NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
 varanus.blog.hu/2012/12/18/orban_lofasz_kiskaracsony


Annyira mégsem lehetnek képben mindennel, ha azt kérdezték tőled, hogy letöltötted-e - az amúgy már évek óta nem létező - kötelező sorkatonai szolgálatodat.Boston
miért egy osztrák munkaadótól, akinek az országában van sorkötelezettség miért ne lenne jogos kérdés, hogy rákérdezzen, hogy magyar állampolgárként van e sorkötelezettségem Magyarországon?Amadeus91
Ebben igazad van. De vélhetően azt sem fogja tudni, hogy Magyarországon milyen a felsőoktatás finanszírozási rendszere. Vagy fogja magát egy német munkáltató és minden egyes munkavállaló vonatkozásában ír egy megkeresést az adott ország illetékes közigazgatási szerve felé, hogy megállapítsa van-e tartozásom az állam, a hírközlési szolgáltatók, a közüzemi szolgáltatók, vagy épp a szomszédom felé?
Szerk.: Én tényleg nem akadékoskodni akarok, vagy azt nézni hogy miért és hogyan nem sikerülhet, csak érdekel, hogy a gyakorlatban ez milyen formában lesz kivitelezhető. Milyen szankciórendszerek lesznek például? Ha abból indulok ki, amit Sobri mondott, akkor az állam a szerződés megszegéséért polgári peres úton fog elégtételt venni? Vagy belegyömöszölik a Btk-ba és büntetőjogi konzekvenciái lesznek? Boston
Nem kell munkáltatóként kérvényt írnia, mert van információ csere - konstans - a két oktatási rendszer között is például. Jó példa erre, mikor Viktorék buzeráltak valamit a külföldi érettségik elfogadásával a németek visszakézből írták át azonnal a magyarokra érvényes felvételi követelményeket, gyakorlatilag el lehetetlenítve azt. Annyi az egész, hogy a helyi belügyminisztérium ki ad egy közleményt, hogy a magyar munkavállalónál ez és ez lehet a buktató.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Annyira mégsem lehetnek képben mindennel, ha azt kérdezték tőled, hogy letöltötted-e - az amúgy már évek óta nem létező - kötelező sorkatonai szolgálatodat.Boston
miért egy osztrák munkaadótól, akinek az országában van sorkötelezettség miért ne lenne jogos kérdés, hogy rákérdezzen, hogy magyar állampolgárként van e sorkötelezettségem Magyarországon?Amadeus91
Ebben igazad van. De vélhetően azt sem fogja tudni, hogy Magyarországon milyen a felsőoktatás finanszírozási rendszere. Vagy fogja magát egy német munkáltató és minden egyes munkavállaló vonatkozásában ír egy megkeresést az adott ország illetékes közigazgatási szerve felé, hogy megállapítsa van-e tartozásom az állam, a hírközlési szolgáltatók, a közüzemi szolgáltatók, vagy épp a szomszédom felé?
Szerk.: Én tényleg nem akadékoskodni akarok, vagy azt nézni hogy miért és hogyan nem sikerülhet, csak érdekel, hogy a gyakorlatban ez milyen formában lesz kivitelezhető. Milyen szankciórendszerek lesznek például? Ha abból indulok ki, amit Sobri mondott, akkor az állam a szerződés megszegéséért polgári peres úton fog elégtételt venni? Vagy belegyömöszölik a Btk-ba és büntetőjogi konzekvenciái lesznek?

Do your job
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Annyira mégsem lehetnek képben mindennel, ha azt kérdezték tőled, hogy letöltötted-e - az amúgy már évek óta nem létező - kötelező sorkatonai szolgálatodat.

