NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
Sztem az hogy kirúgják-e őket az eurozónából vagy sem, független attól, hogy mennyi lesz a recovery rate, ergo hogy a pénzük hány %-át szerzik vissza a német anyabankok.Igor
Azért a mostani Draghi döntéssel az ECB kicsit könnyít a helyzetükön a biztosíték szabályok változtatásával, de látszik, hogy be vannak fosva a dologtól, szóltak is a német bankoknak a héten ha jól emlékszem, hogy több tőke kell 😊

http://blogs.wsj.com/eurocrisis/2011/12/08/draghi-versus-trichet/neuw
Jó, Draghi egyből kamatcsökkentéssel nyitott.. már az jelzésértékű volt 😊Igor
muszáj középtávon a dolog. kíváncsi volnék egy mostani/jövő éve eleji stresszteszt miket hozna ki a nagy bankokra ... nem túl jót gondolom😀

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
még "csak" a fele, nem?atapapa
Sztem az hogy kirúgják-e őket az eurozónából vagy sem, független attól, hogy mennyi lesz a recovery rate, ergo hogy a pénzük hány %-át szerzik vissza a német anyabankok.Igor
Azért a mostani Draghi döntéssel az ECB kicsit könnyít a helyzetükön a biztosíték szabályok változtatásával, de látszik, hogy be vannak fosva a dologtól, szóltak is a német bankoknak a héten ha jól emlékszem, hogy több tőke kell 😊

http://blogs.wsj.com/eurocrisis/2011/12/08/draghi-versus-trichet/neuw
Jó, Draghi egyből kamatcsökkentéssel nyitott.. már az jelzésértékű volt 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
Igor
még "csak" a fele, nem?atapapa
Sztem az hogy kirúgják-e őket az eurozónából vagy sem, független attól, hogy mennyi lesz a recovery rate, ergo hogy a pénzük hány %-át szerzik vissza a német anyabankok.Igor
Azért a mostani Draghi döntéssel az ECB kicsit könnyít a helyzetükön a biztosíték szabályok változtatásával, de látszik, hogy be vannak fosva a dologtól, szóltak is a német bankoknak a héten ha jól emlékszem, hogy több tőke kell 😊

http://blogs.wsj.com/eurocrisis/2011/12/08/draghi-versus-trichet/

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Igor
még "csak" a fele, nem?atapapa
Sztem az hogy kirúgják-e őket az eurozónából vagy sem, független attól, hogy mennyi lesz a recovery rate, ergo hogy a pénzük hány %-át szerzik vissza a német anyabankok.Igor
nem is szorosan ezzel kapcsolatban említettem a német veszteségeket, hanem a totális görög csőddel.

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
Továbbá nézd meg hogy a görög csőddel mely nemzetiségű anyabankok pénzei úsznának el. Nagyrészt német pénzintézetekről van szó.atapapa
Igor
még "csak" a fele, nem?atapapa
Sztem az hogy kirúgják-e őket az eurozónából vagy sem, független attól, hogy mennyi lesz a recovery rate, ergo hogy a pénzük hány %-át szerzik vissza a német anyabankok.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Továbbá nézd meg hogy a görög csőddel mely nemzetiségű anyabankok pénzei úsznának el. Nagyrészt német pénzintézetekről van szó.atapapa
Igor
még "csak" a fele, nem?

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
Továbbá nézd meg hogy a görög csőddel mely nemzetiségű anyabankok pénzei úsznának el. Nagyrészt német pénzintézetekről van szó.atapapa
Az már ígyis-úgyis elúszott sztem.. a politikai részét meg csak popcorn mellől kívülállóként szemlélem, és facepalmozok néha az újabb remek magyar diplomatikai húzás láttán.

