Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Arról sem tehetnek, hogy a mai ellenzékünk olyan hülye volt, hogy az állampolgárságuk elleni szavazásra buzdított 2004-ben, ezzel kb. évtizedekre elásva magukat Erdélyben és máshol. Közben a kettős állampolgárság már akkor is egy terjedő tendencia volt, nálunk is csak idő kérdése volt, hogy mikor vezetik be.
Kampman
A mai ellenzékünk egy része most is ellenük van, el akarja venni a szerzett jogaikat.
Múlt héten vitázott erről a Partizánban Schiffer és Bauer.
Sobri Jóska
Azért erről Áder bátyánk kilencvenes évekbeli véleményét is meghallgatnám....összegezve:kifejezetten ugyanazt az elvet vallotta a határon túliak szavazójogáról mint a mostani (szerencsétlen) ellenzék.Pedig akkor ő még nem volt köztársasági elnök,hanem masszív Fidesz-vezető,tát' mondhatni lehozta a pártja véleményét ezügyben.
Foresz
Azért nem életszerű ugyanarról ugyanazt gondolni 30 évig.
Én szégyelném magam, ha ugyanazt gondolnám, mint akkor.
Pont ezért egészítettem ki, hogy nem is Gyurcsány 16 évvel ezelőtti buzdítása a gáz, az ott akkor az volt, ami, lényegtelen mára, hanem az aktuális hozzáállása a már meglévő helyzethez.

több mint 3 éve
Foresz Denver Broncos 471 — Broncos
Arról sem tehetnek, hogy a mai ellenzékünk olyan hülye volt, hogy az állampolgárságuk elleni szavazásra buzdított 2004-ben, ezzel kb. évtizedekre elásva magukat Erdélyben és máshol. Közben a kettős állampolgárság már akkor is egy terjedő tendencia volt, nálunk is csak idő kérdése volt, hogy mikor vezetik be.
Kampman
A mai ellenzékünk egy része most is ellenük van, el akarja venni a szerzett jogaikat.
Múlt héten vitázott erről a Partizánban Schiffer és Bauer.
Sobri Jóska
Azért erről Áder bátyánk kilencvenes évekbeli véleményét is meghallgatnám....összegezve:kifejezetten ugyanazt az elvet vallotta a határon túliak szavazójogáról mint a mostani (szerencsétlen) ellenzék.Pedig akkor ő még nem volt köztársasági elnök,hanem masszív Fidesz-vezető,tát' mondhatni lehozta a pártja véleményét ezügyben.
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
De igen. Gázosnál persze figyelni kell a szélirányra, nehogy visszafújja az arcodba. 😊 Többféle töltetet lehet venni hozzá, gyakorlatilag ha pár méterről arcon lőnek egy gázossal, azonnal elveszíted a látásodat - jó esetben később visszanyered, de nem feltétlenül, ez az alkalmazott töltettől meg a távolságtól függ.

A gumis szintén nem játék. Ez ugye nem készre szerelt lőszer -az nálunk illegál- hanem egy sima riasztó lőszer, ami elé külön betuszkolnak a tárba egy gumilövedéket. Értelemszerűen ez csak forgótáras pisztolynál tud működni. Szvsz 5-6m-nél messzebb nem lehet vele pontos lövést leadni - de ugye önvédelemnél inkább még rövidebb távok fordulnak elő. Ez még ruhán keresztül is akkorát üt, hogy azt nem akarod tudni.Jan
Gondolom, te tanultad valahol, de én nem. Lőni ugyan átlagemberhez képest jól lövök (sorkatonaként versenyekre is elküldtek amikor kiszagolták, hogy jártam MHSZ-be korábban), de nem hiszem, hogy egy váratlan helyzetet le tudnék elég gyorsan reagálni, akkor se, ha a kezem ügyében van a cucc. Aki képzett, az nyilván igen, én nem. Szerintem egy átlagamber szintén nem. Egy baseball ütőt előbb kapnék fel ösztönösen, bár szerencsése csak tippelek, sose kellett ilyent csinálnom.

Egyébként egy teleszkópos gumibothoz képest mekkorát üt? Ahhoz volt szerencsém néhányszor.... Tippre a botot érzem keményebb diónak, ha a sebesség / tömeg / lendület hatását figyelembe veszem, meg ha az eredményét nézem. de csak tippelek. Mindenesetre én nem úsztam meg olyan pár centis bőrfelszíni sebbel, mint a videóban a kölök.
peterk2005
Nem tudom a gumibothoz képest milyen, mert egyikkel sincs személyes tapasztalatom. Annyit tudok, amennyit másoktól hallottam, hogy nagyon fájdalmas. Őket nem a videóhoz hasonló, tervezett körülmények közt lőtték meg, hanem egyiket véletlenül, a másikat meg egy csajjal lebukás során a férj. Az volt a durvább, mert egész közelről történt, és nem is volt felöltözve. Azt mondta a srác, annyira fájt, hogy először azt hitte hogy rendesen lelőtték, és vége. Plusz utána még meg is verte a faszi, szóval tartalmas este volt.

Régebben töltettem (szakemberrel) söréteshez 2 féle gumilövedékes löszert. (Amikor még úgy volt, hogy jönnek a migránsok, és mindenkit megesznek 😊 ) Azokban 2db 15mm-es illetve 3db 10mm-es gumi van. Az elég félelmetesnek tűnt amikor kipróbáltam, fenyődeszkát nem vitte át, de jó nagy darabokat szakított ki belőle. Remélem soha nem kell használnom, - de azért kéznél van, hogyha mégis.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Arról sem tehetnek, hogy a mai ellenzékünk olyan hülye volt, hogy az állampolgárságuk elleni szavazásra buzdított 2004-ben, ezzel kb. évtizedekre elásva magukat Erdélyben és máshol. Közben a kettős állampolgárság már akkor is egy terjedő tendencia volt, nálunk is csak idő kérdése volt, hogy mikor vezetik be.
Kampman
A mai ellenzékünk egy része most is ellenük van, el akarja venni a szerzett jogaikat.
Múlt héten vitázott erről a Partizánban Schiffer és Bauer.