Boston
miért egy osztrák munkaadótól, akinek az országában van sorkötelezettség miért ne lenne jogos kérdés, hogy rákérdezzen, hogy magyar állampolgárként van e sorkötelezettségem Magyarországon?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Elfelejtkeztek arról a lehetőségről, hogy a hitelt visszafizeti a külföldi fizetéséből. Ez az a variáció, amit nem tudsz megtiltani az EU-jog szerint.
A diákhitel egy célzott hitel, ahol azért kapsz pénzt, hogy elvégezd az egyetemet. Ha ezt teljesíted, akkor csak annyi a dolgod, hogy visszafizesd a hitelt. Nem lehet beleírni, hogy ezt csak Magyarországon szerzett (bér)jövedelemből lehet megtenni. Illetve bele lehet, csak akkor annak a papírnak nulla hatóereje lenne.
(A történet külön szépsége, hogy Viktor azért nem akarta az IMF hitelét, mert ne mondják meg, hogy mire költsük a kölcsönt, ne szóljanak bele a dolgainkba. Ő persze miért ne.)tomi-tomi
Nem ugyan arról beszélsz, amiről a vita folyik: diákhitel =/= hallgatói szerződés.dcsicsak
OK, nézzük meg ezt!
Az egyetem nem köt veled hallgatói szerződést ilyen feltételekkel, mert nincs hozzá joga.
Az állam köthetne veled, ha felvesznek az állami költségtérítéses keretbe, hívhatjuk ezt ösztöndíj szerződésnek. Abba viszont konkrét munkahelyet, valamivel kevésbé konkrét munkakört kell (kéne) megnevezni, olyat nem írhatnak bele, hogy valamit, valahol Magyarországon (általuk később megnevezendő munkahelyen és munkakörben). Ezzel nagyjából a rabszolga és a jobbágy közötti státuszba kényszerítenék így a másik felet. Ezt nem engedi az EU-jog.
Én nem látok arra esélyt, hogy az állam képes évente 8-10 ezer konkrét ösztöndíj szerződést kötni. Ellenben Viktorról és bandájáról el tudom képzelni, hogy ők úgy gondolják, hogy majd kivezénylik a végzetteket az éppen üres helyekre.
Ha pedig az egész átfordul abba, hogy fizesd vissza, akkor áll amit fentebb írtam.

Számomra az egészben az a legszebb, hogy eddig a közoktatásba tartozó felsőoktatást akarják szinte teljes egészében magán finanszírozásúvá tenni, miközben az eddig erre is fordított adó szintje nem csökken. Hívhatjuk nyugodtan burkolt adóemelésnek. Ők pedig ki fogják venni a kasszából, ne legyenek kétségeink.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Annyira mégsem lehetnek képben mindennel, ha azt kérdezték tőled, hogy letöltötted-e - az amúgy már évek óta nem létező - kötelező sorkatonai szolgálatodat.

Do your job
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A külföldi munkaadónak nem érdeke, hogy neked bármiféle kötöttséged legyen, pláne más országba. Neki az az érdeke, hogy te ott legyél, tedd a dolgod és működőképes legyen az a koncepció amire téged felvesznek. Az az érv amit felhoztál, hogy csak az számít, hogy milyen informatikus vagy... bullshit. Bezárja az ajtót mögötted és 1000 másik van rögtön aki még nálad is lelkesebben vándorolna be.Amadeus91
Szerintem nagy ívben leszarják, mivel ennyi erővel kérdezhetnék mindenkitől hagyott-e otthon lakáshitelt, autóhitelt, számlahitelt, stb., ami elől sokan meglógtak, mert az is pont ugyanaz a kötöttség.

A sorkatonai elől meglógni más büntetőjogi kategória volt, mint egy hitelt vissza nem fizetni.Kori
én meg megtapasztaltam már nem egyszer.Amadeus91
nekem meg ismerőseim vannak kint, sose kérdeztek tőlük semmit, mondjuk lehet különbség a kvalifikált és a mezei melóhelyek között


több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
A külföldi munkaadónak nem érdeke, hogy neked bármiféle kötöttséged legyen, pláne más országba. Neki az az érdeke, hogy te ott legyél, tedd a dolgod és működőképes legyen az a koncepció amire téged felvesznek. Az az érv amit felhoztál, hogy csak az számít, hogy milyen informatikus vagy... bullshit. Bezárja az ajtót mögötted és 1000 másik van rögtön aki még nálad is lelkesebben vándorolna be.Amadeus91
Szerintem nagy ívben leszarják, mivel ennyi erővel kérdezhetnék mindenkitől hagyott-e otthon lakáshitelt, autóhitelt, számlahitelt, stb., ami elől sokan meglógtak, mert az is pont ugyanaz a kötöttség.

