunk. 😕 Tíz éve jóval több nyíltságot éreztem, jóval nyitottabbak voltunk egymás mondanivalójára. Ma alig. Belökünk két tweetet, ami igazolja a kis valóságburkunk virtuális, fake igazságát osztán megyünk tovább. Már arra is ritkán vesszük a fáradtságot, hogy mielőtt belöknénk azt a tweetet, legalább adjunk magunknak 20 másodpercet, hogy rákeressünk - ugyanazon a twitteren / facebookon -, hogy van-e esetleg olyan forrás ami a cáfolja azt, vagy az ellenkezőjére példa (az "ellen burokból jön").

Én is nyilván beleesem ebbe a hibába időnként, ahogy Ti is. Engem ez történetesen kurvára zavar, mert amellett, hogy hülyít, kiszolgáltatottá is tesz. Tök mindegy, hogy melyik valóságburoknak leszel a fogja, az fogoly állapot lesz. Elveszi az esélyét annak, hogy tanuljak valami újat, hogy megismerjek más szempontrendszert.

Reggel van, lehet, hogy a kávém hiányzik, még nem ittam meg, ezért tűnik ennyire szegényesnek a tegnapi post-produktumunk, de most így látom. Szánalmas, hogy milyen szinten "vitáztunk" egymással.

Szóval asszem most ahelyett, hogy valami esemény kommentálnék, inkább magunknak kívánok egy kicsit nagyobb szellemi függetlenséget, elszakadást a twitter valóságtól. Nem látom, hogy hogyan tudnánk ezt elérni (mi még csak-csak, de a "tömeg" hogy fog ebből kiverekedni szellemileg, azt nem látom), de ettől még jó lenne...
peterk2005
én amúgy ezért nem használok twittert. egyszerűen a korlátoltsága miatt nagyon nehéz releváns infót összeszedni, mert egy rövid üzenetben kiragadsz pár dolgot a kontextusból és könnyen beállítod úgy, hogy téged támasszon alá.
egyedül trade deadlineok, draftok környékén szoktam ránézni, frissíteni az újságírók fiókjait de azt is úgy, hogy nincs telepítve csak böngészőből, bejelentkezés nélkül. ezt annak ellenére teszem, hogy bár a twitter egy nagyon hasznos alkalmazás lehetne, de teljesen kifordították így többet árt mint használ.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
aki azért menekül el, mert nem akar meghalni az végülis gazdasági ok. Ennyire nyilvánvaló a gazdasági ok vagyis semennyire.
csebi
az a baj hogy most az usában is van ilyen narratíva, hogy a munkás ember nem más mint egy szám aki pénzt termel
 www.youtube.com/watch?v=-xLcX3HCV-0

ami persze lehet hogy alapvetően igaz, de ez megint vesszire vezet
Negritis
itt alapvetően szétválasztanék két dolgot:
attól mert vki elkezd dolgozni abban az országban, ahol nemzetközi védelemben részesítették még nem jelenti azt, hogy a származási országát gazdasági okból hagyta el. csak én találkoztam rengeteg olyan emberrel, aki gazdaságilag jobban élt a származási országában mint ahogy később Európában élt.
amúgy a menekültügyi hatóság egyik legnagyobb feladata, hogy megtalálja azokat, akiket nemzetközi védelemben kell részesíteni és azokat, akik tényleg gazdasági okok miatt hagyták el hazájukat. lenti példákkal csak azt akartam szemléltetni, hogy az a populista felfogás, hogy ezek a mocskos muszlimok csak a meló miatt jönnek Európába alapvetően téves felfogás arról a narratíváról nem is beszélve, hogy miért nem maradnak ott a régióban a többi országban. mert a számok azt mutatják, hogy a nagy, jelentős részük igen is ott marad.

Ettől függetlenül én az EU-s menedékjogi politikának hiányosságaival, hibáival teljes mértékben tisztában vagyok sőt vszeg a fórumon talán én vagyok ezzel a legjobban tisztában de alapvetően sztem a problémát is rossz helyen keresitek és így a megoldás közelébe sem fogtok jutni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Engem újabban inkább az zavar, hogy egyre több párhuzamot, hasonlóságot érzek a facebook, twitter meg mondjuk eközött a topic között. Meg a koronás topic és hasonló közéleti topicok között. 😕 A kib*szott facebook / twitter reality bubble torzító hatása sajnos egyre inkább érződik rajtunk. 😕 Tíz éve jóval több nyíltságot éreztem, jóval nyitottabbak voltunk egymás mondanivalójára. Ma alig. Belökünk két tweetet, ami igazolja a kis valóságburkunk virtuális, fake igazságát osztán megyünk tovább. Már arra is ritkán vesszük a fáradtságot, hogy mielőtt belöknénk azt a tweetet, legalább adjunk magunknak 20 másodpercet, hogy rákeressünk - ugyanazon a twitteren / facebookon -, hogy van-e esetleg olyan forrás ami a cáfolja azt, vagy az ellenkezőjére példa (az "ellen burokból jön").

Én is nyilván beleesem ebbe a hibába időnként, ahogy Ti is. Engem ez történetesen kurvára zavar, mert amellett, hogy hülyít, kiszolgáltatottá is tesz. Tök mindegy, hogy melyik valóságburoknak leszel a fogja, az fogoly állapot lesz. Elveszi az esélyét annak, hogy tanuljak valami újat, hogy megismerjek más szempontrendszert.