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Vicces hogy a székelyeket jobban érdekelte a magyarországi országgyűlési választás, mint az autonómia.
Úgy látszik más dolgába könnyebb belepofázni, mint a sajátjáért tenni valamit.
eaglesmcnabb
Nem más dolgába pofáznak bele, ők is magyarok. Sőt, magyar állampolgárok.
Kampman
Igen, rászavaz Viktorra, majd elmegy dolgozni Németbe meg Svájcba. Persze mikor megkérdezem hogy ha olyan jó Viktor hogy rászavaz, akkor miért nem ide jön Magyarországra dolgozni, hogy itt kapja a fizetését és itt adózzon, akkor azt mondja hogy az más... Szóval de, kurvára mások dolgába szólnak bele, mert Magyarországon csak akkor tartózkodnak ha átautóznak rajta mikor mennek ki dolgozni nyugatra, vagy idejönnek 2 napra Budapestre várost nézni. Meg hát ők sokkal jobban tudják, hogy mi van Magyarországon mint én aki itt élek, mert néznek m1 híradót.
Anyám és barátnőm is kettős állampolgár, eszük ágában sincs az ottaniak ellen szavazni mikor ott vannak választások, pedig simán megtehetnék.

Mikor megkérdezem, hogy miért nem írják alá a kezdeményezést az autonómiáért online 2 percbe se telne, hát azért nem mert úgyse lesz belőle semmi. De ja, a fidesz 2/3-ad viszont úgy kell nekik mint egy falat kenyér, simán utaznak érte Csíkba 50 km-t oda meg vissza.
Tisztelet a kivételnek, mert azért az is van. Kár hogy a szűk rokonságomból jó ha ismerek 5 főt. Őket meg simán lehazaárulózták, mikor kiderült hogy nem szavaztak egy olyan ország ügyeibe, ahol nem élnek.
Persze a romániai országgyűlési választásokon rendre a magyar megyékben legkisebb a részvételi arány, mert őket az sem érdekli... Utána meg szidják a románokat, meg hogy otthon minden szar...
eaglesmcnabb
Nem tehetnek arról, hogy 100 (illetve 73) éve átrakták a határt a fejük fölött. Tök természetes, hogy a magyar állam próbálja őket a lehetőségekhez mérten bevonni az itthoni dolgokba.

Arról sem tehetnek, hogy a mai ellenzékünk olyan hülye volt, hogy az állampolgárságuk elleni szavazásra buzdított 2004-ben, ezzel kb. évtizedekre elásva magukat Erdélyben és máshol. Közben a kettős állampolgárság már akkor is egy terjedő tendencia volt, nálunk is csak idő kérdése volt, hogy mikor vezetik be.
Kampman
Egy szóval sem mondtam hogy tehetnek Trianonról, a magyar állampolgárságot én is támogatom, főleg hogy én is székely vagyok, ott nőttem fel. Tudom hogy mennyire fontos kérdés ez, de ettől függetlenül úgy érzem elfogulatlanul tudok véleményt nyilvánítani. Ha nem szavaznának sem lennének kevésbé magyarok. Szomorú, de az állam nem bevonni akarja őket az itteni dolgokba a lehetőségeikhez mérten, hanem felhasználja őket a győzelme érdekében (nemtőrődve azzal, hogy ezzel szítja a feszütséget az anyaországiakkal).
És attól még faszság, hogy az emberek egy olyan országban szavaznak, ahol sohasem éltek, nem viselik a közterheket, főleg úgy hogy ahol meg élnek ott basznak elmenni szavazni, és nem tesznek semmit az autonómiájuk érdekében sem, mert őket idézve "semmi értelme". Ha bevezetnék, hogy a kettős állampolgárok csak egy országban szavazhatnak, a nagyja lenne olyan buta hogy akkor inkább otthon nem szavaz.
Anno a "szürkefarkas" Vonát is szédszedték konkrétan, pedig ő mindig mellettük volt, sőt a magyar állampolgárságukat is a Jobbik hozta fel először.

Nem a 2018-as választásra akartam ezt kihegyezni, csak összehasonlításként írtam. Inkább arra hogy itt lenne a lehetőség tenni valamit az Autonómia érdekében kb. nulla erőfeszítéssel, és szégyen szemre szarnak bele.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 420
Vicces hogy a székelyeket jobban érdekelte a magyarországi országgyűlési választás, mint az autonómia.
Úgy látszik más dolgába könnyebb belepofázni, mint a sajátjáért tenni valamit.
eaglesmcnabb
Nem más dolgába pofáznak bele, ők is magyarok. Sőt, magyar állampolgárok.
Kampman
Igen, rászavaz Viktorra, majd elmegy dolgozni Németbe meg Svájcba. Persze mikor megkérdezem hogy ha olyan jó Viktor hogy rászavaz, akkor miért nem ide jön Magyarországra dolgozni, hogy itt kapja a fizetését és itt adózzon, akkor azt mondja hogy az más... Szóval de, kurvára mások dolgába szólnak bele, mert Magyarországon csak akkor tartózkodnak ha átautóznak rajta mikor mennek ki dolgozni nyugatra, vagy idejönnek 2 napra Budapestre várost nézni. Meg hát ők sokkal jobban tudják, hogy mi van Magyarországon mint én aki itt élek, mert néznek m1 híradót.
Anyám és barátnőm is kettős állampolgár, eszük ágában sincs az ottaniak ellen szavazni mikor ott vannak választások, pedig simán megtehetnék.