A sorkatonai elől meglógni más büntetőjogi kategória volt, mint egy hitelt vissza nem fizetni.Kori
én meg megtapasztaltam már nem egyszer.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A külföldi munkaadónak nem érdeke, hogy neked bármiféle kötöttséged legyen, pláne más országba. Neki az az érdeke, hogy te ott legyél, tedd a dolgod és működőképes legyen az a koncepció amire téged felvesznek. Az az érv amit felhoztál, hogy csak az számít, hogy milyen informatikus vagy... bullshit. Bezárja az ajtót mögötted és 1000 másik van rögtön aki még nálad is lelkesebben vándorolna be.Amadeus91
Szerintem nagy ívben leszarják, mivel ennyi erővel kérdezhetnék mindenkitől hagyott-e otthon lakáshitelt, autóhitelt, számlahitelt, stb., ami elől sokan meglógtak, mert az is pont ugyanaz a kötöttség.

A sorkatonai elől meglógni más büntetőjogi kategória volt, mint egy hitelt vissza nem fizetni.


több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
valaki már leírta az előbb, hogy majd módszeresen fognak akkor rákérdezni a külföldi munkaadók. Tőlem Bécsben legutóbb megkérdezték a sorkatonaságot, hogy "ugye nem kell bevonulnom...."Amadeus91
A külföldi munkaadót miért érdekelné ez? Kori
mert ha engem behívnak sorkatonai szolgálatra, akkor neki az nem jó, hogy x időn belül újra meg kell hirdetnie a munkát, le kell interjúztatnia 300 embert... hosszadalmas procedúra. A sereg meg nem egy "hajtsátok be ha tudjátok" kategória, na annak komoly szankciói lennének, ha megtagadná valaki a bevonulást.

Ugyanez a röghöz kötés;
- Meddig tanult az egyetemen?
- 5 évig, ebből 3 bachelor és 2 év master
- Tehát 10 évig kell majd Magyarországon dolgoznia 20 éven belül?
- Így van.
- És most 25 éves?
- Igen
- Köszönjük szépen.

A külföldi munkaadónak nem érdeke, hogy neked bármiféle kötöttséged legyen, pláne más országba. Neki az az érdeke, hogy te ott legyél, tedd a dolgod és működőképes legyen az a koncepció amire téged felvesznek. Az az érv amit felhoztál, hogy csak az számít, hogy milyen informatikus vagy... bullshit. Bezárja az ajtót mögötted és 1000 másik van rögtön aki még nálad is lelkesebben vándorolna be.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Elfelejtkeztek arról a lehetőségről, hogy a hitelt visszafizeti a külföldi fizetéséből. Ez az a variáció, amit nem tudsz megtiltani az EU-jog szerint.
A diákhitel egy célzott hitel, ahol azért kapsz pénzt, hogy elvégezd az egyetemet. Ha ezt teljesíted, akkor csak annyi a dolgod, hogy visszafizesd a hitelt. Nem lehet beleírni, hogy ezt csak Magyarországon szerzett (bér)jövedelemből lehet megtenni. Illetve bele lehet, csak akkor annak a papírnak nulla hatóereje lenne.
(A történet külön szépsége, hogy Viktor azért nem akarta az IMF hitelét, mert ne mondják meg, hogy mire költsük a kölcsönt, ne szóljanak bele a dolgainkba. Ő persze miért ne.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
valaki már leírta az előbb, hogy majd módszeresen fognak akkor rákérdezni a külföldi munkaadók. Tőlem Bécsben legutóbb megkérdezték a sorkatonaságot, hogy "ugye nem kell bevonulnom...."Amadeus91
A külföldi munkaadót miért érdekelné ez?


több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.
Sobri Jóska
mégis miben ?
gabtsi
Behajthatóságban nincs különbség, az állam se tud jobban végrehajtani, mint bármelyik végrehajtó iroda, ha egyszer nincs vagyon, bankszámla, stb az illető nevén. Arra persze motivált leszel, hogy véletlenül se gyere haza, mert vélhetően elévülni nem nagyon fog a dolog. Egyébként meg X év múlva se hobbiból megy majd a fiatalság külföldre, hanem hogy ne dögöljék éhen, akkor meg bele fog szarni mindenbe ugyanúgy ahogy most, tök mindegy milyenek a szabályok, megélni fontosabb lesz.Kori
valaki már leírta az előbb, hogy majd módszeresen fognak akkor rákérdezni a külföldi munkaadók. Tőlem Bécsben legutóbb megkérdezték a sorkatonaságot, hogy "ugye nem kell bevonulnom...."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.
Sobri Jóska
mégis miben ?
gabtsi
Behajthatóságban nincs különbség, az állam se tud jobban végrehajtani, mint bármelyik végrehajtó iroda, ha egyszer nincs vagyon, bankszámla, stb az illető nevén. Arra persze motivált leszel, hogy véletlenül se gyere haza, mert vélhetően elévülni nem nagyon fog a dolog. Egyébként meg X év múlva se hobbiból megy majd a fiatalság külföldre, hanem hogy ne dögöljék éhen, akkor meg bele fog szarni mindenbe ugyanúgy ahogy most, tök mindegy milyenek a szabályok, megélni fontosabb lesz.


