Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 974
 hvg.hu/itthon/20130531_orban_szentmise_belvaros

szentmise a királyunkért.


criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
ez a felháborító
 www.origo.hu/gazdasag/20130531-harom-nap-alatt-10-forintot-esett-az-euro-arfolyama.html

mindig mondtam, hogy a kis országok valutái mennyire ki vannak téve a nagybefektetők játszadozásainak, de azért ez már tényleg túlzásjjncaa
Ezt lehetett várni, ha kikerülünk a túlzottdeficit-eljárás. Most még nem tudja a piac, hogy mik a kormány szándékai a hirtelen jött mozgástérrel, ha jó irányba lépnek, akkor vissza fog erősödni a HUF. Persze a cikkben leírtak is közrejátszanak 😊gdavid
Nem hiszem hogy ennek komoly hatása lenne, az eljárás alóli kikerülésnek van negatív kockázata, de pozitív hozadékai is lehetnek.
Arról van szó, hogy a FED azt tervezi, hogy jelentősen lassítja a bankóprést, a FED amerikai kötvénykereslete súlyosan csökkenni fog, a hozamok pedig emelkedni fognak, vagyis már a hírre emelkedtek.
A heti magyar állampapír-eladásokon is emelkedtek a hozamok ennek megfelelően, és erre is romlott a forint.
Meg ott van még a rossz első negyedéves beruházási adat, ami erősen árnyalja, vagyis inkább beárnyékolja az első negyedéves GDP-emelkedés kialakította képet.

több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 index.hu/kultur/2013/05/31/emmi_a_kretakor_is_kapott_100_milliot/
Nah, ez az égés, nem a Reichstag. Nyilvánvaló volt, hogy a festett szőke hülye gyerekek csak azért sírnak, mert most már nem ők vannak a húsos fazék közelében. De hogy ilyen egyértelműen mutyiztak ők is, arra azért nem gondoltam. 😀

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 697 — Cowboys fan
"„A bíróság azt a nagykorú személyt zárja ki a választójogból, akinek a választójog gyakorlásához szükséges belátási képessége

a) pszichés állapota, szellemi fogyatkozása vagy szenvedélybetegsége miatt tartósan vagy időszakonként visszatérően nagymértékben csökkent, vagy

b) pszichés állapota vagy szellemi fogyatkozása miatt tartósan teljes mértékben hiányzik" - derül ki Cser-Palkovics Andrásnak és Gulyás Gergelynek a választási eljárási törvényhez benyújtott módosító indítványából."

aha. és az indulhat választáson, akinek van választójoga. és ha indul a választáson, akkor megválaszthatják, és akár házelnök is lehet belőle.
a fiúk szóltak Kövér Lacának, hogy veszélyben a pozíciója? már csak azt kell eldönteni, hogy az "a" vagy a "b" pont miatt legyen...
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
na, ez a felháborító.

 propeller.hu/itthon/2711233-orbanek-fogyatekosokat-szenvedelybetegeket-kizarnak-valasztasbolAmadeus91
Szarügy, ne hagyd magad. 😛

több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 736
na, ez a felháborító.

 propeller.hu/itthon/2711233-orbanek-fogyatekosokat-szenvedelybetegeket-kizarnak-valasztasbolAmadeus91
"A jelentés a huszonhét uniós tagállam gyakorlatát vizsgálta a szellemi fogyatékosok és mentális problémákkal küzdők politikai részvételre vonatkozó jogait illetően. Három különböző megközelítés jellemezte az országokat: a politikai részvételből való teljes kizárás, az esetenkénti elbírálás, illetve a részvétel általános biztosítása."

 www.foldresz.hu/sites/default/files/foldresz-2010-3-4_pogany.pdf
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 145 — Saturday Night Lights
És ez se puha:  www.hir24.hu/belfold/2013/05/31/meggyes-tamas-elszolta-magat/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 974
na, ez a felháborító.

 propeller.hu/itthon/2711233-orbanek-fogyatekosokat-szenvedelybetegeket-kizarnak-valasztasbol