Mikor megkérdezem, hogy miért nem írják alá a kezdeményezést az autonómiáért online 2 percbe se telne, hát azért nem mert úgyse lesz belőle semmi. De ja, a fidesz 2/3-ad viszont úgy kell nekik mint egy falat kenyér, simán utaznak érte Csíkba 50 km-t oda meg vissza.
Tisztelet a kivételnek, mert azért az is van. Kár hogy a szűk rokonságomból jó ha ismerek 5 főt. Őket meg simán lehazaárulózták, mikor kiderült hogy nem szavaztak egy olyan ország ügyeibe, ahol nem élnek.
Persze a romániai országgyűlési választásokon rendre a magyar megyékben legkisebb a részvételi arány, mert őket az sem érdekli... Utána meg szidják a románokat, meg hogy otthon minden szar...
eaglesmcnabb
Nem tehetnek arról, hogy 100 (illetve 73) éve átrakták a határt a fejük fölött. Tök természetes, hogy a magyar állam próbálja őket a lehetőségekhez mérten bevonni az itthoni dolgokba.

Arról sem tehetnek, hogy a mai ellenzékünk olyan hülye volt, hogy az állampolgárságuk elleni szavazásra buzdított 2004-ben, ezzel kb. évtizedekre elásva magukat Erdélyben és máshol. Közben a kettős állampolgárság már akkor is egy terjedő tendencia volt, nálunk is csak idő kérdése volt, hogy mikor vezetik be.
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
A gumis szintén nem játék. Ez ugye nem készre szerelt lőszer -az nálunk illegál- hanem egy sima riasztó lőszer, ami elé külön betuszkolnak a tárba egy gumilövedéket. Értelemszerűen ez csak forgótáras pisztolynál tud működni. Szvsz 5-6m-nél messzebb nem lehet vele pontos lövést leadni - de ugye önvédelemnél inkább még rövidebb távok fordulnak elő. Ez még ruhán keresztül is akkorát üt, hogy azt nem akarod tudni.
peterk2005
Ugye azért nehéz pontosan lőni a gumilövedékkel, mert azt gáz-riasztófegyverbe rakod, aminek a csövében szándékoltan (hogy ne lehessen fémlőszerrel használni) van egy fémpöcök, ami ad egy gellert, pontatlanságot a gumilövedéknek. 2-3 méteren ez nem igazán sok, de mondjuk 20 méternél meg random több négyzetméternyi szórást eredményezhet.
Ettől függetlenül, ha valaki gyakorol gumilövedékkel, akár a kertjében, akkor egy jó lövő 7-9 méternél még egy kosárlabdát el tud vele találni tízből nyolc, kilencszer. (Legalábbis én így láttam. 😊 )
Szóval lövészversenyt nem fog vele nyerni az ember, de egy esetleges támadót még időben meg tud vele állítani az udvarán, fizikai kontaktus nélkül.
Sobri Jóska
Igen, többféle megoldás létezik a cső szűkítésére, ezek egy része eltávolítható (illegális) de ennek ellenére sem ajánlott éles lőszert lőni egy ilyenből, mert azoknál sokkal nagyobb nyomás dolgozik, és ezek a gyenge anyagból készült pisztolyok nem arra lettek tervezve.

A gumilövedékkel pedig azért nem érdemes pár méternél messzebbre lőni, mert a felületéhez képest nagyon kicsi a súlya, ezért gyorsan veszít az energiájából. A 15mm-es kb 2,5 gramm lehet. Ha el is talál 10-12m-nél távolabbról, ott már semmi komoly hatása nem lesz.

Ezek arra vannak kitalálva, hogy időt nyerj. Ha szorult helyzetbe kerülsz, arrafelé lősz párat, és el tudsz futni. Nem arra van, hogy valami precíz lövéssel harcképtelenné teszed a támadót, és majd elfogod vagy ilyesmi.
Azt mindig elmondják; ha megtámadnak, neked nem az a dolgod hogy legyőzd a támadót, hanem hogy mentsd meg magad. Így kell nézni ezeket a cuccokat.
több mint 3 éve
Törölt felhasználó


Tényleg nem értem egyes emberek hogy képzelhetik azt hogy ez nem jo arra amire kitalálaták ???
"Termékleírás:

Kaliber: 9mm K / 19,3 mm gumi
Teljes hossz : 830 mm
Csőhossz: 365 mm
Üres tömeg: 3980g
Tárkapacitás: 10 db
Elsütőszerkezet: DAO
Csőtorkolati energia: 120-130 Joule (Lapua tölténnyel)

Na szóval kertesházba laksz éjjel arra riadsz meg hogy valaki motoszkál a kertben nyuszi vagy nem mersz kimenni (mondjuk én tuttira mennék harcolni ki de ez most nem lényeg😃)
Tehát szépen hivod a rendöröket és elhelyezkedsz olyan helyre ahol rálátsz a bejárati ajtóra vagy ha magadat félted a háloszobába az ágy mögé (de tetszés szerint bárhova mondjuk gadrob szoba, kis szoba ,emeleti szoba, egy bejárattal a legcélszerűbb )és az ajtóra célzol és várod a "mikulást"😀😀
Ezzel tipussal 10 tudsz lőni.

Ha már van egy ilyenem gyakorolgatok vele a nyakamat rá hogy 1 hónap alatt 10ből --8szor(én a 10 is megkockáztatom) 4m telibe találok egy mellkast.
Nincs olyan sima mezei rabló aki erre felvan készülve !
Ha komolyabb támadóktól tartasz na ők nem rabolni jönnek ott más gebasz van de ez nem is arra van kitalálva hogy az "éjszakai" arcokat tud vele kordába tartani.
Ja és nők is simán tudják használni.