több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.
Sobri Jóska
mégis miben ?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
 www.hir24.hu/gazdasag/2012/12/18/marhakat-kuldtunk-a-baltas-gyilkos-utan/

Megérkezett az első szarvasmarha-szállítmányunk Azerbajdzsánba.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Unión belül meg van biztos a módja. Konkrétan ez neked sehol sem lesz jó pont, hogy lógsz valahova pár millió forinttal (1-2-3 ezer eurócska....) Ha mondjuk új állampolgárságot kérnél pl akkor biztos, hogy ez ügyben lennének kellemetlen kérdéseik az illetékeseknek.Amadeus91
Szerintem egy országot sem fog érdekelni, hogy befizettem-e a tandíjamat vagy sem. Az fogja érdekelni, hogy milyen orvos/mérnök/informatikus vagyok és mennyiért vagyok hajlandó ott dolgozni.
Nem hiszem, hogy létezik olyan eljárás, amellyel egy külföldön élő magyar ember itthoni köztartozását be lehet hajtani. Egy szaros közlekedési bírságot nem lehet behajtatni külföldön.
Másrészt pedig mekkora itthoni apparátus kellene ahhoz, hogy minden külföldön munkát vállaló magyar egyetemistát/főiskolást nyilván tartsanak és eljárjanak vele szemben (ha tudnak).Boston
Elmondom neked, hogy de. Mindenki aki állampolgárságot kérvényez valahol, az tetőtől talpig át lesz vizsgálva, fel lesz térképezve - kivéve az erdélyi magyarok Magyarországon, de ez egy másik lapra tartozik - mindent kiderítenek róla. Jövök egy német példával, ha neked ott bevallatlan jövedelmed van, ergo feketézel, akkor úgy vágnak ki a belügy ajtaján, hogy csak zörögsz.

Másrészt ez az apparátus mindenütt megvan. Lehet, hogy ezek Magyarországon lőnek a bullshit bombákkal, meg kilóg az ország segge a gatyából, de megvan az az apparátus. És (nyelvtanilag nem helyes így kezdeni, na mind1) ez így is van jól.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Sobri logikus amit írsz, de ez MAgyarország. Itt egy állami koncessziós beruházásban (a mi elég szigorú szerződések mentén mozog ugye, simán tönkre mennek alvállalkozók, mert a fővállalkozó nem fizet, vagy ahol az állam simán felrúgja azokat a munkaszerződéseket, amikre most Te éppen hivatkozol (nem akarom újra kezdeni, de lásd például korkedvezményes nyugdíj).
Ezt az egy ember egy számítógép dolgot Te sem gondolod komolyan. Nem hinném, hogy 10 embert érint ez a dolog...

Do your job
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Unión belül meg van biztos a módja. Konkrétan ez neked sehol sem lesz jó pont, hogy lógsz valahova pár millió forinttal (1-2-3 ezer eurócska....) Ha mondjuk új állampolgárságot kérnél pl akkor biztos, hogy ez ügyben lennének kellemetlen kérdéseik az illetékeseknek.Amadeus91
Szerintem egy országot sem fog érdekelni, hogy befizettem-e a tandíjamat vagy sem. Az fogja érdekelni, hogy milyen orvos/mérnök/informatikus vagyok és mennyiért vagyok hajlandó ott dolgozni.
Nem hiszem, hogy létezik olyan eljárás, amellyel egy külföldön élő magyar ember itthoni köztartozását be lehet hajtani. Egy szaros közlekedési bírságot nem lehet behajtatni külföldön.
Másrészt pedig mekkora itthoni apparátus kellene ahhoz, hogy minden külföldön munkát vállaló magyar egyetemistát/főiskolást nyilván tartsanak és eljárjanak vele szemben (ha tudnak).Boston
Mondjuk, hogy a szerződésben ki van kötve, hogy jelentési kötelezettség van. Ez nem egy szabálysértési behajtás, hanem az állammal történt szerződés felrúgása, utána járnak, s az első ügyek után nyilvánvaló kérdés lesz a magyar munkavállalónál, hogy ugyan van-e ilyen szerződése.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.