Meg lehet érteni az angolokat, meg lehet a németeket... de hogy mi mit akartunk itt tegnap éjjel/hajnalban, azt nem nagyon tudom.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
odaírtam, hogy maradék szuverenitásunkat....ez alatt értettem, hogy azért alkotmányos/nemzeti szuverenitásunk még mindig van, az a gazdasági szuverenitás, amiről Te gondolsz. Mellesleg pedig a piacok azért kevésbé szólnak bele életünkbe, mint azt kifejtetted...gondolj bele, hogy mondjuk mit tettek a piacok a médiatörvény és egyebek meghozatalakor...semmit, mert azt magasról leszarják.

Az meg, hogy európai szakemberek? Nézd meg mint írtam az itteni pénzügyes topikba. Az angolok sokkal kevésbé "a gonoszak" ebben a sztoriban, mint a németek:
"végre bekéne adnia Németországnak a derekát, hogy leépítsék a folyó fizetési mérlegüket és akkor visszamászhatnának a déliek is, ugyanis az nem működik, hogy csak a déliek lefaragják hiányukat a másik oldalon meg ugyanúgy marad a többlet"
neuw
ne beszéljél már hülyeségeket. A német adófizetők finanszírozzák az EU javát. Nem a magyarok vagy a britek. Gonoszak? Lófaszt, csak unják, hogy az ő kontójukra megy a buli. Akkor fogtok csak nézni a lukon igazán, ha a németek kiszállnak. (volt már ilyen irányú felvetés is a Bundestag-ban)

Gabtsival pedig egyetértek szóról szóra.

Egyébként amiről te beszélsz, hogy szuverenitás meg a többi bla-bla, akkor nem szuverén Magyarország mikor EU-s pénzből újít fel iskolákat, autóutakat, vasútvonalat? Akkor nem az? Akkor amikor a markát kell tartani akkor nem szuverén? Csak akkor teher az EU amikor áldozni is kéne érte? Bravó, ez ám a mentalitás. Tényleg ha ez az uralkodó mentalitás, gondolkodás mód, akkor lépjen ki az (népszavazás útján) akinek nem tetszik, aztán mutassa meg önerőből, csak aztán ne menjen a rinyálás, hogy nem megy.Amadeus91
Nézd mit mutatok:
http://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=MEI_BOP

1, vedd szemügyre alaposan, hogy Németország hogyan áll
2, nézd meg hogy áll Portugália, Spanyolország és Olaszország
3, ez egy mérleg, mint a neve is mutatja balance of payments
ahogy már mondtam valakinek a többlete másnak a hiánya.
(speciel egyébként ugyanez áll fent Amerika és Kína között is, ott az amcsik harcolnak érte, hogy Kína leépítse többletét és induljon be a kínai költekezés

itt van a legutóbbi eurózóna mérleg:
http://www.ecb.int/press/pr/stats/bop/2011/shared/img/bp111121.en_img000.jpg
láthatod, hogy alapjában véve az EU egészében nem áll nagyon vészesen, azonban az arányok az országok közt rosszak, mint az előbb láthattad.

ezért mondom, hogy nem közvetlenül kellene a németeknek, a német adófizetőknek költeni a pénzt az EUra, az eladósodott, gázban lévő országokra, hanem fiskális expanzióval kellene. Lényegesen jobb volna a helyzet, és mellesleg ők is jobban kijönnének belőle. Nekik is kell az EU, nagy felvevő piac vagyunk (mint Fake is már korábban kifejtette) illetve közvetve a németek irányítják az Uniót ezáltal pedig nagyobb súllyal léphetnek fel különböző tárgyalásokon is. Számukra is fontos, hogy erős legyen az unió.

Európai Egyesült Államokról pedig szerintem azért nem igazán van értelme hirtelen most beszélni, mert ennek egy hosszú folyamatnak kellene lennie. Az USA se hirtelenjében lett olyan, amilyen. Gondoljatok oylan problémákra, mint, hogy nyelvi akadályok (tudom, hogy az USA-ban is volt szavazás meg minden lófasz róla annak idején, hogy angol legyen-e a nyelv, de hosszú idő alatt kialakult és ez a lényeg). Ez csak egy hosszú távú stratégia része lehet, azonban ehhez először a jelenlegi problémákat kellene orvosolni, utána lehet elindítani egy ilyet. Addig semmi értelme ilyenekről besézlni szvsz, amíg pl normálisan a munkaerőpiaci mobilitás se indult be.