Peterk szerinted ha 2×egy ilyen telibe talál mit csinálsz utána ?
Sikerül hatástalanitania téged vagy sem ?
(Bocs hogy téged hozlak példának de te vagy a szkeptikus)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
A gumis szintén nem játék. Ez ugye nem készre szerelt lőszer -az nálunk illegál- hanem egy sima riasztó lőszer, ami elé külön betuszkolnak a tárba egy gumilövedéket. Értelemszerűen ez csak forgótáras pisztolynál tud működni. Szvsz 5-6m-nél messzebb nem lehet vele pontos lövést leadni - de ugye önvédelemnél inkább még rövidebb távok fordulnak elő. Ez még ruhán keresztül is akkorát üt, hogy azt nem akarod tudni.
peterk2005
Ugye azért nehéz pontosan lőni a gumilövedékkel, mert azt gáz-riasztófegyverbe rakod, aminek a csövében szándékoltan (hogy ne lehessen fémlőszerrel használni) van egy fémpöcök, ami ad egy gellert, pontatlanságot a gumilövedéknek. 2-3 méteren ez nem igazán sok, de mondjuk 20 méternél meg random több négyzetméternyi szórást eredményezhet.
Ettől függetlenül, ha valaki gyakorol gumilövedékkel, akár a kertjében, akkor egy jó lövő 7-9 méternél még egy kosárlabdát el tud vele találni tízből nyolc, kilencszer. (Legalábbis én így láttam. 😊 )
Szóval lövészversenyt nem fog vele nyerni az ember, de egy esetleges támadót még időben meg tud vele állítani az udvarán, fizikai kontaktus nélkül.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
De igen. Gázosnál persze figyelni kell a szélirányra, nehogy visszafújja az arcodba. 😊 Többféle töltetet lehet venni hozzá, gyakorlatilag ha pár méterről arcon lőnek egy gázossal, azonnal elveszíted a látásodat - jó esetben később visszanyered, de nem feltétlenül, ez az alkalmazott töltettől meg a távolságtól függ.

A gumis szintén nem játék. Ez ugye nem készre szerelt lőszer -az nálunk illegál- hanem egy sima riasztó lőszer, ami elé külön betuszkolnak a tárba egy gumilövedéket. Értelemszerűen ez csak forgótáras pisztolynál tud működni. Szvsz 5-6m-nél messzebb nem lehet vele pontos lövést leadni - de ugye önvédelemnél inkább még rövidebb távok fordulnak elő. Ez még ruhán keresztül is akkorát üt, hogy azt nem akarod tudni.Jan
Gondolom, te tanultad valahol, de én nem. Lőni ugyan átlagemberhez képest jól lövök (sorkatonaként versenyekre is elküldtek amikor kiszagolták, hogy jártam MHSZ-be korábban), de nem hiszem, hogy egy váratlan helyzetet le tudnék elég gyorsan reagálni, akkor se, ha a kezem ügyében van a cucc. Aki képzett, az nyilván igen, én nem. Szerintem egy átlagamber szintén nem. Egy baseball ütőt előbb kapnék fel ösztönösen, bár szerencsése csak tippelek, sose kellett ilyent csinálnom.

Egyébként egy teleszkópos gumibothoz képest mekkorát üt? Ahhoz volt szerencsém néhányszor.... Tippre a botot érzem keményebb diónak, ha a sebesség / tömeg / lendület hatását figyelembe veszem, meg ha az eredményét nézem. de csak tippelek. Mindenesetre én nem úsztam meg olyan pár centis bőrfelszíni sebbel, mint a videóban a kölök.
peterk2005
Egy jobbfajta revolverbe töltött gumilövedék akkorát üt, mint az állat.
15 éve a biztonsági szolgálatom ostobábbik tagjai próbálgatták egymáson, eléggé hatékony volt.
Szakképzett, harcedzett kommandósoktól eltekintve bárkit megállít.
Valamint ne felejtsd el azt a pszichikai hatást sem, hogyha úgy adódik és használnod kell, akkor akire rálőttél, és eltaláltad, az csak azt fogja érezni, hogy kurvára fáj, és meg van lőve. Azt nem fogja tudni, hogy fém- vagy gumilövedékkel. Kurva nagyot szól és üt, ennyit érzékel. Aki vagyon elleni bűncselekményt követ el, annak ez bőven elég kell legyen, hogy kereket oldjon. Illetve ha nem full pszichopata, simán összeszarja magát.
És ami a legfontosabb előnye, hogy nem igényel semmiféle képzettséget, annyi erő kell hozzá, hogy a kakast felhúzd és meghúzd a ravaszt, vagy felhúzás nélkül simán meghúzod. A lényeg, hogy megfelelően távol vagy a másiktól. Mégse egy full bizonytalan kimenetelű közelharc.
Ráadásul ha nem arcra célzol, csak "bele a közepébe", akkor nem történhet olyan baleset, amibe a támadód belehal. Ami ugye neked is eléggé kellemetlen lenne, mondhatni egészséges lelkülettel traumatikus.
Egy rossz szúrás egy felkapott csavarhúzóval vagy egy ütés egy széklábbal sülhet el balul, és okozhat halált, egy gumilövedék kevésbbé.
Szerintem amatőröknek a legjobb önvédelmi eszköz -a teasertől, ami itthon tudtommal nem legális-, illetve a prevenciótól -ami magasan a legjobb- eltekintve.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
De igen. Gázosnál persze figyelni kell a szélirányra, nehogy visszafújja az arcodba. 😊 Többféle töltetet lehet venni hozzá, gyakorlatilag ha pár méterről arcon lőnek egy gázossal, azonnal elveszíted a látásodat - jó esetben később visszanyered, de nem feltétlenül, ez az alkalmazott töltettől meg a távolságtól függ.

