Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169


napi agitálás.Amadeus91
Az a baja az Mszp-nek, szerencséje a Fidesznek, hogy ezekkel nehéz vitatkozni. Más kérdés, hogy ettől még a mostani kormányzás minősége nem lett jobb, nem lesz jobb. Aki meg vevő ezekre a faszságokra, igazolást talál.zinedine5
Nincs ezzel bajom, mert csak nagyobb esélyt adnak vele a leváltásukhoz. Ha lenne egy csöpp eszük, kirúgnának minden szekszárdi arcot, meghurcolnák őket nyilvánosan és máris ők lennének az igazság bajnokai. Ehelyett viszont egyértelművé teszik, hogy ők se csinálják másként. Helyes, támogatom!


több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni


napi agitálás.Amadeus91
Az a baja az Mszp-nek, szerencséje a Fidesznek, hogy ezekkel nehéz vitatkozni. Más kérdés, hogy ettől még a mostani kormányzás minősége nem lett jobb, nem lesz jobb. Aki meg vevő ezekre a faszságokra, igazolást talál.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 929


napi agitálás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Senki nem felejtette el, és itt kb. senki sem MSZP szurkoló, sőt.
...
Ami most megváltozott, hogy a Fidesz tudja: van összesen négy éve, hogy valamifajta gazdasági bázist építsen ki, mivel többet nem hogy nekik, de minden bizonnyal senkinek nem lesz egyedül kétharmada. Lesz olyan időszak, amikor majd lesz olyan nagykoalíció, ahol meg lesz a változtatási szándék, de ez minden bizonnyal nem ebben az évtizedben fog megtörténni. Jelenleg az osztási arány teljesen átalakul, 90-10-nél már helyi szinten sincs jobb sehol. Ha 2014-ben legalább az önkormányzatok egy részét visszaszerzi a baloldal, akkor majd újra lesz lehetőség egyezkedni, de egyelőre, erre esély sincs.
...
Gyurma Pappa
Az önkormányzatok kiüresítése a tervezett ütemben, jól halad. Pénzügyileg az állam szanálta őket, a járás elvitt egy csomó feladatot, az iskolák államiak. Legutóbb azt hallottam rebesgetni, olyan terv van készülőben, hogy az iparűzési adót közvetlenül a NAV-nak kell majd befizetni. Onnan osztják majd vissza valahogy.
Ha így folytatódik, az önkormányzatok nem lesznek érdekesek.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Ellenzéki és független messze nem ugyanaz. Ellenzéki újságírást meg mindig könnyebb csinálni, csak fikázni kell a többséget. Minél nagyobb a többség és minél nagyobb faszságokat csinálnak, annál könnyebb, ez most eléggé adott.somoskovig
Nem szeretem a független szót. Kitől független? Nincs igazán ilyen. Amerikában értelmezhető, valaki nem demokrata vagy republikánus, az független. Magyarországon, és általában az olyan demokráciákban, ahol számos párt vagy irányzat van, kicsit nehéz függetlenségről beszélni.

Itthon Török próbálkozik független lenni, de nála is kimerül ez a végletes tárgyilagosságban.Gyurma Pappa
Plusz nálunk, ha valaki függetlenként mondana valamit, akkor az éppen (véleménnyel) ellentétes oldal az ellenfeléhez sorolja. (pl. Ha valaki szidja OV-t, az balos.) Ezen nem kell sokat gondolkodni a szavazógépeknek.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Nem az agitálás kedvéért agitálok...Amadeus91
Instant classic

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Apeszos nagyon eltűnt.Én hiányolom!Remélem, nincs vele semmi gond.laccoo74
Itt van az, és szorgalmasan olvas. Mit kellene mondanom? Magyarország jobban teljesít. Nincs miről beszélni.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
majd ha az emberek nem hiszik azt, hogy a politikai viták csak itthon ilyenek, csak a politikusok korruptak és ők bezzeg mindent máshogy ("jól") csinálnának, akkor elfogadom, hogy az érzelmek dominálnak az észérvek felett