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Te egész egyszerűen úgy állítod be, hogy itt az új tagországok kizsákmányolása megy. Miért nem tűnik így? Megmondom. Akárhol van egy gazdasági csatt akkor ki szavazza meg a saját kárán a segélycsomagot? Németország. Kiknek a pénzéből? A németországi adófizetőkéből. Nem a lengyel vagy magyar adófizetők húzzák ki a bajból a görögöket.Amadeus91
ők nem, de pl. a szlovénok igen, mivel euró-tagok és az ezen a pillérein összehozott mentőalapba ők is tettek pénzt.
Továbbá nézd meg hogy a görög csőddel mely nemzetiségű anyabankok pénzei úsznának el. Nagyrészt német pénzintézetekről van szó.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
csak h tudd olyan embert probalsz meg kiegyenesiteni akihez kepest sztem a kanyarban sem vagy a temakorben. az meg h eloadod itt a nagy nemet allampolgart az meg gyomorforgato amikor t/2ben beszelsz rolunk. foleg h a stilusodat is ideje lenne kicsit visszafogni.

ne beszéljél már hülyeségeket. A német adófizetők finanszírozzák az EU javát. Nem a magyarok vagy a britek. Gonoszak? Lófaszt, csak unják, hogy az ő kontójukra megy a buli. Akkor fogtok csak nézni a lukon igazán, ha a németek kiszállnak. (volt már ilyen irányú felvetés is a Bundestag-ban)
Amadeus91
erre meg csak annyit h annyira nem hoborog nalatok senki h mekkora felvevopiacot szerzett nemeto. pl velunk de ha ez szted nevetseges amit ala is tudok valahol irni mert 10 millio ember azert nem annyira sok akkor vegyuk sorba a lengyeleket, a romanokat meg a tobbi csoves eu orszagot. ja h ameddig csak a lehuzas megy az jar amikor meg a kozos felelosseg jegyeben vissza is kene vmit adni akkor viszont a szankat huzogatjuk meg ki akarunk bujni a felelossegvallalas alol ? ez ugyan az mint amit gabtsi mondott a britekkel kapcsolatban szvsz. vagy neked miert nem tunik igy megkerdezhetem ?Fake
Te egész egyszerűen úgy állítod be, hogy itt az új tagországok kizsákmányolása megy. Miért nem tűnik így? Megmondom. Akárhol van egy gazdasági csatt akkor ki szavazza meg a saját kárán a segélycsomagot? Németország. Kiknek a pénzéből? A németországi adófizetőkéből. Nem a lengyel vagy magyar adófizetők húzzák ki a bajból a görögöket. Nem volt az sem véletlen, hogy mikor a szlovákok azt mondták, hogy nem pénzelik a görög bulit, akkor Merkel annyit mondott, hogy jó, akkor Németország kilép. Azért ne mondjuk már azt, hogy Magyarország nem köszönhet semmit a németeknek, hogy a németek a gonoszak meg piacszerzők meg kizsákmányolók... Audi gyár, Merci gyár... ezernyi német érdekeltségű cég. Most komolyan jobb lenne, ha ezeket fognák és átvinnék Szlovákiába? Csak az Audi tízezreknek (lehet van száz is) ad megélhetést. Annak, hogy ezek a beruházások MO-n vannak és üzemelnek ára van.

