Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 index.hu/gazdasag/2013/05/29/telitalalat_matolcsy_hitelprogramja/
cartman023
Itt az a kérdés, hogy mire veszik majd fel. A hitelkiváltási lehetőség "alap", ez nyilván kedvező dolog a vállalkozásoknak. A másik oldala szerintem az eddig halogatott, de "muszáj" jellegű beruházásokra mehet, amik jó eséllyel meg lettek volna így is, úgy is. Az meg még kiderül, hogy simán a kamatkülönbségen mennyien akarnak majd nyerészkedni.


több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ja igen: 3 évet töltöttem el vezetői pozícióban belföldi fuvarozó cégnél
Gyurma Pappa
kamionsofőr voltál? 😊slowmotion
szerintem fuvarszervező volt a Waberer-nél 😀 vagy Ő maga a csodálatos Waberer Gyuri
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A GKI-t pusszantom Vértessel és Petschinggel az élen, utóbbi olyan magabiztosan hirdette pár hete is, hogy még a Varga-csomag se lesz elég ahhoz, hogy kijöjjünk az eljárás alól.
A GKI a baloldal nézőpontintézete.

Megvan a véleményem a választási osztogatásokról, különösen akkor, ha azokat nem egyszeri tételekből állítják össze, hanem tartósan a költségvetés részévé teszik. Ám személy szerint azt könnyebben el tudom nézni, ha egy olyan kormány osztogat, amely előtte keményen sarcolt, de legalábbis takarékoskodott (Horn, I. Orbán), mint amelyik a választásokig is csak pazarolt (2002-2006).atapapa
Nekem Horn-ról az 1 forintos cégprivatizációk, Orbán 1-ről a vadászgéptender, a 10x annyiból épített autópályák és a szabad szemmel látható összegű hitelfelvételek jutnak az eszembe.
A keményen sarcolás mindegyik kormánynál megvolt, de a takarékoskodás egyikre sem volt jellemző... mivel takarékoskodott az Orbi 1 kormány? A szociális kiadásokon kívül?
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 131 — Saturday Night Lights
"perception is the key"

amúgy írtam már, hogy a f@sszal való szavazás jelenleg az egyetlen értelmes opció a rendszerelleneseknekjjncaa
 w.blog.hu/2006/11/28/blanco

Simán bevezetném itthon.somoskovig
A gyakorlatban semmire nem jó, viszont a 2010-es Esztergomhoz hasonló helyeken komoly patthelyzethez vezethet helyi szinten. Poénból persze be lehet vezetni, de gyakorlati szerepe minimális.

Szerintem amúgy sem jó ezt a "mindig minden szar" felfogást intézményesíteni, de ez már személyes preferencia.Rajna
Mondjuk ha lenne egy normális, átlátható és ellenőrzött pártfinanszírozás, melyet a fehér kockára adott százalékkal csökkentenének minden párt esetében, akkor már lehet, hogy lenne némi motiváció a normálisabb politizálásra. Persze ez feltételezné azt is, hogy a pártok nem a Közgépből meg a BKV-ból élnének...somoskovig
Ez az ötlet választáslélektanilag fals. Ha valaki rendszerellenes, elmegy és így szavaz, mindaddig röhög rajta a politikai elit, amíg nem éri el azt a kritikus tömeget, hogy komolyan vegyék. De ha már elérte a kritikus tömeget, hatékonyabb pártot, mozgalmat gründolni (Beppe Grillo), hogy az ellenállás utáni pozitív állításokat programmá kovácsolva érdeminek tűnő változásokat próbáljon generálni. Itthon ez utóbbi teljesen hiányzik, így az otthonmaradás értelmesebb opció. Bár annak sincs túl sok értelme 😊

Más:  most.444.hu/2013/05/29/a-szlovakiai-magyarok-hatoda-gyurcsanyra-szavazna/

Az őszödi beszédet biztosan zavarta a szlovák elhárítás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
a 220e új munkahely tulajdonképpen realistább, mint az egymillió, nem?slowmotion
Az lenne a realista, ha mellette megemlítené a megszűnt munkahelyek számát is... csak akkor irányt kellene módosítani a retorikában a "leépítem az országot" irányába. 😕
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
"perception is the key"

amúgy írtam már, hogy a f@sszal való szavazás jelenleg az egyetlen értelmes opció a rendszerelleneseknekjjncaa
 w.blog.hu/2006/11/28/blanco

Simán bevezetném itthon.somoskovig
A gyakorlatban semmire nem jó, viszont a 2010-es Esztergomhoz hasonló helyeken komoly patthelyzethez vezethet helyi szinten. Poénból persze be lehet vezetni, de gyakorlati szerepe minimális.