A gumis szintén nem játék. Ez ugye nem készre szerelt lőszer -az nálunk illegál- hanem egy sima riasztó lőszer, ami elé külön betuszkolnak a tárba egy gumilövedéket. Értelemszerűen ez csak forgótáras pisztolynál tud működni. Szvsz 5-6m-nél messzebb nem lehet vele pontos lövést leadni - de ugye önvédelemnél inkább még rövidebb távok fordulnak elő. Ez még ruhán keresztül is akkorát üt, hogy azt nem akarod tudni.Jan
Gondolom, te tanultad valahol, de én nem. Lőni ugyan átlagemberhez képest jól lövök (sorkatonaként versenyekre is elküldtek amikor kiszagolták, hogy jártam MHSZ-be korábban), de nem hiszem, hogy egy váratlan helyzetet le tudnék elég gyorsan reagálni, akkor se, ha a kezem ügyében van a cucc. Aki képzett, az nyilván igen, én nem. Szerintem egy átlagamber szintén nem. Egy baseball ütőt előbb kapnék fel ösztönösen, bár szerencsése csak tippelek, sose kellett ilyent csinálnom.

Egyébként egy teleszkópos gumibothoz képest mekkorát üt? Ahhoz volt szerencsém néhányszor.... Tippre a botot érzem keményebb diónak, ha a sebesség / tömeg / lendület hatását figyelembe veszem, meg ha az eredményét nézem. de csak tippelek. Mindenesetre én nem úsztam meg olyan pár centis bőrfelszíni sebbel, mint a videóban a kölök.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Peterk
Félreértetted. Szerintem senki nem mondja azt hogy lazitani kell az éles lőfegyver tartás szabályain !Sőt szerintem a szigorítás is jogos lenne. Itt a gumilövedékesről és gázpisztolyokrol van szó. Annak a szigorítása meg nonszensz.Rózsa Sándor (betyár)
A gázpisztoly, gumilövedékes pisztoly számomra lényegtelen. Sose érdekelt a fegyver - ha pedig érdekelne, akkor biztos, hogy végigjárnám az engedélyeztetési utat és valódi, éles lőfegyvert gyűjtenék, nem ilyen csúzlikat -, szóval kiívül esik az érdeklődési körön. Nem ismerem a szigorítás okát, a véleményem kialakításához szükségem lenne rá. Ha esetleg több balesetet okoz, mint amennyi helyzetben megvéd, akkor szigorítsák, ha nem, akkor fölösleges. Szvsz.

Mindenesetre egy gázpisztollyal vagy gumilövedékes fegyverrel szerintem nem sokra mész még egy késes rablóval szemben sem. Éles lőfegyveressel szemben meg mégúgyse, de az nálunk szerencsére nagyon ritka. Ha nem gangezel 😀, akkor azért lőfegyveres rabló látogatására nem nagyon kell idehaza számítani. 😊 A késes ellen meg max. 3-5 méteren belül hatásos csak egy ilyen csúzni, messzebről nem. Az egy késsel két lépés. Egy fejsze, baseball ütő szerintem jobb esélyeket ad, de mondom - szerencsére - nem vagyok otthon a témában. 😊
peterk2005
De igen. Gázosnál persze figyelni kell a szélirányra, nehogy visszafújja az arcodba. 😊 Többféle töltetet lehet venni hozzá, gyakorlatilag ha pár méterről arcon lőnek egy gázossal, azonnal elveszíted a látásodat - jó esetben később visszanyered, de nem feltétlenül, ez az alkalmazott töltettől meg a távolságtól függ.

A gumis szintén nem játék. Ez ugye nem készre szerelt lőszer -az nálunk illegál- hanem egy sima riasztó lőszer, ami elé külön betuszkolnak a tárba egy gumilövedéket. Értelemszerűen ez csak forgótáras pisztolynál tud működni. Szvsz 5-6m-nél messzebb nem lehet vele pontos lövést leadni - de ugye önvédelemnél inkább még rövidebb távok fordulnak elő. Ez még ruhán keresztül is akkorát üt, hogy azt nem akarod tudni.

Ami a tárolást illeti, nem szeretnék se jogi csűrcsavarásba bonyolódni (tudom hogy tele a fórum nagypályásokkal 😊) se hülye ötleteket adni, de: a fegyvert + lőszert akkor kell lemezszekrényben tartanod, amikor nincs a felügyeleted alatt. Alszol, elmész otthonról, stb... vagy felügyeleted alatt van, de nem akarod használni, tehát csak tárolod.

Azt hogy a fegyveredet otthon egész nap hordozd, kitedd a fotel karfájára amíg NFL-t nézel, vagy még wc-re is azzal menj, semmi nem tiltja. Mivel a tiéd, természetesen előveheted, gyakorlás, karbantartás, tisztítás, vagy rendeltetésszerű használat céljából, vagy csak azért hogy nézegesd, mert tetszik. Ezt megteheted. Tárolni viszont csak megfelelő helyen, lőszertől elkülönítve szabad. De ezt nem azt jelenti, hogy 0-24-ben a páncélszekrényben kell tartanod, és csak akkor veheted elő, ha pont le akarsz lőni valakit.

Hülyéből nincs hiány, gumilövedékes teszt emberen:

több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Jah. Mint amikor a '70-es években, amikor a Székely faluban megállt a magyar rendszámú autó, és a kisgyerek szaladt be a házba:
"Idasapám, gyűjjék ki! Igazi Magyarok gyüttek!"
(ezt talán odavalósi embertől hallottam, vagy 30 éve...)