és neked miért tűnik etikátlannak, hogy amikor támogatás kell akkor EU-hoz rohanás van, aztán mikor baj van, akkor meg "nem a mi dolgunk"? Ez sem elfogadható szerintem, sőt botrányos. Egyébként úgy látom, hogy a kerítés két oldalán állunk, szóval nem fogunk egyetérteni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
akkor végképp nem értem, hogy mi köze van egy gazdasági modell kialakítása felé tett lépésnek, az egyéb nemzeti szuverenitásunk felé. itt arról van szó - ha jól értem -, hogy a költségvetési gazdálkodásban lesznek jóval szigorúbb elvárások, illetve bizonyos kérdésekben a vétójogunkról kell lemondani, vagy bizonyos _gazdasági_ döntési jogkört kell átadni az uniónak.
gabtsi
ez bizony súlyosan beleszól a szuverenitásba.
mondjuk az EU-nak csak ebben az irányban van jövője, szal ha valamit akarunk még ettől a szervezettől, akkor erről a részről le kell mondani. És Orbán szerintem meg is tehette volna, és jó kérdés, hogy mire ez a színjáték. Időt akar, alkupozíciót, vagy tényleg nem volt megfelelően széleskörű a tájékoztatás vagy eléggé konkrét a terv egy ilyen volumenű döntés meghozatalához? Vagy tényleg komolyan gondolja, hogy ezt az általa uralt parlamentnek kell eldöntenie :kuncog:

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
csak h tudd olyan embert probalsz meg kiegyenesiteni akihez kepest sztem a kanyarban sem vagy a temakorben. az meg h eloadod itt a nagy nemet allampolgart az meg gyomorforgato amikor t/2ben beszelsz rolunk. foleg h a stilusodat is ideje lenne kicsit visszafogni.

ne beszéljél már hülyeségeket. A német adófizetők finanszírozzák az EU javát. Nem a magyarok vagy a britek. Gonoszak? Lófaszt, csak unják, hogy az ő kontójukra megy a buli. Akkor fogtok csak nézni a lukon igazán, ha a németek kiszállnak. (volt már ilyen irányú felvetés is a Bundestag-ban)
Amadeus91
erre meg csak annyit h annyira nem hoborog nalatok senki h mekkora felvevopiacot szerzett nemeto. pl velunk de ha ez szted nevetseges amit ala is tudok valahol irni mert 10 millio ember azert nem annyira sok akkor vegyuk sorba a lengyeleket, a romanokat meg a tobbi csoves eu orszagot. ja h ameddig csak a lehuzas megy az jar amikor meg a kozos felelosseg jegyeben vissza is kene vmit adni akkor viszont a szankat huzogatjuk meg ki akarunk bujni a felelossegvallalas alol ? ez ugyan az mint amit gabtsi mondott a britekkel kapcsolatban szvsz. vagy neked miert nem tunik igy megkerdezhetem ?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
ne haragudj, de milyen nemzeti szuverenitás ?
minden egyes magyar döntést az határoz meg (már ha politikára érted, és nem mondjuk kultúrára, vagy a póló válogatottra), hogy a piacoknak megfeleljünk. nem csak mi, mindenki. miután nem a saját pénzünket költjük, beleszólásunk se nagyon van.

btw, úgy olvastam, hogy nem a szuverenitásunk mellett kardoskodtunk, sztem szimplán a magyar küldöttség nem értette, hogy mi zajlik a teremben, ezért mondtak mást reggel, aztán délután és végül most este.

én pl szívesebben adnám egy nyugat európai szakember kezébe a magyar pénzügyeket, mint matolcsy, draskovics, veres jancsi vonulatnak. mert pl őket ki választotta ? Te ?
26 országnál közös döntésénél csak egy szélesebb van, ha a Britek is beszállnak. de nem akartak, akkor kérlek arra van az ajtó.gabtsi
odaírtam, hogy maradék szuverenitásunkat....ez alatt értettem, hogy azért alkotmányos/nemzeti szuverenitásunk még mindig van, az a gazdasági szuverenitás, amiről Te gondolsz. Mellesleg pedig a piacok azért kevésbé szólnak bele életünkbe, mint azt kifejtetted...gondolj bele, hogy mondjuk mit tettek a piacok a médiatörvény és egyebek meghozatalakor...semmit, mert azt magasról leszarják.