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 929
pardon.
Nem mindegy, hogy ellenzék vagy ellenző. Te számon kéred rajtam, hogy demagóg csőlátásos módon ellenző vagyok. Tegyük fel, hogy jogos a kritika, de akkor mond meg, hogy milyen módon tudnék én - aka. ellenzék - konstruktív módon bármit is beadni neked - aka. 2/3-s kormány - úgy, hogy legyen is belőle valami (magas labda feladva a személyeskedő válaszra)? A kezedben van a demokrácia összes intézménye, a rendvédelem összes ága és az igazságszolgáltatás is (hatalmi ágak egyben), gyakorlatilag azt csinálsz a pártállami Principatus-odban amit akarsz. Milyen eszköz maradt a kezemben? Kimegyek az utcára? Tüntetek? Egyébként, ha már a cigaretta kapcsán összeszólalkoztunk; Megkérdezném tőled, hogy mégis milyen ötleted van arra, hogy, hogyan védd meg a Nemzeti Trafik Etwast - amely komolyabb árréssel fog üzemelni - attól, hogy a Romániából beérkező cigarettadömping tönkreverje őket és ezzel szimultán elárassza a magyar piacot? Ha bekerül Románia Schengenbe, akkor mit tennél ez ellen?Amadeus91
Mielőtt viszont minden problémán fennakadsz, fel kell(ene) tenned magadnak a kérdést: mitől lesz neked - az egyénnek - jobb attól, hogy az épp aktuális irányvonal ellen agitálsz, noha reálisan mindenki beláthatja, a vérnyomás-emelkedésen kívül semmi nem változik? De ha szociálisan érzékenyebbek vagyunk, és nem akarjuk ennyivel elintézni a problémát, tovább lehet szőni: tisztában vagy a hatalom tulajdonságaival, annak emberekre gyakorolt hatásával, a politikai játszmákkal, az elmélet és a gyakorlat közti hatalmas szakadékkal? Mert az emberek még mindig mintha valami lsd tripszerű idealizmusban élnének (pusztán papíron persze), bár ha ez szükséges ahhoz, hogy a mindennapok elviselhetőbbé váljanak, ám legyen, csak az én olvasatomban erre való a gyűlölködjünk topic, itt szerettem volna véleménycsatákat, vitriolos vitákat olvasnijjncaa
Nem az agitálás kedvéért agitálok, hanem azért agitálok a jelenlegi irányvonal ellen, mert egyszerűen nem tetszik. Nem azt képviseli, amit én - lsd-s idealizmusomban - "jónak" (kurvára relatív) feltételezek. Úgy, hogy nincs alternatíva, kvázi amiért tudnék szavazni, így marad az, ami ellen tudok. A permanens agitálástól nem lesz se jobb, se rosszabb, csupán elmondom a véleményem.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért vársz vitákat és véleménycsatákat, az indulatok helyett, egy olyan témában, amely Magyarországon az ideák és érzelmek talaján folytatott gyűlölködésről szól, mialatt az aktív résztvevői mindent el is követnek, hogy ez így maradjon.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Apeszos nagyon eltűnt.Én hiányolom!Remélem, nincs vele semmi gond.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
igazából kezdek arra hajlani, amit még Apeszos írt anno, hogy meg kéne szavazni ezeket még egyszer, hogy alattuk robbanjon fel a hülyeségük.Amadeus91
Ez az érv jól hangzott 2006-ban, amikor a szocik sarlóval voltak kénytelenek az emberekről a zsírt lenyúzni egy, az államháztartásról és annak hiányáról végighazudott kampány után, de jelenleg nem az a vita tárgya, hogy valójában 6 vagy 10%-kal lépjük túl a megengedett ÁHT-hiányt, hanem hogy nem lépjük túl vagy ha igen, akkor is csak 3 tizeddel.
Vagyis ez a szekér eldöcög (de gyorsnaszád nem lesz) komolyabb, a népszerűséget porig romboló intézkedések nélkül is 2014 -t követően.
Feltéve ha a következő egy évben nem vezetnek be még plusz kéthavi nyugdíjat és egyéb ökörséget

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
pardon.
Nem mindegy, hogy ellenzék vagy ellenző. Te számon kéred rajtam, hogy demagóg csőlátásos módon ellenző vagyok. Tegyük fel, hogy jogos a kritika, de akkor mond meg, hogy milyen módon tudnék én - aka. ellenzék - konstruktív módon bármit is beadni neked - aka. 2/3-s kormány - úgy, hogy legyen is belőle valami (magas labda feladva a személyeskedő válaszra)? A kezedben van a demokrácia összes intézménye, a rendvédelem összes ága és az igazságszolgáltatás is (hatalmi ágak egyben), gyakorlatilag azt csinálsz a pártállami Principatus-odban amit akarsz. Milyen eszköz maradt a kezemben? Kimegyek az utcára? Tüntetek? Egyébként, ha már a cigaretta kapcsán összeszólalkoztunk; Megkérdezném tőled, hogy mégis milyen ötleted van arra, hogy, hogyan védd meg a Nemzeti Trafik Etwast - amely komolyabb árréssel fog üzemelni - attól, hogy a Romániából beérkező cigarettadömping tönkreverje őket és ezzel szimultán elárassza a magyar piacot? Ha bekerül Románia Schengenbe, akkor mit tennél ez ellen?Amadeus91
az, hogy A vagy B most mit tanácsol, tulajdonképpen lényegtelen, mert a képviseleti demokrácia sajnos nem úgy működik, hogy minden kérdésben társadalmi konszenzus legyen (amúgy a trafikmutyit nem is akarnám megvédeni, mondjuk az egész arra jó, hogy pl. a taxismutyiról kevesebbet beszélnek...)