Szerintem amúgy sem jó ezt a "mindig minden szar" felfogást intézményesíteni, de ez már személyes preferencia.Rajna
Mondjuk ha lenne egy normális, átlátható és ellenőrzött pártfinanszírozás, melyet a fehér kockára adott százalékkal csökkentenének minden párt esetében, akkor már lehet, hogy lenne némi motiváció a normálisabb politizálásra. Persze ez feltételezné azt is, hogy a pártok nem a Közgépből meg a BKV-ból élnének...

több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
A GKI-t pusszantom Vértessel és Petschinggel az élen, utóbbi olyan magabiztosan hirdette pár hete is, hogy még a Varga-csomag se lesz elég ahhoz, hogy kijöjjünk az eljárás alól.
A GKI a baloldal nézőpontintézete.

Megvan a véleményem a választási osztogatásokról, különösen akkor, ha azokat nem egyszeri tételekből állítják össze, hanem tartósan a költségvetés részévé teszik. Ám személy szerint azt könnyebben el tudom nézni, ha egy olyan kormány osztogat, amely előtte keményen sarcolt, de legalábbis takarékoskodott (Horn, I. Orbán), mint amelyik a választásokig is csak pazarolt (2002-2006).atapapa
A több-kevésbé takarékoskodásból osztogató kormányoknak nem is jött össze az újraválasztás 😊

több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
"perception is the key"

amúgy írtam már, hogy a f@sszal való szavazás jelenleg az egyetlen értelmes opció a rendszerelleneseknekjjncaa
 w.blog.hu/2006/11/28/blanco

Simán bevezetném itthon.somoskovig
A gyakorlatban semmire nem jó, viszont a 2010-es Esztergomhoz hasonló helyeken komoly patthelyzethez vezethet helyi szinten. Poénból persze be lehet vezetni, de gyakorlati szerepe minimális.

Szerintem amúgy sem jó ezt a "mindig minden szar" felfogást intézményesíteni, de ez már személyes preferencia.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 index.hu/gazdasag/2013/05/27/elfogadta_a_parlament_az_e-utdij-torvenyt/

Nagyon meglepődtem volna, ha a parlament nem szavazza meg.
Csak az a kérdés, hogy a fuvarozók miből fogják kitermelni?
Gondolom én, úgy, hogy árat emelnek, ennek pedig ismét mi, a sor legvégén állók a fogyasztók fogjuk meginni a levét.
Vagy marad a B terv, és az alsóbbrendű utak forgalma fog jóval az elviselhető mérték fölé emelkedni.laccoo74
Atapapa logikus válaszán kívül csak egy kérdéscsokrom lenne, hogy persze, nem kell gondolkodj a szokásos napi nyafogásod elött, erre senki se kötelezhet, hisz nyilvánvalóan nem rendelkezel az ehhez szükséges apparáttal, de ha ennyire zavar, hogy a sor végén állsz, miért nem baktatsz előrébb?
Ki akadályoz meg benne?
A cigányok, a zsidók, a komcsik, vagy maga Orbán Viktor?
Vagy valami privát dolog, amibe bele se mersz gondolni?Sobri Jóska
A szokásos napi "nyafogásom" olvasgatása helyett miért nem töltöd hasznosabban az idődet?Esetleg valamelyik bérbaba karjaiban?
Ha ennyire zavar, miért olvasod?laccoo74
Hogy elmondhassam, hogy ez a hozzáállás mennyire önsorsrontó és gány.
Valamint, hogy megtudjam, mi az oka, hogy egy felnőtt férfiember ily' sokszor a picsogást választja.
De még nem tudtam meg.Sobri Jóska
Mert neki nincs egy Csernus Imréje. Na de majd te megmondod a tutit.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
 index.hu/gazdasag/2013/05/27/elfogadta_a_parlament_az_e-utdij-torvenyt/