Az meg, hogy európai szakemberek? Nézd meg mint írtam az itteni pénzügyes topikba. Az angolok sokkal kevésbé "a gonoszak" ebben a sztoriban, mint a németek:
"végre bekéne adnia Németországnak a derekát, hogy leépítsék a folyó fizetési mérlegüket és akkor visszamászhatnának a déliek is, ugyanis az nem működik, hogy csak a déliek lefaragják hiányukat a másik oldalon meg ugyanúgy marad a többlet"
neuw
ne beszéljél már hülyeségeket. A német adófizetők finanszírozzák az EU javát. Nem a magyarok vagy a britek. Gonoszak? Lófaszt, csak unják, hogy az ő kontójukra megy a buli. Akkor fogtok csak nézni a lukon igazán, ha a németek kiszállnak. (volt már ilyen irányú felvetés is a Bundestag-ban)

Gabtsival pedig egyetértek szóról szóra.

Egyébként amiről te beszélsz, hogy szuverenitás meg a többi bla-bla, akkor nem szuverén Magyarország mikor EU-s pénzből újít fel iskolákat, autóutakat, vasútvonalat? Akkor nem az? Akkor amikor a markát kell tartani akkor nem szuverén? Csak akkor teher az EU amikor áldozni is kéne érte? Bravó, ez ám a mentalitás. Tényleg ha ez az uralkodó mentalitás, gondolkodás mód, akkor lépjen ki az (népszavazás útján) akinek nem tetszik, aztán mutassa meg önerőből, csak aztán ne menjen a rinyálás, hogy nem megy.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
a második szakaszt meg főleg nem értem, mert ha közös (többségi) érdek lesz, akkor a németek ugyanúgy kénytelenek lesznek bizonyos lépéseket megtenni. máskülönben meg szerintem a németek elég jelentősen zsebbe nyúltak az elmúlt tízX évben, nyilván nem a többi ország két szép szeméért, de megtették. az angolok mit is ?gabtsi
azonban attól, hogy a zsebükbe nyúltak jelentősen a németek még a makro és a nemzetközi közgáz még makro és nemzetközi marad 😊
az alapvető probléma az euróval abban rejlik, hogy a déli államokban bődületesen nagy folyó fizetési mérleg hiányok vannak, ezeknek a hiányoknak a másik oldala, az ellentételezése pedig folyó fizetési mérleg többletben a németeknél van.
Merkozyék arra gyúrnak, hogy megszorítások kellenek délen meg a hiányokat csökkenteni kell, azonban azt elfelejtik, hogy ezek a hiányok csak akkor csökkenthetőek, ha főképp Németország meg csökkenti a többletét. Ugyanis, ha csak az egyik fél dolgozik érte, akkor nem lehet csökkenteni a hiányt, mert az csak többlet kárára redukálható (minden többlet egy másik szereplőnél hiány)

tehát röviden tömören édeskeveset tettek a németek a valóságban ezért, bőven többet kéne.

Továbbá pedig emellett a monetáris politikát is ők húzzák vissza, főképp miattuk nem indulhatnak el olyan mechanizmusok, amik javítanának a helyzeten

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
akkor végképp nem értem, hogy mi köze van egy gazdasági modell kialakítása felé tett lépésnek, az egyéb nemzeti szuverenitásunk felé. itt arról van szó - ha jól értem -, hogy a költségvetési gazdálkodásban lesznek jóval szigorúbb elvárások, illetve bizonyos kérdésekben a vétójogunkról kell lemondani, vagy bizonyos _gazdasági_ döntési jogkört kell átadni az uniónak.
de ettől lehet saját zászlónk, saját futball válogatottunk, és saját médiatörvényünk, hogy slágertémát hozzak hadseregünk, talán még külpolitikánk is.