Mielőtt viszont minden problémán fennakadsz, fel kell(ene) tenned magadnak a kérdést: mitől lesz neked - az egyénnek - jobb attól, hogy az épp aktuális irányvonal ellen agitálsz, noha reálisan mindenki beláthatja, a vérnyomás-emelkedésen kívül semmi nem változik? De ha szociálisan érzékenyebbek vagyunk, és nem akarjuk ennyivel elintézni a problémát, tovább lehet szőni: tisztában vagy a hatalom tulajdonságaival, annak emberekre gyakorolt hatásával, a politikai játszmákkal, az elmélet és a gyakorlat közti hatalmas szakadékkal? Mert az emberek még mindig mintha valami lsd tripszerű idealizmusban élnének (pusztán papíron persze), bár ha ez szükséges ahhoz, hogy a mindennapok elviselhetőbbé váljanak, ám legyen, csak az én olvasatomban erre való a gyűlölködjünk topic, itt szerettem volna véleménycsatákat, vitriolos vitákat olvasni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 614 — Egyéb témák lakó
Ellenzéki és független messze nem ugyanaz. Ellenzéki újságírást meg mindig könnyebb csinálni, csak fikázni kell a többséget. Minél nagyobb a többség és minél nagyobb faszságokat csinálnak, annál könnyebb, ez most eléggé adott.somoskovig
Nem szeretem a független szót. Kitől független? Nincs igazán ilyen. Amerikában értelmezhető, valaki nem demokrata vagy republikánus, az független. Magyarországon, és általában az olyan demokráciákban, ahol számos párt vagy irányzat van, kicsit nehéz függetlenségről beszélni.

Itthon Török próbálkozik független lenni, de nála is kimerül ez a végletes tárgyilagosságban.

több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 474 — Bears & Illinois fan
Ellenzéki és független messze nem ugyanaz. Ellenzéki újságírást meg mindig könnyebb csinálni, csak fikázni kell a többséget. Minél nagyobb a többség és minél nagyobb faszságokat csinálnak, annál könnyebb, ez most eléggé adott.somoskovig
Független sajtó, politikai témában nincs és szerintem sosem volt (a Dörmögő Dömötört most nem sorolnám ide). A másik ami nincs Mo-n, az a független politikai elemző (illetve van, de azokat a kutya sem ismeri, vagy nem érdekli a véleményük). Itt bértollnokok, mikrofonállványok vannak, akik az ellenséggel izmoznak, a sajátjaikat meg csillogó tekintettel, áhítattal hallgatják.

Mielőtt valaki ellentmondana, a kivételek erősítik a szabályt! D

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 748 — 49ers GM
Ellenzéki és független messze nem ugyanaz. Ellenzéki újságírást meg mindig könnyebb csinálni, csak fikázni kell a többséget. Minél nagyobb a többség és minél nagyobb faszságokat csinálnak, annál könnyebb, ez most eléggé adott.

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Haldoklik a nyomtatott sajtó, szerintem manapság nem érdemes print újságot vásárolni.
Értem ezt úgy, hogy tulajdonosá nem érdemes válni.
Én rendszeresen vásárolok újságot/újságárusnál!Bár a kedvenc standom most zárt be pár napja/, de egyre jobban szűkítem a lapok számát, egyrészt gazdasági, másrészt kényelmi okokból.
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 733
Nyilván vissza fognak venni belőle, erről híresek a fiúk. 😀

Egyébként meg engem nem az zavar alapvetően, hogy vannak olyan területek, ahol segget kell nyalni az előrejutáshoz, ilyenek mindig voltak és lesznek is. A nagyobb baj, hogy ezen területek száma rettentő sebességgel növekszik, és lassan nem tud belőle kimaradni senki.