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 436
De egymás között Amikor szűken vannak úgy beszélnek meg viselkednek azzal szemben aki nem ott született kb mint itt róluk. Vagy inkább úgyabbúl’.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 912 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Vicces hogy a székelyeket jobban érdekelte a magyarországi országgyűlési választás, mint az autonómia.
Úgy látszik más dolgába könnyebb belepofázni, mint a sajátjáért tenni valamit.
eaglesmcnabb
Nem más dolgába pofáznak bele, ők is magyarok. Sőt, magyar állampolgárok.
Kampman
Igen, rászavaz Viktorra, majd elmegy dolgozni Németbe meg Svájcba. Persze mikor megkérdezem hogy ha olyan jó Viktor hogy rászavaz, akkor miért nem ide jön Magyarországra dolgozni, hogy itt kapja a fizetését és itt adózzon, akkor azt mondja hogy az más... Szóval de, kurvára mások dolgába szólnak bele, mert Magyarországon csak akkor tartózkodnak ha átautóznak rajta mikor mennek ki dolgozni nyugatra, vagy idejönnek 2 napra Budapestre várost nézni. Meg hát ők sokkal jobban tudják, hogy mi van Magyarországon mint én aki itt élek, mert néznek m1 híradót.
Anyám és barátnőm is kettős állampolgár, eszük ágában sincs az ottaniak ellen szavazni mikor ott vannak választások, pedig simán megtehetnék.

Mikor megkérdezem, hogy miért nem írják alá a kezdeményezést az autonómiáért online 2 percbe se telne, hát azért nem mert úgyse lesz belőle semmi. De ja, a fidesz 2/3-ad viszont úgy kell nekik mint egy falat kenyér, simán utaznak érte Csíkba 50 km-t oda meg vissza.
Tisztelet a kivételnek, mert azért az is van. Kár hogy a szűk rokonságomból jó ha ismerek 5 főt. Őket meg simán lehazaárulózták, mikor kiderült hogy nem szavaztak egy olyan ország ügyeibe, ahol nem élnek.
Persze a romániai országgyűlési választásokon rendre a magyar megyékben legkisebb a részvételi arány, mert őket az sem érdekli... Utána meg szidják a románokat, meg hogy otthon minden szar...
eaglesmcnabb
amúgy a levélszavazatok nélkül úgy számolom, hogy a fidesz több listás mandátumot nyert volna el 2018ban: 42 helyett 46t. Jobbik bukta volna a legnagyobbat, MSZP egyet nyert volna, LMP ugyanannyi, DK meg eggyel kevesebb.
csebi
Lehet,de a levélszavazatok nem csak Romániából jöttek hanem sok országból.
Foresz
Mijaza Románia? 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Foresz Denver Broncos 471 — Broncos
Vicces hogy a székelyeket jobban érdekelte a magyarországi országgyűlési választás, mint az autonómia.
Úgy látszik más dolgába könnyebb belepofázni, mint a sajátjáért tenni valamit.
eaglesmcnabb
Nem más dolgába pofáznak bele, ők is magyarok. Sőt, magyar állampolgárok.
Kampman
Igen, rászavaz Viktorra, majd elmegy dolgozni Németbe meg Svájcba. Persze mikor megkérdezem hogy ha olyan jó Viktor hogy rászavaz, akkor miért nem ide jön Magyarországra dolgozni, hogy itt kapja a fizetését és itt adózzon, akkor azt mondja hogy az más... Szóval de, kurvára mások dolgába szólnak bele, mert Magyarországon csak akkor tartózkodnak ha átautóznak rajta mikor mennek ki dolgozni nyugatra, vagy idejönnek 2 napra Budapestre várost nézni. Meg hát ők sokkal jobban tudják, hogy mi van Magyarországon mint én aki itt élek, mert néznek m1 híradót.
Anyám és barátnőm is kettős állampolgár, eszük ágában sincs az ottaniak ellen szavazni mikor ott vannak választások, pedig simán megtehetnék.

Mikor megkérdezem, hogy miért nem írják alá a kezdeményezést az autonómiáért online 2 percbe se telne, hát azért nem mert úgyse lesz belőle semmi. De ja, a fidesz 2/3-ad viszont úgy kell nekik mint egy falat kenyér, simán utaznak érte Csíkba 50 km-t oda meg vissza.
Tisztelet a kivételnek, mert azért az is van. Kár hogy a szűk rokonságomból jó ha ismerek 5 főt. Őket meg simán lehazaárulózták, mikor kiderült hogy nem szavaztak egy olyan ország ügyeibe, ahol nem élnek.
Persze a romániai országgyűlési választásokon rendre a magyar megyékben legkisebb a részvételi arány, mert őket az sem érdekli... Utána meg szidják a románokat, meg hogy otthon minden szar...
eaglesmcnabb
amúgy a levélszavazatok nélkül úgy számolom, hogy a fidesz több listás mandátumot nyert volna el 2018ban: 42 helyett 46t. Jobbik bukta volna a legnagyobbat, MSZP egyet nyert volna, LMP ugyanannyi, DK meg eggyel kevesebb.
csebi
Lehet,de a levélszavazatok nem csak Romániából jöttek hanem sok országból.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 041 — Lucas Scott
Vicces hogy a székelyeket jobban érdekelte a magyarországi országgyűlési választás, mint az autonómia.
Úgy látszik más dolgába könnyebb belepofázni, mint a sajátjáért tenni valamit.
eaglesmcnabb
Nem más dolgába pofáznak bele, ők is magyarok. Sőt, magyar állampolgárok.
Kampman
Igen, rászavaz Viktorra, majd elmegy dolgozni Németbe meg Svájcba. Persze mikor megkérdezem hogy ha olyan jó Viktor hogy rászavaz, akkor miért nem ide jön Magyarországra dolgozni, hogy itt kapja a fizetését és itt adózzon, akkor azt mondja hogy az más... Szóval de, kurvára mások dolgába szólnak bele, mert Magyarországon csak akkor tartózkodnak ha átautóznak rajta mikor mennek ki dolgozni nyugatra, vagy idejönnek 2 napra Budapestre várost nézni. Meg hát ők sokkal jobban tudják, hogy mi van Magyarországon mint én aki itt élek, mert néznek m1 híradót.
Anyám és barátnőm is kettős állampolgár, eszük ágában sincs az ottaniak ellen szavazni mikor ott vannak választások, pedig simán megtehetnék.