Reggel van, lehet, hogy a kávém hiányzik, még nem ittam meg, ezért tűnik ennyire szegényesnek a tegnapi post-produktumunk, de most így látom. Szánalmas, hogy milyen szinten "vitáztunk" egymással.

Szóval asszem most ahelyett, hogy valami esemény kommentálnék, inkább magunknak kívánok egy kicsit nagyobb szellemi függetlenséget, elszakadást a twitter valóságtól. Nem látom, hogy hogyan tudnánk ezt elérni (mi még csak-csak, de a "tömeg" hogy fog ebből kiverekedni szellemileg, azt nem látom), de ettől még jó lenne...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 417 — The Mathematician
aki azért menekül el, mert nem akar meghalni az végülis gazdasági ok. Ennyire nyilvánvaló a gazdasági ok vagyis semennyire.
csebi
az a baj hogy most az usában is van ilyen narratíva, hogy a munkás ember nem más mint egy szám aki pénzt termel
 www.youtube.com/watch?v=-xLcX3HCV-0

ami persze lehet hogy alapvetően igaz, de ez megint vesszire vezet

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Tiszta sor.
(Bár az Öböl-menti országokban leginkább hinduk végzik az aljamunkát.)
Nyilvánvaló, hogy gazdasági okokból jönnek. Még ha azt is mondják, hogy politikai üldözöttek, vagy elűzött, humanitárius menekültek.
Csak nem tudtam ezt te is így látod e.
Sobri Jóska
Persze, hogy így látom. Hozzátéve, hogy az se mindegy persze, hogy konkrétan mikorról és honnanról beszélünk éppen, mert minden eset, minden helyzet más. A néhány évvel ezelőtti nagy megindulás mögött például kevésbé gazdasági okok voltak. Szíriából alapvetően a polgárháború miatt menekültek el milliók szerte szana mindenfelé.

A "kampnyszerű", dömpingszerű, hirtelen migrációs megindulások mögött többnyire nem gazdasági ok van, hanem valami egyéb. A gazdasági jellegű migráció inkább folyamatos, "csorgó". Állandóan tart, de nem jellemző rá a hirtelen milliós, kampányszerű nekiindulás. A harmadik világból Európa felé áramló migráció is ilyen, meg a tőlünk nyugat(abb) felé irányuló is.
peterk2005
az általánosításokkal az a baj, hogy nem igazak.

2019ben a menedékkérők 33%a (bár ez még nem hivatalos EUROSTAT szám, csak előrejelzés), 2018ban a 38%a míg 2017ben 46%-a azaz majdnem fele igazolhatóan biztosan nem gazdasági okból hagyta el hazáját, mert vagy üldöztetésnek vagy súlyos sérelemnek volt/lett volna kitéve hazájában. lefordítom: ha otthon marad akkor vagy meghal, vagy kivégzik vagy megkínozzák. persze gondolom jössz Józsi megmagyarázod majd, hogy aki azért menekül el, mert nem akar meghalni az végülis gazdasági ok. Ennyire nyilvánvaló a gazdasági ok vagyis semennyire.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Bár nem annak szántad, de ez egy tökéletesen szép leírása annak, hogy miért nem kellenek ide muszlim migránsok. Ha még egy brazil svájcit és random feketéket is érnek a különbözőségük miatt a világ legkevésbbé rasszista országaiban megkülönböztetések, akkor nyilvánvaló, hogy egy teljesen más kulturkörből érkező muszlim se illeszkedik a többségi társadalomba. (Amiről lényegtelen, hogy ő tehet vagy sem, de az bizonyos, hogy nem illeszkedik.) Tulajdonképpen irreleváns, hogy ez kinek a hibája, illetve mik az okai, de a fenti érvelésed is rávilágít, hogy létező valóság, mondhatni tény.Sobri Jóska
Lol, ezt gondold azért át még egyszer. 😊 A rassz alapú hátrányos megkülönböztetés ugyanis csak egy a millió egyéb ember-ember közötti negatív érzület közül. Engem ugyan a rasszom miatt sosem ért hátrány, de a kelet-európaiságom miatt nem is egyszer, nem is kétszer az életem folyamán. Akkor én se vagyok való Svájcba, mert "engem se szeretnek ott"? 😊