Azon meg, hogy Magyarországon nincs független média, csak pártlapok, nem kellene meglepődni.somoskovig
Vannak nem pártlapok : Népszava, Népszabadság, 168 óra, ATV, stb,stb.

Egyébként pont a baloldal mondta azt, hogyha média kell, akkor vegyél.cartman023
Lemaradt a smiley, vagy komolyan gondoltad?somoskovig
(Talán nem ellenzéki lapok ezek? )

Jaa, független. Hát, esetleg a horgász és testépítő magazinok függetlenek.

Sokáig a HVG-t rendeltem meg, de azok is eléggé egy oldal seggét kezdték el nyalni.
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Nyilván vissza fognak venni belőle, erről híresek a fiúk. 😀

Egyébként meg engem nem az zavar alapvetően, hogy vannak olyan területek, ahol segget kell nyalni az előrejutáshoz, ilyenek mindig voltak és lesznek is. A nagyobb baj, hogy ezen területek száma rettentő sebességgel növekszik, és lassan nem tud belőle kimaradni senki.

Azon meg, hogy Magyarországon nincs független média, csak pártlapok, nem kellene meglepődni.somoskovig
Vannak nem pártlapok : Népszava, Népszabadság, 168 óra, ATV, stb,stb.

Egyébként pont a baloldal mondta azt, hogyha média kell, akkor vegyél.cartman023
A Népszabadságnak az MSZP az egyik résztulajdonosa, mert régen MSZMP pártlapja volt. Szóval pártlap.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.somoskovig
Esetleg elmehet pénztárosnak havi 70ért valamelyik multihoz,már amennyiben szükség lesz a munkájára.Vagy alkudozhat, egy nyertes pályázóval, hogy csinálják együtt a boltot.
Amúgy, azt vizsgálták a pályázatok elbírálásakor, hogy a nyertes rendelkezik-e megfelelő tőkével, egy tényleges trafiknyitáshoz?
Mert, gondolom, hogy némi zsetont azért be kell feccölni egy új üzletbe.laccoo74
Azért a CBA vezérkari klánok - helyi politkusok családtagjai - kormányközeli korábbi dohányos cégek (Continental, Vimpex, stb.) fémjelezte nyerteslista esetén ettől annyira nem tartanék. 😀somoskovig
Ezt, csak azért kérdeztem, mert valamikor reggel belinkeltem a hivatalos draftlistát, és előtte megnéztem szűkebb hazám nyerteseit, ismerek közülük pár arcot, van iskolatitkár, lecsúszott alkesz, akinek szerintem azért túlságosan sok fölös tőkéje nem lehet.
Vagy esetleg őket használták a cél érdekében?laccoo74
Neeeeem, dehogy, ugyanmár.somoskovig
Nagyot csalódtam volna.
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 748 — 49ers GM
Nyilván vissza fognak venni belőle, erről híresek a fiúk. 😀

Egyébként meg engem nem az zavar alapvetően, hogy vannak olyan területek, ahol segget kell nyalni az előrejutáshoz, ilyenek mindig voltak és lesznek is. A nagyobb baj, hogy ezen területek száma rettentő sebességgel növekszik, és lassan nem tud belőle kimaradni senki.

Azon meg, hogy Magyarországon nincs független média, csak pártlapok, nem kellene meglepődni.somoskovig
Vannak nem pártlapok : Népszava, Népszabadság, 168 óra, ATV, stb,stb.

Egyébként pont a baloldal mondta azt, hogyha média kell, akkor vegyél.cartman023
Lemaradt a smiley, vagy komolyan gondoltad?

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 929
Én úgy látom, de ez az én véleményem, gondolom sokan lesznek, akik másként látják, hogy Magyarország népe nem igazán volt felkészülve egy kétharmados választási győzelemre.És, az ezzel járó következményekre.laccoo74
Akkor meg ne szavazzunk olyanra, akiről tudni lehetett, hogy kétharmadot szerez. Amit nem értek, hogy ugye az emberek azért szavaztak emezre, mert amaz lopásaiból elegük volt. Ennek ellenére az MSZP-t újraválasztani sem fogják, nemhogy kétharmaddal...berger90
jajj, a képviseleti demokrácia mindig úgy működik (és az amadeusszal kapcsolatos kritikám is erre próbált rávilágítani), hogy az emberek - döntő többsége - mindig valami ELLEN, és nem valamiRE szavaz, legalábbis itthon ez egyértelműen így van