Mikor megkérdezem, hogy miért nem írják alá a kezdeményezést az autonómiáért online 2 percbe se telne, hát azért nem mert úgyse lesz belőle semmi. De ja, a fidesz 2/3-ad viszont úgy kell nekik mint egy falat kenyér, simán utaznak érte Csíkba 50 km-t oda meg vissza.
Tisztelet a kivételnek, mert azért az is van. Kár hogy a szűk rokonságomból jó ha ismerek 5 főt. Őket meg simán lehazaárulózták, mikor kiderült hogy nem szavaztak egy olyan ország ügyeibe, ahol nem élnek.
Persze a romániai országgyűlési választásokon rendre a magyar megyékben legkisebb a részvételi arány, mert őket az sem érdekli... Utána meg szidják a románokat, meg hogy otthon minden szar...
eaglesmcnabb
amúgy a levélszavazatok nélkül úgy számolom, hogy a fidesz több listás mandátumot nyert volna el 2018ban: 42 helyett 46t. Jobbik bukta volna a legnagyobbat, MSZP egyet nyert volna, LMP ugyanannyi, DK meg eggyel kevesebb.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Vicces hogy a székelyeket jobban érdekelte a magyarországi országgyűlési választás, mint az autonómia.
Úgy látszik más dolgába könnyebb belepofázni, mint a sajátjáért tenni valamit.
eaglesmcnabb
Nem más dolgába pofáznak bele, ők is magyarok. Sőt, magyar állampolgárok.
Kampman
Igen, rászavaz Viktorra, majd elmegy dolgozni Németbe meg Svájcba. Persze mikor megkérdezem hogy ha olyan jó Viktor hogy rászavaz, akkor miért nem ide jön Magyarországra dolgozni, hogy itt kapja a fizetését és itt adózzon, akkor azt mondja hogy az más... Szóval de, kurvára mások dolgába szólnak bele, mert Magyarországon csak akkor tartózkodnak ha átautóznak rajta mikor mennek ki dolgozni nyugatra, vagy idejönnek 2 napra Budapestre várost nézni. Meg hát ők sokkal jobban tudják, hogy mi van Magyarországon mint én aki itt élek, mert néznek m1 híradót.
Anyám és barátnőm is kettős állampolgár, eszük ágában sincs az ottaniak ellen szavazni mikor ott vannak választások, pedig simán megtehetnék.

Mikor megkérdezem, hogy miért nem írják alá a kezdeményezést az autonómiáért online 2 percbe se telne, hát azért nem mert úgyse lesz belőle semmi. De ja, a fidesz 2/3-ad viszont úgy kell nekik mint egy falat kenyér, simán utaznak érte Csíkba 50 km-t oda meg vissza.
Tisztelet a kivételnek, mert azért az is van. Kár hogy a szűk rokonságomból jó ha ismerek 5 főt. Őket meg simán lehazaárulózták, mikor kiderült hogy nem szavaztak egy olyan ország ügyeibe, ahol nem élnek.
Persze a romániai országgyűlési választásokon rendre a magyar megyékben legkisebb a részvételi arány, mert őket az sem érdekli... Utána meg szidják a románokat, meg hogy otthon minden szar...

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 912 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Lol

 index.hu/belfold/2020/05/05/koronavirus_magyarorszagon_veszelyhelyzet_adatkozles_magyar_kozlony/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Késes támadóval szemben 5-7 méteren belül az éles lőfegyver sem segít, csak ha már kézben van, kibiztosítva. Ha elő kell rántani, akkor lényegében Neked reszeltek.
slowmotion
Hát ja. Ha meg kazettában kell őrizgetni, a töltényt meg külön, akkor még viccesebb elképzelni, hogy éjszaka kipattansz az ágyból és Ramboként megvéded a családodat. Szóval nekem ez az önvédelem érv mindig is bakugrásos volt. De különösebben nem érdekel a sztori, amíg nincs teljesen fellazítva a szabályozás. A Torockay féle faszméregetős alapú fegyverbuzulás mindig is távol állt tőlem (mert ez nem gyűjtői, történelmi, haditechnikai, stb. rajongás a fegyverek iránt, amit hobbiként abszolút meg tudok érteni, főleg ha valakinek a szakmájával is rokon), nekem sose állt fel attól, hogy akár egy AK akár egy baseballütő került a kezembe. Pedig én történeseten még voltam is katona, volt kézifegyverem, AK-m is, lőttem mindennel amivel akkoriban lehetett - kézifegyverrel, rpg-val, és mindenféle járművel cuccal is mint pszh gépágyú, valamikori bmp1-es, t-72-es tank, vagy pl. a "voznyika" (ez utóbbi egy érdekes cucc volt, egy tűzérségi löveg, és igazából "gvozgyika" volt a neve, csak a magyar katonának nehezére esett kimondani, így lett "voznyika" 😊 kausztrofóboknak nem való cuccok voltak ezek 😊 ),

Szóval nekem érzelmi / hitbeli és férfiassági viszonyom nincs a fegyverekhez, egyszerűen praktikussági alapon van véleményem, a statokra támaszkodva. A stat meg sajna azt mondja, hogy az ember általánosságban hülyébb annál, hogy szabadon a kezébe legyen adható egy pisztoly. Mert több ilyen sztori van belőle mint ez:  444.hu/2020/05/04/raszolt-egy-vevore-hogy-viseljen-maszkot-ezert-lohettek-agyon-a-biztonsagi-ort-michiganban , minthogy tényleg megvédene.