a második szakaszt meg főleg nem értem, mert ha közös (többségi) érdek lesz, akkor a németek ugyanúgy kénytelenek lesznek bizonyos lépéseket megtenni. máskülönben meg szerintem a németek elég jelentősen zsebbe nyúltak az elmúlt tízX évben, nyilván nem a többi ország két szép szeméért, de megtették. az angolok mit is ?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
ne haragudj, de milyen nemzeti szuverenitás ?
minden egyes magyar döntést az határoz meg (már ha politikára érted, és nem mondjuk kultúrára, vagy a póló válogatottra), hogy a piacoknak megfeleljünk. nem csak mi, mindenki. miután nem a saját pénzünket költjük, beleszólásunk se nagyon van.

btw, úgy olvastam, hogy nem a szuverenitásunk mellett kardoskodtunk, sztem szimplán a magyar küldöttség nem értette, hogy mi zajlik a teremben, ezért mondtak mást reggel, aztán délután és végül most este.

én pl szívesebben adnám egy nyugat európai szakember kezébe a magyar pénzügyeket, mint matolcsy, draskovics, veres jancsi vonulatnak. mert pl őket ki választotta ? Te ?
26 országnál közös döntésénél csak egy szélesebb van, ha a Britek is beszállnak. de nem akartak, akkor kérlek arra van az ajtó.gabtsi
odaírtam, hogy maradék szuverenitásunkat....ez alatt értettem, hogy azért alkotmányos/nemzeti szuverenitásunk még mindig van, az a gazdasági szuverenitás, amiről Te gondolsz. Mellesleg pedig a piacok azért kevésbé szólnak bele életünkbe, mint azt kifejtetted...gondolj bele, hogy mondjuk mit tettek a piacok a médiatörvény és egyebek meghozatalakor...semmit, mert azt magasról leszarják.

Az meg, hogy európai szakemberek? Nézd meg mint írtam az itteni pénzügyes topikba. Az angolok sokkal kevésbé "a gonoszak" ebben a sztoriban, mint a németek:
"végre bekéne adnia Németországnak a derekát, hogy leépítsék a folyó fizetési mérlegüket és akkor visszamászhatnának a déliek is, ugyanis az nem működik, hogy csak a déliek lefaragják hiányukat a másik oldalon meg ugyanúgy marad a többlet"

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ne haragudj, de milyen nemzeti szuverenitás ?
minden egyes magyar döntést az határoz meg (már ha politikára érted, és nem mondjuk kultúrára, vagy a póló válogatottra), hogy a piacoknak megfeleljünk. nem csak mi, mindenki. miután nem a saját pénzünket költjük, beleszólásunk se nagyon van.

btw, úgy olvastam, hogy nem a szuverenitásunk mellett kardoskodtunk, sztem szimplán a magyar küldöttség nem értette, hogy mi zajlik a teremben, ezért mondtak mást reggel, aztán délután és végül most este.

én pl szívesebben adnám egy nyugat európai szakember kezébe a magyar pénzügyeket, mint matolcsy, draskovics, veres jancsi vonulatnak. mert pl őket ki választotta ? Te ?
26 országnál közös döntésénél csak egy szélesebb van, ha a Britek is beszállnak. de nem akartak, akkor kérlek arra van az ajtó.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
most nézem csak a napi sajtót, és nem értem a briteket. pontosabban igen, de tényleg elmehetnek a picsába. simán kizáratnám az unióból őket, ha nem hajlandók semmilyen áldozatot vállalni a közös ügyért, akkor a szabad piac lerablásából se kérjenek egy pennyt sem. és még hangoztatja is ez a díszfasz cameron. de felkúrt.gabtsi
mi is kardoskodunk a szuverenitásunk mellett, nem csak az angolok.
nem biztos hogy racionális lépés pénzügyileg, de senki által nem választott eu-s "vezetők" kezébe adni a maradék nemzeti szuverenitásokat? itt a probléma. ha tényleg jobban össze akarják dobni az eu-t, szorosabbra, akkor ahhoz szélesebb körű döntések kellenének ennél szvsz.