Az apparátus, amivel meg mindezt nyilván lehet tartani az 1 db számítógép a megfelelő programmal és tárhellyel, és egy emberrel aki tudja kezelni. 😉

több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Unión belül meg van biztos a módja. Konkrétan ez neked sehol sem lesz jó pont, hogy lógsz valahova pár millió forinttal (1-2-3 ezer eurócska....) Ha mondjuk új állampolgárságot kérnél pl akkor biztos, hogy ez ügyben lennének kellemetlen kérdéseik az illetékeseknek.Amadeus91
Szerintem egy országot sem fog érdekelni, hogy befizettem-e a tandíjamat vagy sem. Az fogja érdekelni, hogy milyen orvos/mérnök/informatikus vagyok és mennyiért vagyok hajlandó ott dolgozni.
Nem hiszem, hogy létezik olyan eljárás, amellyel egy külföldön élő magyar ember itthoni köztartozását be lehet hajtani. Egy szaros közlekedési bírságot nem lehet behajtatni külföldön.
Másrészt pedig mekkora itthoni apparátus kellene ahhoz, hogy minden külföldön munkát vállaló magyar egyetemistát/főiskolást nyilván tartsanak és eljárjanak vele szemben (ha tudnak).

Do your job
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
Azért ez bonyolultabb.
Ha kötsz egy szerződést (pl. jelen esetben az állammal) az tartalmaz rád nézve kötöttségeket.
Vagyis vállalod, hogy mondjuk ingyen diploma, cserébe x év itthoni meló.
(Régen honvédségnél lehetett pl. jogi diplomát szerezni általuk finanszírozva, cserébe vállaltál 5 év szolgálatot.)
Ha pl. orvosként aláírsz egy ilyen szerződést, azt is vállalod benne, hogy eleve limitált diplomát kapsz, amíg mondjuk a vállalt x évet le nem dolgozod a magyar egészségügyben. Vagyis kb. olyan diplomát ami itthon alkalmassá tesz a munkavállalásra, más országban nem. Egyszerűbben itthon van végzettséged, külföldön nincs.
Vagy egyszerűen kötsz egy munkaszerződést a magyar Állammal, vagy xy céggel, mely az államvizsgád után lép élete x év időtartamra, melyben vállalod, hogy x évig náluk melózol, ha nem, akkor kifizetsz x millió forintot.
Ha megszeged, és elutazol külföldre, akkor eljárás indulhat ellened, mint minden olyan esetben, amikor megszegtél egy munkaszerződést, vagy bármilyen szerződést, és a bíróság meg fogja állapítani szerződésszegésed, és ennek a retorzióját. Ha ez pénzbüntetés, és nem fizeted ki, akkor ezt bármilyen tulajdonodra ráterhelhetik, vagyis ha hazajössz, és veszel egy lakást, vagy örökölsz, vagy az EU-ban bárhol, akkor megy rá egyből a tartozásod jelzálogként.
Sőt van olyan ország, ha ilyen jellegű szerződést megszegsz, akkor még az állampolgárságodat is elveszítheted.
Szóval összetettebb a dolog annál, hogy az állam, mint valami madár kifizeti a képzésed, majd te lelépsz külföldre, és nem tud mit tenni jogai érvényesítésének érdekében.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Sehogy, van olyan ex alkalmazottunk, aki 5 éve él Angliában és dolgozik legálisan, kb. évente jön behajtó cégtől a nevére fizu letiltás, pedig már visszaírtuk párszor, hogy nem dolgozik nálunk. Szóval fenntartják a követelést hátha hazajön, de addig nem tudnak mit csinálni.


több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Unión belül meg van biztos a módja. Konkrétan ez neked sehol sem lesz jó pont, hogy lógsz valahova pár millió forinttal (1-2-3 ezer eurócska....) Ha mondjuk új állampolgárságot kérnél pl akkor biztos, hogy ez ügyben lennének kellemetlen kérdéseik az illetékeseknek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.

Do your job
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)

criminal lawyer or criminal lawyer?