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
ez a felháborító
 www.origo.hu/gazdasag/20130531-harom-nap-alatt-10-forintot-esett-az-euro-arfolyama.html

mindig mondtam, hogy a kis országok valutái mennyire ki vannak téve a nagybefektetők játszadozásainak, de azért ez már tényleg túlzásjjncaa
tetszettek volna saját pénzből ugrálni.

ezért nem gondolom, hogy van értelme nemzeti szuverenitásról, illetve annak megóvásáról beszélni. egyik dandy kicsit felpörög, mert kicsit kevesebb kreatint kevertek a kokszhoz a szokásosnál, aztán akár poénból is bedöntheti az országot ha úgy tetszik.gabtsi

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 974


Isten éltesse a Kedves Vezért! Füle érjen bokámig!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ez a felháborító
 www.origo.hu/gazdasag/20130531-harom-nap-alatt-10-forintot-esett-az-euro-arfolyama.html

mindig mondtam, hogy a kis országok valutái mennyire ki vannak téve a nagybefektetők játszadozásainak, de azért ez már tényleg túlzásjjncaa
tetszettek volna saját pénzből ugrálni.

ezért nem gondolom, hogy van értelme nemzeti szuverenitásról, illetve annak megóvásáról beszélni. egyik dandy kicsit felpörög, mert kicsit kevesebb kreatint kevertek a kokszhoz a szokásosnál, aztán akár poénból is bedöntheti az országot ha úgy tetszik.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
ez a felháborító
 www.origo.hu/gazdasag/20130531-harom-nap-alatt-10-forintot-esett-az-euro-arfolyama.html

mindig mondtam, hogy a kis országok valutái mennyire ki vannak téve a nagybefektetők játszadozásainak, de azért ez már tényleg túlzásjjncaa
Ezt lehetett várni, ha kikerülünk a túlzottdeficit-eljárás. Most még nem tudja a piac, hogy mik a kormány szándékai a hirtelen jött mozgástérrel, ha jó irányba lépnek, akkor vissza fog erősödni a HUF. Persze a cikkben leírtak is közrejátszanak 😊

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 974
ez a felháborító
 www.origo.hu/gazdasag/20130531-harom-nap-alatt-10-forintot-esett-az-euro-arfolyama.html

mindig mondtam, hogy a kis országok valutái mennyire ki vannak téve a nagybefektetők játszadozásainak, de azért ez már tényleg túlzásjjncaa
ne haragudj, nem jött át az irónia.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Azt írtad, hogy az élet nem logikus, én erre reagáltam.jjncaa
Nem is.... 😀 Ok, lehet, hogy én reagáltam túl... sőt: tuti. De már mindegy.toxique
De, a valóság mindig teljesen logikus.
Ok-okozat.
Az, ha te, vagy más nem látja az összefüggést, kevés a releváns infója, vagy odaképzel összefüggéseket, ahol nincs is, na erről a valóság, az élet nem tehet.
Vagyis az ember nem feltétlen logikus, de a valós világ az bizony mindig az. (Kb. erről szól a fizika, a matek, és pár hasonló egzakt rendszer.)Sobri Jóska
Ez a bejegyzésed a valóság része.
Sikerült is rögtön cáfolnod az alaptételedet - bevallott szándékod ellenére. 😀 Előfordul a legnagyobbakkal is, hogy a tétel bizonyítása helyett a cáfolat születik meg.tomi-tomi
tekincsük frájdi elszólásnak, most vagy holisztikus vagy hisz a legfőbb rendezőben....sutianap
Feladtuk neki a leckét! 😀 Fogadjunk, lesz egy mindent megvilágosító, logikus magyarázata. 😛