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
most nézem csak a napi sajtót, és nem értem a briteket. pontosabban igen, de tényleg elmehetnek a picsába. simán kizáratnám az unióból őket, ha nem hajlandók semmilyen áldozatot vállalni a közös ügyért, akkor a szabad piac lerablásából se kérjenek egy pennyt sem. és még hangoztatja is ez a díszfasz cameron. de felkúrt.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 195 — Vikings fan
http://index.hu/belfold/2011/12/09/puhabbak_vagyunk_mint_a_vilag_gondolta/
Mekkroa bullshit. Parlamenti egyeztetés,mintha nem 2/3uk lenne és úgyis az lesz amit mondanak. Mondjuk azt nem írhatták hogy nem döntöttük el még hogy nekünk ez jó-e ezért nem mnodtunk még semmit. Ez a válasz vicc 😀
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Közben meg:
"Pénzhiány miatt most már biztosan elkerülhetetlen az útdíjrendszer januári átalakítása, amellyel az [origo] kormányzati körökből is megerősített információi szerint az alkalmi úthasználók járnak majd a legrosszabbul. Nemcsak az eddigi legolcsóbb, négynapos sztrádamatrica szűnik meg, de úgy tudjuk, hogy egy új, az útpénztárba befolyó tétellel emeli a kormány az üzemanyagárakat is. Információink szerint az is eldőlt, hogy ebben a ciklusban már nem lesz semmi a korábban 2013-tól elindítani tervezett használatarányos útdíjfizetésből sem."

diverdoc
"Az új konstrukció igazodik a környező országok, elsősorban Ausztria útdíj-rendszeréhez. A módosítások az úthálózatok üzemeltetésével, karbantartásával járó feladatok fenntartható finanszírozása érdekében szükségesek"

Olyan jó, hogy nálunk mindig a szolgáltatás ára igazodik a nyugati modellekhez, és nem annak a minősége.

Hihetetlen, hogy ezt a káoszt sikerült nyolc év alatt kidolgozni, a "zország érdekében". Lassan ideje lesz megírni a két borítékot.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Mivel itt a jövőről nyilatkoztatsz ki igencsak, azt mondom: ja, lehet.
De az is lehet, hogy nem.

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 284 — capitaine du château de Vienne 1487
te kompót, láccik nem voltál még kocsmai verekedésbe - sömmiféle gazdaságindok nem kell semmiféle konfliktushoz. Egyszerűen humán attitűd a nem mieink likvidálása, aztán persze lehet indokolni, hogy ugye kik is a mieink, meg miért is kell eltiporni a nemmieinket. No amig ezt nemirtyákki addig szükségvan honvédelemre, s még pölö az is előfordulhat, hogy a miskolciak ki akarják nyirni az egrieket, akkor drága barátom mi a bánatot csinálsz? Beveted a tévészékház-védelmet, mint a világ legjobb stratégiai cselét?
ajánlott olvasmány: K. Lorenz, J. Diamond
sutianap
Azért voltam, de ezt úgyse érvnek számtad, csak felütésnek. 😊
És én nem hiszek ebben a mindenkidögöljönmeg attitűdben, ez csak afféle jó indok arra, hogy miért lehet nekemhamásnakislehet, pedig másnak se lehet.
Ha a miskolciak rátámadnak az egriekre, akkor meg ott a rendőrség, amely többet nem lesz olyan töketlen, mint tévészékházostromkor.
Az különben sem háború, mert ilyen tétel nem szerepel a btk-ban, hanem garázdaság, gyilkosság előkészülete, gyilkosság, rablás, etc.
Majd az illetékes kiválogatja.Sobri Jóska
ez nem hit kérdése, hanem tudomány - viselkedékutatás, antropológia
nemis felütésnek szántam, mert te ütötted fel a hagyományos Sobri-szerintapénzmozgatja számmal, én csak lecsaptam.
De ha sömmiáron nem vagy rávehető a JaredDiamod-ra, akkor hadd ajánljam figyelmedbe a Valhalla Rising-ot mint tézist.
A rendőrügyhöz annyit,hogy ha kialakul egy párizsihoz csak kicsit is hasonló helyzet, aminek a valószinűsége valljuk be jelentős - bizony a rend éber őrei, akik inkább a saját munkáltatói hiteleikkel vannak lefoglalva, bizony úgy futnak bátran, mint SzőrRobin,hegyen és völgyön.......