Svájcban egyébként ma úgy minden harmadik ember 1-3. generációs bevándorló. És egész jól megvannak, szóval éppenséggel éppen az ellenkezőjére jó példa. 😊
peterk2005
Nem önmagában azért mert "nem szeretnek ott". Az is számít, hogy mi az, amiért nem szeretnek.
De ha pl. Iránban vagy az Emirátusokban nem szeretnek, mert hitetlen vagy, akkor nem vagy való oda, így igaz.
Érdemes azon elgondolkodni, hogy a muszlim bevándorlók, migránsok, menekültek miért nem a hasonló kultúrájú országokba menekülnek.
Olyanról ritkán hallani (van ilyen, elenyésző számban), hogy egy európai ateista vagy keresztény migrál Ománba vagy Jemenbe esetleg Indonéziába, Nigériába vagy Jordániába.
De hogy a szírek, afgánok, irániak, jönnek az ateista/keresztény Európába az mindennapos.
Miért nem mennek a gazdaságilag, politikailag stabil muszlim országokba?
Sobri Jóska
Józsi akkor egy kis tény javítás, mert már megint hazudsz:
Libanonban a regisztrált menekültek száma:
910.000 fő (kormányzati számítások szerint több, mint másfél millió)
Jordánia: 747.031 fő.
De mondok én jobbat:
Az UNHCR számításai szerint a MENA régióban jelenleg 16 millió ember érintett, akinek el kellett hagynia a lakóhelyét és a régióban maradt. Itt van 16 millió indok, ami alátámasztja azt, hogy megint nincs igazad, mert hasonló kultúrárú országba "menekült".
Ebben ráadásul nincsenek benne a török adatok, az így néz ki:
3.9 millió menekült és menedékkérő.
Tehát ez összesen 20 millió.
Megjegyzem ha 2010 óta összeadjuk az összes menedékkérő számot az egész EUban (EU28, UKval együtt) akkor a következő jön ki:6.626.315.
tiszteletteljesen kérdezem, hogy már megint milyen hülyeséget hordasz itt össze???
szerk.: ja és arról a 3 millió afgánról Pakisztánban meg kb 1millió afgánról Iránban nem is beszéltem. ez már 24 millió indok.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 417 — The Mathematician
Amikor egy amúgy Killer Mike nevű rapper (és aktivista) sokkal több felelősséget mutat, mint mondjuk a mostani amerikai elnök...
 twitter.com/mentnelson/status/1266562774118907904
iktriad
Mondjuk egy Kill Your Masters feliratú pólóban békére inteni is elég érdekes.
Kampman
Pedig a Run the Jewels bandát érdemes hallgatni, rendkívül jó számaik vannak (Killer Mike és a fehér El-p kettőse)

Amúgy republikánus oldalról már elkezdődött a SOROSOZÁS, az új konteó szerint ő pénzeli a fosztogatókat...
r.baggio
Nem hittem, hogy valaha itt elo fog jonni a run the jewels. es persze nem ez az elso formaciojuk. ok is 20+ eve toljak az ipart de ez a duo nagyot megy!
ZoliMP
haverék(Kalifornia és Texas) szerint Soros volt Gates előtt 20 évig a nagy gonosz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 417 — The Mathematician
Kezdenek azert erdekes reszletek kiderulni a Floyd ugyrol, megvilagitja, hogy miert nem tartoztattak le egybol:

1. A helyi rendorseg kezikonyve szerint a rendoreik hasznalhatjak a technikat ami megolte Floydot. Egedelyezve van az ajulasig torteno nyakra valo nyomasgyakorlas, konyokkel vagy terddel.

Ez azert erdekes, mert ugye kijott a boncolas jegyzokonyve ami szerint nem ebbe halt bele, hanem szivelegtelensegbe. A szandekossagot pedig azert lett volna nehez bizonyitani, mert ez bevett eljaras a minneapolisi rendorsegen.

2. Az ugyeszseg szerint vannak tovabbi videok is amik bizonyitjak, hogy ellenallt a letartoztatasnak. A nyilvanos, jarokelok altal keszitett videon ugye ma csak az van rajta hogyan terdepelnek rajta.

Szerintem amugy az, hogy ajulas utan is rajta atrtotta a terdet, eleg lehet a gondatlan emberoleshez, de ebbol szandekos emberoles miatt nem lenne eliteles.

3. Floyd egy etteremben/klubban volt kidobo. Az etterem/klub tulajdonosa szerint a letartoztatott rendor is ott dolgozott mellekallasban, es a ketto ferfi ismerte egymast (mondjuk ezt mashol nem lattam meg megerositve).

4. Floydnak eleg durva sheetje van. 5x volt bortonben, legutolso alkalommal egy no lakasaba tort be majd fegyert szegezett ra is kiramolta a lakast penz es drog utan kutatva.

 i.dailymail.co.uk/1s/2020/05/28/20/28943102-8366533-Floyd_had_at_least_five_stint_in_jail_In_one_of_the_charging_doc-a-2_1590692672171.jpg

5. Elvileg 2014 ota nem kovetett el semmilyen buncselekmenyt. A mostani letartoztatasara az adott okot, hogy hamis 20 dollarossal fizetett egy uzletben.
undisputedly
1. van felvétel amin már nincs magánál és még mindig térdel rajta, azt mivel magyarázod?

2. van felvétel amin Floyd-t már hátrabilincselt kézzel vezeti el két másik rendőr
nem az aki térdel a nyakán, és nem is az aki háttal áll neki és baszik foglalkozni vele
lehet ők ültek az autóban
 www.reddit.com/r/Political_Revolution/comments/gstoxp/video_of_george_floyd_not_resisting_arrest/

viszont azt még továbbra sem tudni innen mi vezetett ahhoz hogy a nyakára kelljen térdelni

