NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
No, most már nyugodtan megijedhetünk:
"Ez nem Olaszország, Orbán nem Berlusconi, Magyarország nem tartozik az eurózónához, nem törékeny a kormányzati többség. A kétharmad nem engedné a miniszterelnök elmozdítását. Ha az EU végső soron megakadályozná az IMF-megállapodás aláírását, egy mozdulattal össze lehetne vonni a jegybankot és a PSZÁF-ot, és az MNB 35 milliárd eurós devizatartalékának egy részét lehetne használni a likviditás biztosítására" – nyilatkozta egy ismert kormánypárti politikus.

vastagbőrről bevágva...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
...ellentétben zinedine5 prejudikációjával...atapapa
Igazad van. Mea Culpa. Semmi okom prejudikálni, mert eddig semmilyen okot nem adott rá, sem a kormány, sem az AB. 😉zinedine5
ügyesen kihagytad az idézésből a téged cáfoló részt 😊
szóval se mondtam, hogy nincs okod prejudikálni, csak az AB eddig ezeknek ellentmond.
http://www.origo.hu/itthon/20110523-stumpf-istvan-alkotmanybirosagi-dontesei.html
látszik hogy a fideszék se bíznak abban, hogy nekik megfelelő döntések születnek, ezért is korlátozzák több fronton az AB munkáját: alkotmányban (költségvetésre ható törvények kivétele), AB-törvényben, vagy az egyes törvények vonatkozásában (lásd a BE mostani módosításának becsempészését az Alkotmány átmeneti rendelkezései közé)

Én egy dolgot nem értek.
Mivel lesz nekem jobb 30-35%al?
Fizetem 180as árfolyamon 2016ig,a különbözetet később ki kell fizetnem. Tehát nem nyerek vele,csak eltolom a fizetés egy részét.Bazzani
próbáld ki azt, hogy a különbözetet beteszed minden hónapban a bankba, folyamatosan lekötöd 2016-ig, a különbözetet akkor visszafizeted, és lám, a kamat a tiéd marad utána.
A nyáron bevezetett árfolyamrögzítésnél a gyűjtőszámlán halmozódó különbözet után is fizetni kellett a kamatot. ezt a veszteséget most benyeli az állam és a bankok.atapapa
Tehát magyarán azoknak akik eddig becsületesen fizettek nem engednek el semmit (csak nem kérnek duplán kamatot),akik meg nem fizettek elengedik a negyedét. Én annyit nyerek az egészen,hogy lehet 5 könnyebb évem,aztán meg nyöghetem az 5év könnyebségét évekig.Bazzani
OK, a rossz adósoknak elengedik a negyedét, de nekik ezzel rögtön átváltják forintra a hiteleiket, amivel minden esélyüket elvesztik arra, hogy élvezzék a későbbiekben az árfolyam esetleges normalizálódásának az előnyeit.