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Az etnikai konfliktusok is mindig visszavezethetőek gazdasági alapokra.
De nem egyszerűsítem le természeti kincsekre, csak ezel példálóztam. Ha mindent leírok, az nem példa, hanem felsorolás.
Viszont az utolsó kérdésed remek, a válasz rá:
De, érdekünk volna egy jól működő vállalkozást üzemeltetni, ami akár fegyveres erő is lehetne, amely az általad is felvetett módon hoz hasznot hazánknak.
De ez lehetne egy Magyarország Security Zrt. nevű állami cég, üzleti vállalkozás is akár, nem a honvédelem keretein belül kéne definiálni.Sobri Jóska
Lehet, hogy téged csak a "honvédelem", "honvédség" szavak zavarnak? 😊 Tőlem lehet Magyar Hadsereg is. De az sem zavar, ha - a hagyományok miatt - Honvédség marad.

A katonaság szerepét természetesen folyamatosan át kell értékelni, de attól függetlenül az állami szuverenitás és érdekérvényesítés egyik záloga volt mindig is és marad továbbra is. Az átértékelés alatt olyasmit értek, hogy kisebb hangsúly kerül a területvédelemre és nagyobb a nemzetközi kötelezettségvállalásokra, meg hogy nagyobb szükség lesz különleges egységekre vagy hackerekre, mint a hagyományos fegyvernemekre.Szabler
Engem nem zavar semmilyen szó képe, max a jelentéséről kialakult vélekedés. 😊
Valójában amit te írtál, és amit Gogo azokat elfogadom igaznak, csak nem érvnek amellett, hogy szükséges hazánknak bármiféle haderő.
Opciónak, hogy akár lehet is igen, de szükségszerűségnek, kötelezőnek nem.
De ha már van, akkor valóban az általatok leírtak miatt legyen.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
te kompót, láccik nem voltál még kocsmai verekedésbe - sömmiféle gazdaságindok nem kell semmiféle konfliktushoz. Egyszerűen humán attitűd a nem mieink likvidálása, aztán persze lehet indokolni, hogy ugye kik is a mieink, meg miért is kell eltiporni a nemmieinket. No amig ezt nemirtyákki addig szükségvan honvédelemre, s még pölö az is előfordulhat, hogy a miskolciak ki akarják nyirni az egrieket, akkor drága barátom mi a bánatot csinálsz? Beveted a tévészékház-védelmet, mint a világ legjobb stratégiai cselét?
ajánlott olvasmány: K. Lorenz, J. Diamond
sutianap
Azért voltam, de ezt úgyse érvnek számtad, csak felütésnek. 😊
És én nem hiszek ebben a mindenkidögöljönmeg attitűdben, ez csak afféle jó indok arra, hogy miért lehet nekemhamásnakislehet, pedig másnak se lehet.
Ha a miskolciak rátámadnak az egriekre, akkor meg ott a rendőrség, amely többet nem lesz olyan töketlen, mint tévészékházostromkor.
Az különben sem háború, mert ilyen tétel nem szerepel a btk-ban, hanem garázdaság, gyilkosság előkészülete, gyilkosság, rablás, etc.
Majd az illetékes kiválogatja.