3. én úgy tudom hajléktalan szállón (is?) volt biztonsági őr

4-5. ez kicsit olyan mint ahmaud arbery esete
megpróbálják úgy enyhíteni az eset súlyát, hogy már pedig ez egy brutális köztörvényes bűnöző aki nélkül a világ jobb hely
ez a mentalitás messzire vezet, szóval nem szeretnék ebbe az irányba elindulni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 972
Amikor egy amúgy Killer Mike nevű rapper (és aktivista) sokkal több felelősséget mutat, mint mondjuk a mostani amerikai elnök...
 twitter.com/mentnelson/status/1266562774118907904
iktriad
Mondjuk egy Kill Your Masters feliratú pólóban békére inteni is elég érdekes.
Kampman
Pedig a Run the Jewels bandát érdemes hallgatni, rendkívül jó számaik vannak (Killer Mike és a fehér El-p kettőse)

Amúgy republikánus oldalról már elkezdődött a SOROSOZÁS, az új konteó szerint ő pénzeli a fosztogatókat...
r.baggio
Nem hittem, hogy valaha itt elo fog jonni a run the jewels. es persze nem ez az elso formaciojuk. ok is 20+ eve toljak az ipart de ez a duo nagyot megy!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tiszta sor.
(Bár az Öböl-menti országokban leginkább hinduk végzik az aljamunkát.)
Nyilvánvaló, hogy gazdasági okokból jönnek. Még ha azt is mondják, hogy politikai üldözöttek, vagy elűzött, humanitárius menekültek.
Csak nem tudtam ezt te is így látod e.
Sobri Jóska
Persze, hogy így látom. Hozzátéve, hogy az se mindegy persze, hogy konkrétan mikorról és honnanról beszélünk éppen, mert minden eset, minden helyzet más. A néhány évvel ezelőtti nagy megindulás mögött például kevésbé gazdasági okok voltak. Szíriából alapvetően a polgárháború miatt menekültek el milliók szerte szana mindenfelé.

A "kampnyszerű", dömpingszerű, hirtelen migrációs megindulások mögött többnyire nem gazdasági ok van, hanem valami egyéb. A gazdasági jellegű migráció inkább folyamatos, "csorgó". Állandóan tart, de nem jellemző rá a hirtelen milliós, kampányszerű nekiindulás. A harmadik világból Európa felé áramló migráció is ilyen, meg a tőlünk nyugat(abb) felé irányuló is.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 258 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Kezd jogos felvetés lenni...
 twitter.com/SarahKSilverman/status/1266864195527720961

Remélem ha felhagy a focival, Calais polgármesternek áll.
 twitter.com/CalaisCampbell/status/1266957251350274049
Akár Jacksonvilleben is, ahol egyszer kvázi megválasztották már polgármesternek(Sacksonville). Lenny Currynél nem lehet rosszabb...

Ha előkerülne egy (ál-)Bane is, lehetne élőben nyomni egy Dark Knight Risest Philyben.
 twitter.com/Oljitsu/status/1266889011844599812


Akkor most mi a Justice for Floyd, amivel még TB12 is elégedett lehet?
Sobri Jóska
A 14. heti Buccaneers - Vikings meccsen Kaep játszik Kirk kapitány helyett QB-ban a Minnesotában.
iktriad
Egész szezonban is jó megoldásnak tartanám.
Kampman
Én csak a 13. héten, de akkor nagyon. 😊

Szerkesztette: iktriad
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 481
Ha előkerülne egy (ál-)Bane is, lehetne élőben nyomni egy Dark Knight Risest Philyben.
 twitter.com/Oljitsu/status/1266889011844599812


Akkor most mi a Justice for Floyd, amivel még TB12 is elégedett lehet?
Sobri Jóska
A 14. heti Buccaneers - Vikings meccsen Kaep játszik Kirk kapitány helyett QB-ban a Minnesotában.
iktriad
Egész szezonban is jó megoldásnak tartanám.
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 258 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ha előkerülne egy (ál-)Bane is, lehetne élőben nyomni egy Dark Knight Risest Philyben.
 twitter.com/Oljitsu/status/1266889011844599812




Akkor most mi a Justice for Floyd, amivel még TB12 is elégedett lehet?
Sobri Jóska
A 14. heti Buccaneers - Vikings meccsen Kaep játszik Kirk kapitány helyett QB-ban a Minnesotában.

Szerkesztette: iktriad
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kezdenek azert erdekes reszletek kiderulni a Floyd ugyrol, megvilagitja, hogy miert nem tartoztattak le egybol:

1. A helyi rendorseg kezikonyve szerint a rendoreik hasznalhatjak a technikat ami megolte Floydot. Egedelyezve van az ajulasig torteno nyakra valo nyomasgyakorlas, konyokkel vagy terddel.

Ez azert erdekes, mert ugye kijott a boncolas jegyzokonyve ami szerint nem ebbe halt bele, hanem szivelegtelensegbe. A szandekossagot pedig azert lett volna nehez bizonyitani, mert ez bevett eljaras a minneapolisi rendorsegen.

2. Az ugyeszseg szerint vannak tovabbi videok is amik bizonyitjak, hogy ellenallt a letartoztatasnak. A nyilvanos, jarokelok altal keszitett videon ugye ma csak az van rajta hogyan terdepelnek rajta.

Szerintem amugy az, hogy ajulas utan is rajta atrtotta a terdet, eleg lehet a gondatlan emberoleshez, de ebbol szandekos emberoles miatt nem lenne eliteles.

3. Floyd egy etteremben/klubban volt kidobo. Az etterem/klub tulajdonosa szerint a letartoztatott rendor is ott dolgozott mellekallasban, es a ketto ferfi ismerte egymast (mondjuk ezt mashol nem lattam meg megerositve).