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én egy dolgot nem értek.
Mivel lesz nekem jobb 30-35%al?
Fizetem 180as árfolyamon 2016ig,a különbözetet később ki kell fizetnem. Tehát nem nyerek vele,csak eltolom a fizetés egy részét.Bazzani
próbáld ki azt, hogy a különbözetet beteszed minden hónapban a bankba, folyamatosan lekötöd 2016-ig, a különbözetet akkor visszafizeted, és lám, a kamat a tiéd marad utána.
A nyáron bevezetett árfolyamrögzítésnél a gyűjtőszámlán halmozódó különbözet után is fizetni kellett a kamatot. ezt a veszteséget most benyeli az állam és a bankok.atapapa
Tehát magyarán azoknak akik eddig becsületesen fizettek nem engednek el semmit (csak nem kérnek duplán kamatot),akik meg nem fizettek elengedik a negyedét. Én annyit nyerek az egészen,hogy lehet 5 könnyebb évem,aztán meg nyöghetem az 5év könnyebségét évekig.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
...ellentétben zinedine5 prejudikációjával...atapapa
Igazad van. Mea Culpa. Semmi okom prejudikálni, mert eddig semmilyen okot nem adott rá, sem a kormány, sem az AB. 😉
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Pedig ez pontosan a demokrácia vége: nemhogy érdemi módosítókat nem lehet ezentúl benyújtani, a parlamenti vitán kívül a törvényelőkészítéshez szükséges szakmai-társadalmi egyeztetések is megszűnnek. Eddig csak koherenciazavarra hivatkozással lehetett 1 órával a végszavazás előtt újraírni egy jogszabályt (egyháztörvény), most bármikor.Dzsokijuing
Elolvastam a módosító javaslatot, aszerint a most bevezetendő eljárás nem válhat általános törvényalkotási mechanizmussá, mert ülésszakonként csak 6 alkalommal hozhatnak kivételes sürgős eljárásban törvényt. A többire a jogalkotási törvény vonatkozik.
A módosítók korlát nélküli benyújtása nagyon csúnya, ezt osztom. Ez már az egyházi törvénynél is botrányos volt, annak a törvénynek a szellemisége undorító, és a megalkotásának módja a jogalkotás legalja. Nagyra értékelném, ha ezt a rendelkezést elmeszelné az AB.atapapa
Tudod,amikor tavaly belerúgtak az AB-ba, sokan felhördültek. A mai hírfolyamot látva az volt az első lépés. Zidane-nak pedig igaza van, az Origón már arról cikkeznek, hogy a kormány nagy bizonyossággal előre ismeri az Alkotmánybíróság ítéleteit.
Dzsokijuing
Az AB-ről nem most először szivárognak ki így információk, nagyobb horderejű kérdésekben ez már régóta előfordul. Az nem, hogy ezt felhasználva a törvényhozás a döntések elé menjen. De ez azt is jelenti - ellentétben zinedine5 prejudikációjával - hogy az AB nem a kormány ízlésének megfelelő döntéseket hoz.
Az ilyen döntések megelőzésével nincs is bajom, addig, amíg a törvényhozás magát a hibát küszöböli ki és nem a saját hibájának tapos ki kétharmados utakat, ahogy teszik azt most az egyháztörvény kapcsán vagy ahogyan tették a visszamenőleges végkielégítés-adóztatással.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.atapapa
Pedig ez pontosan a demokrácia vége: nemhogy érdemi módosítókat nem lehet ezentúl benyújtani, a parlamenti vitán kívül a törvényelőkészítéshez szükséges szakmai-társadalmi egyeztetések is megszűnnek. Eddig csak koherenciazavarra hivatkozással lehetett 1 órával a végszavazás előtt újraírni egy jogszabályt (egyháztörvény), most bármikor.Dzsokijuing
Elolvastam a módosító javaslatot, aszerint a most bevezetendő eljárás nem válhat általános törvényalkotási mechanizmussá, mert ülésszakonként csak 6 alkalommal hozhatnak kivételes sürgős eljárásban törvényt. A többire a jogalkotási törvény vonatkozik.
A módosítók korlát nélküli benyújtása nagyon csúnya, ezt osztom. Ez már az egyházi törvénynél is botrányos volt, annak a törvénynek a szellemisége undorító, és a megalkotásának módja a jogalkotás legalja. Nagyra értékelném, ha ezt a rendelkezést elmeszelné az AB.atapapa
Tudod,amikor tavaly belerúgtak az AB-ba, sokan felhördültek. A mai hírfolyamot látva az volt az első lépés. Zidane-nak pedig igaza van, az Origón már arról cikkeznek, hogy a kormány nagy bizonyossággal előre ismeri az Alkotmánybíróság ítéleteit.