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Azt írtad, hogy az élet nem logikus, én erre reagáltam.jjncaa
Nem is.... 😀 Ok, lehet, hogy én reagáltam túl... sőt: tuti. De már mindegy.toxique
De, a valóság mindig teljesen logikus.
Ok-okozat.
Az, ha te, vagy más nem látja az összefüggést, kevés a releváns infója, vagy odaképzel összefüggéseket, ahol nincs is, na erről a valóság, az élet nem tehet.
Vagyis az ember nem feltétlen logikus, de a valós világ az bizony mindig az. (Kb. erről szól a fizika, a matek, és pár hasonló egzakt rendszer.)Sobri Jóska
Ez a bejegyzésed a valóság része.
Sikerült is rögtön cáfolnod az alaptételedet - bevallott szándékod ellenére. 😀 Előfordul a legnagyobbakkal is, hogy a tétel bizonyítása helyett a cáfolat születik meg.tomi-tomi
tekincsük frájdi elszólásnak, most vagy holisztikus vagy hisz a legfőbb rendezőben....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Azt írtad, hogy az élet nem logikus, én erre reagáltam.jjncaa
Nem is.... 😀 Ok, lehet, hogy én reagáltam túl... sőt: tuti. De már mindegy.toxique
De, a valóság mindig teljesen logikus.
Ok-okozat.
Az, ha te, vagy más nem látja az összefüggést, kevés a releváns infója, vagy odaképzel összefüggéseket, ahol nincs is, na erről a valóság, az élet nem tehet.
Vagyis az ember nem feltétlen logikus, de a valós világ az bizony mindig az. (Kb. erről szól a fizika, a matek, és pár hasonló egzakt rendszer.)Sobri Jóska
Ez a bejegyzésed a valóság része.
Sikerült is rögtön cáfolnod az alaptételedet - bevallott szándékod ellenére. 😀 Előfordul a legnagyobbakkal is, hogy a tétel bizonyítása helyett a cáfolat születik meg.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
ez a felháborító
 www.origo.hu/gazdasag/20130531-harom-nap-alatt-10-forintot-esett-az-euro-arfolyama.html

mindig mondtam, hogy a kis országok valutái mennyire ki vannak téve a nagybefektetők játszadozásainak, de azért ez már tényleg túlzás


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 697 — Cowboys fan
Ez az ötlet választáslélektanilag fals. Ha valaki rendszerellenes, elmegy és így szavaz, mindaddig röhög rajta a politikai elit, amíg nem éri el azt a kritikus tömeget, hogy komolyan vegyék. De ha már elérte a kritikus tömeget, hatékonyabb pártot, mozgalmat gründolni (Beppe Grillo), hogy az ellenállás utáni pozitív állításokat programmá kovácsolva érdeminek tűnő változásokat próbáljon generálni. Itthon ez utóbbi teljesen hiányzik, így az otthonmaradás értelmesebb opció. Bár annak sincs túl sok értelme 😊.Dzsokijuing
Mindig azt mondják, hogy ha nem mész el szavazni, akkor ne is szólj bele a politikai ügyekbe. Na már most ha én meg akarom ezt tenni, de nincs olyan párt a listán, akivel szimpatizálni tudnék, akkor mi van?jjncaa
Akkor 3 dolgot tehetsz:
1, csinálsz egy olyat.
2, választasz a listáról egyet.
3, nem mész el szavazni, és vállalod, hogy azt mondják: ne is szólj bele.Sobri Jóska
4., elmegyek és szándékosan érvénytelen szavazatot adok lejjncaa
De ezzel csak a saját lelkiismereted nyugszik meg, a közösség egy fikarcnyival sem lép előre. Tehát akár otthon is maradhatsz. Sobri 3 pontja életszerűbb, a legfontosabb az első.

Más: fontos, hogy a trianoni nemzeti tragédia jelentőségéről való tudást az emléknapon közösségi élménnyé tegyék.

De így??? Szánalom, röhej és nem mellesleg maga Trianon emlékezetének sárba tiprása:  index.hu/belfold/2013/05/30/pajtas_daloljunk_szep_magyar_hazankrol/Dzsokijuing
reggel hallottam a rádióban, kontextustól függetlenül az volt a véleményem, hogy 8-10 éves gyerekek színvonalán mozog.
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Más: fontos, hogy a trianoni nemzeti tragédia jelentőségéről való tudást az emléknapon közösségi élménnyé tegyék.