4. Floydnak eleg durva sheetje van. 5x volt bortonben, legutolso alkalommal egy no lakasaba tort be majd fegyert szegezett ra is kiramolta a lakast penz es drog utan kutatva.

 i.dailymail.co.uk/1s/2020/05/28/20/28943102-8366533-Floyd_had_at_least_five_stint_in_jail_In_one_of_the_charging_doc-a-2_1590692672171.jpg

5. Elvileg 2014 ota nem kovetett el semmilyen buncselekmenyt. A mostani letartoztatasara az adott okot, hogy hamis 20 dollarossal fizetett egy uzletben.
undisputedly
KEP
Akkor most mi a Justice for Floyd, amivel még TB12 is elégedett lehet?
Sobri Jóska
NFL ikonkent nem is tehetne mast, mint, hogy ezt kiteszi. Mi megtehetjuk, hogy minden oldalrol koruljarjuk, o nem 😊
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Kezdenek azert erdekes reszletek kiderulni a Floyd ugyrol, megvilagitja, hogy miert nem tartoztattak le egybol:

1. A helyi rendorseg kezikonyve szerint a rendoreik hasznalhatjak a technikat ami megolte Floydot. Egedelyezve van az ajulasig torteno nyakra valo nyomasgyakorlas, konyokkel vagy terddel.

Ez azert erdekes, mert ugye kijott a boncolas jegyzokonyve ami szerint nem ebbe halt bele, hanem szivelegtelensegbe. A szandekossagot pedig azert lett volna nehez bizonyitani, mert ez bevett eljaras a minneapolisi rendorsegen.

2. Az ugyeszseg szerint vannak tovabbi videok is amik bizonyitjak, hogy ellenallt a letartoztatasnak. A nyilvanos, jarokelok altal keszitett videon ugye ma csak az van rajta hogyan terdepelnek rajta.

Szerintem amugy az, hogy ajulas utan is rajta atrtotta a terdet, eleg lehet a gondatlan emberoleshez, de ebbol szandekos emberoles miatt nem lenne eliteles.

3. Floyd egy etteremben/klubban volt kidobo. Az etterem/klub tulajdonosa szerint a letartoztatott rendor is ott dolgozott mellekallasban, es a ketto ferfi ismerte egymast (mondjuk ezt mashol nem lattam meg megerositve).

4. Floydnak eleg durva sheetje van. 5x volt bortonben, legutolso alkalommal egy no lakasaba tort be majd fegyert szegezett ra is kiramolta a lakast penz es drog utan kutatva.

 i.dailymail.co.uk/1s/2020/05/28/20/28943102-8366533-Floyd_had_at_least_five_stint_in_jail_In_one_of_the_charging_doc-a-2_1590692672171.jpg

5. Elvileg 2014 ota nem kovetett el semmilyen buncselekmenyt. A mostani letartoztatasara az adott okot, hogy hamis 20 dollarossal fizetett egy uzletben.
undisputedly


Akkor most mi a Justice for Floyd, amivel még TB12 is elégedett lehet?

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kezdenek azert erdekes reszletek kiderulni a Floyd ugyrol, megvilagitja, hogy miert nem tartoztattak le egybol:

1. A helyi rendorseg kezikonyve szerint a rendoreik hasznalhatjak a technikat ami megolte Floydot. Egedelyezve van az ajulasig torteno nyakra valo nyomasgyakorlas, konyokkel vagy terddel.

Ez azert erdekes, mert ugye kijott a boncolas jegyzokonyve ami szerint nem ebbe halt bele, hanem szivelegtelensegbe. A szandekossagot pedig azert lett volna nehez bizonyitani, mert ez bevett eljaras a minneapolisi rendorsegen.

2. Az ugyeszseg szerint vannak tovabbi videok is amik bizonyitjak, hogy ellenallt a letartoztatasnak. A nyilvanos, jarokelok altal keszitett videon ugye ma csak az van rajta hogyan terdepelnek rajta.

Szerintem amugy az, hogy ajulas utan is rajta atrtotta a terdet, eleg lehet a gondatlan emberoleshez, de ebbol szandekos emberoles miatt nem lenne eliteles.

3. Floyd egy etteremben/klubban volt kidobo. Az etterem/klub tulajdonosa szerint a letartoztatott rendor is ott dolgozott mellekallasban, es a ketto ferfi ismerte egymast (mondjuk ezt mashol nem lattam meg megerositve).

4. Floydnak eleg durva sheetje van. 5x volt bortonben, legutolso alkalommal egy no lakasaba tort be majd fegyert szegezett ra is kiramolta a lakast penz es drog utan kutatva.