a hatalom tulajdonságaival nincsenek sajnos sokan tisztában, de az ellenzéki szerep mindenkinek nagyon jól áll 😊jjncaa
pardon.
Nem mindegy, hogy ellenzék vagy ellenző. Te számon kéred rajtam, hogy demagóg csőlátásos módon ellenző vagyok. Tegyük fel, hogy jogos a kritika, de akkor mond meg, hogy milyen módon tudnék én - aka. ellenzék - konstruktív módon bármit is beadni neked - aka. 2/3-s kormány - úgy, hogy legyen is belőle valami (magas labda feladva a személyeskedő válaszra)? A kezedben van a demokrácia összes intézménye, a rendvédelem összes ága és az igazságszolgáltatás is (hatalmi ágak egyben), gyakorlatilag azt csinálsz a pártállami Principatus-odban amit akarsz. Milyen eszköz maradt a kezemben? Kimegyek az utcára? Tüntetek? Egyébként, ha már a cigaretta kapcsán összeszólalkoztunk; Megkérdezném tőled, hogy mégis milyen ötleted van arra, hogy, hogyan védd meg a Nemzeti Trafik Etwast - amely komolyabb árréssel fog üzemelni - attól, hogy a Romániából beérkező cigarettadömping tönkreverje őket és ezzel szimultán elárassza a magyar piacot? Ha bekerül Románia Schengenbe, akkor mit tennél ez ellen?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 748 — 49ers GM
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.somoskovig
Esetleg elmehet pénztárosnak havi 70ért valamelyik multihoz,már amennyiben szükség lesz a munkájára.Vagy alkudozhat, egy nyertes pályázóval, hogy csinálják együtt a boltot.
Amúgy, azt vizsgálták a pályázatok elbírálásakor, hogy a nyertes rendelkezik-e megfelelő tőkével, egy tényleges trafiknyitáshoz?
Mert, gondolom, hogy némi zsetont azért be kell feccölni egy új üzletbe.laccoo74
Azért a CBA vezérkari klánok - helyi politkusok családtagjai - kormányközeli korábbi dohányos cégek (Continental, Vimpex, stb.) fémjelezte nyerteslista esetén ettől annyira nem tartanék. 😀somoskovig
Ezt, csak azért kérdeztem, mert valamikor reggel belinkeltem a hivatalos draftlistát, és előtte megnéztem szűkebb hazám nyerteseit, ismerek közülük pár arcot, van iskolatitkár, lecsúszott alkesz, akinek szerintem azért túlságosan sok fölös tőkéje nem lehet.
Vagy esetleg őket használták a cél érdekében?laccoo74
Neeeeem, dehogy, ugyanmár.

több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 733
Nyilván vissza fognak venni belőle, erről híresek a fiúk. 😀

Egyébként meg engem nem az zavar alapvetően, hogy vannak olyan területek, ahol segget kell nyalni az előrejutáshoz, ilyenek mindig voltak és lesznek is. A nagyobb baj, hogy ezen területek száma rettentő sebességgel növekszik, és lassan nem tud belőle kimaradni senki.

Azon meg, hogy Magyarországon nincs független média, csak pártlapok, nem kellene meglepődni.somoskovig
Vannak nem pártlapok : Népszava, Népszabadság, 168 óra, ATV, stb,stb.