Nagyon meglepődtem volna, ha a parlament nem szavazza meg.
Csak az a kérdés, hogy a fuvarozók miből fogják kitermelni?
Gondolom én, úgy, hogy árat emelnek, ennek pedig ismét mi, a sor legvégén állók a fogyasztók fogjuk meginni a levét.
Vagy marad a B terv, és az alsóbbrendű utak forgalma fog jóval az elviselhető mérték fölé emelkedni.laccoo74
Atapapa logikus válaszán kívül csak egy kérdéscsokrom lenne, hogy persze, nem kell gondolkodj a szokásos napi nyafogásod elött, erre senki se kötelezhet, hisz nyilvánvalóan nem rendelkezel az ehhez szükséges apparáttal, de ha ennyire zavar, hogy a sor végén állsz, miért nem baktatsz előrébb?
Ki akadályoz meg benne?
A cigányok, a zsidók, a komcsik, vagy maga Orbán Viktor?
Vagy valami privát dolog, amibe bele se mersz gondolni?Sobri Jóska
A szokásos napi "nyafogásom" olvasgatása helyett miért nem töltöd hasznosabban az idődet?Esetleg valamelyik bérbaba karjaiban?
Ha ennyire zavar, miért olvasod?laccoo74
Hogy elmondhassam, hogy ez a hozzáállás mennyire önsorsrontó és gány.
Valamint, hogy megtudjam, mi az oka, hogy egy felnőtt férfiember ily' sokszor a picsogást választja.
De még nem tudtam meg.

több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 734
 index.hu/gazdasag/2013/05/29/telitalalat_matolcsy_hitelprogramja/

Úgy látszik, hogy ma csak jó hírek jutnak a kormánynak (és az országnak is).
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
A GKI-t pusszantom Vértessel és Petschinggel az élen, utóbbi olyan magabiztosan hirdette pár hete is, hogy még a Varga-csomag se lesz elég ahhoz, hogy kijöjjünk az eljárás alól.
A GKI a baloldal nézőpontintézete.

Megvan a véleményem a választási osztogatásokról, különösen akkor, ha azokat nem egyszeri tételekből állítják össze, hanem tartósan a költségvetés részévé teszik. Ám személy szerint azt könnyebben el tudom nézni, ha egy olyan kormány osztogat, amely előtte keményen sarcolt, de legalábbis takarékoskodott (Horn, I. Orbán), mint amelyik a választásokig is csak pazarolt (2002-2006).

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
 hvg.hu/gazdasag/20130529_andor_tulzottdefiicit_eljaras

Ezt akarták, és végül is megcsinálták.
Mehet az osztogatás nagyobb ütemben.cartman023
hallatlan!

 magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/220-ezer-uj-munkahelyet-teremtunk-bajnai-gordon-szombathelyen-forumozott-84958

reméltem, hogy ez EM14-től más retorikát fogok hallani.Amadeus91
pl?jjncaa
hát, hogy végre kiszállnak ebből a bullshit-licitből és egy realistább szemlélettel fognak előállni. Aztán láttam am., hogy 200 nyugger előtt szónokolt, így már értem.....Amadeus91
a 220e új munkahely tulajdonképpen realistább, mint az egymillió, nem?
viszont mi is majdnem beugrottunk a csőbe, mert ha kétszáztizenkilencezret mond, akkor már simán elhisszük...
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
"perception is the key"

amúgy írtam már, hogy a f@sszal való szavazás jelenleg az egyetlen értelmes opció a rendszerelleneseknekjjncaa
 w.blog.hu/2006/11/28/blanco

Simán bevezetném itthon.

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
"perception is the key"

amúgy írtam már, hogy a f@sszal való szavazás jelenleg az egyetlen értelmes opció a rendszerelleneseknek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
mi lett volna a realistább szemlélet? szembesíteni a "változást" (értsd orbán takarodjon), de egyben "nyugalmat" (biztos nyugdíj, munka, jólét) akaró embereket azzal, hogy ez nem így működik?jjncaa
nem az Orbán takarodjon lenne a hangsúly, hanem a valós problémák felismerésén és kezelésén és annak a ténynek az elismerésén, hogy igenis nem egyszerű dolog az ország gatyába rázása és nem a mézzel-tejjel beígért Kánaán jön el a választás után. Ez a 220 ezer új munkahely ugyanaz a kategória mint I. Viktor királyunk 1 millió munkahelye, meg a "majd 2030-ban már jobb lesz nekünk" dumája. A "gyere haza, maradj itthon" meg, már a Fidesznek sem jött be, nem tudom mit kell erőltetni. Egyre inkább úgy fest, hogy megint úgy megyek szavazni, hogy nem lesz alternatíva, akire leadhatnám, szóval marad megint a "löncs" kitétele a lapra és villan a vaku.