5. Elvileg 2014 ota nem kovetett el semmilyen buncselekmenyt. A mostani letartoztatasara az adott okot, hogy hamis 20 dollarossal fizetett egy uzletben.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Érdekes dolog ez, mindenki sajnálja a négereket,köztük a srácot akit megöltek(teszem hozzá bőrszíntől függően undorító amit a rendőr csinált), de meg lehet nézni, hogy milyen reakciót váltott ki ez a négerek között.Nem véletlenül kezelik úgy őket ahogy.
Remek párhuzamot lehet vonni az itthoni történésekkel.
Kenny
Erre neked is csak azt tudom mondani, amit Amadeusnak undisputedly-nek (sorry Amadeus 😊 ): Gyurcsány _pontosan_ így mosta össze az 1% huligánt a 99% békés tiltakozóval...
peterk2005
Akkor nezd meg kik takaritjak az utcakon a romokat. Kivetel nelkul feherek.
Egesz egyszeruen ahogy Sobri mondta ha nem feketet olnek meg a kutyat nem erdekli, mert senki nem huzza elo a "jaj fekete vagyok engem bantanak a rasszistak kartyat"
Felreertes elkerulese vegett mondom ami tortent szegyenletes.

Egyebkent en ott voltam a Deakon, es nem tartom magam nacinak😀
Kenny
Lol, annak mondjuk én se. 😀

(Nem kis részben azért, mert a mániám a precíz jelzőzés, és a "nácihoz" azért a cigánygyűlöleten kívül köll még pl. szociál darwinizmus, jó adag sovinizmus is. Azt nem tudom Te hogy állsz ezekkel, de felteszem sehogy. Szóval esélyed sincs. 😊 A Deák tériek többsége szintén sehogy, szerintem többségük asse tudja eszik vagy isszák ezeket a fogalmakat. 😊 Szóval ha egyszer el is jutunk oda, hogy "megjelzőzlek" - igen kicsi rá az esély -, biztos lehetsz benne, hogy az nem náci lesz. 😊 )

Egyébként meg:

 twitter.com/NatashaChenCNN/status/1266748334385106946

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 351 — Omar's Coming Yo!
Érdekes dolog ez, mindenki sajnálja a négereket,köztük a srácot akit megöltek(teszem hozzá bőrszíntől függően undorító amit a rendőr csinált), de meg lehet nézni, hogy milyen reakciót váltott ki ez a négerek között.Nem véletlenül kezelik úgy őket ahogy.
Remek párhuzamot lehet vonni az itthoni történésekkel.
Kenny
Erre neked is csak azt tudom mondani, amit Amadeusnak undisputedly-nek (sorry Amadeus 😊 ): Gyurcsány _pontosan_ így mosta össze az 1% huligánt a 99% békés tiltakozóval...
peterk2005
Akkor nezd meg kik takaritjak az utcakon a romokat. Kivetel nelkul feherek.
Egesz egyszeruen ahogy Sobri mondta ha nem feketet olnek meg a kutyat nem erdekli, mert senki nem huzza elo a "jaj fekete vagyok engem bantanak a rasszistak kartyat"
Felreertes elkerulese vegett mondom ami tortent szegyenletes.

Egyebkent en ott voltam a Deakon, es nem tartom magam nacinak😀

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Azért beszéltek el tökéletesen egymás mellett, mert te a múltról beszélsz, undisputedly meg a jelenről.
Pont az általad pontosan megidézett múlt miatt lett a jelen olyan, amilyennek undisputedly leírja.
Pont a múltbéli valós feketék elleni rasszizmus lecsapódása a jelen valós fehérek elleni túlkompenzálása.
Egy régen volt rossz és szélsőséges gyakorlatra adódik egy rossz és szélsőséges válasz a jelenben.
És bár ugyanazt az érmét nézitek, te azt látod és mondod, hogy "fej" és igazad van, undisputedly azt látja és mondja, hogy "írás" és neki is igaza van.
Mert ez az érem két oldala.
Sobri Jóska
Nem. Mindkettő jelen van párhuzamosan. Jelen van a túlkompenzálás is bizonyos formában, és továbbra is jelen vannak a múltból hozott problémák is. Értsd, továbbra is hátrányosabb a feketék helyzete, miközben rengeteg olyan vonulat jelent meg, ami valóban túlkompenzáció.

A helyzet hasonló ahhoz, amit például a nőjögi mozgalmakkal kapcsolatban írtam. Ott is párhuzamosan van a kettő jelen. Egyrészt a nők továbbra is hátrányosabb helyzetben vannak sok tekintetben, mint a férfiak, másrészt a feminista mozgalmak nagy része mára kilúgozódott, elvesztette igazi önazonosságát. Egyik nem zárja ki a másikat. És nem is negligálja.
peterk2005
Ha tudod, hogy "érme", akkor miért mondasz "fej"-et?
Sobri Jóska
Nem mondok. Én az mondom csak, hogy nem írás.
peterk2005
Pedig "írás" is meg "fej" is, mert "érme".
Ezért beszéltek el egymás mellett.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Nem önmagában azért mert "nem szeretnek ott". Az is számít, hogy mi az, amiért nem szeretnek. De ha pl. Iránban vagy az Emirátusokban nem szeretnek, mert hitetlen vagy, akkor nem vagy való oda, így igaz. Érdemes azon elgondolkodni, hogy a muszlim bevándorlók, migránsok, menekültek miért nem a hasonló kultúrájú országokba menekülnek. Olyanról ritkán hallani (van ilyen, elenyésző számban), hogy egy európai ateista vagy keresztény migrál Ománba vagy Jemenbe esetleg Indonéziába, Nigériába vagy Jordániába. De hogy a szírek, afgánok, irániak, jönnek az ateista/keresztény Európába az mindennapos. Miért nem mennek a gazdaságilag, politikailag stabil muszlim országokba?Sobri Jóska
Ejj Jóska .... késő van mán, ezek mégis milyen kérdések, sz*paszt engem? 😀

Tudod te magad is a választ ezekre. Egyrészt már hogyne mennének más, stabil muszlim országokba muszlimok? Az Emírségekben, Szaúd-Arábiában, Kuvaitban szerinted mégis kik dolgoznak tömegével vendégmunkásként? Mert nem fehérek, az hótziher. Persze, vannak fehérek is, de orvosként, focistaként, vállalkozóként, nem áruházi eladóként vagy olajkúti melósként. A vendégmunka tömegét a muszlim vendégmunkások adják arrafelé.