Egyébként pont a baloldal mondta azt, hogyha média kell, akkor vegyél.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én ezt a vonulatot kicsit túlmagyarázottnak érzem, elég sok kisboltnak könyvelek, tudom, hogy magában a cigiben nem volt akkora pénz (jó, most a megemelt 10%, azért már elég komoly).Gyurma Pappa
persze kérdés, hogy ha nem csak a cigit nézzük, hanem a kapcsolt dolgokat (lemegyek cigit venni, de ha már ott vagyok, veszek egy sört is stb), akkor mekkora a "veszteség".
a cigin a hatósági árazás óta nyilván nem lehetett annyit keresni, de legalább azt is biztosította, hogy ha csak cigit akarsz venni, akkor ne a teszkóba/spárba/osanba menjél, hanem Juli nénihez a sarokra.slowmotion
Plusz juli nénit ezer éve ismered, esetleg kiskölyök korod óta hozzá jársz vásárolni, elbeszélgettek, összefutsz más vevőkkel.Az egésznek van egy kis "klub" jellege.Egy mini agora, ahol az emberek beszélgetnek a másikkal, ilyen a multinál nincs.
Ha bezár Juli néni, akkor ez vele együtt fog eltűnni!laccoo74
Pedig Juli néni be fog zárni, mert nyit mellette egy boltot valami narancsszínűre szolizott ismeretlen, aki nem csak mesterségesen megemelt haszonkulccsal árulhat cigarettát, amit Juli néni nem, de lassan az autón és a géppisztolyon kívül mindent árulhat. Juli néni szegény meg egy nagy lófaszt kapott nemzetiszínű szalaggal átkötve, nem trafik-koncessziót, így 20-30 év után cuccolhat, ahova akar.somoskovig
Esetleg elmehet pénztárosnak havi 70ért valamelyik multihoz,már amennyiben szükség lesz a munkájára.Vagy alkudozhat, egy nyertes pályázóval, hogy csinálják együtt a boltot.
Amúgy, azt vizsgálták a pályázatok elbírálásakor, hogy a nyertes rendelkezik-e megfelelő tőkével, egy tényleges trafiknyitáshoz?
Mert, gondolom, hogy némi zsetont azért be kell feccölni egy új üzletbe.laccoo74
Azért a CBA vezérkari klánok - helyi politkusok családtagjai - kormányközeli korábbi dohányos cégek (Continental, Vimpex, stb.) fémjelezte nyerteslista esetén ettől annyira nem tartanék. 😀somoskovig
Ezt, csak azért kérdeztem, mert valamikor reggel belinkeltem a hivatalos draftlistát, és előtte megnéztem szűkebb hazám nyerteseit, ismerek közülük pár arcot, van iskolatitkár, lecsúszott alkesz, akinek szerintem azért túlságosan sok fölös tőkéje nem lehet.
Vagy esetleg őket használták a cél érdekében?
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 748 — 49ers GM
Itt mindenki ellenség lett, aki nem tapsol felállva a mindent átható szervilis dilettantizmusnak, azt előbb-utóbb elviszi az ÁVÓ. Ja nem, a TEK. 😀 Vagy talán az sem, de ráfarag, az szinte garantálható. Nem létezik közömbös kívülálló, csak támogató és ellenség.somoskovig
Én sem tapsikolok felállva a kormánynak, de még nem rúgták rám az ajtót. Ezt a családi politikai hátterem és más egyéb miatt is megtehetnék, mégsem. Ne lássunk diktatúrát minden sarkon, mert arról szó sincs. Diktatúra az lesz, amikor hajnalban csengetnek, mert nem tapsoltunk Viktornak állami ünnepen.berger90
😀 --> ezt ajánlom figyelmedbe, a végét poénnak szántam. Azt a részét viszont nem, hogy semmilyen szinten nem tudsz érvényesülni, ha nem vagy támogató. És mivel az állam egyre több területre teszi rá a mocskos mancsát, egyre kevesebb olyan terület van, ahol a nem elkötelezett jobboldaliak is labdába rúghatnak. A diktatúra nem az ÁVH-tól diktatúra, még ha nem is tartom magam hivatalosan rettegőnek, aki minden sarkon a diktatúrát látja, de az tény, hogy az állami befolyás, kontroll, irányítás sokkal-sokkal erősebb a mostani kormány idején, mint bármikor a rendszerváltás óta, és nálam már súrolja azt a határt, amit még bevesz a gyomrom.somoskovig
Ha esze van a kormánynak, ebből most rögtön elkezd lejjebb venni, mert az nagyon érzékenyen fogja érinteni a kampányt. A smiley elkerülte a figyelmemet, elnézést.

Az pedig tökéletesen kormánytól - sőt politikai rendszertől is - független, hogy nyalni kell az előrejutáshoz. Én nem éltem akkor, de az átkosban is ugyanez volt, 2002-ben nem vettek át normális iskolába (kormányváltás után voltunk, de még jobberek ültek a pozíciókban - és csak ötödikes voltam akkor!!) és most jó eséllyel nem fogok állást kapni jó néhány újságnál, mert x családtagom jó ideje az y újságnál dolgozik, és még csak nem is újságíróként. Ez mindig így volt, és így is lesz. Megszüntetni senki nem akarja, pofázni viszont minden nagyokos politikus tud róla...berger90
Nyilván vissza fognak venni belőle, erről híresek a fiúk. 😀

Egyébként meg engem nem az zavar alapvetően, hogy vannak olyan területek, ahol segget kell nyalni az előrejutáshoz, ilyenek mindig voltak és lesznek is. A nagyobb baj, hogy ezen területek száma rettentő sebességgel növekszik, és lassan nem tud belőle kimaradni senki.

Azon meg, hogy Magyarországon nincs független média, csak pártlapok, nem kellene meglepődni.