Aki pedig profin kezeli, tényleg komolyan gondolja / szüksége van rá / az meg a jelenlegi szabályok mellett is beleteszi a szükséges időt és energiát, hogy hozzájusson, és hozzá is jut ha akar.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 770 — Cowboys fan
Peterk
Félreértetted. Szerintem senki nem mondja azt hogy lazitani kell az éles lőfegyver tartás szabályain !Sőt szerintem a szigorítás is jogos lenne. Itt a gumilövedékesről és gázpisztolyokrol van szó. Annak a szigorítása meg nonszensz.Rózsa Sándor (betyár)
A gázpisztoly, gumilövedékes pisztoly számomra lényegtelen. Sose érdekelt a fegyver - ha pedig érdekelne, akkor biztos, hogy végigjárnám az engedélyeztetési utat és valódi, éles lőfegyvert gyűjtenék, nem ilyen csúzlikat -, szóval kiívül esik az érdeklődési körön. Nem ismerem a szigorítás okát, a véleményem kialakításához szükségem lenne rá. Ha esetleg több balesetet okoz, mint amennyi helyzetben megvéd, akkor szigorítsák, ha nem, akkor fölösleges. Szvsz.

Mindenesetre egy gázpisztollyal vagy gumilövedékes fegyverrel szerintem nem sokra mész még egy késes rablóval szemben sem. Éles lőfegyveressel szemben meg mégúgyse, de az nálunk szerencsére nagyon ritka. Ha nem gangezel 😀, akkor azért lőfegyveres rabló látogatására nem nagyon kell idehaza számítani. 😊 A késes ellen meg max. 3-5 méteren belül hatásos csak egy ilyen csúzni, messzebről nem. Az egy késsel két lépés. Egy fejsze, baseball ütő szerintem jobb esélyeket ad, de mondom - szerencsére - nem vagyok otthon a témában. 😊
peterk2005
Késes támadóval szemben 5-7 méteren belül az éles lőfegyver sem segít, csak ha már kézben van, kibiztosítva. Ha elő kell rántani, akkor lényegében Neked reszeltek.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Peterk
Félreértetted. Szerintem senki nem mondja azt hogy lazitani kell az éles lőfegyver tartás szabályain !Sőt szerintem a szigorítás is jogos lenne. Itt a gumilövedékesről és gázpisztolyokrol van szó. Annak a szigorítása meg nonszensz.Rózsa Sándor (betyár)
A gázpisztoly, gumilövedékes pisztoly számomra lényegtelen. Sose érdekelt a fegyver - ha pedig érdekelne, akkor biztos, hogy végigjárnám az engedélyeztetési utat és valódi, éles lőfegyvert gyűjtenék, nem ilyen csúzlikat -, szóval kiívül esik az érdeklődési körön. Nem ismerem a szigorítás okát, a véleményem kialakításához szükségem lenne rá. Ha esetleg több balesetet okoz, mint amennyi helyzetben megvéd, akkor szigorítsák, ha nem, akkor fölösleges. Szvsz.

Mindenesetre egy gázpisztollyal vagy gumilövedékes fegyverrel szerintem nem sokra mész még egy késes rablóval szemben sem. Éles lőfegyveressel szemben meg mégúgyse, de az nálunk szerencsére nagyon ritka. Ha nem gangezel 😀, akkor azért lőfegyveres rabló látogatására nem nagyon kell idehaza számítani. 😊 A késes ellen meg max. 3-5 méteren belül hatásos csak egy ilyen csúzni, messzebről nem. Az egy késsel két lépés. Egy fejsze, baseball ütő szerintem jobb esélyeket ad, de mondom - szerencsére - nem vagyok otthon a témában. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 195 — The Mathematician
Ásotthalom legismertebb polgárőrének legújabb hóbortja a youtube meghódítása, eleddig abban a hitben éltem, hogy az Észbontók nevű trash reklámspotjaiban csak fizetett statiszták játszák a nagyon sötétet, de Toroczkai videói alatt az emberi sötétség eddig nem ismert világa tárult elém. Ezeket az ostoba tahókat, nemhogy szavazni, de mégcsak péksüteményt vásárolni sem engedném egyedül!
VanillaSky
oh most mit hozott ki? 😀
megint kína a felelős? 😀
Negritis
Csak 1 videóját néztem, a gumilövedékes fegyverek tartásának szigorításáról. Nem is a mondandója a lényeg, hanem a hozzászólások mélysötétsége. A felelős az EU.
VanillaSky
De mitt mondott szigiritani kell vagy az a gáz hogy az Eu miatt szigorú?
Rózsa Sándor (betyár)
'23tól betiltják a gáz és gumilövedékű fegyvereket
amivel szerinte megbénítják a tisztességes-becsületes állampolgárokat
és jön a példával h bezzeg usa
azt persze kihagyja hogy az usában kb többen halnak meg mass shootingban mint a világon összesen

idióta szélsőjobbos faszkalap
Negritis
Viszont olvastam olyan érvet egy amerikai fegyvertartáspárti szervezet honlapján, hogy náluk azért nem volt soha semmilyen diktatúra, mert a polgárság fel volt fegyverezve.
Kampman
ez az a szervezet volt aminek szóvivőjét hátba lőtte a gyereke a kocsiban?
hülyék lennének a fegyvertartás párti cégek nem lobbizni masszívan mikor olyan biznisz van benne mint kevés dologban

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
 www.google.com/amp/s/www.penzcentrum.hu/vasarlas/eles-lofegyvert-tartanal-otthon-igy-neked-is-engedelyezik-de-baromi-draga.1064797.html%3famp

Nekem itt az jön le hogy kb. A fórúmon lévök 90 % ha akarná simán tudna tartani otthon fegyvert.
Jo nem egyszerű megszerezni de nem is lehetetlen.
Anyagilag meg szerintem az itt lévőknek ez nem egy jelentős összeg.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 195 — The Mathematician
Vicces hogy a székelyeket jobban érdekelte a magyarországi országgyűlési választás, mint az autonómia.
Úgy látszik más dolgába könnyebb belepofázni, mint a sajátjáért tenni valamit.
eaglesmcnabb
Nem más dolgába pofáznak bele, ők is magyarok. Sőt, magyar állampolgárok.
Kampman
jah, a jogok kellenek a felelősség nem
szerintem is mindent elmond

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!