Másrészt Ománnal és Jemennel kapcsolatban mégis milyen választ vársz? Te, ha gazdasági okból keresnél új országot magadnak akkor odamennél? Maybe, just maybe azért nem mennél oda, mert nem szokás gazdagabb helyről szegényebb helyre gazdasági menekülni? 😀 Ja, és emellett még ugye ők azok akik sivatagosodnak, nem Európa... 😊
peterk2005
Tiszta sor.
(Bár az Öböl-menti országokban leginkább hinduk végzik az aljamunkát.)
Nyilvánvaló, hogy gazdasági okokból jönnek. Még ha azt is mondják, hogy politikai üldözöttek, vagy elűzött, humanitárius menekültek.
Csak nem tudtam ezt te is így látod e.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért beszéltek el tökéletesen egymás mellett, mert te a múltról beszélsz, undisputedly meg a jelenről.
Pont az általad pontosan megidézett múlt miatt lett a jelen olyan, amilyennek undisputedly leírja.
Pont a múltbéli valós feketék elleni rasszizmus lecsapódása a jelen valós fehérek elleni túlkompenzálása.
Egy régen volt rossz és szélsőséges gyakorlatra adódik egy rossz és szélsőséges válasz a jelenben.
És bár ugyanazt az érmét nézitek, te azt látod és mondod, hogy "fej" és igazad van, undisputedly azt látja és mondja, hogy "írás" és neki is igaza van.
Mert ez az érem két oldala.
Sobri Jóska
Nem. Mindkettő jelen van párhuzamosan. Jelen van a túlkompenzálás is bizonyos formában, és továbbra is jelen vannak a múltból hozott problémák is. Értsd, továbbra is hátrányosabb a feketék helyzete, miközben rengeteg olyan vonulat jelent meg, ami valóban túlkompenzáció.

A helyzet hasonló ahhoz, amit például a nőjögi mozgalmakkal kapcsolatban írtam. Ott is párhuzamosan van a kettő jelen. Egyrészt a nők továbbra is hátrányosabb helyzetben vannak sok tekintetben, mint a férfiak, másrészt a feminista mozgalmak nagy része mára kilúgozódott, elvesztette igazi önazonosságát. Egyik nem zárja ki a másikat. És nem is negligálja.
peterk2005
Ha tudod, hogy "érme", akkor miért mondasz "fej"-et?
Sobri Jóska
Nem mondok. Én az mondom csak, hogy nem írás.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem önmagában azért mert "nem szeretnek ott". Az is számít, hogy mi az, amiért nem szeretnek. De ha pl. Iránban vagy az Emirátusokban nem szeretnek, mert hitetlen vagy, akkor nem vagy való oda, így igaz. Érdemes azon elgondolkodni, hogy a muszlim bevándorlók, migránsok, menekültek miért nem a hasonló kultúrájú országokba menekülnek. Olyanról ritkán hallani (van ilyen, elenyésző számban), hogy egy európai ateista vagy keresztény migrál Ománba vagy Jemenbe esetleg Indonéziába, Nigériába vagy Jordániába. De hogy a szírek, afgánok, irániak, jönnek az ateista/keresztény Európába az mindennapos. Miért nem mennek a gazdaságilag, politikailag stabil muszlim országokba?Sobri Jóska
Ejj Jóska .... késő van mán, ezek mégis milyen kérdések, sz*patsz engem? 😀

Tudod te magad is a választ ezekre. Egyrészt már hogyne mennének más, stabil muszlim országokba muszlimok? Az Emírségekben, Szaúd-Arábiában, Kuvaitban szerinted mégis kik dolgoznak tömegével vendégmunkásként? Mert nem fehérek, az hótziher. Persze, vannak fehérek is, de orvosként, focistaként, vállalkozóként, nem áruházi eladóként vagy olajkúti melósként. A vendégmunka tömegét a muszlim vendégmunkások adják arrafelé. (Meg az indiaiak)

Másrészt Ománnal és Jemennel kapcsolatban mégis milyen választ vársz? Te, ha gazdasági okból keresnél új országot magadnak akkor odamennél? Maybe, just maybe azért nem mennél oda, mert nem szokás gazdagabb helyről szegényebb helyre gazdasági menekülni? 😀 Ja, és emellett még ugye ők azok akik sivatagosodnak, nem Európa... 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Azért beszéltek el tökéletesen egymás mellett, mert te a múltról beszélsz, undisputedly meg a jelenről.
Pont az általad pontosan megidézett múlt miatt lett a jelen olyan, amilyennek undisputedly leírja.
Pont a múltbéli valós feketék elleni rasszizmus lecsapódása a jelen valós fehérek elleni túlkompenzálása.
Egy régen volt rossz és szélsőséges gyakorlatra adódik egy rossz és szélsőséges válasz a jelenben.
És bár ugyanazt az érmét nézitek, te azt látod és mondod, hogy "fej" és igazad van, undisputedly azt látja és mondja, hogy "írás" és neki is igaza van.
Mert ez az érem két oldala.
Sobri Jóska
Nem. Mindkettő jelen van párhuzamosan. Jelen van a túlkompenzálás is bizonyos formában, és továbbra is jelen vannak a múltból hozott problémák is. Értsd, továbbra is hátrányosabb a feketék helyzete, miközben rengeteg olyan vonulat jelent meg, ami valóban túlkompenzáció.