 szavazzfasszal.blog.hu/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 hvg.hu/gazdasag/20130529_andor_tulzottdefiicit_eljaras

Ezt akarták, és végül is megcsinálták.
Mehet az osztogatás nagyobb ütemben.cartman023
hallatlan!

 magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/220-ezer-uj-munkahelyet-teremtunk-bajnai-gordon-szombathelyen-forumozott-84958

reméltem, hogy ez EM14-től más retorikát fogok hallani.Amadeus91
pl?jjncaa
hát, hogy végre kiszállnak ebből a bullshit-licitből és egy realistább szemlélettel fognak előállni. Aztán láttam am., hogy 200 nyugger előtt szónokolt, így már értem.....Amadeus91
Valaki a stábból benézhetett valamit.Ennek a célközönségnek nyugdíjemelésről kellett volna szónokolni!
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
mi lett volna a realistább szemlélet? szembesíteni a "változást" (értsd orbán takarodjon), de egyben "nyugalmat" (biztos nyugdíj, munka, jólét) akaró embereket azzal, hogy ez nem így működik?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
 hvg.hu/gazdasag/20130529_andor_tulzottdefiicit_eljaras

Ezt akarták, és végül is megcsinálták.
Mehet az osztogatás nagyobb ütemben.cartman023
hallatlan!

 magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/220-ezer-uj-munkahelyet-teremtunk-bajnai-gordon-szombathelyen-forumozott-84958

reméltem, hogy ez EM14-től más retorikát fogok hallani.Amadeus91
pl?jjncaa
hát, hogy végre kiszállnak ebből a bullshit-licitből és egy realistább szemlélettel fognak előállni. Aztán láttam am., hogy 200 nyugger előtt szónokolt, így már értem.....

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
 hvg.hu/gazdasag/20130529_andor_tulzottdefiicit_eljaras

Ezt akarták, és végül is megcsinálták.
Mehet az osztogatás nagyobb ütemben.cartman023
hallatlan!

 magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/220-ezer-uj-munkahelyet-teremtunk-bajnai-gordon-szombathelyen-forumozott-84958

reméltem, hogy ez EM14-től más retorikát fogok hallani.Amadeus91
pl?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/220-ezer-uj-munkahelyet-teremtunk-bajnai-gordon-szombathelyen-forumozott-84958

reméltem, hogy ez EM14-től más retorikát fogok hallani.Amadeus91
Majd azt figyeld meg, amikor célegyenesbe fordul a kampány!
Úszni fogunk az ígéretek tengerében!
Már alig várom!
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 734
 hvg.hu/gazdasag/20130529_andor_tulzottdefiicit_eljaras

Ezt akarták, és végül is megcsinálták.
Mehet az osztogatás nagyobb ütemben.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 index.hu/gazdasag/2013/05/27/elfogadta_a_parlament_az_e-utdij-torvenyt/

Nagyon meglepődtem volna, ha a parlament nem szavazza meg.
Csak az a kérdés, hogy a fuvarozók miből fogják kitermelni?
Gondolom én, úgy, hogy árat emelnek, ennek pedig ismét mi, a sor legvégén állók a fogyasztók fogjuk meginni a levét.
Vagy marad a B terv, és az alsóbbrendű utak forgalma fog jóval az elviselhető mérték fölé emelkedni.laccoo74
Atapapa logikus válaszán kívül csak egy kérdéscsokrom lenne, hogy persze, nem kell gondolkodj a szokásos napi nyafogásod elött, erre senki se kötelezhet, hisz nyilvánvalóan nem rendelkezel az ehhez szükséges apparáttal, de ha ennyire zavar, hogy a sor végén állsz, miért nem baktatsz előrébb?
Ki akadályoz meg benne?
A cigányok, a zsidók, a komcsik, vagy maga Orbán Viktor?
Vagy valami privát dolog, amibe bele se mersz gondolni?Sobri Jóska
A szokásos napi "nyafogásom" olvasgatása helyett miért nem töltöd hasznosabban az idődet?Esetleg valamelyik bérbaba karjaiban?
Ha ennyire zavar, miért olvasod?
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
 magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/220-ezer-uj-munkahelyet-teremtunk-bajnai-gordon-szombathelyen-forumozott-84958

reméltem, hogy ez EM14-től más retorikát fogok hallani.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 131 — Saturday Night Lights

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)