Valszeg történetileg csesztük el, ez a 20 év a demokráciából túl kevés, hogy a mentalitásban rögzüljön. Az előtte 40 év diktatúrához tudnak igazán viszonyulni az emberek. Apolitikusak, túlélnek, ha a gazdaság is beindul, még örülni is fognak az egésznek. Csak a foci ne lenne szar, az komolyan visszavetheti a rezsimet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Nagyra értékelném, ha ezt a rendelkezést elmeszelné az AB.atapapa
Az AB azt fogja elkaszálni amiről azt mondják neki, hogy elkaszálhatja. Gondolom nem kell említenem ki az aki mondja...
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.atapapa
Pedig ez pontosan a demokrácia vége: nemhogy érdemi módosítókat nem lehet ezentúl benyújtani, a parlamenti vitán kívül a törvényelőkészítéshez szükséges szakmai-társadalmi egyeztetések is megszűnnek. Eddig csak koherenciazavarra hivatkozással lehetett 1 órával a végszavazás előtt újraírni egy jogszabályt (egyháztörvény), most bármikor.Dzsokijuing
Elolvastam a módosító javaslatot, aszerint a most bevezetendő eljárás nem válhat általános törvényalkotási mechanizmussá, mert ülésszakonként csak 6 alkalommal hozhatnak kivételes sürgős eljárásban törvényt. A többire a jogalkotási törvény vonatkozik.
A módosítók korlát nélküli benyújtása nagyon csúnya, ezt osztom. Ez már az egyházi törvénynél is botrányos volt, annak a törvénynek a szellemisége undorító, és a megalkotásának módja a jogalkotás legalja. Nagyra értékelném, ha ezt a rendelkezést elmeszelné az AB.

több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Meg kell védenem a szerzőt! Engem is nagyon frusztrált, amikor megtudtam, hogy "váccpáör" nem a fiúkra bukik, tehát ez az elkeseredésből fakadó érzelmi kitörés, mely ebben az írásban öltött testet teljesen érthető a számomra.vadibandi
Az IMF le van szarva, de ez.....ez...


I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Duronelly Péter, Budapest Alapkezelő: „Nem hiszem, hogy idén nagy bajokra kell számítani, egyszerűen azért, mert már vége van az évnek”. 😀
"De 2012 nagyon problémás lehet, ha nincs mögöttünk pénzügyi csomag, amihez nyúlhatunk. Ez egy nagyon kockázatos szecenárió, két számjegyű deviza- és forintkamatok és lényegesen gyengébb forint jöhet."
index

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
http://torokgaborelemez.blog.hu/2011/12/16/420_semmi_sem_szent?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_12_16&utm_campaign=index

Már Török Gábor is kiakadt.

"Ha ebben az országban semmi sem szent, ha semmiben sem lehet megbízni, ha állandóan be akarjuk bizonyítani, hogy semmi értelme semminek, akkor nihillisták és cinikusok leszünk, és az ilyen országnak nincs jövője.” Orbán Viktorzinedine5
Túl sokáig védte őket, most már későn veri a tamtamot.

http://www.origo.hu/itthon/20111216-fideszesek-az-imf-tavozasarol.html

(Horváth János bácsit sajnálom, viszont Selmeczi Gabriellának azt kívánom, hogy a következő állásinterjúját Kovi irodájában adja.)Dzsokijuing
hát Gabika ótvar nagy tróger...'má bocsánat'.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
http://torokgaborelemez.blog.hu/2011/12/16/420_semmi_sem_szent?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_12_16&utm_campaign=index

Már Török Gábor is kiakadt.

"Ha ebben az országban semmi sem szent, ha semmiben sem lehet megbízni, ha állandóan be akarjuk bizonyítani, hogy semmi értelme semminek, akkor nihillisták és cinikusok leszünk, és az ilyen országnak nincs jövője.” Orbán Viktorzinedine5
Túl sokáig védte őket, most már későn veri a tamtamot.

http://www.origo.hu/itthon/20111216-fideszesek-az-imf-tavozasarol.html

(Horváth János bácsit sajnálom, viszont Selmeczi Gabriellának azt kívánom, hogy a következő állásinterjúját Kovi irodájában adja.)