A helyzet hasonló ahhoz, amit például a nőjögi mozgalmakkal kapcsolatban írtam. Ott is párhuzamosan van a kettő jelen. Egyrészt a nők továbbra is hátrányosabb helyzetben vannak sok tekintetben, mint a férfiak, másrészt a feminista mozgalmak nagy része mára kilúgozódott, elvesztette igazi önazonosságát. Egyik nem zárja ki a másikat. És nem is negligálja.
peterk2005
Ha tudod, hogy "érme", akkor miért mondasz "fej"-et?

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Bár nem annak szántad, de ez egy tökéletesen szép leírása annak, hogy miért nem kellenek ide muszlim migránsok. Ha még egy brazil svájcit és random feketéket is érnek a különbözőségük miatt a világ legkevésbbé rasszista országaiban megkülönböztetések, akkor nyilvánvaló, hogy egy teljesen más kulturkörből érkező muszlim se illeszkedik a többségi társadalomba. (Amiről lényegtelen, hogy ő tehet vagy sem, de az bizonyos, hogy nem illeszkedik.) Tulajdonképpen irreleváns, hogy ez kinek a hibája, illetve mik az okai, de a fenti érvelésed is rávilágít, hogy létező valóság, mondhatni tény.Sobri Jóska
Lol, ezt gondold azért át még egyszer. 😊 A rassz alapú hátrányos megkülönböztetés ugyanis csak egy a millió egyéb ember-ember közötti negatív érzület közül. Engem ugyan a rasszom miatt sosem ért hátrány, de a kelet-európaiságom miatt nem is egyszer, nem is kétszer az életem folyamán. Akkor én se vagyok való Svájcba, mert "engem se szeretnek ott"? 😊

Svájcban egyébként ma úgy minden harmadik ember 1-3. generációs bevándorló. És egész jól megvannak, szóval éppenséggel éppen az ellenkezőjére jó példa. 😊
peterk2005
Nem önmagában azért mert "nem szeretnek ott". Az is számít, hogy mi az, amiért nem szeretnek.
De ha pl. Iránban vagy az Emirátusokban nem szeretnek, mert hitetlen vagy, akkor nem vagy való oda, így igaz.
Érdemes azon elgondolkodni, hogy a muszlim bevándorlók, migránsok, menekültek miért nem a hasonló kultúrájú országokba menekülnek.
Olyanról ritkán hallani (van ilyen, elenyésző számban), hogy egy európai ateista vagy keresztény migrál Ománba vagy Jemenbe esetleg Indonéziába, Nigériába vagy Jordániába.
De hogy a szírek, afgánok, irániak, jönnek az ateista/keresztény Európába az mindennapos.
Miért nem mennek a gazdaságilag, politikailag stabil muszlim országokba?

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért beszéltek el tökéletesen egymás mellett, mert te a múltról beszélsz, undisputedly meg a jelenről.
Pont az általad pontosan megidézett múlt miatt lett a jelen olyan, amilyennek undisputedly leírja.
Pont a múltbéli valós feketék elleni rasszizmus lecsapódása a jelen valós fehérek elleni túlkompenzálása.
Egy régen volt rossz és szélsőséges gyakorlatra adódik egy rossz és szélsőséges válasz a jelenben.
És bár ugyanazt az érmét nézitek, te azt látod és mondod, hogy "fej" és igazad van, undisputedly azt látja és mondja, hogy "írás" és neki is igaza van.
Mert ez az érem két oldala.
Sobri Jóska
Nem. Mindkettő jelen van párhuzamosan. Jelen van a túlkompenzálás is bizonyos formában, és továbbra is jelen vannak a múltból hozott problémák is. Értsd, továbbra is hátrányosabb a feketék helyzete, miközben rengeteg olyan vonulat jelent meg, ami valóban túlkompenzáció.

A helyzet hasonló ahhoz, amit például a nőjögi mozgalmakkal kapcsolatban tapasztalhatunk. Nem véletlenül hoztam példának, hiszen ez is egy polgárjogi mozgalomként induló, mára inkább diszkriminációs jelleget öltő probléma, mint a fekete kérdés. Meg sok helyen a bevándorló kérdés. Ezeknél gyakran párhuzamosan van jelen a kettő. A nőjogi vonalon például a nők továbbra is hátrányosabb helyzetben vannak sok tekintetben, másrészt viszont a feminista mozgalmak közül nagyon sok mára kilúgozódott, elvesztette önazonosságát.

Egyik nem zárja ki a másikat, a kettő tud létezni egymás mellett párhizamosan is. És létezik is.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)