De így??? Szánalom, röhej és nem mellesleg maga Trianon emlékezetének sárba tiprása:  index.hu/belfold/2013/05/30/pajtas_daloljunk_szep_magyar_hazankrol/Dzsokijuing
Mennyivel jobb nótázni egy általános iskolában, mint mélabúsan koszorúkat cipelgetni, közben meg azt se tudod miről van szó. Énekeltük mi is hangosan az "Április 4 - kedves ünnepünk" című slágert, bár azt se nagyon tudtuk minek, vagy miért kell, bár nem is érdekelt, pont olyan szép dallamos volt, mint ez. Szerencsére ez most egy nagyon más rendszer, senki sem akarja kitalálni fent, hogy tessék énekelni, mert mi azt "kérjük". Kíváncsi leszek mennyire lesz népszerű a sulikban.Kori
1. Van átmenet egy émelyítően giccses dal éneklése és a koszorúcipelés között. Mondjuk interaktív, a fiatalok érdeklődését felkeltő eszközökkel történő valódi ismeretterjesztés Trianonról.
2. Amikor pozitív kontextusban összeveted a Kádár-korszak hujdejó közös énekléseit a maival, az mindent elmond a korról, amelyben élünk (negatív kontextusban).
3. És a minisztérium "kérése" pont arról szól, hogy igenis fentről akarják kitalálni és mindenkire ráerőltetni ezt a közös ízlésficam-formáló valamit.
4. És lehetett volna találni a témában zseniális dalokat:
 www.youtube.com/watch?v=o85NgcHqxGI
 www.youtube.com/watch?v=qlioJTZbNwMDzsokijuing
A finom irónia most nem jött be 😊


több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
 www.origo.hu/itthon/20130530-hogy-latjak-az-50-eves-orban-viktort-a-fideszben.html

50 éves a vezérünk!gabtsi
Kádár és Horn óta az ország legtehetségesebb politikusa. Ez a három név egyben a közös tragédiánk is.Dzsokijuing
Orbán egyedfejlődését nagyban befolyásolta rossz irányba a 2002-es elvesztett választás. Amivel akkor megverték (több pénzt az embereknek, nyugdíjemelések), azt mára teljesen magáévá tette.
Egyik nagy és beteljesíthetetlen vágyam, hogy lássam azt a Magyarországot mondjuk a 2008-as válság előtt, amely 2002-ben nem adott esélyt Medgyessynek majd Gyurcsánynak.

több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 145 — Saturday Night Lights
akkor hogy kerülhet be független jelölt a parlamentbe? miért nem állunk át is az amerikai szavazósdira, demokrata-republikánus helyett szociáldemokrata-konzervatív jelöltetekkel? (a jobbik meg lesz Tea Party)jjncaa
Független sehogy. Molnár Oszkár edelényi polgármester iszonyat helyi népszerűsége a kivétel, ami erősíti a szabályt.
Még az önkormányzati választásokon sincs esélye függetlennek, csak civil egyesületek színeiben rúghat az ember labdába.

A kétpártrendszerre szerintem már átálltunk, csak néhány apróbb pártvezér ezt még nem veszi észre.
A Bajnai-Mesterházy meccs egy az egyben Obama-Hillary kopirájt magyar viszonyok között.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 145 — Saturday Night Lights
 www.origo.hu/itthon/20130530-hogy-latjak-az-50-eves-orban-viktort-a-fideszben.html

50 éves a vezérünk!gabtsi
Kádár és Horn óta az ország legtehetségesebb politikusa. Ez a három név egyben a közös tragédiánk is.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
akkor hogy kerülhet be független jelölt a parlamentbe? miért nem állunk át mi is az amerikai szavazósdira, demokrata-republikánus helyett szociáldemokrata-konzervatív jelöltetekkel? (a jobbik meg lesz Tea Party)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
 www.origo.hu/itthon/20130530-hogy-latjak-az-50-eves-orban-viktort-a-fideszben.html

50 éves a vezérünk!

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 145 — Saturday Night Lights
De ezzel csak a saját lelkiismereted nyugszik meg, a közösség egy fikarcnyival sem lép előre.Dzsokijuing
nem erről szól alapból is a szavazás? és mennyivel lép "előbbre" a közösség, ha egy olyan pártra voksolok, amely nem jutott be a parlamentbe, vagy egy olyan jelöltre, ami nem nyert?jjncaa
A politikaformálás a szervezettségről szól. Ha egyénileg próbálsz beleszólni a dologba, mondjuk egy nemszavazással vagy egy esélytelen pártra adott vokssal (úgy, hogy az adott párt tuti lúzer), az lehet fontos figyelemfelhívás, csak a hatóköre kétséges. A két dolog nálam egyenlő.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)