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
http://torokgaborelemez.blog.hu/2011/12/16/420_semmi_sem_szent?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_12_16&utm_campaign=index

Már Török Gábor is kiakadt.

"Ha ebben az országban semmi sem szent, ha semmiben sem lehet megbízni, ha állandóan be akarjuk bizonyítani, hogy semmi értelme semminek, akkor nihillisták és cinikusok leszünk, és az ilyen országnak nincs jövője.” Orbán Viktor
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.xrace77
Csodálkozol? Az okosabbja elment az Orbán-minisztériumokba melózni, a selejtje meg gyártja a szánalmas posztokat.

Komoly a gáz, nem kellett volna a Bizottság alól már az előzetes egyeztetésnél kirúgni a széket, így az IMF-megállapodás is nehezen jön össze.Dzsokijuing
az okosabbja?
ezt is egy KIMes főosztályvezető-helyettes írta, mint kiderült később:
http://mandiner.blog.hu/2011/10/20/kedves_dorottyaneuw
Meg kell védenem a szerzőt! Engem is nagyon frusztrált, amikor megtudtam, hogy "váccpáör" nem a fiúkra bukik, tehát ez az elkeseredésből fakadó érzelmi kitörés, mely ebben az írásban öltött testet teljesen érthető a számomra.




több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.atapapa
Pedig ez pontosan a demokrácia vége: nemhogy érdemi módosítókat nem lehet ezentúl benyújtani, a parlamenti vitán kívül a törvényelőkészítéshez szükséges szakmai-társadalmi egyeztetések is megszűnnek. Eddig csak koherenciazavarra hivatkozással lehetett 1 órával a végszavazás előtt újraírni egy jogszabályt (egyháztörvény), most bármikor.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.xrace77
Csodálkozol? Az okosabbja elment az Orbán-minisztériumokba melózni, a selejtje meg gyártja a szánalmas posztokat.

Komoly a gáz, nem kellett volna a Bizottság alól már az előzetes egyeztetésnél kirúgni a széket, így az IMF-megállapodás is nehezen jön össze.Dzsokijuing
az okosabbja?
ezt is egy KIMes főosztályvezető-helyettes írta, mint kiderült később:
http://mandiner.blog.hu/2011/10/20/kedves_dorottya

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.xrace77
Csodálkozol? Az okosabbja elment az Orbán-minisztériumokba melózni, a selejtje meg gyártja a szánalmas posztokat.

Komoly a gáz, nem kellett volna a Bizottság alól már az előzetes egyeztetésnél kirúgni a széket, így az IMF-megállapodás is nehezen jön össze.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
xrace77 Denver Broncos 4 502
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
A tárgyalódelegáció már el is utazott:

"Gyors távozásuknak az az oka, hogy reménytelennek látták a megegyezést a magyar féllel. Ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy inkább gazdaságpolitikai, vagy jogi konfliktusok bizonyultak feloldhatatlannak."DoM
nagyobb baj, hogy az IMF-nek teljesen igaza van. Hogy miért olyan nagyon fontos az MNB-t cseszegetni?! Nagyjából olyan eredménye lesz az egésznek, mint a végtörlesztésnek.
Olvass bele egy-két mandiner hozzászólásba.zinedine5
Hülyék mindenhol vannak.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...Dzsokijuing
Továbbra sem értem, hogy a demokráciára oly kényes Fidesz szavazok, akik annyira büszkék voltak 56-ra és a Fidesz és vezető politikusai szerepére a rendszerváltásban, hogy tudnak mosolyogni és bólogatni az ilyen és ehhez hasonló intézkedések meghozatalánál.zinedine5
én nem találkoztam olyan fidesz-szavazóval, aki erre mosolygott volna. bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.atapapa
Olvass bele egy-két mandiner hozzászólásba. Azok akikről én írtam, még csak kritikát sem fogalmaznak meg semmilyen intézkedéssel szemben. Szerintük minden csak ballib ájvékolás, itt minden jól megy és OV az egyetlen aki a népünk javát akarja.
Kicsit olyan mint a vicc az autópályán szembenenő autóssal.
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
A tárgyalódelegáció már el is utazott:

"Gyors távozásuknak az az oka, hogy reménytelennek látták a megegyezést a magyar féllel. Ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy inkább gazdaságpolitikai, vagy jogi konfliktusok bizonyultak feloldhatatlannak."DoM
Vajon a jós Orbán ezt látta előre?

"Újabb spekulációs támadásra számít az ország ellen december közepére Orbán Viktor. "

http://www.origo.hu/itthon/20111202-buveszmutatvanyt-mutatna-be-orban-az-eu-csucson.html
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/16/orban_az_imf_a_sajat_bankunk/

Orbán hangsúlyozta: az IMF delegációval még semmilyen hivatalos tárgyalást nem folytatott a kormány, és ha majd ez elindul, akkor „az IMF-fel nem Magyarország gazdaságpolitikájáról kívánunk tárgyalni”. Az IMF-et Orbán úgy jellemezte, hogy olyan, mint „egy bank, egy pénzügyi szervezet” és „mi tagjai vagyunk ennek a banknak”, akitől szükség esetén hitelt, biztosítást kérhetünk. A kormányfő szavai szerint tehát arról van szó, hogy „mi a saját bankunkkal tárgyalunk.”

Ezeket ez a fasz el is hiszi?zinedine5
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...Dzsokijuing
Továbbra sem értem, hogy a demokráciára oly kényes Fidesz szavazok, akik annyira büszkék voltak 56-ra és a Fidesz és vezető politikusai szerepére a rendszerváltásban, hogy tudnak mosolyogni és bólogatni az ilyen és ehhez hasonló intézkedések meghozatalánál.zinedine5
én nem találkoztam olyan fidesz-szavazóval, aki erre mosolygott volna. bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.

több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
A tárgyalódelegáció már el is utazott:

"Gyors távozásuknak az az oka, hogy reménytelennek látták a megegyezést a magyar féllel. Ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy inkább gazdaságpolitikai, vagy jogi konfliktusok bizonyultak feloldhatatlannak."
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/16/orban_az_imf_a_sajat_bankunk/

Orbán hangsúlyozta: az IMF delegációval még semmilyen hivatalos tárgyalást nem folytatott a kormány, és ha majd ez elindul, akkor „az IMF-fel nem Magyarország gazdaságpolitikájáról kívánunk tárgyalni”. Az IMF-et Orbán úgy jellemezte, hogy olyan, mint „egy bank, egy pénzügyi szervezet” és „mi tagjai vagyunk ennek a banknak”, akitől szükség esetén hitelt, biztosítást kérhetünk. A kormányfő szavai szerint tehát arról van szó, hogy „mi a saját bankunkkal tárgyalunk.”

Ezeket ez a fasz el is hiszi?zinedine5
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...Dzsokijuing
Továbbra sem értem, hogy a demokráciára oly kényes Fidesz szavazok, akik annyira büszkék voltak 56-ra és a Fidesz és vezető politikusai szerepére a rendszerváltásban, hogy tudnak mosolyogni és bólogatni az ilyen és ehhez hasonló intézkedések meghozatalánál.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/16/orban_az_imf_a_sajat_bankunk/

Orbán hangsúlyozta: az IMF delegációval még semmilyen hivatalos tárgyalást nem folytatott a kormány, és ha majd ez elindul, akkor „az IMF-fel nem Magyarország gazdaságpolitikájáról kívánunk tárgyalni”. Az IMF-et Orbán úgy jellemezte, hogy olyan, mint „egy bank, egy pénzügyi szervezet” és „mi tagjai vagyunk ennek a banknak”, akitől szükség esetén hitelt, biztosítást kérhetünk. A kormányfő szavai szerint tehát arról van szó, hogy „mi a saját bankunkkal tárgyalunk.”

Ezeket ez a fasz el is hiszi?zinedine5
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)